Vijesti s Marsa: rover proizvodi kisik, helikopter

poruka: 10
|
čitano: 4.029
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vijesti s Marsa: rover proizvodi kisik, helikopter".
14 godina
offline
Vijesti s Marsa: rover proizvodi kisik, helikopter

Pakirajte kofere

Sve što znam o životu naučio me Đelo Hadžiselimović
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Vijesti s Marsa: rover proizvodi kisik, helikopter

funfact koja vas vjerojatno ni ne zanima

 

 

O2 density is 1.4g/L, so that's ~3.5 liters of oxygen gas (at earth pressure&temperature).

Since oxygen makes up 21% by volume of earth air, you get (by using recycled nitrogen) ~17.5 liters of air to breathe.

Lung capacity being about 6liters, you'll get 3 hits off your martian bong (by filling and emptying your lungs entirely each time). Using a "normal" breathing rate, you'll inhale 500mL each time or 35 inhalations.

 

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Moj PC  
1 0 hvala 5
8 godina
offline
Vijesti s Marsa: rover proizvodi kisik, helikopter

Da riješimo dileme oko utroška kisika. Astronaut na međunarodnoj stanici troši 830 g kisika dnevno, što čini 581 litara kisika pri normalnim uvjetima (1 bar, 0  oC). I još: uređaj za dobivanje kisika iz Marsove atmosfere temelji se na elektrolizi u plinskoj fazi. K: CO2 + 2e- -- CO + O--   A: 2 O--  -- O2 + 2e- . 

 
1 0 hvala 4
15 godina
offline
Vijesti s Marsa: rover proizvodi kisik, helikopter

bit će krumpiraaaaaaa. samo valja mars dobro zasrati. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vijesti s Marsa: rover proizvodi kisik, heliko
Dakle, uređaj proizvodi još otrovniji plin i kisik koji ne možemo udisati? Ili možemo udisati O? Što?
K
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vijesti s Marsa: rover proizvodi kisik, heliko
Korky kaže...
Dakle, uređaj proizvodi još otrovniji plin i kisik koji ne možemo udisati? Ili možemo udisati O? Što?

Kako ne možeš udisati?

Kako je danen pojasnio - na anodi se atomi kisika spajaju u molekule kisika. Druga je stvar što taj kisik još treba pomiješati s dušikom.

Svemir.
6 godina
offline
Re: Vijesti s Marsa: rover proizvodi kisik, heliko
znači započeli smo klimatske promjene i promjenu okoliša na Marsu:)

Kako je to sve relativno...kako se uzme:)

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Vijesti s Marsa: rover proizvodi kisik, heliko
HCMAA kaže...
znači započeli smo klimatske promjene i promjenu okoliša na Marsu:)

Kako je to sve relativno...kako se uzme:)

 do sljedeće solarne oluje kad će se sve vratiti u narsovsku ''normalu''

waaagh ;
15 godina
offline
Vijesti s Marsa: rover proizvodi kisik, helikopter

veći dio zraka je ionako dušik. kisik je plinska manjina. "treba nam azotara, bre! ništa neće da raste bez đubreta." 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Vijesti s Marsa: rover proizvodi kisik, helikopter

"Ovoga puta Ingenuity je imao zadatak poletjeti i dostići visinu od pet metara. Nakon toga nagnuo se na jednu stranu i horizontalno preletio udaljenost od oko 2 metra. Potom se zaustavio, kratko lebdio u zraku, zarotirao se nekoliko puta oko vertikalne osi kako bi kameru usmjerio u različitim smjerovima, i potom meko sletio na tlo.

Cijeli ovaj proces potrajao je oko 50 sekundi, a NASA je oko 16 sati objavila kako je i ovoga puta sve prošlo u savršenom redu i prema planu leta."

... a u lokalnim marsovskim glasilima pojavili su se izvještaji očevidaca o nepoznatom letećem objektu fantastičnih manevarskih sposobnosti 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2021 6:38 (Al Crane).
 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice