Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija na sv zaključana tema

poruka: 386
|
čitano: 53.109
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija na sv".
3 godine
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
PzKpfw kaže...

@cervelo

 

 

Koja ideologija? Nacifašizam je zlo. Socijalizam nije. Kao ni komunizam.

 

U ime boga i križa, brije da je dosta ljudi pobijeno. Više, nego u ime ideologija 20. stoljeća.

 

 

Budalšiš, širiš bezbroj puta opovrgnute budalaštine da opravdaš svoje psihopatske pretke/uzore/štoveć.

 

Ukupan broj ubijenih vještica/od inkvizicije,... kroz 2000g. (ako se i pretpostavi da je cjela krivnja na vjerskom, a ne dijelom na kulturološkom planu) je ispod 0,01% onog što je npr brkati komunist, mao komunist, ćopavi komunist, korejski komunist, vijetnamski komunist, kambođanski komunist, svaki na vlasti komunist, napravio za desetljeće-dva

 

Nego vidi se po jeziku kojim pišeš, od kuda duva

12 godina
offline
Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija na sv

Populacija cijeloga svijeta u visokom srednjem vijeku je bila oko 500 milijuna pa ti usporedi. 

 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Kad ti ustašoidana patologija kaže da si patologija. Neprocjenjivo!
Pis on ju :P
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n

Ne moram ni komentirat jer ti i ostali zadojeni tom bolesnom ideologijom, sami sebi pucate u nogu, ne iz pištolja. već tenka.

 

Evo ti najbanalniji dokaz kako je kod tebe sve utemeljeno na percepciji, nikako na činjenicama:

https://en.wikipedia.org/wiki/Panzer_I

 

Sad natrag na kompjuter i igrat igre, ali ne dugo, moraš u školu.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
ivanzu kaže...

Populacija cijeloga svijeta u visokom srednjem vijeku je bila oko 500 milijuna pa ti usporedi. 

Straw man, izokreneš tuđu tezu, pa je napadneš, kao i svaki ljevičar, kao i svaki ljevičarski fanatik.

Ako odgovaraš, referiraj se na stvarno rečeno.

Ponoviti ću svoju rečenicu koju si preskočio: 

"Ukupan broj ubijenih vještica/od inkvizicije,... kroz 2000g."

 

Riječ je oko dvadeset milijardi rođenih kroz to vrijeme na području zahvaćenom kšćanstvom, vs puno manje na području pod komunizmom, gdje je stradalo za barem dva reda veličine više, +100 mil ljudi od te tiranije. 

12 godina
offline
Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija na sv

Ne govorim ja o vješticama. Pitaj Zadrane kako su se proveli 1202-e, a gdje su ti bili braća katolibani poslije bitke kod Nikopolja? Ja nisam ljevičar, nemam ti ja stranu. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2021 9:06 (ivanzu).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Antiseptik kaže...
Kad ti ustašoidana patologija kaže da si patologija. Neprocjenjivo!

Momak, tvoj krajnji domet je etiketiranje.

Znaš, to nije kreativno, to se da isprogramirati.

Razmisli malo o tome, jesi li možda programiran da valjaš takve etikete.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
ivanzu kaže...

Ne govorim ja o vješticama. Pitaj Zadrane kako su se proveli 1202-e, a gdje su ti bili braća katolibani poslije bitke kod Nikopolja? Ja nisam ljevičar, nemam ti ja stranu. 

Kakve veze ima mletačka manipulacija s kršćanstvom, to što su Mleci zlorabili kršćansku vojsku. Dakle svaka manipulacija u kojoj sudjeluju kršćani znači da je učinjena u ime vjere?
Budalaština, opet. Ajd nešto normalnog

 

Poslije Nikopolja borilo se protiv isil-a, sve do tamo 19st. To se uči u oš.
Gdje je problem

 

Možeš li postaviti normalno cjelovito pitanje, a ne te zavijene bureke u kojima ima ničeg, pa mijenjaš sadržaj naknadno.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n

Ni komunizam nazivno ne podržava ubijanje neistomišljenika. Oćemo onda odvojiti sve zločine počinjene u ime komunizma od samog komunizma?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
online
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
miro123 kaže...
ivanzu kaže...

Ne govorim ja o vješticama. Pitaj Zadrane kako su se proveli 1202-e, a gdje su ti bili braća katolibani poslije bitke kod Nikopolja? Ja nisam ljevičar, nemam ti ja stranu. 

Kakve veze ima mletačka manipulacija s kršćanstvom, to što su Mleci zlorabili kršćansku vojsku. Dakle svaka manipulacija u kojoj sudjeluju kršćani znači da je učinjena u ime vjere?

To je slučaj sa svakom indoktrinacijom - vjerom, uređenjem, svejedno.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
MrBlc kaže...

Ni komunizam nazivno ne podržava ubijanje neistomišljenika. Oćemo onda odvojiti sve zločine počinjene u ime komunizma od samog komunizma?

Ajde dobro pitanje, napokon netko s te strane.

Ne naravno. Kada neki komunist ubije ljubavnika svoje žene, ne. Kada granate padaju po Berlinu, ne...


Kada sustav trpa ljude u Gulag, da. A to je +100mil o kojem pričamo

15 godina
odjavljen
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
miro123 kaže...

Ajde dobro pitanje, napokon netko s te strane.

Ne naravno. Kada neki komunist ubije ljubavnika svoje žene, ne. Kada granate padaju po Berlinu, ne...


Kada sustav trpa ljude u Gulag, da. A to je +100mil o kojem pričamo

Dakle, kad neki pripadnik kršćanske vojske ubije ljubavnika svoje žene, to nije zločin kršćanstva, ali kad netko zloupotrijebi religiju da bi iskoristio kršćansku vojsku za zle namjere, onda jest?

 

Jer ni komuzam u ideologiji nema gulage i ubijanje - to je zloupotreba ideologije od strane onih koje je ta ideologija dovela u položaj da je mogu zloupotrijebiti.

 

Znači li to sa komunizam nije loš? Pa, u svojoj srži nije, ali je utopija i dok ljudi ne evoluiraju (društveno, a vjerojatno i biološki) u tom smjeru, komunizam je osuđen na takvu zloupotrebu, jednako kao što je organizirana religija bez sekularizma osuđena na istu takvu zloupotrebu.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n

Najveći broj zatvorenika u Gulagu u godini je 2.53 milijuna (1950.g)

 

procjena mrtvih od 1920 do 1957: 1.2 - 1.7 milijuna (pol milijuna simo-tamo, riječima Kobe - smrt čovjeka je tragedija, smrt milijuna statistika...)

 

Gulag je svinjarija, a najveća glupost je zatvarati ljude zbog mišljenja (bez djelovanja)...

 

Ali - samo do 20% je bilo političkih zatvorenika, računaj da je 1950 kad je najveći broj  bio, tamo bilo i hrpa njemačkih ratnih zarobljenika (i opet glupo, puno sovjetskih zarobljenika koji su preživjeli njemačke logore ali da se ne prispituje Staljinov "genij" opet su zatvoreni)...

 

Vi desančari imate problem s brojkama, nemojte curama lagati što je 20 cm, kad to sebi priznate, biti će vam lakše....

Ju je je? Je ju je!
5 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
MrBlc kaže...

Dakle, kad neki pripadnik kršćanske vojske ubije ljubavnika svoje žene, to nije zločin kršćanstva, ali kad netko zloupotrijebi religiju da bi iskoristio kršćansku vojsku za zle namjere, onda jest?

 

Jer ni komuzam u ideologiji nema gulage i ubijanje - to je zloupotreba ideologije od strane onih koje je ta ideologija dovela u položaj da je mogu zloupotrijebiti.

 

Znači li to sa komunizam nije loš? Pa, u svojoj srži nije, ali je utopija i dok ljudi ne evoluiraju (društveno, a vjerojatno i biološki) u tom smjeru, komunizam je osuđen na takvu zloupotrebu, jednako kao što je organizirana religija bez sekularizma osuđena na istu takvu zloupotrebu.

 A sad, može li se onda tako reć i za nacizam i fašizam? Oni "samo" smatraju da su jedni vrijedniji od drugih i da ti prvi imaju pravo prioriteta za sve. Konc logori i ubijanja su došli kasnije, pa se opet može govorit da je to sve samo iskorištavanje sustava.  Ja nekako mislim da ako je nešto isprobano više puta i svaki put je to nešto iskorišteno za ubijanje i zatvaranje milijuna ljudi, onda nešto ozbiljno nije u redu s tom ideologijom. Tako da je isti kua komunizam i nacizam i fašizam. Takve su ideologije da su sve osuđene na zloupotrebu. Da nije tako, onda bi mi sad netko mogao napisat primjer gdje je to komunizam funkcionirao, bez zatvaranja i ubijanja civila, neistomišljenika.

 

Nevjerojatno je da dans ima toliko ljudi koji još uvijek veličaju komunizam. Tako sam ja isto slušao i pušio te neke priče kad sam bio mlađi, ali onda sam se družio s punkerima po Peristilu i imao sam 16 godina. Kad sam pročitao par knjiga i pogledao par dokumentaraca, onda sam shvatio kako je nebitno što ideologija zagovara, ako je to neizvedivo u praksi i baš uvijek je zloupotrebljena.

 

Manite se tih diktatorskih ideologija i kultova ličnosti. Musolini, Hitler, Staljin, Mao, Ceaușescu... Baš su razlike među njima, ma ogromne. Mogu i Tita navest, ali je on bio puno sitnija riba od ovih. Svejedno, imao je i on tih istih problema, samo na manjoj razini, jer je imao manju državu s manje ljudi.

Live long and prosper.
16 godina
online
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Filox kaže...
MrBlc kaže...

Dakle, kad neki pripadnik kršćanske vojske ubije ljubavnika svoje žene, to nije zločin kršćanstva, ali kad netko zloupotrijebi religiju da bi iskoristio kršćansku vojsku za zle namjere, onda jest?

 

Jer ni komuzam u ideologiji nema gulage i ubijanje - to je zloupotreba ideologije od strane onih koje je ta ideologija dovela u položaj da je mogu zloupotrijebiti.

 

Znači li to sa komunizam nije loš? Pa, u svojoj srži nije, ali je utopija i dok ljudi ne evoluiraju (društveno, a vjerojatno i biološki) u tom smjeru, komunizam je osuđen na takvu zloupotrebu, jednako kao što je organizirana religija bez sekularizma osuđena na istu takvu zloupotrebu.

 A sad, može li se onda tako reć i za nacizam i fašizam?

Ne, jedno je zloupotreba ideologije, drugo je osnovna državna (zakonska) politika.

5 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Old Iggy kaže...

Ne, jedno je zloupotreba ideologije, drugo je osnovna državna (zakonska) politika.

 Ma OK, kužim to, ali ako je nešto UVIJEK do sada zloupotrebljeno i ako nemamo niti jedan primjer dobrog funkcioniranja, zar se onda ne može nametnut i zaključak da to jednostavno NE funcionira i gotovo. Šta mene zanima kako to divno izgleda na papiru, ako je u praksi teror nad stanovništvom? 

Live long and prosper.
16 godina
online
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Filox kaže...
Old Iggy kaže...

Ne, jedno je zloupotreba ideologije, drugo je osnovna državna (zakonska) politika.

 Ma OK, kužim to, ali ako je nešto UVIJEK do sada zloupotrebljeno i ako nemamo niti jedan primjer dobrog funkcioniranja, zar se onda ne može nametnut i zaključak da to jednostavno NE funcionira i gotovo. Šta mene zanima kako to divno izgleda na papiru, ako je u praksi teror nad stanovništvom? 

Socijalizam ne funkcionira dobro, zato je i nestao u ozbiljnom obliku sa svjetske scene. Na stranu što ni kapitalizam ne funkcionira uvijek savršeno pa je tu i intervencionizam i slično.

Isto tako, nisu svi socijalizmi bili teror nad stanovništvom, a posebno ne službeno, zakonski, kao osnova funkcioniranja države.

5 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Old Iggy kaže...

Socijalizam ne funkcionira dobro, zato je i nestao u ozbiljnom obliku sa svjetske scene. Na stranu što ni kapitalizam ne funkcionira uvijek savršeno pa je tu i intervencionizam i slično.

Isto tako, nisu svi socijalizmi bili teror nad stanovništvom, a posebno ne službeno, zakonski, kao osnova funkcioniranja države.

 Da, socijalizam u određenom obliku funkcionira po Skandinaviji i danas.

 

Ali komunizam ne. Ovaj marksistički, pravi.

 

Kapitalizam ima svojih problema, ali nemoj mi današnje slobode i prava uspoređivat s komunističkim terorima. Da, kapitalizam nije savršen, ali sigurno je bolji od komunizma i nacizma i fašizma. Neka me ugnjetava banka s dugovima koliko god hoće, dok god me se ne trpa po zatvorima, samo zato jer drugačije razmišljam i govorim.

Live long and prosper.
12 godina
offline
Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija na sv
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija na sv

To je vec sve inscenirano. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
ivanzu kaže...

To je vec sve inscenirano. 

 Od strane koga? Zašto?

 

12 godina
offline
Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija na sv

Od strane vladajucih, zna se da ce Milance napraviti sranje kao sto je vec bilo par puta. Vjerojatno sve ista ekipa kao plinasi. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2021 11:55 (ivanzu).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
ivanzu kaže...

Od strane vladajucih, zna se da ce Milance napraviti sranje kao sto je vec bilo par puta. Vjerojatno sve ista ekipa kao plinasi. 

Na kojoj proslavi obljetnice Maslenice do sad nije bilo uniformi HOS-a i vikanja ""za dom spremni". Ranije je čak znalo biti ustaških uniformi iz 2. svjetskog rata.

Sad će se oni koji smatraju ustaštvo nečim "hrvatskim" pobuniti kako je nekakvo povjerenstvo odlučilo kako pozdrav "za dom spremni" može proći ( ) na HOS-ovim obilježjima, zanemarujući ko je rasformirao HOS i pobio HOS-ove ratne zapovjednike.

Nije ovo inscenirano, moglo bi se nazvati očekivano. Milanović je znao što će ga tamo dočekati i što će u vezi toga uraditi.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Kapitalizam nije društveno nego ekonomsko uređenje. I u gomili kapitalističkih zemalja vladaju diktatori i vojne hunte s masovnim zatvaranjima i pogubljenjima, pa to nije neki garant osobne sigurnosti.

Komunizam se kao ideja pojavio zbog ekonomske eksploatacije i političke marginalizacije većine od strane manjine. To je nešto kao pokret za oslobođenje od ropstva ili feudalizma, samo u industrijskom okruženju.

Nakon relativnog uspjeha komunizma poslije rata kapitalisti na zapadu su se usrali ko grlice i dali veća prava radnicima. No nakon raspada istočnog bloka počeli su vraćati stvari na staro, pa bi im se moglo sve ponoviti. Prvo se nezadovoljstvo sirotinje usmjeri u nacionalizam da se odvrati od pravih krivaca, a onda se na kraju okrene ipak protiv njih. Sve uz strašne posljedice za cijelo društvo.

Neki od najbogatijih su toga svjesni, pa zagovaraju pravedniju raspodjelu, ali onih pohlepnih je više i glasniji su.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
10 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Filox kaže...

A sad, može li se onda tako reć i za nacizam i fašizam? Oni "samo" smatraju da su jedni vrijedniji od drugih i da ti prvi imaju pravo prioriteta za sve. Konc logori i ubijanja su došli kasnije, pa se opet može govorit da je to sve samo iskorištavanje sustava. 

Ne, jer se radi o radikalnim totalitarnim režimima. 

 

Filox kaže...

Ja nekako mislim da ako je nešto isprobano više puta i svaki put je to nešto iskorišteno za ubijanje i zatvaranje milijuna ljudi, onda nešto ozbiljno nije u redu s tom ideologijom. Tako da je isti kua komunizam i nacizam i fašizam. Takve su ideologije da su sve osuđene na zloupotrebu. Da nije tako, onda bi mi sad netko mogao napisat primjer gdje je to komunizam funkcionirao, bez zatvaranja i ubijanja civila, neistomišljenika.

 

Nevjerojatno je da dans ima toliko ljudi koji još uvijek veličaju komunizam...

Pročitaj ponovno što sam napisao, možda ti bude jasnije. Ako ne bude, onda pročitaj odgovor Deadu.

 

Dead kaže...

Komunizam je i u srži loš jer počiva na marksističkoj teoriji koja u startu guši poduzetništvo, talent pojedinca tzv. eksproprijacijom eksproprijatora. Ozakonjenim oduzimanjem, drugim riječima krađom privatnog vlasništva logično je takav sustav nazvati nečovječnim jer posredno potiče na nasilje čim nekome prisilno oduzimaš što je njegovo. I kad provoditelji takvog sustava postanu frustrirani, ljubomorni i uglavnom neobrazovani likovi za očekivati je bilo da zgaze svoje neistomišljenike.

Nije u srži loš, već je nekompatibilan s trenutnom razinom biološke, društvene i tehnološke razvijenosti. To ga ne čini lošim u srži, već ga čini nekompatibilnim s nama samima, a time je i pokušaj uvođenja istog loša ideja.

 

S druge strane, zamisli svijet u kojem imamo, u praktičnom smislu, neograničene količine energije, te imamo mogućnost manipulacije s materijom na najnižoj razini (doslovno, pretvaranje energije u materiju), te imamo resurse za zadovoljniti svačije životne potrebe (ne samo osnovne). Imamo i robote koji su u stanju to sve servisirati. Ljudima preostaju u prvom redu znanost, umjetnost i rekreacija. U takvom svijetu, privatno vlasništvo postaje suvišno, a ako se ljudi razviju dovoljno da im je opći interes važniji od osobne moći, dobiješ sustav koji bi se najbliže mogao opisati kao komunistička utopija, samo u tom slučaju bez otimačine (zašto bih tebi oteo ako svako sebi može "isprintati" sve ono što ti imaš) i bez gaženja neistomišljenika (mišljenje postaje tvoja privatna stvar).

 

Ako ti je teško zamisliti takav svijet, Gene Roddenberry je to već solidno odradio umjesto tebe.

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Visak kaže...
Kapitalizam nije društveno nego ekonomsko uređenje. I u gomili kapitalističkih zemalja vladaju diktatori i vojne hunte s masovnim zatvaranjima i pogubljenjima, pa to nije neki garant osobne sigurnosti.

Komunizam se kao ideja pojavio zbog ekonomske eksploatacije i političke marginalizacije većine od strane manjine. To je nešto kao pokret za oslobođenje od ropstva ili feudalizma, samo u industrijskom okruženju.

Nakon relativnog uspjeha komunizma poslije rata kapitalisti na zapadu su se usrali ko grlice i dali veća prava radnicima. No nakon raspada istočnog bloka počeli su vraćati stvari na staro, pa bi im se moglo sve ponoviti. Prvo se nezadovoljstvo sirotinje usmjeri u nacionalizam da se odvrati od pravih krivaca, a onda se na kraju okrene ipak protiv njih. Sve uz strašne posljedice za cijelo društvo.

Neki od najbogatijih su toga svjesni, pa zagovaraju pravedniju raspodjelu, ali onih pohlepnih je više i glasniji su.

 

Nisu kapitalisti dali radnicima veća prava zbog straha od komunizma nego zato što su shvatili da tako više zarađuju. Sustav koji nagrađuje dobar rad proizvodi dobre radnike.

Komunizam je u osnovi najobičniji populizam koji je poslužio da bi oni s dna došli na vrh i zatim se ponašali gore od ovih koje su zamijenili (potjerali, pozatvarali, poubijali).

Osnovni postulat komunizma bio je "tvornice radnicima" dok je u praksi bilo "ne može on mene tako malo platiti koliko ja mogu malo radit". Kad si socijalno i zdravstveno osiguran taj način razmišljanja se sam nameće.

Možemo mi trubiti kako je u teoriji komunizam najpoštenije društveno uređenje, praksa nam govori da ta teorija nije ni približno ostvariva.

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
MrBlc kaže...

Ni komunizam nazivno ne podržava ubijanje neistomišljenika. Oćemo onda odvojiti sve zločine počinjene u ime komunizma od samog komunizma?

Komunistička teorija podržava teror, diktatura proletarijata. Nema diktatura bez terora. A tek praksa.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
MrBlc kaže...

Dakle, kad neki pripadnik kršćanske vojske ubije ljubavnika svoje žene, to nije zločin kršćanstva, ali kad netko zloupotrijebi religiju da bi iskoristio kršćansku vojsku za zle namjere, onda jest?

 

Jer ni komuzam u ideologiji nema gulage i ubijanje - to je zloupotreba ideologije od strane onih koje je ta ideologija dovela u položaj da je mogu zloupotrijebiti.

 

Znači li to sa komunizam nije loš? Pa, u svojoj srži nije, ali je utopija i dok ljudi ne evoluiraju (društveno, a vjerojatno i biološki) u tom smjeru, komunizam je osuđen na takvu zloupotrebu, jednako kao što je organizirana religija bez sekularizma osuđena na istu takvu zloupotrebu.

 Jest

 

Ima diktaturu, koje nema bez terora, a onda dolaze gulazi. Loš je u srži

Plus, potiče zavist i prema onima koji nisu nikog prevarili, onima koji su sposobniji ili sretniji. Kakva je to ideja koja potiče zavist? Loša ideja. Zla ideja.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Stric_Jura kaže...

Najveći broj zatvorenika u Gulagu u godini je 2.53 milijuna (1950.g)

 

procjena mrtvih od 1920 do 1957: 1.2 - 1.7 milijuna (pol milijuna simo-tamo, riječima Kobe - smrt čovjeka je tragedija, smrt milijuna statistika...)

 

Gulag je svinjarija, a najveća glupost je zatvarati ljude zbog mišljenja (bez djelovanja)...

 

Ali - samo do 20% je bilo političkih zatvorenika, računaj da je 1950 kad je najveći broj  bio, tamo bilo i hrpa njemačkih ratnih zarobljenika (i opet glupo, puno sovjetskih zarobljenika koji su preživjeli njemačke logore ali da se ne prispituje Staljinov "genij" opet su zatvoreni)...

 

Vi desančari imate problem s brojkama, nemojte curama lagati što je 20 cm, kad to sebi priznate, biti će vam lakše....

Procjene su razne za sssr, ali srednja vrijednost je ok 20mil. https://en.wikipedia.org/wiki/The_Black_Book_of_Communism

Da je bilo 16mil ljudi kriminalaca u tom sustavu predodređenih za frrrrt, to može samo luđak izjaviti. Ili krajnji šovinist koji u Slavenima vidi lopuže i ubojice.

 

E sada 20mil, 10mil, 40,... što bi Peterson rekao, nakon nekoliko milijuna "...you have proved your point" 

 

Samo je Ukrajinaca pobio 6mil.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Filox kaže...

 Da, socijalizam u određenom obliku funkcionira po Skandinaviji i danas.

 

Ali komunizam ne. Ovaj marksistički, pravi.

 

Kapitalizam ima svojih problema, ali nemoj mi današnje slobode i prava uspoređivat s komunističkim terorima. Da, kapitalizam nije savršen, ali sigurno je bolji od komunizma i nacizma i fašizma. Neka me ugnjetava banka s dugovima koliko god hoće, dok god me se ne trpa po zatvorima, samo zato jer drugačije razmišljam i govorim.

Koje gluposti. Tamo radi tvrdi kapitalizam s jakim socijalnim politikama.

Socijalizam, dogovorna ekonomija i sl. ni u tragu je nema.

Budalaštine budalate, sve sdamo da opravdate svoje lude snove

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice