Web stranice hrvatskih škola pale netom prije poče

poruka: 16
|
čitano: 4.037
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Web stranice hrvatskih škola pale netom prije poče".
Web stranice hrvatskih škola pale netom prije poče

"ma ne treba nam taj cloud, šta će nam to, samo dodatni trošak ..."

Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Web stranice hrvatskih škola pale netom prije
Iznenadio ih početak školske godine, kao što snijeg iznenadi zimsku službu.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
27 0 hvala 2
6 godina
offline
Re: Web stranice hrvatskih škola pale netom prije
hrvatska... zemlja...sr(zn)anja
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.9.2019 14:15 (HCMAA).
Moj PC  
6 1 hvala 0
15 godina
offline
Web stranice hrvatskih škola pale netom prije poče

eh, ne znate vi koje je carnet leglo uhljeba ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Web stranice hrvatskih škola pale netom prije
Visak kaže...
Iznenadio ih početak školske godine, kao što snijeg iznenadi zimsku službu.

 Kad rođo prodao svoj server sa uslugom održavanja sustava koji je kupio preko njuškala, i drži ga u maminom podrumu.

 

Zimska služba nikad nije iznenađena, nego što drugo odgovoriti na upite retardiranih vozača i stanovnika priglupe države.

Ljudi očekuju da od studenog do travnja u svakoj ulici čuči kamion, i na prvu pahulju leti na cestu. Ceste nikad čišće kao zadnjih par godina, a negodovanje sve veće ... država smo princezica i gotovana.

 

Snijeg iznenadi vozače, jer se čude snijegu u siječnju, a oni na ljetnim gumama i kriva im zimska služba.

7 godina
offline
Re: Web stranice hrvatskih škola pale netom prije
Visak kaže...
Iznenadio ih početak školske godine, kao što snijeg iznenadi zimsku službu.

 Neki dan naletio na neki dokumentarac na TV-u (sram me kaj nekad gledam tv, priznam ) i bilo nekaj o Zagrebu u 60-ima (ili su već rane 70-e bile).

uglavnom, bio dobar strip na zadnjoj stranici večernjaka ili di već (mislim da Otto Reisinger), Uglavnom, kak je cijeli Zagreb zatrpao snijeg, a zimske službe totalno zakazale (bar su se ljudi nasanjkali i nagrudali...), i onak crtež kak gradonačelnik stoji, sunce sija, nigdje snijega, i hvali se uspjesima.

A dolje tekst:  na razvijenom zapadu se muče kako iskoristiti sunčevu energiju, a naš napredni gradonačelnik ju je već uspješno upotrijebio za očistiti snijeg 

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.9.2019 14:58 (fer-de-lance).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Web stranice hrvatskih škola pale netom prije
Nekakav server, na kojemu je trilijun virtualki, sa sve skupa 1 gigabit linka.

I zanimljivo ne radi 😅😅
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Web stranice hrvatskih škola pale netom prije
Ajar kaže...

eh, ne znate vi koje je carnet leglo uhljeba ... 

 reci nam

15 godina
offline
Re: Web stranice hrvatskih škola pale netom prije
Koji klaud, pa nije CARNet reselerski hosting.

Imaju ljudi svoju opremu, a slutim da tu i jest problem.

Inače CARNet radi izvrstan posao, ovo je prvi puta da vidim da su pravo zayebali stvar.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Web stranice hrvatskih škola pale netom prije poče

Srećom pa Carnet ima monopol za sve u školstvu.

Iako neke stranice nisu radile ni nakon ove objave, prije 8 sati objavili su:

"Otklonjene su poteškoće u sustavu mrežnih stranica škola te su one sada dostupne korisnicima. U tijeku je optimizacija sustava koja će osigurati bolju propusnost e-pošte s adresama @škole.hr. Ispričavamo se na prouzročenim poteškoćama te radimo sve kako bismo što prije osigurali redovan rad sustava e-pošte."

 

No, meni je "zanimljivija" činjenica da su ljutiti roditelji nazivali škole jer su morali prošetati do škole vidjeti kad njihovoj djeci počinje nastava.

Shvatila bih još da se radi samo o učenicima srednje skole koji možda dosta daleko žive, ali osnovna škola je većini djece na 10-15 minuta lagane šetnje. 

 

Učiteljica sam samo zbog slave i para. ;)
 
2 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Web stranice hrvatskih škola pale netom prije
Kako znas da se zivi blizu skole.

Ja par tjedana pred pocetak nastave dobijem pismo od skole sa rasporedom radnih dana, sa planom nastave, sto se ocekuje od djece i roditelja, skolska pravila, listu dodatnih klubova, listu tjednih sportskih aktivnosti, jela koja ce biti dostupna u kantini, poboljsanja koje je skola odradila za ovu godinu itd.

Sve te informacije su dostupne do 2 mjeseca prije pocetka skole na websitu. Naravno, nije to kod nas.

A nasim balvanima je tesko pocetak nastave objavit.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Web stranice hrvatskih škola pale netom prije
dva_ujutro kaže...

Ja par tjedana pred pocetak nastave dobijem pismo od skole sa rasporedom radnih dana, sa planom nastave, sto se ocekuje od djece i roditelja, skolska pravila, listu dodatnih klubova, listu tjednih sportskih aktivnosti, jela koja ce biti dostupna u kantini, poboljsanja koje je skola odradila za ovu godinu itd.

Sve te informacije su dostupne do 2 mjeseca prije pocetka skole na websitu. Naravno, nije to kod nas.

 Na žalost, život djece i u HR postaje sve više ovako organiziran. Čovjek se zapita idu li ta djeca u vojsku ili u školu. Svaki trenutak im je organiziran. Užas!

 

Učiteljica sam samo zbog slave i para. ;)
15 godina
offline
Web stranice hrvatskih škola pale netom prije poče

Čudno da je server pao kad se počeo koristiti. A tako je sjajno radio kad ga nitko nije koristio! Dimenzioniran je za 99% vremena kad nema prometa, tako da ovo sad tih tjedan dana u godini što ne radi (kad su upisi), to u statistici izgleda posve dobar uptime.

Ajmo sad ozbiljno. Uptime i downtime za ovaj sustav treba mjeriti samo kad su upisi, jer se samo tada i koristi. Ima uptime 80%, stručno rečeno "nula devetki".

Svaka čast stručnjacima koji su ga "sigurno" testirali na vršno opterećenje koje mora moći podnijeti pri upisima.

Cachiranje, optimizacija, i mjerenje vršnog opterećenja su im vjerojatno neki nepoznati, daleki pojmovi.

 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Web stranice hrvatskih škola pale netom prije
Keso kaže...

Čudno da je server pao kad se počeo koristiti. A tako je sjajno radio kad ga nitko nije koristio! Dimenzioniran je za 99% vremena kad nema prometa, tako da ovo sad tih tjedan dana u godini što ne radi (kad su upisi), to u statistici izgleda posve dobar uptime.

Ajmo sad ozbiljno. Uptime i downtime za ovaj sustav treba mjeriti samo kad su upisi, jer se samo tada i koristi. Ima uptime 80%, stručno rečeno "nula devetki".

Svaka čast stručnjacima koji su ga "sigurno" testirali na vršno opterećenje koje mora moći podnijeti pri upisima.

Cachiranje, optimizacija, i mjerenje vršnog opterećenja su im vjerojatno neki nepoznati, daleki pojmovi.

 Hahaha. Pa to je sve rezultat uhljebljivanja. Oni koji bi se trebali pobrinuti oko toga su nesposobni, ali su, eto bili kao sposobni da uzmu pare i da si namjeste posao. I naravno, uclane se u zna se koju stranku.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Web stranice hrvatskih škola pale netom prije
Mislim da je bolje ne znati sve sto se tako dešava. Jel još uvijek imaju SAP? Kad netko uvede SAP u tom segmentu znaš koliko je sati, nevjerojatno da jedna takva institucija nema razvojni tim da pokrije njihova potrebe.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
15 godina
offline
Re: Web stranice hrvatskih škola pale netom prije

Pa i da nemaju razvojni tim, mogli bi pometno napraviti i angažirati stručnjake za performanse baza (znam jednog) i web aplikacija (i tu znam jednog).

To nisu ljudi koji se uče, nego rade takve optimizacije svaki dan za sustave s iznimno velikim opterećenjima i znaju sve mudrosti tog posla. U vrlo kratkom roku mogu pomoći da sustav može "progutati" znatno više korisnika bez ulaganja u jači hardver, iliti "bacanja dodatnog hardvera na problem".

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice