Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko više

poruka: 59
|
čitano: 27.630
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko više".
15 godina
offline
Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko više

Kako je krenulo, vratit ću se na XP

K
Moj PC  
35 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko
Kako je krenulo, uzet cu m1 air i otprdit ove debilane kaj rade s tim windowsima, forsanim nadogradnjama i općim bloatom koji trebaju ravno nikome.
Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
24 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko
Korky kaže...

Kako je krenulo, vratit ću se na XP

Slažem se.  XP SP3. Bolje od toga rijetko kome treba. 

It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
5 godina
offline
Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko više

s mnogim iskustvima potpomognutima umjetnom inteligencijom

 

 

daj mi bolji windows explorer (u stilu Total Commandera) s dobrim searchom (Everything) i stabilnost sustava dok radi.

 

Za što mi točno treba AI kad klikam po exploreru i instaliram programe, nemojte me j**

 
22 0 hvala 1
11 godina
offline
Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko više
 
4 0 hvala 0
Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko više

Ajme meni pa 8gb rama, pa kakva to zvijer od računala mora biti da na sebi ima 8gb rama? Ako jednog dana dođemo do 16gb rama znati ćemo da smo u budućnosti i da auti lete i voze na besplatnu solarnu energiju.

Moj PC  
8 1 hvala 0
15 godina
offline
Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko više

nešto mi govori kako će tek zadnji ("ono, zbilja, majke nam, dosad smo se samo šalili") windows 15 (14.1? 156?) biti na tragu možebitne orijentacije prema izravnom korisniku. ili ne još. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko više

Kažu da je 12 astrološki najsretniji broj, pa da vidimo i to! 

ATJ Lučko
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko više

Za RAM me nije briga. Ali sve ostalo. Da ja trebam "hakirati" da bi 11 pokazivao right-click menu kako treba umjesto onog retardiranog da pokaže više opcija... Ili 16:9 monitor pa mi je puno praktičnije imati taskbar recimo lijevo. A neee. Opet, workaround, ali na žalost nije šljakalo kako treba (barem kad sam probao).
I ovo AI, što će mi to na privatnom OSOBNOM računalu kod kuće. Kao što netko veli, da ti pomogne instalirati nešto. Ili otpjeva pjesmicu nakon što te UI razhebe. Pobornik sam Win7/10 dizajna; dajte mi aero da si mogu kustimizirati to i drugo mi ne treba. Da sam PRODUKTIVAN, a ne skrivaju opcije. Ovo izgleda kao slikovnica. Već sad su neke opcije nepotrebno zakopane (tko često petlja po zvučnicima zna o ćemu govorim; run >> mmsys.cpl jer više nema desni klik u trayu i izravan pristup tome).

Volim isprobavati novo i uvijek sam bio brz kod prelaska na novi OS, no 11 me razuvjerio, a 12 izgleda bude mi ga i stavio. Uz pomoć Ej-Aja.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
17 0 hvala 5
14 godina
offline
Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko više

Ne vidim u cemu je problem, ram je danas ekstremno jeftin i vise gotovo nitko nema opravdanja da mu je 16 ili 32gb previse. Evo bas sam nedavno uzeo 64gb ddr4 za samo 1400kuna. Sjecam se nekad dok smo jos klinci bili kupovao sam ddr2 memoriju 2gb je bilo nekih 1500kn. I tih 1500kn je vrijedilo daleko vise nego danasnjih 1500kn kad se uracuna inflacija. 

 

Ja stvarno ne znam sto ljudi vise hoce, hardver je bezobrazno jeftin s obzirom koliko je ekstremna inflacija posvuda. 

 

Evo najbolji primjer je laptop koji sam uzeo pred mjesec dana. Za samo 3600kuna uzeo sam HP, IPS FHD zaslon, 16gb rama, 512gb SSD, Ryzen 5 5625u, solidna plastika, lijep dizajn, brz, tih... laptop takve snage je bio pred par godina vise od 10k kuna, danas kosta 3 puta manje. Zasto ljudi konstantno prave problem tamo gdje ga nema? Ne mozemo vjecno ostajati u srednjem vijeku jer je nekima i 100 kuna previse. Ako ti je puno dat za 32gb rama 700 kuna jednom u 15 godina, sori negdje si fulao u zivotu... jbg ali je tako. 

 
7 24 hvala 0
2 godine
online
Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko više

Dobro, mi aktivniji volimo svašta dodati, pisati.

Nego, ne kontam u čemu je problem.

 

Pišite konkretno, u čemu je kvaka ? 

Na win 10 sam, meni je ok.

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.3.2023 12:32 (Zaporožac).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko
Apachy kaže...
Kako je krenulo, uzet cu m1 air i otprdit ove debilane kaj rade s tim windowsima, forsanim nadogradnjama i općim bloatom koji trebaju ravno nikome.

 A sto mislis da macOS ne zahtjeva ram? Imam Mac mini s M2 i 16gb rama, malo si pogledaj po youtubeu koliku muku ljudi muce sa 8gb verzijom. Tko god da recenzira te modele savjetuje barem nadogradnju sa 8gb na 16gb rama. Jedino sto Apple naplati za tih 8 gb razlike 255€! Pa ti vidi kako ces prelazit na mac. Za 255 eura mozes kupit 96gb rama DDR4, a smradovi iz Applea toliko uzmu za 8gb. Pa meni je bilo neugodno samog sebe i svoje inteligencije kad sam tim debilima davao tih 255€!

14 godina
neaktivan
offline
Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko više

Pa dobro ljudi ima li kraja tim glupostima od strane MS-a. Svakako se ne planiram prebaciti još ni na Windows 11 sve dok ne istekne podrška za Windows 10. Ali ako Microsoft ovako nastavi definitivno ću kupiti MacBook. 

Kada ti noge postanu slabe, vrijeme počinje da prolazi brže.
 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko više

Sjećam se da je Windows XP dobro radio s 32-64 MB memorije, onda je SP1 zahtjevao 128 MB memorije da bi sve radilo kao bez SP1, onda je SP2 zahtjevao 256 MB da bi sve radilo kao bez SP2, onda je SP3 zahtjevao 512 MB da bi sve radilo kao bez SP3...

Srećom su već tada računala imala 512 MB - 1 GB memorije.

No, nepobitno je da svaka novija verzija traži više memorije, sada smo u sferi gdje još uvijek prosječan korisnik ima i više resursa nego što OS treba. Poslovni korisnici će tu biti na mukama.

 
1 1 hvala 0
15 mjeseci
offline
Re: Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko
=XFX=PlayHard kaže...

Ne vidim u cemu je problem, ram je danas ekstremno jeftin i vise gotovo nitko nema opravdanja da mu je 16 ili 32gb previse. Evo bas sam nedavno uzeo 64gb ddr4 za samo 1400kuna. Sjecam se nekad dok smo jos klinci bili kupovao sam ddr2 memoriju 2gb je bilo nekih 1500kn. I tih 1500kn je vrijedilo daleko vise nego danasnjih 1500kn kad se uracuna inflacija. 

 

Ja stvarno ne znam sto ljudi vise hoce, hardver je bezobrazno jeftin s obzirom koliko je ekstremna inflacija posvuda. 

 

Evo najbolji primjer je laptop koji sam uzeo pred mjesec dana. Za samo 3600kuna uzeo sam HP, IPS FHD zaslon, 16gb rama, 512gb SSD, Ryzen 5 5625u, solidna plastika, lijep dizajn, brz, tih... laptop takve snage je bio pred par godina vise od 10k kuna, danas kosta 3 puta manje. Zasto ljudi konstantno prave problem tamo gdje ga nema? Ne mozemo vjecno ostajati u srednjem vijeku jer je nekima i 100 kuna previse. Ako ti je puno dat za 32gb rama 700 kuna jednom u 15 godina, sori negdje si fulao u zivotu... jbg ali je tako. 

 Sorry stari al problem je poprilicno star. Microsoft je sam rekao da je 10tka zadnje sto ce raditi. Konstantno se forsira ajmo ovo ajmo ono, daj pare samo daj. Neki nemaju para, doslovno, neki ne zele iz principa. A MS je kolko puta pogazio rijec. W10 su dovoljni za hrpetinu igara, za web, za zabavu, i uopce nisu trebali nikakve 11, 12 ...

12 godina
offline
Re: Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko
Vise rama da vise bloatwarea moze vrtiti u pozadini .
Galaxy S21
Moj PC  
28 0 hvala 0
14 godina
offline
Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko više

a s druge strane, mobovi imaju 8-12 GB pod standard i što, gleda se Tik-Tok na njima...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
19 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko
ivanm75 kaže...
Vise rama da vise bloatwarea moze vrtiti u pozadini .

 Ma dobro, meni bloatwaEr nikada nije smetao da mi Os radi kako treba.

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
15 godina
offline
Re: Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko
=XFX=PlayHard kaže...

 A sto mislis da macOS ne zahtjeva ram? Imam Mac mini s M2 i 16gb rama, malo si pogledaj po youtubeu koliku muku ljudi muce sa 8gb verzijom. Tko god da recenzira te modele savjetuje barem nadogradnju sa 8gb na 16gb rama. Jedino sto Apple naplati za tih 8 gb razlike 255€! Pa ti vidi kako ces prelazit na mac. Za 255 eura mozes kupit 96gb rama DDR4, a smradovi iz Applea toliko uzmu za 8gb. Pa meni je bilo neugodno samog sebe i svoje inteligencije kad sam tim debilima davao tih 255€!

 Ne znam za M2 al ja na Air M1 8Gb modelu vrtim Win 11 na virtualki bez problema. Naravno ne vrtim simulacije i igre, al radi bez problema... 8gb na MacOSu i Windowsima nikad nece biti isto. 
Što se tiče tih razlika u cijeni, to se potpuno slažem da su jako bezobrazni. 

6 godina
offline
Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko više

Ono kada se bude pokretao kms a iz zvucnika samo cujes:  "I can't let you do that dave"

NULL!=NULL
 
22 0 hvala 1
17 mjeseci
protjeran
offline
Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko više

Nije problem što se traži minimum od 8GB RAMa, žao mi je ljudi koji danas imaju samo 4 GB RAMa neovisno o operacijskom sustavu koji imaju. Problem je što ne postoji realna potreba za novim Windowsima, pa čak ni 11-com. 

Međutim, svima bi trebala biti jasna namjera Microsofta, a to je prebaciti OS na cloud. To paše njima, korisnicima ne.

Moj PC  
8 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko više

uvijek isti kiperi govana istovaraju gomile šita.

tko vam brani instalirat tupo suhoparno linux sučelje i kompajlirajte muda u morsu.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
7 9 hvala 0
14 godina
offline
Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko više

Stric_Jura i za jos vece gluposti, torrente .

 

Ok, moj domet je ova 10-ka jer je taman ono sto meni treba, probal sam 11 i to definitivno nije za mene, 12 sumnjam.

veni vidi didici
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko
=XFX=PlayHard kaže...

 A sto mislis da macOS ne zahtjeva ram? Imam Mac mini s M2 i 16gb rama, malo si pogledaj po youtubeu koliku muku ljudi muce sa 8gb verzijom. Tko god da recenzira te modele savjetuje barem nadogradnju sa 8gb na 16gb rama. Jedino sto Apple naplati za tih 8 gb razlike 255€! Pa ti vidi kako ces prelazit na mac. Za 255 eura mozes kupit 96gb rama DDR4, a smradovi iz Applea toliko uzmu za 8gb. Pa meni je bilo neugodno samog sebe i svoje inteligencije kad sam tim debilima davao tih 255€!

 

Nisam uopće komentirao u smislu količine rama. Na laptopu ih je čini mi se 16gb, na desku imam 32. Ram ko ram, da sutra napišu treba nam 12gb za normalan rad windowsa - osobno me briga.

 

Kontekst u kojem sam komentirao da će sada još više moći nabacati bloata. Evo zadnji primjer nakon updatea- clipchamp. Ne želim ta sranja da mi se instaliraju po računalu bez moje privole i to na windowsu kojeg sam platio za kućnu upotrebu. Ima cijeli niz tih ms žblj aplikacija/programa od kojih se neke ni ne daju trajno maknuti. 

MS Edge je super primjer kako su od odličnog browsera napravili bloatano sranje sa kriptonovcanikom (u dolasku), cijelim nizom fičra koje mi gasi tabove u pozadini, jer mi je ugljični otisak očito najveći problem u životu, pa sada taj neki discovery tab koji se neda ukloniti, pa rewards gluparije, a šlag na tortu - nakon

svakog većeg updatea fino odluči da će mi bing biti zadana tražilica.

A pošto je sada relevantan A.I. i svakakve gluposti koje guraju po tim nazivom, sigurno je za očekivat da će ubacit "pamente značajke" i vjerojatno nekog kopilota dok tražim word i excel fajlove. A 99.9% sam siguran da će to nasilno podvaljivat ljudima na korištenje.

 

I zato sam se referirao na macos gdje takve budalaštine ne prolaze, a m1 air je još uvijek zvijer od laptopa po pitanju snage, autonomije baterije, izrade i cijene.

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
13 mjeseci
offline
Re: Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko
encoding kaže...

s mnogim iskustvima potpomognutima umjetnom inteligencijom

 

 

daj mi bolji windows explorer (u stilu Total Commandera) s dobrim searchom (Everything) i stabilnost sustava dok radi.

 

Za što mi točno treba AI kad klikam po exploreru i instaliram programe, nemojte me j**

 AI nije za tebe vec za Microsoft. Cilj je da se svaki mikro-klik monetizira, proda i prepakira. Inace neki ljudi su ovisnici o drogama, neki o crkvi, a treci o Microsoftu i njihovim proizvodima kao kolega torrente 

A EU ne smije da mrdne prstom oko Microsoftove ekstrakcije podataka korisnika, jer ce Ujko Sam da ih lupne.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.3.2023 16:54 (Bob Boss).
3 godine
offline
Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko više

Pa kako isssa ti, apple s 8gigi radi ono sto ja na windowsima moram s 32gige

Moj PC  
4 1 hvala 0
2 godine
offline
Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko više

dodatnih 4gb je za telemetriju

Moj PC  
5 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko
I tako... Linux...
 
7 0 hvala 0
14 godina
online
Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko više

Kad izađu, prelazim reda radi ako bude i dalje besplatna nadogradnja. Ram je jeftin, 32 gige čekaju spremno.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Windowsi 12 zahtijevat će, navodno, dvostruko
Apachy kaže...
Kako je krenulo, uzet cu m1 air i otprdit ove debilane kaj rade s tim windowsima, forsanim nadogradnjama i općim bloatom koji trebaju ravno nikome.

 Ti bajni m1 i m2 sa 8GB počnu opasno štucati kod kompajliranja imalo zahtjevnije nodejs aplikacije ako zaboraviš par tabova u browseru u pozadini... Na normalnom multitaskingu je ok ali čim mu daš nešto zahtjevnije, cijeli se ukoči, počne swapati i ode....

 

Dakle, 16GB je na bilo kojoj platformi optimum za rad bez da glumiš pomoćni memory management.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice