Volla Phone, sigurni Android telefon bez Googlea

poruka: 19
|
čitano: 5.011
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Volla Phone, sigurni Android telefon bez Googlea".
16 godina
offline
Volla Phone, sigurni Android telefon bez Googlea

Evo jedan na sličnu temu, ali koji JEST skupio novce

 

https://www.kickstarter.com/projects/clear/clearphone-take-back-your-digital-life

 

 

https://www.clearunited.com/pages/r/0d4be2tyw
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Volla Phone, sigurni Android telefon bez Googlea

A i ideja im je totalno retardirana.

Kao da su svi ljudi maloumni pa si ne znaju sami instalirati AOSP na bilo koji normalni mobitel, a ne na taj drlog s Mediatekom.

Valjda ciljaju na TV prodaju: za kućanice koje varaju muža ali da Google ne bilježi poruke s ljubavnikom/poštarom/ljubavnikosusjedom, ili za teže paranoike, da naruče nakon sjednice sabora.

Sad samo u pola cijene, a ako naručite odmah dobijete i komplet noževa...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.12.2019 9:49 (fer-de-lance).
 
0 2 hvala 0
5 godina
offline
Re: Volla Phone, sigurni Android telefon bez Googl
fer-de-lance kaže...

A i ideja im je totalno retardirana.

Kao da su svi ljudi maloumni pa si ne znaju sami instalirati AOSP na bilo koji normalni mobitel, a ne na taj drlog s Mediatekom.

Valjda ciljaju na TV prodaju: za kućanice koje varaju muža ali da Google ne bilježi poruke s ljubavnikom/poštarom/ljubavnikosusjedom, ili za teže paranoike, da naruče nakon sjednice sabora.

Sad samo u pola cijene, a ako naručite odmah dobijete i komplet noževa...

 

 Hhahahaha

Koja to kucanica zna sta je AOSP a ne zna sakriti poruke ili mailove ;)

Ako je toliko nesposobna ne treba se ni petljati u to ;)

 

12 godina
offline
Volla Phone, sigurni Android telefon bez Googlea

Mobitel kojemu je za cilj lišiti korisnika googlovih usluga i bilo kakve veze s Googleom, a koji se pak dolazi sa - Androidom, Googleovim OS-om.
Umm.. ok.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Volla Phone, sigurni Android telefon bez Googl
Posmatrač kaže...

 Hhahahaha

Koja to kucanica zna sta je AOSP a ne zna sakriti poruke ili mailove ;)

Ako je toliko nesposobna ne treba se ni petljati u to ;)

 

Istina, ali možda je pročitala na nekom od onih brojnih ženskih portala da ima taj neki AOSP koji ju ne prati, za razliku od gugla, fejsa i sličnih.

Tko će ga znat, ima svakakvih čuda na tim ženskim stranicama, doslovno sam naletio na jedan članak gdje je bilo kao pismo čitateljice, kako da mužu prizna da ga vara, a odgovor se sveo na to kak da izbjegne priznanje i vara ga i dalje, i još u komentarima ostale dale svoj doprinos.

Tak da me ne bi ni čudilo da imaju već neki uigrani sistem - AOSP, signal, VPN i slične stvari su im sigurno mačji kašalj...

Cordas kaže...

Mobitel kojemu je za cilj lišiti korisnika googlovih usluga i bilo kakve veze s Googleom, a koji se pak dolazi sa - Androidom, Googleovim OS-om.
Umm.. ok.

 AOSP je potpuno transparentan, imaš source i sam kompajliraš.

Valjda bi neki od frikova koji danonoćno proučavaju source do sad primjetio trojanskog konja.

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
Re: Volla Phone, sigurni Android telefon bez Googl
fer-de-lance kaže...
Cordas kaže...

Mobitel kojemu je za cilj lišiti korisnika googlovih usluga i bilo kakve veze s Googleom, a koji se pak dolazi sa - Androidom, Googleovim OS-om.
Umm.. ok.

 AOSP je potpuno transparentan, imaš source i sam kompajliraš.

Valjda bi neki od frikova koji danonoćno proučavaju source do sad primjetio trojanskog konja.

 

Yeah but... Nekako mi paradoksalno to sve skupa zvuči.

5 godina
offline
Re: Volla Phone, sigurni Android telefon bez Googl
fer-de-lance kaže...
Posmatrač kaže...

 Hhahahaha

Koja to kucanica zna sta je AOSP a ne zna sakriti poruke ili mailove ;)

Ako je toliko nesposobna ne treba se ni petljati u to ;)

 

Istina, ali možda je pročitala na nekom od onih brojnih ženskih portala da ima taj neki AOSP koji ju ne prati, za razliku od gugla, fejsa i sličnih.

Tko će ga znat, ima svakakvih čuda na tim ženskim stranicama, doslovno sam naletio na jedan članak gdje je bilo kao pismo čitateljice, kako da mužu prizna da ga vara, a odgovor se sveo na to kak da izbjegne priznanje i vara ga i dalje, i još u komentarima ostale dale svoj doprinos.

Tak da me ne bi ni čudilo da imaju već neki uigrani sistem - AOSP, signal, VPN i slične stvari su im sigurno mačji kašalj...

Cordas kaže...

Mobitel kojemu je za cilj lišiti korisnika googlovih usluga i bilo kakve veze s Googleom, a koji se pak dolazi sa - Androidom, Googleovim OS-om.
Umm.. ok.

 AOSP je potpuno transparentan, imaš source i sam kompajliraš.

Valjda bi neki od frikova koji danonoćno proučavaju source do sad primjetio trojanskog konja.

 

 Koja kucanica (ili njen muz) ugasi location history a ovamo preporuka je da kompajliraji source code sami da budu sigurni ;)

Salim se znam da ti to nisi rekao ;)

7 godina
offline
Re: Volla Phone, sigurni Android telefon bez Googl

@Cordas

Pa zapravo je to genijalan potez Googlea - ljudi koji nisu paranoični budu kupili normalni mobitel sa svim Google uslugama, a oni koji su paranoični budu kupili onaj koji nema nikaj Googleovo gore, a onda budu kad trebaju tražilicu koristili Google  pa im opet lova kapne i od njihovog pretraživanja.

Win-win situacija.

Praktički su pokrili cijelo tržište, i sve niše (čak i alu foil likove i slične).

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.12.2019 10:26 (fer-de-lance).
5 godina
offline
Re: Volla Phone, sigurni Android telefon bez Googl
fer-de-lance kaže...

@Cordas

Pa zapravo je to genijalan potez Googlea - ljudi koji nisu paranoični budu kupili normalni mobitel sa svim Google uslugama, a oni koji su paranoični budu kupili onaj koji nema nikaj Googleovo gore, a onda budu kad trebaju tražilicu koristili Google  pa im opet lova kapne i od njihovog pretraživanja.

Win-win situacija.

Praktički su pokrili cijelo tržište, i sve niše (čak i alu foil likove i slične).

 

 Sto je najgore dosta ti paranoicnih uredno ostave sve podatke na face uz napomenu u comentaru da brane faceu da to korisi u bilo kakve svrhe ;)

7 godina
offline
Re: Volla Phone, sigurni Android telefon bez Googl
Posmatrač kaže...

 Koja kucanica (ili njen muz) ugasi location history a ovamo preporuka je da kompajliraji source code sami da budu sigurni ;)

Salim se znam da ti to nisi rekao ;)

 A dobro, možda samo želi da joj ljubavnik kompajlira source firmwarea na nobitelu, jer se žene jako pale na likove koji dobro kompajliraju 

 

Kruha i igala...
5 godina
offline
Re: Volla Phone, sigurni Android telefon bez Googl
fer-de-lance kaže...
Posmatrač kaže...

 Koja kucanica (ili njen muz) ugasi location history a ovamo preporuka je da kompajliraji source code sami da budu sigurni ;)

Salim se znam da ti to nisi rekao ;)

 A dobro, možda samo želi da joj ljubavnik kompajlira source firmwarea na nobitelu, jer se žene jako pale na likove koji dobro kompajliraju 

 

 To znas iz prve ruke? ;)

7 godina
offline
Re: Volla Phone, sigurni Android telefon bez Googl

Uspio sam napisat Hello world i kompajlirat iz prve 

U dva različita programska jezika 

Uz upotrebu tutoriala, korak po korak 

 

Kruha i igala...
5 godina
offline
Re: Volla Phone, sigurni Android telefon bez Googl
fer-de-lance kaže...

Uspio sam napisat Hello world i kompajlirat iz prve 

U dva različita programska jezika 

Uz upotrebu tutoriala, korak po korak 

 

 Ja ni to ;) Doduse nekad u qbacis i fortranu na faksu al to je davnoooo bilo ;) Tu sam fulaso sto se tice zena ;) Jedino sam mogao impresionirati zene na masinkom faksu a znamo kakve su zene koje idu na masinstvo ;)

7 godina
offline
Re: Volla Phone, sigurni Android telefon bez Googl

Ma, bitno je da se praviš da tipkaš po tipkovnici, ta fora uvijek prolazi 

A samo se kloni ovh sa filozofskog, te te budu uvjerile da si mizogino smeće i vratile se svojim bivšim curama 

(ne pričam iz iskustva, frend imao takvu žensku).

Kruha i igala...
13 godina
offline
Volla Phone, sigurni Android telefon bez Googlea

Sve je to lijepo i krasno, ali tko će ti kupiti mobitel na kojem ne može koristiti popularne aplikacije? Ljudi će onda prije kupiti novu Nokiu 3310 jer je jeftinija; ne vidim ništa što ovaj mobitel ima, a da Nokija nema.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Volla Phone, sigurni Android telefon bez Googl
Marko :D kaže...

Sve je to lijepo i krasno, ali tko će ti kupiti mobitel na kojem ne može koristiti popularne aplikacije? Ljudi će onda prije kupiti novu Nokiu 3310 jer je jeftinija; ne vidim ništa što ovaj mobitel ima, a da Nokija nema.

 Niko te ne prati. Navodno ;)

7 godina
offline
Re: Volla Phone, sigurni Android telefon bez Googl

Baš to, ne znam ko puši te fore.

Boje se praćenja, a onda zovu prek mobilne mreže, i šalju sms, koriste messengere, i, kao što je kolega rekao, još se hvale na fejsu time.

I imaju pretplatu, umjesto da plate nekog klošara koji ih ne pozna da im ode na kiosk i kupi karticu na bonove, i onda svakih par dana novu karticu tak prek drugog klošara, i novi mobitel, ili kompletno flashati mobitel i promijeniti IMEI.

Ovak su to samo priče za malu djecu.

 

Kruha i igala...
8 godina
offline
Volla Phone, sigurni Android telefon bez Googlea

kolko je ono trebalo da se otkrije backdoor u svim intelovim procesorima? jer, naravno, danas toga nema.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Volla Phone, sigurni Android telefon bez Googlea

Vjerojatno do kraja godine će se skupiti iznos do kraja i još će biti viška,jerbo iz HDZ-a će uplatiti minimalno 300000$.

Tako da nema više nikakvih AFERA...mnogi će ostati bez posla. 

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice