Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija na sv zaključana tema

poruka: 386
|
čitano: 53.246
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija na sv".
10 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n

 

@Dead

 

Da, tako je. Osim ako se radi o balkanskim ratovima, WWI, WWII, ratu u BiH. 

Npr., operaciji Una, itd. 

 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Vidim, par se ustašoida razvuklo na X stranica. Vrijeme je za zvijezdu!
Pis on ju :P
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija na sv

 

Sva poanta priče o ustašama i partizanima je ta, da ustaše neprestano žele biti kao partizani, al' im ne ide baš.

Zlo nikada nije kao Dobro. 

 

Samo kaj su ustaše glase po Internetu, na koncertu svojeg idola, te ponekad na ulici dok im ne uzvratiš. 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
A latinica je znak hrvatstva?
Napuši(te) se, a može i naduvaj(te) se.
Pis on ju :P
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2021 7:33 (Antiseptik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n

@Antiseptik

 

“To a man with a hammer, everything looks like a nail.”

 

Pravo je čudo što unatoč ovakima Hrvatska postoji i to im je dovoljna kazna.

Odseli u Sjevernu Koreju i uživaj.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2021 7:41 (cervelo).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n

Taj duet je dobar pokazatelj.

 

Da netko nacrta svastiku i/ili hvali ubijanja 41-45 bio bi bannan u roku keks, s pravom.
Isticanje drugog/bratskog simbola zla, pod kojim je ubijeno za red veličine više ljudi, pod kojim je napadana naša Domovina pred koje desetljeće, prolazi lišo, kako ovdje, tako i drugdje. Isto kao i sladostrast nad događajima 45.

 

Nema balansa, pa nema sreće. Dok se to ne riješi, ova tema/teme će biti na menuu. Nije rješenje ni guranje pod tepih, niti mjerenje tko je bio gori. Kada se crvene fašiste (poput ove dvojice) jednako počne banati kako se to radi crnima, voila.

 
1 2 hvala 1
5 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
miro123 kaže...

Taj duet je dobar pokazatelj.

 

Da netko nacrta svastiku i/ili hvali ubijanja 41-45 bio bi bannan u roku keks, s pravom.
Isticanje drugog/bratskog simbola zla, pod kojim je ubijeno za red veličine više ljudi, pod kojim je napadana naša Domovina pred koje desetljeće, prolazi lišo, kako ovdje, tako i drugdje. Isto kao i sladostrast nad događajima 45.

 

Nema balansa, pa nema sreće. Dok se to ne riješi, ova tema/teme će biti na menuu. Nije rješenje ni guranje pod tepih, niti mjerenje tko je bio gori. Kada se crvene fašiste (poput ove dvojice) jednako počne banati kako se to radi crnima, voila.

 Zločin je zločin i nemože bit opravdan nekim osvetama. Ne u očima zakona i ratnih povelja, konvencija i ostalog...

 

Ma koliko god pojedinci htjeli da je drugačije.

Live long and prosper.
5 godina
protjeran
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n

@miro123 (+ ostali ustašoljupci)

 

Evo je još jednom.
Cucl-cucl!

Pis on ju :P
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2021 9:22 (Antiseptik).
5 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Antiseptik kaže...

@miro123 (+ ostali ustašoljupci)

 

Evo je još jednom.
Cucl-cucl!

 Samo ti ljubi svog Staljina i Lenjina.

 

Dudl-dudl!

Live long and prosper.
5 godina
protjeran
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n

I što kažeš, čija će biti zadnja? Ja mislim da temu ustašluka treba, kao i nekada, začepiti zvijezdom 

Pis on ju :P
5 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Antiseptik kaže...

I što kažeš, čija će biti zadnja? Ja mislim da temu ustašluka treba, kao i nekada, začepiti zvijezdom 

 A ja mislim da Staljiniste treba začepit i to upravo s tom zvijezom, nabit im je usta.  

Live long and prosper.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Filox kaže...

 A ja mislim da Staljiniste treba začepit i to upravo s tom zvijezom, nabit im je usta.  

 Pa to im je Tito radio na Golom otoku, a ustašofili nad njima plaču.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
3 godine
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Visak kaže...
Filox kaže...

 A ja mislim da Staljiniste treba začepit i to upravo s tom zvijezom, nabit im je usta.  

 Pa to im je Tito radio na Golom otoku, a ustašofili nad njima plaču.

Wow, staljinizmom protiv staljinizma.

Dobra točka za isplakati se, samo ne znam nad čime

16 godina
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Dok su Hrvati putovali u Zapadnu Njemačku istočnonjemački Nijemci to nisu mogli, pa bih rekao da se nije radilo baš o istom sustavu.

Goli otok je bio obrana da se i nama to ne dogodi. Znam, nije fensi kao kad se raketira svadba u Iraku, ali je korisnije.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Antiseptik kaže...

I što kažeš, čija će biti zadnja? Ja mislim da temu ustašluka treba, kao i nekada, začepiti zvijezdom 

 

Tom zvijezdom ste zapečatili foibe po Istri i stotine drugih jama po našoj zemlji i šire. Imaš se čime ponositi, a da imaš imalo ljudskog u sebi stidio bi se, ali nemaš i tu je sva razlika.

Pitam se koliko imaš godina kad ti je to furka?

3 godine
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Visak kaže...
Dok su Hrvati putovali u Zapadnu Njemačku istočnonjemački Nijemci to nisu mogli, pa bih rekao da se nije radilo baš o istom sustavu.

Goli otok je bio obrana da se i nama to ne dogodi. Znam, nije fensi kao kad se raketira svadba u Iraku, ali je korisnije.

 

Istina nije bio isti. Titov teror 45=> do početka 50ih bio je žešći od Staljinovog.
No morao je popustiit da bi dobio zapadnu pomoć (kažu, 50% bdp-a), bez koje bi se zemlja raspala.

 

Banda psihopata, ubojica, lažova i pokvarenjaka. Lopina, klevetnika.

Najveć sramota u našoj povijesti. u je na br 2.

5 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
cervelo kaže...
Antiseptik kaže...

I što kažeš, čija će biti zadnja? Ja mislim da temu ustašluka treba, kao i nekada, začepiti zvijezdom 

 

Tom zvijezdom ste zapečatili foibe po Istri i stotine drugih jama po našoj zemlji i šire. Imaš se čime ponositi, a da imaš imalo ljudskog u sebi stidio bi se, ali nemaš i tu je sva razlika.

Pitam se koliko imaš godina kad ti je to furka?

 Nisu tu bitne godine, nego pamet.

 

Neki ljudi misle da moraš bit ili extremno tamo ili extremno vamo. Ne možeš bit normalan i u sredini. I tako pojedinci vide ustaške zločine, WW2, Jasenovac, pa zaključe da je zvezda i Tito bolje, čak i Staljin i Lenjin su nekima super, samo zato jer su bili protiv nacizma. Ne, ne ide to tako, može se mrzit i ustaški režim i komunistički režim istodobno. Ne mora se ni mrzit, ali se može ne volit i mogu se oba režima kritizirat. Nije to isključiva stvar, da ako kritiziram komunizam, da sam odmah ustašoid, ali i obrnuto. Normalni ljudi će i kritizirat ustaše i komuniste, kao i četnike i naciste, kao i sve te užasne zločine koje su obe strane činile. Nema amnestije za ratne zločine, samo zato jer je netko bio na nekoj od strana, to su retardirane gluposti. Sva zlodjela se jednako trebaju osuđivat, pogotovo u današnje vrijeme, sa 75 godina odmaka. 

Live long and prosper.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
miro123 kaže...

 

Istina nije bio isti. Titov teror 45=> do početka 50ih bio je žešći od Staljinovog.
No morao je popustiit da bi dobio zapadnu pomoć (kažu, 50% bdp-a), bez koje bi se zemlja raspala.

 

Banda psihopata, ubojica, lažova i pokvarenjaka. Lopina, klevetnika.

Najveć sramota u našoj povijesti. u je na br 2.

 Tito gori od Staljina i ustaša? Zaboravio si Pol Pota.

 

Zašto bereš sam gljive po šumi, kad se očito ne razumiješ u njih?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
5 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Visak kaže...
miro123 kaže...

 

Istina nije bio isti. Titov teror 45=> do početka 50ih bio je žešći od Staljinovog.
No morao je popustiit da bi dobio zapadnu pomoć (kažu, 50% bdp-a), bez koje bi se zemlja raspala.

 

Banda psihopata, ubojica, lažova i pokvarenjaka. Lopina, klevetnika.

Najveć sramota u našoj povijesti. u je na br 2.

 Tito gori od Staljina i ustaša? Zaboravio si Pol Pota.

 

Zašto bereš sam gljive po šumi, kad se očito ne razumiješ u njih?

 Ne treba pretjerivat, Staljin je ipak broj jedan zločinac u svijetu. Dovoljno je samo vidit te brojeve, koliko je svojih ljudi pobio prije, za vrijeme i nakon rata, a još koliko ih je od gladi umrlo... Nije Tito ni do koljena Staljinu. Nije ni Hitler bio...

Live long and prosper.
15 godina
online
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
miro123 kaže...
Istina nije bio isti. Titov teror 45=> do početka 50ih bio je žešći od Staljinovog.

 A tek Titovi zlocini nakon sredine 50ih i krajem 50ih.

 

Staljin ih gotovo nije ni cinio sredinom i krajem 50ih...

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n

nemoj, njima ti algebra ne ide baš...

Ju je je? Je ju je!
3 godine
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Stric_Jura kaže...

nemoj, njima ti algebra ne ide baš...

Ide algebra, ne brini. Znaš što još ne fulava, dioptrija.

 

Tezno, Huda jama, Kočevski rog, Jazovka,... malo guglaš i hop gomile fotki kostura koje je posijala titova ekipa. Uz dobru diptriju do svijesti dolaze podatci.

Znaš, bilo je 45 i 55 i 65 fotoaparata, pa i filma. Bilo je, a nema sline dokumentacije.


A popis, napravim ga za malo vremena, kakav želiš.

Ne kažem da nije bilo zločina od strane u. Naprotiv. No ako ćemo o algebri, ista dolazi kada se zadatak postavi. A postavlja se kada imaš činjenice, koje su dokazive.

 

mic mic

3 godine
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
3 godine
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Dead kaže...
miro123 kaže...
Stric_Jura kaže...

nemoj, njima ti algebra ne ide baš...

Ide algebra, ne brini. Znaš što još ne fulava, dioptrija.

 

Tezno, Huda jama, Kočevski rog, Jazovka,... malo guglaš i hop gomile fotki kostura koje je posijala titova ekipa. Uz dobru diptriju do svijesti dolaze podatci.

Znaš, bilo je 45 i 55 i 65 fotoaparata, pa i filma. Bilo je, a nema sline dokumentacije.


A popis, napravim ga za malo vremena, kakav želiš.

Ne kažem da nije bilo zločina od strane u. Naprotiv. No ako ćemo o algebri, ista dolazi kada se zadatak postavi. A postavlja se kada imaš činjenice, koje su dokazive.

 

mic mic

 Ma kolega, za ove redikule to je izmišljeno, fikcija...nije se to dogodilo. Jugoplastika je proizvela kosture. Da im se neko njihov naša u tim jamama ne bi pizdili ka šta pizde.

Čudno je u tim glavama.
Drže se moralno ispravni, uzvišeni u svojim "istinama", ali kada se malo zagrebe i postavi im se pitanjce 2, 3,.... muk u eteru, pa ustašo, fašistu.

 
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija na sv

 

 

Uf, koje zablude. Opet se nabacujte žrtvama, leševima, zločinima, baš ste vi neki morali sud....

 

 

Da nije bilo klanja sa strane nacifašistima, odnosno ustaša ne bilo ni jama koje spominjete. Revolucionarna odmazda, osveta, uzvraćanje milo za drago, nije možda baš najbolja opcija, ali kako bi se vi snašli u takvoj situaciji, da Vas je npr.

tamo netko '41 napao, pobio vam cijelu familiju, a vi se recimo jedini spasili odlaskom u šumu, itd...E, sada dolazi poraz snaga Osovine i vi vidite te zločince koji su vam to učinili....

...kaj ste tako dobri da ne uzvratite?

 

Čestitam vi ste kandidat za kanonizaciju. Međutim, ne razmišljamo svi isto, te neki djeluju instiktivno, te uzvrate milo za drago. Nešto kao što je Končar rekao svojim ubojicama. Zato ono, milosti ne tražim, niti bi vam je dao.

 

Lako je 2021. godini filozofirati iz toploga kreveta, tople sobe, kada vam ništa ne fali i tome slično.

 

Kada vas napadnu na ulici, dal' primate batine ili uzvraćate?

Hm, nemremo svi biti kao Gandhi.

 

 

Tito zločinac? Ma dajte, ko mu to prebacuje. Fašisti, nacionalsocijalisti, ustaše, domobrani, četnici, bjelogradjeci, itd...Oni kaj su sa okupatorom surađivali 15-ak godina prije rata.

Znate, ne želi svatko biti rob. 

 

Tito se borio za radničku klasu dvadeset godina prije WWII, te je bio sa svojim drugovima u konstatnoj opasnoti da ga ne ubiju, zatvore, svakojaka šikaniranja itd....Komunsti,antifašisti su ljudi u borbi nastali i stasali.

 

Goli otok?

Gledajte, Staljin je htio našu Domovinu Jugoslaviju porobiti, staviti pod svoje skute. Partizani su pobijedili Hitlera i Staljina. Međutim, bilo je puno drugova što su otišli za Staljinom, te je trebalo iste zatvoriti jer su bili neprijatelji države.

Oko 2000 YU graničara je stradalo dok su čuvali YU granicu prema Mađarskoj, Bugarskoj, Rumunjskoj tihj godina dok su budno pazili da Sovjeti ne napadnu Yugoslaviju.

A, ovi izdajnici Revolucije samo su čekali da Sovjeti krenu i povedu narod za sobom kontra nove narodne vlasti. Zato su bili opasni i trebalo ih se paziti.

 

I danas države likvidiraju svoje neprijatelje, pete kolone itd. I danas imamo osvetničke ratove. Npr. talibani srušili Blizance. Okay. Dolaze Ameri tebi mjesec dana poslije zrokati zemlju.

 

Vi neoustaše mi izgledate kao neki ono anđeli pali sa Neba kojima su svi zločinci, osim vas i vaših. Za vas ne vrijede ta pravila koja propovijedate.

 

Npr. onaj opo Stepinac je bio za YU, borio se na solunjskom frontu, što mu je kasnije i pomoglo da postane nadbiskup. Međutim, vatikanska politika ga je uništila i onaj dio naroda koji ga slijedio.

Ostavite se ustaša, Stepinčeve crkve, ostavite se branitelja, razmišljate svojom glavom.

Morate znati da bog možda prašta, a ljudi baš i ne.

 

Prava Hrvatska je antifašistička Hrvatska, pravi domoljubi su partizani i komunisti. Sve prije njih i poslije njih su ratni zločinici i ekonomski kriminalci.

 

Znam, osobno da se bojite partizana, jer su oni znali kako treba sa ustašama.

 

E, znate kako se postaje ustaša? Lupi te konj nogom u glavu, te ti na čelu ostane "ušato slovo U".

 

Smrt fašizmu, sloboda narodu!

 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2021 20:35 (PzKpfw).
Moj PC  
6 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Smrt fašizmu, sloboda narodu!
Pis on ju :P
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija na sv

o da vas poštedim muke...

 

ako primijetite moj "algebra" odgovor ide nakon Wyksovog SARKASTIČNOG povlađivanja vama dvojici (neću reći koga- ionako sam rekao KD) da je Tito još više ubijao od Staljina osobito sredinom i krajem '50-ih....

 

naime, Josif Visarionovič Džugašvili, za prijatelje Koba, za ostale Staljin, je umro 1953.g.

 

Samim time on više nije mogao nalagati ubijanja....

 

recipročno od nule  - nedefinirano, "više" od beskonačnosti...

 

jeda, dvije žrtve je puno više od nula...

 

a sad za vaše opsesije silnim izginulim Hrvatima, ako su toliki pobijeni, a vi ste njihovi potomci, kako vi postojite? razmnožavate se pupanjem ?

 

uživajte u ovoj mozgolomki...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
3 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Stric_Jura kaže...

o da vas poštedim muke...

 

ako primijetite moj "algebra" odgovor ide nakon Wyksovog SARKASTIČNOG povlađivanja vama dvojici (neću reći koga- ionako sam rekao KD) da je Tito još više ubijao od Staljina osobito sredinom i krajem '50-ih....

 

naime, Josif Visarionovič Džugašvili, za prijatelje Koba, za ostale Staljin, je umro 1953.g.

 

Samim time on više nije mogao nalagati ubijanja....

 

recipročno od nule  - nedefinirano, "više" od beskonačnosti...

 

jeda, dvije žrtve je puno više od nula...

 

a sad za vaše opsesije silnim izginulim Hrvatima, ako su toliki pobijeni, a vi ste njihovi potomci, kako vi postojite? razmnožavate se pupanjem ?

 

uživajte u ovoj mozgolomki...

 

Primjeti da sam za titove pizdarije (u usporedbi sa staljinovim) napisao do početka 50ih, do kada je njegov bivši gazda i psihopatski kompa bio živ. Kucaš na otvorena


S kim se svađaš, a i zašto, kada ti ne ide.


Niti si pametan, a i gore što ni ne kužiš da nisi.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n

@PzKpfw

 

Po tebi, postoje samo dvije vrste ljudi u HR: partizani i ustaše. Ti naravno spadaš u ove prve, dobre i čestite, a svi s kojima baš nemaš zajedničku riječ su naravno - ustaše.

Točno mogu zamislit ovakav mentalni sklop 1945. što bi bio sve u stanju.

 

žNa ovoj temi ima par čudaka ostrašćenih propalom i neljudskom ideologijom koja ništa dobra nije donijela osim desetine milijuna ljudskih trupala gdje god je imala prilike biti na vlasti. Kakvo se još zlo treba dogoditi da bi vi progledali?

Toliko nebuloza u jednom postu jednostavno nema smisla komentirati jer otkuda uopće početi? Sve je totalna zbrka, baš kao i tvoj avatar (Dinamov(?) d sa zvijezdom) i ime PzKpfw - skraćenica za Nazi tenk (Panzerkampfwagen). NaziPartizan?

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2021 23:34 (cervelo).
10 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n

@cervelo

 

Hm, postoje ljudi. Nema podjele među njima po nikakvoj osnovi. Međutim, ustaše sa konstantno guraju na stranu pobjednika. To je problem. Oni rade podjele.

Partizani su se borili kontra zla i kontra dijeljenja ljudi po rasama, nacijama, vjeri i svi ostalim podjelama.

 

 

Koja ideologija? Nacifašizam je zlo. Socijalizam nije. Kao ni komunizam.

To je Karol Vojtila u progurao kao ideju da su svi pokreti jednaki. Samo je eto zaboravio spomenuti katoličanstvo i recimo kapitalizam.

To je kao nešto sve dobro.

 

U ime boga i križa, brije da je dosta ljudi pobijeno. Više, nego u ime ideologija 20. stoljeća.

Kada oćete već brojati i pronalaziti zlo, pronađite ga u sebi. Prvo ispred svoga praga, onda tuđega.

 

Samo se čudiš i ništa ne komentiraš, nešto zamišljaš, govoriš kaj za mene postoji ili ne.

 

 

Stvar je vrlo jednostavna. Antifašizam mora da bude mjerilo. 

 

Dinamov d je samo simbolika. Volim to i tako to. Uostalom Dinamo je simbol komunizma. Dinamo nema više crvenu zvijezdu, ali zato ima tri zvijezde, jer je tobože preko 30 puta bio prvak lige. Međutim to nije točno, jer Građanski nije Dinamo.

Nisu komunisti ukinuli Građanski, da bi Dinamo nastavio njegovu tradiciju, nego je morao biti ukinut jer je surađivao sa okupatorom. Dinamo je klub nastao 1945., kako bi ZGB proleteri imali svoje neki klub, gdje bi se mogli baviti fiskulturom.

 

Nick na forumu dolazi iz najdraže kompjuterske igre, Panzer General. 

Ne postoji nazi tenk, nego je Panzer njemačka riječ za tenk.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice