Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdoblje i

poruka: 131
|
čitano: 43.422
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdoblje i".
2 godine
online
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
CyberDemonVZ kaže...
Cijela HR bi trebala zamjeniti novčanice u jednom danu, pogotovo oni koji plačaju samo gotovinom, a koliko vidim po dućanima, takvih ima iznenađujuće mnogo.

Kupci će moći plaćati u kunama i eurima, a trgovci će uzvraćati novac u eurima.

 

Tako će biti, no to je opet idiotizam.

 

Zašto bi morali promijeniti kune u jednom danu ?!

Imali su vremena cijelu godinu...

 

Razumijem ovu tvoju rečenicu, no, to su odobrili jer je većina državljana HR još polupismena.

Ja neću imati problem.

Imam karticu tekućeg računa Erste banke.

2.1. 2023. idem na posao, natočim gorivo, platim karticom, kupim kutiju winstona i to dugačkog,  u kiosku karticom.

Odem poslije posla u šoping, primjer u Kaufland, sve platim karticom... 

 

Država je i tu ukakila.

Trebali su dozvoliti ljudima (koji vole novčanice) da kupe osim "sitnih" eurića za 100kn, i apoene od 5,10,20 € do 1000 kn i fertig..ENDE.

 

"Nema više kune", i to je to... manje brige za sve.

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
14 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
Damir22 kaže...
Tko legalno ima kune, vec ih je spremio u banku, a za.prvih par dana si je osigurao onoliko eura koliko misli da ce mu trebati, ako mu bas treba gotovina.

Uostalom, cijela ova godina je prakticki bila prijelazni period, u kojem se moglo rijesiti kuna i nabaviti euro. Uostalom, ne sjecam se kad sam zadnji put vidio novcanik bez eura (svoj jedino)... Cak i u vrijeme kad stvarno nista nisi mogao s njima, opet....

Tih 15 dana je prakticki iskljucivo za pranje novaca, da kroz trgovinu i maloprodaju proturis sve ono sto ne mozes preko poste/banke/mjenjacnice...

Amen.

 eh za ekipu poput lika kojem sam prodao auto (preprodavač kukuruza, dao mi novce u obliku cigle obložene staniolom - morao sam si grist jezik da se ne puknem smijati), mjenjačnice imaju tečaj preko 7.8 kn za €...

 

oni ne pitaju o porijeklu novca, ali to dobro naplate...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdoblje i

Pa euri su se mogli kupiti uvijek. Mogu i danas ako netko želi. Nije strašno loš tečaj u bankama.

Cijela je ova stvar samo da ljudi kad drugog odu po kruh u dućan ne moraju svi prvo stati u red pred mjenjačnicu ili banku. Ili zamisli idu točiti gorivo prije nego se banke otvore ill što god im drugo treba.

A Damir misli da će ljudi prati novac korz maloprodaju. Da u Konzulu na uglu, u kafiću  i u pekari ćeš u dva tjedna oprati lovu. Stvarno???

Ajde stvarno, sve su zemlje tako prešle na euro pa ćemo i mi. Uostalom koliko god je netko protiv na forumu neće ništa promijeniti.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
Nisi uopce shvatio poantu posta....

No ok....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdoblje i

A kako da moj prijatelj prebaci ušteđenih milijun eura na račun bilo koje banke? Novci su u čarapi i odavno pretvoreni u euro? koliko može prebaciti mjesečno bez da bude na radaru? Pitam za prijatelja.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
najdix kaže...

A kako da moj prijatelj prebaci ušteđenih milijun eura na račun bilo koje banke? Novci su u čarapi i odavno pretvoreni u euro? koliko može prebaciti mjesečno bez da bude na radaru? Pitam za prijatelja.

A napravit ce ko svi politicari kad moraju oprat lovu od provizije, kupiti rohbau stan, kucu i dalje je opremiti i urediti kešom.
Tko je kad politicare pitao od kud im lova za uređenje.

Kredit ce vratiti sigurno renatanjem kuce ili apartmana 😉 i na to prakticno nece platit nis poreza, samo ono sitno po krevetu sto se placa.  Sta mislis zasto se toliko kupovalo stanova, apartmana, hehhehe

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.12.2022 22:25 (bus).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
najdix kaže...

A kako da moj prijatelj prebaci ušteđenih milijun eura na račun bilo koje banke? Novci su u čarapi i odavno pretvoreni u euro? koliko može prebaciti mjesečno bez da bude na radaru? Pitam za prijatelja.

Otvori autopraonicu na kovanice i prijavljuj sulude i nerealne milijunske prihode. 

Ovo mi je palo na pamet, nipošto nije iz serije Breaking Bad, treća sezona.

14 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl

u Hrvata se rako kako je kolega bus rekao:

 

kupi se "sirovi" stan i solarno plaćanje radova i opreme za njega, kolega koji je u nekretninama isto tako funkcionira...

 

a ojri se drže u čarapama doma...

Ju je je? Je ju je!
2 godine
online
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
najdix kaže...

A kako da moj prijatelj prebaci ušteđenih milijun eura na račun bilo koje banke? Novci su u čarapi i odavno pretvoreni u euro? koliko može prebaciti mjesečno bez da bude na radaru? Pitam za prijatelja.

A zašto bi uopće prebacio te novce u banku ?! 

Reci priki, neka stoje gdje su bili i do sada, ili neka ih da crkvi, njima uvijek treba za nove Mečke. 

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
16 godina
online
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
Ajar kaže...

ovakvo nešto, nažalost ima smisla u potpunom apsurdu sisuacije. koje fakin "prijelazno razdoblje"?! pokušajmo zamisliti kako bi to izgledalo 3. rujna 1967. kad je švedska na "hop!" promijenila stranu vožnje cestom s lijeve u desnu (kao i ostatak jevrope, osim onih mutavaca tamo s otočja, potariihsvetikriž). u 4:50 ujutro su se svi zaustavili a u 5:00 već su nastavili voziti (dotad) kontra stranom. ...

 I sve je prošlo potpuno glatko...

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
9 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
bus kaže...

A napravit ce ko svi politicari kad moraju oprat lovu od provizije, kupiti rohbau stan, kucu i dalje je opremiti i urediti kešom.
Tko je kad politicare pitao od kud im lova za uređenje.

Kredit ce vratiti sigurno renatanjem kuce ili apartmana 😉 i na to prakticno nece platit nis poreza, samo ono sitno po krevetu sto se placa.  Sta mislis zasto se toliko kupovalo stanova, apartmana, hehhehe

 Jedan od razloga (osim navedenoga) je i to što više nema kamata na štednju... prije su kamate bile 4-5% a inflacija oko 2%... sad... uhh... samo sjediš i gledaš kako se kapital topi kao snjegović u proljeće.

15 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
Damir22 kaže...
Nisi uopce shvatio poantu posta....

No ok....

Nisi stisnuo meni odgovor ali budući da sam te prozvao, pretpostavit ću da na mene misliš.

Što to nisam shvatio? Jer jako me zanima.

Ja sam misli na tvoje "Tih 15 dana je prakticki iskljucivo za pranje novaca, da kroz trgovinu i maloprodaju proturis sve ono sto ne mozes preko poste/banke/mjenjacnice".

Pranje novaca je ilegalna radnja gdje se novac zarađen kriminalom zamijeni za drugi novac.

Ako je 15 dana "isključivo za pranje novaca", onda kažeš da je hrvatska vladato omogučila isključivo za ilegalne radnje u maloprodaji? Ili sve zemlje koje su imale prijalazni rok "dual circulation"? A to su valjda sve zemlje, koliko je meni poznato, samo nije bilo isto vrijeme.

Ili kad si rekao da je "isključivo za pranje novaca", mislio si "između ostalog i za pranje novaca"? Onda opet pitam, jel sve zemlje koje su prešle na euro su imale namjeru svojih vlada da omoguće pranje novca "kroz maloprodaju"?

11 godina
offline
Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdoblje i

Komplikacija će biti jer će dobar dio građana riješavati svoje zadnje zalihe kuna u trgovinama sljedeća dva tjedna, a očekivati će ostatak u eurima. Naravno, kako blagajne neće imati beskonačno mnogo eura za vračanje, brzo će svoje zalihe isprazniti i onda će vraćati ljudima ono što imaju - kune. Većina normalnih građana će to shvatiti, ali sigurno će biti i onih nadrkanih koji će stvarati blaganicama probleme. "Eee, di su euri, šta mi vraćaš kune..." - takvih će biti sigurno.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
CVET2 kaže...

Komplikacija će biti jer će dobar dio građana riješavati svoje zadnje zalihe kuna u trgovinama sljedeća dva tjedna, a očekivati će ostatak u eurima. Naravno, kako blagajne neće imati beskonačno mnogo eura za vračanje, brzo će svoje zalihe isprazniti i onda će vraćati ljudima ono što imaju - kune. Većina normalnih građana će to shvatiti, ali sigurno će biti i onih nadrkanih koji će stvarati blaganicama probleme. "Eee, di su euri, šta mi vraćaš kune..." - takvih će biti sigurno.

 Bullshit.

1. Trgovci će imati Eura, pa znaju što im je raditi.

2. Puno ljudi plaća karticama. Ja plaćam mobitelom 99% već preko 4 godine, još prije nego sam prešao na Revolut.

3. Ako slučajno netko neće imati za vratiti, može čovjek na bilo koji bankomat iza ugla jer nema provizije do 15. siječnja za novčanice. Al to neće pomoći puno jer trebaju trgovci sitnije novce. Dakle kovanice su mogli odavno dobiti i još mogu i imat će ih.

4. Nakon 3 dana rijetko će tko imati kune, a neki će pričekati mjesec dana, skupiti što imaju po kući i otići u banku u veljači. Ja već mjesec i pol ne nosim kune. Nemam ih.

5. Neće biti ovih što mi vraćaš kune jer se kune neće vraćati.

Dakle opet, Bio sam u Sloveniji kad su oni prelazili na Euro. Nisu imali dramu. Nitko nije imao dramu, nećemo ni mi. Svi su imali prijelazno razdoblje dvojnog optjecaja.

11 godina
offline
Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdoblje i

A vidjet ćemo. Nadam se da će biti tako. Ali sigurno će se naći tu i tamo neki zaguljeni kupac.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdoblje i

I jel bilo drame u novogodišnjoj noći?

Čekam izvještaj sutra kad trgovine počnu raditi.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl

Čekamo da prorade internet bankarstva pa ćemo znati

8 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
Za sada, stari stih najbolje opisuje pocetak....

Mala nuzda jedan, a velika dva.....

:)
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdoblje i

https://apps.apple.com/hr/app/vrati-kusur-monianto-eur-u-kn/id6444594872?l=hr

 

od jučer je ova aplikacija dostupna i za iPhone na app store nakon

malo problema s objavljivanjem, vjerujem ipak na vrijeme

 

nije bilo inicijalno planirano no nakon 21000 instalacija i brojnih upita zašto su iPhone korisnici zakinuti napravili smo.

 

inace danas na Jarunu popio kavu za kn i kusur kn. Masovno smo još u starom filmu i nitko se ne žali. 
ma bit će najveći problem naviknuti se na iznose. Bas gledam cijenu goriva pa pokušavam zapamtiti.

 

 

 

 
2 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
Mandor kaže...

5. Neće biti ovih što mi vraćaš kune jer se kune neće vraćati.

 

Ako trgovac nema eura za vratiti (kovanice npr) može vraćati u kunama. Tako da će se kune sigurno vraćati u određenim slučajevima.

'' Iznimno, ako primatelj plaćanja nije u objektivnoj mogućnosti ostatak iznosa vratiti u gotovom novcu eura, može ostatak vratiti u gotovom novcu kune ili gotovom novcu kune i gotovom novcu eura. ''

6 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
Evo, proradilo je mobilno bankarstvo.
Skužio sam da nadostaju transakcije učinjene karticom na staru i novu godinu. Stanje se prikazuje bez njih. Jel to previd banke ili će naknadno to uvesti? Mislim, teško da su bankari pogriješili.
najdix
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl

Ima. U kunama. Sa sela sam. Kod mene, nema slobodne zemlje da uzmem od nekoga i obrađujem. Niti bašte, a sve i je rascjepkano. Uglavnom, 3 čovjeka, rade jako, tu nemam prigovora. Jedan se bavi drvima, ima puno svoje šume, a još više od ovih iz Dojče i Australije koji ni ne znaju što je njihovo. Ova druga 2, hektolitri vina u rakije kroz zadnjih nekih 20 godina. Akumuliralo se jako puno gotovine. Jedan je kupio mehanizacije za to, ostala dva polovno sveto trojstvo. Zasad nitko nije pitao za porijeklo novca, al mogli su i mogli bi. Ne znam jel im se isplati zezat ljude za iznose do 50.000 eura. 
Mandor bravo za tebe. Daj mi reci, kak da platim neke usluge koje su... Ma znaš što, čim si na revoultu sve je ok. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.1.2023 8:26 (cvaja997).
13 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
Zaporožac kaže...

Sve se razumije...pišem o satiri od cijele blesave situacije oko prelaska na euro.

Normalno je da su se "pravi" lopovi odavno pobrinuli za svoj novac, pa da i imaju keš.

Smiješno mi je što država dozvoli mjenjačnicama da ljudima prodaje Eure po 7,70 kn.

 

Poslije 1.1 slijedi valuta Euro, i ne znam čemu uopće ta prijelazna sranja s kunama ?

Imali su i firme i građani preko godinu dana prilagoditi se tomu...

 

Kumice na placu su najinteligentnije kad se tiče vraćanje kusur.

Ne bu njih niko zajebal, ni s tim novim sitnim novčićima.

 

We wish you a merry Christmas
We wish you a merry Christmas
We wish you a merry Christmas and a happy New Year la.la.la.la. 🎤 🎼 🎼🎸 🎶🎵🎶🎵

 

 

”Smiješno mi je što država dozvoli mjenjačnicama da ljudima prodaju €uro po 7.70kn.”!!!!! 

Kolega moj cijenjeni, pitam se pitam kada ste vi bili uopće u kojoj banci NHF obzirom morate znati da svaka banka ima tri tečaja, kupovni, srednji i prodajni, gdje je onaj 7.5345 srednji, a prodajni, e to je onaj grm u zecu, onaj vrag u detaljima! 

Obzirom na situaciju, može još uvijek ima do 15 siječnja, vjerojatno se ne može pogledati na stranicama banaka ili HNBa, ali Bože moj, nisu ni bankari Filistejci tek tako! 

ATJ Lučko
12 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
Jučer platio gotovinom na benzinskoj cigarete umjesto 29 kn 29,38 kn!?
Sve da i imam,otkud mi
Moj PC  
2 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
Ja bi vama te cigare naplatio masno, toliko masno da bi pušili i filter 😜
8 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
Nakon sto su nas mjesecima maltretirali fiksnim tecajem konverzije, etickim kodeksom, obecanjima postene pretvorbe......

Danas je manje vise sve sto sam kupovao kostalo skuplje nego u subotu.

Kruh, 8.50kn u subotu, danas je 9.04kn. jer je vjerovatno zvucalo bolje 1.20 eur nego 1.12eur. A i olaksava vracanje kusura, jelte...

Znaci, sva ona obecanja kako ce sve kostati isto, samo u drugoj valuti, nista od toga, ocekivano, jer protuzakonito je upotrijebiti bilo koji tecaj za preracunavanje osim sluzbenog, no nije protuzakonito povecati cijenu da nastimas "okruglo" u eurima....

I dok su neka poskupljenja lako objasnjiva, realna i mozda neizbjezna, zanima me, od subote do ponedeljka, sto je tocno poskupilo proizvodni proces, da opravda poskupljenje od 54 lipe, ili 8 centa.....

I vec je pocelo zaokruzivanje, od 3 trgovine, u jednoj maloj lokalnoj su jedini uredno vratili 3 centa (po 1 cent kovanice), druge dvije, popularni trgovacki lanci su jednostavno ignorirali te cente i vratili bez njih.....

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
6 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl

Eh, mi 30.12. u pekari maloj kupili hrenovku u pecivu za 8 kn, 1.1. je već bila 1,5 euro / 11.30 kn :D 

8 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
Pa da, to kazem.

Cijeli napor je ulozen da nas ne varaju na tecaju, ali nimalo napora da nas ne varaju na nekim fantomskim poskupljenjima....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl

I ja sam uzeo jučer. Neznam zašto

12 godina
offline
Re: Vrati kusur – aplikacija za prijelazno razdobl
znaš da je masno štetnije od cigareta
Sve da i imam,otkud mi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice