WhatsApp: "Dajte da vam još jednom objasnimo nova

poruka: 17
|
čitano: 5.506
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "WhatsApp: "Dajte da vam još jednom objasnimo nova ".
5 godina
offline
WhatsApp: "Dajte da vam još jednom objasnimo nova

"Nastavit će, kažu, raditi na tome da smanje svoje korištenje privatnih podataka." Pa to je smijesno za krepat! Privatni podatci korisnika su Facebooku alfa i omega. Zasto su kupili WhatsApp?

 
12 0 hvala 0
10 godina
offline
WhatsApp: "Dajte da vam još jednom objasnimo nova

Prešo na Telegram i Signal odavno. Ne hebem više 5% ove špijune.

 
8 0 hvala 0
12 godina
offline
WhatsApp: "Dajte da vam još jednom objasnimo nova

imaju oni dalje tvoj "internetski" profil, putovnicu, nazovi to kako god hoćeš. guglaj facebook shadow profiles na bloombergu, voxu, vergeu, ars technici, ima o tome detaljno.

 

ne samo kaj se tiče fejsa, nego i ostalih IT firmi, od malih do velikih - sve ih treba potkresat i staviti pod legislativnu kontrolu, kao i sve druge industrijske grane i još strože jer posluju izuzetno osjetljivim podacima, u povijesti čovječanstva bez presedana. 

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: WhatsApp: "Dajte da vam još jednom objasnimo n
Noel kaže...

Prešo na Telegram i Signal odavno. Ne hebem više 5% ove špijune.

 Specialno je sada špijunski agent koji je bio dodjeljen samo da čita tvoje poruke, dobio otkaz....

Ako bi oni koji o meni misle loše znali šta si ja mislim o njima,bi o meni mislili još lošije.... eeehhheem...
15 godina
offline
Re: WhatsApp: "Dajte da vam još jednom objasnimo n
Odmah je sumnjivo cim oni uvode nova pravila kojim neprihvacanjem ti zabrane daljni pristup aplikaciji od 8.2. Thx za koristenje ali bye bye.
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
WhatsApp: "Dajte da vam još jednom objasnimo nova

Neka hvala :)

 

Presao na Signal i Telegram.

Gale
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: WhatsApp: "Dajte da vam još jednom objasnimo n
I ja prešao na telegram ali moji kontakti na žalost nisu. 😬
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
WhatsApp: "Dajte da vam još jednom objasnimo nova

ovo je ključno: "Njihova PR kampanja u kojoj žele osvijestiti činjenicu da se ništa, zapravo, bitno neće dogoditi nastavlja se i dalje." em PR, em se kao ništa neće  (bitno) promijeniti, em čemu onda uopće drkaju po tome i wtf, na koncu konaca? naime, iznimno je bitno da ti pr-stručnjak, prije nego što ti ispale metak u ludaru, pojasni kako je i zašto to za tvoje dobro (i još ti naplati metak). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 0 hvala 0
4 godine
offline
WhatsApp: "Dajte da vam još jednom objasnimo nova

Imat cu puno "dislajkova" al koliko dugo ce vam trebat da opet instalirate whatsapp? 

Moj PC  
4 1 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: WhatsApp: "Dajte da vam još jednom objasnimo n
Ako ste mislili da će vam WhatsApp kompanija u ruke dati vojno policijski i slični razred tehnologije za džabe, malo ste se prevarili.

Radi se o End to end enkripciji za civile, sa ugrađenim mehanizmima sigurnosti, znači nekakav nadzor postoji, i mogućnostima plasiranja oglasa, da bi Facebook imao od čega živjeti.
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2021 14:31 (ccc2002).
 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: WhatsApp: "Dajte da vam još jednom objasnimo n
slitinabakra kaže...

Imat cu puno "dislajkova" al koliko dugo ce vam trebat da opet instalirate whatsapp? 

 Pomislio sam u jednom trenutku da ću ga morat ponovno instalirati, ali odolio sam iskušenju i živim ok i bez njega 😉

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2021 18:14 (guslac).
3 godine
neaktivan
offline
Re: WhatsApp: "Dajte da vam još jednom objasnimo n
Ljudi se pribojali da će WhatsApp dijeliti podatke s Facebook-om , I zato je došlo do exodusa?

Ja krivo smatrao da:
1. neki tamo influencer prešao na Signal, pa svi za njim.

2. da su promjene pravila svakih pola godine.

3. da WhatsApp već dijeli metapodatke s Facebook-om

4. da end-to-end enkripcija nije dovoljna za sigurni komunikacijski kanal, ako su poznati metapodaci.

5a. da neki ljudi bekupiraju WhatsApp razgovore na cloud od Facebook a u nekriptiranom obliku.

5b. I da Facebook može dakle čitati razgovore nekih i njihovih kontakata, a ne samo metapodatke.
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2021 10:04 (ccc2002).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
WhatsApp: "Dajte da vam još jednom objasnimo nova

What kind of data is your cell phone company collecting? Malte Spitz wasn’t too worried when he asked his operator in Germany to share information stored about him. Multiple unanswered requests and a lawsuit later, Spitz received 35,830 lines of code -- a detailed, nearly minute-by-minute account of half a year of his life.

 

 
3 0 hvala 0
7 godina
online
Re: WhatsApp: "Dajte da vam još jednom objasnimo n

Tele i mobilni operateri su druga stvar.

Oni MORAJU  (zakonskim aktom određeno) čuvati tvoje podatke 6 mjeseci i dati ih na uvid nadležnim tijelima uz nalog, ali ih sami ne smiju koristiti za apsolutno ništa (ozbiljne kazne).

Tak da nije baš usporedivo.

Facebooku su dao isključivu dozvolu da s tvojim podacima rade kaj god hoće (unutar firme), a sad traže dozvolu da ihh prodaju i daljnim kupcima, a na njih se nikakav zakon ne odnosi, osim ugovora koji si potpisao s njima i kojega se moraju pridržavati, a ako smatraš da ga se ne pridržavaju, tuži ih...

 

Kruha i igala...
4 godine
offline
Re: WhatsApp: "Dajte da vam još jednom objasnimo n
guslac kaže...
slitinabakra kaže...

Imat cu puno "dislajkova" al koliko dugo ce vam trebat da opet instalirate whatsapp? 

 Pomislio sam u jednom trenutku da ću ga morat ponovno instalirati, ali odolio sam iskušenju i živim ok i bez njega 😉

 Meni su svi kontakti na whatsapp - messenger. Imam viber instaliran zbog jednog lika, instalirat jos nesto i bio bi solo forever 

Poanta je, lako se sam prebacit na nesto al treba masu ljudi "nagovorit" a to mi se neda, nemam nista od toga, nit cu od toga zaradit 

15 godina
offline
WhatsApp: "Dajte da vam još jednom objasnimo nova

Čim čuješ "integracija sa fejsbukom",to bi trebalo bit dosta da odmah izbrišeš whatsap.

 

 
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
WhatsApp: "Dajte da vam još jednom objasnimo nova

Neka hvala Šećerberg objasnili su nama gospoda Telegram i Signal.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice