Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba sve

poruka: 48
|
čitano: 9.527
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba sve".
15 godina
offline
Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba sve

dok se pripremate za šou ("iđemo in ga ućerat"): 

 

 

a za nekoliko minuta im šaljemo pimpek u svemir: 

 

 

dok za ovu dvojicu ispod desno (dragone i mojojo, žrtve dunning-kruegerova efekta, koji nemaju pametnijeg posla u svojim besmislenim životima nego samo tražiti gdje je moj post, e ne bi li kliknuli na p.d.): 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.7.2021 8:20 (Ajar).
Moj PC  
3 3 hvala 0
13 godina
online
Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba sve

Pa sad iako je najstarija astronautkinja sada civil , nije da nekad nije bila trenirana za astronauta , samo što tada nije poletila

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba sve

Pozdravljam napredak tehnologije ali ovo je obicno izdrkavanje bogatasa

Freak Show Inc.
 
14 1 hvala 1
5 godina
offline
Re: Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba
Ja sam mislio da je Svemir veći...govore o tisućama milijardi svjetlosnih godina...kad ono na visini od 80km već mu je rub.



copy/paste:

Znamo da je svemir star 13,8 milijardi godina. To znači da bi objekt čijoj bi svjetlosti trebalo 13,8 milijardi godina da dođe do nas, trebao biti najudaljeniji objekt koji možemo vidjeti. Možda ćete biti u iskušenju da pomislite da nam ovo daje odgovor na veličinu svemira – 13,8 milijardi svjetlosnih godina. Ali, imajte na umu da se svemir također neprekidno širi sve većom brzinom. Za vrijeme koje svjetlost pređe od nas do ruba, rub bi se pomaknuo. Srećom, znanstvenici znaju koliko je daleko prešao: udaljen je 46,5 milijardi svjetlosnih godina, na osnovu izračuna od velikog praska.

Neki znastvenici su iskoristili taj broj da bi pokušali izračunati ono što stoji izvan granice onoga što možemo vidjeti. Na temelju pretpostavke da svemir ima zakrivljeni oblik, stronomi mogu pogledati obrasce koje vidimo u vidljivom svemiru i pomoću modela procijeniti koliko se dalje proteže ostatak svemira. Jedno je istraživanje pokazalo da stvarni svemir može biti barem 250 puta veći od 46,5 milijardi svjetlosnih godina.
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba
Friday kaže...

Pozdravljam napredak tehnologije ali ovo je obicno izdrkavanje bogatasa

 Letovi avionom u početku su isto bila izdrkavanja bogataša ?

2 godine
offline
Re: Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba
HCMAA kaže...
Ja sam mislio da je Svemir veći...govore o tisućama milijardi svjetlosnih godina...kad ono na visini od 80km već mu je rub.

 Pročitaj;

 

https://dnevnik.hr/vijesti/znanost-it/znanstvenici-precizno-odredili-granicu-izmedzu-zemlje-i-svemira.html

 

Dakle, ne leti on OD ruba svemira, nego DO ruba svemira.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.7.2021 13:57 (Zaporožac).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba
loky4i4 kaže...
Friday kaže...

Pozdravljam napredak tehnologije ali ovo je obicno izdrkavanje bogatasa

 Letovi avionom u početku su isto bila izdrkavanja bogataša ?

 

Pa ne znam - jesu ih stavljali ekstremno bogati likovi na fejsbuk i skupljali lajkove?

Ovo postignuce bi bilo jednako vrijedno i da je u kapsuli bila neka anonimna osoba.

Branson je od svega napravio cijelu pricu majketi, kako je od malih nogu sanjao taj let, yada yada... Daj ajde, koga boli kurac sta si ti sanjao? Cringy do jaja

Freak Show Inc.
2 godine
offline
Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba sve

a čime da se pohvali kad sve ima i vjerojatno je sve probao osim ovoga.

on se tome veseli kao dijete, treba ga podržati. 

 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba
Zaporožac kaže...

a čime da se pohvali kad sve ima i vjerojatno je sve probao osim ovoga.

on se tome veseli kao dijete, treba ga podržati. 

 

Pa o tome se i radi. To su ljudi koji imaju apsolutno sve i sad su eto i u svemir otputovali. Bas mi se srce razgalilo zbog njih...

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba
Friday kaže...
Zaporožac kaže...

a čime da se pohvali kad sve ima i vjerojatno je sve probao osim ovoga.

on se tome veseli kao dijete, treba ga podržati. 

 

Pa o tome se i radi. To su ljudi koji imaju apsolutno sve i sad su eto i u svemir otputovali. Bas mi se srce razgalilo zbog njih...

 

Gle to je početak. Sljedeći korak je da će se natjecati u tome tko ide više od ovog drugoga. Korak nakon toga je da će htjeti napraviti mini ISS koji će biti hotel pa će putnici moći tamo i prespavati.

 

Ako nekoga veseli zaroniti na dno Marjanske brazde kako nekoga ne bi veselilo doći do ruba svemira. Vjerujem da je "space" publika ionako puno veća od one koju zanimaju dubine.

 

U današnje vrijeme Korone, poplava, politike drago mi je da se se postavljaju nekakvi novi povijesni ciljevi...

3 godine
odjavljen
offline
Re: Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba
Friday kaže...
loky4i4 kaže...
Friday kaže...

Pozdravljam napredak tehnologije ali ovo je obicno izdrkavanje bogatasa

 Letovi avionom u početku su isto bila izdrkavanja bogataša ?

 

Pa ne znam - jesu ih stavljali ekstremno bogati likovi na fejsbuk i skupljali lajkove?

Ovo postignuce bi bilo jednako vrijedno i da je u kapsuli bila neka anonimna osoba.

Branson je od svega napravio cijelu pricu majketi, kako je od malih nogu sanjao taj let, yada yada... Daj ajde, koga boli kurac sta si ti sanjao? Cringy do jaja

 Ljubomoran si sto ne letis u svemir i sto nisi ulozio u kripto. 

14 godina
offline
Re: Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba
Friday kaže...

 

Pa ne znam - jesu ih stavljali ekstremno bogati likovi na fejsbuk i skupljali lajkove?

 Pa ne znam baš da su imali takve mogućnosti, jer da jesu sigurno bi to radili :)

9 godina
offline
Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba sve

Vanzemaljci u orbiti Zemlje gledaju s nevjericom i komentiraju kako smo zaostala civilizacija kad u svemir šaljemo divovski dildo na raketni pogon.

 
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba
Friday kaže...

Pozdravljam napredak tehnologije ali ovo je obicno izdrkavanje bogatasa

 Evo šta Bezos i ostali misle o tvom mišljenju.

 

Ja neznam šta tebi više ne smeta, ko stara baba si , sad ti malo smeta kripto, pa malo mineri, pa malo bogataši koji mogu i rade ono što žele. Pusti ljude neka rade šta hoće. Veci crynge si ti sa ovim negativnim žalopojkama na forumu. Po tebi bi još ljudi jedrili na vjetar po moru. Nema napretka civilizacije bez ovakvih događaja još od braće Wright. Jesu se i oni izdrkavali? Tko će prvi nešto isprobat nego vlasnik. Kad kupis auto, jel ti ga susjed prvo vozi na test drajv?

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.7.2021 15:39 (Cryogenic).
16 godina
offline
Re: Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba
Zaporožac kaže...
HCMAA kaže...
Ja sam mislio da je Svemir veći...govore o tisućama milijardi svjetlosnih godina...kad ono na visini od 80km već mu je rub.

 Pročitaj;

 

https://dnevnik.hr/vijesti/znanost-it/znanstvenici-precizno-odredili-granicu-izmedzu-zemlje-i-svemira.html

 

Dakle, ne leti on OD ruba svemira, nego DO ruba svemira.

 Ah, onda Bezos nije bio u svemiru, kažu da je granica na 118km, a Bezos je otisao do nekih 107km. Zamalo

16 godina
odjavljen
offline
Re: Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba
Cryogenic kaže...

 Evo šta Bezos i ostali misle o tvom mišljenju.

 

Ja neznam šta tebi više ne smeta, ko stara baba si , sad ti malo smeta kripto, pa malo mineri, pa malo bogataši koji mogu i rade ono što žele. Pusti ljude neka rade šta hoće. Veci crynge si ti sa ovim negativnim žalopojkama na forumu. Po tebi bi još ljudi jedrili na vjetar po moru. Nema napretka civilizacije bez ovakvih događaja još od braće Wright. Jesu se i oni izdrkavali? Tko će prvi nešto isprobat nego vlasnik. Kad kupis auto, jel ti ga susjed prvo vozi na test drajv?

 

Potresno svjedocanstvo

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba
Friday kaže...
Cryogenic kaže...

 Evo šta Bezos i ostali misle o tvom mišljenju.

 

Ja neznam šta tebi više ne smeta, ko stara baba si , sad ti malo smeta kripto, pa malo mineri, pa malo bogataši koji mogu i rade ono što žele. Pusti ljude neka rade šta hoće. Veci crynge si ti sa ovim negativnim žalopojkama na forumu. Po tebi bi još ljudi jedrili na vjetar po moru. Nema napretka civilizacije bez ovakvih događaja još od braće Wright. Jesu se i oni izdrkavali? Tko će prvi nešto isprobat nego vlasnik. Kad kupis auto, jel ti ga susjed prvo vozi na test drajv?

 

Potresno svjedocanstvo

Pa daj malo pozitive u neke događaje. Nemoraš večinom drmat negativno.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba
Cryogenic kaže...

Pa daj malo pozitive u neke događaje. Nemoraš večinom drmat negativno.

 

Vidi, nisam ja uopce negativan. Meni bi bilo super da su izvukli par random ljudi iz svojih firmi i njima omogucili da odu u svemir. Ovo mi je kao prica "cijeli zivot sam imao samo 90 milijardi dolara ali oduvijek sam sanjao da cu imati 100 milijardi dolara i taj san mi se napokon ostvario". Ju-hu jebote, evo mi pulsira dolje ona stvar od srece...

Napredak je super ali slaviti likove koji doslovce plivaju u novcu zbog eto jos jedne "recke" u njihovom zivotu mi je totalno bezveze

Freak Show Inc.
4 godine
offline
Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba sve

Prvi milijarder nije došao do ruba svemira. Falilo je kisika za motor pa je stigao samo do 84 km... nedostatno. Looooser.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba sve

Prenemaganje. Ništa drugo. Da, kada si bogat, onda samo razmišljaš što ćeš si pruštiti, a da drugi to ne mogu imati ili iskusiti. Putovanja na koja drugi ne mogu tako lako otići, neku ekstra građevinu koju drugi ne mogu isfinancirati ili ju izgraditi na lokaciji koju ti imaš, kupiti si nešto iz neke prve serije ili unikat... Da, bit će neki mini ISS kad tad, hotel ili Elysium. Nekako sam se veselio Muskovom Crew dragonu, ali me se ovo Bransonom i Bezosom nije baš dojmilo. Sve skupa je to samo veliko priznanje svima onima koji su to tehnički pripremili, jer je tih 10-11 minuta (na oko) prošlo bez problema. Ali je i dalje prenemaganje bogataša ili "Or, should I say, yee-haw?".

 
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba sve

Prestanite koristiti krivu terminologiju...

"Rub svemira", yeah right - ne moze doci ni do ruba Suncevog sustava, ni nase galaksije, a kamoli rub svemira...

 

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba
Friday kaže...
 Meni bi bilo super da su izvukli par random ljudi iz svojih firmi i njima omogucili da odu u svemir. 

jel mi vjerujes da cuvam mail u draftu vec par mjeseci i samo trebam okinut "send"? 😅

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.7.2021 16:02 (nixass).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba
nixass kaže...

jel mi vjerujes da cuvam mail u draftu vec par mjeseci i samo trebam okinut "send"? 😅

 

Navedi mene za preporuku ako treba

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.7.2021 16:11 (Friday).
6 godina
offline
Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba sve

Nemogu virovat da nitko još nije napisao da je ovo zavjera, da nisu ni poletili, da je zemlja ravna i ostalo kur... palci.

Trebalo bi skupit para pa platit kojem ravnozemljašu jedan let... baš me zanima koji bi bio komentar.

 

A što se tiče preseravanja, je istina, ali eto do Muska nikome nije palo na pamet napravit raketu koja se može više puta koristit a sada evo svi vide financijsku korist. Jedino što sumnjam da će se u sljedećih 30ak godina cijena ovih letova bitno smanjit jer su troškovi još uvijek bolesno visoki. Tako da sumnjam da će itko od nas pomolit nosom u svemir iako bi bilo totalno zakon osjetit bestežinsko stanje... 

Moj PC  
3 2 hvala 0
4 godine
offline
Re: Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba
nikonja kaže...

Tako da sumnjam da će itko od nas pomolit nosom u svemir iako bi bilo totalno zakon osjetit bestežinsko stanje... 

 Svemir je hladan smrdljivi prostor koji ne tolerira pogreške. Svatko bi poželio biti tamo.

 

 

 

 

 

10 godina
offline
Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba sve

Kako nema brige oko "climate changea" kad se sagorijevaju abnomralne kolicine goriva na vozikanje milijardera privatnim avionima i raketama u svemir.

Ali ti jedeš govedinu i voziš Octaviu?! ĐUBRE!

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
7 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba
D3lBoy kaže...

Kako nema brige oko "climate changea" kad se sagorijevaju abnomralne kolicine goriva na vozikanje milijardera privatnim avionima i raketama u svemir.

Ali ti jedeš govedinu i voziš Octaviu?! ĐUBRE!

 Ovo danas je bila neka eko kombinacija.

 

Liquid Hydrogen + Liquid Oxygen

5 godina
offline
Re: Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba
I ja se pripremam za svoj let...čekam prosinac da mirnovec mi pošalje rakete
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba
Jbg....

"Boze, kako neki mogu gore
A ja i Žuga ni na more....."
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba
zelenapaprika kaže...

Prenemaganje. Ništa drugo. Da, kada si bogat, onda samo razmišljaš što ćeš si pruštiti, a da drugi to ne mogu imati ili iskusiti. Putovanja na koja drugi ne mogu tako lako otići, neku ekstra građevinu koju drugi ne mogu isfinancirati ili ju izgraditi na lokaciji koju ti imaš, kupiti si nešto iz neke prve serije ili unikat...

 i niti jedan bogataš da se javi da kupi neveru da slavimo kao manđukićev gol englezima?

nešto neće valjati, ili nevera ili bogataši.

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice