Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos zaključana tema

poruka: 537
|
čitano: 95.805
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos".
15 godina
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

Iz prve ruke podatak iz jedne ginekološke klinike : 10% žena nakon cjepiva menstruacija traje mjesec dana ili je uopče nemaju mjesecima.Šefica klinike: to je normalno.

Iz prve ruke kbc Split zatrpan sa popriličan broj oboljelih koji su cjepljeni. Cijena zdravstvene nepismenosti je velika ali pravo pitanje tko će ispast nepismen na kraju balade .

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.11.2021 18:43 (dery).
Moj PC  
4 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Maat kaže... 

Opet se boriš sa fantomima svoje mašte. Hoće to od predrasuda.

 Kakva mašta, izbacio si dio gdje se referiram na članak. Čista činjenica.

 

Maat kaže... 

Dosta drugačije si interpretirao sadržaj teksta od mene, također zanimljiv pogled na tekst. Što ne znači da se moram slagati s time ali je takvo tvoje mišljenje vrijedno čuti i razmotriti. Nisam vidio posebne potrebe to komentirati. 

 

Ček, stavio si link na članak, nisi ga sam uopće komentirao, a na moj komentar nemaš komentar, ali si napisao brdo teksta nevezano uz to, i onda pričaš o 'relevantnoj raspravi'? O čemu bi raspravljao?

Taj tvoj tip poput Lauca sa stručnog stanovišta podržava cijepljenje i onda odluta u svoje neke paranoje, a ti i dalje misliš da priča iz pozicije stručnjaka.

Evo ti stručnjaka koji priča u domeni svoje stručnosti https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/hrvatska/ugledni-psihijatar-pojasnjava-sto-se-dogada-u-glavama-onih-koji-se-odbijaju-cijepiti-to-se-naziva-acting-out-upozorava-nije-samo-covid-problem-imamo-i-epidemiju-trumpizma-1140493

 

Maat kaže...

Ako se besmislenim mjerama ne postiže ništa što se postiže pridržavanjem istih?

 Kao prvo postiže se red, jer kada ti kažeš za neku mjeru da je besmislena onda svatko to može reći, pa će netko gluplji od tebe i za dobru mjeru to reći. 

Evo gore netko ne razumije zašto su skupovi ograničeni do ponoći. Njemu je to glupo, zašto bi se pridržavao? Meni je glupo da ne smijem uzeti novac nekome slabijem od mene. Ono, baš mi je glupo. 

 

Maat kaže...

Je li znakovito da si izrezao ostatak i pitanje o potvrdama? 

 

 Postavljaš pitanje o kompleksnoj temi. Ja ne pretendiram da znam pravo rješenje za sva pitanja u vezi korone i ne mogu reći za svaku stvar bi li bilo bolje ovako ili onako. Ponekad je dobro znati gdje ti znanje završava.

 

Maat kaže...

 

Tvoja površna interpretacija da se svaka informacija o ograničenoj djelotvornosti cjepiva prikazuje kao razlog za necijepljenje ne znači da to svi tako vide. Slično kao što olako i neopravdano neistomišljenike proglašavaš antivaxerima.

 Imaš brdo postova samo na ovom forumu gdje iz 'maske štite 10% od aerosola' ljudi izvlače 'maske su beskorisne' a iz 'cjepivo štiti 50%' dobivaju 'cjepivo je beskorisno'. Tako da tu nema neke dileme je li taj zaključak točan.

 

Maat kaže...

 

 

Nemam ništa protiv toga da se što više ljudi cijepi, neka se cijepi svatko tko smatra da je to dobro i potrebno, pogotovo starije i ugrožene skupine. Samo smatram da to treba biti osobni izbor a ne izvršeno raznim mehanizmima ucjene, pritiska ili obavezno. 

 Ja isto nemam ništa protiv da ljudi poštuju ograničenje brzine. Samo smatram da to treba biti osobni izbor.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

Samo ću se nadovezati na tvoj poslednji komentar. U kom univerzumu ograničenje brzine i eksperimentalno cjepivo imaju veze jedno sa drugim ? O čemu pišeš ti ? Svako ima prava da bira da li će i sa čim liječiti, a pošto vam priča da cjepivo štiti od daljnjeg prenosa ne pije vode, manite se šuplje priče.

Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
online
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Ovo cjepivo je primilo preko tri milijarde ljudi. Kada će prestati biti eksperimentalno? Ikada?
13 godina
online
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
forumaš kaže...
Ovo cjepivo je primilo preko tri milijarde ljudi. Kada će prestati biti eksperimentalno? Ikada?

Otvoris fino stranicu od Pfizera pa vidis da studija zavrsava u veljaci 2023.

2 godine
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
dery kaže...

Iz prve ruke podatak iz jedne ginekološke klinike : 10% žena nakon cjepiva menstruacija traje mjesec dana ili je uopče nemaju mjesecima.Šefica klinike: to je normalno.

Iz prve ruke kbc Split zatrpan sa popriličan broj oboljelih koji su cjepljeni. Cijena zdravstvene nepismenosti je velika ali pravo pitanje tko će ispast nepismen na kraju balade .

 iz druge ruke ti kažem da si bezobrazni lažov https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/prelazimo-na-hladni-pogon-ukidaju-se-elektivni-zahvati-na-kirugiji-novi-rezim-krece-od-sutra-15115773

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
2 godine
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
ZaliazniMacan kaže...

Treba se cijepit zbog sebe ali cjepivo ne garantiram ništa osim toga da možda nećeš razvit simptome od kojih možeš nastradati...

 

koji su to poznati simptomi, od kojih ljudi koji se cijepe,........ "nastradaju" ?

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.11.2021 23:12 (Zaporožac).
6 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
dery kaže...

Iz prve ruke podatak iz jedne ginekološke klinike : 10% žena nakon cjepiva menstruacija traje mjesec dana ili je uopče nemaju mjesecima.Šefica klinike: to je normalno.

Iz prve ruke kbc Split zatrpan sa popriličan broj oboljelih koji su cjepljeni. Cijena zdravstvene nepismenosti je velika ali pravo pitanje tko će ispast nepismen na kraju balade .

Dok god ne znamo koja je to klinika mi ovo djeluje kao i većina iz prve ruke komentara. Činjenica je da ovo cjepivo kod dijela žena poremeti menstrualni ciklus.

''The 30,000 reports of disruptions to periods after COVID-19 vaccines to the UK's Medicines and Healthcare products Regulatory Agency (MHRA) received since the vaccine programme was introduced in January might sound concerning. But statistics can be misleading. That same statistic means that with over 93 million vaccines given so far in the UK (half to women), 99.97% of women haven't reported any change.'' 

 

https://patient.info/news-and-features/can-the-covid-vaccine-affect-the-menstrual-cycle 

 

https://www.bmj.com/content/374/bmj.n2211

14 godina
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

mogu potvrditi skraćen period nakon cijepljenja drugom dozom kod moje supruge, cijepljena az. menstruacija je tijekom 3 mjeseca bila 3 dana prije nego je trebala, dakle ciklus je skraćen na 25 dana. 

riješeno uvođenjem čaja od vrkute.

ta vrkuta joj je u potpunosti izliječila i policistične jajnike. preporučam.

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
online
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
ministar kaže...
forumaš kaže...
Ovo cjepivo je primilo preko tri milijarde ljudi. Kada će prestati biti eksperimentalno? Ikada?

Otvoris fino stranicu od Pfizera pa vidis da studija zavrsava u veljaci 2023.

 Evo otvorio i našao važnu obavijest.

15 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
forumaš kaže...
ministar kaže...
forumaš kaže...
Ovo cjepivo je primilo preko tri milijarde ljudi. Kada će prestati biti eksperimentalno? Ikada?

Otvoris fino stranicu od Pfizera pa vidis da studija zavrsava u veljaci 2023.

 Evo otvorio i našao važnu obavijest.

 -netočno! fejk!!! :) .. tj svi znaju da to nije zbog ćelavih zimskih-ljetnih guma, nego zbog upaljenih svjetala, tj postoji direktna korelacija povezanih sudara u zimskom periodu i upaljenih svjetala na vozilu.. treba voziti s ugašenim svjetlima, ili barem ratno-svjetlo (izolirbandom..).

-inače hr je poznata po vozačima f1, nacija slikova, rođeni s tim (auto-gumom, tj datum proizvodnje korespondira s datumom rođenja.. a dio se nasljeđuje s djeda-oca-na unuka ili sina..).

 

-da, lako je sve prikazati kako se želi, kao i menstrualni poremećaj 10%.. koji je normalan, što kaže i doktorica-žena, zna.. no fali objašnjenje, tj to je noramlno, jer desetak posto žena stalno oscilira s menstrualnim ciklusom.

-tj da je posljedica cjepiva, recimo produljenje ciklusa, tad bi bilo produljenje.. dok se u ovo ugura i skraćenje, prestanak itd. kao što je dio tog objašnjiv i menopauzom za dio populacije, no kad se to (ne)želi tad se iskoristi tumačeći kako se želi, pri čemu nitko ne usporstavi korelaciju, ne provjeri suprotne indikacije, kao skraćenje-produljenje.. nego sve gurnu u pandemiju pa i menopauzu.

-druga sitnica, svaki poremećaj, recimo prehlada rezultira ili može rezultirati poremećajem ciklusa.. naravno da je normalno da 10% stalno ima poremećaj. Odgovor doktorice (žene) je dovoljno razumljiv, kad se nešto o tome zna, kad se ništa ne zna tad je dokaz ravnozemljašima ili antivaxićima u ovom slučaju.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Pravnik citira sluzbenu statistiku.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

vidim kolakušić više ne jaše na kriminaliziranju predstečajnih nagodbi, nije više aktualno. 😀

mene je jednom zajebao i čestitam mu na tom, ali više neće. 😀

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
0 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Ovaj put ti hoce prodati krivu statistiku?

3 godine
protjeran
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
forumaš kaže...

 Evo otvorio i našao važnu obavijest.

 

Ne mogu citirati sliku, gdje osim lošeg pokušaja humora imamo eklatantan primjer reductio ad absurduma i činjenicu da netko nema pojma o tome što je napisao, što se može vidjeti već u prvoj rečenici.

 

Zakon o sigurnosti prometa na cestama u sebi između ostaloga sadrži Odluku o obveznoj uporabi zimske opreme na zimskim dionicama javnih cesta u Republici Hrvatskoj.

 

Tom Odlukom određuje se obvezna uporaba zimske opreme na zimskim dionicama javnih cesta u Republici Hrvatskoj i to u razdoblju od 15. studenoga tekuće godine do 15. travnja iduće godine.

 

Osim navedenih pojedinih dionica (jer zimska oprema nije obvezna niti potrebna na npr. Visu), piše i ovo:

 

Pod zimskom opremom motornih vozila čija najveća dopuštena masa nije veća od 3,50 tona, sukladno posebnom propisu, podrazumijevaju se zimske gume (M+S) na svim kotačima ili ljetne gume s najmanjom dubinom profila od 4 mm i s lancima za snijeg pripravnim za postavljanje na pogonske kotače.

 

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2020_11_121_2366.html

 

9 godina
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

Narode zakonom vas prisiljavaju na zimske gume na automobilima! Recite NE zimskim gumama i tužite ih sve! Sve je to lobi proizvođača guma. Nedajte se na ništa prisiljavati! Recite NE državnom lobiju i lobiju velikih kompanija za proizvodnju guma! Studije pokazuju da se najviše nesreća sa smrtnim ishodom događa upravo na zimskim gumama! U njih ugrađuju i čipove koji putem 5G mreže uzrokuju lančane sudare! Pametnom dovoljno!

Emilio Estavez
Moj PC  
2 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
mpapec kaže...ga
Ovaj put ti hoce prodati krivu statistiku?

 nisam sve slušao.

čini mi se da je njegova 'statistika' usporedbe prošle i ove godine potpuno promašena jer nije uzeo u obzir ni stroge lockdown mjere ni pojavu znatno zaraznije delta varijante ni iskustvo liječnika koji sada bolje poznaju bolest i terapije. 

ali briga me za njega. pljačku sa predstečajnim ili agrokorom za koju se hvali kako je bio u pravu, ja plaćam i dalje, on malo lakše iz eu parlamenta. kaznene prijave koje se hvali da je za to podnio (a tu je, valjda, stručan) nitko nije vidio, niti ih je igdje objavio, volio bih da nisam u pravu, ne pratim ga više. 

 

kako vrijeme ide covid će se približiti svakom, svi ćemo imati priliku postati statistika. 

 

mene je korona okružila. imam dvije bliske osobe u bolnici u teškom stanju (jedna teški antivakser druga cijepljena), tetku u njemačkoj koja je prošla respirator, točno polovica firme mi je na bolovanju ili u samoizolaciji a za sve svete sam imao dva groba više za obići.

i to sve ja, introvert i socijalno prilično distanciran. 

 

tako da ovo sranje s koronom više nije nečija cherry picking statistika, meni je postalo osobno.

 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
6 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Visak kaže...
Maat kaže... 

Opet se boriš sa fantomima svoje mašte. Hoće to od predrasuda.

 Kakva mašta, izbacio si dio gdje se referiram na članak. Čista činjenica.

 

Da, ali tvoja pretpostavka zašto sam taj dio izbacio je potpuno pogrešna. Možda često krivo pretpostaviš razloge zbog mašte i predrasuda, nekad opet pomislim da je namjerno.  Ali nakon što sam ti objasnio razlog ti se i dalje držiš svojih pretpostavki bez obzira što ja rekao. Podsjećaš me na teoretičare zavjera po tome. Mislim da ne možeš znati moje razloge bolje od mene.

 

 

Visak kaže...

Ček, stavio si link na članak, nisi ga sam uopće komentirao, a na moj komentar nemaš komentar, ali si napisao brdo teksta nevezano uz to, i onda pričaš o 'relevantnoj raspravi'? O čemu bi raspravljao?

Taj tvoj tip poput Lauca sa stručnog stanovišta podržava cijepljenje i onda odluta u svoje neke paranoje, a ti i dalje misliš da priča iz pozicije stručnjaka.

Evo ti stručnjaka koji priča u domeni svoje stručnosti https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/hrvatska/ugledni-psihijatar-pojasnjava-sto-se-dogada-u-glavama-onih-koji-se-odbijaju-cijepiti-to-se-naziva-acting-out-upozorava-nije-samo-covid-problem-imamo-i-epidemiju-trumpizma-1140493

 

 

Boldano.Opet pretpostavke. Krive. Mislim da je političko zloupotrebljavanje pandemije dovelo do toga da ne samo da teoretičari zavjera odbijaju cijepljenje već i neki od onih od kojih nikad to prije ne bi očekivali, kao što je primjer tome autor teksta koji sam ranije linkao.

Upravo ogromno političko zloupotrebavanje situacije i okolnosti stvara skeptike i antivaxere u puno većoj mjeri nego što bi to uspjeli teoretičari zavjera.

Možeš li se maknuti od Lauca, Trumpa i trumpizma nakratko barem?

Počinješ zvučati kao teoretičari zavjera koji u svemu vide 5G, chemtrails i slične urote. Doslovno svugdje vidiš Trumpa i njegov utjecaj. 

 

Visak kaže...
Maat kaže...

Ako se besmislenim mjerama ne postiže ništa što se postiže pridržavanjem istih?

 Kao prvo postiže se red, jer kada ti kažeš za neku mjeru da je besmislena onda svatko to može reći, pa će netko gluplji od tebe i za dobru mjeru to reći

Evo gore netko ne razumije zašto su skupovi ograničeni do ponoći. Njemu je to glupo, zašto bi se pridržavao? Meni je glupo da ne smijem uzeti novac nekome slabijem od mene. Ono, baš mi je glupo. 

 

 

Nije pitanje tko je koliko glup ili pametan. No za neke mjere je očito da nemaju veze sa čuvanjem zdravlja i života. Ispada da vlast može propisati što hoće i da se to nikad ne treba preispitivati. 

Red je postojao i u nacističkoj Njemačkoj. U Kini isto postoji red. Boldano - ide onda sve ili ništa uvijek? Jesi li ti uopće svjestan kakvo uređenje opisuješ i opravdavaš?

Ovo su uzimanjem novca slabijem je banalno i promašeno, dapače trolanje. 

 

Visak kaže...

 Postavljaš pitanje o kompleksnoj temi. Ja ne pretendiram da znam pravo rješenje za sva pitanja u vezi korone i ne mogu reći za svaku stvar bi li bilo bolje ovako ili onako. Ponekad je dobro znati gdje ti znanje završava.

 

 

To je u redu ako je iskren stav, ali primjer i pitanje nisu bili za sve i svašta niti općeniti već vrlo specifični i pojednostavljeni. Vjerujem da imaš i znanje i mišljenje o tome kao i kapacitet odgovoriti.

Vjerojatnije je da ne želiš odgovoriti. Mogući primjer političkog izvlačenja.

Ponovimo - ako se želi smanjiti širenje zaraze, čuvati zdravlje ili živote - ne bi li bilo bolje testirati i cijepljene i necijepljene tamo gdje je rizik povećan npr. bolnički odjeli intenzivne njege itd...

 

 

Za svaku mjeru je pitanje što se želi postići njome i kakvi su rezultati i ovisno o tome se može i proipitivati opravdanost iste. Osobno ne smatram opravdanim netestiranje cijepljenih na takvim mjestima. Za cijepljene znamo da se moraju testirati i to je u redu.

Što se postiže time da se necijepljeni ne testiraju na takvim kritičnim mjestima? Koja je svrha i opravdanost toga? Pa i inače.

Cijepljenje ovakvim cjepivima kakva sada imamo protiv covida predstavlja zaštitu sebe i svog zdravlja, testiranje se radi za zaštitu drugih.

Cijela fama da se cijepiš zbog drugih je politička laž i feelgood virtue signalling nekih od cijepljenih.

 

 

Visak kaže...
Maat kaže...

 

Tvoja površna interpretacija da se svaka informacija o ograničenoj djelotvornosti cjepiva prikazuje kao razlog za necijepljenje ne znači da to svi tako vide. Slično kao što olako i neopravdano neistomišljenike proglašavaš antivaxerima.

 Imaš brdo postova samo na ovom forumu gdje iz 'maske štite 10% od aerosola' ljudi izvlače 'maske su beskorisne' a iz 'cjepivo štiti 50%' dobivaju 'cjepivo je beskorisno'. Tako da tu nema neke dileme je li taj zaključak točan.

 

Neki iz 'cjepivo štiti 50%' izvlače zaključak da ako su cijepljeni da ne mogu ni dobiti ni prenijeti covid i ponašaju se prilično bahato oko toga. Što je opet krivo kao i ovi što kažu da je cjepivo beskorisno. To pokazuje da tvoj zaključak nije točan i da stvari nisu crno-bijele.

 

 

Visak kaže...
Maat kaže...

 

 

Nemam ništa protiv toga da se što više ljudi cijepi, neka se cijepi svatko tko smatra da je to dobro i potrebno, pogotovo starije i ugrožene skupine. Samo smatram da to treba biti osobni izbor a ne izvršeno raznim mehanizmima ucjene, pritiska ili obavezno. 

 Ja isto nemam ništa protiv da ljudi poštuju ograničenje brzine. Samo smatram da to treba biti osobni izbor.

 

 

Lol. Popularna ali promašena usporedba.

Ograničenje brzine ne predstavlja zdravstveni rizik.

Postoji razlog zašto za medicinski tretman inače postoji 'informed consent'. Kao što postoji i razlog za ograničenje brzine.

 

Za one koji vole reći pa što to je samo 'mala pikica' i misle da je opravdano dijelit otkaze ako se netko ne cijepi ili vole reći da je ponuđen pošten izbor oko toga znate li onu: 'It just a dick. Until you force it. Then it's rape."

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.11.2021 12:51 (Maat).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Maat kaže...

Boldano.Opet pretpostavke. Krive. Mislim da je političko zloupotrebljavanje pandemije dovelo do toga da ne samo da teoretičari zavjera odbijaju cijepljenje već i neki od onih od kojih nikad to prije ne bi očekivali, kao što je primjer tome autor teksta koji sam ranije linkao.

Upravo ogromno političko zloupotrebavanje situacije i okolnosti stvara skeptike i antivaxere u puno većoj mjeri nego što bi to uspjeli teoretičari zavjera.

Možeš li se maknuti od Lauca, Trumpa i trumpizma nakratko barem?

Počinješ zvučati kao teoretičari zavjera koji u svemu vide 5G, chemtrails i slične urote. Doslovno svugdje vidiš Trumpa i njegov utjecaj. 

 

 Razlog zašto ja imam pretpostavke je što si ti mimo svih dobrih običaja samo stavio link i napisao 'zanimljivo'. Pošto nisi obrazložio logično da ja moram pretpostavljati što si time mislio.

 

To o političkom zloupotrebljavanju je tvoja ničim potvrđena konstrukcija. Političari jesu griješili, ali nema puno dokaza da su to zloupotrebljavali. Druga stvar je što ti u svojoj paranoji vidiš svačije djelovanje kao da je usmjerene protiv tebe.

Forsiraš priču o zločestim političarima, a istovremeno te smeta što ja spominjem najzločestijeg od njih? Trump je dokazano radio baš ono što tebe navodno smeta - laganje iz čistog političkog koristoljublja bez obzira na posljedice po građane.

 

Tezu o necijepljenju zbog revolta su Lauc i Blc gurali, pa opet nije jasno što si ti sada htio postići s tim jednim jedinim primjerom, osim ako ti je u tom primjeru bitno o kome se radi.

Ta teza je inače žešća glupost jer recimo u New Yorku su sindikati policije prijetili da se prema anketama 10,000 policajaca neće cijepiti i da će to urušiti sustav ako bude obavezno. Kad je postalo obavezno nije ih se cijepilo 34 od 36,000. Tako da ono što ljudi govore (pogotovo u afektu) i čine su dvije različite stvari.

 

Maat kaže...

 

Nije pitanje tko je koliko glup ili pametan. No za neke mjere je očito da nemaju veze sa čuvanjem zdravlja i života. Ispada da vlast može propisati što hoće i da se to nikad ne treba preispitivati. 

Red je postojao i u nacističkoj Njemačkoj. U Kini isto postoji red. Boldano - ide onda sve ili ništa uvijek? Jesi li ti uopće svjestan kakvo uređenje opisuješ i opravdavaš?

Ovo su uzimanjem novca slabijem je banalno i promašeno, dapače trolanje. 

 

Nekome može biti očito da neka žena želi biti silovana. Zato postoje zakoni, da se ljudi ne vode onime što je njima 'očito'.

Da, nacisti su imali red i zakone, imali su i struju i vodu. Znači li to da su struja i voda zlo?

Vlast se može propitivati, ali to mora imati nekog smisla. Ovo što ti radiš nema previše. 

 

 

Maat kaže...

Ponovimo - ako se želi smanjiti širenje zaraze, čuvati zdravlje ili živote - ne bi li bilo bolje testirati i cijepljene i necijepljene tamo gdje je rizik povećan npr. bolnički odjeli intenzivne njege itd...

 Bilo bi. Znaš li pouzdano da se to ne radi?

 

 

Maat kaže...

Cijela fama da se cijepiš zbog drugih je politička laž i feelgood virtue signalling nekih od cijepljenih.

 

 Nije, to je osnovna epidemiološka činjenica, ali razumijem da netko tko simpatizira Trumpa to ne može shvatiti.

 

Maat kaže...

 

Neki iz 'cjepivo štiti 50%' izvlače zaključak da ako su cijepljeni da ne mogu ni dobiti ni prenijeti covid i ponašaju se prilično bahato oko toga. Što je opet krivo kao i ovi što kažu da je cjepivo beskorisno. To pokazuje da tvoj zaključak nije točan i da stvari nisu crno-bijele.

 

Da nema vas koji ste preplašili ljude oko cijepljenja, tj. da smo svi cijepljeni, ja bih prvi vikao o tome da cjepivo štiti samo 50% i da treba i dalje paziti. Nažalost zbog situacije u kojoj se nalazimo to bi sada bilo kontraproduktivno.

 

Maat kaže... 

 

Lol. Popularna ali promašena usporedba.

Ograničenje brzine ne predstavlja zdravstveni rizik.

Postoji razlog zašto za medicinski tretman inače postoji 'informed consent'. Kao što postoji i razlog za ograničenje brzine.

 Veznje pojasa predstavlja rizik da ćeš izgorjeti u autu, pa su opet 'zli političari' to u svom dijaboličnom planu uveli kao zakonsku obavezu. I nema nikakve odštete ako izgoriš.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
10 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism

Ovo je kriminalno loš smisao za humor... E da i zašto uvijek sve mora bit usporedivo s autom? Cijelo vrijeme spamate "pametnom dosta" kao antivax debili to stalno govore x DDD, al ja nigdje ne vidim da to itko pise osim vase percepcije antivaksera.

Dok ove usporedbe sa autima to je valjda neka univerzalna teza nekog tko voli glumit da je visoko inteligentan. "Nema bureka s mesom nažalost dođite za 15 min. -Hah gledajte to je isto kao da se vozite mercedesom i na crvenom piše dođite za 15 min. "

EDIT: Ista stvar i sa 5g BIL GEIC XD, samo vi to spamate, odnosno vasa percepcija "antivaksera", izmišljeni scarecrow koji je amalgam svega posprdnog. Ima par dobrih knjiga na tu temu.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.11.2021 17:34 (D3lBoy).
14 godina
online
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism

Brijem da je odličan kad si se potrudio napisati ovoliki odgovor 

10 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism

Napisao sam takav odgovor jer svi ko NPCi ponavljate to i mislite da ste humorsiticni, tu istu sliku sam vidio u fb komentarima jedno 7-8 puta od razlicitih ljudi u istom postu. Baš pre-programirana sranja, svaka cast.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.11.2021 19:40 (D3lBoy).
14 godina
online
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism

Ponavlajnje je majka znanja.

6 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Visak kaže...
Maat kaže...

Boldano.Opet pretpostavke. Krive. Mislim da je političko zloupotrebljavanje pandemije dovelo do toga da ne samo da teoretičari zavjera odbijaju cijepljenje već i neki od onih od kojih nikad to prije ne bi očekivali, kao što je primjer tome autor teksta koji sam ranije linkao.

 Razlog zašto ja imam pretpostavke je što si ti mimo svih dobrih običaja samo stavio link i napisao 'zanimljivo'. Pošto nisi obrazložio logično da ja moram pretpostavljati što si time mislio.

 

 

Pošteno. Prihvaćam veći dio objašnjenja osim onoga da 'moraš'. Ne moraš uopće pretpostavljati. Možeš pričekati da objasnim, pitati itd...Drugo je što si sklon na brzinu nekog procijeniti i ugurati u nekakav stereotip i dalje pretpostavljati.

 

 

Visak kaže...
Maat kaže...

Upravo ogromno političko zloupotrebavanje situacije i okolnosti stvara skeptike i antivaxere u puno većoj mjeri nego što bi to uspjeli teoretičari zavjera.

Možeš li se maknuti od Lauca, Trumpa i trumpizma nakratko barem?

Počinješ zvučati kao teoretičari zavjera koji u svemu vide 5G, chemtrails i slične urote. Doslovno svugdje vidiš Trumpa i njegov utjecaj. 

 

To o političkom zloupotrebljavanju je tvoja ničim potvrđena konstrukcija. Političari jesu griješili, ali nema puno dokaza da su to zloupotrebljavali. Druga stvar je što ti u svojoj paranoji vidiš svačije djelovanje kao da je usmjerene protiv tebe.

Forsiraš priču o zločestim političarima, a istovremeno te smeta što ja spominjem najzločestijeg od njih? Trump je dokazano radio baš ono što tebe navodno smeta - laganje iz čistog političkog koristoljublja bez obzira na posljedice po građane.

 

Za tebe nema nešto puno dokaza o političkom zloupotrebljavanju i to mišljenje kod mene nazivaš paranojom. Hajde dobro. Meni tvoja opsjednutost i krivljenje Trumpa za sve isto izgleda kao paranoja.

I dalje mi je smiješno kako misliš da sam Trumpov simpatizer i da me smeta što ga spominješ stalno. Na krivom si tragu, čini mi se da si toliko opsjednut Trumpom da u svemu što ne valja vidiš njega kao uzrok. Takvih pokvarenjaka kao što je on ima na bacanje u politici. 

 

 

Visak kaže...

Tezu o necijepljenju zbog revolta su Lauc i Blc gurali, pa opet nije jasno što si ti sada htio postići s tim jednim jedinim primjerom, osim ako ti je u tom primjeru bitno o kome se radi.

Ta teza je inače žešća glupost jer recimo u New Yorku su sindikati policije prijetili da se prema anketama 10,000 policajaca neće cijepiti i da će to urušiti sustav ako bude obavezno. Kad je postalo obavezno nije ih se cijepilo 34 od 36,000. Tako da ono što ljudi govore (pogotovo u afektu) i čine su dvije različite stvari.

 

Pa nije to jedini primjer, ima ih poprilično. Ovo drugo da, istina da ljudi često blefiraju. Nikakvo čudo da su popustili kad su ucijenjeni. Treba plaćati režije i prehraniti sebe i obitelj. Većina ljudi nije gandijevski tip.

Krasna praksa, ne bi je se postidio ni Staljin. Hej, ali političke zlouporabe ovlasti su samo paranoja u mojoj glavi.

 

 

Visak kaže... 

Nekome može biti očito da neka žena želi biti silovana. Zato postoje zakoni, da se ljudi ne vode onime što je njima 'očito'.

Da, nacisti su imali red i zakone, imali su i struju i vodu. Znači li to da su struja i voda zlo?

Vlast se može propitivati, ali to mora imati nekog smisla. Ovo što ti radiš nema previše. 

 

Samo psihopatima. 

Mislim da ima, itekako. Uvijek treba paziti što ovi na vlasti rade i preispitivati a ne da ne snose ni posljedice ni odgovornost.

Tvoje namjerno svođenje teza do apsurda nema smisla.

 

 

Visak kaže...

 

Maat kaže...

Ponovimo - ako se želi smanjiti širenje zaraze, čuvati zdravlje ili živote - ne bi li bilo bolje testirati i cijepljene i necijepljene tamo gdje je rizik povećan npr. bolnički odjeli intenzivne njege itd...

 Bilo bi. Znaš li pouzdano da se to ne radi?

 

 Znam pouzdano.

 

Visak kaže...
Maat kaže...

Cijela fama da se cijepiš zbog drugih je politička laž i feelgood virtue signalling nekih od cijepljenih.

 Nije, to je osnovna epidemiološka činjenica, ali razumijem da netko tko simpatizira Trumpa to ne može shvatiti.

Upravo suprotno, osnovna epidemiološka činjenica je da se cijepiš zbog sebe, ako pričamo o cjepivima protiv covida. Politička je i gnjusna laž da je drugačije.

Posljednji put - ne simpatiziram Trumpa. Više se neću osvrtati na takve besmislene tvrdnje. To su oni fantomi tvoje mašte koje spomenem tu i tamo.

 

 

Visak kaže...
Maat kaže...

 

Neki iz 'cjepivo štiti 50%' izvlače zaključak da ako su cijepljeni da ne mogu ni dobiti ni prenijeti covid i ponašaju se prilično bahato oko toga. Što je opet krivo kao i ovi što kažu da je cjepivo beskorisno. To pokazuje da tvoj zaključak nije točan i da stvari nisu crno-bijele.

 

Da nema vas koji ste preplašili ljude oko cijepljenja, tj. da smo svi cijepljeni, ja bih prvi vikao o tome da cjepivo štiti samo 50% i da treba i dalje paziti. Nažalost zbog situacije u kojoj se nalazimo to bi sada bilo kontraproduktivno.

 

 

Smatram da je tvoj religijski i neiskren pristup kontraproduktivan. Kao i mnogih političara koji zlorabe situaciju.

Slično kao kad je Fauci prvo tvrdio da maske ne treba nositi i da ništa ne štite i ne pomažu, da mogu i naškoditi jer ljudi onda petljaju stalno nešto rukama oko lica. Koji mjesec kasnije je rekao da svi trebaju nositi maske i da su jako bitne. Kad su ga pitali zašto je onda govorio sasvim drugačije ranije rekao je da je to zato što maski nije bilo dovoljno za zdravstvene radnike. Isto kako se pokazalo da laže o financiranju istraživanja gain of function.

To je kontraproduktivno i takvi primjeri su razlog zašto ljudi ne vjeruju onda ni drugim stvarima koje kaže. Nikad ne znaš kad laže i manipulira.

Tvrdim da bi bilo puno bolje da je odmah rekao istinu i da je molio ljude da ustraju na drugim osnovnim mjerama a da su maske rezervirane za medicinsko osoblje dok ih ne bude dovoljno. Većina ljudi bi to razumjela i cijenila.

 

Nisam ja nikog preplašio oko cijepljenja već ljudi primjećuju da se lagalo o efikasnosti i trajanju zaštite. Bilo bi puno bolje da se iskrenije tome pristupilo i da su davali umjerenije brojke a ne da se više pažnje davalo zaradi i imunitetu proizvođača i političara uz sklapanje tajnih ugovora. Na duže staze (a borba s koronom će to biti) se uvijek isplati iskreno i otvoreno. No većini političara (uključujući i Trumpa) su na pameti osobne koristi i manipulacije raje.

12 godina
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

Optužuješ druge za ishitrenost izjava a onda tvrdiš kako se lagalo o učinkovitosti cjepiva. Ne laže se nego dolazi do novih spoznaja. Govoriti kako se laže je paranoično ili zlonamjerno. Delta soj pojavio se tek nakon potvrde cjepiva koja su danas u upotrebi. Prvi slučajevi zabilježeni su u siječnju. Na koji način su u travnju ili srpnju znanstvenici mogli znati koliko će cjepivo izgubiti učinkovitost šest mjeseci nakon druge doze? To što deset mjeseci nakon prvog evidentiranog slučaja mutacije imamo studiju o učinkovitosti cjepiva u periodu od šest mjeseci na tu mutaciju, koja osporava optimistične prognoze za cjepivo, trebao bi ti biti argument za to kako znanost promptno i transparentno reagira a ne osnova teorije zavjere.

Evo, da ne kažeš kako te lažu, virus COVID-19 je vrlo sličan virusu gripe. To možda znači da će znanost uvijek lagano kaskati za njim i nikad nećemo imati cjepivo koje će bolest iskorijeniti. S obzirom koliko se uovaj put ulaže u tu utrku, možda i hoćemo. Naučit ćemo živjeti s njim a i on s nama, što je dobro. Samo treba vremena i mrtvih. Obična gripa koju su pripadnici naše civilizacije prebolijevali uz malo kašljanja i šmrcanja pobila je ogroman broj američkih Indijanaca, azijskih i oceanijskih domorodaca i ostalih civilizacija koje su dolaskom bijelaca prvi put došli u kontakt s tim "bezopasnim" virusom.

Ono što je u cijeloj priči bitno je da cjepivo preventivno djeluje protiv zaraze i razvijanja teških simptoma a nuspojave su toliko rijetke da se mogu zanemariti. Ne postoji smislen argument protiv cijepljenja. Eventualno strah od igle.

 

P.S. apsolutno se slažem s ovim dijelom u kojem tvrdiš da samo istina ima smisla. Iako sam siguran da je cijepljenje (uz socijalnu distancu) jedini pravi način borbe protiv pandemije, nikad neću lagati o tome kako je cjepivo učinkovito više nego li zaista je. Kad ljudi shvate kako ih se laže onda ne vjeruju ni kad im govoriš istinu. Nevezan primjer, što su komunisti postigli napuhujući broj žrtava Jasenovca? Umjesto da ljudi shvate kakve su se strahote tamo događale sad sumnjaju da tamo išta bilo. Ako je ubijeno 10 000 ljudi ili ako je učinkovitost cjepiva 50% nemoj govoriti da je ubijeno 100 000 ljudi ili da je učinkovitost 90% jer tako ljudi neće vjerovati ni u stvarne brojevei postižeš kontraefekt.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.11.2021 23:23 (BlueMax).
 
3 0 hvala 0
14 godina
online
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

Ni zimske gume nisu svemoguće, treba ih mijenjati redovito i paziti kako se vozi po kiši, ledu i snijegu. Svejedno najbolja su opcija po zimi.

Moj PC  
2 2 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

Vrtite se u krug, besmislena i besciljna rasprava...

 

Fajrunt!

 

 

...
Moj PC  
8 0 hvala 5
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice