Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana za p

poruka: 66
|
čitano: 23.530
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana za p".
15 godina
offline
Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana za p

Jutros htio aktivirati Netflix (radi samo jedne serije i to prve sezone) i vidim da se pored tri navedena razreda plaćanja nudi redom SD, FHD i 4K rezolucija upitah se:
"Ok, zašto ponuđači usluga ne punude SVE što imaju u crno-bijeloj tehnici za $10 a za color deset puta većoj cijeni, tj. $100"
To bi bio idealno robo-kapitalistički način razmišljanja.

Google bi trebao da razmišlja da će uskoro frižider moći reproducirati 4K sadržaj ali kako će se oni snaći - tko zna.

Činjenica je da obični juzer (čitaj: moja supruga) nema blage veze o kvaliteti audio/video zapisa ali ja kao i gore mikronski dio profila korinika zna šta mu je ponuđeno.

Pa da sumiram: Tidal mi cijeo poslijepodne pušta muziku a zelena ikona snima filmove. I to sve sa mirnom savješću mogu reći. Tidal sam dobio u paketu sa provajderom a zelena ikona skida ionako što imam preko Streaming servisa ili diskova gdje su odavno pohranjeni u tavane....

.... a i da nisu... samo sam kliknuo! Antivirus mi je rekao - "Sve je ok!"

Google! Don't be so Evil!

Moj PC  
3 6 hvala 0
11 godina
offline
Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana za p

jo te kjero miamor

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana za p

Šta, više nije dovoljna tortura u šta se pretvorilo gledanje videa na platformi u posljednje vrijeme sa po dvije reklame svakih pet minuta?

Know your world.
 
14 0 hvala 0
13 godina
offline
Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana za p

što se mene tiče nek daju 720p besplatno i dovoljno mi je. 

 
10 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana
Sva sreca pa za ovakve stvari postoje apk pro aplikacije

Nedas mi Youtube Music sa pustanjem pjesme u pozadini, tu je apk pro vanced youtube, sve radi perfektno.
Slusam spotify i prestane raditi jer sam presao mjesecni limit, tu je spotify pro apk i sve radi odlicno.

A vi ogranicavajte, neznam samo za koga?!
Zato i koristim android a ne fucking iphone!
TikTok - bambitoss (Youtube - DAKI92 )
Moj PC  
9 0 hvala 0
12 godina
offline
Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana za p

Vidim da vas dobar dio ne kuži o čemu je riječ ili niste uopće pročitali članak.

 

1080p ostaje kao i dosad, ali se uvodi dodarna opcija za 1080p s višim bitrateom. Znači niš se ne ukida i niš ne gubite.

Moj PC  
12 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana
99% videa koje gledamo na YT nema razloga da bude iznad 720p i prikladnog bitratea.

Neki lik mi svoj "talking head" video snima u 4K - zašto?
Neki filmski spektakl, snimljen pro kamerom u ruci profesionalca i obrađen od strane cijelog teama editora vrijedi pogledat u 4K kvaliteti - a takav sadržaj nećemo naći na YT.
Sve ovo što samoprozvani producenti snimaju po tavanima i "oko kuće", pa to nazivaju "content", je šteta bandwidtha i prostora na disku koji zauzima taj zapis.

Plaćam premium da ne gledam reklame, a defaultna rezolucija mi je na 720p. Talking heads i tutoriali na 480p.
Sve više od toga je besmisleno, pogotovo kad se gleda na mobitelu.
 
6 12 hvala 0
15 godina
offline
Re: Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana
TibzzX kaže...

Vidim da vas dobar dio ne kuži o čemu je riječ ili niste uopće pročitali članak.

 

1080p ostaje kao i dosad, ali se uvodi dodarna opcija za 1080p s višim bitrateom. Znači niš se ne ukida i niš ne gubite.

 To je "ekipa" koja ne bi reklame, ne bi da ih se "prati" ne bi plačali pretplatu, ali bi htjeli uslugu. A zašto i kako bi im to netko dao? A zato što oni tako žele, a kako, a nekako, što je njih briga kako. 

12 godina
offline
Re: Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana
Opet se guglje debilizira.🤦
*# @Frk #*/
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana
rjakopec kaže...
TibzzX kaže...

Vidim da vas dobar dio ne kuži o čemu je riječ ili niste uopće pročitali članak.

 

1080p ostaje kao i dosad, ali se uvodi dodarna opcija za 1080p s višim bitrateom. Znači niš se ne ukida i niš ne gubite.

 To je "ekipa" koja ne bi reklame, ne bi da ih se "prati" ne bi plačali pretplatu, ali bi htjeli uslugu. A zašto i kako bi im to netko dao? A zato što oni tako žele, a kako, a nekako, što je njih briga kako. 

 u samome videu se reklamiraju sponzori od strane ekipe šta rade te videe cesto više puta kroz video, youtube sam od sebe blokira video za pustit reklamu nekad i više puta, sam sadržaj videa je najcesce reklama za neki proizvod ili uslugu bilo to skriveno ili ne, i sad još bi trebalo platit za gledat to u fullhd-u razumne kvalitete?

problem je druga "ekipa", ova koja ne kuži da ih se vesla na 10 razina za 90 posto stvari na jutubu i koji ce jos i platit da bi to gledali u boljoj rezoluciji.

 ako stvarno želiš suportat nekog content creatora, ima 100 boljih opcija od preplate na jutub. a vidi cuda vecina originalnih prelazi na alternative ko odysee i slicno jer i njih jutub dere pa od ovih sponzora i pregleda imaju neki mali ili nikakvi postotak.


6 godina
offline
Re: Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana
Envy kaže...

Jutros htio aktivirati Netflix (radi samo jedne serije i to prve sezone) i vidim da se pored tri navedena razreda plaćanja nudi redom SD, FHD i 4K rezolucija upitah se:
"Ok, zašto ponuđači usluga ne punude SVE što imaju u crno-bijeloj tehnici za $10 a za color deset puta većoj cijeni, tj. $100"
To bi bio idealno robo-kapitalistički način razmišljanja.

 

nije problem to sto nude 3 paketa za naplatu. nego sto nemaju sadrzaj za te pakete. imao sam FHD tv i uzimao sam FHD paket. napravio upgrade tva na 4k. uzeo 4k paket a od 4k contenta skoro nista. a naplata ide

 

mateo kaže...

Plaćam premium da ne gledam reklame, a defaultna rezolucija mi je na 720p. Talking heads i tutoriali na 480p.
Sve više od toga je besmisleno, pogotovo kad se gleda na mobitelu.

 

zasto pobogu gledas jubito na mobitelu. nemas racunalo?

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana
Netko mi je dao savjet da rendam video u 1440p jer YT tad koristi drugi codec koji pušta više od 10Mbps koji ide kad se koristi recimo 1080p
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana
Za 90% yt videa je 1080p s "običnim" bitrateom dovoljan, ako ne i 720p, ali ovo je okej dodatak za one koji već plaćaju premium zbog drugih funkcija.
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana
silvio3105 kaže...
Netko mi je dao savjet da rendam video u 1440p jer YT tad koristi drugi codec koji pušta više od 10Mbps koji ide kad se koristi recimo 1080p

 Ne, malo si krivo skužio.

 

Kompresija je ista, samo za višu rezoluciju dopuštaju viši bitrate. Tako da ako video koji je 1080 renderaš u 4k i uploadaš izgledat će bolje kad je 4k playback nego 1080p jer YT za 4K dopušta viši bitrate.

15 godina
offline
Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana za p

Niš ne gubimo za sad..

Daji im godinu,dvije pet..love nikad dosta.Sistem u kojem živimo garantira da če pronač neki način da nam uzmu pare,to je jednostavno tako.

Ali..moglo bi im se obit u glavu ako se kojim čudom pojavi konkurencija koja bi mogla ponudit sve badave.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana za p

Jel se to samo meni tako čini, ili je snižena kvaliteta "običnog" FullHD-a? Vidim da je YouTube rekodirao neke spotove, sad mi se za njih prikazuje opcija 1080p Premium, no čini mi se da je obični 1080p sad dosta mutniji - ko da nije 1080p nego između 720p i 1080p. Ne sjećam da mi je slika tih istih videa donedavno izgledala tako mutnjikava... Drugim riječima, pitam se da YouTube nije samo ponudio viši bitrate kod Premiuma, nego ujedno i smanjio bitrate ili kvalitetu kod ne-premium 1080p...

 

Vidim sad i da je video kodiran kodekom av01, znači onim kodekom koji je inicijalno bio namijenjen Android TV-u (i za koji većina grafičkih kartica nema hardverski dekoder). "Najs".

 
3 0 hvala 0
2 godine
offline
Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana za p

Primjetih i ja.

Mislio sam već posjetiti oftalmologa, no izgleda da su nešto čačkali... 

合氣道 Paradoxically, the ability to be alone is the condition for the ability to love.
 
0 0 hvala 1
3 godine
offline
Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana za p

99% sadrzaja koji me zanima ionako gledam iskljucivo u 4k tako da me zaboli

Moj PC  
0 2 hvala 0
2 godine
offline
Re: Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana
Boris grozni kaže...

99% sadrzaja koji me zanima ionako gledam iskljucivo u 4k tako da me zaboli

i meni nedostaje 4K kada gledam Reality Zadruga na you tube....  

合氣道 Paradoxically, the ability to be alone is the condition for the ability to love.
7 godina
offline
Re: Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana
mbaksa kaže...

Jel se to samo meni tako čini, ili je snižena kvaliteta "običnog" FullHD-a? Vidim da je YouTube rekodirao neke spotove, sad mi se za njih prikazuje opcija 1080p Premium, no čini mi se da je obični 1080p sad dosta mutniji - ko da nije 1080p nego između 720p i 1080p. Ne sjećam da mi je slika tih istih videa donedavno izgledala tako mutnjikava... Drugim riječima, pitam se da YouTube nije samo ponudio viši bitrate kod Premiuma, nego ujedno i smanjio bitrate ili kvalitetu kod ne-premium 1080p...

 

Vidim sad i da je video kodiran kodekom av01, znači onim kodekom koji je inicijalno bio namijenjen Android TV-u (i za koji većina grafičkih kartica nema hardverski dekoder). "Najs".

 

Ja nadobudno išao reinstalirati grafičke drivere jer sam bio uvjeren da sam zeznuo nešto u control centru...

 

P.S. kaj se codeca tiče, možda H264ify/enhanced h264ify još pomaže...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
16 godina
moderator
offline
Re: Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana
fer-de-lance kaže...
P.S. kaj se codeca tiče, možda H264ify/enhanced h264ify još pomaže... 

Nekako ne vjerujem. Išao sam 4K Video Downloaderom skinuti video u MP4 (H.264) i MKV (VP9) formatu i prosječni bitrate videa bio je ispod 2 Mbit/s. Još pogledam - slika izgleda još lošije nego av01 slika s YouTubea - s izraženijim bandingom (posterizacijom).

 

Općenito sad na 1080p videima na YouTubeu fali detalja, banding (spajanje sličnih nijansi u jedan blok boje) je izražen i rekao bih da je i boja općenito lošija.

 

Kaže kolega u tekstu "Jedan je korisnik Reddita potom analizirao razliku između obične i premium verzije 1080p videa, pa zaključio da standardni video troši oko 8 Mbps prometa, a premium 13 Mbps, za isti sadržaj (uz napomenu da YouTube koristi tehnologiju varijabilnog bitratea koja se aktivno prilagođava prikazanom sadržaju)."

 

Manje od 2 Mbit/s i 8 Mbit/s - ogroooooooomna razlika.

 

Ne znam što bih sad mislio o svemu tome. Najgore je što se čovjek osjeća gaslightan - pitaš se jel to tako oduvijek bilo ili to sad "odjednom". Još se sjećam za jedan spot kako me se vizualno dojmio, koju količinu detalja je imao (čak sam pomislio da je možda u 4K), a sad vidim mutnu sliku i izraženi banding.

3 godine
offline
Re: Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana
mbaksa kaže...
fer-de-lance kaže...
P.S. kaj se codeca tiče, možda H264ify/enhanced h264ify još pomaže... 

Nekako ne vjerujem. Išao sam 4K Video Downloaderom skinuti video u MP4 (H.264) i MKV (VP9) formatu i prosječni bitrate videa bio je ispod 2 Mbit/s. Još pogledam - slika izgleda još lošije nego av01 slika s YouTubea - s izraženijim bandingom (posterizacijom).

 

Općenito sad na 1080p videima na YouTubeu fali detalja, banding (spajanje sličnih nijansi u jedan blok boje) je izražen i rekao bih da je i boja općenito lošija.

 

Kaže kolega u tekstu "Jedan je korisnik Reddita potom analizirao razliku između obične i premium verzije 1080p videa, pa zaključio da standardni video troši oko 8 Mbps prometa, a premium 13 Mbps, za isti sadržaj (uz napomenu da YouTube koristi tehnologiju varijabilnog bitratea koja se aktivno prilagođava prikazanom sadržaju)."

 

Manje od 2 Mbit/s i 8 Mbit/s - ogroooooooomna razlika.

 

Ne znam što bih sad mislio o svemu tome. Najgore je što se čovjek osjeća gaslightan - pitaš se jel to tako oduvijek bilo ili to sad "odjednom". Još se sjećam za jedan spot kako me se vizualno dojmio, koju količinu detalja je imao (čak sam pomislio da je možda u 4K), a sad vidim mutnu sliku i izraženi banding.

 koji spot? daj link

 

16 godina
moderator
offline
Re: Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana
Boris grozni kaže...
koji spot? daj link 

(don't judge me )

Ava Max - Sweet but Psycho [Official Music Video]

 

Kad silazi po štengama vidi se užasni banding na crvenim zidovima. Ne sjećam se da je to tako prije bilo.

Opet, ne znam da li mi se to samo čini, no nekako mi se čini i da je kvaliteta zvuka niža. Al možda je samo tinitus u pitanju. 

 

 

I ovaj spot je vizualno problematičan za vrlo niski bitrate jer ima puno gradijenata relativno čistih boja:

Mabel - Mad Love

 

Sad sve puno bandinga.

 

 

Primijetio sam i na ovome spotu:

Rhythm Is A Dancer feat. Ivy Quainoo - Alex Christensen & The Berlin Orchestra (Official Video)

 

Tu ima puno kadrova iz grada, NY ako se ne varam, i sad mi to sve izgleda preniske rezolucije, premalo detalja, zamućeno. Sad opet ne znam, jer je to nešto stariji spot, a imaju i novije spotove uploadane u 4K pa ne znam jesu li to samo moje očekivanja sad viša, jer sam se naviknuo na 4K.

 

 

 

Primijetio sam i na ovom spotu: 

Jonas Blue - Perfect Strangers ft. JP Cooper

Tu ima puno lijepih scena iz Afrike. Prije mi se taj spot vizualno činio pomalo čaroban, a sad mi to izgleda pomalo meh. Ko da fali detalja, ko da više nije tako šareno. Opet - ne znam jesam li ga pogrešno upamtio...

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.5.2023 11:29 (mbaksa).
11 mjeseci
protjeran
offline
Re: Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana

Sve se to da lako provjerit.

Jel ti ono mbaksa pišeš za bug?

Pa eto ti zadatak, ili barem nekom iz redakcije.

Postavit 2 iste konfiguracije/laptopa na stol, jedan pored drugog.

Na jednom upaliti video sa premium računom, na drugom bez, pa da vidimo.

To i jesu testovi za bug, a ne da čitamo o zvijezdama, crnim rupama i pariškom summitu o klimi.

 

16 godina
moderator
offline
Re: Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana
HR55 kaže...

Sve se to da lako provjerit.

Jel ti ono mbaksa pišeš za bug?

Pa eto ti zadatak, ili barem nekom iz redakcije.

Postavit 2 iste konfiguracije/laptopa na stol, jedan pored drugog.

Na jednom upaliti video sa premium računom, na drugom bez, pa da vidimo.

To i jesu testovi za bug, a ne da čitamo o zvijezdama, crnim rupama i pariškom summitu o klimi.

Nije to bit problema. Uopće ne sumnjam da ja 1080p premium značajno i vidljivo više kvalitete u odnosu na ovo što sad gledamo - s bitrateom od 10+ Mbit/s može se dobiti jako lijepa 1080p slika. A bitrate ispod 2 Mbit/s je problematičan za 1080p, pogotovo za streamanje.

 

Bit problema je - jesu li postojeći videi rekodirani, znači jesu li dosad bili s prosječnim bitrateom od 4, 6, 8 ili koliko već Mbit/s pa su po skrivečki zamijenjeni s videima s bitrateom nižim od 2 Mbit/s. A to u osnovi jedino možeš provjeriti ako si skinuo video na kompjuter prije ovih potencijalnih promjena. Sad baš gledam - nažalost, nisam skinuo niti jedan spot zadnjih godina.

7 godina
offline
Re: Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana
zar je moguce da reenkodiraju toliku kolicinu videa? to mi zvuci "skuplje" za resurse tipa cpu snaga i slicno nego ostavit postojeci a samo ove novo uploadane koje ionako moraju proc spreme u obe dvi vrste kompresije?

plus da i nije neko smanjenje bitrate-a dva puta prepakiran video mi izgleda lošije automatski pa je mozda i to problem.
6 godina
offline
Re: Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana
mbaksa kaže...
Boris grozni kaže...
koji spot? daj link 

(don't judge me )

Ava Max - Sweet but Psycho [Official Music Video]

 

Kad silazi po štengama vidi se užasni banding na crvenim zidovima. Ne sjećam se da je to tako prije bilo.

Opet, ne znam da li mi se to samo čini, no nekako mi se čini i da je kvaliteta zvuka niža. Al možda je samo tinitus u pitanju. 

 

 

Sada sam stavio jedan pored drugog premium i free, i ne vidim razliku u prvom videu.

13 godina
offline
Re: Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana
mbaksa kaže...
Boris grozni kaže...
koji spot? daj link 

(don't judge me )

Ava Max - Sweet but Psycho [Official Music Video]

 

Kad silazi po štengama vidi se užasni banding na crvenim zidovima. Ne sjećam se da je to tako prije bilo.

Opet, ne znam da li mi se to samo čini, no nekako mi se čini i da je kvaliteta zvuka niža. Al možda je samo tinitus u pitanju. 

 

 

I ovaj spot je vizualno problematičan za vrlo niski bitrate jer ima puno gradijenata relativno čistih boja:

Mabel - Mad Love

 

Sad sve puno bandinga.

 

 

Primijetio sam i na ovome spotu:

Rhythm Is A Dancer feat. Ivy Quainoo - Alex Christensen & The Berlin Orchestra (Official Video)

 

Tu ima puno kadrova iz grada, NY ako se ne varam, i sad mi to sve izgleda preniske rezolucije, premalo detalja, zamućeno. Sad opet ne znam, jer je to nešto stariji spot, a imaju i novije spotove uploadane u 4K pa ne znam jesu li to samo moje očekivanja sad viša, jer sam se naviknuo na 4K.

 

 

 

Primijetio sam i na ovom spotu: 

Jonas Blue - Perfect Strangers ft. JP Cooper

Tu ima puno lijepih scena iz Afrike. Prije mi se taj spot vizualno činio pomalo čaroban, a sad mi to izgleda pomalo meh. Ko da fali detalja, ko da više nije tako šareno. Opet - ne znam jesam li ga pogrešno upamtio...

Color banding u doslovno cijelom videu, nema gdje ga nema. (najvidljiviji 0:48; gore lijevo)

 

 

U ovoj pjesmi Ed Sheerana ga isto ima, ali nije tako jako vidljiv kao u gornjem od Taylor Swift. 

 

 

Rekao bih da nisu još svugdje uspjeli srezat kvalitetu, ali mogli bi uskoro.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.5.2023 19:06 (Marko :D).
16 godina
moderator
offline
Re: Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana
dabar_solta_V2 kaže...
zar je moguce da reenkodiraju toliku kolicinu videa? to mi zvuci "skuplje" za resurse tipa cpu snaga i slicno nego ostavit postojeci a samo ove novo uploadane koje ionako moraju proc spreme u obe dvi vrste kompresije?

Moto Googlea već dulje vrijeme nije više "Do no evil".

 

Ogromnu količinu videa svakako rekodiraju, jer guraju kodek av01, što ide televizorima. Znači sve te videe koje smo donedavno gledali u 1080p kodirane kodekom VP9 (a oni koji gledaju pod Firefoxom i na drugim platformama H.264) oni su ionako rekodirali s av01. Sad da li su ponovno rekodirali i VP9 i H.264 streamove - ne znam. Da, čini se bezveze, čini se apsurdno, ali računica postoji! Jer ako su prije kodirali s VP9 i H.264 s 4 ili više Mbit/s, to rekodiranje moraju obaviti jednom za više formata, a fajlovi će zauzimati pola ili još manje dosadašnjeg prostora, a i smanjuje se onda internetski promet. Računica postoji i ako su prije također kodirali s < 2 Mbit/s ako su obavili rekodiranje niske kvalitete, jer time korisnike guraju prema Premiumu. Također, ne moraju oni rekodirati sve videe - nego samo one koji su najgledaniji. Već bi tu puno uštedili.

 

Sad je tu samo ono krucijalno pitanje - s kolikim bitrateom su bili kodirani ti isti videi do recimo pred pola godine.

 

Gledam sad tri godine stari BugTV, koji vjerojatno (još) nije rekodiran jer automatski daje VP09 i u Chromeu - kodiran je bitrateom od 1,8 Mbit/s. Što bi odgovaralo bitrateu ovih spotova na koje sam se žalio.

 

Je li sve ovo placebo?  Zakleo bih se da su ti isti spotovi prije izgledali bolje. Ali ostavljam mogućnost da sam pogrešno upamtio. A sad više ne postoji mogućnost to provjeriti. Posebno je zeznuto jer eto i drugima ovdje se čini da je slika degradirana, a vidio sam da se nađe pojedinaca i na Redditu koji se na isto žale. Jel ovo grupna psihoza?  Možda smo se svi navikli na 4K pa nam sad 1080p izgleda nedovoljno dobro. Al ono, nekako mi je u sjećanju ostalo da je bitrate 1080p videa bio dosta viši od 1,8 Mbit/s (a to sugerira i onaj komenttar iz članka). Ne sjećam se točno odakle. Opet, možda sam krivo upamtio.

16 godina
moderator
offline
Re: Viša kvaliteta 1080p videa bit će rezervirana
Marko :D kaže...
Color bending u doslovno cijelom videu, nema gdje ga nema. (najvidljiviji 0:48; gore lijevo)

 

 

U ovoj pjesmi Ed Sheerana ga isto ima, ali nije tako jako vidljiv kao u gornjem od Taylor Swift. 

 

 

Rekao bih da nisu još svugdje uspjeli srezat kvalitetu, ali mogli bi uskoro.

98 MB (VP9) za 3:57 kod Sheerana, naspram 46,3 MB za 5:09 kod Swift. Ništ čudnoga da se u Sheeranovom spotu banding skoro pa i ne vidi (ono nabrzinu što sam primijetio samo tamo kod zida u polumraku) i da po tom pitanju Tayloričin spot izgleda dosta lošije.

 

Ako pretpostavimo da je u oba slučaja audio kodiran sa 128 kBit/s, kalkulacija kaže da je Sheeranov video kodiran s 3.266 kBit/s, a Tayloričin sa samo 1.100 kBit/s!

 

Ako padne kvaliteta Sheeranovom spotu, onda ćemo znati da su ga rekodirali i namjerno uništili kvalitetu. Zasad možemo samo ustvrditi očite nelogičnosti... Zašto je Tayloričin video kodiran sa skoro 3 puta nižim bitrateom?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice