Vježba obrane Zemlje od asteroida: glavni zaključc

poruka: 54
|
čitano: 8.986
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vježba obrane Zemlje od asteroida: glavni zaključc".
16 godina
offline
Vježba obrane Zemlje od asteroida: glavni zaključc

Mislim da je pravo riješenje da u orbitu lansiramo još više svemirskog smeća i Muskovih satelita koji će nas štiti od asteroida, a kao bonus će dovesti do smanjenja intenziteta sunčeve svjetlosti, posljedično tome incidenciju raka kože, spriječiti otapanje polova, prisutnost spolova i globalno zatopljenje i što je najbitnije puno bolji satelitski internet. Voće i povrće smo već riješili vertikalnim AI farmama pod UV svjetlom a Bill Gejc će nas hraniti ekološkim biftecima s 0% krave. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2021 1:41 (Mar).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Vježba obrane Zemlje od asteroida: glavni zaključc

đe su bili '81.? 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vježba obrane Zemlje od asteroida: glavni zakl
"Prva poruka jest da su udari asteroida jedina prirodna katastrofa koju možemo predvidjeti i spriječiti...."

Nisam baš shvatio a i koliko znam udar asteroida za sada NE MOŽEMO spriječiti.

Jedino što možemo je odrediti mjesto udara i onda zbrisati prije udara, ako asteroid otkrijemo na vrijeme
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Vježba obrane Zemlje od asteroida: glavni zaključc

-druga (prikrivena) poruka je da 'asteroidi' ciljaju ''srce EU'', ne slučajno, jer slučajnosti nema, tj novac kojeg treba 'više' (uložiti u teleskope, space-task/defence.. tj dati ujku semu koji će nas štititi od uroka i ostalog).

-ostale poruke ostatku svijeta, russiji-kini, južnoj americi, dinosaurima, ... ne možete ništa, ali ćemo vam to naplatiti i tad ćete imati ovaj plan obrane koji će vas samim time štititi (nekim nadnaravnim svojstvima..) dok će ujko biti miran s dovoljno meridijana distance. Da ujko asteroid vidi bliže rusiji-kini to bi se smatralo agresijom, da vidi bliže svom dvorištu defetizmom, da padne u kanadu.. zaključci bi bili drgačiji, pa zato asteroid ima upravo ovakvu putanju-cilj (koji obavlja svrhu).

 

-slučajnost? nema slučajnosti kad su u pitanju velike brojke i interesi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Vježba obrane Zemlje od asteroida: glavni zakl
"Prva poruka jest da su udari asteroida jedina prirodna katastrofa koju možemo predvidjeti i spriječiti, zahvaljujući mreži teleskopa diljem svijeta i projektu Planetary Defence."

Tamo na ESA sajtu ima još takvih bisera:

"Udar asteroida je jedina prirodna katastrofa koju bi mogli spriječiti."

" Udar asteroida je naj predvidljivija prirodna katastrofa."

" Najveći asteroidi su svi već otkriveni. "

Link: https://www.esa.int/Safety_Security/Lessons_learnt_from_simulated_strike
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2021 10:37 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Vježba obrane Zemlje od asteroida: glavni zaključc

Kakvi teleskopi, ako ne kloniramo Brucea Willisa - nema nam spasa...

 

 

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vježba obrane Zemlje od asteroida: glavni zakl

ma samo orbitiramo Plenkya, da svojim smirenim glasom uvjeri asteroid da nam je njegova putanja neprihvatljiva...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
protjeran
offline
Re: Vježba obrane Zemlje od asteroida: glavni zakl
Udarni val ilegalne migracije je za kraj civilizacije puno izgledniji scenarij. Na vecem dijelu zemaljske kugle porast ljudske populacije izmice svakoj kontroli,sto u pravilu prati katastrofalno unistenje okolisa i resursa. Dominantni kapitalizam stanje uvelike pogorsava, pa se krivnja za svu nesrecu svaljuje samo na zapadnu europu i Sad. To su dakle prave prijetnje a ne imaginarne poput simulacije udara asteroida-besmislicu koju ce netko na kraju dobro naplatiti. Asteroid ako kada u buducnosti i stigne vjerovatno vise nece imati sta za potuci
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2021 11:53 (virtuozo).
 
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Vježba obrane Zemlje od asteroida: glavni zakl
recimo da se ovaj scenarij stvarno desi...kako bi to onda bilo kod nas...ono šteta i ostalo:(
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vježba obrane Zemlje od asteroida: glavni zakl
HCMAA kaže...
recimo da se ovaj scenarij stvarno desi...kako bi to onda bilo kod nas...ono šteta i ostalo:(

 asteroid bi nestao prije nego što dotakne tlo, negdje u doletu. tek mnogo godina poslije, ovisno o tome tko je na vlasti, uskok bi možda otkrio tko je mrknuo asteroid i još mu pripisao sve zasluge za spas svega rvackog. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vježba obrane Zemlje od asteroida: glavni zakl
HCMAA kaže...
recimo da se ovaj scenarij stvarno desi...kako bi to onda bilo kod nas...ono šteta i ostalo:(

 Šteta ovog asteroida je procijenjena na 10 HDZ-godina.

(HDZ-godina je SI mjera za ekonomsku, civilizacijsku i populacijsku štetu)

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Vježba obrane Zemlje od asteroida: glavni zaključc

Zadnji puta kad su radili neke vježbe ušli smo u pandemiju (Event 201). Imam li razloga za zabrinutost zbog ove vježbe? 😁

Know your world.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vježba obrane Zemlje od asteroida: glavni zakl
Visak kaže...
HCMAA kaže...
recimo da se ovaj scenarij stvarno desi...kako bi to onda bilo kod nas...ono šteta i ostalo:(

 Šteta ovog asteroida je procijenjena na 10 HDZ-godina.

(HDZ-godina je SI mjera za ekonomsku, civilizacijsku i populacijsku štetu)

 HDZ je nešto ko jukatanski asteroid prije 65.000.000 godina....

Ju je je? Je ju je!
15 godina
protjeran
offline
Re: Vježba obrane Zemlje od asteroida: glavni zakl
Zato ce vam biti puno bolje kad budu ovi drugi na vlasti. Posebno cete se radovati kad vam u RH sa open borders politikama dovuku par milijuncica migranata-sve muske dakako. Pa kad vam djevojka ili zena ode sa nekim afrikancem ili svabom,zbog toga ima da razvucete osmjeh od uha do uha-jer to je u duhu napretka i tolerancije. Onda cemo svi zajedno gledati u nebo sta nas je to snaslo
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2021 20:59 (virtuozo).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vježba obrane Zemlje od asteroida: glavni zakl
virtuozo kaže...
Zato ce vam biti puno bolje kad budu ovi drugi na vlasti. Posebno cete se radovati kad vam u RH sa open borders politikama dovuku par milijuncica migranata-sve muske dakako. Pa kad vam djevojka ili zena ode sa nekim afrikancem ili svabom,zbog toga ima da razvucete osmjeh od uha do uha-jer to je u duhu napretka i tolerancije. Onda cemo svi zajedno gledati u nebo sta nas je to snaslo

 Zbog takvih paranoja mi trpimo ove lopove 30 godina. Dali smo državu kleptomanima u ruke, jer će nas oni kao braniti od Srba, pedera i imigranata.

 

Da desničari nisu takve kukavice mogli smo dati državu nekom sposobnijem. Ali u strahu su velike oči. Kad imaš maloga bojiš se da će ti ženu odvesti prva kmica koja naiđe.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Vježba obrane Zemlje od asteroida: glavni zakl
virtuozo kaže...
Zato ce vam biti puno bolje kad budu ovi drugi na vlasti. Posebno cete se radovati kad vam u RH sa open borders politikama dovuku par milijuncica migranata-sve muske dakako. Pa kad vam djevojka ili zena ode sa nekim afrikancem ili svabom,zbog toga ima da razvucete osmjeh od uha do uha-jer to je u duhu napretka i tolerancije. Onda cemo svi zajedno gledati u nebo sta nas je to snaslo

 ma tebe brine da neće ostati neki pendrek-efendija za tebe, da ti proširi... vidike...

Ju je je? Je ju je!
6 godina
offline
Re: Vježba obrane Zemlje od asteroida: glavni zakl
#Visak

OVO JE 100%... prije 20 i nešto godina zovem na lokalni radio da imam ideju da Japancima iznajmimo Hrvatsku... normalno dobio sam etiketu određene boje vraga iz one franjine izjave...pta će nama Japanci...mi možemo sami... domoljublje ovo ono


prije par dana čitam... ozbiljna procjena za 2050...u Hrvatskoj će biti 3.4 milijuna stanovnika...za vrijeme mraka 4.5-4.7 KAKO TO:)

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
15 godina
protjeran
offline
Re: Vježba obrane Zemlje od asteroida: glavni zakl

Ne stari, to ti je čista matematika,a vi ljevičari se jako volite pozivati na znanaost, makar vasa politika najčešće nema nikakve veze sa logikom.  Jel činjenica da su od par milijuna migranata koji su stigli u europu u zadnjih 5-6 godiina ogromna većina mlađi muškarci? Jel ne mislis da to samo po sebi stvara kaos u odnosima medju spolovima, tj postojeći broj žena se mora raspodjeliti na sve veći broj muških. To ti u prijevodu znači da će puno naših momaka ostati bez svojih polovica jer ce iste odmagliti u njemačku buduci su tamo bolje prilike za udaju ili vezu. Rezultat je dakle gle, demografski slom RH, ma jel to moguće!? Samo vi nastavite i dalje gurati glavu u pijesak i nek vam politiku vode feministice. One jako dobro znaju što rade, za razliku od vas naivčina

15 godina
neaktivan
offline
Re: Vježba obrane Zemlje od asteroida: glavni zakl
virtuozo kaže...

Ne stari, to ti je čista matematika,a vi ljevičari se jako volite pozivati na znanaost, makar vasa politika najčešće nema nikakve veze sa logikom.  Jel činjenica da su od par milijuna migranata koji su stigli u europu u zadnjih 5-6 godiina ogromna većina mlađi muškarci? Jel ne mislis da to samo po sebi stvara kaos u odnosima medju spolovima, tj postojeći broj žena se mora raspodjeliti na sve veći broj muških. To ti u prijevodu znači da će puno naših momaka ostati bez svojih polovica jer ce iste odmagliti u njemačku buduci su tamo bolje prilike za udaju ili vezu. Rezultat je dakle gle, demografski slom RH, ma jel to moguće!? Samo vi nastavite i dalje gurati glavu u pijesak i nek vam politiku vode feministice. One jako dobro znaju što rade, za razliku od vas naivčina

 Ček, al zar nije većina naših emigranata muška? Nisu li naši muškarci face kad smotaju naivnu Čehinju ili bogatu Njemicu? Ne ostaju li domaći muškarci bez žena zbog naših muževnih gastarbajtera?

 

Osnova desničarske ideologije je da su drugi svinje kad nama rade ono sa čime se mi inače hvalimo da radimo drugima.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
protjeran
offline
Vježba obrane Zemlje od asteroida: glavni zaključc

Ostaviti se općenitih doskočica o desničarima, jer to mozda nekad je imalo smisla. Stvari valja promatrati individualno i iz sadašnje perspektive.

Nekad su gastarbajtei bili većinom muški istina,ali danas se više zena iseljava. Sto je najbitnije žena kad dodje u njemacku ili englesku/ italiju-valjda u 50x vise slučajeva će se vezati za nekog tamo, nego sto ce nas momak uspjeti naci svabicu ili britanku. Pogledaj malo oko sebe, koliko znaš cura da su se udale za strance npr. nijemce, a koliko znaš nasih decki da su ozenili svabicu ili engleskinju. VValja napomenuti da su iz tih statistika isključeni bogati i slavni tj. oni su kategorija za sebe.

Nisu rijetki slučajevi da žene ostavljaju muževima po 2-3  djece i odlaze negdje k novo-pobudjenoj ljubavi i strasti.

Ne mora žena iseliti u inozemstvo, vec se moze jednostavno preseliti u Split ili Zagreb jer  je nekom tamo pobjegla zena vani,a on ima vise"sarma" (love) nego imaš ti!

Niti ja ne volim paranoje,ali ovo je tako očito da bode oči

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vježba obrane Zemlje od asteroida: glavni zakl
Znači dok su gastići bili muški nije bilo problema, ali sada sa ženama to je problem? Dvostruka mjerila?

Cijela rasprava je krenula jer sam ja prozvao HDZ koji je nesposobnošću doveo do stvarnog iseljavanja, a ti ih krenuo braniti izmišljenim crncima koji zavode žene. Jer moraš izmisliti još veću prijetnju kako bi nekako opravdao ove dokazane štetočine.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
protjeran
offline
Vježba obrane Zemlje od asteroida: glavni zaključc

Gastarbajteri su svi imali žene ovdje kojima su se vraćali u velikoj vecini slučajeva. Nasi komadi sada se nikom ne vracaju

Nemam ja šta dokazivati. Nek ljudi sami u svojim tikvama odrede što je istina a sto ne. Ovi ljevičarski demografski eksperimenti su vec pokopali mnoge snove o sretnom zivotu,a to je samo početak. Ko opasnost zanemari-tim gore za njega i nije ga za zaliti

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Vježba obrane Zemlje od asteroida: glavni zaključc

Bug te mazo, da nisam čitao ovaj thread ne bih nikada mogao ni zamisliti scenarij u kojem od obrane Zemlje od udara asteroida završimo na desničarima i zavođenjima Njemica i Čehinja. Ali, eto, živim u Hrvatskoj pa je i to moguće. 

 
11 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vježba obrane Zemlje od asteroida: glavni zakl
virtuozo kaže...

Sto je najbitnije žena kad dodje u njemacku ili englesku/ italiju-valjda u 50x vise slučajeva će se vezati za nekog tamo, nego sto ce nas momak uspjeti naci svabicu ili britanku. Pogledaj malo oko sebe, koliko znaš cura da su se udale za strance npr. nijemce, a koliko znaš nasih decki da su ozenili svabicu ili engleskinju.

Ako naši muški ni doma ni vani ne mogu zbariti komade, a svi ostali muški bare komade i kod nas i vani, onda mi se čini da nije problem u našim komadima, niti tuđim muškima...

BTW, super mi je ovaj "valjda" i one statistike koje ne uključuju bogate i slavne i sve takve gluposti.

Gledam te!
14 godina
offline
Vježba obrane Zemlje od asteroida: glavni zaključc

Predlažem da virtuozo kao prava desančarska muškarčina, bude lansiran u orbitu, te kad zli asteroid doleti, on junačkim prsima ga skrene uz poklič:

 

Sve za Hrvatsku, Hrvatsku nizašto! Nećeš razbojniče!!! A vi crnje, šećite kožicu, nećete obeščašćivati mlade Hrvatice!!

 

 

eto, suza mi krenula, samo dok sam zamišljao to junaštvo...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 15:51 (Stric_Jura).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vježba obrane Zemlje od asteroida: glavni zakl
Thinker kaže...

Bug te mazo, da nisam čitao ovaj thread ne bih nikada mogao ni zamisliti scenarij u kojem od obrane Zemlje od udara asteroida završimo na desničarima i zavođenjima Njemica i Čehinja. Ali, eto, živim u Hrvatskoj pa je i to moguće. 

 -utješno, nije 41-91..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
protjeran
offline
Re: Vježba obrane Zemlje od asteroida: glavni zakl
Zahvali se kolegama koji su prvi prosirili pricu na hdz,tj. svoje ljevicarske folove su oni poceli prosipati nepotrebno. Netko im je morao odgovoriti jelte
15 godina
neaktivan
offline
Vježba obrane Zemlje od asteroida: glavni zaključc

Mislim da je spominjanje HDZa u kontekstu katastrofe svima razumljivo, no ti si skrenu na imigrante i to kako ti je cura pobjegla.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Vježba obrane Zemlje od asteroida: glavni zakl
Virtuozo:

Malo ti se ruši teza o superiornosti desničara - ako ste vi tako sposobni, lijepi i obdareni, žene će vas rado imati. Obzirom da je stvarnost suprotna, sam kažeš - proradila je nesigurnost. Ajmo zatvoriti granice a žene staviti u tor. Pitanje je može li se žene u današnje doba tako osvojiti. Odgovor je poznat što ukazuje na tvoju deluziju.
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.5.2021 9:11 (Feudalac).
15 godina
neaktivan
offline
Vježba obrane Zemlje od asteroida: glavni zaključc

Kako je moguće da skoro svaka tema na informatičkom forumu ode u politiku? Što vam nije dosta da vas svaki dan jebu u mozak još morate i ovdje nastaviti?

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice