VR u raljama igrača - imate li ga ili mislite kupi

poruka: 28
|
čitano: 14.818
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "VR u raljama igrača - imate li ga ili mislite kupi".
6 godina
offline
VR u raljama igrača - imate li ga ili mislite kupi

Kakvi su ovo "nepromišljeni" odgovori u anketi.?

 

Na pitanje "Jeste li se ikada igrali u VR-u?" za odgovor Ne ima samo "Ne i ne namjeravam".

Evo ja nisam probao, ali namjeravam čim Sony spusti cijenu na €400.

 

 
7 0 hvala 0
11 godina
offline
VR u raljama igrača - imate li ga ili mislite kupi

Probao Oculus Rift,Pico4 i kupio PSVR2.

Za sada dojmovi 95/100 smeta me jedino kad moram ponovo namjestat zonu igranja,sve  ostalo je neocekivano dobro. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
VR u raljama igrača - imate li ga ili mislite kupi

Imam meta quest 2. Iskreno nakon 10ak povremeno igranih naslova meni je skroz bezveze. Nisam ga vec 1 godinu niti upalio.

 

Mislio sam takodjer da ce biti dobra zamjena za TV i odlazak u kino, ali nije. Osjecaj je katastrofa, ne bi mogao tako gledati nego mozda 30 minuta.

 

nije problem grafika nego ruzan osjecaj na glavi, znojenje, nedostatak bilo kakvog kvalitetnog sadrzaja. cinjenica da je namijenjen iskljucivo za zabavni softver mu drasticno smanjuje korisnost.

mozda da se izda nekakva VR enciklopedija ili slicno gdje bi se vratili u proslost i izbliza vidjeli piramide, hodali titanicom, letjeli u svemiru, to bi mozda moglo opravdqti investiciju. Sve drugo daleko je bolje na racunalu.

Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR u raljama igrača - imate li ga ili mislite
Ide za 100e?
13 godina
offline
VR u raljama igrača - imate li ga ili mislite kupi

Nadodajem, NISAM ali NAMJERAVAM u skoroj budućnosti 

U fazi sam informiranja, obzirom je tu negdje i , pa ako kompatibilnost bude igrala main ulogu, bude tu premišlanja 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
VR u raljama igrača - imate li ga ili mislite kupi

Od kupnje VR opreme najviše vas odbija: Nešto drugo ! 

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
VR u raljama igrača - imate li ga ili mislite kupi

Od kupnje VR me jako uspjesno odbija sitnica zvana zivot ;)

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
10 0 hvala 2
12 godina
protjeran
offline
VR u raljama igrača - imate li ga ili mislite kupi

Kad priznaju da cijelu VR industriju NE pogone igrice, Cukerbrijegov Meta i sl. vec iskrivljeni iskonski nagoni: razno razni Wankzovi, Badoinki, SLR-ovi, 18vr i slicne idiotarije, onda ce prestati ovakve ankete.

 

Inace, imam 400-tinjak VR "setova" koji najobicniji mob pretvaraju u VR, sklopivi, nitko ih nece. Bili namijenjeni kao promo goodie za launch projekta koji je taman propao pred lansiranje (tj. investitor se povukao). Sto bi kvartovski klinci puni testosterona dali za to ... ROFL.

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: VR u raljama igrača - imate li ga ili mislite

Lupi neki giveaway.

Linux, Arch Linux.
13 godina
offline
VR u raljama igrača - imate li ga ili mislite kupi

Drago je pisao kolumnu za PS VR2, sad anketa pa pretpostavljam da ce sljedeci Bug imat temu vezanu za VR.

 

Mozda nisam mjerodavan s obzirom da sam se preselio u Norvesku, ali sam early adopter PS VR2 headseta.

 

Ukratko, iskustvo koje pruza je neusporedivo s TVom. Puno novaca u svakom slucaju, ali vec unutar nekoliko tjedana koliko ga imam, dozivio sam toliko trenutaka koji su me ostavili bez teksta, a igrao sam samo 1 igru... (Gran Turismo 7)

 

Primjer:

 

Utrka na Daytona ovalu sa 20 koncept automobila koji su svi mahom vrlo niski i stružu po podu. Zalazak sunca u pozadini i zvijezde polako izlaze na vidjelo, a moje vjetrobransko stalko je obasipano sa tisućama iskri od auti ispred mene. Kupam se u tisućama narančastih krijesnica dok se vrtim u krug preko 350 km/h i jedva drzim volan pod kontrolom. Osjećaj brzine, strah od izvrtanja, klaustrofobija kokpita trkaćih auti, adrenalin i napetost.

 

Nikad nisam doživio tu razinu emocija igrajući racing igre, za nešto toliko skupo i nedohvatno poput profesionalnog utrkivanja, ovo je najbliže što će smrtnik poput mene moći doživjeti da je koliko toliko slično. Fenomenalno!

 

 

It s just cornflakes...
Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: VR u raljama igrača - imate li ga ili mislite
Qudek kaže...

Drago je pisao kolumnu za PS VR2, sad anketa pa pretpostavljam da ce sljedeci Bug imat temu vezanu za VR.

 

Mozda nisam mjerodavan s obzirom da sam se preselio u Norvesku, ali sam early adopter PS VR2 headseta.

 

Ukratko, iskustvo koje pruza je neusporedivo s TVom. Puno novaca u svakom slucaju, ali vec unutar nekoliko tjedana koliko ga imam, dozivio sam toliko trenutaka koji su me ostavili bez teksta, a igrao sam samo 1 igru... (Gran Turismo 7)

 

Primjer:

 

Utrka na Daytona ovalu sa 20 koncept automobila koji su svi mahom vrlo niski i stružu po podu. Zalazak sunca u pozadini i zvijezde polako izlaze na vidjelo, a moje vjetrobransko stalko je obasipano sa tisućama iskri od auti ispred mene. Kupam se u tisućama narančastih krijesnica dok se vrtim u krug preko 350 km/h i jedva drzim volan pod kontrolom. Osjećaj brzine, strah od izvrtanja, klaustrofobija kokpita trkaćih auti, adrenalin i napetost.

 

Nikad nisam doživio tu razinu emocija igrajući racing igre, za nešto toliko skupo i nedohvatno poput profesionalnog utrkivanja, ovo je najbliže što će smrtnik poput mene moći doživjeti da je koliko toliko slično. Fenomenalno!

 

 

 Bas igram GT7 i vozim na Daytoni,prvo mjesto,10 krugova,zaboravio otic u pit natocit gorivo...ajmo ponovo 😁

Iskreno mi je vise nezamislivo igrat GT7 flat...tolika mi je razlika u osjecaju ceste a samim time i u igrivosti.

PSVR2 je izuzetno lagano "prodat" ljudima ako vole voznje....samo im date GT7 par desetaka minuta 🥂

 

Inace danas sam prvi put rijesavao Rally i Pick UP utrke jer mi to nikako nije pasalo kad sam igrao flat,jednostavno nisam imao dobar osjecaj za te vrste auta i upravljanja.Sa VR je to sad na svom mjestu,svaka vrsta auta i utrka ima svoj jedinstven osjecaj upravljanja/fizike i danas to sve rijesio sa zlatom.

15 godina
online
Re: VR u raljama igrača - imate li ga ili mislite
Jel ima tko PSVR1 za PS4?
Ako da, jel mi može potvrditi da je grafika na njemu jako loša i zrnata, ono ko na starom Pentium 4 bez 3D kartice? I to mislim na PS4 Pro, dakle najjači model
Konkretno mislim na igre Dirt Rally 1, Star wars Squadrons te Rush of blood
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.3.2023 12:16 (Ges).
 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: VR u raljama igrača - imate li ga ili mislite
jacob33 kaže...

Kad priznaju da cijelu VR industriju NE pogone igrice, Cukerbrijegov Meta i sl. vec iskrivljeni iskonski nagoni: razno razni Wankzovi, Badoinki, SLR-ovi, 18vr i slicne idiotarije, onda ce prestati ovakve ankete.

 

Inace, imam 400-tinjak VR "setova" koji najobicniji mob pretvaraju u VR, sklopivi, nitko ih nece. Bili namijenjeni kao promo goodie za launch projekta koji je taman propao pred lansiranje (tj. investitor se povukao). Sto bi kvartovski klinci puni testosterona dali za to ... ROFL.

Isto se može reć i za internet prije cca 20 godina. Toga je oduvijek bilo i bit će, kad se pojave hologrami bit će ista priča :D. Proizvođači su sami dijelom krivi, što zbog visoke cijena hardwarea, a što zbog kroničnog nedostatka sadržaja. Eto Valve od indexa/alyxa nije takoreć ništa napravio za VR. Ima tolko starih naslova koje bi ljudi rado ponovo odigrali u VR-u, a dali bi se uz malo ulaganja preradit,...ali nitko niš ne radi,...nego moraš po webu tražit nekakve opskurne modove i polu rješenja. end of rant.

16 godina
moderator
offline
Re: VR u raljama igrača - imate li ga ili mislite
Qudek kaže...

Drago je pisao kolumnu za PS VR2, sad anketa pa pretpostavljam da ce sljedeci Bug imat temu vezanu za VR.

 

 

TB travnja nije vezana uz VR, ali je Tup pogled opet vezan uz VR2 i u njemu - priznajem da sam pogriješio! GASP! ("Doktori ga mrze, provjerite zašto...")

 

Shvatio sam da je VR2 za najveći broj igrača daleko najjeftiniji put do VR-a uopće - moja konfiguracija bez VR naglavnika sama košta preko 3.000 eura (s naglavnikom preko 4.000 eura), a PS5 + VR2 je više nego upola jeftiniji od toga - oko 1200 eura (PS5+VR2). Na PC-u ne postoji tako jeftini put do VR-a kao što je ovaj PS5+VR2. 

 

Istina je da je ponuda VR igara na PS5 slaba, ali se to možda s VR2 napokon popravi. Sve na PC-u zbog čega sam kupio VR (MSFS, DCS, SW Squadrons, Dirt 2... i plus još neke igre za koje nisam ni znao da će mi se dopasti - Thrill of the Fight - tko ima VR na PC-u neka da 8 eura za to, igra je urnebesna) mi radi kako sam i očekivao. Ovo hodanje planka i RPG-ovi/FPS-ovi u VR-u me previše ne interesiraju, ali shvaćam da je za većinu igrača to ono što ih može gurnuti na stranu kupnje VR-a. 

 

 

 

 

 

This space for rent!
11 godina
offline
VR u raljama igrača - imate li ga ili mislite kupi

Da problem je nedostatak softvera ili mobitel softver.

Headsetove proizvodi hrpaaaa firmi a skoro nitko od njih ne ulaze u igre....Valve je mogao in house prilagodit HL2 i epizode za VR....ekipa bi ubila za to.Imaju modovi ali to nikad nije kao sluzbena podrska...

 

Svi zabrijavaju ma metaversume gdje cemo svi sjedit doma sa headsetom na glavi i bit u chat sobi sa retardiranim avatarima....zabrijavaju da su ovo devedesete.

Ekipa ce kupit igre i trosit novac na igre,ja sprzio vec parsto eura a tek uzeo VR2 😁😁😁

 

Sony za sad ubija podrskom AAA naslova u usporedbi sa svima ostalima ALI to mora bit konstanta,da barem 1-2 AAA igre izadju mjesecno plus par ovih manjih sa ostalih VR sistema.

Valve je izdao samo HL Alyx,Facebook niti jednu AAA igru,ovi sto rade Pico takodjer nista,HTC takodjer nista,onaj Pimax nista....oni svi zabrijavaju na socijalnu i biznis primjenu a to je onda uistinu sacica trzista...doslovno nista.

Steta sto MS nije podrzao VR na Xboxu...

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
VR u raljama igrača - imate li ga ili mislite kupi

Mislio sam napisat ne, al kad sam vidio post od kolege gdje insinuira na 18+ stvari, da, zelim probat. Bit ce tu i moralno upitnih stvari, vec vidim. Gal Gadot, Miss Jacklyn i ostale poznate licnosti, a da ne govorim o drugacijoj zloupotrebi. Osobno bih vise volio upravljanje snovima. Sanjas svaki dan ono sto pozelis. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: VR u raljama igrača - imate li ga ili mislite
jacob33 kaže...

Kad priznaju da cijelu VR industriju NE pogone igrice, Cukerbrijegov Meta i sl. vec iskrivljeni iskonski nagoni: razno razni Wankzovi, Badoinki, SLR-ovi, 18vr i slicne idiotarije, onda ce prestati ovakve ankete.

 

Inace, imam 400-tinjak VR "setova" koji najobicniji mob pretvaraju u VR, sklopivi, nitko ih nece. Bili namijenjeni kao promo goodie za launch projekta koji je taman propao pred lansiranje (tj. investitor se povukao). Sto bi kvartovski klinci puni testosterona dali za to ... ROFL.

 

Meni Quest 2 jedino za to i služi :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
Re: VR u raljama igrača - imate li ga ili mislite
Ges kaže...
Jel ima tko PSVR1 za PS4?
Ako da, jel mi može potvrditi da je grafika na njemu jako loša i zrnata, ono ko na starom Pentium 4 bez 3D kartice? I to mislim na PS4 Pro, dakle najjači model
Konkretno mislim na igre Dirt Rally 1, Star wars Squadrons te Rush of blood

 Imam ja, ono... teško za opisati, više je mutno nego zrnato. Možda bi bilo najbolje opisati kao da imaš full HD ekran i na njega odabareš neku nenativnu rezoluciju pa se zato slika "muti". Samo što je izraženije jer je i rezolucija ekrana u headsetu isto mala. OK je, radi, i navikneš se nakon nekog vremena. Ali se primjeti. Možda bi bolji opis bio kao da gledaš film iz videoteke sa VHS kazete, bilo nam je to dobro jer nismo imali bolje 😅.
Zato sam onomad i upgradea-ao sa PS4 na PS4 Pro, u nadi da će biti bolje, ali i nije neka razlika, 10ak % je bolje, ako moram kvantificirati. 
Rush for Blood je čak i OK, igra je prilično mračna pa se manje ističe za kvaliteta prikaza. Ove ostale nisam probao, jedino iz SW Battlefront-a VR tech gdje "voziš" X-Wing, evo kako to izgleda, minus rezolucija jer je ovo snimka sa konzole, na headset-u ipak izgleda malo drugačije 





Kod PSVR2 mi je najiritantnije što nije backward kompatibilan. Da je vjerojatno bih ga već kupio da mogu odigrati te igre u "nemutnoj" verziji na PS5. Ali eto, nisu kompatibilni pa nula bodova. Igra baš treba dobiti update da radi sa PSVR2, a to mislim da i nećemo toliko često dobiti 😬.

15 godina
online
Re: VR u raljama igrača - imate li ga ili mislite
Solo761 kaže...
Ges kaže...
Jel ima tko PSVR1 za PS4?
Ako da, jel mi može potvrditi da je grafika na njemu jako loša i zrnata, ono ko na starom Pentium 4 bez 3D kartice? I to mislim na PS4 Pro, dakle najjači model
Konkretno mislim na igre Dirt Rally 1, Star wars Squadrons te Rush of blood

 Imam ja, ono... teško za opisati, više je mutno nego zrnato. Možda bi bilo najbolje opisati kao da imaš full HD ekran i na njega odabareš neku nenativnu rezoluciju pa se zato slika "muti". Samo što je izraženije jer je i rezolucija ekrana u headsetu isto mala. OK je, radi, i navikneš se nakon nekog vremena. Ali se primjeti. Možda bi bolji opis bio kao da gledaš film iz videoteke sa VHS kazete, bilo nam je to dobro jer nismo imali bolje 😅.
Zato sam onomad i upgradea-ao sa PS4 na PS4 Pro, u nadi da će biti bolje, ali i nije neka razlika, 10ak % je bolje, ako moram kvantificirati. 
Rush for Blood je čak i OK, igra je prilično mračna pa se manje ističe za kvaliteta prikaza. Ove ostale nisam probao, jedino iz SW Battlefront-a VR tech gdje "voziš" X-Wing, evo kako to izgleda, minus rezolucija jer je ovo snimka sa konzole, na headset-u ipak izgleda malo drugačije 





Kod PSVR2 mi je najiritantnije što nije backward kompatibilan. Da je vjerojatno bih ga već kupio da mogu odigrati te igre u "nemutnoj" verziji na PS5. Ali eto, nisu kompatibilni pa nula bodova. Igra baš treba dobiti update da radi sa PSVR2, a to mislim da i nećemo toliko često dobiti 😬.

mi ko da pričamo o različitim uređajima. Meni ne izgleda mutno, dapače oštra je slika, ali je grafika loša do boli, ono ko da ne postoji AA i AS filtering, sve je nazubljeno kao one stare 3D igre, recimo vrlo slično ovakvoj grafici: https://m.media-amazon.com/images/I/51AT9RK0GSL.jpg ili još bolje, ovoj na lijevo: https://1734811051.rsc.cdn77.org/data/images/full/391756/video-game-graphics-aa-on-vs-off.jpg

Igra Astrobot izgleda još najbolje no svejedno je skroz zrnata.

 

Imam PS4 Pro i PSVR prvi model (CUH ZVR1)

 

 

16 godina
offline
VR u raljama igrača - imate li ga ili mislite kupi

Dobar dio toga je zbog niske rezolucije samih ekrana u PSVR-u, meni ne izgleda tako, da je totalno kao da nema nekog zaglađivanja, ali je zrnato zbog ekrana. Tzv. "screendoor" efekt, kao da gledam na to kroz mrežu za komarce pa vidim mrežu piksela i iza njih mutno.

I kod mene je PS4 Pro i prva generacija PSVR-a (kutija koja nema HDR pass through). Imao sam prvi "čisti" PS4, zbog VR-a sam i upgrade-ao na Pro, ali nije baš bilo nekog efekta.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
VR u raljama igrača - imate li ga ili mislite kupi

Prvi put isprobao originalni Oculus Rift u development verziji na gaming sajmu u Milanu još tamo negdje 2015. Nakon toga isprobavao PSVR kod frendova, a imao sam i HTC Vive na posudbi na par mjeseci.

 

Sve je to bilo fenomenalno za iskusiti, odlično za igrati ali muka za postaviti. U tih par mjeseci što sam imao Vive kod sebe igrao sam ga u svega par navrata jer mi se jednostavno nije dalo zezati 20 minuta sa račišćavanjem sobe, postavljanjem lighthousea (koji su bili na improviziranim drvenim stupovima) samo da krenem igrati. Naravno, na PC-u onda mrdaš po postavkama pokušavajući izvuć optimum s obzirom na konfiguraciju.. Kombinacija cijene, nezgrapnosti, nepraktičnosti me je (srećom) uvijek odbila od ideje da uzmem.

 

Za PSVR2 nisam bio nimalo zainteresiran s obzirom da me PSVR1 nikad nije oduševio, no odlučio sam potegnuti okidač s obzirom nakon svih pozitivnih reviewa prije izlaska u kombinaciji sa iznenađujuće ok cijenom s obzirom na mogućnosti u kombinaciji s jednostavnošću. I stvarno, ovo je apsolutno fantastičan komad hardvera - odlično promišljen, jednostavan za postavit, bez ikakvih bitnijih nedostataka. Sad je sve na kupcima. Najbolja prilika do sad da VR ozbiljnije zaživi.

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: VR u raljama igrača - imate li ga ili mislite
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Imam meta quest 2. Iskreno nakon 10ak povremeno igranih naslova meni je skroz bezveze. Nisam ga vec 1 godinu niti upalio.

 

Mislio sam takodjer da ce biti dobra zamjena za TV i odlazak u kino, ali nije. Osjecaj je katastrofa, ne bi mogao tako gledati nego mozda 30 minuta.

 

nije problem grafika nego ruzan osjecaj na glavi, znojenje, nedostatak bilo kakvog kvalitetnog sadrzaja. cinjenica da je namijenjen iskljucivo za zabavni softver mu drasticno smanjuje korisnost.

mozda da se izda nekakva VR enciklopedija ili slicno gdje bi se vratili u proslost i izbliza vidjeli piramide, hodali titanicom, letjeli u svemiru, to bi mozda moglo opravdqti investiciju. Sve drugo daleko je bolje na racunalu.

 -imaš pogrešan kriterij-pogled.. tj ono što je tebi zabavno ili što radiš vs ostalih, kao recimo klasičan gamer kojeg računala ne zanimaju ..

-kvaliteta sadržaja? sve što imaš na računalu je taj sadržaj + može biti prilagođen za 3d tj VR ali je besmisleno-kontraproduktivno to raditi s recimo word-excelom dok je normalno za 3d svijet kao igra ili appsi klase acad, simulatori i sl. npr način rada, miš+tipkovnica su jednostavno najbolji za većinu poslova na računalu, volan-joystick može biti za vožnju ali nije za ostalo, u odnosu na miša joystick je impotentan-ograničen.. dok uz broj tipki na 102-tipkovnici kontroleri za igre jednostavno nemaju toliko tipki, tj sva slova koja vidiš mogu biti neka kratica-naredba, odnosno pokušaj kontrolerom-joyom nešto napisati kao ovaj text ili na mobitelu..

-jedini realni problem u 3d je kretanje, tj igrač ipak stoji u nekom prostoru-zoni, ne može trčati nogama nego trči pokretom kontrolera kao miš-tipke.. drugi problem je peciznost-reakcija, kako senzora koje mora očitati i prenjeti u app kao informaciju tako i snaga-brzina sustava koji to treba omogućiti (u idućem postu-citatu o tome, mobači i sl.) .. tj klasično jače-gamersko računalo klase 'zvjer' + skupa-jaka oprema su ok, jeftikaneri nisu do neupotrebljivosti, odnosno kao kvadratna jednadžba za potrebnu snagu gpu-grafike za normalan gaming na monitoru-2d toliko treba biti jači-skuplji za 3d jer mora isto + dodatno praćenje-prijenost 3d svijeta ili karikirano-laički, ako 2d izračunava samo jednu od 360 pozicija vidljivih na ekranu, 3d u svakom trenu može zakrenuti pogled a time i ono što ekran treba prikazati, tj da bi to bilo adekvatno ili mora x360 puta više računati unaprijed ili mora biti toliko jak-jači da na pomak od 1 stupanj izračuna dovoljno brzo novu projekciju i prikaže je dovoljno brzo da nema laga-zastoja dok 2d prikaz to nema, tj sve ostalo je isto dok 3d ima i taj pomak rakusa a time i svega što treba biti prikazano a to se sve vidi kao popularan FPS-brzina koja je direktno povezana s cijenom-klasom-snagom računala-opreme kao usporedba cijena početne-srednje i top klase gpu recimo do 100€, 500€ +1000€ .. gdje je 50 neka sredina, dovoljno pristupačna da si možemo priuštiti (uz dio ankete za naše tržište dok su cjene svjetske + više pa je u anketi kao sredina 200-300€ tj realnije u odnosu na plaće-standard, no nerealno jer su cijene svjetske i kod nas je sve to skuplje nego vani-zapad.. tj rezultat ankete je zavaravajući jer oni koji imaju novca imaju skuplje, oni koji nemaju nemaju srednje nego ništa... a statistika od tog napravi sarmu, s razlikom da nije pola-pola zelje-meso nego desetak posto kod nas jede meso, ostali zelje, realniji odnos zapada.. i 500€ kao neke psiho-cjenovne granice).

-želiš hodati titanicom? vidjeti piramide? .. to nema veze s VRom, računalima, cijenom.. to ima veze s proizvođačima, interesima, franšizama, tj da je u pitanju StarTrek ili superman postoje vlasnici franšize, pa sve što želiš moraš od njih kupiti-platiti odnosno oni će kad se sjete to napraviti .. ili neće.

-tj kao ponuda igara pod linuxom vs win, zašto ne rade više za lin, to je njihova stvar, pri čemu to nema veze s mogućnosit računala nego recimo zastupljenost u desktop segmetnu gdje win dominra s 92% vs 2% i tad je jasno zašto ne rade igre za linux.. tržište-zarada, prije da će za pleyku ili nintendo ili mobač.. i sad svi rade sve za mobače jer su x-puta veće tržište nego PC.. no to samo služi kao odgovor na tvoj 'prigovor' o tome da nema ponude onog što bi ti želio.. uz anegdotu, sličnost.. tj možda misiš da bi to želio-gledao-koristio, no tek kad to netko napravi-ponudi i ako to platiš ide biz a to je puno 'ako' uvjeta ili možda, tj tako je jednom sladoledar pitao za sladoled nekog okusa, recimo dinje.. pohvalili smo ga, ukusan-osvježavajući.. i on ga je logično stavio u ponudu uz ostale ponude bezbrojnih okusa banane-limuna-pistacia-čokolade..  i na kraju ga je bacio, gubitak, jer ja jedem recimo čokoladu ili kako mi se kad poželi.. pouka? nitko ne želi uložiti s 'možda' zaradom pogotovo kad ima ono što radi promet-zaradu provjereno.. tj može ali je velika šansa da će biti bačeno-gubitak dok si ti kao i ja samo jedan-pojedinac od miljarde i zapravo odluka da-ne-za-protiv pojedinca ne znači baš ništa, za sladoled-kuglicu ili jedan vr set, jedan soft-naslov koji se proda ili baci tj jedan je nevažan, važni su miljarda-ostali.. većina.

-što ta većina traži? .. piramide i titanic? -ne, tj dosadašnji biz u igrama nekako ide, zarađuje i nitko pametan-iskusan ne želi baciti sladoled od dinja, koji je opet, bio ukusan-osvježavajući.. pohvalili ga no bio je promašaj ili pogrešna anketa-zaključak-uzorak-masa.. 

 

jacob33 kaže...

Kad priznaju da cijelu VR industriju NE pogone igrice, Cukerbrijegov Meta i sl. vec iskrivljeni iskonski nagoni: razno razni Wankzovi, Badoinki, SLR-ovi, 18vr i slicne idiotarije, onda ce prestati ovakve ankete.

 

Inace, imam 400-tinjak VR "setova" koji najobicniji mob pretvaraju u VR, sklopivi, nitko ih nece. Bili namijenjeni kao promo goodie za launch projekta koji je taman propao pred lansiranje (tj. investitor se povukao). Sto bi kvartovski klinci puni testosterona dali za to ... ROFL.

 -joj.. vr setovi.. za mob, smijeh (ili tuga).. tj hype od prije nešto godina dok je vr započeo, kao htc.. i nešto za recimo 500-1000$/€.. i pojava vr dodataka za mobač, u rangu 100kn ili 10-15€.. smijeh, bezvezarija.

-jednostavno u to vrijeme snaga-čip i grafičke mogućnosit mobitela vs danas kad su nekoliko puta jači pa i danas to nije dovoljno za mobač (možda će biti za x-godina).. no sad se već vr hladi od hypea tj ušao u 'zrelu fazu' ne hype i nagađanje šbb-kbb kao i to ući ili ne u biz pri čemu trgovac-biznismen ne mora nužno imati dovoljno 'pc-znanja' o recimo hw-u i cpu-gpu snazi da to ekšli radi ok.. ili baterija koja bi to omogućila duže od par minuta.

-jednostavno mobač je promašaj u tom vr dijelu, dok je postao recimo mediaplayer na kojem gledamo film-glazbu-iptv i twitamo-lajkamo, koristimo navigaciju i sl. ... ne vr ili takav 3d gaming, naravno ne ni rad kao u simulatoru-acadu i sl. .. 

-za usporebu, ovi vr setovi imaju cijene od cca 1000€, mobač dodatak je bio 10-20€.. bio-prošlo vrijeme, u vrijeme slabijeg čipa-grafike, recimo prije 5god.. a da se recimo danas spoji neki vr set klase 1000€ na mob tad bi čak imao dobru šansu to vrtiti, odnosno mobač u odnosu na pc ako je dovoljne snage cpu-gpu imao bi jednu prednost, nosivost, tj eliminirao bi žice-senzore ako ga gamer ima u džepu, no trebao bi i bateriju za tu procesorsku snagu koja bi kao ruksak bila dovoljno teška da juzer brzo sjedne.. kvaka-22, mogućnosit hw-a i snovi laika u teoriji kad se ne zna koja cpu-gpu snaga je potrebna za neki prikaz-efekte kao i količina struje za napojiti to sve.

-što je još bilo nekad.. npr prije desetak godina, kupovali su se fotoaparati, logično.. danas, ne, to se radi mobačem, kupovala se navigacija, danas ne, opet mobač itd.. tj postao je nešto i preuzeo-ubio staro kao fotiće (osim za profi upotrebu-klasu..) ali nije za vr jer naprosto nije za takvu nišu-upotrebu ili će tek za nešto godina biti i to adekvatna snaga-upotreba u 3d koja je x-puta viša od 2d potreba a tad i potrošnja koja je ipak važna za mobač, odnosno u klasi laptopa gamerski se nazivaju desktop replacement, ne prijenosni tj često ni nemaju bateriju odnosno za performanse traže napajanje a to tad nije bez struje-utičnice.. i zato je izmišljen naziv-klasa, tj ako to usporedimo s mobitelom tad bi mobitel izgubio mobilnost tj polovicu naziva-imena-svojstva.. tj logičnije je uzeti pleyku-konzolu u spojiti je za gaming nego prosječno računalo ili očekivati to od mobitela koji nam je služio i kao covid potvrda i za plaćanje baknigom a uskoro možda i kao eu vozačka.. tj može preuzeti stotine drugih uloga, možda čak i vr no za vr je daleko manja šansa realno .. i zato je normalno da su se povukli, mada su krenuli na valu tadašnjeg hypea.. 

-što će sutra biti mob? možda startrek trikoder, no to nije nešto što juzer želi tj nije za zabavu, tj spok i ekipa ga ne koriste za zabavu, ni za fotkanje ni twitanje.. možda kemičar za analizu spektometrom no vr u tome nema puno smilsa osim model za onog 'ćoravog' (ne mogu se sjetiti imena člana posade.. s vizirom nalik vr-u...)..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
VR u raljama igrača - imate li ga ili mislite kupi

predviđam VR-u što je bilo i 3D filmovima, VELIKO NIŠTA...možda ako VR bude po cijenama miševa ili gamepadova pa pristupan doslovno svima

Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
online
Re: VR u raljama igrača - imate li ga ili mislite
tvargek kaže...

predviđam VR-u što je bilo i 3D filmovima, VELIKO NIŠTA...možda ako VR bude po cijenama miševa ili gamepadova pa pristupan doslovno svima

Veliko ništa je problem do proizvođača sadržaja a ne do korisnika.

 

Recimo meni je 3D odličan za neke filmove, a pogotovo je odličan za dokumentarce. Čak mi je i za igranje odličan i strašno mi je žao što ga je nVidia odlučila ubiti skupa sa svojim 3D vision-om koji tek sada počinje imati smisla (jer su monitori počeli skoro pa standardno biti >120Hz) ali eto, tehnologija je bila predstavljena prije svog vremena i zaboravljena kad joj je došlo najbolje vrijeme za zrelost.

 

Istu stvar vidim i sa VR-om: bolno nedostaje sadržaja, a onaj koji postoji je obično ograničen na određenu platformu i s njome, na točno određeni VR uređaj (poput HL: Alix-a za PC/HTC) pa ispada da se plaća stotine dolara samo kako bi se zaigrala jedna jedina igra jer je ostatak sadržaja očito napravljen čisto da se upotpuni vakum na VR platformi i prema tome je nezanimljiv ili, u najboljem slučaju, kratko zanimljiv s nikakvom ponovnom igrivošću. Ja na PSVR1 sam probao dosta stvari i da je VR uređaj bolji, igranje tih igara bi bilo fantastično...

 

Evo sad baš gledam uzeti novi gamerski laptop i mučim muku s otkrivanjem da li podržava VR i što točno jer mi je cilj nositi laptop kao ruksak na leđima i na njega spojiti VR naglavnik te se tako osloboditi kablova. Ono što me muči je da li ću za igranje biti prisiljen uzimati HTC-ov uređaj kako bi uživao u pravo VR-u ili se to može postići već sa Quest-om za kojeg me muči to što je stand-alone uređaj pa izgleda da samo podržava VR preko 3rd party aplikacija poput iVRy što je prema meni nije pravi VR, pogotovo ne zamišljen za igranje već krpanje koje liči na VR igranje...

13 godina
offline
Re: VR u raljama igrača - imate li ga ili mislite
Ges kaže...
tvargek kaže...

predviđam VR-u što je bilo i 3D filmovima, VELIKO NIŠTA...možda ako VR bude po cijenama miševa ili gamepadova pa pristupan doslovno svima

Veliko ništa je problem do proizvođača sadržaja a ne do korisnika.

 

Recimo meni je 3D odličan za neke filmove, a pogotovo je odličan za dokumentarce. Čak mi je i za igranje odličan i strašno mi je žao što ga je nVidia odlučila ubiti skupa sa svojim 3D vision-om koji tek sada počinje imati smisla (jer su monitori počeli skoro pa standardno biti >120Hz) ali eto, tehnologija je bila predstavljena prije svog vremena i zaboravljena kad joj je došlo najbolje vrijeme za zrelost.

 

Istu stvar vidim i sa VR-om: bolno nedostaje sadržaja, a onaj koji postoji je obično ograničen na određenu platformu i s njome, na točno određeni VR uređaj (poput HL: Alix-a za PC/HTC) pa ispada da se plaća stotine dolara samo kako bi se zaigrala jedna jedina igra jer je ostatak sadržaja očito napravljen čisto da se upotpuni vakum na VR platformi i prema tome je nezanimljiv ili, u najboljem slučaju, kratko zanimljiv s nikakvom ponovnom igrivošću. Ja na PSVR1 sam probao dosta stvari i da je VR uređaj bolji, igranje tih igara bi bilo fantastično...

 

Evo sad baš gledam uzeti novi gamerski laptop i mučim muku s otkrivanjem da li podržava VR i što točno jer mi je cilj nositi laptop kao ruksak na leđima i na njega spojiti VR naglavnik te se tako osloboditi kablova. Ono što me muči je da li ću za igranje biti prisiljen uzimati HTC-ov uređaj kako bi uživao u pravo VR-u ili se to može postići već sa Quest-om za kojeg me muči to što je stand-alone uređaj pa izgleda da samo podržava VR preko 3rd party aplikacija poput iVRy što je prema meni nije pravi VR, pogotovo ne zamišljen za igranje već krpanje koje liči na VR igranje...

 Daj ti to sve oko VR-a ponovo istraži pa se vrati ovdje sa spoznajama. 

 

SteamVR (pretpostavljam da to povezuješ s htc-om) je platforma, a na njoj ti radi više sustava. Valve index, oculus rift, rift s, htc vive komplet, hp reverb, pimax-i, varjo i sijaset drugih pcvr sustava. 

Pošto oculus ima i svoju platformu koja, kak sam rekao, također radi na steam vr-u, tako i oculus/meta quest radi na tome ako headset povežeš sa računalom žično(oculus link) ili bežično (air link, virtual desktop), pa igraš igre s pc-a.

Ovisi i što želiš igrati. Ako nemaš neki gaming komp, onda ti je najjeftinije nabaviti psvr2, a ako hoćeš bez žice, onda ovako q2 preko air/link/vd-a. 

Možeš ti i tako s laptopom (koji će plakat od topline) na leđima ali to se baš više ne koristi. Nije čak ni dugo trajalo iako je steamvr praćenje sa base stationima najbolje moguće, ali zato baš za tu namjenu postoje ruksak računala. Osobno ne bih kretao tim putem.

 

 

 

15 godina
online
Re: VR u raljama igrača - imate li ga ili mislite
Ges kaže...
... jer mi je cilj nositi laptop kao ruksak na leđima i na njega spojiti VR naglavnik te se tako osloboditi kablova...

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
online
Re: VR u raljama igrača - imate li ga ili mislite
Zaporožac kaže...

Od kupnje VR opreme najviše vas odbija: Nešto drugo ! 

 U ovom pitanju, iako piše "najviše", bi trebalo da omogućava višestruk odabir, jer imam nekoliko show-stoppera. Prvi je cena samih uređaja. Drugi je cena računara koji je potreban da bi se VR headset terao na zadovoljavajući način. To mi je neopravdano mnogo novca za gaming, a pogotovo neopravdano mnogo novca za samo deo manji deo igara koje bih igrao (dakle, ovo je delimično i količina sadržaja, mada opet, ne znam ni da li bih želeo da sve igre budu VR). Na sve to, sa trenutnim rasporedom u dnevnoj sobi (težak, nizak luster), nema šanse da bih mogao da igram nešto u VR-u.

 

Dakle, da, sama VR oprema mi je preskupa, ali taman i da mi neko ponudi set, nema šanse da bih ga upotrebio.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
14 godina
offline
VR u raljama igrača - imate li ga ili mislite kupi

Imam Quest 2 i povremeno zaigram No Man's Sky ili Skyrim VR (s brdom modova)
Od ovih igara za dizanje pulsa igram beat saber, pingač ili neku drugu za mahanje rukama.
A ima i sadržaja za odrasle.
Zbog prirode posla i hobija imam solidnu kantu koja fino vrti Quest 2 bežično uz Vitual Desktop
Čim dođe trojka kupujem jer će sve na njemu biti dosta bolje od Questa 2

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice