Windows 365 – operacijski sustav prelazi u oblak

poruka: 49
|
čitano: 12.578
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windows 365 – operacijski sustav prelazi u oblak".
9 godina
offline
Windows 365 – operacijski sustav prelazi u oblak

...i onda pukne veza na internet, a radnici:

 

 
15 0 hvala 1
14 godina
offline
Windows 365 – operacijski sustav prelazi u oblak

sve teže ćemo instalirati pirateriju. 😀

i da, kakva je grafika? hoće se moći majnati štogod?

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2021 19:18 (all_or_nothing).
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 365 – operacijski sustav prelazi u oblak

Toliko teksta a bez informacije što trebaš imati da bi koristio tu uslugu...

 

Siguran sam da se nećemo spajati "iz BIOS-a" na Windows 365 već ti treba postojeći OS, i onda opet koji je smisao svega.

 

Drugo - nova era osobnog računalstva - a spominje se Windows 365 Business i Windows 365 Enterprise. Kako je to osobno, Bogte?

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 365 – operacijski sustav prelazi u obl

-može kao terminal.. ali da, računa se na normalno (osobno) računalo s osom, nekim rdc-klijentom i to je to.. a win je u toj priči nevažan tj virtualac u kojem se vrti ono što juzer ekšli korisit, tj appsi.. tj to je u stilu mso365 nomenklature, imiđa.. s naglaskom na office tj uslugu-cloud, najmanje na os a time i hw..

-koji hw? sve što može online a danas je to mobač.. nadalje-sve.. pa čak i mirkovalna-frižider :)

-da, usluga je primarno za biz klasu ili institucije.. kojima je do sad paušalno naplaćivano, što će ostati slično.. a mali-kućni realno ne trebaju npr mso pa tako ni tu uslugu i time nisu ni ciljani nekim prikladnim nazivom, osim ako se ne pojavi neki home-student paket.. no za sad nema razloga (komercijalno-opravdanog) tj dok su alternative kao linux ili google free.. tj ako oni krenu s naplatom tad možda, tj kao u vrijeme priaterije, msu može biti u interesu malima dati nešto đabe ako ništa drugo da ih navuku na ms-appse kao nužne (inače će nestati..) tj ms-u je to ili-ili.. ili će uspijeti i tad ima sveti gral soft usluge ili će završiti kao npr mobitel.. :) a oboje je za korisnike loše.. samo je pitanje što manje (ili više, cijene).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
neaktivan
offline
Windows 365 – operacijski sustav prelazi u oblak

Što kad oblak dobije bsod? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2021 19:39 (ZaliazniMacan).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 365 – operacijski sustav prelazi u obl
@cro0707,glup i zastario prijevod PC-a
Re: Windows 365 – operacijski sustav prelazi u obl
Cro0707 kaže...

Toliko teksta a bez informacije što trebaš imati da bi koristio tu uslugu...

 

Siguran sam da se nećemo spajati "iz BIOS-a" na Windows 365 već ti treba postojeći OS, i onda opet koji je smisao svega.

 

Drugo - nova era osobnog računalstva - a spominje se Windows 365 Business i Windows 365 Enterprise. Kako je to osobno, Bogte?

 

 

1. Bilo koji browser novije proizvodnje i ukuckati windows365.microsoft.com (te očito logirati se)

2. Odabrati računalo i streamati sadržaj.

 

Kako ćeš se spojiti na tu adresu to ti odlučuješ, Windows, Linux, Mac, Android (vjerojatno preko zasebne aplikacije a ne browsera), biraj što te volja.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2021 19:44 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
13 godina
offline
Windows 365 – operacijski sustav prelazi u oblak

Sranje.

 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Windows 365 – operacijski sustav prelazi u obl
another kaže...

Sranje.

Vrhunski argument! Gasi struju, motaj kablove, javi Nadelli da otkaz i počne saditi krumpir.

 

Ovo stvarno ima hrpu primjena. Azure dobro pokriva EU, nabaviš thin cliente/laptope sa ARM procesorima, gore neki minimalni linux koji diže samo mrežu, periferiju i browser, image/virtualka ovisno o radnom mjestu i peglaj. Nikakvi VPNi, gluposti, spor PC, star PC... Vjerojatno bi nam se samo na licencama za VPN isplatilo.

11 godina
offline
Windows 365 – operacijski sustav prelazi u oblak

Sad mi je jasno zašto je Bandić svojedobno nazvao svoju stranku Banić Milan 365 - možda će i njega reinkarnirati kao korumptivni A.I. negdje na cloudu pa će nam se javaljati u obliku chat bota.

 
9 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Windows 365 – operacijski sustav prelazi u obl
ZaliazniMacan kaže...

Što kad oblak dobije bsod? 

 Krene kuknjava na Microsoftovom channelu na Twitteru. Kao i uvijek do sada.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2021 21:12 (zelenapaprika).
11 godina
offline
Windows 365 – operacijski sustav prelazi u oblak

Znaći na Linuxu otvoriš Chrome, zguglaš Win365, i imaš winowse.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 365 – operacijski sustav prelazi u obl
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Cro0707 kaže...

Toliko teksta a bez informacije što trebaš imati da bi koristio tu uslugu...

 

Siguran sam da se nećemo spajati "iz BIOS-a" na Windows 365 već ti treba postojeći OS, i onda opet koji je smisao svega.

 

Drugo - nova era osobnog računalstva - a spominje se Windows 365 Business i Windows 365 Enterprise. Kako je to osobno, Bogte?

 

1. Bilo koji browser novije proizvodnje i ukuckati windows365.microsoft.com (te očito logirati se)

2. Odabrati računalo i streamati sadržaj.

 

Kako ćeš se spojiti na tu adresu to ti odlučuješ, Windows, Linux, Mac, Android (vjerojatno preko zasebne aplikacije a ne browsera), biraj što te volja.

 

Aha, a da bi pokrenuo bilo koji browser ne treba ti OS? Dakle prvo podigni OS, pa podigni browser, pa podigni drugi OS. Moraš imati već instaliran OS da bi pokrenuo drugi OS, korak "naprijed".

 

Dakle ništa baš pre novo. Citrix odnosno Terminal servis odnosno VDI ali pod novim nazivom.

 

4 godine
offline
Re: Windows 365 – operacijski sustav prelazi u obl
Nuclear_Phoenix kaže...
another kaže...

Sranje.

Vrhunski argument! Gasi struju, motaj kablove, javi Nadelli da otkaz i počne saditi krumpir.

 

Ovo stvarno ima hrpu primjena. Azure dobro pokriva EU, nabaviš thin cliente/laptope sa ARM procesorima, gore neki minimalni linux koji diže samo mrežu, periferiju i browser, image/virtualka ovisno o radnom mjestu i peglaj. Nikakvi VPNi, gluposti, spor PC, star PC... Vjerojatno bi nam se samo na licencama za VPN isplatilo.

 A tko želi da mu sve bude "negdje", a to "negdje" vrlo često ne možeš ni pokazati na zemljopisnoj karti. Nit je internet savršen i bez kvarova nit je Azure bez problema. Tko je spreman prebaciti sve "kod Microsofta"? Uz našu krasnu fiksnu infrastrukturu, pitanje je tko si ovo može tehnički priušiti? Cijena je od 31 dolar po korisniku mjesečno za firme do 300 zaposlenih.

4 godine
offline
Re: Windows 365 – operacijski sustav prelazi u obl
Cro0707 kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Cro0707 kaže...

Toliko teksta a bez informacije što trebaš imati da bi koristio tu uslugu...

 

Siguran sam da se nećemo spajati "iz BIOS-a" na Windows 365 već ti treba postojeći OS, i onda opet koji je smisao svega.

 

Drugo - nova era osobnog računalstva - a spominje se Windows 365 Business i Windows 365 Enterprise. Kako je to osobno, Bogte?

 

1. Bilo koji browser novije proizvodnje i ukuckati windows365.microsoft.com (te očito logirati se)

2. Odabrati računalo i streamati sadržaj.

 

Kako ćeš se spojiti na tu adresu to ti odlučuješ, Windows, Linux, Mac, Android (vjerojatno preko zasebne aplikacije a ne browsera), biraj što te volja.

 

Aha, a da bi pokrenuo bilo koji browser ne treba ti OS? Dakle prvo podigni OS, pa podigni browser, pa podigni drugi OS. Moraš imati već instaliran OS da bi pokrenuo drugi OS, korak "naprijed".

 

Dakle ništa baš pre novo. Citrix odnosno Terminal servis odnosno VDI ali pod novim nazivom.

 

 Zato Google ima svoj Chrome OS. Cilj je isti.

9 godina
offline
Re: Windows 365 – operacijski sustav prelazi u obl
zelenapaprika kaže...
ZaliazniMacan kaže...

Što kad oblak dobije bsod? 

 Krene kuknjava na Microsoftovom channelu na Twitteru. Kao i uvijek do sada.

 I onda ce ih MS savjetovati da reinstaliraju Windowse.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 365 – operacijski sustav prelazi u obl
Mislim da sam pročitao da će biti podržani svi bitniji browseri na navedenim platformama, bez potrebe za zasebnom aplikacijom
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 365 – operacijski sustav prelazi u obl
Da bi sve to imalo smisla znaci da i sve on premise servere treba migrirati u cloud, naravno najbolje i Azure. Pretpostavljam da de biti mogućnost kreiranja vlastitih privatnih mreža za enterprise korisnike za tu namjenu. Nije to loše zamišljeno ali vise volim kad su mi stvari konkretne, a ne sve u oblacima
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
13 godina
offline
Windows 365 – operacijski sustav prelazi u oblak

Daj mi Windows koji podržava ARM arhitekturu i da se proizvođači laptopa i HW-a okrenu ARM-u, da imamo laptope koji imaju odličnu iskoristivost CPUa uz malu potrošnju energije (visoka autonomija baterije) i malte ne bešuman rad jel se ne griju i ne pregrijavaju...

 

Upravo ovo što je Apple napravio.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 365 – operacijski sustav prelazi u obl
southy kaže...
Da bi sve to imalo smisla znaci da i sve on premise servere treba migrirati u cloud, naravno najbolje i Azure. Pretpostavljam da de biti mogućnost kreiranja vlastitih privatnih mreža za enterprise korisnike za tu namjenu. Nije to loše zamišljeno ali vise volim kad su mi stvari konkretne, a ne sve u oblacima

 
dignemo sve onsite, podesimo nas, 3 dana cekamo raidz, krv ispisamo s vpn-om... i onda kaze gazda: aj vi dignite backup i u s3 deep glaicer xD

 

Ma idemo sve onda u cloud, a tu gdje je bila oprema ima mjesta za pikado i stolni :D

15 godina
offline
Re: Windows 365 – operacijski sustav prelazi u obl

Ma nebi, slozis normalno racunalo, 2000-3000kn i uredno radi za uredske poslove. Pretplate su kontinuirani trosak i stalna zajebancija, meni je vise problema stvara licenciranje i natezanje s office instalacijama nego sama racunala.

 

Jedna tvrtka s kojom radim je isto isla u cloud, remote desktop, sve super zvucalo, datacentar otporan na potrese, poplave, pozare kaj sve ne, certifikati itd., kad su stavili na papir vlasnika srce streslo i odjednom je i lokalni windows server bio dovoljan i to je bilo pametno rjesenje. Sad nisu ovisni o internetu, lokalno im uvijek radi, ako nema struje, nema citavi pogon i to je to.

 

Dodjem kod druge tvrtke i placaju pretplate za office365, reko, kupite office i imate ga 10 godina(ako microsoft ne zakomplicira aktivaciju nove instalacije onda zovete support u Beograd..., po stoti put), cemu mjesecna pretplata, 2 godine pretplate = 1 office 2019 i sve nakon toga je cisti povrat.

 

Kad si ovisan o usluzi, a ona podize svako malo cijenu, znas, bas i nije ugodno. Ja sam u situaciji gdje je usluga s 3.5 eura skocila na 5eura pa na 6 eura i sad su ovaj mjesec jos za 1 euro podigli cijenu na 7 eura po accountu, nemam pojma od kud im jos taj euro jer nisam prihvatio niti dobio ikakvu promjenu u cijeniku, zato gasim to od 1.8. i ide lokalno sve, nabim i njih i sve ostale cloud usluge.

 

 

Linux, Arch Linux.
2 godine
protjeran
offline
Windows 365 – operacijski sustav prelazi u oblak

Jedva čekam naredit oblaku da mi renda kukur... neki video, ili 3D model.

Kako se kompliciraju stvari.

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Windows 365 – operacijski sustav prelazi u obl
Thinker kaže...

...i onda pukne veza na internet, a radnici:

 

 

Uz naš super ADSL sigurno ili bude da nešto nije napravljeno jer nije bilo struje pa niti router ne radi ili nije bilo interneta.

 

Re: Windows 365 – operacijski sustav prelazi u obl
Thinker kaže...

...i onda pukne veza na internet, a radnici:

 

 

a mislis da vecina ljudi na lokalnom stroju moze raditi normalno bez interneta???

8 godina
offline
Re: Windows 365 – operacijski sustav prelazi u obl
zelenapaprika kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...
another kaže...

Sranje.

Vrhunski argument! Gasi struju, motaj kablove, javi Nadelli da otkaz i počne saditi krumpir.

 

Ovo stvarno ima hrpu primjena. Azure dobro pokriva EU, nabaviš thin cliente/laptope sa ARM procesorima, gore neki minimalni linux koji diže samo mrežu, periferiju i browser, image/virtualka ovisno o radnom mjestu i peglaj. Nikakvi VPNi, gluposti, spor PC, star PC... Vjerojatno bi nam se samo na licencama za VPN isplatilo.

 A tko želi da mu sve bude "negdje", a to "negdje" vrlo često ne možeš ni pokazati na zemljopisnoj karti. Nit je internet savršen i bez kvarova nit je Azure bez problema. Tko je spreman prebaciti sve "kod Microsofta"? Uz našu krasnu fiksnu infrastrukturu, pitanje je tko si ovo može tehnički priušiti? Cijena je od 31 dolar po korisniku mjesečno za firme do 300 zaposlenih.

Kad nema neta, ionako ne možemo raditi - b2b, katalozi, manuali, CRM, Office365 tj Exchange, VOIP telefonija, helpdesk... Nama svejedno ostali mi ili Azure bez veze. Zato i selimo polako sve van zgrade - daleko je manja šansa da će zapeti Azure nego sva skalamerija koja to vrti kod nas, bar da partneri/kupci mogu raditi ako smo mi ostali bez linka.

 

Struja, UPSi, agregati, mreža, redudancija interneta, sigurnost (firewall), sama oprema (serveri, namjenski hw koji je kod kupaca ili u kolokaciji)... To nije nimalo trivijalno niti jeftino, pogotovo ako želiš izbaciti baš svaki single point of failure. Već spomenuti VPN koji je smrt za nas i zaposlenike, neki kupci se isto ponekad moraju patiti sa njime.

 

"Negdje" je u Frankfurtu i Dublinu.

15 godina
offline
Re: Windows 365 – operacijski sustav prelazi u obl
Jedva čekam da podignem Windowse u kojima pokrenem Firefox u kojem podignem Windowse u kojima pokrenem Firefox u kojem podignem Windowse u kojima pokrenem Firefox u kojem otvorim Inception verziju Facebooka i objavim "Osjećam se zbunjeno"
morrisoN
 
16 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Windows 365 – operacijski sustav prelazi u obl
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

a mislis da vecina ljudi na lokalnom stroju moze raditi normalno bez interneta???

 

A sad zamisli da ne možeš niti Excel cjenik otvoriti, ili bilo koji Wordow dokument ili PDF jer sve imaš u oblaku do kojeg ne možeš doći.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Windows 365 – operacijski sustav prelazi u obl

Nekad je to imala korporacija sun
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Sun_Ray

Ali thin klijent je koštao ko pc. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.7.2021 0:15 (Theophilus Ruy).
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Windows 365 – operacijski sustav prelazi u obl
A sto mislis kako je meni,
otvorim sa laptopa RDP na RemotePC, sa RemotePC RDP na HyperV, sa HyperV klaster virtualnih masina...

Winception...
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
4 godine
neaktivan
offline
Re: Windows 365 – operacijski sustav prelazi u obl
Ante kaže...

......

Dodjem kod druge tvrtke i placaju pretplate za office365, reko, kupite office i imate ga 10 godina(ako microsoft ne zakomplicira aktivaciju nove instalacije onda zovete support u Beograd..., po stoti put), cemu mjesecna pretplata, 2 godine pretplate = 1 office 2019 i sve nakon toga je cisti povrat......

 

 

Ako koristiš i mail Office 365 je no brainer.

700+ licenci trenutno u firmi i cca. 15+ TB mailova.

 

Da mi kaže šef da se planiramo vratiti na Exchange onsite dao bih otkaz....

Žalim sysadmina koji još uvijek mora hostati svoj exchange.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice