Vijesti iz svijeta Wordlea: igranje na Game Boyu,

poruka: 2
|
čitano: 3.453
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vijesti iz svijeta Wordlea: igranje na Game Boyu, ".
16 godina
offline
Vijesti iz svijeta Wordlea: igranje na Game Boyu,

Jako mi je interesantan bio ovaj video o informacijskoj teoriji.

No rezultat u absurdleu je jako slab (ja sam iz prvog pokušaja pogodio u šest pokušaja), što je zapravo i očekivano obzirom da su i problem i pristup njegovom rješavanju potpuno drugačiji.

Gledam te!
 
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Vijesti iz svijeta Wordlea: igranje na Game Boyu,

Prilično priprost članak!!!
Game Boy je 30 godina star, ima proc na 4mhz, ram 8kb + 8kb "video" ram + standardno 128kb vanjski ram (cartridge).
VIC-20 je 42 godine star, ima proc na 1mhz, ram 5kb - od čega rezervirano za video -1,5kb, proširivo do max 32kb.
VIC-20 "20RDLE"  ima 9000 riječi za odgonetati! Koristi samo 24kb ram (proširenje).

Nadalje, C64 verzija Wordlea ("Wordz") ima isti proc i tek neznatno jači hw u odnosu na VIC-20 (4x slabije nego Game Boy!), a pisana je u običnom BASICu (!) i odlično radi. Za sada samo 2300 riječi.

Dapače, postoji već i (non-public) hrvatska verzija Wordza (a pri završetku su njemačka, talijanska...):

https://is.gd/wordzcro_v1

 

Pa druga C64 Wordle BASIC verzija, samo 1500 riječi, ali rel. brzi word check ispravnih riječi.

Ima i treća C64, online verzija Wordlea, samo što za nju treba originalni C64 modem: 

 Pa još jedna kompajlirana (Wordle 64); pa onda stara (5x5), mrvu drugačija verzija iz 1997!!!

 
 

I da sad ne spominjem BBC Micro (također i online) itd 8-bit verzije... ugl:
Svaka od navedenih je superiornija ovoj "feštanoj" Game Boy verziji. I urađena prije ove.
Koja formalno službeno ima fond od samo dvjestotinjak riječi (!), pa onda naknadno dodan ukraden i komprimiran Collins' Scribble glossary (13k riječi), pa onda opet povučen... musaka. 

 

Sandro, Google je tvoj frend ;-)

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice