Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro stigli s 108-megapikselno

poruka: 25
|
čitano: 6.291
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro stigli s 108-megapikselno".
9 godina
offline
Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro stigli s 108-megapikselno

Fina cijena. Zar i ti sine Xiaomi?!

 
10 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro stigli s 108-megapiks
Taman san tija reć... Znači konačno su i oni postali elita
Obalo suncana, ti moj si cijeli svijet
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro stigli s 108-megapiks
pravi_covijek kaže...

Fina cijena. Zar i ti sine Xiaomi?!

 

Pa u biti razlika u cijeni je minimalna. Evo malog podsjetnika. 10 Pro verzija je i jeftinija od 9 Pro. Ovo su startne cijene za devetku i desetku.

 

– Xiaomi Mi 9 (8GB/128GB) – 521$
– Xiaomi Mi 9 (8GB/256GB) – 550$
– Xiaomi Mi 9 Transparent Edition (8GB/256GB) – 741$

– Xiaomi Mi 9 Pro (8GB/256GB) – 755$

– Xiaomi Mi 9 Explorer Edition (8GB/256GB) – 892$

 

– Xiaomi Mi 10 (8GB/128GB) – 573$
– Xiaomi Mi 10 (8GB/256GB) – 615$
– Xiaomi Mi 10 (12GB/256GB) – 673$
– Xiaomi Mi 10 Pro (8GB/128GB) – 716$
– Xiaomi Mi 10 Pro (12GB/256GB) – 788$
– Xiaomi Mi 10 Pro (12GB/512GB) – 859$

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 23:22 (mzopg).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro stigli s 108-megapiks
šta to sve skupa vrijedi kad dolazi sa rupicom na ekranu koja se nikako ne može pokrpati 😋
 
7 0 hvala 0
4 godine
offline
Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro stigli s 108-megapikselno

Kao što sam napisao u temi o MWC-u: tu je internet. Nama koji ionako ne bismo išli na MWC nekakav video prijenos pokazao bi sve. Na kraju su to i napravili da ne odugovlače s predstavljanjem modela.

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro stigli s 108-megapiks
pravi_covijek kaže...

Fina cijena. Zar i ti sine Xiaomi?!

Zapravo je to i prejeftino, i imam osjećaj da su svi tehnički proizvodi danas prejeftini, kad vidiš kolko ih je ekipa spremna platit.

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro stigli s 108-megapiks
pravi_covijek kaže...

Fina cijena. Zar i ti sine Xiaomi?!

 Pricas gluposti , dobijes top uredaj za puno manje od samsuga i jabuke, sta bi ti da dile mukte, daj uozbilji se.

4 godine
offline
Re: Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro stigli s 108-megapiks
fer-de-lance kaže...
pravi_covijek kaže...

Fina cijena. Zar i ti sine Xiaomi?!

Zapravo je to i prejeftino, i imam osjećaj da su svi tehnički proizvodi danas prejeftini, kad vidiš kolko ih je ekipa spremna platit.

 

 Zapravo nije prejeftino. To je puno novca.

 

"kad vidiš kolko ih je ekipa spremna platit" - i tome će jednom doći kraj. Nije uopće u pitanju tko koliko ima i koliko troši ("Ako pijem, pijem za svoj novac!"), nego napuhavanje cijena koje su neodržive. S nestrpljenjem čekam polugodišnji Samsungov izvještaj o prodaji S20.

4 godine
offline
Re: Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro stigli s 108-megapiks
nike098 kaže...
pravi_covijek kaže...

Fina cijena. Zar i ti sine Xiaomi?!

 Pricas gluposti , dobijes top uredaj za puno manje od samsuga i jabuke, sta bi ti da dile mukte, daj uozbilji se.

 Ne slažem se. Nitko ne očekuje da iša bude mukte, samo se i Xiaomi drži istog načina poslovanja kao i mnogi: prvo prodri na tržište s kikiriki cijenom, a poslije diži dokle ide. One+ je to radio i svi to rade. Pa onda prijeđeš na Realme ili nešto drugo jer su jeftiniji ili nude još malo više za isti novac. Nije Xiaomi bog da mu se itko mora klanjati. I sam imam njihov mobitel i vjerojatno sljedeći mobitel neće biti njihov. Volim "šarati". Tko su oni da ja njima godinama krcam novac, a oni meni dižu cijenu. Ima i drugih.

 

11 godina
offline
Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro stigli s 108-megapikselno

zanimljivo, svi s maskicama (ne ovim za mobitele)

a na drugoj temi o otkazivanju mwc-a se pluje po strahu od korone

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro stigli s 108-megapikselno

Yebo te cijene moš kupit polovno auto, e auto? a ne 90%-tni komadic plastike! kuda ide ovaj svijet moj stari Sony od 2mp radi bolje fotke od ovih 100, majkemi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 17:55 (Kefir007).
Moj PC  
0 2 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro stigli s 108-megapikselno

Sramota bi me bila kraj s10+ ili note 10+ da kupim s10e. Radie nokiu 3310. 

 

Bice si ga na kredit 5 godina uzeo :)

;)

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 20:17 (thebatman).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro stigli s 108-megapikselno

 Odlično! Uzimam Pro kad izađe globalna verzija.

Već vidim da će biti 6-7000kn....

 

Nego, ovo je trenutno najjači mobitel na tržištu (koji se sad može kupiti), jel? Bar ova kineska verzija.

Konkurencija još nije pustila u prodaju svoje modele?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro stigli s 108-megapiks
Kefir007 kaže...

Yebo te cijene moš kupit polovno auto, e auto? a ne 90%-tni komadic plastike! kuda ide ovaj svijet moj stari Sony od 2mp radi bolje fotke od ovih 100, majkemi.

 možeš i onda još uložit 2000 eura da vozi

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro stigli s 108-megapiks
zelenapaprika kaže...

 Ne slažem se. Nitko ne očekuje da iša bude mukte, samo se i Xiaomi drži istog načina poslovanja kao i mnogi: prvo prodri na tržište s kikiriki cijenom, a poslije diži dokle ide. One+ je to radio i svi to rade. Pa onda prijeđeš na Realme ili nešto drugo jer su jeftiniji ili nude još malo više za isti novac. Nije Xiaomi bog da mu se itko mora klanjati. I sam imam njihov mobitel i vjerojatno sljedeći mobitel neće biti njihov. Volim "šarati". Tko su oni da ja njima godinama krcam novac, a oni meni dižu cijenu. Ima i drugih.

 

Pa i ne baš, Xiaomi i dalje ima uređaje od 80$ pa do 800$, uz par konceptualnih koji idu preko 800$, ali oni su tu više kao demonstracija njihovih mogućnosti, a ne kao komercijalni uređaji.

Gledajući po omjeru cijena / dobiveno i dalje nemaju ozbiljne konkurencije, posebno u low-level budgetu, a dobrim dijelom i u medium-levelu.

Najveća razlika je što Xiaomi sad ulazi u high-level tržište i normalno da je tu cijena nešto veća, pa i ja bi rado kupio Ferrarija za cijenu Škode.

 

Ukratko nisu ti digli cijenu niti lipe, jer ako usporediš level uređaja koji sada imaš sa zadnjom njihovom verzijom uređaja istog levela vidjeti ćeš da nema razlike.

Međutim ako si imao RN7 pa ga sad uspoređuješ sa Mi 10 onda si napravio krivu usporedbu.

 

Novi Mi 10 (Pro) uređaj može rame uz rame sa top uređajima koje proizvode Huawei, Apple i Samsung, a cijenom je dva puta povoljniji.

 

Sad još stižu i K30 Pro, pa Mi A4 koji će prema najavama biti odlični uređaji za malo dolara. 

4 godine
offline
Re: Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro stigli s 108-megapiks
mzopg kaže...

Pa i ne baš, Xiaomi i dalje ima uređaje od 80$ pa do 800$, uz par konceptualnih koji idu preko 800$, ali oni su tu više kao demonstracija njihovih mogućnosti, a ne kao komercijalni uređaji.

Gledajući po omjeru cijena / dobiveno i dalje nemaju ozbiljne konkurencije, posebno u low-level budgetu, a dobrim dijelom i u medium-levelu.

Najveća razlika je što Xiaomi sad ulazi u high-level tržište i normalno da je tu cijena nešto veća, pa i ja bi rado kupio Ferrarija za cijenu Škode.

 

Ukratko nisu ti digli cijenu niti lipe, jer ako usporediš level uređaja koji sada imaš sa zadnjom njihovom verzijom uređaja istog levela vidjeti ćeš da nema razlike.

Međutim ako si imao RN7 pa ga sad uspoređuješ sa Mi 10 onda si napravio krivu usporedbu.

 

Novi Mi 10 (Pro) uređaj može rame uz rame sa top uređajima koje proizvode Huawei, Apple i Samsung, a cijenom je dva puta povoljniji.

 

Sad još stižu i K30 Pro, pa Mi A4 koji će prema najavama biti odlični uređaji za malo dolara. 

 Ne kažem da si u krivu, ali im omjer uloženo / dobiveno nije onakav kakav je donedavno bio. To je moje iskustvo,. Ne može biti mukte niti cijena Škode, a u garaži Ferrari, ali se konkurencija u njihovoj vlastitoj domovini sve više diže. Imam još uvijek RN7 i nedavno sam otkrio da ne podržava carrier aggregation 800+1800. I ne mogu to preboljeti, pa čekam Android 10 u kojem će Xiaomi možda riješiti taj problem. Ako ne riješi, možda se ja riješim RN7 koji je u početku doista bio super mobitel, ali ovo im nije trebalo. Nekome to uopće ne smeta. Mi serija je koplje iznad, tako da ih ne uspoređujem.

4 godine
offline
Re: Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro stigli s 108-megapiks
fer-de-lance kaže...

zelenapaprika kaže...

Imam još uvijek RN7 i nedavno sam otkrio da ne podržava carrier aggregation 800+1800. I ne mogu to preboljeti, pa čekam Android 10 u kojem će Xiaomi možda riješiti taj problem. Ako ne riješi, možda se ja riješim RN7 koji je u početku doista bio super mobitel, ali ovo im nije trebalo. Nekome to uopće ne smeta. Mi serija je koplje iznad, tako da ih ne uspoređujem.

 Sumnjam, ako im nije hardverski omogućeno, ne mogu oni ništa softverski napravit.

A najvjerovatnije da nije, premda pogledaj jel drugi mobiteli s tim SOC-om podržavaju, jer je Qualcomm žešće đubre kaj se tiče načina licenciranja softvera.

 

 Da. Sam Snapdragon 660 (https://www.qualcomm.com/products/snapdragon-660-mobile-platform) podržava CA:

LTE Downlink Features

Downlink Carrier Aggregation: 3x20 MHz carrier aggregation

Downlink QAM: Up to 256-QAM

 

LTE Uplink Features

Uplink Technology: Qualcomm® Snapdragon™ Upload+

Uplink Carrier Aggregation: 2x20 MHz carrier aggregation

Uplink QAM: Up to 64-QAM

 

E, sad, ne znam nažalost kako je to hardverski riješio Xiaomi ispod poklopca mobitela. Taj dio je teško otkriti jer tih specifikacija obilčno nema na Webu Xiaomija. Pišu frekvencije koje podržava na 4G ali ne i kombinacije CA: FDD-LTE B1/2/3/4/5/7/8/20/28.

EDIT: probat ću staviti custom ROM, pa ću vidjeti ima li koristi od toga.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.2.2020 16:45 (zelenapaprika).
 
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro stigli s 108-megapiks

Da, onda očito nisu licencirali taj dio, pa im Qualcomm ne da to koristiti.

Ili im ovi nisu dali licencirati zbog sankcija Kini.

Tko će ga znati...

 

Kruha i igala...
10 godina
offline
Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro stigli s 108-megapikselno

Kako mobitel sa mono mikrofonom može prismrditi LGu koji snima 24bit stereo? Aha, LG-a niti nema u testiranjima.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro stigli s 108-megapiks
fer-de-lance kaže...

Da, onda očito nisu licencirali taj dio, pa im Qualcomm ne da to koristiti.

Ili im ovi nisu dali licencirati zbog sankcija Kini.

Tko će ga znati...

 

 Nemam dokaza za ovo što ću napisati ali mi je i to palo na pamet. Kako Snap 660 ima sve što sam naveo, za EU tržište Xiaomi je softverski omogućio B2/800MHz, ali ne i kombinaciju s B20 za CA. Postoji kuharica na xda kako omogućiti neke frekvencije uz pomoć dodatnog softvera na PC-u, ali sam na redditu negdje pročitao da ni to nije pomoglo, što bi značilo da postoji i hardverski problem.

7 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro stigli s 108-megapiks

Lako moguće, oni licenciraju SOC s određenim mogućnostima, možda onda Qualcomm zaključa to u mikrokodu SOC-a i onda ne možeš ništa.

Slična situacija kao i s Mediatekom, ni ne daju ti da kupuješ od njih ukoliko se ne držiš točno striktnih uputa u licenci (koji krše međunarodne zakone), pa onda svi odvažu koliko im se isplati - npr. u slučaju Mediateka proizvođačima jako uvjeti pašu, jer ne smiju raditi update softvera ni ništa, a ionak to ne bi radili, tak da ne moraju više ni PR fore prodavat.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2020 11:41 (fer-de-lance).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro stigli s 108-megapiks
zelenapaprika kaže...
mzopg kaže...

Ukratko nisu ti digli cijenu niti lipe, jer ako usporediš level uređaja koji sada imaš sa zadnjom njihovom verzijom uređaja istog levela vidjeti ćeš da nema razlike.

Međutim ako si imao RN7 pa ga sad uspoređuješ sa Mi 10 onda si napravio krivu usporedbu.

 

 Ne kažem da si u krivu, ali im omjer uloženo / dobiveno nije onakav kakav je donedavno bio. To je moje iskustvo,. Ne može biti mukte niti cijena Škode, a u garaži Ferrari, ali se konkurencija u njihovoj vlastitoj domovini sve više diže. Imam još uvijek RN7 i nedavno sam otkrio da ne podržava carrier aggregation 800+1800. I ne mogu to preboljeti, pa čekam Android 10 u kojem će Xiaomi možda riješiti taj problem. Ako ne riješi, možda se ja riješim RN7 koji je u početku doista bio super mobitel, ali ovo im nije trebalo. Nekome to uopće ne smeta. Mi serija je koplje iznad, tako da ih ne uspoređujem.

 Ček, stvarno imaš RN7??  Pa što loto brojeve ovako ne pogađam. 

4 godine
offline
Re: Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro stigli s 108-megapiks
mzopg kaže...
zelenapaprika kaže...
mzopg kaže...

Ukratko nisu ti digli cijenu niti lipe, jer ako usporediš level uređaja koji sada imaš sa zadnjom njihovom verzijom uređaja istog levela vidjeti ćeš da nema razlike.

Međutim ako si imao RN7 pa ga sad uspoređuješ sa Mi 10 onda si napravio krivu usporedbu.

 

 Ne kažem da si u krivu, ali im omjer uloženo / dobiveno nije onakav kakav je donedavno bio. To je moje iskustvo,. Ne može biti mukte niti cijena Škode, a u garaži Ferrari, ali se konkurencija u njihovoj vlastitoj domovini sve više diže. Imam još uvijek RN7 i nedavno sam otkrio da ne podržava carrier aggregation 800+1800. I ne mogu to preboljeti, pa čekam Android 10 u kojem će Xiaomi možda riješiti taj problem. Ako ne riješi, možda se ja riješim RN7 koji je u početku doista bio super mobitel, ali ovo im nije trebalo. Nekome to uopće ne smeta. Mi serija je koplje iznad, tako da ih ne uspoređujem.

 Ček, stvarno imaš RN7??  Pa što loto brojeve ovako ne pogađam. 

 

Je, stvarno imam RN7. Plati Eurojackpot.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro stigli s 108-megapiks
zelenapaprika kaže...

 

Je, stvarno imam RN7. Plati Eurojackpot.

Budem, sad ili nikad. 

Ako dobijem imaš novi Mi 10 Pro, da se ne patiš s tim RN7. 

4 godine
offline
Re: Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro stigli s 108-megapiks
mzopg kaže...
zelenapaprika kaže...

 

Je, stvarno imam RN7. Plati Eurojackpot.

Budem, sad ili nikad. 

Ako dobijem imaš novi Mi 10 Pro, da se ne patiš s tim RN7. 

 Sam sam sebi glup i najradije bih obrisao prethodne poruke (barem dio njih).

 

Već tjednima pokušavam saznati što može moj mobitel Xiaomi Redmi Note 7 kada je u pitanju agregacija kanala / frekvencija, a što nudi mreža A1.

 

I do sada sam na A1 imao agregaciju na 1800+2100, ali ne svugdje u Zagrebu. Negdje da, a negdje ne.

 

Danas sam imao agregaciju i u intraband varijanti, samo na 800MHz (20+20MHz), što do sada još nisam imao.

 

Potom sam ima agregaciju u interband varijanti, 1800+800Mhz (20+20MHz), što sam do danas smatrao nemogućim jer sam o tome i sam čitao na redditu i kojekuda. A, eto, sada radi.

 

I zadnje, imao sam intraband agregaciju na 1800MHz (20+20MHz).

 

Znači:

 

2 intraband agregacije, jedna na 800 MHz, druga na 1800 MHz.

 

2 interband agregacije, jedna 1800+800MHz, druga 1800+2100MHz.

 

Ništa od nabrojanog ne radi kod mene kod kuće. Doma imam običan 4G koji po brzinama nije bogzna što.

 

Eto, to je zaključak nakon mjesec dana maltretiranja, trošenja novca na dodatne opcije u tarifi, umetanja SIM kartica drugih operatera (da otklonim sumnju kako mobitel ne radi kako treba).

 

Od službe za korisnike A1 saznao sam da agregacija radi na svim njihovim frekvencijama, što je bitna informacija.


Međutim, iz ovih primjera kretanja po centru Zagreba i na temelju situacije kod mene doma (malo odmaknut od centra) mogu zaključiti kako sve ovisi o konfiguraciji mreže A1. I da ništa od ovih agregacija ne funkcionira kod mene doma. A1 tu ne pomaže. Probao sam više puta zatražiti od njih pomoć. Telefonom, Facebookom, e-mailom. Tako je, kako je.

 

Sada sam barem miran da mi mobitel radi ispravno i da je problem mreža.

 

Možda nekom pomogne kada bude guglao temu agregacije i A1.

 

Poruku ću kopirati i u temi o Redmi Note 7, možda nekome pomogne.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 17:30 (zelenapaprika).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice