Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5G gr

poruka: 155
|
čitano: 27.524
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5G gr".
12 godina
offline
Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5G gr

"značajno će pridonijeti razvoju istočnog dijela Republike Hrvatske"

de kakve su ovo bljuvotine? ugl. žao mi je tih ljudi tamo, dobiti će još neki broj odašiljača koji će ih dodatno zračiti ali ovaj put baš jebački jako, a njima to ništa ne treba...

 
11 46 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
Meni nije, Slavonija je hdz-ovska utvrda, kak su birali, tak nek im bude
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
W1ck3d8u2z kaže...

"značajno će pridonijeti razvoju istočnog dijela Republike Hrvatske"

de kakve su ovo bljuvotine? ugl. žao mi je tih ljudi tamo, dobiti će još neki broj odašiljača koji će ih dodatno zračiti ali ovaj put baš jebački jako, a njima to ništa ne treba...

 Daj molim te prekini s stranicamakoje savjetuju aluminijske folije na glavi i šire teorije zavjera.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
7 godina
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
W1ck3d8u2z kaže...

"značajno će pridonijeti razvoju istočnog dijela Republike Hrvatske"

de kakve su ovo bljuvotine? ugl. žao mi je tih ljudi tamo, dobiti će još neki broj odašiljača koji će ih dodatno zračiti ali ovaj put baš jebački jako, a njima to ništa ne treba...

 stari TV signal radi na frekvenciji na kojem će se sada koristiti 5G mreža i uz to antene za 5G isijavaju daleko manje zračenja nego TV signal koji se emitira na tim frekvencijama zadnjih 50+ godina

12 godina
odjavljen
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
To da manje ljudi slučajno pobiju 😂
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5

Televizijski signal je išao do 3GHz, 5G slično, 400MHz za dugi val (rularna, udaljena područja koja će imati nešto manju brzinu) i 3,6GHz za urbane djelove s većom brzinom. Najave su da će ići do 26GHz nešto kasnije kako bi postigli maksimalne brzine.

Razlika je što kod TV signala nije bilo upstreama, tj. nije bilo dvosmjerne komunikacije. Što manje više znači, 5G mreža što se frekvencija tiče se ne razlikuje puno od 4G ili slabijih. Problem je gusta pokrivenost i jačina signala sa TV signalom si imao signal na krovu i morao imati mrcinsku antenu da ga uloviš. A za mobitel možeš biti u podrumu i imati odličan signal. Tako da gotovo čitav prostor oscilira na tim frekvencijama. Ne znam ni sam je li to opasno ili nije, ali kad malo dublje razmisliš, nije prirodno.

http://www.youtube.com/user/Bambytalica
14 godina
offline
Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5G gr

eto vidiš ipak je opasna ta frekva...

 

za komunizma TV je bila za skiciranje "ispravnog puta", nakon '91. HDZovska "katedrala" hrvatskog duha" je ostavila pustoš, ponajprije u Slavoniji (tvrdom X23  uporištu)...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
Glavno da Zagreb nije prvi da ne možete sr... po njemu.
 
2 3 hvala 0
6 godina
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
W1ck3d8u2z kaže...

dobiti će još neki broj odašiljača koji će ih dodatno zračiti ali ovaj put baš jebački jako, a njima to ništa ne treba...

Evo ti jedna činjenica: Sunce zrači, i to dosta više od baznih stanica za telekomunikacije, pa možda bolje da ne izlaziš na svjetlo dana ako si zabrinut za svoje zdravlje.

15 godina
offline
Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5G gr

ako ovo ne vrati iseljene slavonce, ne znam što će. vjerojatno su se komarci žalili da se više nema što pošteno prigristi pa im je hadeze izašao ususret. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 9:43 (Ajar).
Moj PC  
33 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
Slavonija da, ali Osijek ne...u samom gradu Osijeku HDZ nikada nije bio na vlasti (u zupaniji je).

Sto se ostalog tice, Osijek je samo prvi u nizu, a ubrzo slijedi 5G svima.
Treba li to nama ili ne...nisam siguran.
Za neko bazno koristenje mobitela je i 4G dovoljan, ali vjerujem da ce i 5G naci primjenu u nekim drugim sferama.
Osijek ima izrazito jaku IT scenu, neke od najboljih hrvatskih IT firmi su ovdje tako da ce oni vjerojatno moci razvijati neke nove tehnologije u kojima je presudan prijenos vece kolicine podataka u realnom vremenu.

http://www.glas-slavonije.hr/vijest.aspx?id=417201

Vratili smo politički primat HDZ-a u Osječko-baranjsku županiju, a sustavno i polako to želimo i u gradu Osijeku, koji mora i može jače. Zašto to nije tako? Jer 30 godina nitko iz naše stranke nije dobio priliku voditi ovaj grad.
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 10:00 (ocean77).
14 godina
offline
Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5G gr

Dosta država u EU su odgodile uviđenje 5G jer je gotovo nikakav utjecaj na prirodu i čovjeka istražen

Sve što znam o životu naučio me Đelo Hadžiselimović
Moj PC  
2 4 hvala 0
9 godina
offline
Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5G gr

svi koji seru da to ne treba nek jedu govna. šta ne treba????? treba da mi brzina bude 7 mbit/s, to treba jel???? odjednom smo svi greta pa sve pazimo, najbolje da pogasimo sva živa govna, skinemo se goli i spavamo pod zvijezdama, trčimo po livadama, jedemo žbunje i jašemo konje

 

kao rođeni Osječanin podržavam ovo potpuno. Ako netko relevantan isporuči dokaze u obliku znanstvenog rada da je 5G ovakav kakav će doći u Osijek opasniji za stanovništvo od drugih tehnologija i aparata onda ću biti protiv toga. A ove trenutne babe vange i zeleni kojima svaki kurac smeta me ne zanimaju, jer je je jedina bitna informacija da je prosjek brzine interneta u Osijeku za kurac.

 

 

Moj PC  
32 0 hvala 2
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
Sto kaze onaj Petko, zar nije on pobjegao iz Slavonije. Inace kakva debilana vlada odlucuje tko ce imati 5G prvi, to je kao nekad samo njega nema.

Uostalom mogli su poceti odasiljanje 5G u vise od jednog grada u isto vrijeme. Radikalan koncept, osim ako nemaju samo jednog radnika.
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
Rimac je otvorio razvojni ured i u Osijeku, a znamo svi da Rimac takodjer radi na autonomnoj voznji.
Za bilo kakav razvoj autonomne voznje i komunikacije dva autonomna vozila u prometu osnovni preduvjet je izrazito velika brzina prijenosa podataka.
To su neki od primjera u kojima je 5G zanimljiv.
Ima masa uspjesnih starup firmi ovdje poput Orqa koja razvija VR naocale za dronove i svi oni sigurno ce naci primjenu u 5G mrezi...ako ne za postojece proizvode, mozda ce dobiti ideje za nove.

Meni je simpaticno citati komentare vas iz Zagreba koji niste otisli dalje od Dugog Sela pored ZG i zabrinuti ste za nas jesmo li gladni, bosi i sta sve ne...😄
 
22 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
Meni je simpatično kako vi koji niste iz Zagreba stalno ser... po Zagrebu. Eto sad seri... po Osijeku malo. Meni je dobar i 3G makar mi baterija duže traje i mob mi se ne pregrijava kao što se na 5G pregrijavaju ovi prvi 5G mobiteli s kojima testiraju.
 
1 5 hvala 0
10 godina
offline
Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5G gr

Treba postojati doza skepticizma i ne uzimati sve informacije ko "tin foil hat" ili kao "JAO POBIT CE NAS". Sama znanost je u sivoj zoni oko 5G i ne znamo u potpunosti kako ce reagirati, svi uvijek trube "ali to nije ionizirajuce" da nije, ali nikada nismo bili okruzeni tolikim zasicenjem 5g-a u malom prostoru + frekvencija na kojoj 5G radi se ne emitira toliko daleko pa ce i veci broj antena bit postavljeno

Ne mozemo donositi zakljucke na izoliranim uzorcima, ovisi i kolicina izvora, dugotrajna izloženost etc. Ništa od tog ne možemo znati, samo pretpostavljati, tako da rec za nekog da je "debil" jer je zabrinut oko 5G može reci samo "debil" jer samo budala je sigurna. Ako cemo se vec hvatat iskljucivo znanosti, nemojmo zaboravit da nas je failalo puno puta i da ni sama ne zna definitivan rezultat 5G kroz npr 10 god.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
9 4 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
Nadam se da će značajno popraviti brzine i kašnjenja te da će koristiti ljudima i poduzetnicima u Osijeku i okolici 👍

Mislim da je jako bitno što više ovakvih projekata pogotovo u Slavoniji, a ne samo rentanje po Zg i obali od čega nema razvoja ni budućnosti. Osim toga centralizacija, gdje je sve u Zg, je jako loša za HR.
 
7 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
W1ck3d8u2z kaže...

"značajno će pridonijeti razvoju istočnog dijela Republike Hrvatske"

de kakve su ovo bljuvotine? ugl. žao mi je tih ljudi tamo, dobiti će još neki broj odašiljača koji će ih dodatno zračiti ali ovaj put baš jebački jako, a njima to ništa ne treba...

 Yep. U Slavoniji da se uvede 7G to ne bi doprinjelo razvoju. Jedini pravi doprinos bi bio hard reset cijelog sustava što se neće dogoditi. 

 

Natrag na temu, puno se očekuje od 5G-a, nisam siguran da će se ostvariti svi potencijali. 

14 godina
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5

da prisnažim:

 

treba se decentralizirati ali, naravno, 5G u našoj ekonomiji nije ništa značajno, jer nam je nikakva ( kako veli kolega bugovac222 i stalno naglašava u Jutarnjem Jurica Pavičić - rentijerska ), no treba testirati upravo kao ulaganje u budućnost...

 

e sad to što "testirati" za mnoge eko-pahuljice ima kontekst kao da će Japanci teleportirati Jedinicu 731 u Slavoniju, to je drugi par opanci...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 11:11 (Stric_Jura).
7 godina
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
Ne valja kada zaostajemo za svijetom... Evo ne valja sada ni kada idemo u korak sa svijetom... Nije se rodio tko je narodu ugodio...
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
D3lBoy kaže...

Treba postojati doza skepticizma i ne uzimati sve informacije ko "tin foil hat" ili kao "JAO POBIT CE NAS". Sama znanost je u sivoj zoni oko 5G i ne znamo u potpunosti kako ce reagirati, svi uvijek trube "ali to nije ionizirajuce" da nije, ali nikada nismo bili okruzeni tolikim zasicenjem 5g-a u malom prostoru + frekvencija na kojoj 5G radi se ne emitira toliko daleko pa ce i veci broj antena bit postavljeno

Ne mozemo donositi zakljucke na izoliranim uzorcima, ovisi i kolicina izvora, dugotrajna izloženost etc. Ništa od tog ne možemo znati, samo pretpostavljati, tako da rec za nekog da je "debil" jer je zabrinut oko 5G može reci samo "debil" jer samo budala je sigurna. Ako cemo se vec hvatat iskljucivo znanosti, nemojmo zaboravit da nas je failalo puno puta i da ni sama ne zna definitivan rezultat 5G kroz npr 10 god.

Što je u sivoj zoni?

 

Otkad postoji GSM tehnologija niti jedno od hrpe istraživanja koja su provedena ne potvrđuje da bazne postaje imaju ikakav utjecaj na zdravlje. Veći je problem kad nabiješ mobitel na glavu i pričaš po sedam sati dnevno i na taj način koncentriraš sve zračenje na jednu točku na tijelu. 

 

EM zračenje opada s kvadratom udaljenosti i iako je informacija da treba više baznih stanica točna, ne uzima se u obzir snaga kojom one odašilju signal. 

 

Nemam ništa protiv brige za zdravlje, ali kad se šire neprovjerene i neutemeljene informacije tlak mi skoči na sedamsto. Isto kao kad tu neki dušebrižnici dođu na forum komentirat kako je 5G štetan, a onda izađe na ulicu i izloži se Sunčevom zračenju, potroši kutiju cigareta i rokne 2-3 vinjaka za dobru mjeru. 

 

Oldy kaže...
Meni je simpatično kako vi koji niste iz Zagreba stalno ser... po Zagrebu. Eto sad seri... po Osijeku malo. Meni je dobar i 3G makar mi baterija duže traje i mob mi se ne pregrijava kao što se na 5G pregrijavaju ovi prvi 5G mobiteli s kojima testiraju.

Zagreb kao Zagreb nikad nije bio problem, problem je centralizacija svega državnoga u jednom mjestu. 

 

Neka se svakih 20 godina mijenja glavni grad i sve što ta titula nosi (sjedište Vlade, predsjednika, Sabora...). Neka od 2021. glavni grad RH bude Vukovar, recimo. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 11:38 (robogo).
7 godina
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
robogo kaže...
W1ck3d8u2z kaže...

dobiti će još neki broj odašiljača koji će ih dodatno zračiti ali ovaj put baš jebački jako, a njima to ništa ne treba...

Evo ti jedna činjenica: Sunce zrači, i to dosta više od baznih stanica za telekomunikacije, pa možda bolje da ne izlaziš na svjetlo dana ako si zabrinut za svoje zdravlje.

Sunce zrači ionozirajuće zračenje koje je štetno i radi tešku modifikaciju na staničnoj razini.

Jedan dan izloženosti suncu po ljetu ozrači više nego godinu dana svih 2-3-4G-5G, radio i sl zračenja u godinu dana (koja usput nespadaju pod ionozirajuće zračenje)

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 11:46 (CrniPero).
6 godina
neaktivan
offline
Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5G gr

Što se tiče fizike intenzitet zračenja nema veze, za ioniziranje atoma je samo važna frekvencija zračenja. Radio valovi nemaju dovoljnu energiju za to. 

Znate odakle počinje ionizirajuće zračenje? Od UV pa prema gore. Radio frekvencije su daleko ispod UV, daleko ispod vidljive svjetlosti. Ali iz nekog razlogal ljudi se ne boje pravog ionizirajućeg zračenja (UV) nego se prže na plažama cjele dane. 

 

 EDIT: vidim da je još par ljudi napisalo isto ovo

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 11:51 (GhostLoveScore).
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5G gr

Ok, riješili smo alukapce, ali ipak ima itekakav utjecaj GSM mreža - na pčele, koje su glavni oprašivači...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
Stric_Jura kaže...

Ok, riješili smo alukapce, ali ipak ima itekakav utjecaj GSM mreža - na pčele, koje su glavni oprašivači...

 Ma jebes pcele... Jest cemo klopu iz kontroliranog porijekla, izraslu pod LED lampama... Vjerojatno cemo podic potraznju i konzumaciju tableta i para ce se sretnije vrtjet... Svima bolje :)

 Trebam 5G da mi se 4K streama fluidnije na 5" ekranu. 

 Trebam 5G za kojekakve krucijalne stvari kako bi mi kvaliteta zivota dostigla nevidenu razinu. 

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 12:17 (Batista).
7 godina
protjeran
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
Stric_Jura kaže...

Ok, riješili smo alukapce, ali ipak ima itekakav utjecaj GSM mreža - na pčele, koje su glavni oprašivači...

 Odakle si to izvadio, iz guzice?

7 godina
protjeran
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
Batista kaže...
Stric_Jura kaže...

Ok, riješili smo alukapce, ali ipak ima itekakav utjecaj GSM mreža - na pčele, koje su glavni oprašivači...

 Ma jebes pcele... Jest cemo klopu iz kontroliranog porijekla, izraslu pod LED lampama... Vjerojatno cemo podic potraznju i konzumaciju tableta i para ce se sretnije vrtjet... Svima bolje :)

 Za pomor pcela su bili krivi pesticidi ne GSM mreze. Kakvih krkana ima na bugu strasno. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 12:16 (O_O_O).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
tajo1960 kaže...

I za RTG zrake su u početku tvrdili da su besopasne. Djeca se "slikala" iz zabave, pa umirala kasnije od raznih karcinoma kosti i svega ostaloga.

 

OK, nisam stručnjak u tome, ali kad sam lane pričao sa poznanikom koji je cijeli vijek radio u avio-sferama i zna što su zraćenja, radari i slično, samo je kratko rekao: "5G? Hm, to je skoro pa mikrovalka!". Treba li više, normalnom čovjeku?

 

I GMO hranu su ("kupljeni") znanstvenici jako favorizirali kad je počela, a danas se sve više i javno tvrdi i dokazuje da je uzrok najvećem broju malformacija stanica, a posljedično krivac za ogroman broj karcinoma "svega" u čovjeku (jer mijenja genetski kod čovjeka).

 

 Mislim da danas znamo malo više nego tad.

Ni mikrovalno zračenje u pećnici nije ionizirajuće. Radi na principu da potiče molekule vode na titranje i na taj način stvara toplinu. Kada bi stavio ruku u mikrovalnu osim toplinskih efekata nema ni jedan drugi štetan efekt mikrovalova.

 
2 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Vlada odlučila: Osijek postaje prvi hrvatski 5
Oldy kaže...
Meni je simpatično kako vi koji niste iz Zagreba stalno ser... po Zagrebu. Eto sad seri... po Osijeku malo. Meni je dobar i 3G makar mi baterija duže traje i mob mi se ne pregrijava kao što se na 5G pregrijavaju ovi prvi 5G mobiteli s kojima testiraju.

 Hvala ti što nisam jedini koji je na mobitelu ograničio 3G only.

Razliku koju primjetim između 3G i 4G je ta da mi baterija manje traje na 4G-u. Brzina je ista. Doslovno.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice