Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih onli

poruka: 68
|
čitano: 15.022
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih onli".
13 godina
offline
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih
Visak kaže...
Super je to kokošarenje za 2 dolara. Onda se poslije kolektivno čudimo kad se Hrvatska nađe na listi zemalja u koje ne šalju.

 Točno to, ne mogu da vjerujem da se nekom uopce da zajebavati s tim radi pišljivih 15kn. Dno dna.

6 godina
protjeran
offline
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih
Visak kaže...
Super je to kokošarenje za 2 dolara. Onda se poslije kolektivno čudimo kad se Hrvatska nađe na listi zemalja u koje ne šalju.

 Šta ti to ne možeš kupiti jer smo na nekakvoj "crnoj listi"?

To je glupa fraza koja se često ponavlja po forumima, a nema veze niti s istinom niti s mozgom.

Ako jedan seller ne šalje kod nas, nađe se 185 drugih koji šalju.

http://dukedantalion.weebly.com/
15 godina
offline
Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih onli

Od neborjeno kupovina izvana preko raznih shopova od eBay, AliExpress, Gearbest, Wish i neki manje poznati za specifičan hardware (dijelovi za mobitel koje nisam našao na eBay i Aliju).

Do sad zadovoljan sa 90% narudžbi, 5% nije došlo a 5% su došle ili krive stvari ili nije radilo kako spada pa sam dobio povrat novca (većinom dio novca, rijetko ful povrat).

I da kupovao sam sve i svašta, od baterija za laptope, sitnih dijelova za mobitel (većinom za stare mobitele da opstanu još malo ljudima dok traje ugovorna obveza ili dok ne odluče za novi mobitel), maskica, kablova te čak i odjeće (to sam preko Wish-a uzimao, bile su jeftine neke majice pa rekoh zašto ne te ih nosim dan danas) kao i 2 torbe/ruksaka (Xiaomi mali ruksak i jedan no-name ruksak za laptop da ga mogu nositi kako spada)

https://idzan.eu
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih
Korky kaže...

Da, baš je zbog toga.

 Nego zbog čega bi bilo? Trgovcima je cilj prodati, nisu izbirljivi to je kupac, osim kad primjete da je u nekim zemljama loš omjer poslanog i naplaćenog.

Korky kaže...

Uostalom, zašto bi to bilo "kokošarenje" i što je to uopće?

 Kokošar je naziv za sitnog lopova, koji više sramoti obitelj nego što se stvarno okoristi.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
protjeran
offline
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih
Visak kaže...

 Nego zbog čega bi bilo? Trgovcima je cilj prodati, nisu izbirljivi to je kupac, osim kad primjete da je u nekim zemljama loš omjer poslanog i naplaćenog.

 :facepalm:

 

Čovjek ti je lijepo objasnio, kinez je taj koji zavarava kupca, piše lažne naslove i opise.

Nemoj trkeljati o nekom kokošarenju kad su kinezi ti koji se koriste lažima i trikovima da prodaju predmete.

Kupac ima potpuno pravo tražiti naknadu ako artikl nije kao opisan, baš kao što je dotični i napravio.

 

 

http://dukedantalion.weebly.com/
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.7.2019 19:33 (zalman1).
10 godina
offline
Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih onli

 

Hm, ako je nešto ultra jeftino, onda ne mora značiti da je kvalitetno. Kvaliteta košta, mada opet sa druge strane sve ono što je skuplje i skupo ne mora biti kvalitetno.

Kupio sam tako jedan Sharkov ručni sat preko Interneta, ali metalni remen nije dugo izdržao, nego je jednostavno puknuo.  I tako.

Da sam dodao još 50-100 kuna kupio bi neki jeftinijii Citizen, te bih ima solidnu ručnu ćuku.

 

Jednostavno Kinezi proizvode svakojaku robu sa niskom cijenom, te Zapadnjacima prodaju to kao nešto kvalitetno. Al' to tako baš ne ide.

I ove fore sa vraćanjem para i negativnim recenzijama je mućka. Ionako si to namještaju kako im paše, a što će mi pare ako ipak gubim dio novca.

A, o vremeni i energiji da ne pričamo. Izgleda da je njima ovo garantiranje za proizvode više praksa, a na izuzetak, te tako zarađuju. 

Neće svi tražiti povrat novca, a ovi kaj traže ne dobiju sve nazad.

 

Da se razumijemo, i sam kupujem jefitnije stvari, al' sam onda svjestan što dobivam. I ne preferiram kineske proizvode. Drugo je to što piše "Made in China", ako stoji provjereni brend iza toga i kvaliteta izrade.

Zato na primjer biram Južnokorejca za mobitelaša, a za ćuku Japanca. Ako već govorimo o Dalekom istoku.

Draže mi je ako nemam odmah za nešto para sakupljati duže vrijeme, pa kupiti skuplje i kvalitetno, a ne da skočim na prvu ili drugu, pa uzmeme nešto jeftino kaj kraće traje.

Kako bi rekao narod, da nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari.

 

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih
Koji FX Dac si uzeo i kak si zadovoljan? :)
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
15 godina
offline
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih
Visak kaže...
Korky kaže...

Uostalom, zašto bi to bilo "kokošarenje" i što je to uopće?

 Kokošar je naziv za sitnog lopova, koji više sramoti obitelj nego što se stvarno okoristi.

Dakle, slažemo se da je kokošar zapravo taj lik koji mi je htio utrapiti lažnu robu. OK

 

A ja sam sad ispao krivac za nekakav umišljeni problem, samo zato što sam iskoristio sve legalne mahanizme da zaštitim svoju investiciju pa makar bila i ovako mizerna?

 

Bravo!

K
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih
Problem nije izmišljen, jer sam naletio na dosta prodavača koji ne šalju u Hr, a ponekad se radilo o stvarima kojih nema u izobilju ili su bile povoljnije od drugih sličnih.

Kriv si utoliko što si se u tu akciju upustio s predumišljajem da ćeš zeznuti tipa. Nisi branio svoja prava, nego si zloupotrijebio sustav koji ti jamči prava.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
protjeran
offline
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih
Visak kaže...
Problem nije izmišljen, jer sam naletio na dosta prodavača koji ne šalju u Hr, a ponekad se radilo o stvarima kojih nema u izobilju ili su bile povoljnije od drugih sličnih.

 Navedi te prodavače i stvari koje ne možeš kupiti.

Nikakve to veze nema s kupcima i nisu kupci u Njemačkoj, Francuskoj ili Italiji ništa pošteniji nego kod nas, pričaš napamet.

 

Visak kaže...
Kriv si utoliko što si se u tu akciju upustio s predumišljajem da ćeš zeznuti tipa. Nisi branio svoja prava, nego si zloupotrijebio sustav koji ti jamči prava.

 Daj nemoj drobit više, ako prodavač napiše istinit oglas onda se nemaš na šta pozvati jer si dobio ono što piše, ako je napisao krive informacije onda o čemu pričaš?

On je taj koji s predumišljajem ide zeznuti kupca, prestani okretat priču.

Kupac se sigurno neće okoristit s dolar-dva, ali će zato prodavač tako zeznuti 1000 ljudi pa su to već dobri novci.

http://dukedantalion.weebly.com/
12 godina
offline
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih
Korky kaže...

Dobar je AliExpress,

 

Naručiš "original" brzi punjač za Sony mobitel, za nekih 4 dolara. Ubaciš onaj random bon od 2 dolara za popust. Žališ se da nisi dobio brzi punjač (naravno, isto i dokažeš). Ponudiš da ti prodavač ne mora vratiti cijeli iznos nego samo 50%, uz to da ti zadržiš punjač.

 

Da, trebao mi je rezervni, običan punjač za mobitel. :|

 Ja bi prije govno pojeo nego ovakvo nešto napravio.

Valjda je to do odgoja.

12 godina
offline
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih
AmonZero kaže...
Koji FX Dac si uzeo i kak si zadovoljan? :)

 DAC-X6 - prezadovoljan. I to piše čovjek koji svemu nađe 100 mana.

15 godina
online
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih
bArut pLahor kaže...

86daigou.com

 

posrednik za taobao

 

paketi stignu za 10tak dana

 

meni vrh

 https://www.sitejabber.com/reviews/86daigou.com

15 godina
offline
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih
BlueMax kaže...
Korky kaže...

Dobar je AliExpress,

 

Naručiš "original" brzi punjač za Sony mobitel, za nekih 4 dolara. Ubaciš onaj random bon od 2 dolara za popust. Žališ se da nisi dobio brzi punjač (naravno, isto i dokažeš). Ponudiš da ti prodavač ne mora vratiti cijeli iznos nego samo 50%, uz to da ti zadržiš punjač.

 

Da, trebao mi je rezervni, običan punjač za mobitel. :|

 Ja bi prije govno pojeo nego ovakvo nešto napravio.

Valjda je to do odgoja.

Ja bih prije rekao da je riječ o lažnom moraliziranju. 

K
15 godina
offline
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih
Visak kaže...
Problem nije izmišljen, jer sam naletio na dosta prodavača koji ne šalju u Hr, a ponekad se radilo o stvarima kojih nema u izobilju ili su bile povoljnije od drugih sličnih.

Kriv si utoliko što si se u tu akciju upustio s predumišljajem da ćeš zeznuti tipa. Nisi branio svoja prava, nego si zloupotrijebio sustav koji ti jamči prava.

Ako je ovo lažno oglašavano, a lik prodaje isključivo to, onda činim ljudima u RH uslugu ako se povuče (mada oboje znamo da neće).

Povlačiš krive paralele. Nisam kriv za "stvari kojih nema u izobilju", jer ovo nije jedna od tih stvari.

 

Jesam, upustio sam se "s predumišljanjem", isto kao što se upustio i on. Samo ne ne masovnoj osnovi poput njega, a čak nije ostao ni osobito zakinut jer je dobio 50% iznosa.

 

Da sumiramo - vrijedi li išta ultrajeftina roba? Vrijedi puno manje od onoga što se za nju traži.

K
12 godina
offline
Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih onli

Ali ipak više od obraza.

 
7 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih
Korky kaže...

 

Da sumiramo - vrijedi li išta ultrajeftina roba? Vrijedi puno manje od onoga što se za nju traži.

 Kako sad to? Nisi li ranije napisao: "da trebao mi je običan punjač"? Dakle tebi vrijedi bar toliko da si uložio trud da ju naručiš, nađeš prodavača kod kojeg ćeš se ogrepsti za povrat novca jer je krivo opisao robu i da još tražiš povrat. Ja bih rekao da taj trud vrijedi i više od $4 koliko je tražio za taj punjač. 

12 godina
offline
Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih onli

Točno. Da je vrijeme utrošeno u tu kupovinu proveo na ulici proseći više bi zaradio a i manja je sramota.

 
5 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih
BlueMax kaže...

Točno. Da je vrijeme utrošeno u tu kupovinu proveo na ulici proseći više bi zaradio a i manja je sramota.

 Nitko ti ne brani da ti odeš na ulicu i prosiš umjesto da ovdje pametuješ po forumu i pišeš razna sranja.

Nikakve tu sramote nema ako tražiš povrat za nešto što nisi dobio, sramota jedino može biti prodavača što pokušava prevariti naivne ljude.

http://dukedantalion.weebly.com/
8 godina
offline
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih
zalman1 kaže...
Nikakve tu sramote nema ako tražiš povrat za nešto što nisi dobio, sramota jedino može biti prodavača što pokušava prevariti naivne ljude.

 Za razliku od negdjeprije, gdje si zdusno branio prodavaca koji je zayebao stvar, a pljuvao po kupcima koji ga hoce "iskoristiti"....

 

Sad ispada da je ok iskoristiti  prodavaca.... valjda sve ovisi s koje strane barikade si u tom momentu....

 

Doduse, u pravu si, pa dobivas jedan pocasni TU....  ... nemogu dati pola tu, pa ajde.... nekl bude cijeli.....

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.7.2019 8:32 (Damir22).
6 godina
protjeran
offline
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih
Damir22 kaže...

 Za razliku od negdjeprije, gdje si zdusno branio prodavaca koji je zayebao stvar, a pljuvao po kupcima koji ga hoce "iskoristiti"....

 Ako ti ne možeš shvatiti razliku između nenamjerne greške (tipfelera) i namjereno lažnog oglasa onda nemamo šta pričati.

http://dukedantalion.weebly.com/
8 godina
offline
Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih onli

Isto, ako ti ne mozes shvatiti da greska prodavaca (namjerna ili slucajna) nije problem kupca....

 

Da, u pravu si, bas i nemamo sto pricati.....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih onli

Amazon je prije puno više dostavljao u naše krajeve a sada sve više i više sellera povlači svoje proizvode s naših tržišta. Bilo je prije i tema na forumima kako se kreteni žale Amazonu da im nisu stigli TV-ovi, kamere itd, naravno hvaleći se da su dobili i proizvod i povrat novca.

Nije mi jasno kako neko s ciljem ide prevariti. 2$ ili 1000$. Zar vas ne peče savjest?

 

Isto tako, Kinezi svašta pišu ali ako očekuje original proizvod za 2$ a original recimo košta 20$ onda nešto s tobom nije uredu. Pa uvijek se pročitaju recenzije i koristi zdrav razum. Tako mogu naručit iPhone sa AliExpressa za 40$ i čudit se što nije original?


Koristim AliExpress, DhGate a djevojka koristi Wish. Bilo je proizvoda koji nisu bili kvalitetni ali puno više je bilo onih koji su stvarno kvalitetni. Recimo UGreen kablovi, vezice za kablove, kućište za prijenosni hard disk, Bluetooth dongle, sve radi kao i prvog dana a dolazi u ambalaži kao u trgovini. No preko AliExpressa je bar 30% jeftinije nego kod nas u trgovinama koji prodaju isti brend.

Recimo mogao sam uzeti bluetooth dongle za 2$ a uizeo sam kvalitetniji (i od official storea) za 7$, kod nas je cca 100kn, ušteda je vidljiva.

 

Uvijek koristim Kineze za neke stvari što mi nisu hitne ni bitni do sada nisam imao negativnih iskustava. Ukoliko mi nešto nije bilo po volji riješio bi to sa sellerom bez problema.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.7.2019 9:06 (Stryder).
Moj PC  
7 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih
Damir22 kaže...

Isto, ako ti ne mozes shvatiti da greska prodavaca (namjerna ili slucajna) nije problem kupca....

 

Da, u pravu si, bas i nemamo sto pricati.....

A gdje sam napisao da je to problem kupca?

Imaš svako pravo podnijeti prijavu protiv trgovca i tražiti da ti proda procesor po cijeni od 20 eura.

Meni se čini da ti još uvijek ne možeš prijeći preko toga što se nisi uspio ogrebati za taj procesor pa malo-malo spominješ.

http://dukedantalion.weebly.com/
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.7.2019 9:09 (zalman1).
6 godina
protjeran
offline
Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih onli
Stryder kaže...

Amazon je prije puno više dostavljao u naše krajeve a sada sve više i više sellera povlači svoje proizvode s naših tržišta. Bilo je prije i tema na forumima kako se kreteni žale Amazonu da im nisu stigli TV-ovi, kamere itd, naravno hvaleći se da su dobili i proizvod i povrat novca.

Nije mi jasno kako neko s ciljem ide prevariti. 2$ ili 1000$. Zar vas ne peče savjest?

 Pričaš žestoke gluposti, amazon i dalje uredno šalje, nitko se tu ne povlači i sve skuplje stvari imaju tracking i ne možeš ti tek tako reći da ti nije stigao TV kad postoji jasan trag i daješ svoj potpis kuriru.

Stvarno ne znam odakle više izvlačite te nebuloze.

http://dukedantalion.weebly.com/
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih

Nije mi jasno zašto ste napali Korkya?..ako dobro čitam, lik je naručio nešto i to što je dobio nije odgovaralo opisu i onome što je trebao dobiti?

 

Nedavno sam naručio 5D stakla za Pocophone F1 (2kom, jer uvijek dođe jedno sjeb***) za cca 5$. Kao prvo došla su 3D stakla, što čak piše i na kutiji, a uz to oba stakla su došla potrgana vidno po jednoj liniji. Naravno da sam se žalio i lik me dva dana ispitivao o staklima...opis oštećenja, kad su stigla, šalji fotke oštećenja itd...da bi na kraju ponudio 50% povrata...reko ne, dat ćeš mi cijelih 100%. Što sam nakon još dva dana pričanja i dobio.

 

Makar bilo 50 centi, ne shvaćam zašto ne bi tražio povrat...vama je to ispod časti? sramota tražit povrat jer je mali iznos?...svi neki moralisti punih džepova koji se ne žele "sramotit" tražeći 2$ natrag radi pogrešno oglašavane robe itd...al kad Hervis/HG spot/Links lažno oglašavaju popuste, onda su oni dno dna i to nije u redu. Dolar po dolar pa se skupi jel.

 

Jel OK kad vam pošalju nešto što ne odgovara opisu, jel OK kad vam dođe potrgana roba? Vama je očito ok da vas varaju i da prave budale od ljudi/vas? Pa OK, ja ću i dalje uredno tražit povrat ako roba ne odgovara ili dođe oštećena.

 

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
8 godina
offline
Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih onli

Nope, fulas.... gadno.

 

No nebitno, necemo spamati temu, ionako vecina nas pise gluposti..... 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih
Damir22 kaže...

Nope, fulas.... gadno.

 Fulam u čemu? Što nije jasno?

Ja sigurno ne pišem gluposti, sve je jasno kao dan.

http://dukedantalion.weebly.com/
14 godina
online
Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih onli

Prevaranata i lopova ima svugdje. Kad ti dođe proizvod koji ne odgovara opisu i prevaren si treba se žalit, ali ja sam stekao dojam da Korky nije prevaren već je svjesno naručio proizvod koji je netočno/nepotpuno opisan kako bi tražio povrat. Ljudi se ljute jer je realan problem što ima sve više trgovaca koji su Hrvatsku stavili na crnu listu i ne žele slati robu ovamo jer ima veliki postotak prevara. To je kao što morate tražiti vizu za US jer ima ljudi koji daju lažne podatke, niste vi krivi, ali previše je onih koji muljaju i svi ispaštamo (čuo sam za slučaj gdje se čovjek žali da mu ne daju vizu jer je na zahtjevu "zaboravio" spomenut da je bio u zatvoru).
Ja sam baš neki dan naručio jeftikaner kacigu za bicikl sa Aliexpressa, cijena $26, čini mi se da je istovjetna brandiranoj (koja ima MSRP 299€), samo nije brandirana. Vjerojatno vrijedi upravo koliko košta, ali pobogu to je samo komad EPSa s nešto plastike. Plaćati 20€ proizvoda i >200€ marketinga je suludo. Ima slučaj da sam naručio sportske čarape s Wisha, kopiju talijanskog branda kakve sam već posjedovao (original). Cijena s Wisha je bila čini mi se $1 ili $1,50, cijena originala 25€. Ispalo je da kineska verzija ima nešto lošiju boju (isprale su se neke nijanse od pranja), ali je tkanje puno kvalitetnije i sveukupno su te čarape 20x jeftinije ispale bolje od originala!
A da prevaranata ima svuda mogu također posvjedočiti. Kupio sam nedavno od Engleza s ebaya jednu polovnu stvar koja je opisana kao "potpuno ispravna s manjim tragovima korištenja", na fotografijama namjerno nije prikazao glavna oštećenja, proizvod je loše zapakirao kako bi valjda mogao reći da je stradalo u transportu. Dobio sam stvar koja je neupotrebljiva jer ima fizičko oštećenje na kojem se jasno vidi da je to netko pokušavao i popraviti! Na aukciji me koštalo 23 funte, ali sam shipping platio još nekih 35 funti što je sveukupno bila i dalje cijena koja mi odgovara (60-tak funti ukupno). Kontaktirao sam prodavača (ima oko 5000 prodaja i oko 98% pozitivnih reviewa) i uopće mi se ne javlja. Proizvod mu neću vraćati jer bi me vjerojatno poštarina opet puno koštala, pa bi kad sve zbrojim i oduzmem dobio povrat možda 20-30 funti uz puno gnjavaže, iz same stvari možda izvučem koji rezervni dio pa ipak bude neke koristi, ali opis je nesumnjivo bio prevarantski.
Također trenutno imam slučaj Nijemca koji izgleda proizvod od cca 30€ uopće nije poslao (ispada da stvar već 10-12 dana putuje do mailboxde skladišta), ili Danca koji mi je vratio novac nakon završene aukcije jer mu se valjda nije svidjelo koliko je dobio... računam da je njegovo pravo da ne proda proizvod, ali opet nije pošteno da poništava završenu aukciju gdje je interes bio slab jer mu je shipping bio skup (a opet meni za RH granično isplativ). Tako da nisu samo Kinezi problem.
Stvar koju platite $2 ionako teško može vrijediti manje od plaćenog iznosa. Isplati se.

Moj PC  
6 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih
jozef kaže...

Ljudi se ljute jer je realan problem što ima sve više trgovaca koji su Hrvatsku stavili na crnu listu i ne žele slati robu ovamo jer ima veliki postotak prevara.

 Opet lupetanje, navedi trgovce na čijoj smo crnoj listi i i što ti to ne možeš kupiti?

http://dukedantalion.weebly.com/
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice