Veliki obrat u trgovinskom ratu SAD-a i Kine: Trum

poruka: 66
|
čitano: 13.176
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Veliki obrat u trgovinskom ratu SAD-a i Kine: Trum".
16 godina
offline
Veliki obrat u trgovinskom ratu SAD-a i Kine: Trum

tresla se brda...

and the heavens shall tremble
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Veliki obrat u trgovinskom ratu SAD-a i Kine:
Na kraju ispada da je Trump zabranama oštetio US and A privredu, a ne kinesku. Koji panj. LOL
King in the castle, king in the castle ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.6.2019 18:04 (tjodalv).
 
26 0 hvala 0
15 godina
offline
Veliki obrat u trgovinskom ratu SAD-a i Kine: Trum

las blagodatas de democracia. ne samo da svaki idiot može biti predsjednik, nego on to i jest. gotovo da je to preduvjet. vidi se da su nam te američke budale uzor. ovaj dio smo savladali u potpunosti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
13 0 hvala 0
14 godina
offline
Veliki obrat u trgovinskom ratu SAD-a i Kine: Trum

Sada malo ima, pa onda nema sankcija prema Kini, Huaweiju..... Trumponja ni sam ne zna što radi, hoće se otkinuti s lanca, dok ga njegovi (valjda) pokušavaju dovesti u red. U svakom slučaju, bolje da toga rata nema, kako iz njega ne bi proizašao i neki pravi rat.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Veliki obrat u trgovinskom ratu SAD-a i Kine: Trum

A šteta, ja mislio Trump Pravedni će ukinuti taj zadnji bastion komunizma, krađu licenci i osvetiti se za nedjela Mao Tse Tunga, kad ono pobijedio američki kapitalizam i kineska KPJ.

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Veliki obrat u trgovinskom ratu SAD-a i Kine: Trum

a šta je najgore huawei se išao inatit nazad sa njihovim patetntnim trolanjem. očito je imalo pozitivan učinak. ili je ovo bilo samo preusmjeravanje pažnje na nešto daleko gore što se dešava u svijetu. jer to je često u  zadnje vrijeem da se rade globalne diverzije da se zataška nešto puno lošije.

 

ako i je. saznat ćemo za koju godinu ili nikad. :D

Moj PC  
4 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Veliki obrat u trgovinskom ratu SAD-a i Kine:
kao da se o tak vaznim stvarima iopce pita trumpa...mislim da je ta kratka zabrana bila ustvari real-life benchmark ovisnosti americke ekonomije prema kini...
9 godina
online
Veliki obrat u trgovinskom ratu SAD-a i Kine: Trum

znaci trump kaze da se moze nastaviti spijunaza lol kako prozirno

igrokaz za malu djecu 

Moj PC  
6 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Veliki obrat u trgovinskom ratu SAD-a i Kine: Trum

Napudrani  s tupeom opet pojeo drekec. Ni prvi ni zadnji put viđeno, čekamo na sljedeću cirkusku točku 

 
5 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Veliki obrat u trgovinskom ratu SAD-a i Kine: Trum

U ovoj je igri Huawei potpuno nebitan, on je bio samo primjer sta je sve USA kadra uciniti da zastiti svoje interese.

Osobno mislim da Trump radi ispravnu stvar sto vrsi snazan pritisak na Kinu jer ono sto Kina radi nikako nije u redu.

Znaci Kina blokira mnostvo zapadnih tvrtki i onemogucuje ili otezava rad zapadnim tvrtakama poslovanje u Kini, uvjetuje zapadnim firmama da moraju otvarati nove firme u Kini u kojima ce Kinezi biti suvlasnici, da bi na krqju pokrali tehnologiju iz tih zajednickih firmi.

 

Google, Facebook, Instagram, Twiter, Wilipedia, Viber, Whatsapp itd itd...su potpuno blokirani ili maksimalno cenzuriranu u Kini dok je svim Kineskim firmama omoguceno normalno poslovanje u USA i zapadu 

Znaci Kinezi bi blokirali masu firmi u svojoj drzavi a htjeli bi da im se omoguci nirmalno poslovanje na zapadu.

 

Kineze treba staviti pod kontrolu i i Trump radi pravu stvar, i mislim da ce uspjeti jer je Kina poptpuno ovisi o zapadu po pitanju tehnologije a da ne govorimo o deficitu u odnosu na USA.

 

 

Vecina vas ovdje gleda povrsno, Huawei je potpuno nebitan ovdje, puno sira igra je u pitanju i Trump je jako jako pametan covjek koji gleda na duzi period i ima puno siru sliku o svemu.

 

Ovo je vjerojatno odgoda konacne bitke koja ce se dogoditi nakon sto osvoji drugi mandat, a tada ce Kinu tek nastati problemi, totalna recesija...jer Kinu vec lagano napustaju zapadne firme, a to znavi ogroman pad Kine

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.6.2019 21:33 (kingofthenight).
 
13 21 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Veliki obrat u trgovinskom ratu SAD-a i Kine:
kingofthenight kaže...
Vecina vas ovdje gleda povrsno, Huawei je potpuno nebitan ovdje, puno sira igra je u pitanju i Trump je jako jako pametan covjek koji gleda na duzi period i ima puno siru sliku o svemu.

 Ja mislim da ti blage veze nemaš o politici, americi i općenito kako stvari funkcioniraju.

Ali nisi jedini jer se to vidi i u komentarima drugih.

Trump je jedan pijun kao uostalom i svaki političar, Trump ne zna naći Kinu na karti, a kamoli da donosi neke tako bitne gospodarske odluke.

Iza njega stoji cijela mašinerija ljudi, savjetnika, bankara, lobista... zapravo Deep State, grupa ljudi koja radi svojih interesa usmjerava politiku SAD-a.

 

Trump će ujutro popiti kavu, odigrati partiju golfa i onda potpisati hrpu papira koja mu se servira, tako da nemoj lupetat kako je on išta od ovoga odlučio.

Ako Deep State sutra odluči da kreću u rat sa kinezima to će Trump potpisati i vratiti se igrati golf.

 

Nije USA neko selo sa 500 stanovnika gdje načelnik općine glumi šerifa i odlučuje koja će njiva orati.

 

http://dukedantalion.weebly.com/
12 godina
offline
Re: Veliki obrat u trgovinskom ratu SAD-a i Kine:
kingofthenight kaže...

U ovoj je igri Huawei potpuno nebitan, on je bio samo primjer sta je sve USA kadra uciniti da zastiti svoje interese.

Osobno mislim da Trump radi ispravnu stvar sto vrsi snazan pritisak na Kinu jer ono sto Kina radi nikako nije u redu.

Znaci Kina blokira mnostvo zapadnih tvrtki i onemogucuje ili otezava rad zapadnim tvrtakama poslovanje u Kini, uvjetuje zapadnim firmama da moraju otvarati nove firme u Kini u kojima ce Kinezi biti suvlasnici, da bi na krqju pokrali tehnologiju iz tih zajednickih firmi.

 

Google, Facebook, Instagram, Twiter, Wilipedia, Viber, Whatsapp itd itd...su potpuno blokirani ili maksimalno cenzuriranu u Kini dok je svim Kineskim firmama omoguceno normalno poslovanje u USA i zapadu 

Znaci Kinezi bi blokirali masu firmi u svojoj drzavi a htjeli bi da im se omoguci nirmalno poslovanje na zapadu.

 

Kineze treba staviti pod kontrolu i i Trump radi pravu stvar, i mislim da ce uspjeti jer je Kina poptpuno ovisi o zapadu po pitanju tehnologije a da ne govorimo o deficitu u odnosu na USA.

 

 

Vecina vas ovdje gleda povrsno, Huawei je potpuno nebitan ovdje, puno sira igra je u pitanju i Trump je jako jako pametan covjek koji gleda na duzi period i ima puno siru sliku o svemu.

 

Ovo je vjerojatno odgoda konacne bitke koja ce se dogoditi nakon sto osvoji drugi mandat, a tada ce Kinu tek nastati problemi, totalna recesija...

 Ta i takva Kina s komunističkom cenzurom  je apsolutni raj za američke kapitaliste jer oni su usprkos svemu ovome što ti pričaš otvarali masovno svoj outsorcing tamo i ovoga trena to rade, a dogovor koji je postignut glasi "i dalje slobodno blokirajte Google i Facebook ali kupite od nas nešto kukuruza i ječma.

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.6.2019 22:02 (ante_etna).
6 godina
offline
Re: Veliki obrat u trgovinskom ratu SAD-a i Kine:
...para vrti gde burgija neće...
Fraza koja se koristi kao parafraza bugarske poslovice:
Kad imaš nekoj problem i nemožeš da go rešiš so pari, ti go rešiš so mnogu pari.
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
7 0 hvala 0
Veliki obrat u trgovinskom ratu SAD-a i Kine: Trum

znači ima Androida na mobitelima? sad sam skroz zbunjen

Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Veliki obrat u trgovinskom ratu SAD-a i Kine:
mozda trump ipak dobije noblesovu nagradu after all
 
6 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Veliki obrat u trgovinskom ratu SAD-a i Kine:
Ajar kaže...

las blagodatas de democracia. ne samo da svaki idiot može biti predsjednik, nego on to i jest. gotovo da je to preduvjet. vidi se da su nam te američke budale uzor. ovaj dio smo savladali u potpunosti. 

 e da, ovo me podsjetilo na maloprije pročitanu crticu iz nedavne povijesti "land of the free":
https://www.index.hr/vijesti/clanak/znate-li-da-je-amerika-desetljecima-zatvarala-nemoralne-zene/2094213.aspx

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
8 godina
offline
Veliki obrat u trgovinskom ratu SAD-a i Kine: Trum
Odgovor na posljednji post: Gdje počinje sloboda, a gdje društvena zaštita? Nije li to karantena? Je li to bolje ili prenošenje spolnih bolesti? Ili je bolje kada netko bolestan od HIV-a, a zna da je bolestan, prenosi svoju bolest, a nitko mu ništa ne može? Sve skupa tipično američko pretjerivanje. Ne mogu se ni građanske slobode apsolutizirati.
 
4 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Veliki obrat u trgovinskom ratu SAD-a i Kine:
Točno kako sam predvidio (i napisao). Iznenadila me jedino brzina jedenja vlastitih govana, mislio sam da će izdržati 89 dana. Kinezi su ovo gospodski odigrali.
 
14 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Veliki obrat u trgovinskom ratu SAD-a i Kine:

već i ranije negdje rekoh kako ima i većih budala od mene na ovoj planeti(mislim na Trumpa).Tu ima još puno više u priči paralelno i puno većih stvari od samog Huawei-a.Kinezi počeli lupat zabranu izvoza sirovina koje sami Kinezi posjeduju gotovo u većinskom terotorijalnom vlasništvu,rijetki minerali kojih i nema drugdje na planeti.Što Ameri uvoze gotovo 80% istih sirovina koje koriste u vojnoj tehnologiji pa sve do medicine te medicinskih pomagala.A i uostalom Amerika se zaje**la još kad su tamo 80 i neke prošlog stoljeća prodali tranzistor kao patent Kini. Em i proizvodnja Jabuke u kini kao i sve ostalo.Mogli bismo na prste nabrojat neke svjetski poznate tvrtke koje imaju proizvodnju u Koreji van Kine,tako da...I još puno puno toga Kinezi drže Amere za muda. Još onda sam rekao da je Trump  zagrizo malo prevelik zalogaj koji nemože isterat do kraja bez kobnih posljedica na ostatak svijeta.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
12 godina
neaktivan
offline
Veliki obrat u trgovinskom ratu SAD-a i Kine: Trum

sad bi bilo lijepo udariti po Trumpu i njegovoj administraciji neka ljepo izvoli izbrojat iz kase te isplatiti kompletnu štetu svim kompanijama koja je nastala njegovim "baniranjem"

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Veliki obrat u trgovinskom ratu SAD-a i Kine:

sa uređajima koji su po trgovinama/već prodani mobiteli...ta zabrana se nije ni odnosila odnosno na mobitele do p30pro.Problem je bio u podršci a ovi izbacili Nova 5 lite,Nova 5 i nova 5 pro mobitele za koje je android problem pa nadalje.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Veliki obrat u trgovinskom ratu SAD-a i Kine:
danen kaže...
Odgovor na posljednji post: Gdje počinje sloboda, a gdje društvena zaštita?

Ta granica nije jasno definirana, to ne znači da je nema niti da je možemo proizvoljno odrediti.

 

danen kaže...
Nije li to karantena?

U teoriji jest, međutim tu nije problem sama karantena, već loše napisan zakon koji omogućuje teške zloupotrebe iste. Ne može karantena biti primjenjena kako kome prdne jer to onda više nije karantena.

 

danen kaže...
Je li to bolje ili prenošenje spolnih bolesti?

Je li bolje dopustiti policajcima da pucaju u naoružane građane ili da se ljudi međusobno ubijaju? Znači li to da bismo trebali dopustiti policajcima i da pucaju u građane naoružane nožem za mazanje, sjekirom, motikom i drugim alatima koji su ujedno i hladno oružje? Naravno da ne, osim za otklanjanje neposredne opasnosti, odnosno u slučaju nepobitne namjere da se taj alat u tom trenutku i upotrijebi kao hladno oružje.

 

danen kaže...
Ili je bolje kada netko bolestan od HIV-a, a zna da je bolestan, prenosi svoju bolest, a nitko mu ništa ne može?

Kazneni progon za svjesno širenje spolnoprenosive bolesti se bavi takvima, a činjenica da je netko bolestan ne dokazuje namjeru da bolest širi.

 

danen kaže...
Sve skupa tipično američko pretjerivanje. Ne mogu se ni građanske slobode apsolutizirati.

Sve skupa, za čitav komentar bi ameri rekli "throw up a little bit in my mouth" - da osoba koja sebe naziva znanstvenikom brani jedan ekstrem jer je "bolji od drugog ekstrema" 

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Veliki obrat u trgovinskom ratu SAD-a i Kine:
danen kaže...
Odgovor na posljednji post: Gdje počinje sloboda, a gdje društvena zaštita? Nije li to karantena? Je li to bolje ili prenošenje spolnih bolesti? Ili je bolje kada netko bolestan od HIV-a, a zna da je bolestan, prenosi svoju bolest, a nitko mu ništa ne može? Sve skupa tipično američko pretjerivanje. Ne mogu se ni građanske slobode apsolutizirati.

 

U razdoblju od 1910-ih do 1950-ih, a na nekim mjestima čak i do 1960-ih i 1970-ih, deseci tisuća, možda čak i stotine tisuća američkih žena privedene su i prisilno pregledane kako bi se utvrdilo imaju li spolne bolesti.

Ako bi nalazi bili pozitivni, američki dužnosnici bi ih bez sudskog procesa zatvorili u posebne kaznene ustanove, poznate kao "kuće za zadržavanje" ili "reformatoriji". 

Unutar ovih ustanova, prema sačuvanim dokumentima, ženama se često intravenozno davala živa ili su oralno morale uzimati lijekove na bazi arsena, što je početkom 20. stoljeća bila najčešća terapija za sifilis. Naravno, ta terapija nije bila samo neučinkovita nego i štetna. Neke žene su i tukli ili maltretirali na druge načine, a neke su sterilizirane.

Iako je zakon na papiru bio rodno neutralan, u praksi se odnosio gotovo isključivo na žene. Štoviše, zakon je omogućavao i zatvaranje žena koje nisu zaražene, ali su bile "promiskuitetne" ili "nemoralne". 

Prema policijskom arhivu, "moralni odredi" uhitili su 25. veljače čak  22 žene zbog "osnovane sumnje" da su zaražene. Od te 22 žene samo je jedna bila pozitivna.

 

Treba imati stvarno jak želudac da se ovo nazove pretjerivanjem.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.6.2019 11:48 (Visak).
14 godina
online
Veliki obrat u trgovinskom ratu SAD-a i Kine: Trum

naravno da Trump ne donosi odluke samostalno, ali je žalosno da se on povodi logikom prekupca stoke...

 

naravski, mora vjerovat Kinezima, ipak mu je 30% elektroinike u Air Force One - made in PRC

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Veliki obrat u trgovinskom ratu SAD-a i Kine: Trum

ovo je deadwood davno predvidio: 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Veliki obrat u trgovinskom ratu SAD-a i Kine:
Kingofthenight:

A kaj je to Kinezima slobodno na zapadu? Gdje god su se digli iznad Zapada, odmah su stigle zabrane ili enormne carine. Izravno im blokiraju investiranje u industrije za koje u letu odluče da su važne. Od svega toga što se događa u Kini, prosječan Amerikanqc je itekako profitirao, preplavljeni su jeftinim proizvodima koje si inače nikad ne bi mogli priuštiti, a da ne govorimo o ekstra profitima koje si je zadržala upravljačka klasa i koja je upravo sada otvoreno povukla konce na kojima Trump visi. To što je predsjednik ne daje mu pravo da šteti onima koji mogu i imaju. Uostalom, upravo jedan takav događaj je temelj današnje demokracije - kad se engleski kralj zaigrao prema zemljoposjednicima i došao u situaciju ili glava ili (odricanje od) prava. Čak je i Staljin morao smisliti kakav-takav izgovor za svoje čistke. Prema tome, Trump će raditi dok mu se ne kaže da je pretjerao. A očito jest, nije mu uspjelo čak ni s Meksikom.
Ja rekoh
14 godina
neaktivan
offline
Re: Veliki obrat u trgovinskom ratu SAD-a i Kine:

Stockholmski sindrom. To je problem starijih komentatora. Iako, vecina je rođena sredinom 90-tih. Uz mnoštvo informacija koje se mogu naci  filtrirali  ste samo one à la index i portala radničke fronte. Kao da čitam yu tisak iz 1971.

8 godina
offline
Veliki obrat u trgovinskom ratu SAD-a i Kine: Trum

kukuruz za smartphoneove,good deal 

waaagh
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Veliki obrat u trgovinskom ratu SAD-a i Kine:
warhammer kaže...

kukuruz za smartphoneove,good deal 

 

Je, da bar.

Ne, nije čak ni to, nego kad je Trumplex dernuo prve carine, Čina je odgovorila sa reprocitetnim carinama za soju iz USA, tako da je praktički postala neisplativa za prodaju. "Riješenje" je bilo subvencija redneckovima, godišnje 12-14 milijardi $ iirc (bile su 2 "tranše")! Jerbo, 80+% tog je išlo u Kinu i nisu je imali kome prodati.
Ono što je sad dogovoreno je da će se vratiti na staro - znači nikakav napredak već "dopuštenje" da opet, kao nekad, prodaju u Kinu. Problem je da im je gomila tog već propala, a s druge strane, Kinezi su već za trećinu toga našli alternativu negdje drugdje, globalno.

Sve u svemu, Trumponja je sebi i svojim galsačima debelu šamarčinu priljepio. I jopet će za njega glasati, "jer im je pokazo".

 

6 godina
offline
Re: Veliki obrat u trgovinskom ratu SAD-a i Kine:
Trump bi bio idealni član HDZ-A....recimo nakon anemičnog...da postane novi predsjednik HDZ-a
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
4 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice