Wright Spirit omogućit će let od sat vremena sa 10

poruka: 9
|
čitano: 5.731
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Wright Spirit omogućit će let od sat vremena sa 10".
15 godina
offline
Wright Spirit omogućit će let od sat vremena sa 10

Aha,  opet klasika - čista tehnologija,  bez CO2  ... samo prešute odakle toliki vodik. 

 

Proizvodnja vodika iz vode za sada nije moguća - elementarni kisik pojede svoju elektrodu na brzinu.  Naravno,  nitko ne spominje golemi utrošak električne energije

 

 

 

 
4 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Wright Spirit omogućit će let od sat vremena s
dankodr kaže...

Aha,  opet klasika - čista tehnologija,  bez CO2  ... samo prešute odakle toliki vodik. 

 

Proizvodnja vodika iz vode za sada nije moguća - elementarni kisik pojede svoju elektrodu na brzinu.  Naravno,  nitko ne spominje golemi utrošak električne energije

 

 

 

 Zaletis se u svemir sa kanistrom i dobro zatvoris

6 godina
offline
Re: Wright Spirit omogućit će let od sat vremena s
Kad možemo očekivati ovakve letove tu kod nas u Dalmaciji...pitam za
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Wright Spirit omogućit će let od sat vremena sa 10

Ne znam što bi to trebalo značiti "elementrani vodik pojede svoju elektrodu na brzinu". Pri elektrolizi vode ne troše se elektrode. 

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Wright Spirit omogućit će let od sat vremena s
dankodr kaže...

Aha,  opet klasika - čista tehnologija,  bez CO2  ... samo prešute odakle toliki vodik. 

 

Proizvodnja vodika iz vode za sada nije moguća - elementarni kisik pojede svoju elektrodu na brzinu.  Naravno,  nitko ne spominje golemi utrošak električne energije

 

 

 

A odakle dolazi benzin, dizel ili kerozin? Vodik barem pri gorenju ne zagađuje okoliš. 

42
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.11.2021 15:57 (markoBT).
15 godina
offline
Wright Spirit omogućit će let od sat vremena sa 10

a kad istekne taj jedan sat, a oni još tamo gore ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Wright Spirit omogućit će let od sat vremena s
Ajar kaže...

a kad istekne taj jedan sat, a oni još tamo gore ... 

 Vozili se Mujo i Haso jumbo jetom u Ameriku. Negdje na trećini putovanja kapetan javlja:"crkao nam motor broj 3, ali nema frke, samo ćemo kasniti pola sata zbog manje brzine." Nakon pola sata crkne jedan motor s druge strane, a kapetan kaže: "crkao nam je motor broj 4, ali nema frke, samo ćemo kasniti 2 sata. Na to će Mujo Hasi: "jebote, ako crknu i ova dva što su ostala, ostati ćemo cijeli dan u zraku". Kao što netko reče - a odakle sav taj vodik. I nije li njegovo dobivanje energetski zapravo neisplativo, jer je odnos uložene/dobivene energije nepovoljan.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.1.2022 14:09 (učo).
14 godina
offline
Re: Wright Spirit omogućit će let od sat vremena s
danen kaže...

Ne znam što bi to trebalo značiti "elementrani vodik pojede svoju elektrodu na brzinu". Pri elektrolizi vode ne troše se elektrode. 

 Jesi li primjetio da je ovo sasvim dobar stih. Inače, vjerovatno je čovjek mislio pošto se na elektrodi izlučuje čisti kisik da dolazi do oksidacije, ali svi znamo da to nije tako. Zanima me koliki moraju biti spremnici za dovoljnu količinu vodika, a još više me zanima da li ti elektromotori pokreću turbinu pa ona radi slično mlaznom motoru ili pokreće propeler pa leti kao klasični propelerski avion. Znam da u aeromodelarstvu postoje impeleri koji rade slično mlaznom motoru, imaju više redova lopatica i jako brzi, snažan i mali motor koji to brzo vrti.

dolazim odmah - Godot
14 godina
offline
Re: Wright Spirit omogućit će let od sat vremena s
Ajar kaže...

a kad istekne taj jedan sat, a oni još tamo gore ... 

e da, nije li zahtjev da se ima goriva za još jedan sat leta minimalno na putničkim linijama u odnosu na sam let od A do B?

 

Apropos elektrolize, znam da je obrnuto proporcionalna količina uložene energije s temperaturom, postoji li neka točka do koje se isplati grijati vodu a da je elktroliza upravljiva tj. da se da relativno lako odvojiti vodik od kisika prije nego opet reagiraju ?

Ju je je? Je ju je!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice