Vozio sam mjesec dana uz telematiku LaqoPrevent –

poruka: 83
|
čitano: 12.134
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vozio sam mjesec dana uz telematiku LaqoPrevent – ".
3 godine
offline
Re: Vozio sam mjesec dana uz telematiku LaqoPreven
Genoxxx kaže...

Nije toliko bitna konjaža koliko kubikaža, pogotovo za gradsku vožnju i za pretjecanje... ja osobno kad sjednem iz 2.0 turba u 1.6 atmosferac imam osjećaj da je auto zavezan za drvo a potrošnja im bude ista jer ga konstantno moraš gaziti da bi razvio neku brzinu

probaj ako budeš imao prilike voziti makar 1.6 ili slabiji atmosferac po Zagrebu ili autoputu pa onda reci da je lako pratiti i uključivati se u promet

 

U autu postoji nešto što se zove mjenjač koji služi tome da motor držiš na okretajima odgovarajućim prometnoj situaciji i radnji koju želiš napraviti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2021 16:44 (Globi).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Vozio sam mjesec dana uz telematiku LaqoPreven
Idealist kaže...

Nečija nesposobnost praćenja toka prometa nije viša sila.

Molio bih te da pojasniš na što/koga si točno mislio!

Na onoga tko nije u stanju pratiti tok prometa, te zbog toga radi kolonu.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Re: Vozio sam mjesec dana uz telematiku LaqoPreven
markoBT kaže...
Genoxxx kaže...
picajzla0707 kaže...
Ma daj, imam dva auta, oba su ispod 100 konja i s oba se vozim normalno. Polo 1.6 tdi sa 90ks nema apsolutno nikakvih problema za pratit promet, nit s ubrzavanjem sa 100 na 110 na autocesti.
Stara corolla sa 70-ak konja je dosta sporija, pa opet u gradu i otvorenoj cesti nema problema, jest da je s polom puno ležernije preticanje, ali i to se obavlja rijetko ukoliko voziš najviše 10-20 km/h od ograničenja. Za one koji voze duplo od ograničenja 100 konja je malo, ali ti imaju drugi problem

Nije toliko bitna konjaža koliko kubikaža, pogotovo za gradsku vožnju i za pretjecanje... ja osobno kad sjednem iz 2.0 turba u 1.6 atmosferac imam osjećaj da je auto zavezan za drvo a potrošnja im bude ista jer ga konstantno moraš gaziti da bi razvio neku brzinu

probaj ako budeš imao prilike voziti makar 1.6 ili slabiji atmosferac po Zagrebu ili autoputu pa onda reci da je lako pratiti i uključivati se u promet

Di si ti učio fiziku?

Ne razumijem što želiš reći?

 

@globi znači trebao bi slabije aute držati u turaži pa drop the clutch svaki put kad krećem? Koje su to odgovarajuće prometne situacije?

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2021 18:14 (Genoxxx).
11 godina
offline
Re: Vozio sam mjesec dana uz telematiku LaqoPreven
Genoxxx kaže...
markoBT kaže...
Genoxxx kaže...
picajzla0707 kaže...
Ma daj, imam dva auta, oba su ispod 100 konja i s oba se vozim normalno. Polo 1.6 tdi sa 90ks nema apsolutno nikakvih problema za pratit promet, nit s ubrzavanjem sa 100 na 110 na autocesti.
Stara corolla sa 70-ak konja je dosta sporija, pa opet u gradu i otvorenoj cesti nema problema, jest da je s polom puno ležernije preticanje, ali i to se obavlja rijetko ukoliko voziš najviše 10-20 km/h od ograničenja. Za one koji voze duplo od ograničenja 100 konja je malo, ali ti imaju drugi problem

Nije toliko bitna konjaža koliko kubikaža, pogotovo za gradsku vožnju i za pretjecanje... ja osobno kad sjednem iz 2.0 turba u 1.6 atmosferac imam osjećaj da je auto zavezan za drvo a potrošnja im bude ista jer ga konstantno moraš gaziti da bi razvio neku brzinu

probaj ako budeš imao prilike voziti makar 1.6 ili slabiji atmosferac po Zagrebu ili autoputu pa onda reci da je lako pratiti i uključivati se u promet

Di si ti učio fiziku?

Ne razumijem što želiš reći?

 

@globi znači trebao bi slabije aute držati u turaži pa drop the clutch svaki put kad krećem? Koje su to odgovarajuće prometne situacije?

Očekivano. 

42
15 godina
online
Vozio sam mjesec dana uz telematiku LaqoPrevent –

Isprobao ju neko vrijeme i imam osjećaj da nasumično ubacuje prekoračenja brzine, nagla kočenja i ubrzanja. Koliko god bio nježan, uvijek ima neko naglo kočenje ili ubrzanje. Trebali bi ubaciti kartu s lokacijama tih grešaka, da vidimo gdje griješimo.

Cijelim putem je ograničenje bilo 50 Cijelim putem je ograničenje bilo 50
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Vozio sam mjesec dana uz telematiku LaqoPreven
Diablo86 kaže...
Uopće se ne radi o tome što imate reklame, nego na koji način ih uvaljujete ljudima. Bug je portal sa recenzijama tehnologija i tu bi vam trebalo biti važno povjerenje čitatelja. 

 Da, i zato kad se radi o promotivnom sadržaju, uredno stoji oznaka PROMO. Ovdje se ne radi o promotivnom sadržaju, već o recenziji softvera kojeg proizvodi netko tko s Bugom puno surađuje. To što smo tu suradnju spomenuli ne trebaš "prevoditi" kao oznaku promotivnog sadržaja nego kao kontekst iz kojeg je tekst nastao. Uostalom, svi proizvođači softvera/hardvera s nama surađuju više ili manje - zar onda ne bi nikada smjeli posati o nijednom njigovom proizvodu? Povjerenje čitatelja se gradi kroz godine - Bug postoji dovoljno dugo da svatko može lako zaključiti treba li vjerovati ili ne onom što pišemo.

drpetric
15 godina
offline
Vozio sam mjesec dana uz telematiku LaqoPrevent –

neam auto ali kao motoričar i pješak te ovlaš biciklističar trebam brojač psovaka/uputa, posebno upućenih taksističkim majkama i cuckima. a za kroacija osiguranje, jasno da želim kamenjaru vlahoviću (anto d'pločé) pomoći da izgradi što veći i deblji bunker u palmotićevoj, makar bušenjem puškarnica na pročelju. ne može me odbiti jer smo jednake struke i titule, samo sam ja, jebga, iz zagreba pa me privatizacija uredno zaobišla. 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Vozio sam mjesec dana uz telematiku LaqoPreven
Genoxxx kaže...
markoBT kaže...

Di si ti učio fiziku?

Ne razumijem što želiš reći?

 

@globi znači trebao bi slabije aute držati u turaži pa drop the clutch svaki put kad krećem? Koje su to odgovarajuće prometne situacije?

Ako nekome 1.6 atmosferac nije dosta za gradsku vožnju, bolje da ide javnim prijevozom.

14 godina
offline
Re: Vozio sam mjesec dana uz telematiku LaqoPreven
Old Iggy kaže...
Genoxxx kaže...
markoBT kaže...

Di si ti učio fiziku?

Ne razumijem što želiš reći?

 

@globi znači trebao bi slabije aute držati u turaži pa drop the clutch svaki put kad krećem? Koje su to odgovarajuće prometne situacije?

Ako nekome 1.6 atmosferac nije dosta za gradsku vožnju, bolje da ide javnim prijevozom.

Naravno da je dovoljan 1.6, dovoljan je i 0.9 za gradsku vožnju ali jači motori su bolji jer su startni, agilniji i lakši za užurbanu vožnju a da ne pričamo o vožnji autoputem ili brdska vožnja... Imao sam priliku voziti skoro sve kubikaže u gradskoj vožnji (osim 0.9) i tvrdim da je 2.0 turbo najbolji za gradsku i izvan gradsku vožnju, sve manje je tromije a skoro ista potrošnja a sve iznad je overpowered... To je moje iskustvo, nekome je dovoljan 1.2 kojeg mora uvijek gaziti i mijenjati brzine kad se motor hoće razletiti

16 godina
online
Re: Vozio sam mjesec dana uz telematiku LaqoPreven
Genoxxx kaže...
Old Iggy kaže...

Ako nekome 1.6 atmosferac nije dosta za gradsku vožnju, bolje da ide javnim prijevozom.

Naravno da je dovoljan 1.6, dovoljan je i 0.9 za gradsku vožnju ali jači motori su bolji jer su startni, agilniji i lakši za užurbanu vožnju a da ne pričamo o vožnji autoputem ili brdska vožnja... Imao sam priliku voziti skoro sve kubikaže u gradskoj vožnji (osim 0.9) i tvrdim da je 2.0 turbo najbolji za gradsku i izvan gradsku vožnju, sve manje je tromije a skoro ista potrošnja a sve iznad je overpowered... To je moje iskustvo, nekome je dovoljan 1.2 kojeg mora uvijek gaziti i mijenjati brzine kad se motor hoće razletiti

Ja sam radio cca 75-80 kkm godišnje s G2 diesel. E to je ponekad bila patnja.

Danas sve što je na cesti je dovoljno za grad. Za otvorenu cestu je dovoljno sve što se danas prodaje.

Naravno da je "zgodno" imati višak konja, ali to i košta...

14 godina
offline
Re: Vozio sam mjesec dana uz telematiku LaqoPreven
MrBlc kaže...
Idealist kaže...

Nečija nesposobnost praćenja toka prometa nije viša sila.

Molio bih te da pojasniš na što/koga si točno mislio!

Na onoga tko nije u stanju pratiti tok prometa, te zbog toga radi kolonu.

 

Ali je viša sila ako ga ti ne možeš preticati!

11 godina
offline
Re: Vozio sam mjesec dana uz telematiku LaqoPreven
Par godina sam vozio svaki radni dan iz like za zadar, teško da ima zajebanije ceste za preticanje kad se vraćaš, em uzbrdo, em zavoji s par mjesta gdje možeš preteć.
I jbga, kad dođe sezona auta milijun, voziš kako možeš, ako je baš pizdun koji vozi 30 onda ga se pretekne, ali to je izuzetno rijetko bilo.
I što sad, preživjelo se tih par mjeseci i par godina, ostatak godine voziš uglavnom bez problema. Ovdje valjda neki ostare 10 godina kad nemreju jednom nekog odmah preteći
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2021 20:57 (picajzla0707).
3 godine
offline
Re: Vozio sam mjesec dana uz telematiku LaqoPreven
Genoxxx kaže...

Nije toliko bitna konjaža koliko kubikaža, pogotovo za gradsku vožnju i za pretjecanje... ja osobno kad sjednem iz 2.0 turba u 1.6 atmosferac imam osjećaj da je auto zavezan za drvo a potrošnja im bude ista jer ga konstantno moraš gaziti da bi razvio neku brzinu

probaj ako budeš imao prilike voziti makar 1.6 ili slabiji atmosferac po Zagrebu ili autoputu pa onda reci da je lako pratiti i uključivati se u promet

 

Globi kaže...

U autu postoji nešto što se zove mjenjač koji služi tome da motor držiš na okretajima odgovarajućim prometnoj situaciji i radnji koju želiš napraviti.

Genoxxx kaže...

@globi znači trebao bi slabije aute držati u turaži pa drop the clutch svaki put kad krećem? Koje su to odgovarajuće prometne situacije?

Ne čitaš s razumijevanjem, nisu odgovarajuće prometne situacije, nego okretaji; ovisno o situaciji trebaš držati motor u odgovarajućim okretajima, a koji su to, ovisi o autu. Ako želiš pretjecati, onda sa slabijim motorom šaltaš nižu (ili dvije) brzinu, koliko već treba da ga dovedeš u okretaje na kojima imaš moment dovoljan da sigurno obaviš željenu radnju. Na autoputu se u promet ne uključuješ iz stajanja jer postoje trake za ubrzanje koje tome služe. U gradu ne moraš startati kao formula, ako se ne kilaviš i ne obaraš rekorde niske potrošnje, dovoljno je pratiti kad se pali zeleno svjetlo i stisnuti gas, koji god auto da imaš. Ako bilo gdje imaš problema s 1.6 atmosfercem (to je cca 100 konja), onda ne znaš voziti.

15 godina
offline
Re: Vozio sam mjesec dana uz telematiku LaqoPreven
Kada će panetni auti i LifeScore? Da malo odluče oni tko zavrjeđuje živjeti.
"In space no one can hear you scream, unless it's a battlecry of a ..."
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Vozio sam mjesec dana uz telematiku LaqoPreven
Globi:

Pa da, s čekićem se može obrađivati porculan, ali ipak malo puno lakše sa speijaliziranim alatom. Tako i tvoje šaltanje - ako ti neka situacija zahtijeva dvije brzine niže onda a) ne znaš anticipirati potrebe i b) kolješ auto c) sve navedeno skupa.
Ja rekoh
3 godine
offline
Re: Vozio sam mjesec dana uz telematiku LaqoPreven

Promašena usporedba, nitko ne spori da je jači auto komotnije i komfornije voziti, ali za normalnu vožnju 100 konja je sasvim ok. Apropo šaltanja dvije brzine niže, atmosferski benzinac 2 litre, 136 konja, vozim iza šlepera 70 na sat na 2.000 okretaja u 5. brzini, pustim ga malo naprijed i čekam priliku, ako nemam kilometar da ga preteknem šaltam u treću da dignem okretaje iznad 4.000 (max okretni na 4.250), počinjem pretjecanje i vrtim ga do 6.000 pa šaltam višu (blokada na 6.500, znači imam još lufta) da što prije obavim pretjecanje. To nije klanje auta, tako se vozi atmosferski benzinac. Poanta je da način vožnje prilagodiš autu koji voziš i situaciji koju imaš na cesti.

16 godina
offline
Re: Vozio sam mjesec dana uz telematiku LaqoPreven
dejo6 kaže...

Isprobao ju neko vrijeme i imam osjećaj da nasumično ubacuje prekoračenja brzine, nagla kočenja i ubrzanja. Koliko god bio nježan, uvijek ima neko naglo kočenje ili ubrzanje. Trebali bi ubaciti kartu s lokacijama tih grešaka, da vidimo gdje griješimo.

 Sumnjam, prije bi rekao da podatke o brzini crpi iz GPS-a koji je sve samo ne pouzdan za takve stvari. Da je sve što GPS kaže istina, ja bi skijao 100 km/h, vozio bajk 120 km/h na nizbrdici i plivao u istoj rundi malo 5 min. 100m, a onda malo 1 min. 100 m.

Naravno, aplikacija je tim beskorisnija... 

Gledam te!
11 godina
offline
Vozio sam mjesec dana uz telematiku LaqoPrevent –

Super rasprava.

Jedva većinu pročitao, ali POANTA je da su " nadležni" digli ohoho  $$$ za app koju treba promovirati.

Sada to i rade. Ovaj ili onaj način.

Ukratko, nude nešto što nikome ne treba, ali super zvuči , pa su na taj "van" pokupili $

Nadam se da čitaju oni koji su podijelili $ sa onima koji su napravili app :)

 

Majstori!

Neka se vrti...

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Vozio sam mjesec dana uz telematiku LaqoPrevent –

BTW, pošaljite malo $ od viška, onoj mački koju sam oderao jer nisam stisnuo kočnicu da ne dobijem -bod. Jer ja vozim LAKO!

:) :)

???

:P

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vozio sam mjesec dana uz telematiku LaqoPreven
Genoxxx kaže...
Old Iggy kaže...
Genoxxx kaže...
markoBT kaže...

Di si ti učio fiziku?

Ne razumijem što želiš reći?

 

@globi znači trebao bi slabije aute držati u turaži pa drop the clutch svaki put kad krećem? Koje su to odgovarajuće prometne situacije?

Ako nekome 1.6 atmosferac nije dosta za gradsku vožnju, bolje da ide javnim prijevozom.

Naravno da je dovoljan 1.6, dovoljan je i 0.9 za gradsku vožnju ali jači motori su bolji jer su startni, agilniji i lakši za užurbanu vožnju a da ne pričamo o vožnji autoputem ili brdska vožnja... Imao sam priliku voziti skoro sve kubikaže u gradskoj vožnji (osim 0.9) i tvrdim da je 2.0 turbo najbolji za gradsku i izvan gradsku vožnju, sve manje je tromije a skoro ista potrošnja a sve iznad je overpowered... To je moje iskustvo, nekome je dovoljan 1.2 kojeg mora uvijek gaziti i mijenjati brzine kad se motor hoće razletiti

 Nova Škoda Octavia 1.5 TSI im a 8.3 do 100 i 230 maks. brzinu...

 

nije dovoljno za grad ?!?!?

 

Djeqko, smanji doživljaj i ne lupaj naizmjenično gas-kočnica...

 

Očekujem od nekoga s odlakavjelim jajima da bude realan...

 

ali oko vožnje je isto kao i oko .ebačine - svi misle da su vrhunski vozači/.ebači...

Ju je je? Je ju je!
7 godina
protjeran
offline
Re: Vozio sam mjesec dana uz telematiku LaqoPreven
Fino prodaju tvoje podatke Googleu, Microsoftu i Appleu, a sav "prljav" posao odradi za njih besplatno!

Pa to je genijalno!!!

Svaka cast tko pristane na to.
Osobno bi trazio da se isplacuje naknada po satu, bar 8€ + PDV za sad vremena telemetrije.
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vozio sam mjesec dana uz telematiku LaqoPrevent –

U gradu vozim +/- 10 km koliko mi omogucuje prometna situacija i nemam uopce potrebe za preticanjima a kada sam na autocesti vozim se u okviru ograničenja tako da mi vozio je zahvalno tako da manje trosi a diskove mjenjam svakih 170000 km na prijasnjem Chevroletu jer sada imam Kiu Ceed. Onima koji vole turirati motor na autocesti na 6500 okretaja sretno sa istime jer meni je 130 km/h sasvim dovoljno da stignem tamo kamo sam krenuo i ne smatram da je potrebno dizati motor vise od 4500-5000 okretaja za preticanje kamiona ili sporijih vozila osim ako ne sustizes one koji se voze 140 na tempomatu.

veni vidi didici
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vozio sam mjesec dana uz telematiku LaqoPreven

sve stoji ali zašto ne bi zakucao motor do crvenog pri pretjecanju?

 

poslije smanjiš gas...

 

mene su učili - u lijevoj traci biti čim kraće..

 

Ju je je? Je ju je!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice