Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos zaključana tema

poruka: 537
|
čitano: 95.879
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos".
12 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Entry Point kaže...
Aldo kaže...

 Tvoja tvrdnja: "Pluća se ne regeneriraju" je čista besmislica. Zbilja misliš da je tu potrebno išta dodatno objašnjavati?

 Ništa od objašnjenja ili još guglaš? Ili je problem pojam regeneracije?

 

....

 

I dame i gospodo ovo vam je školski primjer trola.

 

Vi stavite neku tvrdnju/post. Oni kažu da je glupost/laž/itd bez ijednog argumenta. Onda očekuju od vas da sami sebe objašnjavate i ulažete trud. Niste im dužni ništa objašnjavati, oni su vama dužni argumentirati.

 

Štoviše najbolje je ne komunicirati s njima.

 

Nemojte hraniti trolove.

 

...

 

Ne da mi se više natezati s klaunovima, pa idem na teme koje su zanimljive.

KOPB - KRONICNA opstruktivna pluća bolest 

Kada je nesto kronicno, to znaci da je to podrucje pod konstantnim stresom. Gledajuci KOPB, konstantan upalni proces uzrokuje suzenje puteva. Ovakvu bolest je jedino moguce drzati ''pod kontrolom''. Lijeka nema. Smanjivanje progresije bolesti je jedini nacin borbe. E sada, ako je odredeno tkivo pod konstantnim upalnim procesom, tu regeneracije nema. Uz KOPB cesto dolaze infekcije donjih disnih puteva sta dodatno komplicira situaciju.

 

Gledajuci regeneraciju pluca, ona je moguca, samo kod odredenih tkiva poput trepetiljka koje oblazu dusnik, bronhe i bronhiole. Naravno, ovo se najcesce veze na pusace. Regeneracija je moguca i potpuna je glupost rec' da nije moguce. 

 

Kao i svako tkivo, ako ostecenje ode preko ''point of no return'', regeneracije tada nema.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
15 godina
odjavljen
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
butinik kaže...

I kada se  dogodi prometna ili druga hitna situacija ( moždani, srčani, ozljeda...) isto se ide kod privatnika??

Mjesto u kojem moji roditelji žive nema u blizini T1 hitne pomoći jer je isti političkom odlukom premješten u politički podobno mjesto iako je to mjesto udaljeno 10-ak minuta od najbliže bolnice s hitnom (pod rotacijom znači debelo ispod 10).

 

Sad su pregovori da se vrati T1 u općinu, ali bi se taj T1 financirao od općine (prireza) i županije (poreza) kojeg moji roditelji plaćaju uz doprinose za zdravstvo. Dakle, za hitnu situaciju trenutno nisu adekvatno pokriveni, a kad budu, to će se i dalje odvojeno plaćati, a ne preko HZZO-a Upravo zbog toga je i pridjev "sprd" prikladan uz naše javno zdravstvo. O tome da i bolnice financiramo paralelno kroz porez, prvenstveno zbog loše organizacije, da i ne pričamo...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Entry Point kaže...
mAa+_ kaže...

 Može ovako ? Inače moj jako dobar prijatelj

 koji radi kao doktor u klinici za tumore.

 Neka onda doktor objasni zašto. Zanima me.

 

Da malo proširim svoje pitanje. Kako se oštećena pluća regeneriraju? Kako to da se pluća ne regeneriraju kod bolesnika sa KOPB-om? Ako se regeneriraju, znači li to da bi plućni blesnici trebali s vremenom povratiti punu funkciju pluća?

Sve stanice u našem tijelu umru i ponovno se stvore nove u vremenskom ciklusu koji traje oko 7-10 godina, pa tako i pluća.

King in the castle, king in the castle ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.10.2021 11:45 (tjodalv).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
all_or_nothing kaže...

 prosječna smrtnost od 1% je laka ili teška zarazna bolest?

Prosjek je nešto što možeš objesiti mačku o rep.

 

U prosjeku i rak dojke predstavlja veliki problem, ali to nije argument da se muškarce poziva na mamografiju, već je identificirana skupina koja taj prosjek podiže i tu skupinu se poziva na preventivne preglede.

 

Kod zaraznih bolesti je situacija utoliko drugačija što sterilizirajuće cjepivo sprječava širenje virusa, ali gore je linkano istraživanje koje je pokazalo da nema korelacije između procijepljenosti i brzine širenja virusa, tako da taj argument ne može biti primijenjen na ove vrste cjepiva koje imamo za koronu.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Prije 20 dana
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
2 godine
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos
Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Aldo kaže...

 pogledaj sranja u Australiji samo... koliko im narod dozvoli, toliko daleko idu... dok stvari odu predaleko, kasno je za žaliti se

Zapravom izgleda da je zapravo najbitniji kriterij povjerenje u vlast. Mi koji smo živili u Jugi, te države koje su gravitirale istočnom bloku, smo navikli da vlast radi protiv naroda, pa imamo jako nisko povjerenje u vlast. Ponekad je to prepreka napretku, ali ponekad je još veća prepreka ovakvom nazadovanju.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Entry Point kaže...

 Ništa od objašnjenja ili još guglaš? Ili je problem pojam regeneracije?

 

....

 

I dame i gospodo ovo vam je školski primjer trola.

 

Vi stavite neku tvrdnju/post. Oni kažu da je glupost/laž/itd bez ijednog argumenta. Onda očekuju od vas da sami sebe objašnjavate i ulažete trud. Niste im dužni ništa objašnjavati, oni su vama dužni argumentirati.

 

Štoviše najbolje je ne komunicirati s njima.

 

Nemojte hraniti trolove.

 

...

 

Ne da mi se više natezati s klaunovima, pa idem na teme koje su zanimljive.

Ti si tu jedini troll jer si iznio tvrdnju koju ničim nisi potkrijepio, a očekuješ od drugih da dokažu suprotno. Ne, ti si tvrdnju iznio, na tebi je teret dokazivanja.

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
WadeWilson kaže...

 Ovo su teške gluposti. Svak u Australiji je dovoljno pismen da može izguglati covid death percentage. Niti tamo mediji šire paniku kao neki kod nas. Problem je pretvrd stav vlasti, no kao što sam napisao, it's australian way.

Drugi problem je što društvene mreže regrutiraju budale u dva tabora pa je sve više onih za koje je COVID izmišljotina ali i onih za koje je kraj svijeta.

12 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
dreadmoore kaže...
Prije 20 dana

 Valjda si sad miran ako ne dođe neki gama, zeta kurac palac.

12 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
WadeWilson kaže...

Dr. (ne)Srića je shvatio da su kirurške maske bullshit pa ih privatno ne nosi. Javno i dalje jaše na istim konjima kao zechina i zaporožac. Maske svima ne samo njima.

 Nosim masku na mjestima na kojima je obvezno iako sam primio dvije doze. Prvenstveno je nosim jer ne želim druge ljude koji poštuju mjere praviti budalama ali sigurno pružaju i određen nivo zaštite. I opet sam prije par dana ušao u Kaufland bez maske jer sam se zamislio i zaoravio je staviti. Da me nekakav antivaxer fotografirao sad bi imali dokaz kako jedno radim a drugo govorim.

15 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
BlueMax kaže...
WadeWilson kaže...

 Ovo su teške gluposti. Svak u Australiji je dovoljno pismen da može izguglati covid death percentage. Niti tamo mediji šire paniku kao neki kod nas. Problem je pretvrd stav vlasti, no kao što sam napisao, it's australian way.

Drugi problem je što društvene mreže regrutiraju budale u dva tabora pa je sve više onih za koje je COVID izmišljotina ali i onih za koje je kraj svijeta.

 Ma u Australiji je sve super, skroz je normalno da prosvjednike prebijaju i resetaju gumenim mecima. Isto tako ljude koji u svom dvoristu ispred kuce piju pivo, sasvim je normalno da ga nasilno strpas u auto i prebijes jer eto mozda je svojim disanjem sirio covid, samo ne znam gdje. A premijerka te regije koja je to sve forsirala je sada smijenjena zbog korupcije, a naravno kad je na policiju dosao red za cijepljenje isto su se pobunili, a dan prije im nije bio problem tuci ljude.

Prebijaju se starci i jos spricaju sa suzavcem.

rt.com/news/535256-elderly-australian-knocked-melbourne-police/

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.10.2021 12:34 (Bono).
15 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
BlueMax kaže...
WadeWilson kaže...

Dr. (ne)Srića je shvatio da su kirurške maske bullshit pa ih privatno ne nosi. Javno i dalje jaše na istim konjima kao zechina i zaporožac. Maske svima ne samo njima.

 Nosim masku na mjestima na kojima je obvezno iako sam primio dvije doze. Prvenstveno je nosim jer ne želim druge ljude koji poštuju mjere praviti budalama ali sigurno pružaju i određen nivo zaštite. I opet sam prije par dana ušao u Kaufland bez maske jer sam se zamislio i zaoravio je staviti. Da me nekakav antivaxer fotografirao sad bi imali dokaz kako jedno radim a drugo govorim.

 Polako je vrijeme za trecu dozu, green pass u Izraelu je resetiran i cijepljeni sa dvije doze su u grupi sa necijepljenima i trebaju hitno po trecu dozu ici, a sprema se vec za cetvrtu.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Bono kaže...

 Ma u Australiji je sve super, skroz je normalno da prosvjednike prebijaju i resetaju gumenim mecima

 Pa da, to se na prosvjedima redovito događa, nevezano uz temu prosvjeda. Policija kada uvodi red ponekad primjeni i prekomjernu silu. Teško da se to može uzeti kao argument protiv cijepljenja ili znanosti.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Bono kaže...

 Ma u Australiji je sve super, skroz je normalno da prosvjednike prebijaju i resetaju gumenim mecima. Isto tako ljude koji u svom dvoristu ispred kuce piju pivo, sasvim je normalno da ga nasilno strpas u auto i prebijes jer eto mozda je svojim disanjem sirio covid, samo ne znam gdje. A premijerka te regije koja je to sve forsirala je sada smijenjena zbog korupcije, a naravno kad je na policiju dosao red za cijepljenje isto su se pobunili, a dan prije im nije bio problem tuci ljude.

Prebijaju se starci i jos spricaju sa suzavcem.

rt.com/news/535256-elderly-australian-knocked-melbourne-police/

 Jesam li ja to negdje napisao? Ovo što Australci rade je totalno debilno, no nimalo iznenađujuće. Samo ne pušim priču kako većina Australaca vjeruje u 38% smrtnosti od COVID-a. Nije Australija Sjeverna Koreja.

Mlaćenje prosvjednika je oduvijek bila policijska razonoda, nebitno gdje se prosvjedi odvijaju. Policajac se protiv cijepljenja buni zato jer na to ima pravo, prosvjednike mlati zato jer mu je to posao. Jedno s drugim veze nema. Otprilike ko kad specijalni policajac iz Splita dobije zapovijed da mlati Torcidaše. Ne pada mu na pamet razmišljati je li to što radi ispravno. Ili kad ti napiše kaznu jer si vozio 60 tamo gdje je ograničenje 50, a sutra sam tuda vozi 70.

3 godine
odjavljen
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
BlueMax kaže...
WadeWilson kaže...

 Ovo su teške gluposti. Svak u Australiji je dovoljno pismen da može izguglati covid death percentage. Niti tamo mediji šire paniku kao neki kod nas. Problem je pretvrd stav vlasti, no kao što sam napisao, it's australian way.

Drugi problem je što društvene mreže regrutiraju budale u dva tabora pa je sve više onih za koje je COVID izmišljotina ali i onih za koje je kraj svijeta.

 S jedne strane imamo znanstveno istraživanje a s druge dojmove tvojih rođaka. Reci mi koji bi bio znanstveni pristup pri odluci komu vjerovati?

 

BlueMax kaže...
WadeWilson kaže...

Dr. (ne)Srića je shvatio da su kirurške maske bullshit pa ih privatno ne nosi. Javno i dalje jaše na istim konjima kao zechina i zaporožac. Maske svima ne samo njima.

 Nosim masku na mjestima na kojima je obvezno iako sam primio dvije doze. Prvenstveno je nosim jer ne želim druge ljude koji poštuju mjere praviti budalama ali sigurno pružaju i određen nivo zaštite. I opet sam prije par dana ušao u Kaufland bez maske jer sam se zamislio i zaoravio je staviti. Da me nekakav antivaxer fotografirao sad bi imali dokaz kako jedno radim a drugo govorim.

 Dr. (ne)Srića je jako poznat po tom da ne nosi masku, nije mu ovo ni prvi, ni drugi a ni treći put. Svako malo ga ljudi ulove i slikaju, baš iz razloga što je licemjer a time i nepopularizator znanosti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.10.2021 14:10 (WadeWilson).
12 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
WadeWilson kaže...
BlueMax kaže...
WadeWilson kaže...

 Ovo su teške gluposti. Svak u Australiji je dovoljno pismen da može izguglati covid death percentage. Niti tamo mediji šire paniku kao neki kod nas. Problem je pretvrd stav vlasti, no kao što sam napisao, it's australian way.

Drugi problem je što društvene mreže regrutiraju budale u dva tabora pa je sve više onih za koje je COVID izmišljotina ali i onih za koje je kraj svijeta.

 S jedne strane imamo znanstveno istraživanje a s druge dojmove tvojih rođaka. Reci mi koji bi bio znanstveni pristup pri odluci komu vjerovati?

 

BlueMax kaže...
WadeWilson kaže...

Dr. (ne)Srića je shvatio da su kirurške maske bullshit pa ih privatno ne nosi. Javno i dalje jaše na istim konjima kao zechina i zaporožac. Maske svima ne samo njima.

 Nosim masku na mjestima na kojima je obvezno iako sam primio dvije doze. Prvenstveno je nosim jer ne želim druge ljude koji poštuju mjere praviti budalama ali sigurno pružaju i određen nivo zaštite. I opet sam prije par dana ušao u Kaufland bez maske jer sam se zamislio i zaoravio je staviti. Da me nekakav antivaxer fotografirao sad bi imali dokaz kako jedno radim a drugo govorim.

 Dr. (ne)Srića je jako poznat po tom da ne nosi masku, nije mu ovo ni prvi, ni drugi a ni treći put. Svako malo ga ljudi ulove i slikaju, baš iz razloga što je licemjer a time i nepopularizator znanosti.

 Znanstveno istraživanje? "Pool" nije znanstveno istraživanje. "Believed on the average" nije i ne može biti rezultat znanstvenog istraživanja. Kad nešto pokušavaš predstaviti na internetu onda se potrudi odgovoriti na osnovna pitanja koje bi znanstveno istraživanje trebalo odgovoriti.

 

Tko je vršio anketu?The Menzies Research Centre is an independent think tank associated with the Liberal Party of Australia. Dakle anketu organizacije koja je daleko od znanstvene i pripada stranci koja je u Australiji opozicija ti nazivaš znanstvenim istraživanjem?

 

T

 Šokiran sam spoznajom da su oni došli do ovoga: He said a main cause of the fear is the government’s actions which causes unnecessary panic in the public. - zamisli, opozicija kaže kako vlast nešto radi loše :))))

 

Tko je "He"? Nick Carter. Ne onaj iz Backstreet Boysa ali također ne ni znanstvenik nego - propali novinar.

 

Ček da još malo razmislim hoću li vjerovati obitelji ili ovom znanstvenom istraživanju 

 

 

 

 

 

 

 

3 godine
odjavljen
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism

I dalje je dosta snažnije nego dojam tebe i tvojih rodijaka 

12 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
WadeWilson kaže...

I dalje je dosta snažnije nego dojam tebe i tvojih rodijaka 

 Ni blizu.

8 godina
protjeran
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
BlueMax kaže...
dani_os kaže...

 zapitas li se ti sta bi mogle bit posljidice od cjepljenja za djete nakon godinu dana?

 Zapitaš li se ti što bi mogle biti posljedice od bilo kojeg lijeka? Od hrane koju jede, mobitela...?

Jel mi to savjetuješ da kad su djeca u pitanju umjesto medicini vjerujem u boga ili nekog šamana ko ovi iz Pule?

Kad mi nešto nije u redu s autom obratim se automehaničaru, kad pukne cijev vodoinstalateru a kad je moje ili zdravlje djece u pitanju liječniku.

Ako ću se ja koji nisam struke vezane uz zdravlje zapitkivati, rezultati tog zapitkivanja će imati težinu ko kad se neki konobar zapitkuje o nastanku svemira. Od tih zaključaka ne da nema nikakve koristi nego može nastati ogromna šteta.

Držim se onoga gdje moje mišljenje ima težinu i za što sam se školovao. I svako malo naletim na nekog bauštelca, uhljeba iz državnog aparata, kućanicu, nogometaša iz 4. županijske... koji misle da o mojoj struci znaju bolje od mene, tako da me ne čudi poplava "stručnjaka za pandemije" koji misle da je njihovo mišljenje bitno.

Ima jedna stara poslovica, nije pametan onaj ko misli da zna nego onaj koji je svjestan koliko ne zna.

 znaci ne zapitas se...bravo za tebe...samo vjeruj struci...take oni trebaju...

doso sam do nekog zanimljivog podatka o novom cjepivu...

razvija se desetljecima...jos se nije razvilo...

znam da ti to ne mos shvatit...

al ti koji su ulupali miliajrde dolarA u istrszivanje tih destljeca zanima iskljucivo samo profit...

nisu oni bacili milijarde na nesta da se ne upotrjebi jel nije dovoljno istrazeno...

 

ti samo i dalje pitaj trgovca kaki proizvod prodaje...lol

 

14 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
Ah sad jbg neznam samo ne vidim svrhe od cijepljenja
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
12 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
dreadmoore kaže...
Ah sad jbg neznam samo ne vidim svrhe od cijepljenja

 Mislim da ti ni vlasnih Pfizera trenutno ne bi savjetovao da se cijepiš. Za 6 mjeseci vidi kakvo je stanje na ratištu i na tržištu.

2 godine
protjeran
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism

uopce je nebitno svi crpite informacije iz random internet clanaka

niste procitali medicinske knjige niti zavrsili bilo koju granu medicine ili mikrobiologije, a mlatarate na svakoj covid temi kao

da ste svi doktori znanosti. ajde mogu shvatiti jednu temu, ali ovo

je vec 10ta valjda tema/clanak o covidu na IT forumu. Dokle vise ?

imam izbor ne zelim se cijepiti i ostavite vise nas necijepiše na miru. zalosna ironija je sto cete vi cijepljeni prije nas pokupit covid.

12 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
mAa+_ kaže...

uopce je nebitno svi crpite informacije iz random internet clanaka

niste procitali medicinske knjige niti zavrsili bilo koju granu medicine ili mikrobiologije, a mlatarate na svakoj covid temi kao

da ste svi doktori znanosti. ajde mogu shvatiti jednu temu, ali ovo

je vec 10ta valjda tema/clanak o covidu na IT forumu. Dokle vise ?

imam izbor ne zelim se cijepiti i ostavite vise nas necijepiše na miru. zalosna ironija je sto cete vi cijepljeni prije nas pokupit covid.

 Jesi li to čuo na medicinskom fakultetu ili pročitao u medicinskoj knjizi?

2 godine
protjeran
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism

Bedastoće koje vi dežurni covid policajci bacate 

po covid temama malo tko može nadmašiti.

15 godina
suspendiran
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
mAa+_ kaže...

Bedastoće koje vi dežurni covid policajci bacate 

po covid temama malo tko može nadmašiti.

 Pogledaj ovo: https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/od-6236-testiranih-20-ih-je-pozitivno-ovo-je-neoborivi-argument-da-su-mjere-neophodne-15107313

 

Jebem te logiko i razume... Vjerojatno tih 20 nema nikakve simptome. I to mu je neoboriv dokaz!? Jedva čekam dan kada će sve ovo puknuti, da napokon dozlogrdi ljudima. Koliko god da je sveopći kaos nešto loše i sve će nas unazaditi, ali ovoj bedastoći treba stati na kraj.

14 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
MrBlc kaže...
all_or_nothing kaže...

 prosječna smrtnost od 1% je laka ili teška zarazna bolest?

Prosjek je nešto što možeš objesiti mačku o rep.

 

U prosjeku i rak dojke predstavlja veliki problem, ali to nije argument da se muškarce poziva na mamografiju, već je identificirana skupina koja taj prosjek podiže i tu skupinu se poziva na preventivne preglede.

 

Kod zaraznih bolesti je situacija utoliko drugačija što sterilizirajuće cjepivo sprječava širenje virusa, ali gore je linkano istraživanje koje je pokazalo da nema korelacije između procijepljenosti i brzine širenja virusa, tako da taj argument ne može biti primijenjen na ove vrste cjepiva koje imamo za koronu.

 radi se o zaraznoj bolesti koju možeš zakačiti jednom godišnje, stoga ne vidim zašto omalovažavati smrtnost od 1%? 

sve i da umiru samo stari i bolesni i oni su ljudi. 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
2 godine
protjeran
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism

HDZ-ovac sta vise reci. Krecem se u krugu doktora

ne ispitujem ih previse o koroni jer me zaista ne zanima.

ali po bolnicama su misljenja podijeljena oko cjepiva i to jako.

12 godina
offline
Re: Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepism
85 posto liječnika je cijepljeno. Što misli čistačica ili portir sasvim je svejedno radili oni u bolnici ili javnom wc-u.
2 godine
neaktivan
offline
Virus i mi: kolika je cijena znanstvene nepismenos

U bolnici jednog kbc a dosta ljudi nije cijepljen(doktori i sestre) ... 

Jako jednostavni razlog cjepivo je nedovoljno istražene ne znaju se posljedice za 5 10 15 20 godina...  Zamislimo crni scenarij da za 20 godina netko tko se cjepio ima 75% veću šansu od karcinoma...  Dali bi tad cjepivo bilo obavezno ili bi pustili covid da hara... 

To je razlog sto doktori i to ne neki samani nego osobno znam doktoricu koja je u svom polju jedna od najboljih doktora i priznata je unutar svjetskih okvira ne želi ni čuti za cjepivo baš iz tog razloga što je dosta nepoznanica kako će se to odrazit dugoročno na organizam... 

I taj tabor ili si cijepljen ili nisi po meni nije dobar jer ako netko ima strah od cjepiva zašto ga se sili da se cijepi...  Ako je nekog strah od covida neka se cijepi...  Ali očito ko i sve danas nema nekog normalnog puta nego je sve polarizirano i imaš 2 opcije...  A žalosno je na kraju u svemu sto cjepivo ne znači da se nećeš zaraziti nego samo da nećeš razviti teške komplikacije ako se zarazis... To ljudi isto ne kuze jer se nigdje to ne navodi. A bilo bi interesantno pročitati statistiku cjepljenih koji su nakon cijepljena pokupili koronu... 

 
3 2 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice