XFX RX 5600 XT THICC Ultra14gbps - Ugljen i bakar

poruka: 34
|
čitano: 7.641
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "XFX RX 5600 XT THICC Ultra14gbps - Ugljen i bakar".
XFX RX 5600 XT THICC Ultra14gbps - Ugljen i bakar

Stvarno je predivan komad mašinerije!

Tihi rad, četiri video izlaza i solidna cijena.

Malo me brine nedostatak memorije, samo 6GB? Solidno za gejmanje, no nedovoljno za moj rad (Cinema4D, Blender...)

 

Šteta, kad bi barem Nvidia imala ovakvu karticu, sa malo više memorije i DLSS-om. Odmah bi ju kupio!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: XFX RX 5600 XT THICC Ultra14gbps - Ugljen i ba
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

Stvarno je predivan komad mašinerije!

Tihi rad, četiri video izlaza i solidna cijena.

Malo me brine nedostatak memorije, samo 6GB? Solidno za gejmanje, no nedovoljno za moj rad (Cinema4D, Blender...)

 

Šteta, kad bi barem Nvidia imala ovakvu karticu, sa malo više memorije i DLSS-om. Odmah bi ju kupio!

 Ha toliko bi trebala koštati rtx 3060ti, sa 8gb i dlss, kad bi se preračunala cijena od 399 dolara koliko je nevidija rekla da traži za nju. Zasad su nam cijene scalp, no vjerujemd a će se ustabiliti 
pogotovo jer će sigurno uskoro amd poslati nasljednika.

12 godina
offline
XFX RX 5600 XT THICC Ultra14gbps - Ugljen i bakar

Bit ce da RX 6700 za nekih 3800-4500kn i RX 6600 za 2800-3400kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
XFX RX 5600 XT THICC Ultra14gbps - Ugljen i bakar

Jbt ja sam svoj RX5700 platio 2600kn...cijene otišle u nebo!!!

Moj PC  
7 0 hvala 0
XFX RX 5600 XT THICC Ultra14gbps - Ugljen i bakar

Ljudi, malo off topic, no može li me netko uputiti na forum gdje mogu saznati što i gdje kupiti?

Treba mi novi pc, te bi volio neki solidan ryzen 5 (5xxx serija) i 3060TI ili slično (no obavezno Nvidia zbog 3D modeliranja).

Cijene kod nas su odvratne, pa me zanima ako se to može kupiti u inostranstvu.

 

Unaprijed hvala!

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
15 godina
offline
XFX RX 5600 XT THICC Ultra14gbps - Ugljen i bakar

Low end gpu-u od 3k kn za cijenu dati ocjenu 7!!! Onda rtx3060ti za 4k kn treba dobit ocjenu 100.Performanse 8 a jedva vrti fhd.Performanse može proć za low end ajd.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2021 17:17 (dery).
Moj PC  
10 0 hvala 0
15 godina
offline
XFX RX 5600 XT THICC Ultra14gbps - Ugljen i bakar

Kakve su to igre kad ih ova kartica ne može vrtiti na fhd?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
XFX RX 5600 XT THICC Ultra14gbps - Ugljen i bakar

Wau, "vrlo dobre performanse u razlucivosti full-hd" za samo 2900kn? 

 

Ocjena 8/10 za upravo nevjerojatno los odnos cijene i performansi. Svaka cas!

Moj PC  
11 0 hvala 3
16 godina
moderator
offline
Re: XFX RX 5600 XT THICC Ultra14gbps - Ugljen i ba
Gee kaže...

Kakve su to igre kad ih ova kartica ne može vrtiti na fhd?

 Vrtiti na maks detaljima nije isto kao vrtiti na Medium detaljima. E sad...što tebi znači vrtiti?

16 godina
moderator
offline
Re: XFX RX 5600 XT THICC Ultra14gbps - Ugljen i ba
ansha kaže...

Wau, "vrlo dobre performanse u razlucivosti full-hd" za samo 2900kn? 

 

Ocjena 8/10 za upravo nevjerojatno los odnos cijene i performansi. Svaka cas!

Sveznadare, daj ti neku karticu za sličan novac (novu iz dućana, ne rabljenu) koje radi bolje!

16 godina
moderator
offline
Re: XFX RX 5600 XT THICC Ultra14gbps - Ugljen i ba
dery kaže...

Low end gpu-u od 3k kn za cijenu dati ocjenu 7!!! Onda rtx3060ti za 4k kn treba dobit ocjenu 100.Performanse 8 a jedva vrti fhd.Performanse može proć za low end ajd.

 5600 XT nije low-end GPU. Jedva vrti FHD s novim i vrlo zahtjevnim naslovima na maksimalnim postavkama kvalitete. I RTX 3060 Ti košta 5, a ne 4 tisuće kuna. 

14 godina
offline
Re: XFX RX 5600 XT THICC Ultra14gbps - Ugljen i ba
hrpa nas tu forumaša je kupilo u maloprodaji iz Linksa rtx 3060ti gainward i palit za 3900 kn.
14 godina
offline
XFX RX 5600 XT THICC Ultra14gbps - Ugljen i bakar

Također, kupio Gainward RTX 3060Ti za 3.900 kn u Linksu preko online store-a nikakva štela ili ne znam ti šta.

 

Znači grafa koja je od ove skuplja 1.000 kn, a sve igre može vrtiti na max postavkama na 1440p (par igara ne može na baš, ali to je zanemarivo).

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2021 22:41 (MasterOfDisaster).
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
moderator
offline
XFX RX 5600 XT THICC Ultra14gbps - Ugljen i bakar

Drago mi je kaj ste kupili karticu za tu lovu, no na nabavi je trenutno 5000 kn. Gainwardica koju sam ja testirao nedavno iz Linksa je 4400 kn. 

 

Da se razumijemo, 3060 Ti je daleko bolja kupovina u odnosu na RX 5600 XT u pogledu omjera performansi i cijene, no aspolutna razlika u cijeni je poprilična. 

 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: XFX RX 5600 XT THICC Ultra14gbps - Ugljen i ba
Denis kaže...
dery kaže...

Low end gpu-u od 3k kn za cijenu dati ocjenu 7!!! Onda rtx3060ti za 4k kn treba dobit ocjenu 100.Performanse 8 a jedva vrti fhd.Performanse može proć za low end ajd.

 5600 XT nije low-end GPU. Jedva vrti FHD s novim i vrlo zahtjevnim naslovima na maksimalnim postavkama kvalitete. I RTX 3060 Ti košta 5, a ne 4 tisuće kuna. 

Toćno, bila je mid range u svoje vrijeme ali danas je ne možemo tu više svrstat ako je rtx3070 mid range. Vrijeme ide, po performansama spada u low.

kradem mine iz minskog polja
16 godina
moderator
offline
Re: XFX RX 5600 XT THICC Ultra14gbps - Ugljen i ba
dery kaže...
Denis kaže...
dery kaže...

Low end gpu-u od 3k kn za cijenu dati ocjenu 7!!! Onda rtx3060ti za 4k kn treba dobit ocjenu 100.Performanse 8 a jedva vrti fhd.Performanse može proć za low end ajd.

 5600 XT nije low-end GPU. Jedva vrti FHD s novim i vrlo zahtjevnim naslovima na maksimalnim postavkama kvalitete. I RTX 3060 Ti košta 5, a ne 4 tisuće kuna. 

Toćno, bila je mid range u svoje vrijeme ali danas je ne možemo tu više svrstat ako je rtx3070 mid range. Vrijeme ide, po performansama spada u low.

 Kartica trenutno nema zamjenu u svojem tržišnom razredu, niti se točno zna kada će zamjena doći. RTX 3070 odnosno njegov prethodnik RTX 2070 nije cjenovno bio parnjak RX-u 5600 XT već RX-u 5700 XT. 

13 godina
offline
Re: XFX RX 5600 XT THICC Ultra14gbps - Ugljen i ba
dery kaže...
Denis kaže...
dery kaže...

Low end gpu-u od 3k kn za cijenu dati ocjenu 7!!! Onda rtx3060ti za 4k kn treba dobit ocjenu 100.Performanse 8 a jedva vrti fhd.Performanse može proć za low end ajd.

 5600 XT nije low-end GPU. Jedva vrti FHD s novim i vrlo zahtjevnim naslovima na maksimalnim postavkama kvalitete. I RTX 3060 Ti košta 5, a ne 4 tisuće kuna. 

Toćno, bila je mid range u svoje vrijeme ali danas je ne možemo tu više svrstat ako je rtx3070 mid range. Vrijeme ide, po performansama spada u low.

3070 nije mid range, 70 serija i nadalje nikad nije bila mid-range nego više neki low-high end, 3060-3060Ti su mid range kartice.

Il sam ja samo siromašan.

Say hello to my little friend
15 godina
offline
Re: XFX RX 5600 XT THICC Ultra14gbps - Ugljen i ba
Nije mi jasno zašto za video karticu platiti 4 - 5 k kn ili još debelo više?
A gdje je još cijeli komp?

Za 3,5 k kn možeš kupiti PS5 i igrati se na full postavkama.
Istina, trenutno je teško doći do Plejke ali brzo će se to normalizirati
 
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: XFX RX 5600 XT THICC Ultra14gbps - Ugljen i ba
Nekad su ovakve kartice koštale max 1500kn. Sad se donji srednji segment kartica prodaje po 3000kn jad i bjeda od napuhanih cijena.
Moj PC  
12 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: XFX RX 5600 XT THICC Ultra14gbps - Ugljen i ba
dankodr kaže...
Nije mi jasno zašto za video karticu platiti 4 - 5 k kn ili još debelo više?
A gdje je još cijeli komp?

Za 3,5 k kn možeš kupiti PS5 i igrati se na full postavkama.
Istina, trenutno je teško doći do Plejke ali brzo će se to normalizirati

Zato jer na PC imam u posjedu veliku kolekciju igara koje želim i dalje igrati. Vrlo jednostavno.Također volim se nagraditi dobrim poklonom s vremena vrijeme, uživam u tome a nadogradnja kompa mi je gušt.

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.1.2021 9:47 (forumaš).
16 godina
offline
Re: XFX RX 5600 XT THICC Ultra14gbps - Ugljen i ba
Od te tvoje velike kolekcije igara koliko ih treba imati više od 60 fpsa za ugodno igranje? Na Max detaljima ofc

CB ne brojim jer je on novi crysis standard.

Za veliku većinu gamera, gledajuci po steamu i njihovoj statistici neka 2060 super/5600xt je dobra kupnja.

Više je isplativije uzet tu grafu i ps5/Xbox nego skuplje grafe i imaš najbolje od oba svijeta.

Dok se ta magična 3600ti ne nađe na cjeniku za stalnu cijenu ispod 4k nije vrijedno spomena.
Svi koji su je kupili su klikali svaki dan po par puta refresh tjednima dok nije bila dostupna.

11 godina
offline
Re: XFX RX 5600 XT THICC Ultra14gbps - Ugljen i ba
Gemmy kaže...
Za veliku većinu gamera, gledajuci po steamu i njihovoj statistici neka 2060 super/5600xt je dobra kupnja.

Dok se ta magična 3600ti ne nađe na cjeniku za stalnu cijenu ispod 4k nije vrijedno spomena.

najbolje se pravit grbav kao autor članka, pa eto trenutno nema 3060ti u ponudi, a grafa poput 5600xt za 3000+ kuna je dobra kupnja

situaciju na tržištu i na bug forumu ćemo zanemarit

 

ne znam samo što su onda prije mjesec i pol dana testirali i ocjenjivali 6800 i 6800xt kad ih uopće u to vrijeme nije bilo u trgovinama

14 godina
offline
Re: XFX RX 5600 XT THICC Ultra14gbps - Ugljen i ba
Gemmy kaže...
Od te tvoje velike kolekcije igara koliko ih treba imati više od 60 fpsa za ugodno igranje? Na Max detaljima ofc

CB ne brojim jer je on novi crysis standard.

Za veliku većinu gamera, gledajuci po steamu i njihovoj statistici neka 2060 super/5600xt je dobra kupnja.

Više je isplativije uzet tu grafu i ps5/Xbox nego skuplje grafe i imaš najbolje od oba svijeta.

Dok se ta magična 3600ti ne nađe na cjeniku za stalnu cijenu ispod 4k nije vrijedno spomena.
Svi koji su je kupili su klikali svaki dan po par puta refresh tjednima dok nije bila dostupna.

 RDR 2, Cyberpunk, Valhalla i sl. ide jedva na min 60 fpsa na max detaljima full HD. TV mi podržava 120 hza/fpsa i svaka igra je ugodnija za igranje na 120 fpsa, nema tu koja, svaka.

Sad kome je što prihvatljivo, dobro ili bolje ovisi od čovjeka do čovjeka. Puno nas je kupilo tu grafu za 3900 kn a vjerujem da puno njih vreba istu da uzme po toj cijeni čim bude dostupna.

Nemam ništa protiv kjonzole ali sa ovom karticom mogu hrpu igara iz kolekcije odigrati na 4K 60 fpsa ili na nižoj rezoluciji 120 fpsa što prije nisam mogao. Za konzolu bi morao sve te igre kupovati ponovno.

Konzolu ću uzeti isto kao i PS4, slim verziju kad izađe i kad se nakupi ekskluziva na 150 kn po igri, znači za nekoliko godina, odigrati te ekskluzive i nakon godinu dana sve prodati. Meni je tako najisplativije.

Tako sam kupio PS4 slim  na akciji za 1300 kn i prodao ga 1300 kn te odigrao skoro sve bitne ekskluzive, koje sam kupio nove na popustioma po 130 kn i prodao dalje za 90-100 kn.

16 godina
offline
Re: XFX RX 5600 XT THICC Ultra14gbps - Ugljen i ba
E sad ako bi htio svaku aaa igru u 120 fpsa onda kupuj 3080 a ne 3060, koje koštaju duplo više.

Rdr mi je omiljena igra i igrao je u 4k na 30fpsa u SP i prelijepo izgleda. Na PS4 pro.

Na kompu sam probao na 120 fpsa i 60 fpsa dok sam isprobavao neki balance, I nema smisla da igraš na 120 ako moraš smanjivati detalje.
Sada igram na high/ultra oko 60-75hz i superfluidno je. Igram ju svaki dan u isprobao sam hrpu opcija s detaljima.
Bitnija razlika je 30-60, nego 60-120. Ne govorim za mp igre kao cod, bf, I slične.


Za 120+ fpsa su pucačine di ti igra svaka sekunda da dobiješ prednost nad drugim igračima, ostalo je sve mazanje očiju ljudima koji opravdavaju davat 1k eura za grafu
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
XFX RX 5600 XT THICC Ultra14gbps - Ugljen i bakar

ja sam skroz zadovoljan sa 60+ ali dok ide koristim 120+ ovisno od igre. sa ovom karticom mogu na 1080p skoro sve igrati na 120 hza, ovo što ne mogu zadovoljan sam i sa 60-80-100 fpsa.

a cijena od 3900 kn mi je max koju mogu sebi opravdati, s time da onaj tko voli potrošiti više i to ga veseli, zašto ne, ne gledam u njegov džep. isto tak ne onaj tko je zadobvvoljan konzolom i 30-60 fpsa, super. I meni je 30 fpsa OK ako je igra vrhunska i nemam druge opcije, odigram ju onda tako.

Ako imam drugu opciju onda ju svakako koristim. uglavnom nije mi žao ni lipe. štoviše baš se veselim potrošiti u neko skorije vrijeme na novu matičnu i procesor, samo čekam što će i po kojoj cijeni izabciti Intel u 11. seriji. To su mi sitni gušti ne želim da mi ih netko uzme.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
XFX RX 5600 XT THICC Ultra14gbps - Ugljen i bakar

Bolesne cijene grafa a to ce samo ic gore... U svim pogledima gore... 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: XFX RX 5600 XT THICC Ultra14gbps - Ugljen i ba
Denis kaže...
Gee kaže...

Kakve su to igre kad ih ova kartica ne može vrtiti na fhd?

 Vrtiti na maks detaljima nije isto kao vrtiti na Medium detaljima. E sad...što tebi znači vrtiti?

- pod vrtiti mislim na 60 fps

- što ti znači maks? high, very high, ultimate?

 

13 godina
online
Re: XFX RX 5600 XT THICC Ultra14gbps - Ugljen i ba

 Grafa ko grafa je dobra, ali ove današnje cijene čitave palete grafičkih (crvenih i zelenih) su realno tragikomične. To je stvarno postalo teška debilana. Pazi, sretan si ako kupiš jednu RTX 3060 Ti za 4500kn!? Kao da je najbrža grafa?? Ove skuplje da ne pričam. To je stvarno van svake pameti.

14 godina
offline
Re: XFX RX 5600 XT THICC Ultra14gbps - Ugljen i ba
Biti će i skuplje, idu cijene još prema gore
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice