U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signala i

poruka: 92
|
čitano: 16.470
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signala i ".
5 godina
protjeran
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal
@ zaboravni12

Eh, da je baba deda imala bi pišu (antena je na vrh pušnice visoke cca 6-7 metara i dodatno nataknuta na cijev od još barem 3-4 metra... drugim riječima nedohvatljivo trapavom amateru kao što sam ja).
Ali hvala na savjetu :)
Pis on ju :P
13 godina
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal
bunker kaže...

Za cca 1000 kn se da naći već i smart TV sa Androidom ( hisense, Vivax...) po akcijama ( Emmezeta, Elipso...), i za nezahtjevne korisnike je to odličan izbor za male pare.... Na taj android ruknut kodija i piči...

 Usrećit češ se sa tim Androidom. On ne radi kao treba niti na TV-ima od 10000 kuna, a ne od 1000.

7 godina
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal

Stipest , hisense dela odlično već desetak dana, a Vivax već mjesecima šljaka također odlično.

Govorimo o televizorima ranga 700 do 1200 kn, i kodi na tim njihovim Androidima neradi ništa lošije niti gore nego kaj radi na većini ostalih uređaja.

11 godina
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal
Kako saznati da li tv podržava taj signal?
Imam samsung le32c530... Nemam gdje isprobat prije nego što ga odnesem baki na selo jer njezin je crt...
Guglao sam naravno i piše da ima dvb-t2 pa negdje i oznaka S2 ali nigdje baš nisam vidio da piše hevc...
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal
@ Klipson

Probaj prebaciti lokaciju na Njemačka i pretraži ponovno kanale. Ako tv nije stariji od 2014-e i ako ima T2 (a kažeš da ima), ovaj bi trik mogao pomoći.
Pis on ju :P
11 godina
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal
BMT kaže...
kbenzema kaže...
Konačno jedna dobra vijest jer više neću imat pristup hrt-u. A ako to znači da neću moći gledat niti rtl niti novu, vijest je još bolja. Nešto pozitivno u ove depresivne dane.

 A nećeš morati plaćati ni TV-pretplatu jer ništa što nije IPTV ili DVB-T2 ili DVB-S ili DVB-C prijemnik nije podložno plaćanju pretplate.

 Prema Zakonu o Hrvatskoj radioteleviziji, pristojbu mora plaćati svatko tko posjeduje uređaj za prijam radijskog ili audiovizualnog programa, kao što su radio, TV, kompjuter, prijenosno računala (laptop), auto radio, mobitel, tablet i slično. 

Ono što mnogi ne znaju, odnosno brkaju, jest i to da HRT pristojba nije pretplata na televizor ili radio, nego državni porez na korištenje radio i TV signala. Ubire ga i raspodjeljuje HRT, kao javna državna ustanova.

3 godine
protjeran
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal
Pancho2012 kaže...
BMT kaže...
kbenzema kaže...
Konačno jedna dobra vijest jer više neću imat pristup hrt-u. A ako to znači da neću moći gledat niti rtl niti novu, vijest je još bolja. Nešto pozitivno u ove depresivne dane.

 A nećeš morati plaćati ni TV-pretplatu jer ništa što nije IPTV ili DVB-T2 ili DVB-S ili DVB-C prijemnik nije podložno plaćanju pretplate.

 Prema Zakonu o Hrvatskoj radioteleviziji, pristojbu mora plaćati svatko tko posjeduje uređaj za prijam radijskog ili audiovizualnog programa, kao što su radio, TV, kompjuter, prijenosno računala (laptop), auto radio, mobitel, tablet i slično. 

Ono što mnogi ne znaju, odnosno brkaju, jest i to da HRT pristojba nije pretplata na televizor ili radio, nego državni porez na korištenje radio i TV signala. Ubire ga i raspodjeljuje HRT, kao javna državna ustanova.

 Prije dvije godine u javnosti se pojavio dokument s plaćama svih honorarnih zaposlenika HRT-a, prema kojem je Filipović u 2016. za vođenje “Potjere” zaradio 680 tisuća kuna. S televizijom je također imao još dva ugovora: jedan od 90 tisuća kuna za idejna rješenja i skečeve te drugi od 120 tisuća kuna za uloge u drugim emisijama HRT-a. Dakle mjesečna plaća od preko 74.000 kuna javnog novca. Pa nek starci s mirovinom od 1000 kuna i dalje uplaćuju, jer HRT "dobro" raspodjeljuje taj novac!

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2020 15:15 (nekinik).
7 godina
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal

Nekinik , imaš kakvi prijedlog za penziće, ili općenito za pučanstvo RH ??

3 godine
protjeran
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal
bunker kaže...

Nekinik , imaš kakvi prijedlog za penziće, ili općenito za pučanstvo RH ??

 Najidealnije bi bilo ukinuti pretplatu, pa nek plaćaju s novcem koji zarade (od reklama) koliko žele i koga žele. Drugo bi bilo neka inicijativa da se osobe s manjim primanjima oslobodi plaćanja pretplate. Treće bi bilo da se stvori kritična masa koja neće više plaćati (putem društvenih mreža), pa da vidim kako će tužiti stotine tisuća ljudi na sudu - nikako. Četvrta i najbolja mogućnost je da plaćaju samo oni koji gledaju, što postoji u nekim zemljama - kodiran signal i kartica pa nek prave kvalitetan program i ljudi će plaćati.

5 godina
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal
Antiseptik kaže...
@ Klipson

Probaj prebaciti lokaciju na Njemačka i pretraži ponovno kanale. Ako tv nije stariji od 2014-e i ako ima T2 (a kažeš da ima), ovaj bi trik mogao pomoći.

 

Taj C530 je iz 2010-te koliko ja znam dakle ništ od HEVC-a. Prvi samsung 32" a da ima T2 HEVC tuner je UE32J5502/5572 iz 2015.

5 godina
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal
nekinik kaže...
bunker kaže...

Nekinik , imaš kakvi prijedlog za penziće, ili općenito za pučanstvo RH ??

 Najidealnije bi bilo ukinuti pretplatu, pa nek plaćaju s novcem koji zarade (od reklama) koliko žele i koga žele. Drugo bi bilo neka inicijativa da se osobe s manjim primanjima oslobodi plaćanja pretplate. Treće bi bilo da se stvori kritična masa koja neće više plaćati (putem društvenih mreža), pa da vidim kako će tužiti stotine tisuća ljudi na sudu - nikako. Četvrta i najbolja mogućnost je da plaćaju samo oni koji gledaju, što postoji u nekim zemljama - kodiran signal i kartica pa nek prave kvalitetan program i ljudi će plaćati.

 

Ne treba komplicirati, nek se uvede financiranje iz proračuna i stvar je riješena. Nizozemska, Mađarska, Danska i još neke države su tako riješile stvar. Toliko i toliko kn iz proračuna i nema muljanja kao do sada

7 godina
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal

Nekinik , sve si ti to lijepo zamislio, ali imaš li poruku za pučanstvo kako to provesti ??

Znamo da je hrt pretplata zasnovana na zakonu koji propisuje taj namet kućanstvu koje posjeduje bilo koji uređaj kojim se može hvatati signal službenih hrt kanala. Znači, čak nije bitno da li ti gledaš te kanale, nije čak niti bitno da li si ikada upalio taj TV, mobitel, autoradio, porez ide po principu da u kućanstvu postoji uređaj kojim se može gledati
/slušati hrt...

E sad, kada smo utvrdili da je to obveza propisana zakonom, ja te pitam imaš li kakvi savjet oko toga ??

Neke od ideja koje si navodio podrazumijevaju promjenu zakona. Budeš ti poduzeo na svoju kičmu inicijativu za promjenu zakona ??

Neke od ideja podrazumijevaju kršenje zakona, pa budeš li ti onda potpisao ovršnu izjavu da ćeš nadoknaditi troškove osobama koje te poslušaju pa nadrapaju ? Misliš da je državi problem uz 300 000 ovršnih postupaka pokrenuti još 100 000 novih i polako ih sprovoditi sljedećih 20 godina ? Čim kasnija bu naplata to bu netko naplatio veće kamate... E pa kad već spominješ kršenje zakona, onda si valjda spreman i snositi moguće posljedice i nadoknaditi štetu osobama koje te poslušaju...??
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2020 15:47 (bunker).
3 godine
protjeran
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal
bunker kaže...

Nekinik , sve si ti to lijepo zamislio, ali imaš li poruku za pučanstvo kako to provesti ??

Znamo da je hrt pretplata zasnovana na zakonu koji propisuje taj namet kućanstvu koje posjeduje bilo koji uređaj kojim se može hvatati signal službenih hrt kanala. Znači, čak nije bitno da li ti gledaš te kanale, nije čak niti bitno da li si ikada upalio taj TV, mobitel, autoradio, porez ide po principu da u kućanstvu postoji uređaj kojim se može gledati
/slušati hrt...

E sad, kada smo utvrdili da je to obveza propisana zakonom, ja te pitam imaš li kakvi savjet oko toga ??

Neke od ideja koje si navodio podrazumijevaju promjenu zakona. Budeš ti poduzeo na svoju kičmu inicijativu za promjenu zakona ??

Neke od ideja podrazumijevaju kršenje zakona, pa budeš li ti onda potpisao ovršnu izjavu da ćeš nadoknaditi troškove osobama koje te poslušaju pa nadrapaju ? Misliš da je državi problem uz 300 000 ovršnih postupaka pokrenuti još 100 000 novih i polako ih sprovoditi sljedećih 20 godina ? Čim kasnija bu naplata to bu netko naplatio veće kamate... E pa kad već spominješ kršenje zakona, onda si valjda spreman i snositi moguće posljedice i nadoknaditi štetu osobama koje te poslušaju...??

 

 Da, problem je!

 

Veće kršenje zakona je ilegalna gradnja, pa misliš da su srušili stotine tisuća ilegalno sagrađenih objekata? Srušili su nasumice nekoliko uz naplaćenu kaznu i troškove rušenja (nisu uzimali u obzir ni socijalni status). Ostatak su lijepo legalizirali za sitan novac, bez ikakve kazne. Među njima i jako imućnim ljudima. Tako bi bilo i s ovim, ujeo vuk magarca.

 

Da, ja sve snosim ne brini. Samo mi se javi na pvt.

 

Edit: Da si bilo koga od stotina tisuća vlasnika objekata bez dozvole anonimno tužio SVAKI BI DOBIO odmah rješenje o rušenju objekta u roku od 2 tjedna ili će doći i srušiti ga drugi a on će platiti troškove rušenja. I misliš da su ljudi poštivali zakon i rušili kuće? Oni naivni su potrošili ogroman novac i platili kaznu i skupu dozvolu. Najpametniji su poderali rješenje i nasmijali se - a onda im je država dala dozvolu badava i tamo gdje ju inače nikada ne bi mogli dobiti.Tko je bio insider on je gradio kao lud po obali u to doba. Sada je bogataš. I ti pričaš o nekakvim zakonima.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2020 16:22 (nekinik).
7 godina
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal

Nekinik , deseci tisuća ljudi svakodnevno vozi automobile bez da koriste sigurnosni pojas, ali usprkos tome par stotina njih svaki dan plati kaznu za taj prekršaj.

Znači, ti to ovako javno pozivaš na masovno nepoštivanje zakona i pravdaš to primjerima masovnih kršenja zakona ?? Mogao bi se uskoro iznenaditi , ali dobro, za svoj revolucionarni put si valjda spreman i malo zatvora otrpiti, trajno narušiti zdravlje očajnom higijenom i uvjetima i hranom u zatvorima... 👍
3 godine
protjeran
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal
bunker kaže...

Nekinik , deseci tisuća ljudi svakodnevno vozi automobile bez da koriste sigurnosni pojas, ali usprkos tome par stotina njih svaki dan plati kaznu za taj prekršaj.

Znači, ti to ovako javno pozivaš na masovno nepoštivanje zakona i pravdaš to primjerima masovnih kršenja zakona ?? Mogao bi se uskoro iznenaditi , ali dobro, za svoj revolucionarni put si valjda spreman i malo zatvora otrpiti, trajno narušiti zdravlje očajnom higijenom i uvjetima i hranom u zatvorima... 👍

 Ne kaki, obrati se Tariku Filipoviću 😂

7 godina
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal

Nekinik , kaj da i njemu linkamo to kaj ga spominješ pa da te i on tužbom pita za zdravlje ?? 🏁
3 godine
protjeran
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal
bunker kaže...

Nekinik , kaj da i njemu linkamo to kaj ga spominješ pa da te i on tužbom pita za zdravlje ?? 🏁

 Ti dakle misliš da je ok da umirovljenici plaćaju od svojih malih mirovina da bi Tarik imao plaću preko 74.000 kuna? Ne znam šta si inače se toliko usprdio.

7 godina
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal

Nekinik , ti si taj koji je počeo davati savjete kaj bi sve trebalo učiniti, a ja sam te samo pitao kaj predlažeš a da bi se provelo to kaj si naveo da bi trebalo poduzeti...

Za promjenu zakona baš i nisi pokazao volju da odradiš sve kaj treba da bi se pokrenuo postupak izmjene ili ukidanja nekog zakona, a tvoje pozive na kršenje zakona pravdaš dosada poznatim primjerima kršenja zakona. I onda buš se čudio ko pura dreku policijskom Fordu kad dođe po tebe da malo pojasniš dorhu taj poziv na masovne nerede...

Svi mi znamo da ima puno velikih plaća, i da ima puno malih mirovina, a moje pitanje je opet isto: imaš kakve realne provedive prijedloge ili je vrhunac tvoje revolucionarne djelatnosti forumsko pozivanje da netko drugi podmetne kičmu i odradi ono kaj ti misliš da bi trebalo ?! Valjda si svoje zamisli spreman i provesti u djelo...

3 godine
protjeran
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal
bunker kaže...

Nekinik , ti si taj koji je počeo davati savjete kaj bi sve trebalo učiniti, a ja sam te samo pitao kaj predlažeš a da bi se provelo to kaj si naveo da bi trebalo poduzeti...

Za promjenu zakona baš i nisi pokazao volju da odradiš sve kaj treba da bi se pokrenuo postupak izmjene ili ukidanja nekog zakona, a tvoje pozive na kršenje zakona pravdaš dosada poznatim primjerima kršenja zakona. I onda buš se čudio ko pura dreku policijskom Fordu kad dođe po tebe da malo pojasniš dorhu taj poziv na masovne nerede...

Svi mi znamo da ima puno velikih plaća, i da ima puno malih mirovina, a moje pitanje je opet isto: imaš kakve realne provedive prijedloge ili je vrhunac tvoje revolucionarne djelatnosti forumsko pozivanje da netko drugi podmetne kičmu i odradi ono kaj ti misliš da bi trebalo ?! Valjda si svoje zamisli spreman i provesti u djelo...

 Nego jesi ti linkao Tariku da ga spominjem 😂😂😂? Šta se on kao javna ličnost koja zarađuje javni (naš) novac ne smije spominjati? Što nije tužio sve one silne novine koje su objavile taj podatak, imao je godinu i pol da to uradi.

5 godina
offline
U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signala i

Ima li na Android boxu  na You Tube reklama? Tj imali Android box adblocker?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal
Pancho2012 kaže...
BMT kaže...
kbenzema kaže...
Konačno jedna dobra vijest jer više neću imat pristup hrt-u. A ako to znači da neću moći gledat niti rtl niti novu, vijest je još bolja. Nešto pozitivno u ove depresivne dane.

 A nećeš morati plaćati ni TV-pretplatu jer ništa što nije IPTV ili DVB-T2 ili DVB-S ili DVB-C prijemnik nije podložno plaćanju pretplate.

 Prema Zakonu o Hrvatskoj radioteleviziji, pristojbu mora plaćati svatko tko posjeduje uređaj za prijam radijskog ili audiovizualnog programa, kao što su radio, TV, kompjuter, prijenosno računala (laptop), auto radio, mobitel, tablet i slično. 

Ono što mnogi ne znaju, odnosno brkaju, jest i to da HRT pristojba nije pretplata na televizor ili radio, nego državni porez na korištenje radio i TV signala. Ubire ga i raspodjeljuje HRT, kao javna državna ustanova.

Ja govorim upravo o njegovom televizoru. Takav televizor prestat će biti uređaj za prijem audiovizualnog programa jer ga, je li, neće moći primati. U principu, nije televizor nikad uređaj za prijam audiovizualnog programa nego je to jedan njegov dio koji se zove prijemnik. S obzirom da njegov televizor (i ne samo njegov) nema prijemnik, odnosno nema odgovarajući prijemnik, onda je on prema zakonu isto što i monitor.

7 godina
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal

BMT , u teoriji DA, taj konkretan stari TV više tehnički neće moći reproducirati hrt TV/radio i samim time prestaje biti osnova za plaćanje pretplate.

Ta osoba može zatražiti raskid ako u svom zajedničkom kućanstvu niti on niti drugi članovi tog zajedničkog kućanstva nemaju nijedan uređaj koji može primati hrt TV/radio signal . Znači nitko od njih nebi smio imati TV, laptop, desktop PC, mobitel, tablet, radio ili TV u automobilu, smart sat koji ima FM prijemnik...

7 godina
online
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal
Raoul-D kaže...

Ima li na Android boxu  na You Tube reklama? Tj imali Android box adblocker?

 Instaliraš si youtube youtube vanced i piči.

A za ostale reklame imaš hrpu adblockera, najjednostavniji je adguard.

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal
BMT kaže...
..S obzirom da njegov televizor (i ne samo njegov) nema prijemnik, odnosno nema odgovarajući prijemnik, onda je on prema zakonu isto što i monitor.

 -obrnuto, monitor i sve što može služiti reproduciranju multimedijalnih sadržaja je izjednačeno s prijemnicima, tj uopće sam prijemnik-tuner više nije kriterij, jer može to biti npr kabelska, iptv.. itd. Time je svako računalo, mobitel, tablet postao uređaj klase TV, dok je prijemnik sam za sebe sporedan, .. čak i nekompatibilan ili neispravan.. tj možeš imati pokvaren tv no to nije razlog raskida plaćanja pristojbe koja je u osnovi porez i plaćati se mora osim kad postoji razlog izuzeća.. a to više nije posjedovanje prijemnika nego bilo kojeg uređaja koji može prikazati sadržaj. -digitalizacija...

-druga stvar, osoba je nosioc obveze, ali se za domaćinstva plaća po domaćinstvu, tj sve osobe koje su članovi domaćinstva su time pokrivene pristojbom koju formalno plaća vlasnik (domaćinstva, ne pojedinog prijemnika .. jer ime na uplatinici je ime vlasnika domaćinstva, kao za druge kmunalije..). Ako imaš automobil s autoradiom, plaćaš, ako imaš mobitel, plaćaš.. ako ne gledaš tv plaćaš.. jer to nije pitanje gledaš li, nego porez-pristojba. Nije to tehnikalija pa ako nemaš tv uređaj ili prijemnik.. a više nije ni pokrivenost signala moguć kriterij, tj dok je to bio samo zemaljski-antenski, tad je konkretna osoba na nekoj lokaciji koja nije pokrivena mogla po toj osnovi tražiti ne plaćanje.. tj država mora osigurati pokrivenost (opet kao i ostale komunalije, struja-voda..) a pošto se danas isti program emitira i IPTVom, npr mobitel 2go... nije kriterij ni sam antenski prijem pa tako ni dvbt neovisno t1-t2, hevc itd. odnosno, kad je bila prva runda digitalizacije prije desetljeća tad su svi korisnici koji plaćaju pristojbu dobili vaučer-popust za kupnju uređaja, prvo riječka regija cca 500kn kasnije ostali nešto manje 150-200kn.. sad nema ništa osim akcije-reklame trgovina i operatera.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signala i

Ovom prilikom treba napomenuti da će nakon gašenja DVB-T odašiljača biti potrebno ponovo pretražiti televizijske programe na prijamniku kako bi se isti mogli nastaviti gledati u DVB-T2/h.265 HEVC sustavu. To će biti potrebno učiniti i u slučaju gdje korisnici već gledaju HD programe u novom sustavu jer će trenutačni televizijski kanali za odašiljanje biti zamijenjeni konačnim po završetku istovremenog rada DVB-T i DVB-T2 sustava na pojedinom odašiljaču.

 

Jel to znači da će "novi programi" biti smješteni na istim kanalima na kojima se trenutno nalaze "stari"?
Kako živimo gdje živimo, ne bi me začudilo da ne znači i da će "novi programi" biti smješteni na neke treće kanale pa da će većina stanovnika zgrada koje koriste zajednički antenski sustav ostati bez signala...

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal

Većinom će biti promjena jer se gornji dio spektra oslobađa za 5G, pa će programi biti premješteni na niže kanale.

 

Ono što mi je glupo jest to što mi na lokalnom repetitoru sad imamo dva MUX-a, a za HD je planiran samo M1, dok M2 nije u planu i za njega je potrebna jača antena usmjerena na dalje odašiljače. Kad se tek uvodio digitalni signal, imao sam problem i morao sam mijenjati kabel jer je lokalni signal u kabelu stvarao smetnje koje su prekidale prijem s udaljenog odašiljača.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
13 godina
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal
kipo kaže...

Ovom prilikom treba napomenuti da će nakon gašenja DVB-T odašiljača biti potrebno ponovo pretražiti televizijske programe na prijamniku kako bi se isti mogli nastaviti gledati u DVB-T2/h.265 HEVC sustavu. To će biti potrebno učiniti i u slučaju gdje korisnici već gledaju HD programe u novom sustavu jer će trenutačni televizijski kanali za odašiljanje biti zamijenjeni konačnim po završetku istovremenog rada DVB-T i DVB-T2 sustava na pojedinom odašiljaču.

Jel to znači da će "novi programi" biti smješteni na istim kanalima na kojima se trenutno nalaze "stari"?
Kako živimo gdje živimo, ne bi me začudilo da ne znači i da će "novi programi" biti smješteni na neke treće kanale pa da će većina stanovnika zgrada koje koriste zajednički antenski sustav ostati bez signala...

Ne. Pri kraju članka imaš tablicu sa trenutnim rasporedom MUX-eva po kanalima i budućim.

 

➡ https://oiv.hr/hr/vijesti/objave-za-javnost/prelazak-na-novi-dvb-t2-sustav-zapocinje-krajem-listopada-2020-godine/

MrBlc kaže...

Ono što mi je glupo jest to što mi na lokalnom repetitoru sad imamo dva MUX-a, a za HD je planiran samo M1, dok M2 nije u planu i za njega je potrebna jača antena usmjerena na dalje odašiljače. Kad se tek uvodio digitalni signal, imao sam problem i morao sam mijenjati kabel jer je lokalni signal u kabelu stvarao smetnje koje su prekidale prijem s udaljenog odašiljača.

Tako je uvijek bilo; ne prenose svi odašiljači sve TV kanale.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.10.2020 11:11 (Marko :D).
15 godina
odjavljen
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal

Znam da ne prenose, ali prije smo imali 4 odašiljača, pa prelaskom na DVB-T je to smanjeno na 1 (1 MUX), pa je onda naknadno dodan još jedan, pa sad prelaskom na DVB-T2 opet imamo samo 1. Ako se može primati iz udaljenih, bilo bi bolje da ovoga ugase da nam ne uzrokuje lokalne smetnje, a ako ima ljudi koji ne mogu primati iz niti jednog udaljenijeg odašiljača, nek izvole staviti 2 MUX-a, što je opet upola odašiljača nego smo prije imali.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal
ihush kaže...
BMT kaže...
..S obzirom da njegov televizor (i ne samo njegov) nema prijemnik, odnosno nema odgovarajući prijemnik, onda je on prema zakonu isto što i monitor.

 -obrnuto, monitor i sve što može služiti reproduciranju multimedijalnih sadržaja je izjednačeno s prijemnicima, tj uopće sam prijemnik-tuner više nije kriterij, jer može to biti npr kabelska, iptv.. itd. Time je svako računalo, mobitel, tablet postao uređaj klase TV, dok je prijemnik sam za sebe sporedan, .. čak i nekompatibilan ili neispravan.. tj možeš imati pokvaren tv no to nije razlog raskida plaćanja pristojbe koja je u osnovi porez i plaćati se mora osim kad postoji razlog izuzeća.. a to više nije posjedovanje prijemnika nego bilo kojeg uređaja koji može prikazati sadržaj. -digitalizacija...

-druga stvar, osoba je nosioc obveze, ali se za domaćinstva plaća po domaćinstvu, tj sve osobe koje su članovi domaćinstva su time pokrivene pristojbom koju formalno plaća vlasnik (domaćinstva, ne pojedinog prijemnika .. jer ime na uplatinici je ime vlasnika domaćinstva, kao za druge kmunalije..). Ako imaš automobil s autoradiom, plaćaš, ako imaš mobitel, plaćaš.. ako ne gledaš tv plaćaš.. jer to nije pitanje gledaš li, nego porez-pristojba. Nije to tehnikalija pa ako nemaš tv uređaj ili prijemnik.. a više nije ni pokrivenost signala moguć kriterij, tj dok je to bio samo zemaljski-antenski, tad je konkretna osoba na nekoj lokaciji koja nije pokrivena mogla po toj osnovi tražiti ne plaćanje.. tj država mora osigurati pokrivenost (opet kao i ostale komunalije, struja-voda..) a pošto se danas isti program emitira i IPTVom, npr mobitel 2go... nije kriterij ni sam antenski prijem pa tako ni dvbt neovisno t1-t2, hevc itd. odnosno, kad je bila prva runda digitalizacije prije desetljeća tad su svi korisnici koji plaćaju pristojbu dobili vaučer-popust za kupnju uređaja, prvo riječka regija cca 500kn kasnije ostali nešto manje 150-200kn.. sad nema ništa osim akcije-reklame trgovina i operatera.

Krenimo od drugoga. To je točno.

Vratimo se na prvo. To je netočno. Monitor ne služi reproduciranju sadržaja nego prikazu slike. Slike koju daje računalo, mobitel, tablet ili kakav drugi prijemnik. Kad bi netko imao samo monitor/televizor bez DVB-T2 prijemnika i ništa drugo u kući, ne bi plaćao TV-pretplatu. Druga je stvar što se na prste može nabrojati ljude koji zadovoljavaju taj kriterij.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.10.2020 11:32 (BMT).
15 godina
offline
U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signala i

.. (nastavak na par postova iznad odašiljači-mxovi..).. antena-signal je stvar svake osobe/lokacije, kvalitete opreme (antena, kabel.. svaki spoj..) i nema pravila kako će tko loviti tj smetnje. To svatko može za sebe tj svoju lokaciju dok već susjedna kuća-zgrada može imati problem ili odličan signal. To je s antenom jednostavno tako.

-u pravilu, oni koji imaju dobar signal, imat će ga i dalje, oni koji su granično-slabi moraju imati bolju opremu (antena) + pojačalo i sl. dok za svaku lokaciju čak i par metara pomaka može biti velika razlika o tome kako (ne)lovi signal.

 

-u ovih par godina, svi su već mogli .. no naravno, većina će tek sad ili kad dođe mrak nešto napraviti. Ponekad čak ni ne može nešto prije jer eto nisu svi odašiljači-područja-muxevi isti, .. tj i dalje smo društvo stihije, ne plana a rezultat je tad klasično randomiziran ili tko ima manje-više sreće, znanja, opreme ili lokaciju. Potrebno je sve to ili dio za dobar signal :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice