Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija na sv zaključana tema

poruka: 386
|
čitano: 53.099
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija na sv".
12 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Dead kaže...

 Ako se malo potrudiš pronaći ćeš novu strategiju velikosrpstva u vidu Memoranduma SANU 2 koji se provodi u "miru". I to je u tijeku jer oni nikad nisu odustali od supremacije na ovim prostorima. S obzirom na svoju veću probitačnost od naše oni šire svoje sumanute ideje svijetom, čak i u zgradi UN-a. To ne bih nazvao zavjerom, ali i nije daleko od toga.

 Ko im jebe mater. Pokušaju li što opet ćemo ih isprašiti. Samo se meni čini da ti ne visiš sličnosti između SAO Krajine i HR Herceg Bosne, Četnika i Ustaša. Ne vidiš da je Četnik u biti Ustaša srpske nacionalnosti.

Problem se rješava u vlastitom a ne u tuđem dvorištu.

Nekidan čitam Slobodnu i vidim da se vezano uz tragediju u Posušju oglasio - Predsjednik udruženja studenata Herceg Bosne.

Dakle mi pri visokom školstvu imamo predsjednika udruženja koje je nazvano po međunarodno osuđenoj zločinačkoj para državi (vjerojatno i Srbi imaju svoj pandan tome, ali zaboli me qrac za njih). Ti to vjerojatno odobravaš i to je naš problem a ne što Stevo iz Pančeva misli da su Četnici bili antifašisti. Kad riješimo vlastiti problem onda možemo razmišljati o tuđem. Prvi komentar u članku ukaže na nenormalnost postojanja takve organizacije a ostatak komentara svodi se na pljuvanje po tom prvom liku i nazivanjem ga antihrvatom. Za mene on nije antihrvat nego primjer kakav Hrvat treba biti.

Ili kad se raspravlja o otimačini za vrijeme i nakon rata. Srbin istjerao hrvatsku obitelj i oteo im kuću u Bihaću - on je zločinac, četnik. Hrvat oteo srpski stan u Splitu - on je branitelj, i oni su otimali nama... bla, bla...

 

 

 

 
9 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
miro123 kaže...

Što god bilo "pozitivno" (makar i tako mizerno kao film), nažalost je gadno zasjenjeno negativnim.

To pozitivno ne pomaže nimalo, dapače. potpuno je irelevantno.

 

Nije teza je li NDH bila pretežito pozitivna ili ne, već: "Za mene je antihrvat svak ko išta pozitivno kaže o NDH"

Rekao sam "išta" pozitivno o (nečemu iz) NDH. Dakle ja sam po toj definiciji antihrvat.

Gukni, jesam li onda ili?

 Nisi nego si bukvalno tele.

16 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
miro123 kaže...

Što god bilo "pozitivno" (makar i tako mizerno kao film), nažalost je gadno zasjenjeno negativnim.

To pozitivno ne pomaže nimalo, dapače. potpuno je irelevantno.

 

Nije teza je li NDH bila pretežito pozitivna ili ne, već: "Za mene je antihrvat svak ko išta pozitivno kaže o NDH"

Rekao sam "išta" pozitivno o (nečemu iz) NDH. Dakle ja sam po toj definiciji antihrvat.

Gukni, jesam li onda ili?

Jesi, itekako, ako time pokušavaš relativizirati negativnosti NDH.

Iako, i dalje ne vidim išta imalo bitno, a da je pozitivno. Jedan film je irelevantna glupost u cijeloj priči, dapače, sama ideja NDH / pozitivno / film je smiješna jer je NDH bila protiv Ilirstva (i nije baš bila za film). Tako da ni to ne možeš smatrati pozitivnim za NDH.

12 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Old Iggy kaže...

Jesi, itekako, ako time pokušavaš relativizirati negativnosti NDH.

Iako, i dalje ne vidim išta imalo bitno, a da je pozitivno. Jedan film je irelevantna glupost u cijeloj priči, dapače, sama ideja NDH / pozitivno / film je smiješna jer je NDH bila protiv Ilirstva (i nije baš bila za film). Tako da ni to ne možeš smatrati pozitivnim za NDH.

 Mislim da on ne pokušava ništa relativizirati nego mu je dosadno pa bi se svađao oko pizdarija. I onda ubode "razvijala se kultura" :)

16 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
BlueMax kaže...

 Mislim da on ne pokušava ništa relativizirati nego mu je dosadno pa bi se svađao oko pizdarija. I onda ubode "razvijala se kultura" :)

 Što je najbolje, dok bi se za nacističku Njemačku i dalo naći nekih "pozitivnih" stvari, za NDH se fakat ne mogu sjetiti ničega.

Dead kaže...

Srbija bi mi bila zadnja rupa na svirali da ne osjećam njene pipke u našem društvu. Bolija bi me dick za nju i volija bi da je tako jer što će mi oni kojima najveći mozgovi kažu da su izrasli na laži i žive od laži.

Znam za ratnu odštetu, ali zašto su se svih 800 000 pripisali Jasenovcu? Moglo se podijelit, bilo je logora i drugdje.

A ta brojka od 80 000 nije moja, wtf. Znači ja bi sad mora bit oduševljen, ka ono brale smanjija je deset puta brojku. Bravo prika Ivo. Nije stvar u smanjenju nego način na koji se došlo do smanjenja. Nisu uzeti u obzir svi dokazi kojih on objektivno nije ni imao u vrijeme svoje analize. Druga su vremena i ljudi kopaju i pronalaze stvari za koje se nije znalo ili ih se nije smjelo iznosit. Javna je tajna uz mnoštvo dokaza da su iza WW2 mnogi dobijali režimske nagrade za lažna izvješća o Jasenovcu. Tako nemoj olako odbacivati, ako si razuman, a jesi, nove spoznaje koje nikako ne nastoje prikriti zločine već samo rasvijetliti pravu istinu koja, uvjeren sam, nije toliko strašna koliko je sad prikazuju.

Atentat na Radića je pokretač ludila, to je istina, ali eto...ne našom krivnjom.

Memorandum SANU 2 nije "moj" već je dokument izdan od SANU-a. Ovaj screenshot je srž.

Srbiji je to politika kao što je i našima politika DR. U realnosti, nebitno i jednima i drugima.

Brojke se fabriciraju kako kome odgovara, točnu brojku nikad nećemo doznati. No brojka je potpuno nebitna, bitna je politika koja je u to doba definirala odnose. Bilo ubijeno 8.000 ili 800.000 ljudi, potpuno je irelevantno, stravično je oboje, nedopustivo prepustiti zaboravu i potrebno je jasno odrediti se prema tome.

Kao što atentat na Radića nije produkt naroda već politike. Današnjeg prosječnog srbina interesira NDH i mržnja prema nama koliko i preklanjski snijeg.

8 godina
offline
Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija na sv

Visak kaže:

Nacisti (uključujući Pavelića) su ga započeli s idejom etničke nadmoći, istrebljenja nepodobnih i metodama protivnim svim pravnim i moralnim normama (i za rat postoje norme).
Sve što je slijedilo (Hirošima, Dresden, Bleiburg) je direktna posljedica tih metoda i ideologije.
Sve ostalo su nacionslističke tlapnje i relativiziranja.

 

Sve bi to bilo tako kada se gleda s jedne strane, crno-bijelo, bez prave povijesne perskepektive. Jer ako ćemo posljedicu opravdavati uzrokom, ako prihvatimo da cilj opravdava sredstvo možemo stvari postaviti i ovako:

1.) Nijemci su bili zlostavljani za I. svjetskom ratom i poslje njega od Antante. Antanta je uvela "gladnu blokadu" rezultat čega je bila smrt od gladi milijuna ljudi, uključujući civile. Nakon rata postavili su nemoguće uvjete otplate ratne odštete. Revolt Njemaca stoga je bio opravdan. 

2.) Nije Njemačka navijestila rate Engleskoj i Francuskoj nego Engleska i Francuska Njemačkoj. Ako su htjeli biti dosljedni, pa Poljsku štiti paktom, trebali su navijestiti rat i SSSR-u, koji je isto tako okupirao Poljsku (pola Njemci pola Rusi). 

3.) Njemačka je s Poljskom imala isti takav pakt o nenapadanju kad je okupirala Čehoslovačku, kao što je imala sa SSSR-om kad je napala Poljsku. Po čemu su Poljaci bili bolji od Rusa? I oni su okupirali dio Čehoslovačke. (Tko s vragom tikve sadi o glavu mu se razbijaju.)

4.) Nisu Njemci izglandnjivali ruske zarobljenike u logoru nego sami Rusi jer su zabranili Crvenom križu da im daje hranu. 

5.) Ideja o etničkoj nadmoći potječe od samih Židova (vidi primjere genocida i genocidne ideologije u Bibliji). "Svakodnevno Židov vjernik prigiba glavu u sinagogi... zahvaljujući molitvom Aleinu što ga je Adonaj, Gospodin, učinio Židovom... Molitva Aleinu zahvaljuje Bogu što Židove nije učinio poput drugih naroda svijeta, koji ne znaju pravoga Boga... Čak je i modernim židovskim misliocima zbog toga bilo nelagodno u europskom okruženju" (J. Koš, Alef bet židovstva, vlastita naklada, Zagreb, 1999., str. 53-54.).

6.) Drezden je bio bombardiranje civilnog cilja bez ikakve vojne važnosti, radi širenja terora. Slično kao ubijanje talaca, samo boljim tehničkim sredstvima.

7.) Prvotna Hitlerova ideja bila je iseliti Židove iz Njemačke. Mislio je čak da bi trebalo osnovati židovsku državu u Madagaskaru. No to je išlo slabo, djelmomično što su Židovi nerado napušali svoje domove (uz zapljenu sve imovine), djelomično zato što ih nitko nije htio primiti.

 

Ne vjerujem da su ove činjenice svakome poznate (one se nalaze duboko zakopane u povijesnim knjigama, nećete ih vidjeti u dokumentarcima).  Ne opravdavaju Hitlera, ali omogućuju malo drugačije čitanje povijesti. Rečenica "Sve ostalo su nacionslističke tlapnje i relativiziranja." je kontradiktorna. "Tlapnje" podrazumijeva indoktriniranost, predrasude, slijepu vjeru, a "relativnizacija" podrazumijeva logički (razumski) pristup problemu. Svaka kritička misao relativizira. 

 

 
3 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Baš nešto razgovarali o životu u "tuđini" moj stari je lokal patriota...njemu je nezamislivo otići iz rodnog kraja...i tako smo došli do Švedske i atentata na ambasadora... odnosno jedan od počinitelja je bio mi sa ćaćom sidia za stolom u kafiću par dan prije toga i rekao mu da je on najpametniji jerbo se ne petlja u politiku.

To sad nije bitno...odem na hr vikiped i tamo recimo pišu neke stvari koje sad ispadaju u suprotnosti što moj ćaća navodi:(
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija na sv

Gledajući Madagascar (1., 2. i 3.) nije mi jasno zašto Židovi nisu htjeli tamo odseliti.

Volim se gibat, gibat!

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
danen kaže...

 


Ne vjerujem da su ove činjenice svakome poznate (one se nalaze duboko zakopane u povijesnim knjigama, nećete ih vidjeti u dokumentarcima).  Ne opravdavaju Hitlera

 

Te činjenice su desetljećima poznate svima tko se imali interesira za tu tematiku, kao i ako gleda National Geographic, History ili nešto slično. Ništa od navedenog niti je novo ni nepoznato, dapače sve je to bilo poznato prije 70+ godina.

 

I točno, ništa ne opravdava, posebno kad jedno nema veze s drugim. Mržnja prema Židovima nema veze s WWI, bombardiranje gradova je bio standardan modus operandi svih strana, sve navedeno nije ni nekakvo opravdanje niti mijenja percepciju zbivanja.

 

Igre s Poljskom i slično i jesu generirale tenzije tijekom cijelog WWII među saveznicima.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n

Gledao si emisije/filmove na National Geographic-u, History.u ili nešto slično i upoznao se sa povijesnim činjenicama...

Naravno da tebi više ništa nije ni novo, ni nepoznato. 

15 godina
online
Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija na sv

Nije li bilo da je jedna i druga strana sirila vec dezinformacije.... pa su se prije par godina vec mijenjali admini (vise puta koliko znam), bacale optuzbe i sl.

 

BTW kako cemo sada znati hoce li u ovoj novoj "provjeri" biti pristrani ili ne?

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2021 16:09 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n

Svaka država i "država" (ako NDH, ipak to nije bila država) ima sve vrste politika.

No NDH nije imala ništa značajno ni u kojem pogledu. Stvarno jedan film želiš proglasiti pozitivnim naslijeđem NDH?

Što je napravila po pitanju zdravstva se baš i ne sjećam...

Nije bila džava. Što, džamahirija.

Kolonija ger/ita? Onda aboliraš sve ovdje.

 

Više bolnica u Zg za 4god nego soc u 44.

Prvi dugometražni film. Enciklopedija. HNK u punom pogonu,... 

U ovoj raspravi nebitno, ne mjerim 4 ratne godine NDH s 44god soc mira.

 

Teza je bila da se ne može išta pozitivnog reći, jer odna antihrvat si.

Problem je što smo 44g slušali o toj ekipi kao o gomili zombija, neljudi. A što s neljudima? Frrrt

Toliko se ta teza s ciljem ehumanizacije ponavljala da je sada malo tko propituje.

 

Ne pravdam ničije pogreške, da ne ponavljam sve osude tog fulanca hrv politike od kojeg je gori jedino komunistički. No tvrditi da je sve tada bilo -1 je suludo. Zaluđeno.

16 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
cervelo kaže...

Gledao si emisije/filmove na National Geographic-u, History.u ili nešto slično i upoznao se sa povijesnim činjenicama...

Naravno da tebi više ništa nije ni novo, ni nepoznato. 

Čitaj malo bolje. Nisam rekao da sam ja tako proučavao.

Kad sam ja bio zainteresiran za WWII ništa od toga nije postojalo, sve se svodilo na nabavu literature izvana (jer teme koje su mi interesirale baš i nisu pokrivane ovdje - Azija, Pacifik, Atlantik).

A za većinu navedenih se znalo onda kad je odigrano - npr. Dresden je digao veliku frku u Engleskoj javnosti par dana nakon napada, ideja Madagaskara, problemi s logorima, Poljska...

miro123 kaže...

Svaka država i "država" (ako NDH, ipak to nije bila država) ima sve vrste politika.

No NDH nije imala ništa značajno ni u kojem pogledu. Stvarno jedan film želiš proglasiti pozitivnim naslijeđem NDH?

Što je napravila po pitanju zdravstva se baš i ne sjećam...

Nije bila džava. Što, džamahirija.

Kolonija ger/ita? Onda aboliraš sve ovdje.

 

Više bolnica u Zg za 4god nego soc u 44.

Prvi dugometražni film. Enciklopedija. HNK u punom pogonu,... 

U ovoj raspravi nebitno, ne mjerim 4 ratne godine NDH s 44god soc mira.

 

Teza je bila da se ne može išta pozitivnog reći, jer odna antihrvat si.

Problem je što smo 44g slušali o toj ekipi kao o gomili zombija, neljudi. A što s neljudima? Frrrt

Toliko se ta teza s ciljem ehumanizacije ponavljala da je sada malo tko propituje.

 

Ne pravdam ničije pogreške, da ne ponavljam sve osude tog fulanca hrv politike od kojeg je gori jedino komunistički. No tvrditi da je sve tada bilo -1 je suludo. Zaluđeno.

Ako pitaš što je bilo, pravilan tehnički naziv je kondonimij. U stvarnosti, puppet state.

Koje to bolnice? Npr. Rebro? Pokrenuta gradnja za vrijeme kraljevine yu, inače ideja stara u to doba preko 50 godina. Lisniski nema veze s NDH niti je vlasti bio po volji. HNK u punom pogonu?

I dalje tražim što se može pozitivnog reći, za razliku čak i od Njemačke. NDH je stvarno bila zadnje smeće od same ideje, kreacije do izvedbe, a i stvaro ne razumijem kako itko može tražiti u tako čemu išta pozitivno, a i zašto uopće.

12 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
cervelo kaže...

Gledao si emisije/filmove na National Geographic-u, History.u ili nešto slično i upoznao se sa povijesnim činjenicama...

Naravno da tebi više ništa nije ni novo, ni nepoznato. 

 Većina tih točaka gore su obrađene u dostupnim dokumentarcima i ništa od toga nije skrivano, ako je tebi forum i ova tema izvor informacija, nije ostalima.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Old Iggy kaže...
miro123 kaže...

 

Nije teza je li NDH bila pretežito pozitivna ili ne, već: "Za mene je antihrvat svak ko išta pozitivno kaže o NDH"

Rekao sam "išta" pozitivno o (nečemu iz) NDH. Dakle ja sam po toj definiciji antihrvat.

Gukni, jesam li onda ili?

Jesi, itekako, ako time pokušavaš relativizirati negativnosti NDH.

Iako, i dalje ne vidim išta imalo bitno, a da je pozitivno. Jedan film je irelevantna glupost u cijeloj priči, dapače, sama ideja NDH / pozitivno / film je smiješna jer je NDH bila protiv Ilirstva (i nije baš bila za film). Tako da ni to ne možeš smatrati pozitivnim za NDH.

 

Ako iznesem činjenicu da je neki prof za NDH tvrdio da su 2+2=4, relativiziram što, zločine NDH.
Ako iznesem činjenicu da je neki prof za komunizma tvrdio da su 2+2=4, relativiziram što, zločine komunista.
Gluposti.

Da se radi o samo jednom filmu je strawman. Napisao sam i druge pozitivne stvari. No nebitno. Niti je to mjera NDH niti se s tim pozitivnim događajima išta opravdava ili mjeri. Sve što po 289-i puta tvrdim je da nije sve tada bila crna rupa, a svi u njoj zombiji.

16 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
miro123 kaže...
Old Iggy kaže...

Jesi, itekako, ako time pokušavaš relativizirati negativnosti NDH.

Iako, i dalje ne vidim išta imalo bitno, a da je pozitivno. Jedan film je irelevantna glupost u cijeloj priči, dapače, sama ideja NDH / pozitivno / film je smiješna jer je NDH bila protiv Ilirstva (i nije baš bila za film). Tako da ni to ne možeš smatrati pozitivnim za NDH.

 

Ako iznesem činjenicu da je neki prof za NDH tvrdio da su 2+2=4, relativiziram što, zločine NDH.
Ako iznesem činjenicu da je neki prof za komunizma tvrdio da su 2+2=4, relativiziram što, zločine komunista.
Gluposti.

Da se radi o samo jednom filmu je strawman. Napisao sam i druge pozitivne stvari. No nebitno. Niti je to mjera NDH niti se s tim pozitivnim događajima išta opravdava ili mjeri. Sve što po 289-i puta tvrdim je da nije sve tada bila crna rupa, a svi u njoj zombiji.

Relativiziraš ako kao uspjeh ili dobro navodiš nešto što nema nikakve veze s NDH.

Realno, tad to stvarno je bila crna rupa. naravno da su ljudi radili, proizvodili, kreirali, gradili, ali i dalje tražim što je tu točno zasluga NDH.

Niti je bila nezavisna, niti država, niti Hrvatska. Nije imala ni vlast na cijelom dogovorenom teritoriju.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n

Ako pitaš što je bilo, pravilan tehnički naziv je kondonimij. U stvarnosti, puppet state.
Koje to bolnice? Npr. Rebro? Pokrenuta gradnja za vrijeme kraljevine yu, inače ideja stara u to doba preko 50 godina. Lisniski nema veze s NDH niti je vlasti bio po volji. HNK u punom pogonu?

I dalje tražim što se može pozitivnog reći, za razliku čak i od Njemačke. NDH je stvarno bila zadnje smeće od same ideje, kreacije do izvedbe, a i stvaro ne razumijem kako itko može tražiti u tako čemu išta pozitivno, a i zašto uopće.

 

Vidim dosadno pa da se zabaviš smišljaš fore, k'o za taj kondominij. Ima i boljih zabava.

 

Rebro je kbc od tad do danas, nema boljeg u hr, a ne tek neka bolnica. Da pokrenuto za kraljevine, završeno za ndh/rata. Što su rebali? Ali uzalud im i to što su ga napravili u ratu, kada je ideja stara. Trebali su obustaviti gradnju i sjetiti se neke druge ideje. Svašta papir trpi. Baš svašta se može lupetati besplatno.

 

Lisinski im nije bio po volji, pa snimilo film, prvi baš o njemu. Baš svašta. Koliko gluposti. Ojoj

 

Da HNK, pa izdavaštvo. Kultura je procvjetala (u odnosu na ono prije). To je tak bilo. Htio to ili ne.

 

Normalni ljudi idu za činjenicama gdje god da ih odvele. Ostatak ide za svojom idejom, pa po njoj ravnaju činjenice/svoju realnost.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n

Relativiziraš ako kao uspjeh ili dobro navodiš nešto što nema nikakve veze s NDH.

Realno, tad to stvarno je bila crna rupa. naravno da su ljudi radili, proizvodili, kreirali, gradili, ali i dalje tražim što je tu točno zasluga NDH.

Niti je bila nezavisna, niti država, niti Hrvatska. Nije imala ni vlast na cijelom dogovorenom teritoriju.

Ne kužim. Sa čim onda ima veze.

Zločini imaju veze s NDH. OK

Dobre stvar imaju veze s kojom državom?

16 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
miro123 kaže...

Relativiziraš ako kao uspjeh ili dobro navodiš nešto što nema nikakve veze s NDH.

Realno, tad to stvarno je bila crna rupa. naravno da su ljudi radili, proizvodili, kreirali, gradili, ali i dalje tražim što je tu točno zasluga NDH.

Niti je bila nezavisna, niti država, niti Hrvatska. Nije imala ni vlast na cijelom dogovorenom teritoriju.

Ne kužim. Sa čim onda ima veze.

Zločini imaju veze s NDH. OK

Dobre stvar imaju veze s kojom državom?

Koje dobre stvari?

Ako država napravi cestu, to je vezano uz državu.

Ako ja odradim projekt, kakve veze ima s državom?

5 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
ima jedna epizoda zone sumraka di lik koji je protiv azijata(charlie) završi u njihovoj koži ali mu mozak ostao normalno stari:)

kad bi to bilo stvarno moguće...da svi iskuse to divno iskustvo

već kad sam ja glavni KRIVAC za većinu postova napisanih u svezi teme...sjeme holokausta nije posijano 1941...1931...1921...nego puno ranije...u 12 stoljeću na drugom vatikanskom saboru kad je odlučeno da se židovi i muslimani moraju obilježavati radi ne miješanja...iz tih krugova je i potakla laž o krivici židova za smrt Isusa....malo po malo godine su prolazile... stoljeća i sjeme holokausta je procvjetalo:(
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n

Ne kužim. Sa čim onda ima veze.

Zločini imaju veze s NDH. OK

Dobre stvar imaju veze s kojom državom?

Koje dobre stvari?

Ako država napravi cestu, to je vezano uz državu.

Ako ja odradim projekt, kakve veze ima s državom?

 

Ti li si za ndh odradio projekte koje sam naveo ili su isti provedeni uz državna sredstva i prema državnom planu.

A zašto se dalje dopisujem s tobom. Pitanja i teze koje postavljaš su jezivo glupe.

16 godina
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
miro123 kaže...

Ne kužim. Sa čim onda ima veze.

Zločini imaju veze s NDH. OK

Dobre stvar imaju veze s kojom državom?

Koje dobre stvari?

Ako država napravi cestu, to je vezano uz državu.

Ako ja odradim projekt, kakve veze ima s državom?

 

Ti li si za ndh odradio projekte koje sam naveo ili su isti provedeni uz državna sredstva i prema državnom planu.

A zašto se dalje dopisujem s tobom. Pitanja i teze koje postavljaš su jezivo glupe.

 

Žao mi je, stvarno si retardiran ako ne možeš shvatiti osnovne stvari i ovako jednostavne primjere.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
Old Iggy kaže...
miro123 kaže...

Ne kužim. Sa čim onda ima veze.

Zločini imaju veze s NDH. OK

Dobre stvar imaju veze s kojom državom?

Koje dobre stvari?

Ako država napravi cestu, to je vezano uz državu.

Ako ja odradim projekt, kakve veze ima s državom?

 

Ti li si za ndh odradio projekte koje sam naveo ili su isti provedeni uz državna sredstva i prema državnom planu.

A zašto se dalje dopisujem s tobom. Pitanja i teze koje postavljaš su jezivo glupe.

 

Žao mi je, stvarno si retardiran ako ne možeš shvatiti osnovne stvari i ovako jednostavne primjere.

 Naravno, problem je u mojoj retardaciji. A što drugo. Živ bio.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
BlueMax kaže...
miro123 kaže...

Što god bilo "pozitivno" (makar i tako mizerno kao film), nažalost je gadno zasjenjeno negativnim.

To pozitivno ne pomaže nimalo, dapače. potpuno je irelevantno.

 

Nije teza je li NDH bila pretežito pozitivna ili ne, već: "Za mene je antihrvat svak ko išta pozitivno kaže o NDH"

Rekao sam "išta" pozitivno o (nečemu iz) NDH. Dakle ja sam po toj definiciji antihrvat.

Gukni, jesam li onda ili?

 Nisi nego si bukvalno tele.

 Majstoreeee

 

To je snaga argumenata. E da mi je to, da ses time rodih ili to naučih. Jadan li sam i prikraćen.

13 godina
offline
Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija na sv

Ovo o broju žrtava u Jasenovcu. Dead i njemu slični bacaju nekakav spin off samo kako bi skrenuli pažnju od onog najbitnijeg. Tamo je ubijeno tisuće ljudi iz nikakvog razloga. I iz takve situacije ti pokušavaš nas prikazati kao nekakve žrtve. Pa onda još čitam od drugih kako hvale NDH za neke stvari. Meni se čini da je danas širenje fašizma i ustaštva postalo nešto najnormalnije.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
5 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
antimadridista kaže...

Pa onda još čitam od drugih kako hvale NDH za neke stvari. 

 

Tko hvali ndh kao takvu?
Ako se kaže da nije sve bilo crno, kakve to veze ima s onim što jest bilo crno i što nitko zdrav ne brani.

Što je tako teško priznati da nije sve bilo crno i da nisu svi koji su bili u tom sustavu bili krvožedni zombiji.

 

Isto da danas sve koji su bili u partiji promatram kroz krvoloke i zombije jer su neki iz tog sustava pobili bez suda vojsku i civile od Bleiburga pa na istok, pa krali i otimali 45-e nadalje.

Isto kao da kažem da most za Krk, tunel Učka, Magistrala i ostalo izgrađeno što je vrijedilo ne postoji i ne vrijedi jer je izrađeno za socijalizma pod komiunistima. To bi bilo suludo. Isto tako je i ovo crnjenje svega za ndh jednako suludo.

13 godina
offline
Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija na sv

NDH je bila izmišljena država i igračka nacista. Kao takva za mene će biti vječna sramota i ne pada mi na pamet pričati bilo što pozitivno o njoj. Zamisli jednog Nijemca da piše "nije sve u Hitlerovoj nacističkoj Njemačkoj bilo loše, bilo je i dobrih stvari". Prestante braniti neobranjivo.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
5 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija n
antimadridista kaže...

Prestante braniti neobranjivo.

Naravno da je i u Staljinovoj državi bilo dobrih stvari, kao i u Hitlerovoj, i u Titovoj.
Gdje je problem?

15 godina
offline
Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija na sv

Ne zamarajte se prošlošću. Na forumu tako raspravljajući nećete ništa postići. Sjećam se 5. razreda kada sam dobio predmet Povijest i određene definicije - povijest učimo ili proučavamo da se loše stvari i događaji ne bi ponovili.

U biti, to je glupost! Povijest se ponavlja, a razlog je sama čovjekova narav i raznolikost karaktera. Skloni smo prisvajanjima, žudimo za moći...

Nama, kao narodu, treba očito kvalitetna istraga po pitanju 2. Svj. rata i poraća. Istraga neovisnih stručnjaka. Ako treba, neka se čitava Hrvatska preore da se istraže sumnje na masovne grobnice iz oba sustava/režima, kako god hoćete.
I neka Srbija preda dokumente, pisane materijale koji će pomoći ispravnom popisu žrtava. Ako imaju to, a ne žele proslijediti, tj. dati na uvid, onda nešto muljaju. Jer "trube" o stotinama tisuća žrtava, a ako ne žele to potkrijepiti dokazima koje kao imaju, onda nešto ne štima. Zar ne?

A naše određene medije i pljuvače novinare nabijem dobro se zna na što. To što imamo smrdljivu, lopovsku i veleizdajničku bagru na vlasti već 30 godina, ne daje za pravo da pljuju po narodu u cjelini i izruguju se svima nama.

Očito prvo trebamo rasvjetliti prošlost i obračunati se sa grobarima naše zemlje (tzv. veliki domoljubi - veleizdajnička bagra) da bi imali svjetliju budućnost.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2021 19:57 (Izzy).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Wikipedia počinje s provjerom dezinformacija na sv

Zanimljivo da je Maček sa Pavlom Karađorđevićem (kažu da je bio Cvetković-Maček ali zna se tko je dobio naredbu od Engleza da popusti Hrvatima zbog napredovanja Njemačke) uspio ispregovarati Banovinu Hrvatsku sa površinom 65.456 km^2 (kaže nevaljala revizionistička HR Wikipedia) bez Istre, Cresa, Lošinja, a da je bravar uspio to smanjiti na 56.594 km, iako je dodao navedene oblasti koje su bile pod žabarima. Pavelić je zagrizao više nego je trebao i nego je mogao kontrolirati. Znate li da su pokolji po hrvatskim selima od strane četnika počeli 13. travnja (3 dana nakon proglašenja NDH) prije nego su ustaše stigli naoštriti noževe i upaliti kamione. Pretpostavljam da ako bi se ovo napisalo javno da bi bilo popljuvano i proglašeno revizionizmom.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
0 3 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice