Uživo od 20h: "Sedam minuta straha" slijetanja NAS

poruka: 55
|
čitano: 12.619
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Uživo od 20h: "Sedam minuta straha" slijetanja NAS".
15 godina
offline
Uživo od 20h: "Sedam minuta straha" slijetanja NAS

vidim krasnu parcelu za sadnju krumpira. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Uživo od 20h: "Sedam minuta straha" slijetanja NAS

mozda vidimo i transformere na darkside of the mars...🤣🤣🤣

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Uživo od 20h: "Sedam minuta straha" slijetanja
Envy kaže...
Fake_Alert kaže...
Sevdalija kaže...
Nisam znao da je krater dobio ime po Jezeru u BiH.
Predpostavljam da se radi o Jezeru gdje je porodiliste u Sarajevu.
Vjerovatno u cast zrtvama koje su pale kad je 1992. isto granatirano i zapaljeno od strane JNA.
Inace, jos jedna zanimljivost - tu sam se JA rodio :)

 Ne.

 

https://www.klix.ba/vijesti/bih/slijetanje-nasa-inog-rovera-na-mars-ce-se-prenositi-u-opcini-jezero-po-kojoj-je-i-nazvan-krater/210216047

Pratim ovaj prenos u živo jedino što sam vidio što grad Jajce u BiH povezuje sa ovom misijom jeste "Jezero Crater". Valjda Jezero na hrvatskom (ili bosanskom) znači Lake... pa su valjda su taj krater umjesto Lake Crater nazvali Jezero Crater.

 

Prijenos im je die katastorfen, samo ovaj NASA logo se lijepo vrti, ostalo sve nešto malo malo pa trza, ili more jedno ovih kockica..

Ali opet hvala Bugu što me je podsjetio inače bi ovu vijest i prijenos uživo "profulao" :-D 

 dosta toponima u tom području na Marsu nose nazive iz ovih prostora imaš i Neretva i Save i još neke druge.

15 godina
offline
Re: Uživo od 20h: "Sedam minuta straha" slijetanja
ceha965 kaže...
Envy kaže...
Fake_Alert kaže...
Sevdalija kaže...
Nisam znao da je krater dobio ime po Jezeru u BiH.
Predpostavljam da se radi o Jezeru gdje je porodiliste u Sarajevu.
Vjerovatno u cast zrtvama koje su pale kad je 1992. isto granatirano i zapaljeno od strane JNA.
Inace, jos jedna zanimljivost - tu sam se JA rodio :)

 Ne.

 

https://www.klix.ba/vijesti/bih/slijetanje-nasa-inog-rovera-na-mars-ce-se-prenositi-u-opcini-jezero-po-kojoj-je-i-nazvan-krater/210216047

Pratim ovaj prenos u živo jedino što sam vidio što grad Jajce u BiH povezuje sa ovom misijom jeste "Jezero Crater". Valjda Jezero na hrvatskom (ili bosanskom) znači Lake... pa su valjda su taj krater umjesto Lake Crater nazvali Jezero Crater.

 

Prijenos im je die katastorfen, samo ovaj NASA logo se lijepo vrti, ostalo sve nešto malo malo pa trza, ili more jedno ovih kockica..

Ali opet hvala Bugu što me je podsjetio inače bi ovu vijest i prijenos uživo "profulao" :-D 

 dosta toponima u tom području na Marsu nose nazive iz ovih prostora imaš i Neretva i Save i još neke druge.

A što sam ja ovdje napisao: Uživo od 20h: "Sedam minuta straha" slijetanja NAS (Komentari članaka na Bug.hr) @ Bug.hr Forum ;-)
 

12 godina
offline
Uživo od 20h: "Sedam minuta straha" slijetanja NAS

Za ove koje zanima, krater je dobio ime po optini Jezero, između Mrkonjić Grada i Šipova. Čak je i načelnica oraganizovala prenos uživo slijetanja. Živim nadomak od te opštine pa znam. Nasa je čak poslala pismo načelnici. 

Darko
 
1 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Uživo od 20h: "Sedam minuta straha" slijetanja
DarkoKwon kaže...

Za ove koje zanima, krater je dobio ime po optini Jezero, između Mrkonjić Grada i Šipova. Čak je i načelnica oraganizovala prenos uživo slijetanja. Živim nadomak od te opštine pa znam. Nasa je čak poslala pismo načelnici. 

 Svaka cas! To je velika stvar za BiH

3 godine
offline
Uživo od 20h: "Sedam minuta straha" slijetanja NAS

Ja se nadam da će pronaći na marsu život kao i prošli puta 


 
  694114main_Watkins-2-pia16204_full.jpg (3926×2218) (nasa.gov)

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.2.2021 11:41 (kuri1122).
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Uživo od 20h: "Sedam minuta straha" slijetanja
Sevdalija kaže...

Hvala za link, mada mi je ovo nidjeveze... 

Jazuk, na trenutak se osjetih bitan. 

 

 jebeš planet koji Bosne nema 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
6 godina
offline
Re: Uživo od 20h: "Sedam minuta straha" slijetanja
bilo bi u redu da makar neka planina na Marsu nosi ime
Dr.Franjo Tuđman
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
4 godine
offline
Uživo od 20h: "Sedam minuta straha" slijetanja NAS

mars, jučer navečer

 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Uživo od 20h: "Sedam minuta straha" slijetanja NAS

Ovakve vijesti mene usrećuju i od lošeg dana naprave nešto pozitivno

Bravo na uspješnom slijetanju,inaće na rover su prikačena tri chipa sa  imenima  desetak milijuna zemljana !

waaagh ;
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Uživo od 20h: "Sedam minuta straha" slijetanja NAS

Metar dva iznad površine Marsa.

 

 

 
6 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Uživo od 20h: "Sedam minuta straha" slijetanja
Dead kaže...

Fantastično ostvarenje.

 Baš se i ja mislim kako ljudi uopće nisu svjesni koliko je ovo bila kompleksna operacija. Jasno mi je da su sve te scenarije oni prošli stotine puta, ali svejedno kad raketa krene na put onda je to druga priča i jedna sitnica može sve uništiti. Genijalno, naježio sam se jučer gledajući odnosno čekajući sletanje.

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Uživo od 20h: "Sedam minuta straha" slijetanja NAS

Naselimo tamo prve ljude, razviju se, i na kraju napadnu planet Zemlju radi resursa i boljeg života i pobiju skoro sve Zemljane. Znamo da su ljudi kao vrsta ratoborni. I dan danas se vode ratovi među državama, a gdje neće među planetima.

Idi i radi nešto korisno!
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Uživo od 20h: "Sedam minuta straha" slijetanja NAS

Odličan video o tome kako funkcionira ovaj rover:

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Uživo od 20h: "Sedam minuta straha" slijetanja NAS

Ko je režiser?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Uživo od 20h: "Sedam minuta straha" slijetanja
ludizao kaže...

Evo i prva fotka u boji, nešto više rezolucije od prethodnih 

to je ista ona fotka sa pocetka samo bez zastitnog filtra.

BlueMax kaže...

Ko je režiser?

uwe boll, sad ce doom3 izac iz zemlje

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2021 9:30 (nixass).
Moj PC  
6 0 hvala 1
15 godina
offline
Uživo od 20h: "Sedam minuta straha" slijetanja NAS

Preporuka za film.. najjači svih vremena vezano za Mars: Total Recall (1990) - IMDb od našeg susjeda Arnia.

Inače Miro moram pohvaliti prijenos BFS-a koji je, ne svjetlostnim godinama nego, iz druge paralelne dimenzije za par kopalja ispred prijenosa koji je NASA imala.
Te ona voditeljica iz Control Centra.. znači slika je kao da je netko 360p upscalirao na 720p.. Profi ili "profi" canoni koji su snimali unutar ne znam da li je i 5% pogodio auto fokus... non stop neka pucanja veze i sl.

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Uživo od 20h: "Sedam minuta straha" slijetanja
ludizao kaže...
nixass kaže...

Evo i prva fotka u boji, nešto više rezolucije od prethodnih 

to je ista ona fotka sa pocetka samo bez zastitnog filtra.

 

Nije ista fotka. Kadar je isti. 

je, imas pravo.

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Uživo od 20h: "Sedam minuta straha" slijetanja
dado008 kaže...

zašto se govori da je ovo prvi put sa mikrofoni šalju na Mars?

pa zar nije InSight imao mikrofon? jer je napravio snimku vjetra.

ili ta snimka vjetra je napravljena preko vibracija, a ne preko mikrofona?

InSight detektira vibracije, postoji i instrument osjetljiv na tlak zraka no ni on nije predviđen za hvatanje zvuka - bar ne onog za ljudsko uho.

Snimke koje postoje su modificirane tako da se mogu čuti ljudskim uhom.

Svemir.
5 godina
offline
Re: Uživo od 20h: "Sedam minuta straha" slijetanja
PaleRider kaže...
dado008 kaže...

zašto se govori da je ovo prvi put sa mikrofoni šalju na Mars?

pa zar nije InSight imao mikrofon? jer je napravio snimku vjetra.

ili ta snimka vjetra je napravljena preko vibracija, a ne preko mikrofona?

InSight detektira vibracije, postoji i instrument osjetljiv na tlak zraka no ni on nije predviđen za hvatanje zvuka - bar ne onog za ljudsko uho.

Snimke koje postoje su modificirane tako da se mogu čuti ljudskim uhom.

 Zar nije zvuk zapravo vibracije zraka koje može uhvatiti ljudsko uho?
A je, ima možda malo pretjerano ushićenja u pogledu ove misije.
Inače, to je maslo Trumpove fosino-nuklernom industrijom korumpirane administracije da skrene pažnju preusmjeravanjem NASAinih investicija sa istraživanja geoznanosti na istraživanja svemira. E sad, zašto je to tako, i šta si vi mislite da je u ovom trenutku važnije: jel na Marsu prije 4 mlrd godina bilo života - ili - jel će za 20-30 ovaj zemaljski nestat zbog šačice staraca koji mogu živjet u nezamislivom blagostanju još 10?

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2021 19:25 (Al Crane).
16 godina
offline
Re: Uživo od 20h: "Sedam minuta straha" slijetanja
Al Crane kaže...

 Zar nije zvuk zapravo vibracije zraka koje može uhvatiti ljudsko uho?

 Pa jest, iako ne može uhvatiti sve frekvencije. Ono što sam htio reći je da nema klasičnog mikrofona koji bi snimio zvuk onako kako bi ga ljudsko uho čulo.

 

Svemir.
12 godina
neaktivan
offline
Uživo od 20h: "Sedam minuta straha" slijetanja NAS

Vau 

 

 
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Uživo od 20h: "Sedam minuta straha" slijetanja NAS


I ovdje je super animacija amarsiranja fazu po fazu ili u realnom vremenu, počevši iz Marsove orbite:
https://mars.nasa.gov/mars2020/timeline/landing/entry-descent-landing/

samo mi nije jasno kud je odlepršao onaj roverov noseći modul, zar su ga hitili samo tako nakon tolikog puta?

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Uživo od 20h: "Sedam minuta straha" slijetanja
Al Crane kaže...


I ovdje je super animacija amarsiranja fazu po fazu ili u realnom vremenu, počevši iz Marsove orbite:
https://mars.nasa.gov/mars2020/timeline/landing/entry-descent-landing/

samo mi nije jasno kud je odlepršao onaj roverov noseći modul, zar su ga hitili samo tako nakon tolikog puta?

odleprsao je negdje u stranu i crashao se, inace bi postojala solidna sansa da se crasha u rover, a to ne bi bilo pozeljno :D

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice