Windows File Recovery - Microsoftov alat za povrat

poruka: 21
|
čitano: 6.499
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windows File Recovery - Microsoftov alat za povrat".
16 godina
offline
Windows File Recovery - Microsoftov alat za povrat

Jesam ja ovo dobro pročitao u tekstu gdje kaže da alat služi za povratak datoteka i nakon formatiranja diska: "...koje su postale nedostupne uslijed formatiranja diska" ?

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows File Recovery - Microsoftov alat za po

Dobro si pročitao.. Stvari koje "obrišeš" sa diska nisu zapravo obrisane, nego daješ doznanja memorijskom kontroleru (ili čemu već, nisam stručnjak) da može zapisati nove stvari preko te lokacije gdje se nalazila ta obrisana stvar. Znači još uvijek se da doći do nečega što je obrisano, ukoliko si imao sreće (ili nesreće) da ga nešto drugo nije prepisalo. Ako te zanima malo više, goolgaj si nuliranje diska. 

16 godina
neaktivan
offline
Windows File Recovery - Microsoftov alat za povrat

Da. Standardnim formatiranjem diska se ne brisu podaci i moguce je napraviti recovery ako ih nesto nije prepisalo.

Evo i MS clanka na temu ovog alata, ne vidim da spominje format nego samo delete ... https://support.microsoft.com/en-us/help/4538642/windows-10-restore-lost-files

No, I do not work for Microsoft!
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows File Recovery - Microsoftov alat za po
makopos kaže...

Jesam ja ovo dobro pročitao u tekstu gdje kaže da alat služi za povratak datoteka i nakon formatiranja diska: "...koje su postale nedostupne uslijed formatiranja diska" ?

 

 

 slično kao i "brisanje" samo se početni "flag" na datoteci postavi da je slobodno za natpisivanje (tj. pisanje po sektorima podatkovanog nosača koje zauzima ta datoreka)....

 

zapis ostaje...

 

jedino prepisivanje po istim sektorima zapravo "briše" podatke/datoteke, i to poželjno više puta nasumično (dakle ne samo jedinice ili samo nule, na nivou bita)....

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Windows File Recovery - Microsoftov alat za povrat

isto kao i kad doma brišem prašinu, samo što imam autorecovery. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
10 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Windows File Recovery - Microsoftov alat za po
Ajar kaže...

isto kao i kad doma brišem prašinu, samo što imam autorecovery. 

 Ja ponekad koristim Ikea autorecovery set..

14 godina
offline
Re: Windows File Recovery - Microsoftov alat za po

čekam "bake your own CPU" kit...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Windows File Recovery - Microsoftov alat za povrat

undelete je prastari fičer DOSa, ubijen postupnim ubijanjem CMDa pod win, da bi ga sad vratili (+ podrška ze ntfs..).

-drugi alati takve namjene su praktičniji, upotrebljivi za juzere klik-next.. ali, kad postoji problem-kvar tj rizik gubitka podataka ili uništavanja posljednje šanse za spas, tad nije problem alat nego osoba+znanje/iskustvo (znati rezultat, razne načine, kao što i text sugerira.. jer nisu svi načini kao ni uzroci problema isti). Onaj tko to radi bi trebao znati rezultat prije nego klikne/utipka a početnici-juzeri ugl rade obrnuto.

 

-malo besmisleno.. tj to 'MORA' biti dio installa-sysa, kao diskpart-format i sl. odnosno, app koja se dodatno instalira nije nešto čime se spašavaju podaci tj problem što je starije, kokoš-jaje.. tj kad juzer ima potrebu za takvim alatom, tad je možda problem pribaviti-instalirati tj to pretpostavlja funkcionalno računalo (a ne mora biti, oštećen file/disk.. ne samo dokumenti nego može biti bilo što, sve je file..) i može ('moralo bi biti') povezano s chkdsk+sfc/scannow tj imalo bi smisla da je dio installa-medija, uključeno u win, ne dodatna app jer jednostavno je takav tip alata koji mora tu biti kao chkdsk..

-ako nije, tad ne vidim razloga korištenja tj kao i svi ostali alati trećih strana + pogotovo s bootmedija koji osim što rade isto, nude daleko više, gui i userski tj nije stvar u tipkanju kobasice-naredbe nego u win-osu, vremenu guija ms uvodi doatnu app u storeu koja nije guijevska i nije dio osnovnih alata osa.. =nonsens, ali to je ms. :)

 

opsi, kad koristiti koji način ovisno o FSu i tipu problema (svježe-staro, format diska ili kvar..)

Deciding which mode to use

Use the following table to help you decide which mode to use. If you're not sure, start with the default mode.

.. kraće, za svježe na (normalnom) ntfs-u korsitit default (bez switcha), segment=/r sig=/x i tim redom se korsite, npr za formatirani disk /r pa ako neće /x ..

help je standardni, cmd winfr /? dovoljan za usera koji zna što radi, syntaxa..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2020 10:53 (ihush).
 
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows File Recovery - Microsoftov alat za povrat

 

"Najniža inačica Windowsa 10 koja je podržana jest ona brojčane oznake 19041, i naravno sve kasnije."

 

Vrlo čudan način da se kaže da ova moderno koncipirana aplikacija radi SAMO u NAJNOVIJOJ inačici windowsa 10 (2004)...

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2020 16:39 (xcat).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows File Recovery - Microsoftov alat za po
Xidrus kaže...
Ajar kaže...

isto kao i kad doma brišem prašinu, samo što imam autorecovery. 

 Ja ponekad koristim Ikea autorecovery set..

 Ajde barem nešto od njih da ne zahtijeva cijelo popodne sastavljanja....

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
10 godina
offline
Windows File Recovery - Microsoftov alat za povrat

Pozdrav. Pomagajteee

 

Na desktopu sam imao 3 mape u kojima se nalazili mp4 formati, sve ukupno nekih 40GB i odjednom nakon vađenja USB HDD-a iz laptopa sve su mi se ikone "izbrisale" jednostavno su nestale uključujući i te tri datoteke koji su mi od iznimne važnosti.

Naravno, nikako više ne mogu pristupiti tim mapama, napravio sam restart windowsa, ništa, jednostavno ih ne mogu pronaći. Laptop je novi ima SSD od 512GB M2, nema HDD, Windows 10 PRO ako to išta znači.

 

Molim vas pomoć, ima li ikakve mogućnosti da nekim programom ili nečim vratim te podatke jer su mi kao što kažem od iznimne važnosti.

 

Hvala unaprijed!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows File Recovery - Microsoftov alat za po
CPU kaže...

Pozdrav. Pomagajteee

 

Na desktopu sam imao 3 mape u kojima se nalazili mp4 formati, sve ukupno nekih 40GB i odjednom nakon vađenja USB HDD-a iz laptopa sve su mi se ikone "izbrisale" jednostavno su nestale uključujući i te tri datoteke koji su mi od iznimne važnosti.

Naravno, nikako više ne mogu pristupiti tim mapama, napravio sam restart windowsa, ništa, jednostavno ih ne mogu pronaći. Laptop je novi ima SSD od 512GB M2, nema HDD, Windows 10 PRO ako to išta znači.

 

Molim vas pomoć, ima li ikakve mogućnosti da nekim programom ili nečim vratim te podatke jer su mi kao što kažem od iznimne važnosti.

 

Hvala unaprijed!

 https://www.ccleaner.com/recuva

15 godina
offline
Re: Windows File Recovery - Microsoftov alat za po
CPU kaže...

Pozdrav. Pomagajteee

 

Na desktopu sam imao 3 mape u kojima se nalazili mp4 formati, sve ukupno nekih 40GB i odjednom nakon vađenja USB HDD-a iz laptopa sve su mi se ikone "izbrisale" jednostavno su nestale uključujući i te tri datoteke koji su mi od iznimne važnosti.

Naravno, nikako više ne mogu pristupiti tim mapama, napravio sam restart windowsa, ništa, jednostavno ih ne mogu pronaći. Laptop je novi ima SSD od 512GB M2, nema HDD, Windows 10 PRO ako to išta znači.

 

Molim vas pomoć, ima li ikakve mogućnosti da nekim programom ili nečim vratim te podatke jer su mi kao što kažem od iznimne važnosti.

 

Hvala unaprijed!

 -kakvo vađenje usb-hdda? .. kakve ikone? fileovi su tamo gdje su i bili, ako su na ext-usb-disku tad su tamo, ne na desktopu tj mapa ili shortcut.. izgleda isto-slično ali nije.

-ako fileovi nisu na destopu potraži ih na pravom mjestu..

-drugi moguć problem-uzrok.. zato treba koristiti saferemove, tj bez tog je lako zbrljaviti sadržaj particije i to je dovoljno da ne što nestane.. tad koristiš alate za popravak-spašavanje, može prvo chkdsk i možda brzo sve dobiješ nazad .. a možda sve izgubiš.

-važne stvari se čuvaju, + backup..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Windows File Recovery - Microsoftov alat za po
sminigo kaže...
CPU kaže...

Pozdrav. Pomagajteee

 

Na desktopu sam imao 3 mape u kojima se nalazili mp4 formati, sve ukupno nekih 40GB i odjednom nakon vađenja USB HDD-a iz laptopa sve su mi se ikone "izbrisale" jednostavno su nestale uključujući i te tri datoteke koji su mi od iznimne važnosti.

Naravno, nikako više ne mogu pristupiti tim mapama, napravio sam restart windowsa, ništa, jednostavno ih ne mogu pronaći. Laptop je novi ima SSD od 512GB M2, nema HDD, Windows 10 PRO ako to išta znači.

 

Molim vas pomoć, ima li ikakve mogućnosti da nekim programom ili nečim vratim te podatke jer su mi kao što kažem od iznimne važnosti.

 

Hvala unaprijed!

 https://www.ccleaner.com/recuva

 0 bodova, ništa, ima li neki drugi malo "ozbiljniji" program??

10 godina
offline
Re: Windows File Recovery - Microsoftov alat za po
ihush kaže...
CPU kaže...

Pozdrav. Pomagajteee

 

Na desktopu sam imao 3 mape u kojima se nalazili mp4 formati, sve ukupno nekih 40GB i odjednom nakon vađenja USB HDD-a iz laptopa sve su mi se ikone "izbrisale" jednostavno su nestale uključujući i te tri datoteke koji su mi od iznimne važnosti.

Naravno, nikako više ne mogu pristupiti tim mapama, napravio sam restart windowsa, ništa, jednostavno ih ne mogu pronaći. Laptop je novi ima SSD od 512GB M2, nema HDD, Windows 10 PRO ako to išta znači.

 

Molim vas pomoć, ima li ikakve mogućnosti da nekim programom ili nečim vratim te podatke jer su mi kao što kažem od iznimne važnosti.

 

Hvala unaprijed!

 -kakvo vađenje usb-hdda? .. kakve ikone? fileovi su tamo gdje su i bili, ako su na ext-usb-disku tad su tamo, ne na desktopu tj mapa ili shortcut.. izgleda isto-slično ali nije.

-ako fileovi nisu na destopu potraži ih na pravom mjestu..

-drugi moguć problem-uzrok.. zato treba koristiti saferemove, tj bez tog je lako zbrljaviti sadržaj particije i to je dovoljno da ne što nestane.. tad koristiš alate za popravak-spašavanje, može prvo chkdsk i možda brzo sve dobiješ nazad .. a možda sve izgubiš.

-važne stvari se čuvaju, + backup..

 2 dana stoje te 3 datoteke na laptopu i taman sam se spremao da ih kopiram i na drugi disk. Baš si težak, kakvo vađenje, kakve ikone??? Ko da pričam kineski, kad sam izvadio vanjski disk HDD koji je spojen u externu ladicu za tvrde diskove, nestale su sve ikone uključujući i te tri mape sa desktopa i to je to.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.7.2021 0:38 (CPU).
15 godina
offline
Re: Windows File Recovery - Microsoftov alat za po

-alata ima 10-20.. najmanji problem, veći je što je bolje to znati-iskustvo, prvo što je uzrok problema a tek tad kako popraviti, bez tog je 50% šansa da ubiješ mogućnost spašavanja ako postoji.

-svaki soft je 'klik-next' i teoretski nije problem, ako znaš što radiš.. a sve je to samo alat..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Windows File Recovery - Microsoftov alat za po
ihush kaže...

-alata ima 10-20.. najmanji problem, veći je što je bolje to znati-iskustvo, prvo što je uzrok problema a tek tad kako popraviti, bez tog je 50% šansa da ubiješ mogućnost spašavanja ako postoji.

-svaki soft je 'klik-next' i teoretski nije problem, ako znaš što radiš.. a sve je to samo alat..

 Ako ima 10-20 alata reci neki od njih da ih skinem sa interneta...

15 godina
offline
Re: Windows File Recovery - Microsoftov alat za po

-svaki alat je specifičan.. bolji-lošiji, kao kutija s alatom.. moraš biti 'majstor', ne imati alat da nešto napraviš.

 

-skini hirens ili ubcd, .. ili popis alata ako ti se čita s tih medija, po kategorijama npr spašavanje obrisanog filea, partcije, diska, spašavanje popravak diska, pokušaj čitanja bez particije itd..

-ponovo, nije problem alat nego ti moraš vidjeti-znati, tad znaš koji je potreban za fix problema tj time si već 50% riješio.

+ recimo imati disk za kopiranje.. a ponekad je povratak samo jedan klik.

-po opisu nisi naveo ništa korisnog, ništa što bi ukazalo na uzrok tj što se desilo, tj možda pokušavaš nešto što uopće nema veze s tim diskom.

-već si pogledao recuva.. to je iz 'lakše' kategorije tj za fixove koje riješavaš u par sekundi i ako on ne može ništa tad je potrebno znaje+alat .. ne samo alat.

 

npr obrisan file se može vratiti, jedino ga moraš pronaći i undelete to obavi za par sekundi (svi alati to nude..). Ti nisi obrisao file, nije takav opis.

-ako je zbrljavljena particija (tad nema popisa-adresa gdje se što nalazi) i tad recimo koristiš getmyddataback for ntfs.. a čitanje raw particije bez toc-popisa može trajati satima-danima.. tek kad završi vidiš što ima i tek tad možeš recimo kopirati a ako je problem neki kvar tad je pitanje može li računalo-disk raditi toliko dugo, npr pregrijavanje.. i to se ne radi ako ne znaš što-kako ili ako nemaš disk odgovarajućeg kapaciteta.

 

-da ti na autu pukne guma, moraš stati.. zamijeniti, ako nemaš rezervnu, tad voziš lagano do prvog vulkanizera jer nemaš drugi izbor, ili zoveš pomoć na cesti.. ako su ti podatci važni, važniji od cijene felge, tad pazi što radiš, ako nisu.. udri redom i nešto ćeš možda uspijeti, jer nije 'teško', klik.. i alata ima, malo sreće i možda uspije.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows File Recovery - Microsoftov alat za po
CPU kaže...

Pozdrav. Pomagajteee

 

Na desktopu sam imao 3 mape u kojima se nalazili mp4 formati, sve ukupno nekih 40GB i odjednom nakon vađenja USB HDD-a iz laptopa sve su mi se ikone "izbrisale" jednostavno su nestale uključujući i te tri datoteke koji su mi od iznimne važnosti.

Naravno, nikako više ne mogu pristupiti tim mapama, napravio sam restart windowsa, ništa, jednostavno ih ne mogu pronaći. Laptop je novi ima SSD od 512GB M2, nema HDD, Windows 10 PRO ako to išta znači.

 

Molim vas pomoć, ima li ikakve mogućnosti da nekim programom ili nečim vratim te podatke jer su mi kao što kažem od iznimne važnosti.

 

Hvala unaprijed!

 

CPU kaže...
..

 2 dana stoje te 3 datoteke na laptopu i taman sam se spremao da ih kopiram i na drugi disk. Baš si težak, kakvo vađenje, kakve ikone??? Ko da pričam kineski, kad sam izvadio vanjski disk HDD koji je spojen u externu ladicu za tvrde diskove, nestale su sve ikone uključujući i te tri mape sa desktopa i to je to.

 -gledaj što pišeš u prvoj poruci, što u drugoj..

u prvoj kažeš, izvadio usb-hdd.. i nestale ikone..

u drugoj da si htio kopirati .. kakvo vađenje? kakve ikone?.. zašto bi ja trebao znati kakve ikone, one koje su ti se u prvoj poruci 'izbrisale'.. ili o čemu bi trebali pričati, o ikonama općenito?

-za kvalitetnu pomoć moraš precizno-kvalitetno opisati problem.. i moramo imati neko rezumjevanje-kompatibilnost, možemo samo ono što napišeš-opišeš kao problem ne gledati u čarobnu kuglu.. itd.

 

-ako su ikone nestale nakon što si izvadio disk iz ladice.. jesi li pomislio da je to povezano? tj da te ikone nisu na desktopu-internom disku, nego upravo na tom kojeg si izvadio i da je zato to nestalo s desktopa jer nikad tamo nije ni bilo .. ili da se tad jednostavno zbrljavio sys-particija.

-ikone mogu biti stvarni file a može biti i shortcut-prečica na taj file, tad ako ukloniš disk na kojem je file .. njega nema, ali kad ga vratiš nazad sve bi trebalo biti na istom mjestu gdje je i bilo tj na tom disku u ladici (ne na desktopu gdje se tad nalazi samo prečica do tog filea-foldera..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Windows File Recovery - Microsoftov alat za po
ihush kaže...

-svaki alat je specifičan.. bolji-lošiji, kao kutija s alatom.. moraš biti 'majstor', ne imati alat da nešto napraviš.

 

-skini hirens ili ubcd, .. ili popis alata ako ti se čita s tih medija, po kategorijama npr spašavanje obrisanog filea, partcije, diska, spašavanje popravak diska, pokušaj čitanja bez particije itd..

-ponovo, nije problem alat nego ti moraš vidjeti-znati, tad znaš koji je potreban za fix problema tj time si već 50% riješio.

+ recimo imati disk za kopiranje.. a ponekad je povratak samo jedan klik.

-po opisu nisi naveo ništa korisnog, ništa što bi ukazalo na uzrok tj što se desilo, tj možda pokušavaš nešto što uopće nema veze s tim diskom.

-već si pogledao recuva.. to je iz 'lakše' kategorije tj za fixove koje riješavaš u par sekundi i ako on ne može ništa tad je potrebno znaje+alat .. ne samo alat.

 

npr obrisan file se može vratiti, jedino ga moraš pronaći i undelete to obavi za par sekundi (svi alati to nude..). Ti nisi obrisao file, nije takav opis.

-ako je zbrljavljena particija (tad nema popisa-adresa gdje se što nalazi) i tad recimo koristiš getmyddataback for ntfs.. a čitanje raw particije bez toc-popisa može trajati satima-danima.. tek kad završi vidiš što ima i tek tad možeš recimo kopirati a ako je problem neki kvar tad je pitanje može li računalo-disk raditi toliko dugo, npr pregrijavanje.. i to se ne radi ako ne znaš što-kako ili ako nemaš disk odgovarajućeg kapaciteta.

 

-da ti na autu pukne guma, moraš stati.. zamijeniti, ako nemaš rezervnu, tad voziš lagano do prvog vulkanizera jer nemaš drugi izbor, ili zoveš pomoć na cesti.. ako su ti podatci važni, važniji od cijene felge, tad pazi što radiš, ako nisu.. udri redom i nešto ćeš možda uspijeti, jer nije 'teško', klik.. i alata ima, malo sreće i možda uspije.

 Znači, kako sam rekao, jednostavno su sve ikone i te tri datoteke sa snimkama(mp4) Teams Predavanja nestale, sve je nestalo nakon što sam izvadio USB od vanjskog diska. Nisam ništa brisao, datoteke nisu obrisane 100% jer su mi važne. Datoteke nisu od neke presudne važnosti, ali su opet u određenoj mjeri važne jer su mi to snimke predavanja sa teamsa.

Neću umrijeti ako ih ne uspijem vratiti, ali bi mi bilo veliko olakšanje da ih uspijem vratiti, nikad mi se nije ništa takvo slično dogodilo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.7.2021 1:13 (CPU).
15 godina
offline
Re: Windows File Recovery - Microsoftov alat za po
CPU kaže...
.., sve je nestalo nakon što sam izvadio USB od vanjskog diska. Nisam ništa brisao, ..

 -ako su fileovi na tom vanjskom disku, kojeg si izvadio.. naravno da je to 'nestalo' (s deskopa), jer se to ne nalazi na desktopu nego na tom izvađenom disku i tad kad ga izvadiš, toga više nema... što nije jasno?

 

-ako je tako, tad nema problema, vratiš disk i na njemu je ono što tražiš.. ali moraš to pronaći, tj postoji više načina kako os nešto može prikazivati .. to često zavara korisnika kojem izgleda da je sve 'tu'.. linkovi-shortcutovi... file može biti bilo gdje, tamo gdje si ga fizički snimio, na nekom disku (path-staza) dok ti možeš imati shortcut na npr desktopu i ne moraš znati stazu..

 

-jesu li fielovi na tom disku? možda nisu, možda je neki sasvim drugi problem, npr oštećeni user-sys .. možda si trenutno logiran kao 'temp-korisnik' i nemaš ništa od svojih dokumenta.. dok se ne ulogiraš u normalnog-ispravnog, obično kad se zbrljavi disk.. probaj chkdsk c: .. možda pomogne. 'možda' nije dovoljno dobro kad su podatci važni.

 

-ako je sve na tom izvađenom disku, ako on nije oštećen, tad ti alati-hirens ne treba.. tj vratiš disk i to je to.

-ako je zbrljavnjen sys-os-win.. i recimo trenurno radi 'temp' korisnik, tad bootaš s win installa i pokreneš chkdsk c: /f .. nakon popravka reboot i možda sve radi.. tj tad možda nije problem usb-disk, a može problem-kvar biti na oba mjesta ovisi što je uzrok, pa do tog da je neki crypt-ransom-malware i sl. i tad zaboravi na popravak (jer to tad nije kvar ili obrisano-spašeno).. tj tad samo backup ili ključ za dekript pomažu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice