Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija na sv zaključana tema

poruka: 386
|
čitano: 53.206
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija na sv".
15 godina
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Dead kaže...

 

 A i ti zagađuješ forum stihovima jednog lažljivca, kvazipacifista. Ovo je za izrigat se.

 To su misli preduboke za tebe.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Old Iggy kaže...
miro123 kaže...

Koji su to ljudi? Svi? Da jedan nije podržavao, jedan nije kriv, jedan ne smije patiti. Krivnja je uvijek individualna, nikad kolektivna. Tko se zalaže za kolektivnu taj je zločinac.

Pravno (i objektivno) krivnja je uvijek individualna. Subjektivno, nije nikad.

Kao što su nama Srbi krivi za rat, tako su i njima Hrvati krivi za zločine.

Problem je što kad rat počne nikog ne zanima što je objektivno, a što subjektivno.

Primjeti da sad nje rat, a tvoje sadašnje rezoniranje je ipak iz crnog mraka.

 

I kada izbije rat neki ostanu trijezne glave i pozivaju na sprječavanje osvete. Dakle teza da nikgo ne zanima je sada tvoj drugi fulanac. Imaš ih i od prije, skupljaš ih. Moraš li sve?

 

https://narod.hr/kultura/prisjetimo-se-rijeci-kardinala-kuharica-u-domovinskom-ratu-ako-je-moj-protivnik-spalio-moju-kucu-ja-necu-zapaliti-njegovu

3 godine
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Visak kaže...
BlueMax kaže...
 Doslovno pozivaš na silovanje nevinih žena

 Ne, to je tvoja zlonamjerna interpretacija. Postoje civili koji su odobravali rat i oni su direktno krivi za ono što im se dogodilo, a postoje i potpuno nevini ljudi koji su stradali, a oni su žrtve ovih prvih. Ne govorimo o krivnji predaka, nego susjeda koji su su otišli u Rusiju spaljivati gradove i sela i proizveli reakciju koja je dovela Crvenu armiju u Berlin.

 

Ako BBB pretuče svaki vikend nekog Splićana u Zagrebu i onda ja dobijem batine u Splitu, nisu samo Splićani krivi, krivi su i BBB, a i svi mi u Zagrebu koji trpimo tu bagru i tepamo im kad pale baklje i rade sranja. I ne, volontiranje na Baniji ih ne amnestira od krivnje za sva stranja koja rade.

 

 

Evo što devedesetih godina gorespomenuti Balašević kaže o krivnji:

 

O, nisu krivci primitivci što su pokupili mast
Korov nikne gdi god stigne. Ma, svaka njima čast
Krivi smo mi. Otkud svi ti paraziti što su nam zagustili?
Nemoj stari moj, krivi smo mi što smo ih pustili

 

 Malo se tipac amnestirao, barem pokušao. Jedno je brljati šovinizam po birtiji, drugo je brljati ga s pozornice pred masama, pred kamerama TV i sl. Zlo se tada jako množi, proporcionalno utjecaju.

To, MI, trebao je okrenuti, na ponajviše JA, JA koji sam bio šovinist i pizda koja je trovala umove, a ne tek da sam jedno govno među drugima.
Odgovorniji je od ostalih, on "umjeren", "građanski" i "civiliziran", kad je druge nacije vrijeđao (i Albance).

16 godina
online
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
miro123 kaže...
Old Iggy kaže...
miro123 kaže...

Koji su to ljudi? Svi? Da jedan nije podržavao, jedan nije kriv, jedan ne smije patiti. Krivnja je uvijek individualna, nikad kolektivna. Tko se zalaže za kolektivnu taj je zločinac.

Pravno (i objektivno) krivnja je uvijek individualna. Subjektivno, nije nikad.

Kao što su nama Srbi krivi za rat, tako su i njima Hrvati krivi za zločine.

Problem je što kad rat počne nikog ne zanima što je objektivno, a što subjektivno.

Primjeti da sad nje rat, a tvoje sadašnje rezoniranje je ipak iz crnog mraka.

 

I kada izbije rat neki ostanu trijezne glave i pozivaju na sprječavanje osvete. Dakle teza da nikgo ne zanima je sada tvoj drugi fulanac. Imaš ih i od prije, skupljaš ih. Moraš li sve?

 

https://narod.hr/kultura/prisjetimo-se-rijeci-kardinala-kuharica-u-domovinskom-ratu-ako-je-moj-protivnik-spalio-moju-kucu-ja-necu-zapaliti-njegovu

To što rijetki tako razmišljaju ne znači da to imalo pomaže.

Kuharićeve riječi nisu baš pomogle da se ne događaju zločini, niti će ikada pomoći. Sumnjam da će ikad nestati takvo ljudsko razmišljanje.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Old Iggy kaže...

To što rijetki tako razmišljaju ne znači da to imalo pomaže.

Kuharićeve riječi nisu baš pomogle da se ne događaju zločini, niti će ikada pomoći. Sumnjam da će ikad nestati takvo ljudsko razmišljanje.

No ti znaš da riječi dobra (pogotovo u tom kaosu) ne pomažu, da nisu pomogle.
Da je pozivao na mržnju, da je šutio, onda bi rekao što, da to nema veze ili bi rekao da je pomagao zlu.

 

Koji ste ljevičari fanatici, to je fantastično. Toliko ste zaluđeni svojom ideologijom da ni zrno ne možete priznati drugoj stani. Jadni ljudi. Fanatici.
Nemate vi ideologiju, ideologija ima vas.

16 godina
online
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
miro123 kaže...
Old Iggy kaže...

To što rijetki tako razmišljaju ne znači da to imalo pomaže.

Kuharićeve riječi nisu baš pomogle da se ne događaju zločini, niti će ikada pomoći. Sumnjam da će ikad nestati takvo ljudsko razmišljanje.

No ti znaš da riječi dobra (pogotovo u tom kaosu) ne pomažu, da nisu pomogle.
Da je pozivao na mržnju, da je šutio, onda bi rekao što, da to nema veze ili bi rekao da je pomagao zlu.

 

Koji ste ljevičari fanatici, to je fantastično. Toliko ste zaluđeni svojom ideologijom da ni zrno ne možete priznati drugoj stani. Jadni ljudi. Fanatici.
Nemate vi ideologiju, ideologija ima vas.

Jesu li pomogle da ima manje mrtvih? Možda, no to nikad nećemo znati. Jesu li pomogle da nema uopće mrtvih? Nisu.

Sad baš doznah da sam ljevičar fanatist. Interesantno.

 

Kojoj to drugoj strani treba što priznati?

16 godina
online
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Dead kaže...

Ali ne, po tebi je svo zlo napravila Hrvatska, katoličanstvo, ZNG, HV.

Moram priznati da takvo što nisam vidio da je itko napisao ovdje.

 
2 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Old Iggy kaže...
miro123 kaže...
Old Iggy kaže...

To što rijetki tako razmišljaju ne znači da to imalo pomaže.

Kuharićeve riječi nisu baš pomogle da se ne događaju zločini, niti će ikada pomoći. Sumnjam da će ikad nestati takvo ljudsko razmišljanje.

No ti znaš da riječi dobra (pogotovo u tom kaosu) ne pomažu, da nisu pomogle.
Da je pozivao na mržnju, da je šutio, onda bi rekao što, da to nema veze ili bi rekao da je pomagao zlu.

 

Koji ste ljevičari fanatici, to je fantastično. Toliko ste zaluđeni svojom ideologijom da ni zrno ne možete priznati drugoj stani. Jadni ljudi. Fanatici.
Nemate vi ideologiju, ideologija ima vas.

Jesu li pomogle da ima manje mrtvih? Možda, no to nikad nećemo znati. Jesu li pomogle da nema uopće mrtvih? Nisu.

Sad baš doznah da sam ljevičar fanatist. Interesantno.

 

Kojoj to drugoj strani treba što priznati?

Ajde reterirao si iz "nisu" u "možda". Da si još i priznao fulanac, moglo bi se reći da ima nade za tebe. Ovako si samo stisnut logikom morao reterirati.

"Pomogle da uopće nema mrtvih"
Oli si na drogama?

16 godina
online
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Dead kaže...

A onda nisi dobro čitao ovoga na kojeg se referiram.

Pi ni kod njega nisam vidio ništa srbočetničko.

Lupetanja i miješanje NOB i srbočetništva su i nadalje samo lupetanja.

miro123 kaže...

Ajde reterirao si iz "nisu" u "možda". Da si još i priznao fulanac, moglo bi se reći da ima nade za tebe. Ovako si samo stisnut logikom morao reterirati.

"Pomogle da uopće nema mrtvih"
Oli si na drogama?

Ni najmanje. Jedino ne vidim što te muči.

 
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Old Iggy kaže...
Dead kaže...

A onda nisi dobro čitao ovoga na kojeg se referiram.

Pi ni kod njega nisam vidio ništa srbočetničko.

Lupetanja i miješanje NOB i srbočetništva su i nadalje samo lupetanja.

miro123 kaže...

Ajde reterirao si iz "nisu" u "možda". Da si još i priznao fulanac, moglo bi se reći da ima nade za tebe. Ovako si samo stisnut logikom morao reterirati.

"Pomogle da uopće nema mrtvih"
Oli si na drogama?

Ni najmanje. Jedino ne vidim što te muči.

Kume, trijezan čovjek nikada ne bi ni pomislio, kamo li napisao, da nečije riječi mogu spriječiti svako zlo.

Riječi Sina Božjeg nemaju tu snagu.

Stoga zaključujem da nisi trijezan. 

12 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Veliki Brat kaže...
BlueMax kaže...
Doslovno pozivaš na silovanje nevinih žena, čak i onih koje su bile protivnice režima

Ne znam zašto ovaj Viskov tekst čitate na način "tako im i treba", kada je uredno objasnio da govori "to se moglo očekivati".

Ne znam kako se itko naknadno može praviti da je pobjednička strana gora od gubitničke, kada je ludilo pobjednika upravo uzrokovano maltretiranjem od strane gubitnika.

 

Kada debil Srbin (ili Hrvat) upadne u birtiju punu Hrvata (ili Srba) i jebe im mater hrvatsku (ili srpsku), onda se može očekivati da će ga Hrvati (ili Srbi) nabit.

I bez problema ćete za takvu individualnu krivnju reći da mu tako i treba - no ne treba. I oni koji su ga nabili su krivi i trebaju odgovarati za fizičko nasilje.

Ali - moglo se očekivati.

 

Bilo tko tko misli da me može jebat neko vrijeme (dani, mjeseci, a kamoli godine ubijanja, mučenja, ponižavanja i svakakvog maltretiranja proizvode svakakve reakcije) neka me radije ubije, jer u suprotnom može očekivati triput više sranja nego je on meni napravio. Zašto? Pa zato jer on mene jebe ni krivog ni dužnog, a ja njemu "samo" vraćam milo za drago, ali u komprimiranom vremenu, jer ne mislim kao on neko dulje vrijeme živjeti sa sobom dok radim sranja (i onda još malo, da mu više nikad ne bi palo na pamet radit takve gluposti).

 

I onda kada to skaliraš na države i nacije i svjetske ratove, što mislilš, što ćeš dobiti? Vi ste nas ubijali i mučili pet godina, pa ćemo mi vas ubijati i mučiti 15? Ne, pa nitko normalan ne želi živjeti takav život...

Umjesto toga će se ljudi ispucati u kratkom vremenu, s idejom da nadoknade sve ono što su morali godinama trpjeti i upravo to se i dogodilo.

Može li se to opravdati? Ne. Može li se amnestirati? Naravno da ne. Može li se razumjeti? Da. Može li se predvidjeti? Pa naravno! Može li se očekivati? Oooo, da...

 Ne, nije. Prvo je napisao da su to zaslužile, onda se počeo izmotavati da bi kasnije opet ponovio da su to zaslužile.

"To se moglo i očekivati" je totalno druga stvar. Moglo se i očekivati da će Hitler pobiti milijune Židova.

Ovo gdje govoriš o vraćanju milog za drago na isti način ili još gore je upravo ono što i Visak govori. To je točno ona priča koju su Nacisti prodali narodu: Židovi nas jebu godinama i sad ćemo im mi vratiti milo za drago ili još gore. Kad se tako stvari postave onda više ne postoji zločinac i žrtva nego samo zločinci s različitih strana.

 

16 godina
online
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
miro123 kaže...
Old Iggy kaže...

Ni najmanje. Jedino ne vidim što te muči.

Kume, trijezan čovjek nikada ne bi ni pomislio, kamo li napisao, da nečije riječi mogu spriječiti svako zlo.

Riječi Sina Božjeg nemaju tu snagu.

Stoga zaključujem da nisi trijezan. 

Ne postoje riječi koje mogu spriječiti zlo. Osveta je najjači i najgori motiv.

Bog da se spusti na zemlju (koliko god karikirano) ne bi to spriječio. To je u ljudskoj naravi od pamtivijeka.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Old Iggy kaže...
Jesu li pomogle da nema uopće mrtvih? Nisu.

Čemu onda budalaštine ovakvog kalibra?

3 godine
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n

Volim roštiljati, baš volim

16 godina
online
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
miro123 kaže...
Old Iggy kaže...
Jesu li pomogle da nema uopće mrtvih? Nisu.

Čemu onda budalaštine ovakvog kalibra?

čemu budalaštine s takvim izjavama kao što je bila Kuharićeva? Ili iste takve Tuđmana i drugih?

3 godine
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Old Iggy kaže...
miro123 kaže...
Old Iggy kaže...
Jesu li pomogle da nema uopće mrtvih? Nisu.

Čemu onda budalaštine ovakvog kalibra?

čemu budalaštine s takvim izjavama kao što je bila Kuharićeva? Ili iste takve Tuđmana i drugih?

Nisi odgovorio na pitanje.

 

Umjesto odgovora, sada je nešto budalasto oko Kuh. izjave. Ni rečenicu da završiš.

Pati momak, pati

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.1.2021 13:48 (miro123).
15 godina
offline
Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija na sv

99 od 100 istrazivanja su pokazala da nakon "mora se povijest gledati cinjenicno i reci prava istina, nije sve crno bijelo."

 

Dolazi traktak zasto je Brena povampireni cetnik a Thompson nije ustasa.

 

Objavljeno u Aukladnskom jutarnjem herladu.

 

(Prvi stih svakog nacistickog "dokumentarca" nekako uvijek bude:

jesu li vas ucili pravim informacijama na satima povijesti - jeste li znali da su Zidovi sami prijavljiali svoje za logore!?)

 

RECITE LJUDIMA ISTINU.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
miro123 kaže...
Old Iggy kaže...
miro123 kaže...
Old Iggy kaže...
Jesu li pomogle da nema uopće mrtvih? Nisu.

Čemu onda budalaštine ovakvog kalibra?

čemu budalaštine s takvim izjavama kao što je bila Kuharićeva? Ili iste takve Tuđmana i drugih?

Nisi odgovorio na pitanje.

 

Umjesto odgovora, sada je nešto budalasto oko Kuh. izjave. Ni rečenicu da završiš.

Pati momak, pati

Koje pitanje? Budalaštine kojeg kalibra?

Koja budala može vjerovati da nečije riječi tad išta znače, bile one Papine, Kuharićeve, Tuđmanove ili nečije druge?

Pa svi žvi su tad pozivali na isto, je li spasilo glave? Nije. Hoće li? Neće tako skoro. Jesu li pomogle i kazne ruskim vojnicima da se to ne događa? Nisu.

 

BTW, hvala na momak...

12 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Dead kaže...

 

 

 Pa zašto na isti način ne pričaš i o Hrvatskoj? Sedamdeset godina je Srbija ugnjetavala Hrvatsku. Ali ne, po tebi je svo zlo napravila Hrvatska, katoličanstvo, ZNG, HV. Jedini problem ti je što više nema srbočetničke juge. To je ono što ti smeta. Ostale ti samo uspomene na vrijeme jednoumlja, na bježaniju junačke vojske po Neretvi i Sutjesci di su uzalud poginule desetine tisuća ljudi, na istu tu junačku vojsku koja je pobila nevine ljude na blajburškom križnom putu, na bezbrojne jame sa žrtvama komunističkog terora, na Goli otok, na slet i predaju štafete jednom bravaru zločincu... I još se pitaš koja četnička zemlja?! Ka da ih ima sto? I danas je to četnička zemlja koja legalno rehabilitira koljače iz WW2, a to te ne smeta jer eto gledaš samo pred svojim pragom. A trebao bi gledati i njihov jer kao što smatraš Poljake pokatoličenim Rusima pretpostavljam da i Hrvate smatraš pokatoličenim Srbima. Padaš u nesvist kad ti se spomene bilo što hrvatsko i to je pretužno za jednog državljanina ove zemlje i baš me jebe to što udišemo isti zrak.

 Kojih je to 70 godina Srbija ugnjetavala Hrvatsku?

Je li tebi jasno da Srbija i Jugoslavija nisu jedno te isto. Ako i misliš da je isto, kako su nas to ugnjetavali?

Jesi li svjestan da bi se Hrvatska nakon 1. svj. rata razdijelila da nije bilo Srbije jer smo bili na poraženoj strani. Da su tada dio Hrvatske prepustili Italiji a sebi uzeli cijelu BiH i preostali dio Hrvatske, a mogli su, gdje bi mi bili danas. Jesi li svjestan da bi nam se još gore dogodilo nakon 2. svj. rata? Da nije bilo Srbije a kasnije Titove Jugoslavije nikad ne bi bilo Hrvatske.

 
5 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Old Iggy kaže...

Koje pitanje? Budalaštine kojeg kalibra?

Koja budala može vjerovati da nečije riječi tad išta znače, bile one Papine, Kuharićeve, Tuđmanove ili nečije druge?

 

 

Ista ona budala koja kaže da su npr. Hitlerove riječi ikada išta značile.

 

 

Koliko gluposti si samo spreman izasrati da opravdaš svoje budalaštine.

 

Ajde, pati i dalje. Smisli sada novu glupost.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
BlueMax kaže...

 Kojih je to 70 godina Srbija ugnjetavala Hrvatsku?

Je li tebi jasno da Srbija i Jugoslavija nisu jedno te isto. Ako i misliš da je isto, kako su nas toima da sto? I danas je to četnička zemlja koja legalno reh ugnjetavali?

Jesi li svjestan da bi se Hrvatska nakon 1. svj. rata razdijelila da nije bilo Srbije jer smo bili na poraženoj strani. Da su tada dio Hrvatske prepustili Italiji a sebi uzeli cijelu BiH i preostali dio Hrvatske, a mogli su, gdje bi mi bili danas. Jesi li svjestan da bi nam se još gore dogodilo nakon 2. svj. rata? Da nije bilo Srbije a kasnije Titove Jugoslavije nikad ne bi bilo Hrvatske.

Još za soc. nam je profesor objašnjavao da tko je bliže kazanu više grabi. To se još tada znalo, pa i tada potiho javno govorilo.

 

Vojska, policija, savezna tijela, vanjska trgovina, ...

Npr:

http://hu-benedikt.hr/?p=115640

https://kamenjar.com/nacionalni-sastav-vlasti-sfrj/

3 godine
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Dead kaže...
miro123 kaže...
BlueMax kaže...

 Kojih je to 70 godina Srbija ugnjetavala Hrvatsku?

Je li tebi jasno da Srbija i Jugoslavija nisu jedno te isto. Ako i misliš da je isto, kako su nas toima da sto? I danas je to četnička zemlja koja legalno reh ugnjetavali?

Jesi li svjestan da bi se Hrvatska nakon 1. svj. rata razdijelila da nije bilo Srbije jer smo bili na poraženoj strani. Da su tada dio Hrvatske prepustili Italiji a sebi uzeli cijelu BiH i preostali dio Hrvatske, a mogli su, gdje bi mi bili danas. Jesi li svjestan da bi nam se još gore dogodilo nakon 2. svj. rata? Da nije bilo Srbije a kasnije Titove Jugoslavije nikad ne bi bilo Hrvatske.

Još za soc. nam je profesor objašnjavao da tko je bliže kazanu više grabi. To se još tada znalo, pa i tada potiho javno govorilo.

 

Vojska, policija, savezna tijela, vanjska trgovina, ...

Npr:

http://hu-benedikt.hr/?p=115640

https://kamenjar.com/nacionalni-sastav-vlasti-sfrj/

 Toliko o ravnopravnosti u tamnici hrvatskog naroda.

 Uoči Drugog svjetskog rata godine 1941. od 165 generala vojske Jugoslavije čak 161 je bio Srbin ili Crnogorac. 

 

https://narod.hr/kultura/7-rujna-1932-velebitski-ustanak-cilj-je-bio-ukidanje-beogradske-diktature-i-razbijanje-jugoslavije

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Dead kaže...

 Od trenutka stvaranja Države SHS 1918. počelo je ugnjetavanje od strane Srbije. Iako Hrvatski sabor nikad nije odobrio spajanje Države SHS sa Kraljevinom Srbijom u Kraljevinu SHS to je obavljeno i to na podli, srpski način. To je i početak Jugoslavije pa bih zato i napisao Srbija=Jugoslavija jer znaš i sam kako su stvari funkcionirale u toj tvorevini koja je 1945. jedno zlo zamijenila drugim. Zbog toga smatram da je jedini osnov za stvaranje države Hrvatske Domovinski rat. Tek smo nakon Domovinskog rata mogli reć da smo svoj na svome.

 A šta je bilo prije tog prvoga decembra 1918? Razlog zašto u školi ne učimo povijest od jučer prema prekjučer je da znamo što je čemu prethodilo.

 

Prvo prouči novembar 1918, možda dobiješ neke odgovore na pitanja koje tražiš. A ako imaš još pitanja, dio odgovora ćeš naći u oktobru 1918. A ako imaš još pitanja, postoji još nekoliko mjeseci prije tog oktobra 1918. u kojima možeš pronaći dio odgovora.

 

Također, kada naslijediš od oca imovinu koju ćeš ostaviti djeci, nemoj svom djedi reći da ti popuši kurac zato što u kući koju je pravio nije predvidio instalaciju klime i brzog interneta.

 

Jedini koji mogu reći da su tek nakon domovinskog rata svoji na svome su osobe rođene nakon domovinskog rata koje su zbog situacije otišli vanka i stekli vlastitu imovinu jer osobno ne poznam nikoga u Hrvatskoj, a da je stekao svojim radom nešto svoje do dvadeset i pete godine života.

 

Imaš li i ti nešto svoje da si svoj na svome?

Zašto Bug koristi somalijsku zastavu za oznaku pretplatničkog statusa???
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija na sv

Srbija je bez ikakve sumnje iskorištavala svoju vodeću poziciju u Jugoslaviji. To je i bio povod Maspoka 1971. Sve jasno, samo se ipak nije radilo o nekakvom genocidu nad Hrvatima, što se često može čuti. Disproporcija u vojnom kadru je dijelom i rezultat mentaliteta 'rado Srbin ide u vojnike'.

 

S druge strane danas i dalje imamo situaciju gdje se Hrvate pljačka i otima im se zarađeno, samo to ne rade više Srbi nego Hrvati, pa je to izgleda nekima u redu i kažu da smo svoji na svome. Recimo u Hercegovinu se odlijeva ogroman novac. Crkva dobiva ogroman ničim zarađen novac. Privatizacijom su neki pobrali zajedničku imovinu svih nas, poticaje dobivaju uglavnom članovi nekih stranaka. Recimo Tuđman, Šeks, Sanader i još gomila HDZovaca su si podijelili državne stanove i kuće, a onda ih za bagatelu otkupili. Pogledajte ovog Župana Žinića koji besplatno živi u državnom stzanu i traži da mu ga se pokloni. Rimčev otac je prevario i pokrao, a njegov sin je sada s tim kapitalom ugledni poduzetnik. Da ne pričamo o sudskim presudama HDZovcima, poput 'ličkog rukovanja', 'djeteta iz dobre kuće' i slično.

Količina otetog sigurno nije manja nego u Jugoslaviji.

 

Za govor protiv države se i dalje ide u zatvor, dakle ni tu nije bilo nekog velikog napretka.

 

Meni sada nije jasno koji se to točno napredak dogodio u odnosu na Jugoslaviju, osim u nacionalnom predznaku onih koji nam otimaju novac, a to mi zaista nije previše bitno.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
7 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Dead kaže...
ivan dragi kaže...
Dead kaže...

 Od trenutka stvaranja Države SHS 1918. počelo je ugnjetavanje od strane Srbije. Iako Hrvatski sabor nikad nije odobrio spajanje Države SHS sa Kraljevinom Srbijom u Kraljevinu SHS to je obavljeno i to na podli, srpski način. To je i početak Jugoslavije pa bih zato i napisao Srbija=Jugoslavija jer znaš i sam kako su stvari funkcionirale u toj tvorevini koja je 1945. jedno zlo zamijenila drugim. Zbog toga smatram da je jedini osnov za stvaranje države Hrvatske Domovinski rat. Tek smo nakon Domovinskog rata mogli reć da smo svoj na svome.

 A šta je bilo prije tog prvoga decembra 1918? Razlog zašto u školi ne učimo povijest od jučer prema prekjučer je da znamo što je čemu prethodilo.

 

Prvo prouči novembar 1918, možda dobiješ neke odgovore na pitanja koje tražiš. A ako imaš još pitanja, dio odgovora ćeš naći u oktobru 1918. A ako imaš još pitanja, postoji još nekoliko mjeseci prije tog oktobra 1918. u kojima možeš pronaći dio odgovora.

 

Također, kada naslijediš od oca imovinu koju ćeš ostaviti djeci, nemoj svom djedi reći da ti popuši kurac zato što u kući koju je pravio nije predvidio instalaciju klime i brzog interneta.

 

Jedini koji mogu reći da su tek nakon domovinskog rata svoji na svome su osobe rođene nakon domovinskog rata koje su zbog situacije otišli vanka i stekli vlastitu imovinu jer osobno ne poznam nikoga u Hrvatskoj, a da je stekao svojim radom nešto svoje do dvadeset i pete godine života.

 

Imaš li i ti nešto svoje da si svoj na svome?

 Ne razumin ovo zeleno.

 Obrazuj se, pa ćeš biti manja neznalica.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
miro123 kaže...
BlueMax kaže...

 Kojih je to 70 godina Srbija ugnjetavala Hrvatsku?

Je li tebi jasno da Srbija i Jugoslavija nisu jedno te isto. Ako i misliš da je isto, kako su nas toima da sto? I danas je to četnička zemlja koja legalno reh ugnjetavali?

Jesi li svjestan da bi se Hrvatska nakon 1. svj. rata razdijelila da nije bilo Srbije jer smo bili na poraženoj strani. Da su tada dio Hrvatske prepustili Italiji a sebi uzeli cijelu BiH i preostali dio Hrvatske, a mogli su, gdje bi mi bili danas. Jesi li svjestan da bi nam se još gore dogodilo nakon 2. svj. rata? Da nije bilo Srbije a kasnije Titove Jugoslavije nikad ne bi bilo Hrvatske.

Još za soc. nam je profesor objašnjavao da tko je bliže kazanu više grabi. To se još tada znalo, pa i tada potiho javno govorilo.

 

Vojska, policija, savezna tijela, vanjska trgovina, ...

Npr:

http://hu-benedikt.hr/?p=115640

https://kamenjar.com/nacionalni-sastav-vlasti-sfrj/

 

Zanimljiv izvor, kamenjar.

A pogledaj danas sastav policije, političara, direktora državnih firmi... istom logikom bi mogli zaključiti kako nas danas upravo kamenjarci ugnjetavaju. I to uglavnom iz druge države.

Što se tiče centralizma, ne vidim veliku razliku između Beograda i Zagreba. U biti za vrijeme Beograda su se tu gdje živim izgradili hoteli, škole, otvorile mnoge firme i svi radnici tih firmi stambeno zbrinuti, otvoreni domovi zdravlja, poljoprivredne zadruge.

Od kad je centralizam preuzeo Zagreb osim autoceste (poligon za pljačku) ne da se ništa nije uložilo nego se uništilo i pozatvaralo sve što je za Jugoslavije napravljeno.
Sad bi meni netko pod parolom "Hrvatstva" trebao prodati priču kako je bolje da gradonačelnik bude iz Gruda nego iz Inđije, da je pandur iz Bugojna a ne iz Pančeva a da se umjesto beogradskih fontana rade zagrebačke?

Trebao bi biti ponosan što me umjesto Steve, Jove i Miloša iz Šumadije danas pljačkaju Ivo, Ivica, Nadan, Milan i ostali kamenjarci? Što je umjesto Terazija preuređen Kvatrić?

To je taj nacionalni ponos?

I to ti kažem ja kao Dalmatinac. Što tek imaju za reći Purgeri?? Na svim pozicijama kamenjarci. Osim Tuđmana ko god je u politici nešto značio i znači je ili Dalmatinac ili Hercegovac. Direktori svih državnih firmi, sve bitne funkcije po ministarstvima... pet puta gore nego u Jugoslaviji samo su ulogu Srba preuzeli kamenjarci.

 

 

12 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
miro123 kaže...
Dead kaže...
miro123 kaže...
BlueMax kaže...

 Kojih je to 70 godina Srbija ugnjetavala Hrvatsku?

Je li tebi jasno da Srbija i Jugoslavija nisu jedno te isto. Ako i misliš da je isto, kako su nas toima da sto? I danas je to četnička zemlja koja legalno reh ugnjetavali?

Jesi li svjestan da bi se Hrvatska nakon 1. svj. rata razdijelila da nije bilo Srbije jer smo bili na poraženoj strani. Da su tada dio Hrvatske prepustili Italiji a sebi uzeli cijelu BiH i preostali dio Hrvatske, a mogli su, gdje bi mi bili danas. Jesi li svjestan da bi nam se još gore dogodilo nakon 2. svj. rata? Da nije bilo Srbije a kasnije Titove Jugoslavije nikad ne bi bilo Hrvatske.

Još za soc. nam je profesor objašnjavao da tko je bliže kazanu više grabi. To se još tada znalo, pa i tada potiho javno govorilo.

 

Vojska, policija, savezna tijela, vanjska trgovina, ...

Npr:

http://hu-benedikt.hr/?p=115640

https://kamenjar.com/nacionalni-sastav-vlasti-sfrj/

 Toliko o ravnopravnosti u tamnici hrvatskog naroda.

 Uoči Drugog svjetskog rata godine 1941. od 165 generala vojske Jugoslavije čak 161 je bio Srbin ili Crnogorac. 

 

https://narod.hr/kultura/7-rujna-1932-velebitski-ustanak-cilj-je-bio-ukidanje-beogradske-diktature-i-razbijanje-jugoslavije

 Normalno kad je to bila vojska Kraljevine Srbije dok su Hrvati bili u vojsci Austrougarske. Jel ti misliš da neka vojska nakon pobjede u ratu protivničke vojnike postavlja za svoje generale?

3 godine
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
BlueMax kaže...

Zanimljiv izvor, kamenjar.

A pogledaj danas sastav policije, političara, direktora državnih firmi... istom logikom bi mogli zaključiti kako nas danas upravo kamenjarci ugnjetavaju. I to uglavnom iz druge države.

Što se tiče centralizma, ne vidim veliku razliku između Beograda i Zagreba. U biti za vrijeme Beograda su se tu gdje živim izgradili hoteli, škole, otvorile mnoge firme i svi radnici tih firmi stambeno zbrinuti, otvoreni domovi zdravlja, poljoprivredne zadruge.

Od kad je centralizam preuzeo Zagreb osim autoceste (poligon za pljačku) ne da se ništa nije uložilo nego se uništilo i pozatvaralo sve što je za Jugoslavije napravljeno.
Sad bi meni netko pod parolom "Hrvatstva" trebao prodati priču kako je bolje da gradonačelnik bude iz Gruda nego iz Inđije, da je pandur iz Bugojna a ne iz Pančeva a da se umjesto beogradskih fontana rade zagrebačke?

Trebao bi biti ponosan što me umjesto Steve, Jove i Miloša iz Šumadije danas pljačkaju Ivo, Ivica, Nadan, Milan i ostali kamenjarci? Što je umjesto Terazija preuređen Kvatrić?

To je taj nacionalni ponos?

I to ti kažem ja kao Dalmatinac. Što tek imaju za reći Purgeri?? Na svim pozicijama kamenjarci. Osim Tuđmana ko god je u politici nešto značio i znači je ili Dalmatinac ili Hercegovac. Direktori svih državnih firmi, sve bitne funkcije po ministarstvima... pet puta gore nego u Jugoslaviji samo su ulogu Srba preuzeli kamenjarci.

 

 

Da, Kamenjar zanimljiv izvor. he he
Nego Izvor je Ekonomska politika, koju je Kamenjar samo naveo.
Ali, da , za takve je Kamenjar "zanimljiv". Zanimljivo, hehe
O Ekonomskoj politici ni EP. Ali o Kamenjaru. Kamenjar je kriv, KAMENJAR. O jebemti ludilo.
A o podacima ni P. Ali o kamenjaru, o tome možeš tamburati uvijek.

A onda o centralizaciji Zagreba, pa vlasti kamenjara. Sve to zajedno, i centralizacija i kamenjari. Sve fetivi purgeri u vlasti, Šeks, Bebić, Tuđman, Manolić, Mesić, Granić, Račan, Karamarko, Milanović, Kosor,... Sve ecegovac i kamenjar do kamenjara. O majko indoktrinirana.

Nekad je bilo bolje, gradilo se. Dok je bio Beograd, super, a od kada je Zagreb glavni grad, fuj užas, kamenjari. Teško se živi, narod stenje. Jel? Do prije 30g sve je cvjetalo. hehe

3 godine
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
BlueMax kaže...
miro123 kaže...
Dead kaže...
miro123 kaže...
BlueMax kaže...

 Kojih je to 70 godina Srbija ugnjetavala Hrvatsku?

Je li tebi jasno da Srbija i Jugoslavija nisu jedno te isto. Ako i misliš da je isto, kako su nas toima da sto? I danas je to četnička zemlja koja legalno reh ugnjetavali?

Jesi li svjestan da bi se Hrvatska nakon 1. svj. rata razdijelila da nije bilo Srbije jer smo bili na poraženoj strani. Da su tada dio Hrvatske prepustili Italiji a sebi uzeli cijelu BiH i preostali dio Hrvatske, a mogli su, gdje bi mi bili danas. Jesi li svjestan da bi nam se još gore dogodilo nakon 2. svj. rata? Da nije bilo Srbije a kasnije Titove Jugoslavije nikad ne bi bilo Hrvatske.

Još za soc. nam je profesor objašnjavao da tko je bliže kazanu više grabi. To se još tada znalo, pa i tada potiho javno govorilo.

 

Vojska, policija, savezna tijela, vanjska trgovina, ...

Npr:

http://hu-benedikt.hr/?p=115640

https://kamenjar.com/nacionalni-sastav-vlasti-sfrj/

 Toliko o ravnopravnosti u tamnici hrvatskog naroda.

 Uoči Drugog svjetskog rata godine 1941. od 165 generala vojske Jugoslavije čak 161 je bio Srbin ili Crnogorac. 

 

https://narod.hr/kultura/7-rujna-1932-velebitski-ustanak-cilj-je-bio-ukidanje-beogradske-diktature-i-razbijanje-jugoslavije

 Normalno kad je to bila vojska Kraljevine Srbije dok su Hrvati bili u vojsci Austrougarske. Jel ti misliš da neka vojska nakon pobjede u ratu protivničke vojnike postavlja za svoje generale?

Da, Hrvati nisu nikad bili vojnici, a Srbi se borili protiv Turaka i uvijek ratovali.
he he
ludilu nikad kraja


Protivnička vojska, misliš ona zemlja koja je okupirana ili ona bratska koja je stremila Jugoslaviji dok to Srbima nije bilo ni u peti.
Oš jedno ili drugo.
Ako je bratska, onda bratski, i po generalima. Ako je okupirana, da, onda si u pravu 100%. Onda samo njihovi generali, a okupirana nacija da stenje.
Al ti bi da je bratska, ali da nije. Po potrebi

ludilo

3 godine
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Dead kaže...
Visak kaže...

Srbija je bez ikakve sumnje iskorištavala svoju vodeću poziciju u Jugoslaviji. To je i bio povod Maspoka 1971. Sve jasno, samo se ipak nije radilo o nekakvom genocidu nad Hrvatima, što se često može čuti. Disproporcija u vojnom kadru je dijelom i rezultat mentaliteta 'rado Srbin ide u vojnike'.

 

S druge strane danas i dalje imamo situaciju gdje se Hrvate pljačka i otima im se zarađeno, samo to ne rade više Srbi nego Hrvati, pa je to izgleda nekima u redu i kažu da smo svoji na svome. Recimo u Hercegovinu se odlijeva ogroman novac. Crkva dobiva ogroman ničim zarađen novac. Privatizacijom su neki pobrali zajedničku imovinu svih nas, poticaje dobivaju uglavnom članovi nekih stranaka. Recimo Tuđman, Šeks, Sanader i još gomila HDZovaca su si podijelili državne stanove i kuće, a onda ih za bagatelu otkupili. Pogledajte ovog Župana Žinića koji besplatno živi u državnom stzanu i traži da mu ga se pokloni. Rimčev otac je prevario i pokrao, a njegov sin je sada s tim kapitalom ugledni poduzetnik. Da ne pričamo o sudskim presudama HDZovcima, poput 'ličkog rukovanja', 'djeteta iz dobre kuće' i slično.

Količina otetog sigurno nije manja nego u Jugoslaviji.

 

Za govor protiv države se i dalje ide u zatvor, dakle ni tu nije bilo nekog velikog napretka.

 

Meni sada nije jasno koji se to točno napredak dogodio u odnosu na Jugoslaviju, osim u nacionalnom predznaku onih koji nam otimaju novac, a to mi zaista nije previše bitno.

 

 Jadna vojska di je Srbin. Poraz do poraza.

Ma ne, ne... Bitka na Rovinama 1395., Nikopoljska 1396.. Srbi pobijedili, zapravo pomogli nekome da pobijedi. Koga ono pobijedili i s kim. Ah, nećemo u detalje, nije za svačije uši.

 

Pa onda 500g pod kompićima s kojima su "pobijedili". Ali rado idu u vojnike, iako 500g su kuš. Kao što su kuš bili 1941-44. Pa desetorica Nijemaca osvojili Beograd. Za cijelog rata ni jedan Nijemac u Bg nije stradao. Ali Tihi i Prle, he he. Mit, bajka za one koji bajke vole.

 

A Hrvati, koji su bili pojam za ratnike u Europi i predziđe protiv isil-a, Takvi Hrvati nisu htjeli ni u Kraljevsku ni u JNA, jer Srbi su ratnici, a Hrvati kukaviice.

 

O ludila kojim se pravda srpska banditska politika

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice