Uz pomoć umjetne inteligencije podučili robota da

poruka: 18
|
čitano: 4.966
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Uz pomoć umjetne inteligencije podučili robota da ".
15 godina
offline
Uz pomoć umjetne inteligencije podučili robota da

mišljenja sam te stava kako je oponašanje ljudskog lika (i nedajbože djela) u robotizaciji manifestacija nepatvorenog kretenizma. robote bi valjalo stvarati (i oblikovati) prema svrsi (mahom strojna zamjena za ponavljaljuće postupke). nigdje u tome ne vidim ikavu potrebu za izražavanjem emocija ili oponašaljem ljudi. da, vrijedi i za seks-naprave. u osnovi, to je sprječavanje nevolje u korijenu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 0 hvala 1
5 godina
offline
Uz pomoć umjetne inteligencije podučili robota da

Slažem se. Koji je smisao raditi robote na dvije noge (osim sex robota)? To me smeta pogotovo u sf filmovima. Napraviš vojnog robota u stilu pauka, dodaš mu zvuk predatora = pune gaće.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Uz pomoć umjetne inteligencije podučili robota
Ajar kaže...

mišljenja sam te stava kako je oponašanje ljudskog lika (i nedajbože djela) u robotizaciji manifestacija nepatvorenog kretenizma. robote bi valjalo stvarati (i oblikovati) prema svrsi (mahom strojna zamjena za ponavljaljuće postupke). nigdje u tome ne vidim ikavu potrebu za izražavanjem emocija ili oponašaljem ljudi. da, vrijedi i za seks-naprave. u osnovi, to je sprječavanje nevolje u korijenu. 

 Drito u sridu!

Truth in engineering.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Uz pomoć umjetne inteligencije podučili robota

Eventualno za nursing robote koji pokušavaju imitirati socijalnu interakciju...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
online
Re: Uz pomoć umjetne inteligencije podučili robota
Ajar kaže...

mišljenja sam te stava kako je oponašanje ljudskog lika (i nedajbože djela) u robotizaciji manifestacija nepatvorenog kretenizma. robote bi valjalo stvarati (i oblikovati) prema svrsi (mahom strojna zamjena za ponavljaljuće postupke). nigdje u tome ne vidim ikavu potrebu za izražavanjem emocija ili oponašaljem ljudi. da, vrijedi i za seks-naprave. u osnovi, to je sprječavanje nevolje u korijenu. 

 Imao sam prilike duže razgovarati sa poznatim profesorom robotike Henrik Scharfe-om i zanimalo me upravo koja je poanta maskiranja robota i on je rekao da misli da bi ih ljudi lakše prihvatili kad bi se ponašali više kao ljudi jer kao mnogi ljudi ne vole imati interakciju s nečime za što znaju da je neživo. Onda sam ga pitao gdje vidi svakodnevnu upotrebu takvih robota pa mi je objasnio da ih vidi kao buduće dijelove obitelji koji nikad neće napustiti obitelj, kao drage osobe koje su uvijek uz tebe od tvog rođenja do smrti i koje se brinu za tebe. Nisam se složio s njime, rekao sam mu da upravo jer volim tehnologiju ne želim biti doveden u zabludu da razgovaram s robotom i da bih bio ljut kad bih doznao da je s druge strane robot koji izgleda kao čovjek a ne stvarni čovjek a za to da robot postane dio obitelji nismo stigli raspravit jer mu je očito počelo ići na ku*ac što se ne slažem s njime jer mi ta njegova želja da roboti budu dio obitelji djeluje na neku traumu da se osoba ne može pomiriti sa smrtnošću svojih bližnjih i strahom od samoće

16 godina
offline
Uz pomoć umjetne inteligencije podučili robota da

Kad će trebati neko brinuti se za naše starije jer mi već sada nemamo vremena onda će tu doći roboti. Pa kad mi dođemo u godine i djeca nas odje** zbog istog razloga nedostatka vremena, onda će nam robot ljudskog oblika brisat dupe i bit ćemo sretni da ga imamo.

A do tada ćemo glumiti i pisati fore na forumima kako su isti nepotrebni.

 

Bio je mobilni telefon nepotreban i nitko nije vidio svrhu u njemu 1989. godine i onda smo se vratili u stvarnost 2021.godine i gle svi imamo mobilne telefone. Internet je bespotreban 1992.godina, električni auti su glupost 2010.godina, rakete od Muska koje se same vrate su Sci-Fi priča 2010.g., dron na Marsu je san snova kad ono gle - 2021.godina i imamo to sve, nastavite niz....

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2021 9:31 (makopos).
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Uz pomoć umjetne inteligencije podučili robota da

ha vidiš, ja sam recimo za to da ljudi žive kraće i kvalitetnije a ne da dolazi do toga da im netko drugi treba brisat dupe.

Svemir.
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Uz pomoć umjetne inteligencije podučili robota
PaleRider kaže...

ha vidiš, ja sam recimo za to da ljudi žive kraće i kvalitetnije a ne da dolazi do toga da im netko drugi treba brisat dupe.

 LOL :) onda po tvom modelu ne bi postojali starački domovi, uputa roditeljima od djece: čim ostariš crkni da ne brinemo dalje.

Re: Uz pomoć umjetne inteligencije podučili robota
StonedAssassin kaže...

Slažem se. Koji je smisao raditi robote na dvije noge (osim sex robota)? To me smeta pogotovo u sf filmovima. Napraviš vojnog robota u stilu pauka, dodaš mu zvuk predatora = pune gaće.

 

što će robotu za sex noge?

 

5 godina
offline
Uz pomoć umjetne inteligencije podučili robota da

Estetike radi. Naravno bit će i s-budget modela.

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Uz pomoć umjetne inteligencije podučili robota
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
StonedAssassin kaže...

Slažem se. Koji je smisao raditi robote na dvije noge (osim sex robota)? To me smeta pogotovo u sf filmovima. Napraviš vojnog robota u stilu pauka, dodaš mu zvuk predatora = pune gaće.

 

što će robotu za sex noge?

 

 

Odrastao čovjek.

Na Internetu.

U 21. stoljeću.

Ovo pitanje?!

 

16 godina
moderator
offline
Re: Uz pomoć umjetne inteligencije podučili robota
Ajar kaže...

mišljenja sam te stava kako je oponašanje ljudskog lika (i nedajbože djela) u robotizaciji manifestacija nepatvorenog kretenizma. robote bi valjalo stvarati (i oblikovati) prema svrsi (mahom strojna zamjena za ponavljaljuće postupke). nigdje u tome ne vidim ikavu potrebu za izražavanjem emocija ili oponašaljem ljudi. da, vrijedi i za seks-naprave. u osnovi, to je sprječavanje nevolje u korijenu. 

 

 

Ima dobar film Robot i Frank s Frankom Langellom (jako dobar glumac, usput) koji se bavi tim odnosom ljudi i robota u kontekstu starenja i naših emocionalnih projekcija u neživa/nesvjesna bića (robote).

 

Pokojni Željko Malnar je za svoj terenac rekao da ga voli iako je svjestan da ovaj njega ne voli jer ne može, ali mi ljudi smo u stanju emocionalno se vezati uz predmete bez problema i pripisati im, makar nesvjesno, emocionalnu i svjesnu agenciju, pogotovu kada su oni napravljeni tako da nam odgovaraju i čine život lakšim. Zato jer smo društvena bića i mozgovi su nam takvi da tražimo prepoznatljive šablone svjesnog drugoga u svemu.

 

Ovdje u tekstu je jako važan dio o zrcaljenju ekspresija.

 

Ljudi imaju, naime, posebnu vrstu neurona koji se zovu zrcalni neuroni i koji su zaduženi za prepoznavanje i zrcaljenje emocija drugih ljudi u međusobnoj komunikaciji što većina drugih životinja nema.

 

Ukratko - uz svoje kućne robote ili robote njegovatelje (kad i ako ih bude) sigurno ćemo se emocionalno vezivati jer nam je to u prirodi, a ovaj dio s imitiranjem facijalnih ekspresija je logičan nastavak istraživanja kakvi bi trebali biti osobni roboti, dakle ne oni koji vare automobilske šasije ili kopaju tunele.

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2021 13:39 (Drago).
6 godina
offline
Re: Uz pomoć umjetne inteligencije podučili robota
Roboti su budući PSI... Odani do kraja a mogu toga puno više... Za razliku od homo sapiens...

Nama bi bilo bolje da u saboru imamo 151 robota
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Uz pomoć umjetne inteligencije podučili robota

I dalje odrastao čovjek u 21. stoljeću pita: Zašto bi roboti trebali sličiti ljudima? Stvaraš si probleme u samom startu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2021 15:05 (StonedAssassin).
14 godina
offline
Re: Uz pomoć umjetne inteligencije podučili robota
R Danil! Napokon! 😀
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Uz pomoć umjetne inteligencije podučili robota
Drago kaže...

 

 

Ima dobar film Robot i Frank s Frankom Langellom (jako dobar glumac, usput) koji se bavi tim odnosom ljudi i robota u kontekstu starenja i naših emocionalnih projekcija u neživa/nesvjesna bića (robote).

 

Pokojni Željko Malnar je za svoj terenac rekao da ga voli iako je svjestan da ovaj njega ne voli jer ne može, ali mi ljudi smo u stanju emocionalno se vezati uz predmete bez problema i pripisati im, makar nesvjesno, emocionalnu i svjesnu agenciju, pogotovu kada su oni napravljeni tako da nam odgovaraju i čine život lakšim. Zato jer smo društvena bića i mozgovi su nam takvi da tražimo prepoznatljive šablone svjesnog drugoga u svemu.

 

Ovdje u tekstu je jako važan dio o zrcaljenju ekspresija.

 

Ljudi imaju, naime, posebnu vrstu neurona koji se zovu zrcalni neuroni i koji su zaduženi za prepoznavanje i zrcaljenje emocija drugih ljudi u međusobnoj komunikaciji što većina drugih životinja nema.

 

Ukratko - uz svoje kućne robote ili robote njegovatelje (kad i ako ih bude) sigurno ćemo se emocionalno vezivati jer nam je to u prirodi, a ovaj dio s imitiranjem facijalnih ekspresija je logičan nastavak istraživanja kakvi bi trebali biti osobni roboti, dakle ne oni koji vare automobilske šasije ili kopaju tunele.

 

 pa o tome sam i pisao - depersonaliziranjem spriječiti emocionalno vezivanje (koliko se može). lakše se riješim auta/frižidera/čegaveć nego psa ili mačke. roboti više kao u star wars (=utilitarni) a bitno manje od date u star treku (gdje inače robota zapravo i nema). po svaku cijenu spriječiti (upozoravajuću) situaciju iz filma ai. je, dobar je frank langella. opako podcijenjen. i film je ok. jednako upozorujući. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2021 20:44 (Ajar).
11 godina
offline
Re: Uz pomoć umjetne inteligencije podučili robota
StonedAssassin kaže...

I dalje odrastao čovjek u 21. stoljeću pita: Zašto bi roboti trebali sličiti ljudima? Stvaraš si probleme u samom startu.

 

Ono je bila šala.

Nešto što ljudi razumiju, roboti ne.

2 godine
offline
Re: Uz pomoć umjetne inteligencije podučili robota
Zanimljivo koliko je potrebno truda ,inteligencije, skupe opreme da bi imitirali dio nečega što je u prirodi nastalo bez uporabe ikakve inteligencije. A robot, koliko god bio kompleksan, još je jako daleko od mogućnosti koje ima naše tijelo, na makro razini, a pogotovo gledajući kompleksnost na mikro razini, staničnoj razini.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice