Vlada RH želi legalizirati praćenje lokacije mobit

poruka: 165
|
čitano: 23.937
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vlada RH želi legalizirati praćenje lokacije mobit".
5 godina
protjeran
offline
Re: Vlada RH želi legalizirati praćenje lokacije m
danen kaže...

Svi nešto o ljudskim pravima, a ipak jedno pravo stoji iznad svih prava - PRAVO NA ŽIVOT. Ako je državna vlast išta dužna svojim građanima, ono je zaštiti im zdravlje i time spriječiti ugrozu života. 

Kakva floskula. Pa država je prva kojoj svoj život trebate dobrovoljno pokloniti. I to kad god vas (nas) se sjeti. 

Eh, kad vam matična Država spomene pravo na život, savjetujem ultra-brzi bijeg u neku drugu. Po mogućnosti, što dalju. 

Pis on ju, tu :P
15 godina
offline
Vlada RH želi legalizirati praćenje lokacije mobit

Joj 4 srranice postova od toga neki i po A4 stranice teksta... A htio sam nešto reći na ovu temu.

Ah.. da ukratko: ne treba ni zatvor ni nerealna novčana kazna. Nešto oko 3000-4000 kn po brzom postupku. Tada pojedinac će se morati snaći za taj iznos a nije prevelik da ga ne može platiti.
Malo je i glupo kada mi ovdje kažu "sve bi ja to u zatvor", pa nisu zatvori kao nogometni stadioni da se 50.000 ljudi smjeste. Ovdje se na zatvor i čeka u red.

Inače trenutno je navala iz dijaspore pa bi za cijenu 14-to dnevne karantine samo da doguraju do rodne grude. E pa.. ja bi za takve po ovom postupku: "hoćeš karantenu, onda ćeš ju i platiti".

Policija treba da radi svoj posao, a ako ne može, sasvim je uredu da se prate mobiteli. Po meni.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vlada RH želi legalizirati praćenje lokacije mobit

Došao s Tajlanda?! Tamo je veći izazov ne pokupiti HIV...yebbo koronu

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vlada RH želi legalizirati praćenje lokacije m
Ges kaže...

Došao sam s Tajlanda prije dva tjedna. Tamo nema karantene iako su među prvima imali oboljele od Corone no sada imaju situaciju pod kontrolom i zaraza se ne širi. Kako je to moguće da su uspjeli obuzdati širenje a kod nas nije moguće? - jer ljudi na pozicijama RADE I VODE LJUDE U KRIZI, dok kod nas ovi na vrhu samo propisuju nekakve odredbe i onda očekuju da će ih se netko držati iako nitko, ali NITKO od njih na vrhu ne pokazuje kako bi se te odredbe trebale provoditi

 

Znate kako tamo izgleda borba protiv širenja? Zaposlili su svakog kog su mogli na sprječavanju, dali su im ove jednokratne maske za lice i gumene rukavice, regulirali su protok ljudi na kontrolne točke i na tim točkama stoje uvjek dvojica koji ručnim skenerima mjere temepraturu ljudima koji tuda prolaze. Također na svakom koraku, npr. na ulazu/izlazu iz većih centara, glavnim stanicama i sl. su postavili dispenzere za dezinfekciju ruku. Uz to valjda 95 naroda nosi maske i maske se prodaju na svakom koraku, što legalno što ilegalno, no omogućuje se ljudima da ih nabave, a povrh toga svaki dan detaljno dezinficiraju javni prijevoz špricanjem i brisanjem svih površina u vozilima o čemu puštaju videe u javnom transportu.

Mislite da je to skupo? Tehnički gledano jest, ali gospodarstvo radi jednakim kapacitetom, pa si izračunajte koliko je skupo u usporedbi s našima koji su odlučili zaustaviti cijelo gospodarstvo

 

I sad priča s mog radnog mjesta na koje se vraća u pon nakon samoizolacije (koja mi je određena jer sam došao s Tajlanda i držim je se kako se od mene i očekuje): radim u javnoj upravi. Kad je krenula korona, nitko nije obavjestio djelatnike kako da se ponašaju na radnom mjestu iako su samo trebali prenijeti smjernice HZJZ-a. Kad je udario potres, dio zgrada je oštećen do mjere da su statičari iz stožera civilne zaštite ih ocjenili opasnima za upotrebu. Šef održavanja objekata nije odlučio o tome javno obavijestiti sve djelatnike već su ljudi samoinicijativno odlučili ne dolaziti na posao. Zašto samoinicijativno? Jer im nitko od rukovoditelja ne želi dati na pismeno odluku na koji način će obavljati radne zadatke obzirom na situaciju a to ne žele jer se stručnjaci ne mogu dogovoriti tko treba dati mišljenje obzirom na situaciju. I izvana se točno vidi tko treba što reći ali iz nutra nitko od odgovornih ne želi ništa reći jer se boje što će reći onaj na vrhu ako mu propišu mjeru koja mu se ne svidi. A na vrhu su ovi za koje glasate. To vam kažem iz prve ruke kako izgleda. Ovaj sustav ne funkcionira jer ti debili na pozicijama ne funkcioniraju a sve što treba je da oni provode propise koje propisuju a ne da ih mi, narod provodimo dok nas oni sankcioniraju jer ih nismo proveli kako su oni zamilili da se treba provoditi

 

Znam da Zagreb nije cijela Hrvatska, no na primjeru Zagreba mogu jasno pokazati kako bi izgledala regulacija širenja virusa: smanjiti broj tramvaja i smanjiti broj stanica na kojima se može ući tj. izaći. Svaku takvu stanicu ograditi i postaviti zetovca sa ručnim skenerom da mjeri ljudima temperaturu i tko nije izmjerio, ne može u tramvaj. Tramvaj otvara samo prva vrata. Sve je sporije ALI FUNKCIONIRA

Staviti check point na importane centar i zatvoriti sve dodatne ulaze. Mjeriti ljudima temepraturu na izlazu prema busevima i na izlazu prema Tramvajima. Staviti check pointe na trgu bJJ i osigurati ih dodatno s murijom da se nitko ne šverca i mjeriti temepraturu. Sve je sporije ALI FUNKCIONIRA

Odrediti mjeru da svako mjesto u kojem uđe više od 5 ljudi u 1h mora imati dispenzer sa dezinfekcijskim sredstvom te da zaposlenik mora regulirati broj ulaza i izlaza ljudi. Sve je sporije ALI FUNKCIONIRA

Zabraniti okupljanje na mjestima ali omogućiti da kafići rade ako žele i daju pića/kavu za van. Skuplje ALI FUNKCIONIRA

;islite da pričam bajke? Ne pričam, samo prenosim mjere koje sam vidio u Bangkoku koji ima 8,2mil ljudi i jako lijepo i tečno funkcionira s tim mjerama i nitko se ne nervira jer mora čekati 5 minuta da mu izmjere temp

 

Ovakve mjere da gospodarstvo stane mogu donijeti samo uhljebi i budale koje boli briga jer su oni eto nedodirljivi tim problemima dal će zaraditi svoje pare

 Sve je to lijepo i krasno. Sve bi to bilo moguce da u susjednu zemlju nije sletilo 1m kineza direktno iz kine za vrijeme sirenja korone. Da tih 1m kineza ne zivi u Italiji u njezinom tekstilnom sredistu. Da ti kinezi nisu isli gledati tekme LP cca 10tak dan prije izbijanja kaosa u Italiji. Sve to lijepo zvuci i jako pametno. Ako je doslovno cijeli svijet odlucio reagirati sa zatvarnjem ljudi u domove, zasto uvijek netko mora mislit kak to nije dobro? Nema tih kontrola koja ce sprijecit sirenje toga. 

Nama je najbitnije bilo sprijecit kolaps zdravstvenog sustava. Tocka. To je to. Cekaj da se krivulja krene ravnat, pa stagnirat... i sve ce se vratit na staro. Cijeli svijet je u kurcu  ostat ce tak. Hvala kurcu pa nismo u 14st. da nas pomete sve ko kuga. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
8 godina
offline
Vlada RH želi legalizirati praćenje lokacije mobit

Postoje dva dobra razloga protiv tajlandske metode suzbijanja koronavirusa. Prvi je čisto medicinski. Virus se širi i prije pojave simptoma. (Uostalom, svatko bi mogao i sam izmjeriti temperaturu prije izlaska iz kuće.) Drugi je više sociološki. Tamo su ljudi navikli da vjeruju vlasti, da poštuju zakon. Kod nas svi misle kako da nađu rupu u zakonu, kako da zakon izvrdaju. Vlast kaže da narod nije svijestan ("narod je stoka"), narod kaže da vlast ne valja, da su političari nesposobni ("političari su lopovi"). Ukratko, stvara se atmosfera nepovjerenja. U takvoj se atmosferi propisiju zakoni za koje se već unaprijed zna da se neće provesti, pa je onda svjedeno kakvi su. I tako sve u krug. I što onda? Evo, vidimo. Dok se sve temeljilo na savjetima, na svijesti građana (nemojte se rukovati, perite ruke, držite se dalje jedan od drugoga itd.) epidemija se širila. Kad su uvedene stroge mjere epidemija jenjava. I onda opet to pitanje građanskih prava i građanskih sloboda. Ako narod nije discipliniran, onda sloboda vodi u anarhiju. Da bi spriječila anarhiju, država uvodi represivne mjere što na kraju vodi u diktaturu. Platon je govorio da zakone ne treba pisati jer dobrim ljudima nisu potrebni, a oni loši ih se ionako ne pridržavaju. To je idealizam. Ne može se društvo temeljiti samo na građanskoj svijesti. Pretpostavka da su svi ljudi dobri je djetinjasta i naivna. 

 
9 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vlada RH želi legalizirati praćenje lokacije m
picajzla0707 kaže...

 

ono što je bitno - situacija je izvanredna, zakon se donosi po hitnom postupku, bez vremena da ide mjesec dana u jednu, pa mjesec dana u drugu javnu raspravu, bez vremena da o njemu u beskraj u saboru trkelja pernar i ostali

i ono još bitnije - zakon nije uklesan u stijenu, neće biti ni prvi niti zadnji koji se može doraditi i izmijeniti, no treba ga donijeti dok još možemo od njega imati koristi

 Pa zar se onda ne bi moglo odmah na početku navesti u zakonu tipa "ovaj zakon vrijedi do prestanka proglašenja epidemije ili najkasnije zaključno sa datumom 31.07.2020 npr. " ?

Tako se ne bi ostavljao prostor da kao i masa drugih hitnih postane stalna odredba.

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Vlada RH želi legalizirati praćenje lokacije m

Istina, međutim, kod nas postoji još jedan problem - država nije u stanju obračunati se s prekršiteljima, pa postrožava zakone i propise. Konačni rezultat je da se serijski prekršitelj opet izvuće, a običan građanin više nastrada za neki manji prekršaj, često počinjen iz nehaja.

 

Isto se i sad vidi - nitko službeno nije zabranio rekreaciju, sve dok je individualna i uz poštivanje socijalnog distanciranja, međutim, policija to nije u stanju provesti, već tjera kući i ljude koji poštuju sve propise.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Vlada RH želi legalizirati praćenje lokacije m

Sve ovo stoji sto je danen  rekao, ali u ovom slucaju stvarno ne mogu gradjanima predbaciti za disciplinu.

>99% gradjana RH je iznimno disciplinirana i postuje sve sto  im se kaze (iako vjerujem da je to vise radi straha nego radi gradjanske svijesti).

 

Onih <1% usere sve pa onda svih 100% stanovnistva placa cijenu.

 

 

A sto se tice povjerenja u drzavne institucije.

 

Po prvi puta (u mirnodobskom razdoblju) ljudi su poceli vjerovati institucijama, jer eto konacno su nesto napravili kako treba i ono za sto su izabrani.

I umjesto da zajasu na tom valu koliko god mogu i jos vise se potrude povratiti povjerenje, sto oni rade?

BAM! Evo ti zakon "ispod zita" po hitnom postupku, tako da se ne stignes nit okrenuti niti razmisliti posteno o njemu, a koji prilicno zadire u gradjanske slobode.

 

Nisu ni 10 dana izdrzali a da ne pokusaju prokockati priliku.

 

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
14 godina
offline
Re: Vlada RH želi legalizirati praćenje lokacije m

Upravo tako...

 

Stoka s političkim vezicama je od rvackog pravosuđa najčešće dobila ekvivalent spankinga, umjesto šaku u gubicu..

 

mi tek sada vidimo koliko su narodne izreke bolno točne: malom lopovu se skida glava, velikom - kapa...

 

ti svi korona partyji lokalnih ADZ politikanata (uz zvuke "Niko nam ništa nemoožeeeeee") su samo posljedica neefikasnog pravosuđa...

 

i sad zagovaratelji čvrste ruke šize, što  da osnujemo eskadrone smrti i lovimo ljude izvan stanova?

 

punimo zatvore, pa tko fasuje koronu i preživi, sretno mu bilo?

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Vlada RH želi legalizirati praćenje lokacije m
Stric_Jura kaže...

 

i sad zagovaratelji čvrste ruke šize, što  da osnujemo eskadrone smrti i lovimo ljude izvan stanova?

 

 

 Mene vise brine ako ova sitiacija potraje dovoljno dugo da ce se eskadroni sami poceti osnivati, a tek onda ce nastati sranje.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
11 godina
offline
Re: Vlada RH želi legalizirati praćenje lokacije m
ddarknessfairyy kaže...

 Pa zar se onda ne bi moglo odmah na početku navesti u zakonu tipa "ovaj zakon vrijedi do prestanka proglašenja epidemije ili najkasnije zaključno sa datumom 31.07.2020 npr. " ?

Tako se ne bi ostavljao prostor da kao i masa drugih hitnih postane stalna odredba.

 naravno, rekao sam to još jučer

picajzla0707 kaže...

 slažem se, moglo se ići na privremenu mjeru određenu isključivo za sadašnju situaciju

međutim - ovo se stvarno ne donosi samo radi korone, jer već imamo epidemiju, ne samo opasnost od nje

također su ubačene prirodne nepogode - što dodatno pokazuje namjeru da se zakon ne primjenuje samo sad već i u "drugim situacijama kada ta obrada podataka može pomoći u brzoj i učinkovitoj zaštiti zdravlja i života građana" (pod navodnicima je citat dijela obrazloženja zakona) 

...u cilju zaštite nacionalne i/ili javne sigurnosti, i to samo u slučajevima kada je Vlada Republike Hrvatske proglasila prirodnu nepogodu ili katastrofu, ili kada je ministar nadležan za zdravstvo proglasio epidemiju zarazne bolesti ili opasnost od epidemije zarazne bolesti, u skladu s posebnim propisima...

pretpostavimo da je netko iz sustava civilne zaštite i spašavanja predložio ovu mjeru i da je taj isti imao na umu druge situacije kad se to može primijeniti

...ili nam doista planiraju podvaliti praćenje u neke druge svrhe, no onda sumnjam da bi sami sebe ograničavali na situacije epidemije ili prirodne katastrofe, s drugim ograničenjima na osnovu kojih im teleoperateri mogu uskratiti te podatke

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2020 9:28 (picajzla0707).
15 godina
offline
Re: Vlada RH želi legalizirati praćenje lokacije m
picajzla0707 kaže...

međutim - ovo se stvarno ne donosi samo radi korone, jer već imamo epidemiju, ne samo opasnost od nje

također su ubačene prirodne nepogode - što dodatno pokazuje namjeru da se zakon ne primjenuje samo sad već i u "drugim situacijama kada ta obrada podataka može pomoći u brzoj i učinkovitoj zaštiti zdravlja i života građana" (pod navodnicima je citat dijela obrazloženja zakona) 

...u cilju zaštite nacionalne i/ili javne sigurnosti, i to samo u slučajevima kada je Vlada Republike Hrvatske proglasila prirodnu nepogodu ili katastrofu, ili kada je ministar nadležan za zdravstvo proglasio epidemiju zarazne bolesti ili opasnost od epidemije zarazne bolesti, u skladu s posebnim propisima...

pretpostavimo da je netko iz sustava civilne zaštite i spašavanja predložio ovu mjeru i da je taj isti imao na umu druge situacije kad se to može primijeniti

...ili nam doista planiraju podvaliti praćenje u neke druge svrhe, no onda sumnjam da bi sami sebe ograničavali na situacije epidemije ili prirodne katastrofe, s drugim ograničenjima na osnovu kojih im teleoperateri mogu uskratiti te podatke

 

 

 

 Pa to sam upravo i ja tebe pitao jucer:

 

syncmaster245b kaže...

Na primjer, zamislimo da je ovaj zakon bio donesen kad je bila ona velika poplava u Slavoniji, dakle bio bi aktivan jer je rijec o prirodnoj nepogodi ali u lokaliziranom podrucju.

Sto sad to znaci?

Pratiti ce se ljudi samo na podrucju proglasene nepogode ili na teritoriju cijele Hrvatske?

Mozes li iscitati odgovor na ovo pitanje iz prijedloga zakona?

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
11 godina
offline
Re: Vlada RH želi legalizirati praćenje lokacije m
syncmaster245b kaže... 

  Pa to sam upravo i ja tebe pitao jucer:

 i po tome sam ti odgovorio ovo:

picajzla0707 kaže...  

- za poplavu ne vrijedi samo odredba da se dopušta praćenje kad vlada proglasi nepogodu, već i ona prije nje - kad je to u cilju zaštite nacionalne i/ili javne sigurnosti i treće odredbe - kad se u tim slučajevima zdravlje i životi građana bez obrade tih podataka ne bi mogli učinkovito zaštititi

previše oni sami sebi ugrađuju ograničenja u zakon da bi se isti trebao smatrati podvalom, tim više jer i ustav propisuje širi obim situacija u kojima se mogu ograničavati pojedina prava 

U doba ratnog stanja ili neposredne ugroženosti neovisnosti i jedinstvenosti države, te velikih prirodnih nepogoda pojedine slobode i prava zajamčena Ustavom mogu se ograničiti.

15 godina
offline
Re: Vlada RH želi legalizirati praćenje lokacije m
picajzla0707 kaže...

 i po tome sam ti odgovorio ovo:

picajzla0707 kaže...  

- za poplavu ne vrijedi samo odredba da se dopušta praćenje kad vlada proglasi nepogodu, već i ona prije nje - kad je to u cilju zaštite nacionalne i/ili javne sigurnosti i treće odredbe - kad se u tim slučajevima zdravlje i životi građana bez obrade tih podataka ne bi mogli učinkovito zaštititi

previše oni sami sebi ugrađuju ograničenja u zakon da bi se isti trebao smatrati podvalom, tim više jer i ustav propisuje širi obim situacija u kojima se mogu ograničavati pojedina prava 

U doba ratnog stanja ili neposredne ugroženosti neovisnosti i jedinstvenosti države, te velikih prirodnih nepogoda pojedine slobode i prava zajamčena Ustavom mogu se ograničiti.

 

Ma ne, nisi me shvatio sto te pitam.

Ne sporim da u izvanrednim situacijma ovu mjera moze biti iznimno korisna.

 

Sporim nejasna ogranicenja. jos jednom, konkretno:

 

Npr u Varazdinu i okolici proglasena je prirodna nepogoda. 

Da li se u tom slucaju podrazumijeva da mobiteli u Dubrovniku ce biti takodjer praceni?

 

I ono sto mi je najveci trn u oku, vec sam ti bio napisao, prijedlog nigdje ne spominje obvezu drzavnih sluzbi da obavijeste gradjane je "monitoring"  na snazi ili da je mjera pracenja ukinuta.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
11 godina
offline
Re: Vlada RH želi legalizirati praćenje lokacije m
syncmaster245b kaže...

nejasna ogranicenja...

 

Npr u Varazdinu i okolici proglasena je prirodna nepogoda. 

Da li se u tom slucaju podrazumijeva da mobiteli u Dubrovniku ce biti takodjer praceni?

 

I ono sto mi je najveci trn u oku, vec sam ti bio napisao, prijedlog nigdje ne spominje obvezu drzavnih sluzbi da obavijeste gradjane je "monitoring"  na snazi ili da je mjera pracenja ukinuta.

 naravno da ne, teleoperater može bez problema odbiti dati podatke s obrazloženjem da prirodna nepogoda u varaždinu nema nikakve veze s dubrovnikom

 

obaveza obavijesti građanima ne navode niti neki drugi zakoni, niti je navedena u ustavnim ograničenjima

osim toga, samo povećava mogućnost da će ciljana grupa namjerno ostavljati mobitele doma - dakle, kontraproduktivna je

15 godina
offline
Re: Vlada RH želi legalizirati praćenje lokacije m
picajzla0707 kaže...

osim toga, samo povećava mogućnost da će ciljana grupa namjerno ostavljati mobitele doma - dakle, kontraproduktivna je

 

Ciljana grupa?

Pa cekaj malo, prijedlog/zakon je pisan da nas zastiti i pomogne svima u izvanrednim situacijama, a ne da lovi "ciljane grupe".

 

Pa pogledaj cak i u prometu, imas znakove "radarska kontrola" ili "Video nadzor brzine", na radiju policija najavljuje gdje ce imati kontrolu brzine tog dana.... jer cilj je sprijeciti jurcanje a ne naplata kazni.

Znam da ovo moze potegnuti diskusiju, ali realno gledano sa tim najavama, kriticarima (i ja medju njima) po tom pitanju su zacepljena usta.

 

picajzla0707 kaže...

 naravno da ne, teleoperater može bez problema odbiti dati podatke s obrazloženjem da prirodna nepogoda u varaždinu nema nikakve veze s dubrovnikom

Kako znas? Da li se to moze iscitati iz zakona?

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2020 10:37 (syncmaster245b).
10 godina
neaktivan
offline
Vlada RH želi legalizirati praćenje lokacije mobit

Slicnu odredbu su pokusali donijeti u Njemackoj, i kako se cini zasad nije proslo.

 

“Posebno me zabrinjava kad vidim iz kojih krugova dolazi taj prijedlog. Ne volim kad mi bivši KOS-ovci govore o tome kako će štititi mene i sve nas tako što će nam nadzirati mobitele. A tko će nadzirati te nadziratelje i kakva je tu uloga telekoma ostaje vidjeti. Angela Merkel je sličnu stvar pokušala uvesti u Njemačkoj, ali, po ovome što vidim za sada, SPD to nije prihvatio i stvar nije prošla.”– ističe Raspudić.

https://kamenjar.com/raspudic-ne-volim-kad-mi-bivsi-kos-ovci-govore-o-tome-kako-ce-me-stititi-nadziranjem-mobitela/

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vlada RH želi legalizirati praćenje lokacije m
syncmaster245b kaže...

 nemam volje više za razuvjeravanje

ako ti ne vidiš da se iz grupe ograničenja zakon ne može primjeniti na dubrovnik, ako je u varaždinu proglašena prirodna nepogoda, onda ne vidim kako dalje nastaviti raspravu

 

EDIT:

nije niti za radarsku kontrolu ili kamere obaveza policije obavještavati javnost, oni to rade jer je njihova procjena da će i samom obavijesti smanjiti broj prekršitelja

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2020 11:04 (picajzla0707).
15 godina
offline
Re: Vlada RH želi legalizirati praćenje lokacije m
picajzla0707 kaže...
syncmaster245b kaže...

 nemam volje više za razuvjeravanje

ako ti ne vidiš da se iz grupe ograničenja zakon ne može primjeniti na dubrovnik, ako je u varaždinu proglašena prirodna nepogoda, onda ne vidim kako dalje nastaviti raspravu

 Pa nemoj se ljutiti, kvragu diskutiramo.

 

Nije stvar da li se vidi, nego sto u zakonu nije jasno napisano, a samim time podlozno onda razlicitim tumacenjima.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
11 godina
offline
Re: Vlada RH želi legalizirati praćenje lokacije m
syncmaster245b kaže...

 Pa nemoj se ljutiti, kvragu diskutiramo.

 

Nije stvar da li se vidi, nego sto u zakonu nije jasno napisano, a samim time podlozno onda razlicitim tumacenjima.

 ne ljutim se, samo nemam volje više raspravljati o stvarima koje su osnova zakonodavno-pravosudnog sustava

na svaki zakon se može staviti prigovor nadležnoj instituciji (u ovom slučaju agenciji za telekomunikacije ili sudu) i onda dorh ili druga institucija koja zastupa državu mora dati obrazloženje da bi agencija ili sud njima dali za pravo - osobno ne vidim koje bi obrazloženje država na temelju ovog zakona mogla imati sa zahtjevom praćenja ljudi u dubrovniku, ako je proglasila nepogodu u varaždinu

15 godina
offline
Re: Vlada RH želi legalizirati praćenje lokacije m
picajzla0707 kaže...
syncmaster245b kaže...

 Pa nemoj se ljutiti, kvragu diskutiramo.

 

Nije stvar da li se vidi, nego sto u zakonu nije jasno napisano, a samim time podlozno onda razlicitim tumacenjima.

 ne ljutim se, samo nemam volje više raspravljati o stvarima koje su osnova zakonodavno-pravosudnog sustava

na svaki zakon se može staviti prigovor nadležnoj instituciji (u ovom slučaju agenciji za telekomunikacije ili sudu) i onda dorh ili druga institucija koja zastupa državu mora dati obrazloženje da bi agencija ili sud njima dali za pravo - osobno ne vidim koje bi obrazloženje država na temelju ovog zakona mogla imati sa zahtjevom praćenja ljudi u dubrovniku, ako je proglasila nepogodu u varaždinu

 

Kuzim i posve mi je jasno, jer jebiga, potpuno je  logicno.

 

Ali onda dolazimo do onog dijela, gdje vlada moze upotrijebiti mjeru bez savjetovanja sa sudstvom, jer eto to je izglasani zakon, a naknadno se na temelju eventualne zalbe moze umijesati sudstvo (mala ograda, nisam pravnik, Phoenix2003 rekao si da si pravnik, ima li smisla ovo sto govorim?)

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
11 godina
offline
Re: Vlada RH želi legalizirati praćenje lokacije m
syncmaster245b kaže...

 

Kuzim i posve mi je jasno, jer jebiga, potpuno je  logicno.

 

Ali onda dolazimo do onog dijela, gdje vlada moze upotrijebiti mjeru bez savjetovanja sa sudstvom, jer eto to je izglasani zakon, a naknadno se na temelju eventualne zalbe moze umijesati sudstvo (mala ograda, nisam pravnik, Phoenix2003 rekao si da si pravnik, ima li smisla ovo sto govorim?)

 nisam pravnik, nounar sam

 

ne govorim o savjetovanju sa sudstvom - to se može raditi prilkom kreiranja zakona, kasnije nije savjetovanje, nego sudski postupak (ili onaj upravni pred agencijom) u kojem su država i teleoperater jednaki

govorim o tome da postoje ograničenja u zakonodavno-pravosudnom sustavu koja ne dozvoljavaju ili barem ograničavaju samovolju države, ova izmjena zakona ne znači da je beroševa zadnja kad proglasi epidemiju

dakle, kad policija/tkoveć zatraži od teleoperatera podatke po osnovi ovog zakona, teleoperater može prije davanja podataka podnijeti prigovor sudu ili tražiti mišljenje od nadležne agencije, a onda država mora dobro obrazložiti svoj zahtjev - ako obrazloženje nema smisla, država dobije košaricu

15 godina
offline
Re: Vlada RH želi legalizirati praćenje lokacije m
picajzla0707 kaže...
syncmaster245b kaže...

 

Kuzim i posve mi je jasno, jer jebiga, potpuno je  logicno.

 

Ali onda dolazimo do onog dijela, gdje vlada moze upotrijebiti mjeru bez savjetovanja sa sudstvom, jer eto to je izglasani zakon, a naknadno se na temelju eventualne zalbe moze umijesati sudstvo (mala ograda, nisam pravnik, Phoenix2003 rekao si da si pravnik, ima li smisla ovo sto govorim?)

 nisam pravnik, nounar sam

 

ne govorim o savjetovanju sa sudstvom - to se može raditi prilkom kreiranja zakona, kasnije nije savjetovanje, nego sudski postupak (ili onaj upravni pred agencijom) u kojem su država i teleoperater jednaki

govorim o tome da postoje ograničenja u zakonodavno-pravosudnom sustavu koja ne dozvoljavaju ili barem ograničavaju samovolju države, ova izmjena zakona ne znači da je beroševa zadnja kad proglasi epidemiju

dakle, kad policija/tkoveć zatraži od teleoperatera podatke po osnovi ovog zakona, teleoperater može prije davanja podataka podnijeti prigovor sudu ili tražiti mišljenje od nadležne agencije, a onda država mora dobro obrazložiti svoj zahtjev - ako obrazloženje nema smisla, država dobije košaricu

 

Kuzim, ima smisla.

 

Ali ...(jebiga oprosti mi )

 

Da li ista procedura vrijedi u izvanrednim situacijama?

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
10 godina
neaktivan
offline
Vlada RH želi legalizirati praćenje lokacije mobit

Ne postoji savjetovanje sa sudstvom. Sudovi su duzni suditi u skladu sa ustavom, zakonom i javnim moralom.

Jedino ustavni sud moze ocjenjivati ustavnost pojedinog zakona ili odredbe.

Ukoliko bilo koji drugi sud, osim ustavnog, posumnja da bi zakon bio u suprotnosti sa ustavom, mora zastati sa postupkom i poslati upit ustavnom sudu u pogledu sumnjivog zakona.

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vlada RH želi legalizirati praćenje lokacije m
syncmaster245b kaže...

Da li ista procedura vrijedi u izvanrednim situacijama?

 za svaku situaciju postoji procedura koja ograničava samovolju

recimo, kod donošenja ovakvih ili sličnih izmjena zakona u kojima se ograničavaju slobode građana ustav propisuje dvotrećinsku većinu u saboru, a u slučaju da se sabor ne može sastati, o zakonu odlučuju zajedno predsjednik rh i vlada

nije savršeno, pogotovo ako su vlada i predsjednik iz iste stranke, but jebiga, negdje se mora stati s paranojom

 

 

16 godina
offline
Re: Vlada RH želi legalizirati praćenje lokacije m
syncmaster245b kaže...
picajzla0707 kaže...
syncmaster245b kaže...

 nemam volje više za razuvjeravanje

ako ti ne vidiš da se iz grupe ograničenja zakon ne može primjeniti na dubrovnik, ako je u varaždinu proglašena prirodna nepogoda, onda ne vidim kako dalje nastaviti raspravu

 Pa nemoj se ljutiti, kvragu diskutiramo.

 

Nije stvar da li se vidi, nego sto u zakonu nije jasno napisano, a samim time podlozno onda razlicitim tumacenjima.

U principu mislim da se slobodno može pretpostaviti najgori mogući način iskorištavanja loše napisanog zakona.

Ne, ništa se ne podrazumijeva i ništa nije "normalno" - ako u zakonu ne postoji odredba da prestaje važiti s prestankom izvanrednog stanja, onda možeš slobodno računati da traje dokle god nekome gore to tako odgovara.

Gledam te!
15 godina
offline
Re: Vlada RH želi legalizirati praćenje lokacije m
picajzla0707 kaže...

recimo, kod donošenja ovakvih ili sličnih izmjena zakona u kojima se ograničavaju slobode građana ustav propisuje dvotrećinsku većinu u saboru, a u slučaju da se sabor ne može sastati, o zakonu odlučuju zajedno predsjednik rh i vlada

nije savršeno, pogotovo ako su vlada i predsjednik iz iste stranke, but jebiga, negdje se mora stati s paranojom

 

 

 

E jebiga!

 

Ako je to procedura, onda je to sve sto imam reci na ovo.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
11 godina
offline
Re: Vlada RH želi legalizirati praćenje lokacije m
syncmaster245b kaže...

E jebiga!

 

Ako je to procedura, onda je to sve sto imam reci na ovo.

 to je posljednja procedura, prije nje postoji niz drugih načina ograničavanja samovolje - no, kod izvanrednih situacija moraš imati krajnje mjere da birokratskim gušenjem ne bi onemogućio hitno djelovanje

 

EDIT:

recimo kod konkretnog primjera, teleoperater nije dužan slijepo slušati zahtjev policije ili tko je već ovlašten slati zahtjev

to bi već trebalo biti dovoljno da možemo reći kako se ovaj zakon neće provoditi baš svugdje, uvijek i za stvari koje nisu vezane uz cilj koji se želi postići njegovim donošenjem

s druge strane, teleoperater se može naguziti i te podatke dati kad god hoće i bez ovakvih zakona, no onda podliježe tužbama građana, gubitku tržišta i slično - što misliš zašto se i kako apple usprotivio državi koja je imala daleko jače ovlasti

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2020 12:29 (picajzla0707).
15 godina
offline
Re: Vlada RH želi legalizirati praćenje lokacije m
picajzla0707 kaže...
syncmaster245b kaže...

E jebiga!

 

Ako je to procedura, onda je to sve sto imam reci na ovo.

 to je posljednja procedura, prije nje postoji niz drugih načina ograničavanja samovolje - no, kod izvanrednih situacija moraš imati krajnje mjere da birokratskim gušenjem ne bi onemogućio hitno djelovanje

 Hmm, da.

 

Jos jedina nada da ce biti kakva takva rasprava po povom prijedlogu je to sto jos uvijek nije proglasena izvanredna situacija.

 

***edit***

 

Cek' pa je proglasena je u ZG radi potresa.

 

<ironican smijeh =ON.

AHAHAHAHHA

AHAHAHAH

</ironican smijeh>

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2020 12:30 (syncmaster245b).
11 godina
offline
Re: Vlada RH želi legalizirati praćenje lokacije m
syncmaster245b kaže...

Cek' pa je proglasena je u ZG radi potresa.

 

<ironican smijeh =ON.

AHAHAHAHHA

AHAHAHAH

</ironican smijeh>

 u zagrebu je proglašena prirodna nepogoda i to odlukom gradonačelnika, zakon kaže:

u slučajevima kada je Vlada Republike Hrvatske proglasila prirodnu nepogodu ili katastrofu

dakle, situacija u zagrebu nije osnova na koju se može aktivirati zakon, pa čak i da je to proglasila vlada, teleoperater prije davanja podataka može tražiti mišljenje agencije i država mora agenciji pojasniti zbog čega se "zdravlje i životi građana bez obrade tih podataka ne bi mogli učinkovito zaštititi"

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice