Video savjet - YouTube Vancedom do dislajkova na m

poruka: 47
|
čitano: 72.793
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Video savjet - YouTube Vancedom do dislajkova na m".
13 godina
offline
Re: Video savjet - YouTube Vancedom do dislajkova

Pogledaj video u članku. YouTube Vanced radi i na Xiaomi mobitelima samo što je potrebno isključiti optimizacije MIUI-ja u postavkama developera.

 

mbaksa Sve pohvale za video, lijepo objašnjeno. Svi me na poslu pitaju kako imam YouTube bez reklama i da im to namjestim. Sad im svima samo pošaljem video pa nek si instaliraju. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.3.2022 11:33 (Marko :D).
 
6 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: Video savjet - YouTube Vancedom do dislajkova
Nisam upoznat s tim problemom, no na Mi 9T, još od kad sam ga kupio, imam instaliran yt vanced 14.21.54 i vanced microG 0.2.6.17455. Još od ljeta 2019. i sve, najvažnije - radi.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Video savjet - YouTube Vancedom do dislajkova
Netherwind kaže...

Pozdrav, dal YT Vanced i dalje ne radi na Xiaomi mobitelima? Postoji li kakva alternativa?

 Ne radi ?!? Meni radi od prvog dana (i na RN7 i sad na RN10 Pro), to je zapravo jedna od prvih stvari sto skinem pri kupnji novog moba...

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Video savjet - YouTube Vancedom do dislajkova na m

Radi na Xiaomi mobitelima, ali treba biti oprezan jer ako se isključio MIUI optimization onda doslovno napravi kaos u aplikacijama. Npr, ne synca kontakte s telefona ili googla, svi kontakti imaju samo broj ali ne i ime...Isprobano na 4 uređaja i na svima se isto desilo. Rješenje je ili ručno syncat svaki kontakt ili resetirat mobitel na tvorničke postavke i odmah na početku, dok još niste krenuli instalirat aplikacije, prvo instalirati Vanced pa onda sve ostalo. 

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Video savjet - YouTube Vancedom do dislajkova
Sickness kaže...

Radi na Xiaomi mobitelima, ali treba biti oprezan jer ako se isključio MIUI optimization onda doslovno napravi kaos u aplikacijama. Npr, ne synca kontakte s telefona ili googla, svi kontakti imaju samo broj ali ne i ime...Isprobano na 4 uređaja i na svima se isto desilo. Rješenje je ili ručno syncat svaki kontakt ili resetirat mobitel na tvorničke postavke i odmah na početku, dok još niste krenuli instalirat aplikacije, prvo instalirati Vanced pa onda sve ostalo. 

Nemam na čemu isprobati, ali koliko sam shvatio, isključivanje MIUI optimizacija potrebno je samo za instalaciju (i onda valjda za ažuriranje YouTube Vanceda), znači nakon što instaliraš ili ažuriraš, možeš ponovno uključiti MIUI optimizacije.

 

Marko :D kaže...

Pogledaj video u članku. YouTube Vanced radi i na Xiaomi mobitelima samo što je potrebno isključiti optimizacije MIUI-ja u postavkama developera.

Samo jedna napomena: MIUI optimizacije potrebno je (privremeno?) isključiti samo ako se microG i YouTube Vanced ne mogu instalirati. Ako se mogu, nije to potrebno dirati - mogu ostati uključene cijelo vrijeme. Na Redmi Note 9 Pro i Note 9T optimizaciju MIUI provjereno nije potrebno isključivati.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.3.2022 13:19 (mbaksa).
13 godina
offline
Re: Video savjet - YouTube Vancedom do dislajkova
Netherwind kaže...
Marko :D kaže...

Pogledaj video u članku. YouTube Vanced radi i na Xiaomi mobitelima samo što je potrebno isključiti optimizacije MIUI-ja u postavkama developera.

 

 Da ali to je ko da na Windows 11 upališ Windows 98 temu, moze se ugasiti ali onda sve ostalo izgleda očajno.

 Kak to mislis izgleda ocajno? Ja sam to iskljucio na curinom note 8 pro da mogu instalirati vanced ali nisam primjetio nista drukcije osim sto je izgubio imena na wapu.. Kasnije rucno sinkronizirao i vratila su se imena ali nisam ukljucivao miui optimizaciju ponovo.. Jel steti kaj ako je iskljucena

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Video savjet - YouTube Vancedom do dislajkova
mbaksa kaže...
Marko :D kaže...

Pogledaj video u članku. YouTube Vanced radi i na Xiaomi mobitelima samo što je potrebno isključiti optimizacije MIUI-ja u postavkama developera.

Samo jedna napomena: MIUI optimizacije potrebno je (privremeno?) isključiti samo ako se microG i YouTube Vanced ne mogu instalirati. Ako se mogu, nije to potrebno dirati - mogu ostati uključene cijelo vrijeme. Na Redmi Note 9 Pro i Note 9T optimizaciju MIUI provjereno nije potrebno isključivati.

Jednoj kolegici na poslu nisam nikako uspio instalirat Vanced, radilo se o Xiaomi mobitelu (ne znam model). Također mi je reklo da treba ugasit optimizacije MIUI-a, ali ta joj opcija jednostavno nije bila vidljiva u postavkama developera, tako da smo odustali. Tražilica postavka pronađe postavku u postavkama developera, ali kad me odvede tamo, te postavke jednostavno nema. Čitao po internetu, treba na nečemu obrisat podatke aplikacije da bi se pojavila, ali nismo isprobavali, pa ne znam da li funkcionira.

 

To mi je bio prvi dodir s MIUI—nisam impresioniran. Radi se o ROM-u duplo bugovitom nego što je bila desetka na samom izlasku. Ako se ne udostoje napravit nešto po pitanju toga, mislim da će moj sljedeći mobitel morat bit Samsung, Sony ili Motorola, a da Xiaomi i Realme ispadaju iz igre.

 

Koja je uopće uloga te optimizacije? Za što to služi i da li je odmah po postavljanju novog mobitela to bolje isključit ili ostavit uključeno?

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.3.2022 14:19 (Marko :D).
16 godina
moderator
offline
Re: Video savjet - YouTube Vancedom do dislajkova
Marko :D kaže...
Jednoj kolegici na poslu nisam nikako uspio instalirat Vanced, radilo se o Xiaomi mobitelu (ne znam model). Također mi je reklo da treba ugasit optimizacije MIUI-a, ali ta joj opcija jednostavno nije bila vidljiva u postavkama developera, tako da smo odustali. Tražilica postavka pronađe postavku u postavkama developera, ali kad me odvede tamo, te postavke jednostavno nema. Čitao po internetu, treba na nečemu obrisat podatke aplikacije da bi se pojavila, ali nismo isprobavali, pa ne znam da li funkcionira.

Ovdje je opsežniji vodič za onemogućavanje MIUI optimizacija i predloženo je više metoda kako doći to te opcije kod onih mobitela kod kojih nije vidljiva.

 

Konkretno, pri kraju developerskihi opcija treba više puta uzastopno pritiskati "Reset to default values", nakon čega bi se mogućnost isključivanja MIUI optimizacija trrebala pojaviti. Ako se ne pojavi, na prethodnom linku možeš potražiti alternativna rješenja.

 

Marko :D kaže...
Koja je uopće uloga te optimizacije? Za što to služi

Koliko sam ja shvatio, primarno je riječ o "agresivnom" isključivanju aplikacija radi dobitka na performansama i bateriji. To za sobom može povući probleme u radu, recimo kašnjenje s notifikacijama u nekim aplikacijama ili nekim aplikacijama možda neće sve funkcije raditi (kako treba). Do detalja je teško doći.

 

Evo nekih linkova s ponešto informacija:

https://www.imagediamond.com/blog/what-is-miui-optimization/

https://yoodley.com/what-is-miui-optimization-should-you-enable-it/

 

Marko :D kaže...
i da li je odmah po postavljanju novog mobitela to bolje isključit ili ostavit uključeno?

Kao što vidiš, po defaultu je uključeno (barem na novijim mobitelima) i korisnici toga najčešće nisu ni svjesni.

 

Je li bolje isključiti ovisi o tebi - javljaju li ti se neki problemi koje uzrokuju MIUI optimizacije, onda ti je vjerojatno to bolje isključiti. Ako ne - onda ne.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.3.2022 15:12 (mbaksa).
14 godina
offline
Video savjet - YouTube Vancedom do dislajkova na m

Xiaomi Mi 10t radi ko urica. Nikakvo gašenje miui optimizacija nije potrebno. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Video savjet - YouTube Vancedom do dislajkova
Sve sto ste rekli u proslim komentarima se slazem, plus dodao bi ukljucovanje SponsorBlock-a kini sam preskace dosadne djelove vida a.k.a. stisni supscribe i ostalo(naravno na onim videima koji su korisnici sinsorblocka ukljucili u projekt)

Btw jedina bolja alternativa Newpipe koji omogucuje sve sto i u yt vanced plus skidanje audio i video
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Video savjet - YouTube Vancedom do dislajkova na m

Dobar je newpipe ali ja se na to ne mogu naviknuti, yt je yt.. Zato uvijek samo vanced.. Samo da oce dodat jos u njega skidanje pjesama i videa nebi ni trebao ni snaptube

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Video savjet - YouTube Vancedom do dislajkova
domac5 kaže...

Dobar je newpipe ali ja se na to ne mogu naviknuti, yt je yt.. Zato uvijek samo vanced.. Samo da oce dodat jos u njega skidanje pjesama i videa nebi ni trebao ni snaptube

 ...pa možeš u Vancedu skidati video ili pjesme. Kod mene je Poco F2 Pro , verzija Vanced-a je 2.7.0.9 i još plus AdGurad uz sve to ,  i možeš zaboraviti reklame.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.3.2022 5:52 (lion002).
13 godina
offline
Re: Video savjet - YouTube Vancedom do dislajkova
lion002 kaže...
domac5 kaže...

Dobar je newpipe ali ja se na to ne mogu naviknuti, yt je yt.. Zato uvijek samo vanced.. Samo da oce dodat jos u njega skidanje pjesama i videa nebi ni trebao ni snaptube

 ...pa možeš u Vancedu skidati video ili pjesme. Kod mene je Poco F2 Pro , verzija Vanced-a je 2.7.0.9 i još plus AdGurad uz sve to ,  i možeš zaboraviti reklame.

 Meni ovo izgleda kao new pipe.. Nije ti to sucelje od yt vanced aplikacije niti se ona zove vanced, ti imas nekaj drugo

15 godina
offline
Re: Video savjet - YouTube Vancedom do dislajkova
...pa ovu aplikaciju sam skinuo/instalirao ja mislim prošle godine, na preporuku nekoga baš ovdje sa foruma,ne sječam se baš iz koje teme. A evo link: https://vanced.en.uptodown.com/android i naziv joj je Youtube Vanced...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Video savjet - YouTube Vancedom do dislajkova
lion002 kaže...
...pa ovu aplikaciju sam skinuo/instalirao ja mislim prošle godine, na preporuku nekoga baš ovdje sa foruma,ne sječam se baš iz koje teme. A evo link: https://vanced.en.uptodown.com/android i naziv joj je Youtube Vanced...

 To ti nije YouTube vanced.. Ovo je neki mod od new pipe aplikacije, doslovno isto sucelje.. Pravi yt vanced se instalira iz vanced managera odavde, to je mod prave yt aplikacije 

15 godina
offline
Video savjet - YouTube Vancedom do dislajkova na m

Instalirao na Xiaomi MI8, morao ući u developer mode tamo isključiti ono MIUI, i sve je proteklo u redu.

Međutim sučelje mi se (tema poremetila i sva imena zamjenjena su brojevima u WhatsAppu i Viberu). POnovo omogućim onu optimizaciju i restartujem telefon i sve je ok osim brojeva u WhatsAppp-u

Sada kako to najlakše riješiti. Da deinstaliram WhatsApp pa ponovo da instaliram ili nešto deseto? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Video savjet - YouTube Vancedom do dislajkova
Envy kaže...

Instalirao na Xiaomi MI8, morao ući u developer mode tamo isključiti ono MIUI, i sve je proteklo u redu.

Međutim sučelje mi se (tema poremetila i sva imena zamjenjena su brojevima u WhatsAppu i Viberu). POnovo omogućim onu optimizaciju i restartujem telefon i sve je ok osim brojeva u WhatsAppp-u

Sada kako to najlakše riješiti. Da deinstaliram WhatsApp pa ponovo da instaliram ili nešto deseto? 

 Odes u postavke, racuni, google i tamo stisnes sinkronizaciju za kontakte 

8 godina
offline
Video savjet - YouTube Vancedom do dislajkova na m
 
3 0 hvala 5
13 godina
offline
Re: Video savjet - YouTube Vancedom do dislajkova

Šteta. Ovo je jedina YouTube aplikacija koja je radila svoj posao kako treba. Nadam se da će otvoriti kod i da će netko drugi nastavit razvijat istu.

 

NewPipe je također dobar, ali što često prestane s radom i treba je nadogradit. Jedina dostojna zamjena kad Vanced ode je preglednik s ad blockerom i YouTube stranica.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.3.2022 18:49 (Marko :D).
13 godina
offline
Video savjet - YouTube Vancedom do dislajkova na m

Zasto se ukida projekt? A ove verzije koje imamo sad u mobitelu ce vjerojatno radit jos dugo vremena ali kad promjenimo mobitele morat cemo nekako nac apk jer vanced manager nece raditi kad ugase server.. Vjerujem da ce to neko nastavit jer predobro je bilo da bi samo tako stalo 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Video savjet - YouTube Vancedom do dislajkova

Vjerojatno je čika Google rekao "dobro, dosta ste se zabavljali, motaj kablove i gasi svjetla"...

13 godina
offline
Re: Video savjet - YouTube Vancedom do dislajkova
Nuclear_Phoenix kaže...

Vjerojatno je čika Google rekao "dobro, dosta ste se zabavljali, motaj kablove i gasi svjetla"...

Nisu navodili razloge, samo su na Redditu rekli da su morali i da sami zaključimo zašto.

16 godina
moderator
offline
Re: Video savjet - YouTube Vancedom do dislajkova
Nuclear_Phoenix kaže...

Wow! 

 

Ja sam za tu aplikaciju saznao preko Linusa, kad je spomenuo da su najavili podršku za prikaz dislajkova. I čekao sam s ovime dok konačno ta podrška nije bila implementirana (trebalo je duže za to nego sam očekivao).

 

 

Marko :D kaže...

Šteta. Ovo je jedina YouTube aplikacija koja je radila svoj posao kako treba. Nadam se da će otvoriti kod i da će netko drugi nastavit razvijat istu.

Brijem da bi i drugi doživjeli istu sudbinu. Očito je Vanced postao dovoljno popularan da YouTubeu postane trn u oku, a do toga je došlo vjerojatno upravo zbog dislajkova.

 

domac5 kaže...

Zasto se ukida projekt?

Piše zbog "legal reasons". Nisu precizirali. Ali lako je pretpostaviti što se dogodilo - rekli Google/YouTube/Alphabet - zaustavite projekt ili vas sve tužimo. A nekoliko pojedinaca ne mogu se boriti protiv tako velike kompanije.

 

domac5 kaže...

A ove verzije koje imamo sad u mobitelu ce vjerojatno radit jos dugo vremena

Radit će onoliko dugo koliko Google/YouTube odluči, odnosno dok ne promijene API. A to se vjerojatno ne može napraviti preko noći, jer rušenje kompatibilnosti s Vancedom vjerojatno bi značilo rušenje kompatibilnosti sa svim trenutnim aplikacijama za korištenje YouTubea, jer je Vanced samo modifikacija aktualne verzije YouTube aplikacije. Znači, u osnovi jedno te isto, samo s omogućenim nekim mogućnostima i dodacima.

 

domac5 kaže...

ali kad promjenimo mobitele morat cemo nekako nac apk jer vanced manager nece raditi kad ugase server..

Jedino tako, a opet to će biti moguće sve dok YouTube dovoljno ne promijeni API. A možda ni neće mijenjati tako skoro, jer očekuju da su prijetnjom tužbom suzbili daljnju popularizaciju Vanceda.

 

domac5 kaže...

Vjerujem da ce to neko nastavit jer predobro je bilo da bi samo tako stalo 

Teško. Jer bi svaki daljnji pokušaj rezultirao istim, znači prijetnjom tužbom. Osim ako Vanced ne prijeđe na "tamnu stranu", znači da postane kao piraterija.

 

 

EDIT:

Čini se da je nevolja počela prije dva dana, jer su tada natpis na početnoj stranici iz YouTube(TM) Vanced promijenili na Vanced (kad sam radio video, još je pisalo YouTube Vanced, sad na stranici piše samo Vanced), sub na Redditu je iz YT Vanced postao Vanced, a i na GitHubu prominijeili su u Vanced. Neki su čak počeli s redizajnom ikone. Valjda su se nadali da bi projekt mogao opstati ako se distanciraju od YouTubea, ali očito je Google rekao da to neće biti dovoljno i da moraju prestati sa svim.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.3.2022 20:35 (mbaksa).
9 godina
offline
Re: Video savjet - YouTube Vancedom do dislajkova
Ja već godinama po svim forumima svijeta i društvenim mrežama pišem da ljudi prestanu pisati i hvaliti tu aplikaciju na sva zvona, da se ne dogodi to da postane previše popularna i upadne u oko nekome kome ne bi trebalo..
Ali eto, na kraju cak i bug objavi članak :)

A ništa, godinama smo uživali u njoj, sad čekamo neku novu koja će obavljati isti posao, pa krećemo opet u borbu ušutkavanja
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Video savjet - YouTube Vancedom do dislajkova na m

Pa nije ni YT premium tako skup preko VPN-a :)

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Video savjet - YouTube Vancedom do dislajkova
domac5 kaže...
Envy kaže...

Instalirao na Xiaomi MI8, morao ući u developer mode tamo isključiti ono MIUI, i sve je proteklo u redu.

Međutim sučelje mi se (tema poremetila i sva imena zamjenjena su brojevima u WhatsAppu i Viberu). POnovo omogućim onu optimizaciju i restartujem telefon i sve je ok osim brojeva u WhatsAppp-u

Sada kako to najlakše riješiti. Da deinstaliram WhatsApp pa ponovo da instaliram ili nešto deseto? 

 Odes u postavke, racuni, google i tamo stisnes sinkronizaciju za kontakte 

Gdje u postavke WhatsApp-a ili postavke telefona? 
 

Posmatrač kaže...

Pa nije ni YT premium tako skup preko VPN-a :)

 

Nije problem što nije skup, nećemo da plaćamo googletu ni lipe. Barem ja neću. Neka se snalaze kako znaju i umiju. 

13 godina
offline
Re: Video savjet - YouTube Vancedom do dislajkova
Posmatrač kaže...

Pa nije ni YT premium tako skup preko VPN-a :)

 

 A nije al nema swipe kontrole za glasnocu i svjetlinu, preskakanje glupih uvodnih kadrova i tak neke korisne ilegalne stvari.. I ak cemo tak razmisljat 10 na yt premium, 15 na google drive onda se brzo nakupi cifra.. Sto manje placat ta izmisljena sranja to bolje 

13 godina
offline
Re: Video savjet - YouTube Vancedom do dislajkova
Envy kaže...
domac5 kaže...
Envy kaže...

Instalirao na Xiaomi MI8, morao ući u developer mode tamo isključiti ono MIUI, i sve je proteklo u redu.

Međutim sučelje mi se (tema poremetila i sva imena zamjenjena su brojevima u WhatsAppu i Viberu). POnovo omogućim onu optimizaciju i restartujem telefon i sve je ok osim brojeva u WhatsAppp-u

Sada kako to najlakše riješiti. Da deinstaliram WhatsApp pa ponovo da instaliram ili nešto deseto? 

 Odes u postavke, racuni, google i tamo stisnes sinkronizaciju za kontakte 

Gdje u postavke WhatsApp-a ili postavke telefona? 
 

Posmatrač kaže...

Pa nije ni YT premium tako skup preko VPN-a :)

 

Nije problem što nije skup, nećemo da plaćamo googletu ni lipe. Barem ja neću. Neka se snalaze kako znaju i umiju. 

 Postavke telefona

13 godina
offline
Re: Video savjet - YouTube Vancedom do dislajkova
mbaksa kaže...
Marko :D kaže...

Šteta. Ovo je jedina YouTube aplikacija koja je radila svoj posao kako treba. Nadam se da će otvoriti kod i da će netko drugi nastavit razvijat istu.

Brijem da bi i drugi doživjeli istu sudbinu. Očito je Vanced postao dovoljno popularan da YouTubeu postane trn u oku, a do toga je došlo vjerojatno upravo zbog dislajkova.

YouTube Vanced je bila jedina aplikacija koja je omogućivala povezivanje Google računa; mislim da su i zbog toga nadrapali. Također nije ni isključeno da su nadrapali zbog uređivanja originalne YouTube aplikacije bez dopuštenja vlasnika. Jedino što ne razumijem je, zašto sad? Google već godinama zna za tu aplikaciju i kako se koristi na sve strane, i nikada još nisu napadali zbog iste.

 

Pretpostavljam da NewPipe neće doživjeti istu sudbinu. Ne brendiraju se kao YouTube, ne koriste Google-ove servise i nemaju mogućnost prijave s Google računom. Sav posao se odrađuje na korisničkom uređaju; štoviše, NewPipe se reklamira kao privatnija alternativa YouTube aplikaciji.

 

Iako mi je žao vidjeti kraj Vanceda i sam koristim isti, mene ovo neće tako jako pogoditi jer nemam YouTube račun, ali za one koji koriste račun, ovo je prekretnica. 

 

Btw neke alternative. Bilo bi idealno kada bi netko napravio aplikaciju koja je zapravo prava web verzija YouTube-a unutar preglednika s ad blockerom i korisničkim skriptama.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.3.2022 22:35 (Marko :D).
9 godina
offline
Re: Video savjet - YouTube Vancedom do dislajkova
Envy kaže...
domac5 kaže...
Envy kaže...

Instalirao na Xiaomi MI8, morao ući u developer mode tamo isključiti ono MIUI, i sve je proteklo u redu.

Međutim sučelje mi se (tema poremetila i sva imena zamjenjena su brojevima u WhatsAppu i Viberu). POnovo omogućim onu optimizaciju i restartujem telefon i sve je ok osim brojeva u WhatsAppp-u

Sada kako to najlakše riješiti. Da deinstaliram WhatsApp pa ponovo da instaliram ili nešto deseto? 

 Odes u postavke, racuni, google i tamo stisnes sinkronizaciju za kontakte 

Gdje u postavke WhatsApp-a ili postavke telefona? 
 

Posmatrač kaže...

Pa nije ni YT premium tako skup preko VPN-a :)

 

Nije problem što nije skup, nećemo da plaćamo googletu ni lipe. Barem ja neću. Neka se snalaze kako znaju i umiju. 

 Ako si vratio nazad MIUI optimiziacije, samo remove pa re-add permissions za kontakte u WhatsApp aplikaciji. Ako hoces da ti rjesim problem onda je to £50 po sata (prijateljska cijena) mininalno 1 sat. Uz svaki sat dobije se Xeon procesor star minimalno 10 godina.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice