Windowsi 11 u File Explorer donose tabove

poruka: 37
|
čitano: 10.320
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windowsi 11 u File Explorer donose tabove".
14 godina
offline
Windowsi 11 u File Explorer donose tabove

Fala mojoj trećoj nozi od 8cm!

Zelenoidne aritmetičke metamorfoze zelenog konja u jednadžbi zelenojeda s travom zelenom.
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.6.2022 20:09 (merio).
 
15 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windowsi 11 u File Explorer donose tabove
Wow konacno nesto dobro je li moguce, u međuvremenu koristim Stardockov Groupy
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windowsi 11 u File Explorer donose tabove
merio kaže...

Fala mojoj trećoj nozi od 8cm!

 Alo... Bediraš nas s malima!

Al hvala trećoj nozi više :D Ako bude ok izvedeno možda umirovim qdir.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
3 godine
offline
Re: Windowsi 11 u File Explorer donose tabove
Sad ću osim 80 tabova u Chromeu imati još toliko u exploreru
 
7 0 hvala 0
13 godina
offline
Windowsi 11 u File Explorer donose tabove

Razočaran sam nema tu nigdje Binga da iskače kao iz paštete... 😟

 
6 0 hvala 1
16 godina
offline
Windowsi 11 u File Explorer donose tabove

Čini se korisno i svrsishodno. Budemo vidjeli na kaj će ispasti na kraju.

Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windowsi 11 u File Explorer donose tabove

Super da uvode ovo.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
 
1 0 hvala 1
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Windowsi 11 u File Explorer donose tabove
Nadam se da će portat to na Win10. Nema mi goreg već kad imam više explorera otvoreno i svi zauzimaju jednako na task baru
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windowsi 11 u File Explorer donose tabove
silvio3105 kaže...
Nadam se da će portat to na Win10. Nema mi goreg već kad imam više explorera otvoreno i svi zauzimaju jednako na task baru

Ništa od toga, nemaju razloga ama nikakvoga da ljude potaknu da i dalje ostanu na Win 10 kad se svim silama (i prevarom) trude ljude natjerati da Win 10 nadograde na Win 11.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
13 godina
offline
Re: Windowsi 11 u File Explorer donose tabove

Windows 10 više nema nikakvu podršku što se tiče novih značajki, sve što će sada dobivati su isključivo popravci bugova i sigurnosna ažuriranja. To su iz Microsofta najavili i tako će biti sve do 2025. kada će kompletno obustavit podršku za Windows 10.

 

Onda svima nama jedini preostaje instalirat LTSC verziju i nastavi dobivat sigurnosna ažuriranja još godinama. 😁

13 godina
offline
Re: Windowsi 11 u File Explorer donose tabove
Marko :D kaže...

sve što će sada dobivati su isključivo popravci bugova i sigurnosna ažuriranja.

Fala Bogu.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
13 godina
offline
Re: Windowsi 11 u File Explorer donose tabove

Ja si u četvrtak ili petak planiram instalirat LTSC za probu, da vidim kako se ponaša na računalu s HDD-om. Navodno puno bolje nego obična verzija Windowsa 10.

15 godina
offline
Re: Windowsi 11 u File Explorer donose tabove
Valentin17 kaže...

Super da uvode ovo.

Bili su setovi ali u jednom od izdanja Insider verzije.

Problem je što obični juzer ne želi da to koristi kao "zdravo za gotovo". Ja osobno uvijek probam korisiti nešto od MS-a kako su to oni zamislili i gle čuda na sve se navikne.

Evo primjerice centralni taskabar (tamo gdje je Win ikona) i zaboravio sam da moram ići skroz desno i pa na desni klik i more opcija. Jednostavno se čovjek brzo navikne i to je to. Na kraju zaboravi kako je to i bilo prije.

Sličnu stvar sam koristio kada je izašla Beta verzija Windowsa 8 (ne 8.1). Navikao se na tipkovničke kartice i to je to.
Win+D tko ne koristi onda ne znam za što će mu Windowsi, barem je tako bilo u W8.1.

Odo vidjeti da li je izašao novi Build Insidera. 

13 godina
offline
Re: Windowsi 11 u File Explorer donose tabove

Problem kod sets je bila integracija s Edgeom i Bingom što ljudi ne žele. Edge i dalje koristi mali broj korisnika, tek nešto više od samog Firefoxa. Bing još manje. Ljudi ne vole kad ih se forsira da koriste nešto i tu je Microsoftov problem koji nikako da nauči recept za uspješan proizvod.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.6.2022 9:32 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Windowsi 11 u File Explorer donose tabove
Marko :D kaže...

Problem kod sets je bila integracija s Edgeom i Bingom što ljudi ne žele. Edge i dalje koristi mali broj korisnika, tek nešto više od samog Firefoxa. Bing još manje. Ljudi ne vole kad ih se forsira da koriste nešto i tu je Microsoftov problem koji nikako da nauči recept za uspješan proizvod.

Uređivano poslije svega:MS je sa Chromiranim Edge napravio bolji posao nego svi preglednici u zadnih par godina zajedno. Mogu knjigu o tome napisati. Imaš u sistemu Edge koji troši manje CPU i RAM-a sa sa svim prednostima Chromea. Bila je i vijest da će se Chrome ugledati na Edge ili tako nekako da Chrome manje troši resursa.

Mene Bing ne zanima, doslovce ne može na nešem području pronaći i vlastite proizvode.
Sa druge strane koliko god malo ljudi koristi Edge ja sam među njima i i riješiti se Googlovih proizvoda mi je kao da mi netko vreću sa leđa skine.

Setovi su bili top odluka ali zašto su uklonjeni ni sam ne znam. Imam dual setup monitora QHD rezolucije pa mi ni da ih nema nije problem. Ali da su mi se svidjeli Setovi - jesu. 
Bilo mije Cool da sve vezano za .torrent protkol (titlovi, tažilice, sajtovi) spremim u jedan set.

 

Uređivano: Bing se lako da zamjeniti sa Googleovom tražilicom (koji su meni pored YouTubea i Gmaila jedino vrijedni Googlovi proizvodi [na stranu Android]).

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.6.2022 23:08 (Envy).
13 godina
offline
Re: Windowsi 11 u File Explorer donose tabove

Postoji razlog zašto je Chrome i vodeći preglednik u svijetu. Ljudi su navikli na njega i više ljudi koristi Google-ove usluge nego Microsoftove (izuzetak Windows i Office). 

 

Primarna uloga Edgea nije surfanje istim već doslovno reklamiranje Binga korisnicima. Danas sam na poslu osposobio Edge jer Firefox u pozadini s YouTube-om koristi previše resursa. I da, lagan je, štedljiv na resursima (ne nužno i dobra stvar), ali ono što me najviše iziritiralo je njegova povezanost s Bingom. Google je napravio Chrome, ali sam Chrome nije ni približno toliko povezan s Google-om kao što je Edge s Bingom.

 

Postaviš Google kao zadanu tražilicu, postaviš Google kao početnu stranicu (ako itko još to radi) no bez obzira na sve, u novoj kartici je Bing i to se ne može promijeniti. Još gora je stvar što se prilikom otvaranja nove kartice doslovno otvara cijela stranica ntp.msn.com. No dobro, recimo da se to može zaobići instalacijom dodatka treće strane koji će svaku novo otvorenu karticu preusmjeriti na željenu lokaciju. Kontekstualni izbornici su glomazni, ako ne i duplo veći od onih koje imaju Chrome i Firefox. Toliko nepotrebnih unosa koje 99% ljudi neće nikada koristiti, a mogućnost da se isti uklone ne postoji. Samo za pretragu imaju dva unosa, jedan da se pretraži na webu (koristi zadanu tražilicu) i drugi da se pretraži preko Binga. Dakle, bez obzira na to što si kao zadanu tražilicu stavio Google ili neku drugu tražilicu, odmah ispod ti je dostupna Bing pretraga (?!?). No dobro, pređimo i preko toga.

 

Ako ugasiš sve moguće povezano s Bingom, povremeno iskače prozorčić koji te pita želiš li koristiti Microsoftove preporučene postavke ili nastaviti koristiti kao i do sada. Microsoftove preporučene postavke podrazumijevaju uključivanje svega povezanog s Bingom ponovno. Odbiješ li opet, nakon nekog vremena, opet ćeš dobit isti prozorčić kojeg ćeš opet trebat odbit. Ovo ne radi doslovno ni jedan drugi preglednik osim Edgea.

 

Edge je imao potencijala postati ozbiljan preglednik i prava konkurencija Chromeu, Firefoxu i Safariju. Ono u što se pretvorio je u preglednik mrvicu bolji od Internet Explorera, a čeka ga doslovno identična sudbina. Preglednik je daleko od lošeg (Chromium ga čini odličnim kao i svaki drugi preglednik baziran na istom kodu), ali ono što odbija korisnike je pretjerano oglašavanje kako u samim Windowsima, tako i u svim ostalim Microsoftovim proizvodima. Uz to, tu je još i glomazna pretrpanost funkcijama koje doslovno ne možeš ugasit ni da hoćeš.

 

Nekada sam čak i razmišljao da ga isprobam, ali sada kada sam vidio da je cijela uloga preglednika postala reklama za Bing, odustao sam. Kažem, čak Chrome ne forsira Google u toj mjeri. Kad na njemu promijeniš zadanu tražilicu, za njega Google više ne postoji. Neće ti davat dvije opcije za pretragu, u novoj kartici se nalazi tražilica koju si ti odabrao, neće ti svako malo bacat prozorčić da te pita hoćeš li koristiti Googleove preporučene postavke ili ne.

 

I vidim da cijelo vrijeme pišeš kako je Edge lagan i sve to. Daleko od toga da nije. Dosta je optimiziran, ali jedan od razloga zašto je lagan jest što gasi sve što je u pozadini i ne koristi se. Ovo može raditi i Chrome uz kojekakve dodatke, pa to nije nešto specijalno i dostupno samo u Edge-u. Svaki preglednik možeš napraviti lightweight samo treba znati kako, internet je pun prijedloga. Inače, preglednik ne bi trebao štedjeti na resursima. Što više resursa koristi to je responzivniji, brži i teže stranice će raditi bolje. Ako preglednik ograničimo na određene resurse, postat će spor, gasit će se neaktivne kartice u pozadini (ovo radi Edge da koristi manje RAM-a) i može dolaziti do poteškoća kod pregleda težih web stranica.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.6.2022 0:11 (Marko :D).
13 godina
offline
Windowsi 11 u File Explorer donose tabove

Može biti lagan koliko hoće, pa da i radi bez da troši resurse, opet ga ni u ludilu ne bi koristio iz razloga upravo što Marko kaže, NE TREBAJU MI REKLAME TUĐE i da me se drži za budalu.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.6.2022 9:57 (Valentin17).
 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Windowsi 11 u File Explorer donose tabove
Marko :D kaže...

..

 

I vidim da cijelo vrijeme pišeš kako je Edge lagan i sve to. Daleko od toga da nije. Dosta je optimiziran, ali jedan od razloga zašto je lagan jest što gasi sve što je u pozadini i ne koristi se. Ovo može raditi i Chrome uz kojekakve dodatke, pa to nije nešto specijalno i dostupno samo u Edge-u. Svaki preglednik možeš napraviti lightweight samo treba znati kako, internet je pun prijedloga. Inače, preglednik ne bi trebao štedjeti na resursima. Što više resursa koristi to je responzivniji, brži i teže stranice će raditi bolje. Ako preglednik ograničimo na određene resurse, postat će spor, gasit će se neaktivne kartice u pozadini (ovo radi Edge da koristi manje RAM-a) i može dolaziti do poteškoća kod pregleda težih web stranica.

 -pogrešno mišljenje.. tj edge=chrome.. minus izbačen servisi, samo ti servisi koje ms-win ne treba (a google treba-želi) su razlika potrošnje (i ono što dalje povezuješ za korištenje rama, ne potrošnju nego aktivno korištenje...)

- da, ms forsira bing, može jer je proizvođač osa-edgea.. i nova stranica nije novi web-tab nego novotarija koju su izmislili upravo kako bi favorizirali bing.. a to je stvar biznisa-interesa ms-a i naravno da juzera ignoriraju + beskonačno vraćanje na ms-željene postavke .. kao ford i crna boja auta (izreka) ..

-google dominira, ms lovi u mutnom, njihovi interesi, ne želje juzera.. no u svemu je ipak prednost za edge (pod win), jer je isti, jer je chrome, tj ako su isti tad je isto.. a razlika je izbačenih 29 servisa koje google želi za svoje interese (ne juzer) dok ih ms naprosto ne treba jer ima os (ima sve što poželi u vezi korisnika-računala i naprosto ne treba te dodatne servise).. tj ili su isti, pa nema boljeg .. i to je točno, isti su .. ili + prednost edgea jer su isti minus tih 29 servisa.. pa što god radiš, kako god postaviš kriterij ne može chrome biti bolji, skup-podskup, isto i razlika, broj 2 je veći od broja 1 .. 

 

-meniji-opcije? to je neki kriterij za minus, što kažeš da ima-nudi previše opcija? -smiješno tj osjeća se da ga negativno (ne objekivno) kritiziraš.. da si ljut na ms jer forisa svoj interes i da tako tražiš mane tamo gdje realno ne postoje.. ali da, u pravu si, svaku promjenu koja nije u skladu sa željama ms-a će nuditi za promjenu tj žele povratak na svoje postavke.. dosadni tim nuđenjem-forsiranjem, no to je tako, u biznisu, u svemu, mada u reklami to sve rade zbog interesa korisnika, realno to rade iz svojih interesa i zacrtanih planova. Možemo se ljutiti (i meni to smeta..) no uzaludno je, tj jedna od osobina ljudi (intelekta) je priladogba, osnova preživljavanja, ako nisi jači, prolagodiš se.. ne vrijedi se ljutiti, .. i radit grešku inaćenjem, tj logikom neprijatelj mog neprijatelja.. pa su svi drugi time bolji od onog što me ljuti, pogrešan kriterij.

 

-tema, tabovi u filemanageru (kojeg ms naziva explorer... kao da ide bespućima nešto tražiti.. eutanazijom internet explorera ne vidim zašto bi ostao taj naziv za filemanager, no nevažno samo naziv..) :)

-stvar koja postoji odavno tj da su željeli mogli su to dodati od st.sedmog.. no sad to služi kao mamac za win11, mada to nema veze s winver..

-treba li fileman tabove? .. rekao bi da treba, tj s filemanagerima imamo dvije osnovne podjele-filozofije.. jedan prozor, dva, tj povijesno win-fileman ili nc način rada s dva prozora (i F5-copy..). Kad se uvedu tabovi, neovisno koja apps, tad se ta razlika-dilema jednostavno isključi-nestane.. tj upališ prozora-tabova koliko želiš.. no razlika s prozorima je zauzimanje prostora za dupliranje npr menija + okrivra kao i navigacija-prebacivanje TABom po tabovima tj zato i imaju taj naziv, odnosno zato tipkovnice imaju tab-button kao i enter, alt, shift, bkspace, home-end itd.

-zašto se do sad nije to uvelo? .. moglo se, može se, .. no realno, većina juzera je ipak samo juzer, tj sam fileman je za 99% sporedan, važan samo onima koji barataju fileovima, recimo backup-admin.. dok se nešto radi, programer, sync i ostale sitnice.. a oni odavno imaju potrebne alate, odgovarajuće filemanagere koji rade ono što i kako žele-trebaju.. tj ne ovise o PR odluci ms-a i time da se oni sjete, kao što nitko neće zbog uvođenja tog fičera u win11-fileman preći s drugog winver-osa na w11.. tj ms stavlja mamac, koji to ekšli nije, kao što nije ni izgled menija-prozora, thema-izgled.. tj juzer-korisnik i ono što radi određuje što mora imati a to je najmanje važno za izgled osa ili ima li fileman tabove.. no ako ih uvedu, tad juzer koji to treba-koristi ne mora koristiti alternativu ili se prilagođavati starom filemanageru koji ih nema. To je sve, korištenje.. za 99% fičer ranga zaobljenih rubova prozora notepada.. -nevažno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windowsi 11 u File Explorer donose tabove
Marko :D kaže...

Postoji razlog zašto je Chrome i vodeći preglednik u svijetu. Ljudi su navikli na njega i više ljudi koristi Google-ove usluge nego Microsoftove (izuzetak Windows i Office). 

 

Primarna uloga Edgea nije surfanje istim već doslovno reklamiranje Binga korisnicima. Danas sam na poslu osposobio Edge jer Firefox u pozadini s YouTube-om koristi previše resursa. I da, lagan je, štedljiv na resursima (ne nužno i dobra stvar), ali ono što me najviše iziritiralo je njegova povezanost s Bingom. Google je napravio Chrome, ali sam Chrome nije ni približno toliko povezan s Google-om kao što je Edge s Bingom.

 

Postaviš Google kao zadanu tražilicu, postaviš Google kao početnu stranicu (ako itko još to radi) no bez obzira na sve, u novoj kartici je Bing i to se ne može promijeniti. Još gora je stvar što se prilikom otvaranja nove kartice doslovno otvara cijela stranica ntp.msn.com. No dobro, recimo da se to može zaobići instalacijom dodatka treće strane koji će svaku novo otvorenu karticu preusmjeriti na željenu lokaciju. Kontekstualni izbornici su glomazni, ako ne i duplo veći od onih koje imaju Chrome i Firefox. Toliko nepotrebnih unosa koje 99% ljudi neće nikada koristiti, a mogućnost da se isti uklone ne postoji. Samo za pretragu imaju dva unosa, jedan da se pretraži na webu (koristi zadanu tražilicu) i drugi da se pretraži preko Binga. Dakle, bez obzira na to što si kao zadanu tražilicu stavio Google ili neku drugu tražilicu, odmah ispod ti je dostupna Bing pretraga (?!?). No dobro, pređimo i preko toga.

 

Ako ugasiš sve moguće povezano s Bingom, povremeno iskače prozorčić koji te pita želiš li koristiti Microsoftove preporučene postavke ili nastaviti koristiti kao i do sada. Microsoftove preporučene postavke podrazumijevaju uključivanje svega povezanog s Bingom ponovno. Odbiješ li opet, nakon nekog vremena, opet ćeš dobit isti prozorčić kojeg ćeš opet trebat odbit. Ovo ne radi doslovno ni jedan drugi preglednik osim Edgea.

 

Edge je imao potencijala postati ozbiljan preglednik i prava konkurencija Chromeu, Firefoxu i Safariju. Ono u što se pretvorio je u preglednik mrvicu bolji od Internet Explorera, a čeka ga doslovno identična sudbina. Preglednik je daleko od lošeg (Chromium ga čini odličnim kao i svaki drugi preglednik baziran na istom kodu), ali ono što odbija korisnike je pretjerano oglašavanje kako u samim Windowsima, tako i u svim ostalim Microsoftovim proizvodima. Uz to, tu je još i glomazna pretrpanost funkcijama koje doslovno ne možeš ugasit ni da hoćeš.

 

Nekada sam čak i razmišljao da ga isprobam, ali sada kada sam vidio da je cijela uloga preglednika postala reklama za Bing, odustao sam. Kažem, čak Chrome ne forsira Google u toj mjeri. Kad na njemu promijeniš zadanu tražilicu, za njega Google više ne postoji. Neće ti davat dvije opcije za pretragu, u novoj kartici se nalazi tražilica koju si ti odabrao, neće ti svako malo bacat prozorčić da te pita hoćeš li koristiti Googleove preporučene postavke ili ne.

 

I vidim da cijelo vrijeme pišeš kako je Edge lagan i sve to. Daleko od toga da nije. Dosta je optimiziran, ali jedan od razloga zašto je lagan jest što gasi sve što je u pozadini i ne koristi se. Ovo može raditi i Chrome uz kojekakve dodatke, pa to nije nešto specijalno i dostupno samo u Edge-u. Svaki preglednik možeš napraviti lightweight samo treba znati kako, internet je pun prijedloga. Inače, preglednik ne bi trebao štedjeti na resursima. Što više resursa koristi to je responzivniji, brži i teže stranice će raditi bolje. Ako preglednik ograničimo na određene resurse, postat će spor, gasit će se neaktivne kartice u pozadini (ovo radi Edge da koristi manje RAM-a) i može dolaziti do poteškoća kod pregleda težih web stranica.

 

Valentin17 kaže...

Može biti lagan koliko hoće, pa da i radi bez da troši resurse, opet ga ni u ludilu ne bi koristio iz razloga upravo što Marko kaže, NE TREBAJU MI REKLAME TUĐE i da me se drži za budalu.

 

 

Kakve ljudi reklame spominjete i guiranje Binga? Ja odem na Gmail (preko Edgea) i tamo mi odmah izbaci "želiš li se prebaciti na Chrome?". Pa koliko puta mu moram reći - ne želim.

Edge je integrisan u OS, radi jednako pa čak i bolje od Chrome (da ovo je činjenica), svi plug-inovi od Chroma rade (to čak i sam Edge ti izbaci kao "reklamu" ili točnije sugestiju. Čak i Google Translate kao plug-in u Edge radi). 

Ne treba pisati Eseje o Browseru koji je već u sistemu i radi kao što rekoh isto što i Chrome. Samo to radi malo bolje.

Dajte mi razlog da instaliram Chrome? Rodio sam se kako ne vidim onaj Google Crash Handler u procesorima.

15 godina
offline
Windowsi 11 u File Explorer donose tabove

Evo kako mi trenutno izgleda Edge:

 

Ugasio sam kartice radi ove cool fazone sviđa li mi se ta slika. Pa ako kliknem da mi se sviđa uvijek koo nešto novo vidim.

Najgora stvar čovječanstvu je inercija. Neki dan 5x00G AMD instalirao sa 1/2 3 monitora, instalirao Edge sa uBlock Originom i dođe varioc (da to mu je struka ali zna nešto oko računara) i instalia Chrome bez AdBlockatora pun reklama. Za sedam dana sam morao ići sređivati sistem. A bukvalno imao je naslovnu stranicu www.google.ba.

Da sam mu zamjenio kako ikone (a mislim da se može i to) ne bi ni znao da ima Edge kao preglednik. Ali.. on je vidio i zna za to godinama da to ne valja i išao na svoju ruku.

MS se bori upravo protiv te inercije i to je teško iskoristiva bolest.

Moj PC  
2 0 hvala 2
13 godina
offline
Windowsi 11 u File Explorer donose tabove

Svatko koristi ono što njemu odgovara i to je to.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
 
5 0 hvala 2
2 godine
online
Re: Windowsi 11 u File Explorer donose tabove
Envy kaže...

Edge je integrisan u OS, radi jednako pa čak i bolje od Chrome (da ovo je činjenica), svi plug-inovi od Chroma rade (to čak i sam Edge ti izbaci kao "reklamu" ili točnije sugestiju. Čak i Google Translate kao plug-in u Edge radi). 

Ne treba pisati Eseje o Browseru koji je već u sistemu i radi kao što rekoh isto što i Chrome. Samo to radi malo bolje.

Dajte mi razlog da instaliram Chrome? Rodio sam se kako ne vidim onaj Google Crash Handler u procesorima.

Edge ima Chrome-ov motor, sve dodatke ima Chrome-ove i radi bolje ?

 

Bez ljutnje, no što to Edge radi bolje ?!

 

Inače, chrome (pa i EDGE)  imaju koristan dodatak New Tab Redirect , pa će vas svaka nova kartica bacati na Google, a ne na Bing...

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.6.2022 6:26 (Zaporožac).
6 godina
offline
Windowsi 11 u File Explorer donose tabove

ja koristim edge otkako je win11 vani i mozda sam u tom periodu samo 2 do 3 puta dobio pitanje da li zelim koristiti MS-ove defaultne postavke.

 

za mene Edge radi jako uredno, brzo. Takodjer sam u opcijama obrisao Bing i stavio da mi je Google glavni pretrazivac, iako koristim Momentum cim otvorim novi tab i Edge.

 

uBlock mi uredno bloka nepotrebne PopUp-ove kao i Pihole te sve ostalo.

 

Na mobitelu isto tako koristim Edge fino mi sve sync-a sa kompovog preglednika i to mi je super.

 

zaista nikakve zamjerke nemam na Edge, sve pohvale.

Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Windowsi 11 u File Explorer donose tabove
Envy kaže...

Kakve ljudi reklame spominjete i guiranje Binga?

1. Nova kartica otvara isključivo Bing, odnosno, MSN.

2. Kontekstualni izbornik uvijek ima prisutan unos "pretraži s Bingom...", pa čak i ako je zadana tražilica neka druga.

3. Ako nemaš Bing postavljen kao zadanu tražilicu, svako malo iskače Edge-ov prozor u kojem te pita hoćeš li koristiti preporučene Microsoftove postavke (sve Bing) ili ne.

4. Notepad u kontekstualnom izborniku ima opciju traženja s Bingom.

5. Task Manager također ima opciju pretrage s Bingom.

 

Tako se reklamira Bing. Možeš promijeniti svoju zadanu tražilicu/preglednik, ali Bing ostaje.

 

Usporedba s Chrome-om; promijeniš zadanu tražilicu, u kontekstualnom izborniku neće biti opcije pretraži s Google-om, u novoj kartici neće biti Google tražilica i nećeš dobivati prozorčiće "želite li koristiti Google-ove preporučene postavke?".

Envy kaže...

Ja odem na Gmail (preko Edgea) i tamo mi odmah izbaci "želiš li se prebaciti na Chrome?". Pa koliko puta mu moram reći - ne želim.

E sad dolazimo do drugog dijela gdje se uspoređuje reklamiranje samog Edgea i Chrome-a.

 

Ako odeš na bilo koju Google-ovu stranicu, možeš vidjeti da se pojavi mali prozorčić u kutu u kojem te se pita želiš li isprobati Chrome. Imaš lijepo X koji stisneš i taj prozorčić se zatvara i više se ne pojavljuje sve dok ne obrišeš kolačiće u pregledniku. Alternativno isti možeš u dva klika blokirati bilo kojim ad blockerom i prozorčića više nema, pa čak ni nakon brisanja kolačića. Google-ove stranice su jedino mjesto gdje ćeš pronaći reklamu za Chrome. Na Androidu, bez obzira što je Google vlasnik istog, nećeš vidjeti niti jednu reklamu za Chrome. Isti će doć instaliran kao što Edge dolazi instaliran na Windowsima, ali možeš ga isključiti ukoliko ga nećeš koristiti i sve pet. Koristiš što tebi odgovara bez dosadnih poruka da je Chrome preporučen za Android i slično.

 

S druge strane imamo Microsoft i Bing koji se oglašavaju na svim Microsoftovim stranicama (što je u redu; nemam aposlutno ništa protiv toga). Ali, Microsoft Edge reklamira i u svim svojim ostalim proizvodima. Windows je tako pun reklama za Edge koje jednostavno ne možeš ugasit. A ostaviš li Windows na zadanim postavkama, imat ćeš reklame u Startu, prilikom pretraživanja računala, prozorčiće koji se pojavljuju iz taskbara, obavijesti koje govore kako je Edge bolji, pa čak i na lock screenu koji reklamira i Bing i Edge. Tipka F1 za pomoć, automatski pali Edge, Start također. Jednostavno je previše toga za navesti jer je Edge ugrađen i u najmanji dio operacijskog sustava i ne može se isključiti/onemogućiti/deinstalirati. Ponavljam, na Androidu koji operacijski sustav Google-a toga nema; nisi prisiljen koristiti Chrome niti će te Google napadati što ga ne koristiš.

 

Eh da, ne smijemo ni zanemariti oglase za Edge u samom Edgeu. Odeš li na stranicu za preuzimanje Chromea, eto oglasa koji je dio samog Edgea i ne može se isključiti. 

 

Nemam ništa protiv oglašavanja na stranicama, ali imam protiv oglašavanja u doslovnom svim Microsoftovim proizvodima. Čak me ni to ne bi smetalo da se može kompletno isključiti, ali ne može se. A stvarno ne volim kad me netko na nešto tjera ili forsira samo iz tog razloga odbijam preći na Edge. 

Envy kaže...

Edge je integrisan u OS, radi jednako pa čak i bolje od Chrome (da ovo je činjenica), svi plug-inovi od Chroma rade (to čak i sam Edge ti izbaci kao "reklamu" ili točnije sugestiju. Čak i Google Translate kao plug-in u Edge radi). 

Da, i to je krivo. U redu je da OS dolazi s preglednikom, ali sasvim je krivo da ignorira korisnikov izbor zadanog preglednika i da ga zbog toga maltretira. Razumiješ? Ljudi iz principa ne žele na Edge jer ih Microsoft forsira na njegovo korištenje, zato i ima toliko mali marketshare. Google nikoga ne forsira; doslovno te pita ako hoćeš, ako nećeš ništa. Čak i na Androidu dobiješ Chrome, možeš ga isključit/onemogućit, na Windowsima Edge ne možeš iskorijenit.

Envy kaže...

Dajte mi razlog da instaliram Chrome? Rodio sam se kako ne vidim onaj Google Crash Handler u procesorima.

Ovo je kao da te ja pitam da mi daš razlog da koristim Edge. Nema razloga, svatko koristi ono što mu odgovara. Moj je izbor Chrome jer me ne forsira da koristim Google niti išta drugo. Jer za razliku od Edgea poštuje moj izbor i ne gnjavi me non stop zbog toga. A podjednako koristim i Microsoftove usluge i Google-ove, ali svejedno je moj izbor Chrome jer nema nikakve gnjavaže.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.6.2022 14:20 (Marko :D).
13 godina
offline
Re: Windowsi 11 u File Explorer donose tabove
Envy kaže...

Evo kako mi trenutno izgleda Edge:

 

Ugasio sam kartice radi ove cool fazone sviđa li mi se ta slika. Pa ako kliknem da mi se sviđa uvijek koo nešto novo vidim.

Sve je to lijepo i krasno, ali možeš li to napraviti bez dodatka treće strane? Jer, na Chrome-u to možeš napravit bez instaliranja dodataka trećih strana.

Envy kaže...

Najgora stvar čovječanstvu je inercija. Neki dan 5x00G AMD instalirao sa 1/2 3 monitora, instalirao Edge sa uBlock Originom i dođe varioc (da to mu je struka ali zna nešto oko računara) i instalia Chrome bez AdBlockatora pun reklama. Za sedam dana sam morao ići sređivati sistem. A bukvalno imao je naslovnu stranicu www.google.ba.


Da sam mu zamjenio kako ikone (a mislim da se može i to) ne bi ni znao da ima Edge kao preglednik. Ali.. on je vidio i zna za to godinama da to ne valja i išao na svoju ruku.

MS se bori upravo protiv te inercije i to je teško iskoristiva bolest.

Uspoređivanje Chromea bez ad blockera i Edgea s instaliranim ad blockerom je uspoređivanje krumpira i lubenica.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.6.2022 13:18 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Windowsi 11 u File Explorer donose tabove
Envy kaže...
..

 

Kakve ljudi reklame spominjete i guiranje Binga? Ja odem na Gmail (preko Edgea) i tamo mi odmah izbaci "želiš li se prebaciti na Chrome?". Pa koliko puta mu moram reći - ne želim.

..

 -da, dosadno kao i svkaka druga forsiranja-reklame.. interes vlasnika, ne korisnika.. no to je tako (a problem je u kriterijima, tko što želi dok mu isto to 'ono drugo' smeta...) ..

 

Valentin17 kaže...

Svatko koristi ono što njemu odgovara i to je to.

 -da .. + ako nešto kritiziramo, poželjno je biti neutralan-objektivan, znati itd.. ne uspoređivati kruške&jabuke ili imati iste kriterije.. .no u navijanju tog nema, ili-ili (čak i kad je isto..) :) -ljudi, sto ljudi, sto ćudi..

 

Zaporožac kaže...
...

Edge ima Chrome-ov motor, sve dodatke ima Chrome-ove i radi bolje ?

..

 -edge=chrome, to je točno.. a jedan je bolji/lošiji? -nije, isti. Odnosno prednost čisto tehnički ima edge, jer je isto, dakle ne može se reći da je jedan bolji, dok edge nema za njega nepotrebne servise koje goole koristi za svoje potrebe (ne juzer za svoje..). Isto ili nije? Udaljenos od točke a do točke b .. s kontektsom, možemo reći da je isit put ali na nizbrdici-uzbrdici .. prednost edge ili su isti.

-tj kad pitaš što to edge radi bolje, -ništa, isto.. no isto pitanje postavi u obrnutom odnosu za chrome.. dok je razlika u 29 servisa.

 

Marko :D kaže...
Envy kaže...

Kakve ljudi reklame spominjete i guiranje Binga?

1. Nova kartica otvara isključivo Bing, odnosno, MSN.

2. Kontekstualni izbornik uvijek ima prisutan unos "pretraži s Bingom...", pa čak i ako je zadana tražilica neka druga.

3. Ako nemaš Bing postavljen kao zadanu tražilicu, svako malo iskače Edge-ov prozor u kojem te pita hoćeš li koristiti preporučene Microsoftove postavke (sve Bing) ili ne.

4. Notepad u kontekstualnom izborniku ima opciju traženja s Bingom.

5. Task Manager također ima opciju pretrage s Bingom.

 

Tako se reklamira Bing. Možeš promijeniti svoju zadanu tražilicu/preglednik, ali Bing ostaje.

 

Usporedba s Chrome-om; promijeniš zadanu tražilicu, u kontekstualnom izborniku neće biti opcije pretraži s Google-om, u novoj kartici neće biti Google tražilica i nećeš dobivati prozorčiće "želite li koristiti Google-ove preporučene postavke?".

Envy kaže...

Ja odem na Gmail (preko Edgea) i tamo mi odmah izbaci "želiš li se prebaciti na Chrome?". Pa koliko puta mu moram reći - ne želim.

E sad dolazimo do drugog dijela gdje se uspoređuje reklamiranje samog Edgea i Chrome-a.

 

Ako odeš na bilo koju Google-ovu stranicu, možeš vidjeti da se pojavi mali prozorčić u kutu u kojem te se pita želiš li isprobati Chrome. Imaš lijepo X koji stisneš i taj prozorčić se zatvara i više se ne pojavljuje sve dok ne obrišeš kolačiće u pregledniku. Alternativno isti možeš u dva klika blokirati bilo kojim ad blockerom i prozorčića više nema, pa čak ni nakon brisanja kolačića. Google-ove stranice su jedino mjesto gdje ćeš pronaći reklamu za Chrome. Na Androidu, bez obzira što je Google vlasnik istog, nećeš vidjeti niti jednu reklamu za Chrome. Isti će doć instaliran kao što Edge dolazi instaliran na Windowsima, ali možeš ga isključiti ukoliko ga nećeš koristiti i sve pet. Koristiš što tebi odgovara bez dosadnih poruka da je Chrome preporučen za Android i slično.

 

S druge strane imamo Microsoft i Bing koji se oglašavaju na svim Microsoftovim stranicama (što je u redu; nemam aposlutno ništa protiv toga). Ali, Microsoft Edge reklamira i u svim svojim ostalim proizvodima. Windows je tako pun reklama za Edge koje jednostavno ne možeš ugasit. A ostaviš li Windows na zadanim postavkama, imat ćeš reklame u Startu, prilikom pretraživanja računala, prozorčiće koji se pojavljuju iz taskbara, obavijesti koje govore kako je Edge bolji, pa čak i na lock screenu koji reklamira i Bing i Edge. Tipka F1 za pomoć, automatski pali Edge, Start također. Jednostavno je previše toga za navesti jer je Edge ugrađen i u najmanji dio operacijskog sustava i ne može se isključiti/onemogućiti/deinstalirati. Ponavljam, na Androidu koji operacijski sustav Google-a toga nema; nisi prisiljen koristiti Chrome niti će te Google napadati što ga ne koristiš.

 

Eh da, ne smijemo ni zanemariti oglase za Edge u samom Edgeu. Odeš li na stranicu za preuzimanje Chromea, eto oglasa koji je dio samog Edgea i ne može se isključiti. 

 

Nemam ništa protiv oglašavanja na stranicama, ali imam protiv oglašavanja u doslovnom svim Microsoftovim proizvodima. Čak me ni to ne bi smetalo da se može kompletno isključiti, ali ne može se. A stvarno ne volim kad me netko na nešto tjera ili forsira samo iz tog razloga odbijam preći na Edge. 

Envy kaže...

Edge je integrisan u OS, radi jednako pa čak i bolje od Chrome (da ovo je činjenica), svi plug-inovi od Chroma rade (to čak i sam Edge ti izbaci kao "reklamu" ili točnije sugestiju. Čak i Google Translate kao plug-in u Edge radi). 

Da, i to je krivo. U redu je da OS dolazi s preglednikom, ali sasvim je krivo da ignorira korisnikov izbor zadanog preglednika i da ga zbog toga maltretira. Razumiješ? Ljudi iz principa ne žele na Edge jer ih Microsoft forsira na njegovo korištenje, zato i ima toliko mali marketshare. Google nikoga ne forsira; doslovno te pita ako hoćeš, ako nećeš ništa. Čak i na Androidu dobiješ Chrome, možeš ga isključit/onemogućit, na Windowsima Edge ne možeš iskorijenit.

Envy kaže...

Dajte mi razlog da instaliram Chrome? Rodio sam se kako ne vidim onaj Google Crash Handler u procesorima.

Ovo je kao da te ja pitam da mi daš razlog da koristim Edge. Nema razloga, svatko koristi ono što mu odgovara. Moj je izbor Chrome jer me ne forsira da koristim Google niti išta drugo. Jer za razliku od Edgea poštuje moj izbor i ne gnjavi me non stop zbog toga. A podjednako koristim i Microsoftove usluge i Google-ove, ali svejedno je moj izbor Chrome jer nema nikakve gnjavaže.

 1. -ne, nova kartica ne otvara ništa, tj trik, nije to nova web stranica (kao prije) nego je to nova-statna stranica, interna, browsera, ms-a, .. nova-prazna-interna, ne home-početna online ... trik, prljav koji korisit ms, smeta mi, no što ću... ništa, tj opcija za početnu stranicu postoji (ne za novu karticu..).

2. .. pa što, radi ono kako podesiš..

3. ne baš, tj jednako iskače google-ostalo i da, svi su u tome 'isti', dosadni.. no što možemo (osim izabrati browser.. ali sad govorimo o tome koji je bolji.. kriterij je što?)

4. notepad.. 5. .. opusti se :)

 ili gle, win je msov os, rade što žele.. tema je win11, filemanager-tabovi.. i sad brbljamo o tome koji je browser bolji ili manje dosadan, mada su isti? .. no ok, brbljajmo..

-da, sve je to stva reklame-biznisa.. no kriterij, kritike.. objektivnost ili isti kriterij za drugu stranu?

 

Marko :D kaže...
Envy kaže...

Evo kako mi trenutno izgleda Edge:

 

Ugasio sam kartice radi ove cool fazone sviđa li mi se ta slika. Pa ako kliknem da mi se sviđa uvijek koo nešto novo vidim.

Sve je to lijepo i krasno, ali možeš li to napraviti bez dodatka treće strane? Jer, na Chrome-u to možeš napravit bez instaliranja dodataka trećih strana.

Envy kaže...

Najgora stvar čovječanstvu je inercija. Neki dan 5x00G AMD instalirao sa 1/2 3 monitora, instalirao Edge sa uBlock Originom i dođe varioc (da to mu je struka ali zna nešto oko računara) i instalia Chrome bez AdBlockatora pun reklama. Za sedam dana sam morao ići sređivati sistem. A bukvalno imao je naslovnu stranicu www.google.ba.


Da sam mu zamjenio kako ikone (a mislim da se može i to) ne bi ni znao da ima Edge kao preglednik. Ali.. on je vidio i zna za to godinama da to ne valja i išao na svoju ruku.

MS se bori upravo protiv te inercije i to je teško iskoristiva bolest.

Uspoređivanje Chromea bez ad blockera i Edgea s instaliranim ad blockerom je uspoređivanje krumpira i lubenica.

 -ne kontam.. što s blockerima, trećom stranom? .. edge=chrome.. u oba dodam isit origin ublock, .. krumpiri i lubenice? prije bi reako krumpir-krompir razlika .. :)

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.6.2022 15:58 (ihush).
13 godina
offline
Re: Windowsi 11 u File Explorer donose tabove
ihush kaže...

-ljudi, sto ljudi, sto ćudi..

Ovoga se držim, ostalo zanemarujem.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
15 godina
offline
Windowsi 11 u File Explorer donose tabove

Explorer tabovi u zadnjem Dev Insider Previewu (25140.1000) rade vrlo dobro, prijavio par sitnih grafičkih glitcheva kad se upali da se u sidebaru vidi all folders ili libraries, tad se separatori pogube ili polude, dok kad je stock sve radi kako treba. Reportano anonimno preko Feedback app-a, nije prvi bug report kojeg šaljem.

 

Inače: Firefox Nightly Edition kao main browser koristim, ali i Edge koristim isto tako kao secondary browser. Na Edge imam sync, povezan je sa drugim mobitelom te ga posebno koristi otac za surfanje, te ja kad trebam provjerit jedan od Outlook mailova (kad ih imam više, što mogu) ili odradit check web stranice neke da nije cache u Firefoxu. A sam Chrome isto imam, samo zato jer treba testirati na više aplikacija nekad, Chrome jedini plugin kojeg ima je uBlock Origin, osnovne postavke za testiranje stranica

https://idzan.eu
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windowsi 11 u File Explorer donose tabove
Marko :D kaže...
* * *
Envy kaže...

Dajte mi razlog da instaliram Chrome? Rodio sam se kako ne vidim onaj Google Crash Handler u procesorima.

Ovo je kao da te ja pitam da mi daš razlog da koristim Edge. * * *

Očigledno mi nismo uopšte na istom OS-u (!!!) Ovo ozbiljno mislim. Evo etvorio Notepad napisao par rečenica i ubij me na licu mjesta ako ja ovdje igdje mogu Bing pronaći. Ni u desnom kilku niti u bilo kakvom meniju.

Razlog da pređeš na Edge? Ne treba ti - isti je u samom sistemu! Razlog je da ne koristiš 3rd party rješenja kao što je Chrome.

Pređi na Insider verziju Windowsa jer ionako sav aplikativni dio radi sasvim normalno neovisno o OS-u tj. da li je gotov proizvod ili DEV.

Marko :D kaže...
* * *

Uspoređivanje Chromea bez ad blockera i Edgea s instaliranim ad blockerom je uspoređivanje krumpira i lubenica.


Ne uspoređujem to što si rekao. I Chrome i Edge bez uBlock Origina oba su teška smeća. A oba bazirana na Chromiumu.
Edge sa PC-a mi se sinhornizovao sa Edge na telefonu... ne mogu opisati koja je to sinegrgija. Sve se sinhronizovalo.

Mislim koristi što ti godi pa čak i Operu, ja  trenutno nemam nikakvog razloga da instaliram 3rd party browser sa 20 i kusur bezpotrebnih procesa. ;-)

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Windowsi 11 u File Explorer donose tabove
Marko :D kaže...
Envy kaže...

Kakve ljudi reklame spominjete i guiranje Binga?

1. Nova kartica otvara isključivo Bing, odnosno, MSN.

2. Kontekstualni izbornik uvijek ima prisutan unos "pretraži s Bingom...", pa čak i ako je zadana tražilica neka druga.

3. Ako nemaš Bing postavljen kao zadanu tražilicu, svako malo iskače Edge-ov prozor u kojem te pita hoćeš li koristiti preporučene Microsoftove postavke (sve Bing) ili ne.

4. Notepad u kontekstualnom izborniku ima opciju traženja s Bingom.

5. Task Manager također ima opciju pretrage s Bingom.

 

Tako se reklamira Bing. Možeš promijeniti svoju zadanu tražilicu/preglednik, ali Bing ostaje.

 

Usporedba s Chrome-om; promijeniš zadanu tražilicu, u kontekstualnom izborniku neće biti opcije pretraži s Google-om, u novoj kartici neće biti Google tražilica i nećeš dobivati prozorčiće "želite li koristiti Google-ove preporučene postavke?".

Envy kaže...

Ja odem na Gmail (preko Edgea) i tamo mi odmah izbaci "želiš li se prebaciti na Chrome?". Pa koliko puta mu moram reći - ne želim.

E sad dolazimo do drugog dijela gdje se uspoređuje reklamiranje samog Edgea i Chrome-a.

 

Ako odeš na bilo koju Google-ovu stranicu, možeš vidjeti da se pojavi mali prozorčić u kutu u kojem te se pita želiš li isprobati Chrome. Imaš lijepo X koji stisneš i taj prozorčić se zatvara i više se ne pojavljuje sve dok ne obrišeš kolačiće u pregledniku. Alternativno isti možeš u dva klika blokirati bilo kojim ad blockerom i prozorčića više nema, pa čak ni nakon brisanja kolačića. Google-ove stranice su jedino mjesto gdje ćeš pronaći reklamu za Chrome. Na Androidu, bez obzira što je Google vlasnik istog, nećeš vidjeti niti jednu reklamu za Chrome. Isti će doć instaliran kao što Edge dolazi instaliran na Windowsima, ali možeš ga isključiti ukoliko ga nećeš koristiti i sve pet. Koristiš što tebi odgovara bez dosadnih poruka da je Chrome preporučen za Android i slično.

 

S druge strane imamo Microsoft i Bing koji se oglašavaju na svim Microsoftovim stranicama (što je u redu; nemam aposlutno ništa protiv toga). Ali, Microsoft Edge reklamira i u svim svojim ostalim proizvodima. Windows je tako pun reklama za Edge koje jednostavno ne možeš ugasit. A ostaviš li Windows na zadanim postavkama, imat ćeš reklame u Startu, prilikom pretraživanja računala, prozorčiće koji se pojavljuju iz taskbara, obavijesti koje govore kako je Edge bolji, pa čak i na lock screenu koji reklamira i Bing i Edge. Tipka F1 za pomoć, automatski pali Edge, Start također. Jednostavno je previše toga za navesti jer je Edge ugrađen i u najmanji dio operacijskog sustava i ne može se isključiti/onemogućiti/deinstalirati. Ponavljam, na Androidu koji operacijski sustav Google-a toga nema; nisi prisiljen koristiti Chrome niti će te Google napadati što ga ne koristiš.

 

Eh da, ne smijemo ni zanemariti oglase za Edge u samom Edgeu. Odeš li na stranicu za preuzimanje Chromea, eto oglasa koji je dio samog Edgea i ne može se isključiti. 

 

Nemam ništa protiv oglašavanja na stranicama, ali imam protiv oglašavanja u doslovnom svim Microsoftovim proizvodima. Čak me ni to ne bi smetalo da se može kompletno isključiti, ali ne može se. A stvarno ne volim kad me netko na nešto tjera ili forsira samo iz tog razloga odbijam preći na Edge. 

Envy kaže...

Edge je integrisan u OS, radi jednako pa čak i bolje od Chrome (da ovo je činjenica), svi plug-inovi od Chroma rade (to čak i sam Edge ti izbaci kao "reklamu" ili točnije sugestiju. Čak i Google Translate kao plug-in u Edge radi). 

Da, i to je krivo. U redu je da OS dolazi s preglednikom, ali sasvim je krivo da ignorira korisnikov izbor zadanog preglednika i da ga zbog toga maltretira. Razumiješ? Ljudi iz principa ne žele na Edge jer ih Microsoft forsira na njegovo korištenje, zato i ima toliko mali marketshare. Google nikoga ne forsira; doslovno te pita ako hoćeš, ako nećeš ništa. Čak i na Androidu dobiješ Chrome, možeš ga isključit/onemogućit, na Windowsima Edge ne možeš iskorijenit.

Envy kaže...

Dajte mi razlog da instaliram Chrome? Rodio sam se kako ne vidim onaj Google Crash Handler u procesorima.

Ovo je kao da te ja pitam da mi daš razlog da koristim Edge. Nema razloga, svatko koristi ono što mu odgovara. Moj je izbor Chrome jer me ne forsira da koristim Google niti išta drugo. Jer za razliku od Edgea poštuje moj izbor i ne gnjavi me non stop zbog toga. A podjednako koristim i Microsoftove usluge i Google-ove, ali svejedno je moj izbor Chrome jer nema nikakve gnjavaže.

 

Lupaš bezveze.

Koristim ga već sto godina i samo sam jednom vidio to što spominješ. Imaš mali X na desnom rubu tog retka, ugasiš prijedlog Edgea i nastaviš dalje.

Pretraga iz nove kartice ide na Google(jer sam tako postavio), kad kliknem na home tipku idem na Google(jer sam tako postavio). Bingovo polje na novoj kartici ni ne koristim jer mi automatski selektira adres bar na novoj kartici.

Dosta često znam viđati na google.hr prijedlog da skinem Chrome. Ali on ima X, kao i reklama koju ti spominješ. No, ako koristiš Edge, ne treba ti Chrome.

Ono da je donekle loše što koristi manje resursa neću ni komentirat. Danas devove boli q za memoriju kad je normalno 8+GB. Probaj Chrome koristiti na 2/4GB. Chrome mi je uvijek bio trzav, bez obzira bio na TR 1950X ili Q9400 s 2GB DDR3, spor!

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.6.2022 1:42 (silvio3105).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice