Vodič za čitatelje digitalnih izdanja Buga i Mreže

poruka: 32
|
čitano: 18.616
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vodič za čitatelje digitalnih izdanja Buga i Mreže".
16 godina
offline
Vodič za čitatelje digitalnih izdanja Buga i Mreže

PWA radi super. Prvi puta da instaliram PWA i odlično je napravljeno (Android).

 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Vodič za čitatelje digitalnih izdanja Buga i Mreže

Dugi niz godina sam pretplatnik Bug-a i mogu reći da je ovaj redizajn pravi korak u poboljšanju korištenja sadržaja. 

 

Mogu samo izraziti nezadovoljstvo premalom razlikom u cijenama između digitalnog i "papirnatog" izdanja. Definitivno me zanima digitalno izdanje i rado bi uzeo samo digitalno izdanje ali dok je razlika u cijeni desetak posto to se jednostavno ne isplati.

 
6 0 hvala 1
14 godina
offline
Vodič za čitatelje digitalnih izdanja Buga i Mreže

Kupio sam danas pretplatu na godinu dana. Prvi Bug kojeg ću dobiti je odma ovaj sada koji izlazi (studeni)? Nevermind dobio sam potvrdu, previše sam nestrpljiv 😁.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.10.2021 10:04 (sirka666).
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Vodič za čitatelje digitalnih izdanja Buga i M
MarioG kaže...

Dugi niz godina sam pretplatnik Bug-a i mogu reći da je ovaj redizajn pravi korak u poboljšanju korištenja sadržaja.  

 

 Slažem se. Jako dobro radi. istina nisam probao na tabletu jer sam ga se riješio, ali na svim drugim ekranima radi odlično.

Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
15 godina
offline
Vodič za čitatelje digitalnih izdanja Buga i Mreže

Draga redakcijo, čestitam na digitalizaciji.

Lavovski posao! Želim si jednan intervuja mejseca u mreži s organizacijskim i tehničkim vodstovom.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vodič za čitatelje digitalnih izdanja Buga i Mreže

Probao sam jedan mjesec i nije mi se svidjelo sto je citanje bilo u formatu web stranice kao da ne citam bug nego portal, a sad vidim da ima i opcija klasicni casopis. Super bi bilo da se uvede i jeftinija opcija, npr svi brojevi osim zadnjeg.

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Vodič za čitatelje digitalnih izdanja Buga i M

Meni je baš taj web format privlačan. Naučen sam surfati portalima tako da mi je danas takav način konzumacije sadržaja puno bolji. 

Ima i neke draži u listanju časopisa uz kavu ili na šekretu ali ako moram birati rađe bi web.  

13 godina
neaktivan
offline
Vodič za čitatelje digitalnih izdanja Buga i Mreže

Pozdrav pretplatnicima, jednostavno pitanje na koji nisam brzinski našao odgovor - uništite me ako negdje piše - može li se pretplata dijeliti s više uređaja, do neke brojke (npr. kao Netflix)? U obitelji smo kupovali tiskano izdanje i dijelili ga - sad bih isto samo u digitalnoj verziji, a da se ne mora dijeliti mobitel/tablet.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za čitatelje digitalnih izdanja Buga i Mreže

Ne kuzim, 1 godisnja pretplata na digitalnu verziju je 400kn, a pretplata na Bug tiskani je 2 godišnja 400 i kusur kuna?!  Da li pretplata na tiskani oblik nece vise omogucavat digitalni, jer u cemu je isplativost 1 godisnjeg PRO?

Trenutno sam 2g pretplatnik, i imam pristup papirnatom Bug izdanju i digitalnim verzijama (Bug i Mreža).

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vodič za čitatelje digitalnih izdanja Buga i Mreže

bravo Miro.  izgleda sve ko duša.  evo i ja ubo turu od 1g. 

 

..može samo pitanje, kada klikam unutar aplikacije na desktopu, klikom na ova polja, prebaciva me na vanjski Edge preglednik desktopa.

ostalo sve radi unutar appa.

hvala

 

.naknadno skontao da je forum u stvari popup povrh aplikacije.  sorry. sada mi je sve jasno.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.10.2021 14:12 (torrente).
 
1 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Vodič za čitatelje digitalnih izdanja Buga i M
coldGT kaže...

Ne kuzim, 1 godisnja pretplata na digitalnu verziju je 400kn, a pretplata na Bug tiskani je 2 godišnja 400 i kusur kuna?!  Da li pretplata na tiskani oblik nece vise omogucavat digitalni, jer u cemu je isplativost 1 godisnjeg PRO?

Jednogodišnji Pro za 400 kn je Bug + Mreža, a jednogodišnji Bug Plus za 200 kn je Bug.

14 godina
offline
Vodič za čitatelje digitalnih izdanja Buga i Mreže

hmmm a mogu li povezati svoj privatni profil s pretplatom na BUG & Mrežu koju firma plaća ???

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Vodič za čitatelje digitalnih izdanja Buga i M
Stric_Jura kaže...

hmmm a mogu li povezati svoj privatni profil s pretplatom na BUG & Mrežu koju firma plaća ???

 Može. Javi se na pretplata@bug.hr. 

5 godina
offline
Vodič za čitatelje digitalnih izdanja Buga i Mreže

Svaka čast za poboljšanja. Sviđa mi se način čitanja članaka iz Buga u web obliku kao web članci (ovi premium), a PWA tek trebam isprobati

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za čitatelje digitalnih izdanja Buga i M

 

mbaksa kaže...
coldGT kaže...

Ne kuzim, 1 godisnja pretplata na digitalnu verziju je 400kn, a pretplata na Bug tiskani je 2 godišnja 400 i kusur kuna?!  Da li pretplata na tiskani oblik nece vise omogucavat digitalni, jer u cemu je isplativost 1 godisnjeg PRO?

Jednogodišnji Pro za 400 kn je Bug + Mreža, a jednogodišnji Bug Plus za 200 kn je Bug.

 

 

 

Ok, kuzim to. 

Pitam za opciju s tiskanim izdanjem.

Trenutno placam 450 kn (2 godine): tiskani BUG i imam trenutno pristup web BUG-u i Mreži.

Da li pretplate za tiskanu verziju ostaju iste jer ovih 400 kn za godinu dana mi nema smisla?

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.10.2021 16:55 (coldGT).
10 godina
offline
Vodič za čitatelje digitalnih izdanja Buga i Mreže

 

Odlična stvar. Nema gotovih riješenja koja ispunjavaju BUGove standarde, al zato Bugovci naprave svoje.

BUG je taj koji postavlja standarde, a ne onaj koji mora ispuniti standarde. Dizzy rulez!

Domagoj ljudina!

 

Super je što su tekstovi već tu prije dolaska na kisoke. Sa BUGom se nikada ne gubi, nego se uvijek dobiva. I tako već 30 ljeta.

BUG je plemenita institucija koju vode visoko profesionalni i kvalitetni ljudi. Da nema BUG-a, životi kompjuteraša bi bili puno siromašniji.

 

BUG, rula nadmoćno!

 

 

Ostali kada ga dostignu (-BUG), neka se jave.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
1 3 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za čitatelje digitalnih izdanja Buga i Mreže

Već sam dugo pretplatnik i ovo je svakako dobrodošlo proširenje i poboljšanje ponude. Ja sam još uvijek old school i volim zaroniti nos u svježe otvoreni časopis da osjetim miris tiska. 

 

Bug uvijek čitam u papirnatom obliku i vjerujem da će tako i ostati, no kada je potrebno pronaći nešto što je bilo u prethodnim brojevima ili prije godinu ili više dana, online arhiva je od velike pomoći. 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Vodič za čitatelje digitalnih izdanja Buga i Mreže

Sigurno mi je nešto promaklo, ali ne znam šta je sada novo/poboljšano u svemu tome? Jer sve ove nabrojane stvari su tu već bar pola godina (otkako sam pretplatnik). Nije da se žalim, i ovako je super :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodič za čitatelje digitalnih izdanja Buga i Mreže

Nadam se da će onaj lik koji nas informira o top listi "naslova" na Steamu biti premium sadržaj 

 

:)

 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Vodič za čitatelje digitalnih izdanja Buga i M
coldGT kaže...

Trenutno placam 450 kn (2 godine): tiskani BUG i imam trenutno pristup web BUG-u i Mreži.

Da li pretplate za tiskanu verziju ostaju iste jer ovih 400 kn za godinu dana mi nema smisla? 

To će ti morati odgovoriti netko drugi, jer nisam upoznat s tim da se s dvogodišnjom pretplatom na tiskani Bug dobije i digitalna pretplata na Mrežu.

15 godina
protjeran
offline
Vodič za čitatelje digitalnih izdanja Buga i Mreže

Ne prolazi mi plaćanje Viasa prepaid karticom od HPB a, poruka:

Provjera vašeg identiteta 3DS autentifikacijom je neuspješna.

Sve što imam u životu sam ukro, jedino sam vozačku kupio
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Vodič za čitatelje digitalnih izdanja Buga i M
coldGT kaže...

 


 

Ok, kuzim to. 

Pitam za opciju s tiskanim izdanjem.

Trenutno placam 450 kn (2 godine): tiskani BUG i imam trenutno pristup web BUG-u i Mreži.

Da li pretplate za tiskanu verziju ostaju iste jer ovih 400 kn za godinu dana mi nema smisla?

 

  Bez brige, pretplate na tiskana izdanja ostaju iste, kao i privilegije koje ti pretplatnici imaju (free pristup).

Pro paket za digi izdanja sadrži i popuste na ulaznice za konferencije (što nekome može donijeti velike uštede), a i to nije sve - uskoro će se pojaviti i neki drugi bonusi i povlastice za one koji koriste članske pakete.

AFARON kaže...

Sigurno mi je nešto promaklo, ali ne znam šta je sada novo/poboljšano u svemu tome? Jer sve ove nabrojane stvari su tu već bar pola godina (otkako sam pretplatnik). Nije da se žalim, i ovako je super :)

  Točno, otprilike pola godine su već dostupna digitalna izdanja u novom sustavu, ali prvi put sada o tome pišemo detaljno, objašnjavajući što je što. Ali bilo je i promjena, dijelom na administrativnom, znači pozadinskom sustavu, koje se manje vide iz vana, dok je najveća promjena (svim vidljiva) uvođenje i trećeg načina pregleda i čitanja, kojeg zovemo "časopis" (listanje sa zumiranjem). To nisi imao u startu, a objasnio sam u tekstu da su nas povratne informacije od prvih korisnika potakle da i to dodamo (jasno, neke preinake su rađene i zbog toga).

 Možda bi najlakše bilo reći da je proteklih šest mjeseci bio beta period, tijekom kojega su se polirale i dotjerivale razne sitnice i krupnice.

popo kaže...

Ne prolazi mi plaćanje Viasa prepaid karticom od HPB a, poruka:

Provjera vašeg identiteta 3DS autentifikacijom je neuspješna.

  Na ovo ti na žalost ne mogu ništa konkretnije odgovoriti - plaćanje se, kao što si i sam vidio, obavlja kroz CorvusPay (Payment Gateway), oni obavljaju kompletnu transakciju, po standardnoj proceduri. Možda je bio neki banalni uzrok, pa probaj sve ponoviti. Ukoliko opet ne prođe - javi se mailom na pretplata@bug.hr s opisom problema, pa će netko od mojih kolega kontaktirati Corvus i izravno te informirati gdje je zapelo.

...
15 godina
offline
Re: Vodič za čitatelje digitalnih izdanja Buga i M
Fali mi neki family paket, posebice u segmentu popusta i ulaznica.
You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
moderator
online
Re: Vodič za čitatelje digitalnih izdanja Buga i M
Bukva kaže...
Fali mi neki family paket, posebice u segmentu popusta i ulaznica.

 Ne znam jesu li ovi moji pripremili i tako nešto, ali piše ispod pregleda članskih paket i ovo:

 

Ako želiš kupiti više paketa ili imaš bilo koje drugo pitanje, molimo javi se na pretplata@bug.hr.

 

To mi zvuči, kao ona naša - ljudi smo, dogovorit ćemo se!

...
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.10.2021 15:20 (Miro).
12 godina
offline
Vodič za čitatelje digitalnih izdanja Buga i Mreže

Postoji li način za čitanje offline ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Vodič za čitatelje digitalnih izdanja Buga i M
Ne.
...
14 godina
offline
Re: Vodič za čitatelje digitalnih izdanja Buga i M
sminigo kaže...

Postoji li način za čitanje offline ?

 Kupiš pretplatu na tiskano izdanje. 

12 godina
offline
Re: Vodič za čitatelje digitalnih izdanja Buga i M
sirka666 kaže...
sminigo kaže...

Postoji li način za čitanje offline ?

 Kupiš pretplatu na tiskano izdanje. 

 Ma pomorac sam pa bi volio da mogu čitat na tabletu pošto nam je na brodu očajan internet, a tiskana izdanja mi je tlaka teglit sa sobom

15 godina
online
Vodič za čitatelje digitalnih izdanja Buga i Mreže

Zna netko kako pregledavati sadržaj preko cijelog ekrana? Mislim, ova web aplikacija nije loša ali budući da nije preko cijelog ekrana moram zumirati stranicu i onda ju pomicati što ne radi baš najbolje (svaki puta kad radi refresh kao da učitava cijelu stranicu ispočetka). Evo slika kako to izgleda kod mene na tabletu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za čitatelje digitalnih izdanja Buga i M
steve90 kaže...

Zna netko kako pregledavati sadržaj preko cijelog ekrana? Mislim, ova web aplikacija nije loša ali budući da nije preko cijelog ekrana moram zumirati stranicu i onda ju pomicati što ne radi baš najbolje (svaki puta kad radi refresh kao da učitava cijelu stranicu ispočetka). Evo slika kako to izgleda kod mene na tabletu.

 

Pa kako da ti bude preko cijelog ekrana kad je omjer stranica tvog tableta drugačiji od omjera stranice u časopisu?

 

Ovo na tvojoj slici je prijelom kakav je u tiskanom časopisu i možeš ga jedino zumirati, nema responzivnog ponašanja i prilagođavanja tvom ekranu.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice