Vatikan se uključio u raspravu oko etike umjetne i

poruka: 66
|
čitano: 8.705
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vatikan se uključio u raspravu oko etike umjetne i".
16 godina
offline
Re: Vatikan se uključio u raspravu oko etike umjet
Visak kaže...
BDS kaže...

Dečki dečki...ja tu ništa ne tumačim, argumenti dokazivanja kompetentnosti su na vama. 

 

 Došao si s tvrdnjom da on nije kompetentan, pa je na tebi da svoju tvrdnju dokažeš. 

 

S druge strane si uveo kompetentnost kao nužan uvjet za raspravu, ali odbijaš predočiti svoju.

 

S treće si čovjeka napao na nije kompetentan, neistomišljnike nazivaš glupima (DK), a običan upit o vlastitoj kompetentnosti doživljavaš kao napad. 

 

Ukratko, vrlo si subjektivan i nisi u stanju držati se standarda koji drugima namećeš. 

 

Prvo drugo i treće, ne čitaš što sam napisao i lažno me optužuješ jer ne razumiješ što je Dunning–Kruger efekt. Dakle, lažeš.
Ukratko, bolje to malo prouči, ne pomažeš kolegi niti malo...evo na hrvatskom ako ti je tako lakše.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2020 23:30 (BDS).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vatikan se uključio u raspravu oko etike umjet
BDS kaže...
Visak kaže...
BDS kaže...

Dečki dečki...ja tu ništa ne tumačim, argumenti dokazivanja kompetentnosti su na vama. 

 

 Došao si s tvrdnjom da on nije kompetentan, pa je na tebi da svoju tvrdnju dokažeš. 

 

S druge strane si uveo kompetentnost kao nužan uvjet za raspravu, ali odbijaš predočiti svoju.

 

S treće si čovjeka napao na nije kompetentan, neistomišljnike nazivaš glupima (DK), a običan upit o vlastitoj kompetentnosti doživljavaš kao napad. 

 

Ukratko, vrlo si subjektivan i nisi u stanju držati se standarda koji drugima namećeš. 

 

Prvo drugo i treće, ne čitaš što sam napisao i lažno me optužuješ jer ne razumiješ što je Dunning–Kruger efekt. Dakle, lažeš.
Ukratko, bolje to malo prouči, ne pomažeš kolegi niti malo...evo na hrvatskom ako ti je tako lakše.

  Ok, krivo sam se izrazio, nisi nas nazvao glupima, nego neznalicama, što ne mijenja stvar nimalo, a ako ne razumijem, onda to nije laž. Opet teška optužba od pahuljice koja se uvrijedila na zahtjev da objasni svoju kompetenciju.

 

I prvo i drugo i treće, a posebno četvrto i dalje stoji.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Vatikan se uključio u raspravu oko etike umjetne i

Dok god ne budeš razumio i znao se ispravno izraziti ne možeš sudjelovati u raspravi, iznosiš neistine, lažeš....nije ti ovo pačja škola. Kad lijepo budeš razumio osnovne pojmove važne za raspravu onda možemo razgovarati. Ja ti tu ne mogu više pomoći.

 
1 4 hvala 0
12 godina
offline
Vatikan se uključio u raspravu oko etike umjetne i

Nitko bolji za raspravu o umjetnoj inteligenciji od ekipe koja vjeruje u knjige koje su pisali čobani iz brončanog doba, od kojih imamo kopije kopija prijevoda kopija.

 

 
3 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Vatikan se uključio u raspravu oko etike umjet
Visak kaže...
1domagoj1 kaže...

Službeni Vatikan pokušava biti u korak s vremenom, što je za promjenu poprilično iznenađujuće i dosta dobra stvar. Naime, da, moćnu tehnologiju poput UI-ja treba zakonski, ali i etički regulirati. 

 To sve stoji, ali nije jasno zašto bi Vatikan u toj temi bio kompetentniji od lovačkog društva ili ronilačkog kluba. Crkva si voli pripisivati moralno superioran status, ali to je potpuno bez osnova. Pošto nisu demokratski ustrojeni oni ne govore u ime vjernika, govore u svoje ime, a vjernici od njihovih stavova uzmu ono što im odgovara.

 Pa mozda vjernici ocekuju da vatikan da veli kaj misli. Nitko ne brani lovackom drustvu da obavjesti lovce o tome.

 

Ja ne velim da je vatikan iznad neceg nego da ima pravo kao i svatko drugi da se izjasni i ne vidim nist lose u tome.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 11:10 (Santana).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vatikan se uključio u raspravu oko etike umjet
Visak kaže...

Zašto se ne bi mogli zanemariti? Ja ih zanemarujem, a i većina vjernika. Ni Staljina nisi mogao zanemariti dok je bio na vlasti, i on je bio moralni autoritet, ali se danas nitko ne pita što bi on o nečemu mislio. Crkveno mišljenje je stoljećima bilo relevantno, ne zato što je bilo mudro ili točno, nego zato jer je Crkva imala veliku moć. Danas je ta moć slaba, a može biti još slabija ako se prestanemo pretvarati da su oni po bilo čemu posebni. To je jedna interesna grupa, koja ljudima ispunjava određene životne potrebe i od toga dobro živi. Nešto kao nogometaši ili pjevači. 

Bolja bi ti usporedba bila s SAD-om. Ja se, recimo trudim zanemariti postojanje te države, ali sam svjestan da je to nemoguće. Povlačim se iz daljnje rasprave, osim ako nije strogo vezano uz UI i etiku istoga. Ništa osobno.

Ima mnogo starih ideja koje, katkada, iznenada postaju nove.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice