Vodik iz uljne palme

poruka: 8
|
čitano: 5.121
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vodik iz uljne palme".
8 godina
offline
Vodik iz uljne palme

Ništa od vodika. Ne koriste ga više ni za pogon raketa

Ja rekoh
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Vodik iz uljne palme

Ideja koju treba zatrti u startu. Ogromne povrsine prasume nestaju radi novih nasada palmi za ulje, uništavajući pritom i bioraznolikost podrucja, a istovremeno su postrojenja za preradu ulja i veliki zagađivaci od kojih stradava lokalno stanovnistvo.

 

Losa ideja kao i bioetanol iz uljane repice. Mi na zapadu cemo mirno spavati jer vozimo ekoloski, a zemljama treceg svijeta ostaje spaljena zemlja. 

 

Ne trebaju nam alternativna goriva iz takvih izvora.  

Moj PC  
14 0 hvala 1
15 godina
offline
Vodik iz uljne palme

ako tri palme na otoku sreće njišu grane, do cijela varoš spi, onda: 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodik iz uljne palme
Chayy kaže...

Ideja koju treba zatrti u startu. Ogromne povrsine prasume nestaju radi novih nasada palmi za ulje, uništavajući pritom i bioraznolikost podrucja, a istovremeno su postrojenja za preradu ulja i veliki zagađivaci od kojih stradava lokalno stanovnistvo.

 

Losa ideja kao i bioetanol iz uljane repice. Mi na zapadu cemo mirno spavati jer vozimo ekoloski, a zemljama treceg svijeta ostaje spaljena zemlja. 

 

Ne trebaju nam alternativna goriva iz takvih izvora.  

 Da, samo što za razliku od bioetanola iz uljene repice, gdje se ta repica uzgaja zbog bioetanola, ovdje se vodik dobiva iz otpada, a palme se uzgajaju zbog ulja vozili se mi na vodik ili ne. 

13 godina
offline
Re: Vodik iz uljne palme
Chayy kaže...

Ideja koju treba zatrti u startu. Ogromne povrsine prasume nestaju radi novih nasada palmi za ulje, uništavajući pritom i bioraznolikost podrucja, a istovremeno su postrojenja za preradu ulja i veliki zagađivaci od kojih stradava lokalno stanovnistvo.

 

Losa ideja kao i bioetanol iz uljane repice. Mi na zapadu cemo mirno spavati jer vozimo ekoloski, a zemljama treceg svijeta ostaje spaljena zemlja. 

 

Ne trebaju nam alternativna goriva iz takvih izvora.  

 Nije to baš tako strašno. Naravno, ljudi prilagođavaju okoliš za svoje potrebe, ali često se pored sječe prašume prešućuje i sadnja novih šuma. Nedavno je bilo negdje na netu da je Kina povečala površinu svojih šuma, bile su čak i satelitske slike. A sad sam na brzinu uspio pronaći ove podatke:
1990.g. 16.74% Kine bile su šumske površine, a 2015. g one čine 22.2. Znači povečale su se preko 5.5%, što prevedeno u površinu iznosi 511807 kvadratnih kilometara. A plan im je da do 2050. imaju preko 30% pošumljenog teritorija.

Znači, može sa ako se hoće.

16 godina
offline
Re: Vodik iz uljne palme
Ovdje se priča o tome kako iskoristiti palmu do kraja na način proizvodnje energije, a ne o tome da bi to postalo glavni način za dobijanje vodika. Te palme koje tamo sijeku, vjerojatno mijenjaju novim sadnicama. U protivnom bi opustošili državu u roku keks, a to se ne događa.
 
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Vodik iz uljne palme
Dd.inc:

Nije stvar u sadnji već u osiromašivanju tla. Tlo je glavni spremnik ugljika na planetu, a zbog naše popjoprivrede ono postaje pustinja. Organske tvari izrasle na tlu ultimativno završavaju u zraku ili isprane u oceane a skala na kojoj se to događa je takva da su fosilna goriva na putu da postanu sporedna stvar. A tek da počnemo o bioraznolikosti…
Ja rekoh
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vodik iz uljne palme
Feudalac kaže...
Nije stvar u sadnji već u osiromašivanju tla. Tlo je glavni spremnik ugljika na planetu, a zbog naše popjoprivrede ono postaje pustinja. Organske tvari izrasle na tlu ultimativno završavaju u zraku ili isprane u oceane 

 Organske tvari nastaju prvenstveno spajajanjem ugljika iz CO2 (iz zraka) i vodika iz vode. Konzumacijom (jedenjem, spaljivanjem) ponovo se vraćaju u zrak kao CO2 i H2O.

 

Ono čega treba biti svjestan je da se nikakvim tehnološkim marifetlucima ne može dugoročno smanjiti devastacija prirode, sve su to parcijalna rješenja (svakako dobrodošla), koja na jednoj strani malo smanje, dok nešto drugo (recimo Bitcoin) na drugoj strani poništi to smanjenje i u konačnici uvijek idemo prema većoj potrošnji jer se stalno pronalaze novi načini potrošnje.

 

Jedino trajno rješenje je smanjenje ukupne potrošnje resursa što znači ili smanjenje potrošnje po glavi stanovnika ili smanjenje broja stanovnika. A sad neka digne ruku tko je spreman do kraja života trošiti manje energije, jesti manje, voziti se manje, kupovati manje...

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice