VAR će se danas prvi put primjeniti u jednoj natje

poruka: 32
|
čitano: 5.253
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "VAR će se danas prvi put primjeniti u jednoj natje".
12 godina
offline
VAR će se danas prvi put primjeniti u jednoj natje

U pravu je Bjelica kad je danas rekao kako VAR uništava emociju nogometa. Žalosno je gledati igrača kako čeka minutu-dvije i onda kiselo proslavlja gol.

Da je VAR nepogrješiv i da se upotrebljavao tijekom cijele utakmice a odluke donosi tehnologija a ne čovjek, onda bi ga podržavao. Ovako mislim da je više štete nego koristi jer naša sudačka organizacija jedna homogena banda i VAR će joj služiti samo kako bi štitili sami sebe.

 
1 9 hvala 0
7 godina
offline
VAR će se danas prvi put primjeniti u jednoj natje

Sad konačno Hajduku više ne budu krivi suci za to kaj nisu prvaci 

 

(inače sam strastveni navijač Hajduka, ali ga seru....)

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2019 9:56 (fer-de-lance).
 
6 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: VAR će se danas prvi put primjeniti u jednoj n
VAR je zakon,

Ja bi osobno nadodao to da ako je igrac skrivio nesto(igranje rukom, faul...), i onda se unosi sudcu kao da je nevin,a VAR dokaze da je kriv, da automatski zuti karton dobije.

Vidija bi onda nakon koji mjesec ko ce rec sudcu, da nije kriv!

A sta se tice toga da je VAR odni emocije, ne slazem se... radi 2 minute cekanja se isplati obrisati tisuce stranica raznih foruma, portala, i tiskovina koji ce pisati o tom trenutku, i o tome kako je to utjecalo na igru...
Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
online
Re: VAR će se danas prvi put primjeniti u jednoj n
BlueMax kaže...

U pravu je Bjelica kad je danas rekao kako VAR uništava emociju nogometa. Žalosno je gledati igrača kako čeka minutu-dvije i onda kiselo proslavlja gol.

Da je VAR nepogrješiv i da se upotrebljavao tijekom cijele utakmice a odluke donosi tehnologija a ne čovjek, onda bi ga podržavao. Ovako mislim da je više štete nego koristi jer naša sudačka organizacija jedna homogena banda i VAR će joj služiti samo kako bi štitili sami sebe.

 Evolucija. Ovo je prvi korak. Za očekivati je da sistem postane sve bolji i sve autonomniji.

 

Šta je gore, čekati minut-dva da se potvrdi da si zaista dao čist gol, ili izgubiti zbog primljenog neregularnog gola ili poništenog datog usled nepostojećeg faula u napadu i slično?! Uostalom, daleko od toga da je svaki gol sporan pa da se kod svakog čeka i strepi i ne može proslaviti dok se ne sačeka provera. A i ako ti posle minut čekanja nije do skakanja zato što si postigao gol, onda ni pre minut nije bilo vredno cirkusa. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
12 godina
offline
Re: VAR će se danas prvi put primjeniti u jednoj n
fer-de-lance kaže...

Sad konačno Hajduku više ne budu krivi suci za to kaj nisu prvaci 

 

(inače sam strastveni navijač Hajduka, ali ga seru....)

 

 

 Kaj + Hajduk, ne paše baš

16 godina
neaktivan
offline
Re: VAR će se danas prvi put primjeniti u jednoj n
mGT kaže...
fer-de-lance kaže...

Sad konačno Hajduku više ne budu krivi suci za to kaj nisu prvaci 

 

(inače sam strastveni navijač Hajduka, ali ga seru....)

 

 

 Kaj + Hajduk, ne paše baš

 Pol zagreba su dalmatinci, od toga ima dosta i druge generacije, tako da ništa neobično

12 godina
offline
Re: VAR će se danas prvi put primjeniti u jednoj n
Abomb kaže...
VAR je zakon,

Ja bi osobno nadodao to da ako je igrac skrivio nesto(igranje rukom, faul...), i onda se unosi sudcu kao da je nevin,a VAR dokaze da je kriv, da automatski zuti karton dobije.

Vidija bi onda nakon koji mjesec ko ce rec sudcu, da nije kriv!

A sta se tice toga da je VAR odni emocije, ne slazem se... radi 2 minute cekanja se isplati obrisati tisuce stranica raznih foruma, portala, i tiskovina koji ce pisati o tom trenutku, i o tome kako je to utjecalo na igru...

 VAR se ne može koristiti u takvim situacijama.

I za ostatak ekipe koja očito ne zna kako i kada se koristi VAR:

 

1. Je li zgoditak (dakle gleda se je li zgoditak po pravilima: je li lopta prešla crtu, je li u akciji za zgoditak bilo faula, auta i sl., je li zaleđe....)

2. Je li penal (ovo je valjda svima jasno)

3. Je li izravan crveni karton

4. Lažni identitet (je li pravi igrač dobio karton)

 

i ono najbitnije, VAR se može ali ne mora koristiti čak ni u ovim kategorijama, to je odluka suca.

 

Znači VAR se ne upotrebljava u niti jednoj drugoj situaciji, što sucu ostavlja apsolutno otvorene ruke u namještanju utakmice. Može jednoj ekipi preko žutih kartona izbaciti pola momčadi, jednima svaki kontakt može suditi faul i žuti, drugima ništa, svaki upitan korner, aut može ići na jednu stranu... jedino je poklanjanje/oduzimanje penala ograničeno no pošto sudac poziva VAR a odlučuje VAR soba u kojoj su također pripadnici naše proslavljene sudačke organizacije, ni to nije problem.

VAR je za kulturne zemlje, kao što su npr. besplatni bicikli u gradovima. Kod nas bi se ti bicikli pokrali i završili na njuškalu za jedan dan.

Osim toga, kod nas se ne krade na pojedinačnim utakmicama nego sustavno. Kartoniraju se bitni igrači pred derbije, kradu se bodovi na malim utakmicama...

Hrvatska je spremna na VAR jednako ko što je bila spremna na demokraciju 90tih.

 

A što se tiče emocija, govorim o emocijama u igri, a svak ko je ikad igrao nogomet ili bilo koji sličan sport to razumije. To što tebe emotivno pogađaju forumski komentari, to je nebitno i veze nema s nogometom. Evo sad je u superkupu suđen dosta upitan penal za Chelsea. Misliš da je to što je dosuđen uz VAR smanjilo broj pljuvačkih komentara Liverpoolovih navijača po forumima. Jedina sreća je što je Liverpool na kraju utakmicu dobio.

 

Koliko nam je prisustvo VAR-a pomoglo u finalu u Rusiji?

15 godina
offline
VAR će se danas prvi put primjeniti u jednoj natje

Gle ih koriste Cloudice haha.

Znaju šta valja :P

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: VAR će se danas prvi put primjeniti u jednoj n
Ivan(4) kaže...
BlueMax kaže...

U pravu je Bjelica kad je danas rekao kako VAR uništava emociju nogometa. Žalosno je gledati igrača kako čeka minutu-dvije i onda kiselo proslavlja gol.

Da je VAR nepogrješiv i da se upotrebljavao tijekom cijele utakmice a odluke donosi tehnologija a ne čovjek, onda bi ga podržavao. Ovako mislim da je više štete nego koristi jer naša sudačka organizacija jedna homogena banda i VAR će joj služiti samo kako bi štitili sami sebe.

 Evolucija. Ovo je prvi korak. Za očekivati je da sistem postane sve bolji i sve autonomniji.

 

Šta je gore, čekati minut-dva da se potvrdi da si zaista dao čist gol, ili izgubiti zbog primljenog neregularnog gola ili poništenog datog usled nepostojećeg faula u napadu i slično?! Uostalom, daleko od toga da je svaki gol sporan pa da se kod svakog čeka i strepi i ne može proslaviti dok se ne sačeka provera. A i ako ti posle minut čekanja nije do skakanja zato što si postigao gol, onda ni pre minut nije bilo vredno cirkusa. 

 Razumijem ja to no u obliku kakav je sad je ko da pustiš autonomna vozila u javni promet Splita ili Zagreba. Kaos.

Da mi dobijemo VAR u paketu sa stranim sucima kojima bi on zaista služio za ispravljanje grešaka, sve pet. Našim sucima služiti će isključivo kao alibi i pozivati će ga kad su sigurni u svoju odluku a ne kad je nešto upitno.

 

Nogomet je bez VAR-a i sa svim krađama i nepravdama preživio 150 godina i sigurno ga ni VAR neće uništiti. Što je primjena VAR-a ograničenija to je on besmisleniji no pauze su kraće. Ako ga uvedu i za faule, kornere, aute... to će biti smisleniji no utakmica će biti negledljiva.

 

Da me ne bi krivo razumjeli, nisam ja protiv VAR-a samo vidim i njegove loše strane a mislim kako u hrvatskom nogometu, tj. suđenju neće donijeti ništa bitno.

12 godina
offline
Re: VAR će se danas prvi put primjeniti u jednoj n
Jack Sparrow kaže...

Gle ih koriste Cloudice haha.

Znaju šta valja :P

 Da, Kingston je grdnu lovu zaradio na rebrandiranju. Pametni kupuju original :)

15 godina
offline
VAR će se danas prvi put primjeniti u jednoj natje

i kako sad urlajući donositi zaključke o spolu i stručnoj osposobljenosti sudaca? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: VAR će se danas prvi put primjeniti u jednoj n
BlackDog22 kaže...
mGT kaže...
fer-de-lance kaže...

Sad konačno Hajduku više ne budu krivi suci za to kaj nisu prvaci 

 

(inače sam strastveni navijač Hajduka, ali ga seru....)

 Kaj + Hajduk, ne paše baš

 Pol zagreba su dalmatinci, od toga ima dosta i druge generacije, tako da ništa neobično

 Ma, ja nisam dalmatinac rodom, barem sigurno ne u zadnjih 10 koljena ili više (po tati slavonac, po mami banijac - kombinacija iz pakla ).

Stvar je u tome da je HNL postao liga s profesionalnim klubovima (ne po tome kaj primaju plaću, nego organizacijski) u zadnjih cca. 10 godina.

A Hajduk je jedini preostali seljački klub (anarhija, bezvlađe, nered, navijači mlate igrače, itd.) i tu je prava čar nogometa, i ne mogu ti opisat koliko je zapravo veselje kad uspiju izborit ostanak u 1. HNL (premda igrački tamo već dugo ne spadaju, više za 4. županijsku ), i zapravo svake godine ispune sva očekivanja.

 

Mislim, ista sudbina bude zadesila i Dinamo kad Gazda ode, ali sad radi vrhunski posao, svaka mu čast; Dinamo je postao svjetski klub pod njegovom vlašću; a poslije budu navijači došli na svoje.

Premda, za sami klub je bolji način ovaj, koji teži tržišnoj ekonomiji, i financijski nemaju briga, ali pogledaj kaj se dogodilo s navijačima npr. Reala i Barce i sličnih od kad se natječu u tržišnoj ekonomiji, sve ti bude jasno...

 

 

 

Kruha i igala...
7 godina
offline
Re: VAR će se danas prvi put primjeniti u jednoj n
Ajar kaže...

i kako sad urlajući donositi zaključke o spolu i stručnoj osposobljenosti sudaca? 

 ....i seksualnoj orijentaciji, to uvijek prvo, a i prozivanje suca zato kaj je eunuh je isto česta pojava....

 

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
Re: VAR će se danas prvi put primjeniti u jednoj n
fer-de-lance kaže...

 

 

Mislim, ista sudbina bude zadesila i Dinamo kad Gazda ode, ali sad radi vrhunski posao, svaka mu čast; Dinamo je postao svjetski klub pod njegovom vlašću; a poslije budu navijači došli na svoje.

Premda, za sami klub je bolji način ovaj, koji teži tržišnoj ekonomiji, i financijski nemaju briga, ali pogledaj kaj se dogodilo s navijačima npr. Reala i Barce i sličnih od kad se natječu u tržišnoj ekonomiji, sve ti bude jasno...

 

 

 

 Apsolutno pogrešno. Hrvatski klubovi su prije dolaska Mamića bili redoviti sudionici Lige/Kupa prvaka. Mamić je Dinamo opljačkao a rezultati mu nisu nimalo bolji nego što su bili prije Mamića. Mamić (bez imalo svog novca) je došao u klub koji je samo od grada dobivao više novca nego što je ukupan proračun nekih prvoligaša. U to doba je centralizacija bila na vrhuncu u svim sportovima pa su "svehrvatski" projekti poput Cibone, Croatije, Mladosti, RK Zagreb i sl. uništili cijeli sport u Hrvatskoj. U Dinamo je Tuđman, kao nogometni fanatik, upumpavao toliko novca da niti jedan klub to nije mogao pratiti. Najbolji primjer je prelazak najboljeg napadača Jeličića iz Hajduka koji je te godine bio prvak i dogodine igrao Ligu prvaka, u Dinamo. I normalno da će svaki profesionalac iči tamo gdje je novac a novac je bio u Dinamu. Mamić ništa nije stvorio nego je došao u situaciji kad je svaki nogometaš koji je htio zaraditi, što zbog neregularnog načina financiranja Dinama, što zbog pljačke i korupcije u drugim klubovima, išao u Dinamo.

Dinamo svaku fiskalnu godinu završava s najvišim gubicima u HNL-u. Koliko je Mamić dobra donio Dinamu može se gledati kroz dva vrlo slična pitanja.

1. Kako bi Dinamo izgledao danas da raspolaže novcem koji je iz Dinama izvučen?

2. Koliko bi Mamić bio uspješan da nije došao u klub koji je financijski bio 10x jači od Hajduka tj. 50x jači od ostalih.

 

To je financijski dio priče o "uspjehu" a ajmo sad na onaj sportski.

 

Rezultati? Nakon što je tuđim novcem privatizirao cijelu ligu i nogometni savez o domaćim titulama nema smisla raspravljati. Klubovi poput Varteksa se zbog "siće" tjeraju u 4. ligu dok se Dinamu (i Hajduku dobar dio) opraštaju ogromni dugovi. Dinamo sudski dokazuje da nije sljednik Croatije pa ipak kao novi klub starta u 1. umjesto u najnižem rangu nogometa. Sve neregularno.

 

Europski uspjeh je jedan prolazak skupine nekog europskog natjecanja u 18 godina njegovog monarhizma u jedinom klubu koji ima novac u Hrvatskoj. Razni ciparski, bjeloruski, češki... klubovi za koje nikad nitko nije čuo imaju bolje rezultate. To je uspjeh?

 

Da nije bilo Mamića siguran sam da bi Dinamo u tih 18 godina napravio puno više, a da nije bilo Tuđmana siguran sam da bi hrvatski klubovi, uključujući Dinamo, bili ozbiljni sudionici europskih natjecanja.

10 godina
online
Re: VAR će se danas prvi put primjeniti u jednoj n
fer-de-lance kaže...
BlackDog22 kaže...
mGT kaže...
fer-de-lance kaže...

 

 Ma, ja nisam dalmatinac rodom, barem sigurno ne u zadnjih 10 koljena ili više (po tati slavonac, po mami banijac - kombinacija iz pakla ).

Stvar je u tome da je HNL postao liga s profesionalnim klubovima (ne po tome kaj primaju plaću, nego organizacijski) u zadnjih cca. 10 godina.

A Hajduk je jedini preostali seljački klub (anarhija, bezvlađe, nered, navijači mlate igrače, itd.) i tu je prava čar nogometa, i ne mogu ti opisat koliko je zapravo veselje kad uspiju izborit ostanak u 1. HNL (premda igrački tamo već dugo ne spadaju, više za 4. županijsku ), i zapravo svake godine ispune sva očekivanja.

 

Mislim, ista sudbina bude zadesila i Dinamo kad Gazda ode, ali sad radi vrhunski posao, svaka mu čast; Dinamo je postao svjetski klub pod njegovom vlašću; a poslije budu navijači došli na svoje.

Premda, za sami klub je bolji način ovaj, koji teži tržišnoj ekonomiji, i financijski nemaju briga, ali pogledaj kaj se dogodilo s navijačima npr. Reala i Barce i sličnih od kad se natječu u tržišnoj ekonomiji, sve ti bude jasno...

 

 

 

 

This time next year....

 

Replicira bi ti, ali ne znam šta misliš pod organizacijski? Da ima nekog lokalnog šerifa u klubu(koji ne mora nužno davat plaću igračima) ili?

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2019 13:52 (om-prat).
10 godina
online
Re: VAR će se danas prvi put primjeniti u jednoj n
BlueMax kaže...
fer-de-lance kaže...

 

 

 

 

2. Koliko bi Mamić bio uspješan da nije došao u klub koji je financijski bio 10x jači od Hajduka tj. 50x jači od ostalih.

 

 

 Pa prije Dinama bio je predsjednik Croatie Sesvete tako da znamo odgovor.

14 godina
offline
VAR će se danas prvi put primjeniti u jednoj natje

VAR ne mijenja puno. Sudac ga može pozvati, a ne mora. Ako on odluči da je ruka u prirodnom položaju (ili ništa ne vidi) i ne pozove VAR možeš se slikat. Kad dobiješ žuti za čisti start VAR ne pomaže. Kad svira ofsajd kojeg nije bilo, VAR ne pomaže... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: VAR će se danas prvi put primjeniti u jednoj n
BlueMax kaže...

A) Apsolutno pogrešno. Hrvatski klubovi su prije dolaska Mamića bili redoviti sudionici Lige/Kupa prvaka.

B) Mamić je Dinamo opljačkao a rezultati mu nisu nimalo bolji nego što su bili prije Mamića. Mamić (bez imalo svog novca) je došao u klub koji je samo od grada dobivao više novca nego što je ukupan proračun nekih prvoligaša.

C) U to doba je centralizacija bila na vrhuncu u svim sportovima pa su "svehrvatski" projekti poput Cibone, Croatije, Mladosti, RK Zagreb i sl. uništili cijeli sport u Hrvatskoj.

D) U Dinamo je Tuđman, kao nogometni fanatik, upumpavao toliko novca da niti jedan klub to nije mogao pratiti. Najbolji primjer je prelazak najboljeg napadača Jeličića iz Hajduka koji je te godine bio prvak i dogodine igrao Ligu prvaka, u Dinamo. I normalno da će svaki profesionalac iči tamo gdje je novac a novac je bio u Dinamu.

E) Mamić ništa nije stvorio nego je došao u situaciji kad je svaki nogometaš koji je htio zaraditi, što zbog neregularnog načina financiranja Dinama, što zbog pljačke i korupcije u drugim klubovima, išao u Dinamo.

F) Dinamo svaku fiskalnu godinu završava s najvišim gubicima u HNL-u.

G) Koliko je Mamić dobra donio Dinamu može se gledati kroz dva vrlo slična pitanja.

1. Kako bi Dinamo izgledao danas da raspolaže novcem koji je iz Dinama izvučen?

2. Koliko bi Mamić bio uspješan da nije došao u klub koji je financijski bio 10x jači od Hajduka tj. 50x jači od ostalih.

 

To je financijski dio priče o "uspjehu" a ajmo sad na onaj sportski.

 

H) Rezultati? Nakon što je tuđim novcem privatizirao cijelu ligu i nogometni savez o domaćim titulama nema smisla raspravljati. Klubovi poput Varteksa se zbog "siće" tjeraju u 4. ligu dok se Dinamu (i Hajduku dobar dio) opraštaju ogromni dugovi. Dinamo sudski dokazuje da nije sljednik Croatije pa ipak kao novi klub starta u 1. umjesto u najnižem rangu nogometa. Sve neregularno.

 

I) Europski uspjeh je jedan prolazak skupine nekog europskog natjecanja u 18 godina njegovog monarhizma u jedinom klubu koji ima novac u Hrvatskoj.

J) Razni ciparski, bjeloruski, češki... klubovi za koje nikad nitko nije čuo imaju bolje rezultate. To je uspjeh?

 

K) Da nije bilo Mamića siguran sam da bi Dinamo u tih 18 godina napravio puno više, a da nije bilo Tuđmana siguran sam da bi hrvatski klubovi, uključujući Dinamo, bili ozbiljni sudionici europskih natjecanja.

A) jesu, ali su bila i druga vremena, i drugi sport...

Neusporedivo s ovim danas.Danas igraju pare.100 milja za polovičnog igrača daju na sve strane, neusporedivo uopće, danas par klubova drže primat na tržištu i nitko im ništa ne može. Novci igraju, igrači su samo izračunati faktor. A naši klubovi i s najboljim uređenjem i vodstvima nikad ne mogu doći ni blizu onima iz liga petice, jer kak god da klub jača, i dobro trži, opet ima previše faktora koji ograniče klub iz tak male lige, i nema dalje...

B) rezultati se mjere financijski, a tu je pod Mamićem konstantni rast (vidi pod F) ). Tak da ti priča ne drži vodu...

A ono - kaj bi bilo kad bi bilo ( da je netko drugi bio) ti je bezvezno nagađat, Gazda ima mafijašku organizaciju, a najpametnija izreka ikad kaže: lijepa riječ i pištolj postignu puno više nego samo lijepa riječ (ili tak nekak, Al Capone). Tak da, ja smatram da je on napravio vrhunski posao u tom pogledu, i ako klubu ostavi bar 20%, financijski nema zime (a ispada da toliko zapravo izvlači van).

C) u načelu su takvi projekti jedini ispravni, jer naši klubovi nisu nitko i ništa u svijetu ako ih se ne potpomaže (naravno uz dobro vodstvo i bez malverzacija), a tak je i u ostatku svijeta, ima puno država gdje je tak isto, i to šljaka, tak da je kao odskočna daska sasvim ok, dok se ne privuče privatni kapital, ali kod nas ništa ne uspijeva jer se zna "kak se kod nas radi", i tu sva priča staje, nema rasprave.

D) to je istina, ali i to ništa ne znači na europskoj sceni, i taj sustav bi se ionak u svakom slučaju brzo krahirao, i jedna od stvari koje su ubile ime Dinama je i to, ali danas čak i ima smisla kaj grad radi (naravno, ako zaista nekaj klub i uplati u državni proračun, a pod F) ispada da da, premda je kreativno knjigovodstvo danas na visokoj razini).

E) da, tak je bilo, a i danas je, ali nije više kak je bilo tad, tj. danas i par ostalih klubova dobro kotira, i ostvaruju rezultate (svake godine sve bolje, premda još previše glupih kikseva), i oni budu u Europa ligi neki faktor uskoro (sjeti se kak je npr. Rijeka onda bezveze ispala od Seville...)

F) ???????

https://www.tportal.hr/sport/clanak/dinamo-pun-kao-brod-u-maksimiru-objavili-financijske-rezultate-o-kojima-ostatak-lige-moze-samo-sanjati-foto-20190311

Ili ja ne znam čitati?

G) 1. ovisi, možda bolje, možda gore, tko zna kaj bi drugi vlasnik napravio.

2. to se slažem, u malom klubu nemreš takav dernek brzinski napravit, premda kuna po kuna...

H) na to se uopće ne obazirem, korupcija je svuda oko nas. I kad vidiš da je npr. Španjolska i veća malverzacije napravila glede Barce i Reala samo zato kaj su tak velika imena, onda se ni ne čudiš kaj je tak i kod nas.

I) nije, uspjeh je na svaki put igraju bar zadnje pretkolo. Korak po korak. A financijski je najbolji korak za klub ući u Ligu prvaka, makar i sve popušili, jer dobiju para za ulazak kao da su došli do finala Europa lige, a još i lakše prodaju igrače. Rezultat se ne gleda kroz sportski uspjeh.

J) ti nisi čuo, kao što i kod njih nitko nije čuo za Dinamo Zagreb, a ti klubovi imaju i proračune kao Dinamo, tak da...

K) kaj bi bilo kad bi bilo...

Ja sam npr. uvjereniji da bi rezultati bili lošiji, ali mišljenje je ko guzica, (skoro) svatko ga ima...

om-prat kaže...

 

This time next year....

 

Replicira bi ti, ali ne znam šta misliš pod organizacijski? Da ima nekog lokalnog šerifa u klubu(koji ne mora nužno davat plaću igračima) ili?

 

 Između ostalog, osim Dinama i Hajduka, u svim ostalim prvoligašima je puno manji Divlji zapad nego prije.

 

 

Kruha i igala...
16 godina
neaktivan
offline
Re: VAR će se danas prvi put primjeniti u jednoj n
BlueMax kaže...

 

Koliko nam je prisustvo VAR-a pomoglo u finalu u Rusiji?

 Ne mora pomoći nama, nego istini. I da ga koriste samo za zaleđa i dal je prešla gol liniji i to je dovoljno. Za zaleđe od nekoliko cm ljudsko oko nije doraslo. Suci su sad puno sigurniji. Pustiš, pa ako zabiju i bio je offdide reagira VAR. Kao try/catch blok.

 

Mislim, dakle half adder
12 godina
offline
Re: VAR će se danas prvi put primjeniti u jednoj n
hrvooje kaže...
BlueMax kaže...

 

Koliko nam je prisustvo VAR-a pomoglo u finalu u Rusiji?

 Ne mora pomoći nama, nego istini. I da ga koriste samo za zaleđa i dal je prešla gol liniji i to je dovoljno. Za zaleđe od nekoliko cm ljudsko oko nije doraslo. Suci su sad puno sigurniji. Pustiš, pa ako zabiju i bio je offdide reagira VAR. Kao try/catch blok.

 

 Pa istina je da je Griezman ono simulirao i da smo na tome pukli. Da se VAR može koristiti van one 4 navedene situacije to bi se pregledalo i umjesto da mi dobijemo gol on bi dobio žuti. 

 

PS Moji komentari se odnose na VAR u HNL-u i koliko će pomoći istini. Što se normalnih natjecanja tiće apsolutno sam ZA. Čak sam ZA VAR i u HNL-u jer iako se ništa neće promijeniti bar će im otežati krađu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2019 16:01 (BlueMax).
12 godina
offline
Re: VAR će se danas prvi put primjeniti u jednoj n

 Da, to je sad kad je financijska inspekcija u klubu a glavonja u egzilu. Čak i sad "iznos o kojemu drugi mogu sanjati" nije veći od onoga što im Grad direktno daje.

Gdje je novac od transfera, od sponzora, od nagrada UEFA-e...(ulaznice neću spominjati)?

 

A ovako je izgledalo prije presude glavatom narkomanu:

 

http://www.nogometplus.net/index.php/naslovna/dinamo-najveci-gubitas-dok-je-rijeka-ostvarila-najvecu-dobit-ali-i-potrosila-112-milijuna-kuna/

 

o godinama prije toga mi se ne traže linkovi no Dinamo je svaku prijavio gubitke veće nego što su budžeti drugih klubova osim Hajduka i Rijeke i od lani Osijeka.

Znaći svaku godinu prodaš 50-60mil€ igrača, svaku godinu primaš ogromne iznose od UEFA-e za igranje u njihovim natjecanjima, svaku godinu od grada dobiješ 80 mil kn, troškove stadiona plaća grad, imaš najjače sponzore u državi i opet svaku godinu završiš s astronomskim minusom. 

 

Kako to?

16 godina
offline
Re: VAR će se danas prvi put primjeniti u jednoj n
BlueMax kaže...

U pravu je Bjelica kad je danas rekao kako VAR uništava emociju nogometa.Žalosno je gledati igrača kako čeka minutu-dvije i onda kiselo proslavlja gol.

Da je VAR nepogrješiv i da se upotrebljavao tijekom cijele utakmice a odluke donosi tehnologija a ne čovjek, onda bi ga podržavao. Ovako mislim da je više štete nego koristi jer naša sudačka organizacija jedna homogena banda i VAR će joj služiti samo kako bi štitili sami sebe.

Bjelica nema poima di krava piša, i to je realno bez zahebancije ili inteligencija u znatnom minus.

 

 

VAR rješava idijotizme i teške budalaštine u nogometu, očito rukomet ali eto gol je ipak bio priznat.Cjeli svijet sve vidi ali ko ga hebe za suce to ne postoji, dakle Bjelica IQ malo boljeg frižidera.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2019 16:16 (rambox).
7 godina
offline
Re: VAR će se danas prvi put primjeniti u jednoj n

Pa kažem ti, tak ti se svugdje radi, ne samo kod nas.

Nije to ništa loše, malverzacije su ok ako posljedično imaju i neke pozitivne posljedice, a to je slučaj kod Dinama, jer je Gazda svojim krim radnjama svejedno puno napravio da uzdigne klub i izgradi mu renome.

Naravno, i ja sam apsolutno protiv njega, ali istina nikad nije crno-bijela, u svakom zlu neko dobro, jin-jang itd.

I inače, mislim da ljudi promatraju krivo neke stvari. 

Korupciju i organizirani kriminal nije moguće iskorijeniti organiziranim akcijama, osnivanjima raznoraznih "USKOKA" i sličnih.

Jedini način je taj da se zapravo potiče takve radnje.

I onda napraviš efekt da zapravo kriminalce tjeraš da konkuriraju jedan drugom, a onda i lova koja završi u tim radnjama bude manja.

A čini mi se da to razvijenije zemlje itekako rade, npr. ono kaj sam naveo u slučaju Španjolske koja je oprostila puste milijarde neplaćenih poreza najvećim klubovima, i još ktome dodatno smanjuje napore da kažnjava nogometaše koji ne plaćaju poreze, a vidimo da im liga stalno visoko kotira, čak i raste.

Ne znam, meni se čini da je ovo kaj se u Dinamu događa mala beba u odnosu na "velike " države, a vidimo da one organizirano potiču kriminal, čak i gore nego one irske fore s (ne)oporezivanjem velikih firmi.

Ako svi igraju prljavo, i na taj način rastu, zakaj bi Dinamo bio iznimka?

Gazda je vjerovatno uz sve silne krađe u klubu (klubovima) i HNS-u (tu su navodno on i vrhuška omastio brkove i s više od milijarde kuna) zapravo možda izgradio poziciju da klub sad zapravo može funkcionirati s ogromnom pozitivnom bilancom, a da organi reda, vlasti i zakona rade svoj posao kak spad i sama država bi imala poprilične koristi, ali iluzorno je uopće zamišljat da u ovoj banana državi nekaj uopće može funkcioirat, i ja navijam da ne da državi ništa, ionak nikakve koristi od love u proračunu, a ako je sposoban kriminalac nek uživa u plodovima svojeg rada i vještina koje ima, zaslužio je 

 

 

Kruha i igala...
5 godina
offline
Re: VAR će se danas prvi put primjeniti u jednoj n
Prvo VAR....nakon toga roboti umjesto igrača....nakon toga roboti umjesto gledatelja...i nakon toga....možda ajduk osvoji prvenstvo
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: VAR će se danas prvi put primjeniti u jednoj n
HCMAA kaže...
Prvo VAR....nakon toga roboti umjesto igrača....nakon toga roboti umjesto gledatelja...i nakon toga....možda ajduk osvoji prvenstvo

Var, huh, yeah What is it good for Absolutely nothing...

 

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
13 godina
offline
Re: VAR će se danas prvi put primjeniti u jednoj n
BlackDog22 kaže...

 Pol zagreba su dalmatinci, od toga ima dosta i druge generacije, tako da ništa neobično

 Nisu nego hercegovci

16 godina
offline
VAR će se danas prvi put primjeniti u jednoj natje

VAR se pokvaril čim je došel u HR!

 

A možda nisu vidli detalje prek HRT-ovih kamera, ipak je LP SrijeDom :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
VAR će se danas prvi put primjeniti u jednoj natje

"natjecateljska utakmica"?! (trept, trept) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: VAR će se danas prvi put primjeniti u jednoj n
Kod nas će se desiti ono što je nemoguće...roboti navijači će se međusobno potući...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: VAR će se danas prvi put primjeniti u jednoj n
fer-de-lance kaže...

 

 Između ostalog, osim Dinama i Hajduka, u svim ostalim prvoligašima je puno manji Divlji zapad nego prije.

 

 

 

Možda zato šta osim ova 4 kluba od kojih su dva sad privatna ostali ni nemaju navijače niti je koga briga za njih, a i ta dva privatna da igraju ka Hajduk prošlu sezonu bilo bi im stotinjak ultrasa i desetak budala van tih krugova ka ja koji to prate. 

Inače koliko se mogu složit oko Hajduka s tobom(nažalost u bitnim stvarima) u nekim aspektima je 10 g. isprid ostatka lige organizacijski. Dosta ti je otić na Poljud pa posli na jednu od ostalih HNL ledina, pozitivna stvar je i ta suradnja s lokalnim

gospodarstvom iako se ekipa tu sprda s jogurtima ovim-onim.

 

Šta se tiče vaše rasprave lova je i prije bila bitna samo su to naši klubovi mogli donekle pratit. Hajduk je rezultatski propa sa industrijom u okolici. Dok je iz Kaštela i Dugog Rata bilo novaca kad bi im prdnilo su i bili dobri.

 

Ovo je sad z pretjerivanje, ali danas ni Kirigin ne bi bija ništa bolji od Brbića s ovakim stanjem ovde.

Da se razumimo ne kukam ja da je loše nego jednostavno doli je najveća firma trenutno Tommy, a grad(mislim na instituciju, ne na grad) je totalno rasulo.

 

Po meni je van neke financijske stabilnosti koju je Dinamo ima zbog grada i holdinga najviše razlike napravilo toleriranje onih omladinskih ugovora s aneksom(Hajduku si s druge strane triba ti platit ako oš igrat),

za to opet nije kriv skroz Glava nego pohlepni roditelji i institucije koje nisu reagirale.

 

Otprilike ka kad Brleković priča o Croatiji i Cvitanoviću pa kaže da je eto zna, ali se nije tija mišat jer eto nije bija čelnik nijednog kluba (prevedeno nije ima interes).

 

Ugl. da ne pizdim više u nedilju u deset manje kvarat Hajduk se vraća di mu je misto. HŽV, a možda i duže....

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice