Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos zaključana tema

poruka: 537
|
čitano: 95.816
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos".
8 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Ček, tu se netko zbilja žali da je danas rob dok nostalgično žali za radnim akcijama aka besplatnom radnom snagom za teške fizičke radove, koji su btw. jedno dobro vrijeme bili obveza, a ne volonterstvo???
I da, kapitalizam ti daje i više nego dovoljno prilika i da, dokle god postoji minimalac, bit će i ljudi koji će raditi za njega, kao što će biti i poslova koji će se plaćati minumum jer ih mogu raditi svi zato što ti za njih ne treba ništa. Najlakše je kukati da si na minimalci, a da pritom od 10. godine života nisi ništa uložio u sebe, pogotovo danas gdje ti je znanje doma, na internetu, i najteže je posralo, umjesto gluposti, početi učiti nešto. Ako kože samohrana majka troje djece, može bilo tko. Kapitalizam joj je to omogućio. I ne kužim tu foru sa žaljenjem što se tek sa 65 ide u mirovinu, nitko te ne tjera da radiš. Slobodan si napustiti posao pa do smrti od jutra do mraka biti na polju da bi se mogao prehraniti. A za male mirovine zahvalite prije svega sebi, a tek onda onima koji su za bagru na vlasti glasali. Vi koji ste doma ste ih pustili da vam kontroliraju život, jer eto, 60% ne može promijeniti ništa naspram onih 20%. Mislim, koliki moron moraš biti da vjeruješ u to.
Btw. Cijepite se, ili ne. Vaš odabir, znate što je najbolje za vas, a što se tiče ovih što spominju tu neku inteligenciju, valjda im je promaknulo da ti isti cijepljeni jednako prenose zarazu, nisu necijepljeni tamo u onoj bolnici zarazili cijeli odjel.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Antoniio22 kaže...
...cijepljeni jednako prenose zarazu, nisu necijepljeni tamo u onoj bolnici zarazili cijeli odjel.

 neće to nikad priznati, niti će biti provedena ikakva ozbiljna istraga oko toga.

14 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism

Nikada nisam radio za minimalac, radim za ZG prosjek plaće bez da sam išta ulagao u sebe od desete godine. Meni je uvijek dobro.

To i dalje ne mijenja činjencu o raspodjeli bogatstva i frustracije ogromne večine. Povezujem to sa latargijom oko cjepiva i pucanjem k. za bilo što oko sebe. 

8 godina
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

Kovid propusnice i slične po meni sulude mjere su izmišljene da bi se što više ljudi vakcinisalo obzirom na agresivnu propagandu antivax luđaka koji su zaista pretjerali  pa bi se trebali tretirati poput opasnih terorista/kriminalaca.

 

Poznato je da i vakcinisani mogu prenositi virus jer antitjela ne mogu instant u sekundi eliminirati viruse. To nitko od struke ne demantira. Samo antivaxeri tako nešto tvrde jer su retardirane psihopate. 

 

Bez obzira na sve , vakcinisani imaju mnogo manju stopu hospitalizacije,težeg oblika razvoja bolesti i fatalnog kraja .

 

 

 

waaagh ;
 
3 8 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
warhammer kaže...

Kovid propusnice i slične po meni sulude mjere su izmišljene da bi se što više ljudi vakcinisalo obzirom na agresivnu propagandu antivax luđaka koji su zaista pretjerali  pa bi se trebali tretirati poput opasnih terorista/kriminalaca.

Dakle, kompromitiranje struke i rušenje povjerenje u vlast je legitimni način borbe protiv onih koje se lažima bore protiv vjerodostojnosti struke i povjerenja u vlast!? I onda nekoga nazivaš retardiranim psihopatom.

 

warhammer kaže...

Poznato je da i vakcinisani mogu prenositi virus jer antitjela ne mogu instant u sekundi eliminirati viruse. To nitko od struke ne demantira. Samo antivaxeri tako nešto tvrde jer su retardirane psihopate. 

Nitko ne demantira, ali se pri donošenju mjera jednostavno ignorira, a onda se one koji upozoravaju na činjenicu koju nitko službeno ne demantira, ali je se uredno ignoria, proglašava antivakserima jer su istaknuli činjenicu koju nitko ne demantira...

 

warhammer kaže...

Bez obzira na sve , vakcinisani imaju mnogo manju stopu hospitalizacije,težeg oblika razvoja bolesti i fatalnog kraja .

Ovo pak nitko ne demantira, osim one male skupine ljudi koji su stvarno i zaslužili naziv antivakseri.

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
2 godine
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Aldo kaže...
 neće to nikad priznati, niti će biti provedena ikakva ozbiljna istraga oko toga.

 a gdje si to pročitao ?

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
2 godine
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
warhammer kaže...

 

 

Bez obzira na sve , vakcinisani imaju mnogo manju stopu hospitalizacije,težeg oblika razvoja bolesti i fatalnog kraja .

 

 "oni" ne shvaćaju što znači cijepljenje.

da smo se SVI u Hr cijepili, prenosili bi jedni drugima virus kao što sad prenosimo prehladu.

 

stariji bi se morali više čuvati, netko bi i završio u bolnici, ali ne bi bilo po dvadesetak mrtvih dnevno kao ovih dana...

 

i pazi sad, debilantivaksići su se sjetili da i cijepljeni prenose virus...

da, prenose, a dobili su ga od necijepljenih.

 

tako je ovih dana u moje preduzeće.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.10.2021 11:24 (Zaporožac).
16 godina
moderator
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

Izbjegavajte etiketiranja.

 
6 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Zaporožac kaže...

 "oni" ne shvaćaju što znači cijepljenje.

da smo se SVI u Hr cijepili, prenosili bi jedni drugima virus kao što sad prenosimo prehladu.

 

stariji bi se morali više čuvati, netko bi i završio u bolnici, ali ne bi bilo po dvadesetak mrtvih dnevno kao ovih dana...

 

i pazi sad, debilantivaksići su se sjetili da i cijepljeni prenose virus...

da, prenose, a dobili su ga od necijepljenih.

 

tako je ovih dana u moje preduzeće.

I sad to usporedi sa time da se cijepe svi stariji od 50-60 godina, a mlađi ovisno o svom zdravstenom stanju i vlastitoj želji.

 

Znaš koji bi bio rezultat? 

 

prenosili bi jedni drugima virus kao što sad prenosimo prehladu.

 

stariji bi se morali više čuvati, netko bi i završio u bolnici, ali ne bi bilo po dvadesetak mrtvih dnevno kao ovih dana...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
6 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Entry Point kaže...
VladRi kaže...

 Ovo za odskočnu dasku je totalna istina - doslo mi je par CV-a gdje je to bilo navedeno... WTF?

 

Osobno sam volontirao i ne bih nikada to navodio.... vid'me kako sam dobra osoba... f'off

 Ovisi gdje volontiraš i na čemu. U puno slučajeva je to okej ako je vezano uz struku i slično. Ja imam navedeno gdje sam (i još uvijek volontiram) jer sam ponosan na rad udruge kao takve i relevantna je u mojoj struci. Ne da se k*** nego da promoviram udrugu. Ako jedan od ljudi koji to vidi klikne i donira, super.

 Cool, gdje volontiras?

NULL!=NULL
15 godina
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

Nemam baš vremena, ali sjećam se da se tu tvrdilo da je Pfizer "završio" klinička ispitivanja svog cjepiva. Evo:

 

Study to Describe the Safety, Tolerability, Immunogenicity, and Efficacy of RNA Vaccine Candidates Against COVID-19 in Healthy Individual

"Sponsor:BioNTech SE
Collaborator: Pfizer
Information provided by (Responsible Party): BioNTech SE

...

Actual Study Start Date: April 29, 2020

 

Estimated Primary Completion Date: May 2, 2023"

 

Dakle, svi koji su se cijepili zbog covida su zapravo ljudski zamorci u globalnom medicinskom eksperimentu bez presedana. Uzdravlje

Moj PC  
5 1 hvala 0
14 godina
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

treba poskidati sve kvake sa vrata. prenose virus a ne žele se cijepiti. 😀

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Judg3 Dr3dd kaže...

Nemam baš vremena, ali sjećam se da se tu tvrdilo da je Pfizer "završio" klinička ispitivanja svog cjepiva. Evo:

 

Study to Describe the Safety, Tolerability, Immunogenicity, and Efficacy of RNA Vaccine Candidates Against COVID-19 in Healthy Individual

"Sponsor:BioNTech SE
Collaborator: Pfizer
Information provided by (Responsible Party): BioNTech SE

...

Actual Study Start Date: April 29, 2020

 

Estimated Primary Completion Date: May 2, 2023"

 

Dakle, svi koji su se cijepili zbog covida su zapravo ljudski zamorci u globalnom medicinskom eksperimentu bez presedana. Uzdravlje

 Odakle ti ideja da je bez presedana? Kliničko ispitivanje se vrši u tri faze i te faze su završene (treća po ubrzanom postupku) prije negoli je cjepivo odobreno od agencija. Ovo o čemu ti pišeš se zove "open label studies" ili "monitoring" i odvija se nakon što lijek/cjepivo krene u uporabu. Ne da je to bez presedana nego je to uobičajena praksa i iskreno se nadam da će se monitoring nastaviti i nakon May 2 2023. Ovo što ti ovdje radiš je da nešto apsolutno pozitivno pokušavaš prikazati kao nešto negativno.

Jedino u čemu si u pravu je to da smo svi skupa zamorci, uključujući tebe.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Judg3 Dr3dd kaže...

Nemam baš vremena, ali 

 Odgovor na pitanje 'Kolika je cijena znanstvene nepismenosti' u tvom slučaju je - ogromna.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
MrBlc kaže...

I sad to usporedi sa time da se cijepe svi stariji od 50-60 godina, a mlađi ovisno o svom zdravstenom stanju i vlastitoj želji.

 

Znaš koji bi bio rezultat? 

 

prenosili bi jedni drugima virus kao što sad prenosimo prehladu.

 

stariji bi se morali više čuvati, netko bi i završio u bolnici, ali ne bi bilo po dvadesetak mrtvih dnevno kao ovih dana...

 Većina cijepljenih u Hrvatskoj je iz skupine 50-70 godina. I onda kad se uspoređuje hospitaliziranost i smrtnost cijepljenih i necijepljenih se taj podatak ignorira. Pa normalno da će među hospitaliziranima i umrlima biti i poneki cijepljeni zato jer su to ljudi iz najrizičnijih skupina. Pravo pitanje bilo bi koliko bi ih bilo u bolnicama i grobljima da se nisu cijepili.

Ili manipulacije podacima kao što su broj hospitaliziranih i umrlih u državama s visokom procijepljenošću. Pa normalno da će u Španjolskoj u bolnicama biti više cijepljenih kad je 85% ukupnog stanovništva cijepljeno a 95% onih iz rizičnih skupina. Pa da je 100% cijepljenih u bolnici ni jedan necijepljeni ne bi bio, jel tako?

16 godina
online
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Judg3 Dr3dd kaže...

Nemam baš vremena, ali sjećam se da se tu tvrdilo da je Pfizer "završio" klinička ispitivanja svog cjepiva. Evo:

 

Study to Describe the Safety, Tolerability, Immunogenicity, and Efficacy of RNA Vaccine Candidates Against COVID-19 in Healthy Individual

"Sponsor:BioNTech SE
Collaborator: Pfizer
Information provided by (Responsible Party): BioNTech SE

...

Actual Study Start Date: April 29, 2020

 

Estimated Primary Completion Date: May 2, 2023"

 

Dakle, svi koji su se cijepili zbog covida su zapravo ljudski zamorci u globalnom medicinskom eksperimentu bez presedana. Uzdravlje

 Jesi li pročitao išta što piše na toj stranici pre nego što si okačio link i dao tumačenje?

 

Dakle, u pitanju je klasična studija o bezbednosti i efikasnosti vakcine, u kojoj učestvuju dobrovoljci. Studija ima više segmenata, te se sprovodi na duži period. Kada je prošla određena količina vremena nakon što su učesnici 2. i 3. faze primili svoje doze, svi do tada prikupljeni podaci su statistički obrađeni i zaključeno je da je vakcina bezbedna i da, na taj i toliki period, pruža visoki stepen zaštite protiv virusa za koji je namenjena, te je na osnovu toga odobrena za upotrebu. U međuvremenu je nastavljeno praćenje učestalosti pojave asimptomatskih, blažih simptomatskih i težih oblika oboljevanja kod učesnika 2. i 3. faze, kako bi se dobili podaci o efikasnosti i na nešto duži rok (a, pretpostavljam, i protiv novih sojeva), a osim toga su započeta ispitivanja vakcine i na mlađim starosnim kategorijama. To sve tamo piše u onoj tabeli, kad odeš da vidiš šta je od podataka dodavano ove godine.

 

 

Tako da ne vidim na osnovu čega si izneo zaključak koji si naveo.

 

No, sve i da je tako, da smo svi koji smo primili vakcinu učesnici u eksperimentu. Znaš šta? U tom slučaju su i oni koji nisu primili vakcine učesnici u istom eksperimentu. U svakom ispitivanju leka ili vakcine imaš dve grupe ispitanika, jednu koja dobije eksperimentalno sredstvo protiv bolesti kojoj će biti izložena i drugu, kontrolnu, koja će biti izložena istom agensu, ali neće dobiti ništa. Prema tome, ako je sve ovo veliki eksperiment, ti se nisi, ako ne primiš vakcinu, isključio iz njega, već si samo izabrao da budeš pripadnik kontrolne grupe.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
2 godine
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

Necijepljeni su placebo grupa. 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Neki ne mogu shvatiti da se pojavom novog virusa dogodila promjena i da se ta promjena ne može ignorirati. Kakva god bila nečija reakcija ona je eksperimentalna, jer je situacija nova i nepoznata. Nije to nova religija, pa da možeš odlučiti vjerovati ili ne. Virus je tu i ima svoje posljedice, cjepivo je tu i ima svoje posljedice. Sad je samo pitanje optimiziranja reakcije, a i izostanak reakcije je oblik reagiranja.

Trubljenje o Gatesu, Iluminatima, ovcama i big farmi govori da se takvi ljudi ne bave stvarnim podacima o opasnosti virusa i cjepiva, nego vrte u glavi neke svoje paranoje i projeciraju ih na svaku opasnost kojoj su izloženi. Tu je stvarna kvaliteta podataka nebitna, jer odluke se donose na temelju drugih parametara. Ako podaci i postoje i dobri su, izmislit će se da ne postoje, da zapravo nisu dobri ili da su lažirani. Neće tamo neki podaci stati na put njihovoj borbi protiv Gatesovog plana depopulacije.

Tako da uvjerenog 'borca za slobodu' ne možeš razuvjeriti činjenicama, ali ih treba ponavljati da ovi ne uvale svoju paranoju drugima.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Zaporožac kaže...

Necijepljeni su placebo grupa. 

 -kao i dio cijepljenih..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

Testiram cjepivo zadnja četiri mjeseca i djeluje savršeno 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

Nisam siguran radi li se ovdje o svjesnom laganju ili samo nekakvom pokušaju tješenja samih sebe, ali klinička ispitivanja nije moguće "završiti po ubrzanom postupku". To je kao da kažete da je nešto - bilo što - čija se kvaliteta, učinkovitost i nuspojave inače redovito moraju testirati godinama, odjednom savršeno "sigurno i efikasno", iako je ispitivano svega nekoliko mjeseci. To je obična elementarna logika za čije razumijevanje ne treba nikakvo posebno znanje ni stručnost.

 

Zašto se vi tu neki odričete razuma i opreza, ne znam, niti me zanima. Ali problem nastaje kada to čine tzv. znanstvenici koji pristaju da se njima upravlja zbog političkih ciljeva i onda, naravno, dobijemo ovakvo globalno stanje i situaciju. Kako vidimo, covid cjepiva su daleko od "sigurnosti i efikasnosti". Već sam pisao, primjerice, od njih je u USA u svega desetak mjeseci umrlo nekoliko puta više ljudi, nego u posljednjih deset godina od svih drugih cjepiva skupa. Gdje je tu presedan? Prije svega nekoliko godina, samo ta činjenica (i daleko manje smrtnih ishoda) bila bi više nego dovoljna da se cijela stvar odmah prekine i zaustavi, a cijela bulumenta odgovornih političara i tzv. "znanstvenika" završila bi na cesti, ili, vjerojatno, u zatvoru. Međutim, kako i vaše reakcije pokazuju, živimo u posve iracionalnim vremenima.


Moj PC  
4 1 hvala 2
15 godina
odjavljen
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
BlueMax kaže...
MrBlc kaže...

I sad to usporedi sa time da se cijepe svi stariji od 50-60 godina, a mlađi ovisno o svom zdravstenom stanju i vlastitoj želji.

 

Znaš koji bi bio rezultat? 

 

prenosili bi jedni drugima virus kao što sad prenosimo prehladu.

 

stariji bi se morali više čuvati, netko bi i završio u bolnici, ali ne bi bilo po dvadesetak mrtvih dnevno kao ovih dana...

 Većina cijepljenih u Hrvatskoj je iz skupine 50-70 godina. I onda kad se uspoređuje hospitaliziranost i smrtnost cijepljenih i necijepljenih se taj podatak ignorira. Pa normalno da će među hospitaliziranima i umrlima biti i poneki cijepljeni zato jer su to ljudi iz najrizičnijih skupina. Pravo pitanje bilo bi koliko bi ih bilo u bolnicama i grobljima da se nisu cijepili.

Ili manipulacije podacima kao što su broj hospitaliziranih i umrlih u državama s visokom procijepljenošću. Pa normalno da će u Španjolskoj u bolnicama biti više cijepljenih kad je 85% ukupnog stanovništva cijepljeno a 95% onih iz rizičnih skupina. Pa da je 100% cijepljenih u bolnici ni jedan necijepljeni ne bi bio, jel tako?

Stari, da nisi slučajno kliknuo na krivi "Citiraj" jer niti jedna stavka koju si napisao ne odgovara, pa čak ni ne dotiče ono što sam napisao u citiranom postu.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
online
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
@Judg3 Dr3dd Proces je ubrzan tako što je dozvoljeno da druga i treća faza ispitivanja teku u paraleli i slično, ne tako što su same faze istraživanja odrađene ofrlje. Proces je takođe ubrzan jer je postojao ogroman broj dobrovoljaca za učešće u testiranju (mnogo veći od onog koji je potreban, što se valjda prethodni put desilo nikad) i što su novčana sredstva sipana praktično neograničeno - oba faktora su pozitivno uticala i na brzinu i na kvalitet sprovedenog ispitivanja.
WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
2 godine
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

...osim toga ljudi ne shvaćaju da je današnja brzina računalnih obrada podataka unaprijedila bar 20 puta brzinu istraživanja te nije više potrebno čekati deset godina da se "stvori" cjepivo.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Zaporožac kaže...

...osim toga ljudi ne shvaćaju da je današnja brzina računalnih obrada podataka unaprijedila bar 20 puta brzinu istraživanja te nije više potrebno čekati deset godina da se "stvori" cjepivo.

Digresija, cjepivo jest već bilo stvoreno (mRNA). Samo ga je trebalo "prilagoditi" za ovu varijantu koronavirusa.

Praktički sve varijante cjepiva nisu neki tehnološki iskorak, zato to ljude i zbunjuje. Kina je počela cijepiti vojsku prij eviše od godinu dana (lipanj 2020) bez nekih problema.

A i nitko se ne zabrinjava "novim" cjepivom svake godine za gripu. Prošla su vremena razvoja godinama ako se ima para i ljudi za cijepljenje (a tu je daleko najveći problem).

12 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Judg3 Dr3dd kaže...

Nisam siguran radi li se ovdje o svjesnom laganju ili samo nekakvom pokušaju tješenja samih sebe, ali klinička ispitivanja nije moguće "završiti po ubrzanom postupku". To je kao da kažete da je nešto - bilo što - čija se kvaliteta, učinkovitost i nuspojave inače redovito moraju testirati godinama, odjednom savršeno "sigurno i efikasno", iako je ispitivano svega nekoliko mjeseci. To je obična elementarna logika za čije razumijevanje ne treba nikakvo posebno znanje ni stručnost.

 

Zašto se vi tu neki odričete razuma i opreza, ne znam, niti me zanima. Ali problem nastaje kada to čine tzv. znanstvenici koji pristaju da se njima upravlja zbog političkih ciljeva i onda, naravno, dobijemo ovakvo globalno stanje i situaciju. Kako vidimo, covid cjepiva su daleko od "sigurnosti i efikasnosti". Već sam pisao, primjerice, od njih je u USA u svega desetak mjeseci umrlo nekoliko puta više ljudi, nego u posljednjih deset godina od svih drugih cjepiva skupa. Gdje je tu presedan? Prije svega nekoliko godina, samo ta činjenica (i daleko manje smrtnih ishoda) bila bi više nego dovoljna da se cijela stvar odmah prekine i zaustavi, a cijela bulumenta odgovornih političara i tzv. "znanstvenika" završila bi na cesti, ili, vjerojatno, u zatvoru. Međutim, kako i vaše reakcije pokazuju, živimo u posve iracionalnim vremenima.

 

Koju ti nemas.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
2 godine
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Old Iggy kaže...
Digresija, cjepivo jest već bilo stvoreno (mRNA). Samo ga je trebalo "prilagoditi" za ovu varijantu koronavirusa.

 

 Znam i to.

Postat ću prepametan i svašta ću još saznati .... koliko sam već pročitao poluznastvenih i znanstvenih članaka o ovome virusu. 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
15 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Zaporožac kaže...
Old Iggy kaže...
Digresija, cjepivo jest već bilo stvoreno (mRNA). Samo ga je trebalo "prilagoditi" za ovu varijantu koronavirusa.

 

 Znam i to.

Postat ću prepametan i svašta ću još saznati .... koliko sam već pročitao poluznastvenih i znanstvenih članaka o ovome virusu. 

 -svi smo u istoj opasnosti.. 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

Meni je nevjerojatno kako se zanemaruje jedna stvar.

Cjepiva su nekad sadržavala pravi živi virus samo u manjoj količini. I tada je postojala vjerojatnost da netko umre od cjepiva ali to je bilo jedino pravo dugoročno rješenje (koje se bavi uzrokom) - ono koje potiče organizam da sam rješava problem i jača imunitet.

Nije mi jasno kako netko može temeljiti opravdavanje cijepljenja današnjim cjepivima na temelju starih provjerenih cjepiva.

Možda ova nova cjepiva (koja sadrže mrtvi virus ili ga imitiraju u određenoj mjeri - ali ne prave probleme kao živi virus) potiču organizam na reakciju (i stvaranje anti-tijela), ali kakva je to reakcija?

Ako taj virus ne radi štetu, ne bi li se reakcija mogla okarakterizirati kao alergijska?

 

Ono što ja vidim u tim novim cijepivima - vidim da zbunjuju organizam i ne bih se čudio da potiču evoluciju alergija.

 

No eto, kratkoročno (a možda zapravo i ne jer danas se zaista stvarna slika iskrivljuje na sve strane) nekom (ili mnogima, nebitno) je pomoglo i sad se oni koji odbijaju cijepljenje proglašavaju glupima i neodgovornima.

Sprdajte se narodi s drugačijima i onima koji misle dugoročno i brinu za uzroke a ne simptome - no nemojte se iznenaditi ako kao i ta sprdnja ostanete kratkoročni.

Amenoum
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.10.2021 16:08 (PaleRider).
 
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
PaleRider kaže...

 

Sprdajte se narodi s drugačijima i onima koji misle dugoročno i brinu za uzroke a ne simptome - no nemojte se iznenaditi ako kao i ta sprdnja ostanete kratkoročni.

 A kako ti to misliš dugoročno, tako što se plašiš nuspojava cjepiva, a zanemaruješ pet milijuna ljudi koji su već umrli i tko zna koliko onih koji će još umrijeti?

 

Susjed je imao požar i vatrogasci su mu pri gašenju ulili par kubika vode zbog kojih sada mora sanirati dosta toga. Da su razmišljali tvojom dugoročnom metodom pustili bi da kuća izgori.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice