WandaVision i četvrta Marvelova faza

poruka: 53
|
čitano: 10.651
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "WandaVision i četvrta Marvelova faza".
16 godina
offline
WandaVision i četvrta Marvelova faza

Što prije superhero movies odumru, kao što su svojevremeno i westerni, to bolje za sve. Ovo je postalo degutantno. Argumenti kao "ali to je samo film, za zabavu, preskoči ako ti se ne sviđa" slobodno me zaobiđite. Ovo gadi cijelu filmsku scenu i kinematografiju već cijelo desetljeće.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
41 3 hvala 5
15 godina
neaktivan
offline
Re: WandaVision i četvrta Marvelova faza
Kraj je blizu... Bože me sačuvaj... Sodoma i Gomora... Sve zalit benzinom i zapalit...
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: WandaVision i četvrta Marvelova faza
Zbog ovakvih pi**arija počeo sam gledati filmove iz prošlog stoljeća
 
8 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
WandaVision i četvrta Marvelova faza

prokletstvo CGIa

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: WandaVision i četvrta Marvelova faza
#Nefil

što fali filmovima iz prošlog stoljeća... više vride filmovi od Bud Spencer i Terence Hill...nego većina ovih super-duper sranja
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
15 godina
offline
Re: WandaVision i četvrta Marvelova faza
nixass kaže...

Što prije superhero movies odumru, kao što su svojevremeno i westerni, to bolje za sve. Ovo je postalo degutantno. Argumenti kao "ali to je samo film, za zabavu, preskoči ako ti se ne sviđa" slobodno me zaobiđite. Ovo gadi cijelu filmsku scenu i kinematografiju već cijelo desetljeće.

Ali to je samo film, za zabavu, preskoči ako ti se ne sviđa.

Nije mi jasno zašto toliko boli ljude što se snimaju filmovi koji im se ne sviđaju. Ni meni se sviđaju tisuće filmova koji se snime, al baš me briga za njih. Nek ih snimaju za one koji ih vole.

16 godina
offline
Re: WandaVision i četvrta Marvelova faza
Ništa ne fali, dapače sad vidim koje sam dobre filmove propustio.
5 godina
neaktivan
offline
WandaVision i četvrta Marvelova faza

I meni su dojadili filmovi o superjunacima. Meni kao totalnom NE-fanu zanra bilo je ok od pocetka kad su se radili "origin" filmovi pa smo uz moderan CGI polovili sve bullshit moci svih junaka i dobili u vecini slucajeva zanimljiv blockbuster.

 

Sad nakon vise 15 godina sve se stopilo u jednu neidentificiranu masu, poceli su sve dublje ulaziti u "universe" trazeci inspiraciju i vjerujem da je i fanovima tesko poloviti u kojem filmu se sto desilo. Nasi protagonisti optereceni s nekim unutarnjim borbama protiv horde CGI negativaca koju kose svojim super-mocima.

 
4 1 hvala 0
12 godina
offline
WandaVision i četvrta Marvelova faza

CGI, Disney, Marvel i kroničan nedostatak ideja uspjeli su usmrtiti kinematografiju. Nije ni čudo da pravi, istinski kvalitetan film danas treba tražiti svijećom.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
Moj PC  
8 1 hvala 0
6 godina
offline
WandaVision i četvrta Marvelova faza

Ima toliko sadržaja da kroz 3 života nebi mogli pogledat sve. Ljude niti ne zanima sve. Osobno sam većinu Marvelovih filmova pogledao u prvom tjednu, ulaznice su bile problem na nekima. Nije bilo mjesta u dvoranama prvih par dana. Kod nas, u Zagrebu. Da, da. Kome smeta, ha čuj. Bilo je vrhunskih filmova i svakakvih između prije 2020. a bit će i sad nakon. Ne gledam ono što ne volim i ne serem drugima zbog njihovog izbora. Poštovanje, no.

Moj PC  
9 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: WandaVision i četvrta Marvelova faza
dejo6 kaže...

Ali to je samo film, za zabavu, preskoči ako ti se ne sviđa.

Nije mi jasno zašto toliko boli ljude što se snimaju filmovi koji im se ne sviđaju. Ni meni se sviđaju tisuće filmova koji se snime, al baš me briga za njih. Nek ih snimaju za one koji ih vole.

 zamisli da se toliko para iskrcalo na filmove koji ti se sviđaju ili koji su bolji od ove razbibrige za djecu i nostalgičare koji su kao djeca kupovali stripove s marvel junacima, nažalost tržište se nikad neće zasititi plitkih priča i akcije koja nema veze s mozgom

10 godina
offline
WandaVision i četvrta Marvelova faza

Vidim da se konstantno kenja po svim "mainstream" akcijskim filmovima (Marvel, DC, F&F i sl.), a kad neki od nastavaka dođe u kino, prva dva-tri tjedna ne možeš do ulaznica (barem ne u nekom normalnom terminu). Ako se nešto gleda/prodaje, naravno da će snimati nastavke tako dugo dok će publika biti zainteresirana. Njima je bitan profit, a ne nekakva umjetnička vrijednost. Akcijski filmovi ionako više nisu neka podloga za svjetske klasike, već za kratkotrajnu zabavu - pogledaš jednom film, malo se naježiš (ako ti paše, naravno) i tjt.

 

Da se razumijemo, niti sam filmofil, niti sam zagriženi ljubitelj bilo kojeg žanra ili serijala, ali sam svjestan da će se sr*nje proizvoditi tako dugo dok se to isto sr*nje kupuje. I ne, to sr*nje neće zaobići tebe već si ti taj koji mora zaobići to sr*nje, ukoliko ti se isto ne sviđa. To bi trebalo biti jednostavno za shvatit i napravit.

Moj PC  
9 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: WandaVision i četvrta Marvelova faza
Q-Tip kaže...

CGI, Disney, Marvel i kroničan nedostatak ideja uspjeli su usmrtiti kinematografiju. Nije ni čudo da pravi, istinski kvalitetan film danas treba tražiti svijećom.

Samo djelomično točno jer su usmrtili jedino holivudsku kinematografiju, ali ako se malo makneš od njihove proizvodnje, bez problema ćeš naći hrpu kvalitetnih filmova.

6 godina
neaktivan
offline
Re: WandaVision i četvrta Marvelova faza

Westerni ne idu u istu rečenicu s ovom pošasti. Iako ih je bilo podosta loših, neki od njih su ponajbolji filmovi ikad. 

6 godina
neaktivan
offline
Re: WandaVision i četvrta Marvelova faza
nemrem_stara_mi_sere kaže...
dejo6 kaže...

Ali to je samo film, za zabavu, preskoči ako ti se ne sviđa.

Nije mi jasno zašto toliko boli ljude što se snimaju filmovi koji im se ne sviđaju. Ni meni se sviđaju tisuće filmova koji se snime, al baš me briga za njih. Nek ih snimaju za one koji ih vole.

 zamisli da se toliko para iskrcalo na filmove koji ti se sviđaju

Rijetko pare idu na niše ukusa, postojali superherojski filmovi ili ne. Prijedlozi koji valjaju (i koji su barem isplativi) budu realizirani. Ili je bitno hoće li to biti danas ili za 10 godina?

 

Ako je Marvel prosjek, zamijenio je prosjek druge vrste. Ili mislimo da Disneyjevi novci mogu bolje? Netko nije, ali netko i je izvukao dobra sjećanja s društvom za vrijeme trajanja cijele parade, što kao globalna pojava podrazumijeva i podosta pozitive. To bi bila duža verzija "za zabavu". 

16 godina
offline
Re: WandaVision i četvrta Marvelova faza
Festus kaže...

Westerni ne idu u istu rečenicu s ovom pošasti. Iako ih je bilo podosta loših, neki od njih su ponajbolji filmovi ikad. 

 100% se slazem.

vise se referiram na vesterne kao fenomen kroz par desetljeca u 1900-im.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
9 godina
offline
Re: WandaVision i četvrta Marvelova faza
Nekuzim ljude koji dizu paniku oko Marvel filmova, kao da je njima bitna kvaliteta. Svi pricate o nekoj kvaliteti filma no siroku masu to ne zanima.
Bitna je zabava i prodaja karata. Sve dok su takvi filmovi zabavni, imaju publiku i donose milijarde dolara pravit ce ih.

Film A
Umjetnicki film, kvalitetan, vrhunska radnja i priča, remek djelo
Budget 100 milijuna dolara
Box office 500 milijuna
Rezultat: Pola ljudi ga ne kuži, pola ljudi ga smatra remek djelom, vecina ga nebi gledala opet na dvdu

Film B
Marvels Avengers: Film za mase, humor, akcija i SF
Budget: 350 mil
Box office 3 Milijardi
Vise od pola gledatelja bi ga uzelo i na dvdu

I onda se vi pitate zašto se prave takvi filmovi.... Pareeeee 💵💵💵💵
Moj PC  
5 2 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: WandaVision i četvrta Marvelova faza
Naravno da su novci bitni, al kada ovakvi filmovi uzimaju najvise novca onda ce i uzeti najkvslitetniji ljude i tada kinematografija pada toliko da koreanci krenu uzimati oscare.
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: WandaVision i četvrta Marvelova faza
Handle kaže...
nemrem_stara_mi_sere kaže...
dejo6 kaže...

Ali to je samo film, za zabavu, preskoči ako ti se ne sviđa.

Nije mi jasno zašto toliko boli ljude što se snimaju filmovi koji im se ne sviđaju. Ni meni se sviđaju tisuće filmova koji se snime, al baš me briga za njih. Nek ih snimaju za one koji ih vole.

 zamisli da se toliko para iskrcalo na filmove koji ti se sviđaju

Rijetko pare idu na niše ukusa, postojali superherojski filmovi ili ne. Prijedlozi koji valjaju (i koji su barem isplativi) budu realizirani. Ili je bitno hoće li to biti danas ili za 10 godina?

 

Ako je Marvel prosjek, zamijenio je prosjek druge vrste. Ili mislimo da Disneyjevi novci mogu bolje? Netko nije, ali netko i je izvukao dobra sjećanja s društvom za vrijeme trajanja cijele parade, što kao globalna pojava podrazumijeva i podosta pozitive. To bi bila duža verzija "za zabavu". 

 barem zamisli da je sav taj cgi, skupi glumci, produkcija itd. otišla na nejednodimenzionalne priče koje vrijedi gledati, vrijedi li gledati marvelove filmove? po meni više ne pa čak niti radi zabave, izudarali su mrtvog konja i poubijali sve njegove reinkarnacije, hoće li biti gledan i četvrti reboot spidermena? hoće, hoće li donijeti što nova, neće, što tu može zahtjevniji gledatelj? ništa, raskošni filmovi koji ne služe samo pukoj zabavi i dalje će biti puno rjeđi od crnobijelih superheroja, to je tako, to je ekonomsko pitanje i nema veze s umjetnošću ali i nervira, bilo bi lijepo kada bi hoolywood odgojio publiku koja ne prihvaća šuplje crno-bijele priče s do u krajnosti pojednostavljenim likovima za koje je potrebna ganglija, međutim to ne da nije cilj, cilj je prodati što jeftinije priče za što više novca, odgajati mlade gledatelje kojima će se ukus još više srozati a to je već problem kapitalizma

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2020 14:09 (nemrem_stara_mi_sere).
9 godina
offline
Re: WandaVision i četvrta Marvelova faza
To i je problem, za takve jednodimenzionalne price ti ne treba cgi, i skupi glumci, jedan kvalitetan glumac moze nositi takav film. Stvar je interesa. Vise je ljudi koji idu gledati film iz zabave nego neki umjetnicki.
Vi svi zaboravljate najsiru publiku a to su djeca i mladi. Koji bi roditelji vodili klinca na Kuma? Klinci donose pare ne roditelji zato i je tako. Mozes ti biti filmski kritičar i poznavati filmove i imati istancan stil ali đabe to kad tvojih 3 klinaca hoce gledati superheroje.
7 godina
offline
Re: WandaVision i četvrta Marvelova faza
nixass kaže...

Što prije superhero movies odumru, kao što su svojevremeno i westerni, to bolje za sve. Ovo je postalo degutantno. Argumenti kao "ali to je samo film, za zabavu, preskoči ako ti se ne sviđa" slobodno me zaobiđite. Ovo gadi cijelu filmsku scenu i kinematografiju već cijelo desetljeće.

Volio sam te superhero filmove ali ovo što su napravili od njih je kaos, pogotovo sada kad su i serije ubacili unutra. 

MCU je završio sa EndGameom, koji je nažalost puno lošiji film od Infinity Wara.
Endgame je bio jedan veliki fan service koji nije ponudio ništa novoga.

A da ne govorimo kako su lagano počeli gurati svoju SJW politiku kroz te filmove, a to im znači sigurna propast. Go woke, go broke.


kipo kaže...
Q-Tip kaže...

CGI, Disney, Marvel i kroničan nedostatak ideja uspjeli su usmrtiti kinematografiju. Nije ni čudo da pravi, istinski kvalitetan film danas treba tražiti svijećom.

Samo djelomično točno jer su usmrtili jedino holivudsku kinematografiju, ali ako se malo makneš od njihove proizvodnje, bez problema ćeš naći hrpu kvalitetnih filmova.

 
Hollywood kao takav mora propasti, što prije, to je jedno bolesno leglo pedofilije i nemorala.


nemrem_stara_mi_sere kaže...
barem zamisli da je sav taj cgi, skupi glumci, produkcija itd. otišla na nejednodimenzionalne priče koje vrijedi gledati, vrijedi li gledati marvelove filmove? po meni više ne pa čak niti radi zabave, izudarali su mrtvog konja i poubijali sve njegove reinkarnacije, hoće li biti gledan i četvrti reboot spidermena? hoće, hoće li donijeti što nova, neće, što tu može zahtjevniji gledatelj? ništa, raskošni filmovi koji ne služe samo pukoj zabavi i dalje će biti puno rjeđi od crnobijelih superheroja, to je tako, to je ekonomsko pitanje i nema veze s umjetnošću ali i nervira, bilo bi lijepo kada bi hoolywood odgojio publiku koja ne prihvaća šuplje crno-bijele priče s do u krajnosti pojednostavljenim likovima za koje je potrebna ganglija, međutim to ne da nije cilj, cilj je prodati što jeftinije priče za što više novca, odgajati mlade gledatelje kojima će se ukus još više srozati a to je već problem kapitalizma

 
Konzumerizam, kapitalizam, ono najgore jednostavno uništava društvo.. i vidimo kamo to vodi po Americi. 

Ovo cak ni nije kapitalizam nego zadnji stadij korporatizma, gdje korporacije doslovno žele upravljati državama i ljudskim životima.

13 godina
offline
WandaVision i četvrta Marvelova faza
Marvel izbaci 3 filma kroz godinu. DC 2-3.
Sad tek zbog streaminga rade i TV serije vezane uz njih.
Sumnjam da zbog 6 filmova godišnje o superherojima pate ostali žanrovi za "guru filmofile".
I dalje ima mnogo više komedija, drame, trilera, biografija... Ima svega za svakoga. Netočna je tvrdnja da zbog comic book filmova nema se šta drugo gledati. Samo što u današnje vrijeme nekolicina toga se nalazi ili će se nalaziti na streamingu.
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: WandaVision i četvrta Marvelova faza
Disney ima proljev vec 50 godina a prava na Marvel i SW samo su dosli kao dodatni laksativ.
“From the naturalistic point of view, all men are equal. There are only two exceptions to this rule of naturalistic equality: geniuses and idiots.”
Moj PC  
3 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: WandaVision i četvrta Marvelova faza
Gogy7 kaže...
To i je problem, za takve jednodimenzionalne price ti ne treba cgi, i skupi glumci, jedan kvalitetan glumac moze nositi takav film. Stvar je interesa. Vise je ljudi koji idu gledati film iz zabave nego neki umjetnicki.
Vi svi zaboravljate najsiru publiku a to su djeca i mladi. Koji bi roditelji vodili klinca na Kuma? Klinci donose pare ne roditelji zato i je tako. Mozes ti biti filmski kritičar i poznavati filmove i imati istancan stil ali đabe to kad tvojih 3 klinaca hoce gledati superheroje.

 a ti onda kasnije za sebe moraš skidati kuma s torrenta ... znači svaka nova generacija mora imati svoj reboot spidermena, ajde dobro

 

istina dramatiziram, starije je hbo i netflix zasjeo ispred tva

14 godina
offline
Re: WandaVision i četvrta Marvelova faza
nixass kaže...

Što prije superhero movies odumru, kao što su svojevremeno i westerni, to bolje za sve. Ovo je postalo degutantno. Argumenti kao "ali to je samo film, za zabavu, preskoči ako ti se ne sviđa" slobodno me zaobiđite. Ovo gadi cijelu filmsku scenu i kinematografiju već cijelo desetljeće.

 Sam si sebi odg. 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
12 godina
offline
WandaVision i četvrta Marvelova faza

Meni su takvi filmovi super i jedva cekam da ih opet pogledam!

Bez obzira na kiseje gore navedene,filmovi se prave u cilju zabave.Zarade pojedinih Marvelovih filmova,te posjecenost kinodvorana istih,govore kontra svih onih koji smatraju da je u pitanju trash!

Ovdje na forumu je postalo popularno govoriti da su stari filmovi puno bolji od novijih,te da su svi koji gledaju takve filmove "strucnjaci",a mi ostali smo "debili" koji ne razumiju sta je prava umjetnost-a prava istina je ta,da svi ovdje gledaju Marvelove filmove.

Dok nekolicina strucnjaka gleda Građanina Kanea i uziva u tome,ja "debil" cu ipak uzivati u šarenilu CGI-a,uz 5.1 sound Marvelovih ostvarenja

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Moj PC  
13 0 hvala 0
6 godina
offline
WandaVision i četvrta Marvelova faza

Tak je. Baš sam naveo da nismo mogli do ulaznica doć u bilo kojoj kino dvorani u ZG u prvom tjednu. Kad sam pogledao, došao sam doma gledat CAM sa torrenta još 3 puta haha.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
WandaVision i četvrta Marvelova faza

niš djetinjastije od starwarsa pa i startreka, primjerice. al' narod to voli: ulupavanje tona novca u zabavu. ak već nema dovoljno kruha, bar ima igara. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: WandaVision i četvrta Marvelova faza
Milka30 kaže...

Meni su takvi filmovi super i jedva cekam da ih opet pogledam!

Bez obzira na kiseje gore navedene,filmovi se prave u cilju zabave.Zarade pojedinih Marvelovih filmova,te posjecenost kinodvorana istih,govore kontra svih onih koji smatraju da je u pitanju trash!

 

 Čak nije ni bitno jel trash ili nije - ovo što sam očekivao to sam i dobio kada sam gledao Marvelov film - zabavni film uz primjese humora i gdje sam mogao dva sata ili koliko držati "pamet na paši".

 

Prije Marvela to je bio Lord of the Rings, Hunger Games, Matrix (ok tu smo mogli malo ulaziti u neke analize), Shrek, Star Wars, Star Trek (jel se itko danas sjeća "flareova"?), Transformeri, Harry Potter, Pirati s Kariba,...

Uvijek su postojali takvi filmovi i kada sam ih išao gledati definitivno nisam očekivao novi Shutter Island ili Inception ili Memento ili Good Will Hunting. Uspoređujući njih mi je kao da uspoređujem Nolanovog Batmana sa Lego Batmanom. Jedno i drugo su zabavni filmovi koje sam više puta gledao, ali očekivanja od filmova su sasvim različita.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
15 godina
neaktivan
offline
WandaVision i četvrta Marvelova faza

Takvi filmovi su kao i narodnjaci, reality showovi i ostali treš, dok su bili rubna pojava moglo ih se ignorirati, no sada su mainstream, generacije klinaca odrastaju na tom smeću ne znajući da postoji nešto drugo i tako se stvara novo društvo s novim kriterijima. Za 20 godina HAVC će financirati Big brother i film po Cecinoj biografiji.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
6 4 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice