U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signala i

poruka: 92
|
čitano: 16.471
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signala i ".
11 godina
offline
U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signala i

Sad ćemo mi na zapadnoj obali Istre opet biti bez signala kad je vedro vrijeme (zbog talijanskih TV odašiljača). Ista stvar je bila nakon prelaska na DVB-T i trajalo je dosta godina, a zadnjih godina je bilo u redu. Djelomično zbog intervencija HAKOM-a, a pretpostavljam i zbog toga što su Talijani već prešli na DVB-T2, pa više nisu utjecali na naše odašiljače koji još uvijek rade u DVB-T sustavu. Koliko znam, isti problem je i u Dalmaciji.

Dok su trajal ti problemi morao sam plaćati MAXTV, ali to nije rješenje jer se mora dvostruko plaćati da bi se gledao program, a osim toga program preko MAXTV-a se ne može snimati.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal
Pancho2012 kaže...

Sad ćemo mi na zapadnoj obali Istre opet biti bez signala kad je vedro vrijeme (zbog talijanskih TV odašiljača). Ista stvar je bila nakon prelaska na DVB-T i trajalo je dosta godina, a zadnjih godina je bilo u redu. Djelomično zbog intervencija HAKOM-a, a pretpostavljam i zbog toga što su Talijani već prešli na DVB-T2, pa više nisu utjecali na naše odašiljače koji još uvijek rade u DVB-T sustavu. Koliko znam, isti problem je i u Dalmaciji.

Dok su trajal ti problemi morao sam plaćati MAXTV, ali to nije rješenje jer se mora dvostruko plaćati da bi se gledao program, a osim toga program preko MAXTV-a se ne može snimati.

 

Jedan novi odašiljač na otoku Sv. Nikola, a drugi kod Vrsara kreću s radom uskoro (10.11. ove godine, ako sam dobro skužio), tako da sumnjam da će mi u okolici Poreča talijanski TV odašiljači praviti probleme bez obzira na vremensku prognozu.

 

Odi na link pa provjeri...

https://support.oiv.hr/reception/coverage/coverage.aspx?v=gledajbezbrige

11 godina
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal

Ti odašiljači postoje već puno godina i prijam preko njih također ovisi o smetnjama talijanskih odašiljača, što je i sada slučaj. Talijanski odašiljači su jednostavno prejaki, a emitiraju na kanalima koji su po međunarodnim propisima dodijeljeni Hrvatskoj. Probaj za vedrog vremena (koje traje više dana) uhvatiti DVB-T2 signal s Učke i signal s otoka, pa ćeš vidjeti što (ne)vidiš. Slično je i s radijskim programima.

11 godina
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal

Inače, 10.11.2020. gasi se DVB-T signal u Istri i riječkoj regiji, i ostaje samo DVB-T2 na svim odašiljačima (i Učka i ostali lokalni).

5 godina
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal
DVB-T2 to je za siromahe...čeka se T3 verzija
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 5 hvala 0
14 godina
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal
Hoću li ja moći prikkjuciti taj uređaj na starog guzonju, pošto imam kuću uz pogranični dio sa hrv u Splitsko dalmatinskoj zupaniji.Koliko mi je poznato na tv je scart izlaz i mislim audio nekakvi nema vga ni hdmi guzonja je iz davne 2005 godine.
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.10.2020 23:12 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signala i

A sadržaji koji se emitiraju ostat će jednako jadni. Još ako ova korona potraje predugo, imat ćemo HD prijenos tuče kod kontejnera...

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal
dreadmoore kaže...
Hoću li ja moći prikkjuciti taj uređaj na starog guzonju, pošto imam kuću uz pogranični dio sa hrv u Splitsko dalmatinskoj zupaniji.Koliko mi je poznato na tv je scart izlaz i mislim audio nekakvi nema vga ni hdmi guzonja je iz davne 2005 godine.

 Hoćeš. Ima STB-ova sa scartom. Imaš cijelu temu tu na forumu o tim STB-ovima.

8 godina
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal
dreadmoore kaže...
Hoću li ja moći prikkjuciti taj uređaj na starog guzonju, pošto imam kuću uz pogranični dio sa hrv u Splitsko dalmatinskoj zupaniji.Koliko mi je poznato na tv je scart izlaz i mislim audio nekakvi nema vga ni hdmi guzonja je iz davne 2005 godine.

Možes priključiti i stari i noviji tv. 

 

Pitanje za tebe hoćes li gledati tv sa prijamnikom ili bez prijamnika. Bez prijamnika je manje zajebancije sa omjerom slike na ekranu, bolja kvaliteta slike i praktičnije rukovanje. 

 

Prije par tjedana sam vidio tv za 900kuna u Plodinama, 32 inča. neka manje poznata marka. A da bi osposobio taj stari tv koji sad imas, morao bi ipak kupiti prijamnik za 200kuna. Ma bolje kupi novi tv. 

 

 

 

 

9 godina
odjavljen
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal
Konačno jedna dobra vijest jer više neću imat pristup hrt-u. A ako to znači da neću moći gledat niti rtl niti novu, vijest je još bolja. Nešto pozitivno u ove depresivne dane.
 
8 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal
Potraži temu o prijemnicima, netko je stavio link na prijemnik koju je u obliku scart konektora, ispred TV-a se zalijepi mali display s brojem kanala i prijemnikom za daljinski, a sam daljinski ima 4 tipke koje isprogramiraš prema daljinskom od TV-a (volume +/-, power i input).

Jedina mana kod guzonja je to što praktički svi prijemnici prvo generiraju sučelje, a onda ga skaliraju ako ti tv ne podržava veću rezoluciju, što nas starim CRT-ovima zna biti problematično ako želiš koristiti EPG ili teletext.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal
kbenzema kaže...
Konačno jedna dobra vijest jer više neću imat pristup hrt-u. A ako to znači da neću moći gledat niti rtl niti novu, vijest je još bolja. Nešto pozitivno u ove depresivne dane.

 A nećeš morati plaćati ni TV-pretplatu jer ništa što nije IPTV ili DVB-T2 ili DVB-S ili DVB-C prijemnik nije podložno plaćanju pretplate.

14 godina
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal
T700 kaže...
dreadmoore kaže...
Hoću li ja moći prikkjuciti taj uređaj na starog guzonju, pošto imam kuću uz pogranični dio sa hrv u Splitsko dalmatinskoj zupaniji.Koliko mi je poznato na tv je scart izlaz i mislim audio nekakvi nema vga ni hdmi guzonja je iz davne 2005 godine.

Možes priključiti i stari i noviji tv. 

 

Pitanje za tebe hoćes li gledati tv sa prijamnikom ili bez prijamnika. Bez prijamnika je manje zajebancije sa omjerom slike na ekranu, bolja kvaliteta slike i praktičnije rukovanje. 

 

Prije par tjedana sam vidio tv za 900kuna u Plodinama, 32 inča. neka manje poznata marka. A da bi osposobio taj stari tv koji sad imas, morao bi ipak kupiti prijamnik za 200kuna. Ma bolje kupi novi tv. 

 

 

 

 

 Ma to je vikendom  ako  odem i budem par dana nista posebno, eto samo zanimalo dali imaju ti crt tv podrsku neku.

7 godina
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal
T700 kaže...

Prije par tjedana sam vidio tv za 900kuna u Plodinama, 32 inča. neka manje poznata marka. A da bi osposobio taj stari tv koji sad imas, morao bi ipak kupiti prijamnik za 200kuna. Ma bolje kupi novi tv. 

 Koji model?

Ja sam prije godinu i pol uzeo u Sparu onog Elita s 5 godina garancije (web registracija), 32",  HD ready, 960 kuna.

Iskreno, impresioniran sam.

Prvi put da vidim LCD display praktički bez ikakvog bleeda, slika zapravo čist ok (premda scaling algoritmi nisu baš vrhunski, očito slab CPU), ima HEVC, izrada odlična, za nezahtjevne korisnike čudo od TV-a....

Jedino kad uspoređujem boje s Grundigom od 62 cm kod tasta, malo su blijede (ne gadno, ali skužiš razliku kad usporediš, naočigled), ali možda mogu malo poštelat da dobijem slične rezultate.

Uglavnom, ako znate nekog siromašnog penzića da treba novi TV, slobodno mu preporučite taj 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2020 10:48 (fer-de-lance).
7 godina
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal

Za cca 1000 kn se da naći već i smart TV sa Androidom ( hisense, Vivax...) po akcijama ( Emmezeta, Elipso...), i za nezahtjevne korisnike je to odličan izbor za male pare.... Na taj android ruknut kodija i piči...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal
bunker kaže...

Za cca 1000 kn se da naći već i smart TV sa Androidom ( hisense, Vivax...) po akcijama ( Emmezeta, Elipso...), i za nezahtjevne korisnike je to odličan izbor za male pare.... Na taj android ruknut kodija i piči...

 Do 300000 lipa se mogu kupiti televizori pozamašne površine. No poanta je što da rade ljudi koji su nezaposleni, penzionirani i sl. kojima je svaka lipa bitna.

7 godina
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal

BMT , za penziće je daleko zdravije da se šeću, neki laganini fitnes, druženje, nego da dane i noći provode pred TV.... a nezaposleni trebaju raditi na svojoj edukaciji, prekvalifikaciju, doškolovanje, usvajanje novih znanja vještina, učenju stranih jezika i svega onoga kaj će im pomoći da lakše dođu do posla...

Šalim se, svatko bira kako bu provodio dane i noći... 😃

Ja sam se osvrnuo na info da TV elite košta 900 kn pa sam naveo da se skoro za istu cifru može naći smart TV sa Androidom, a smart TV bez Androida su i ispod soma kn na akcijama koje su vrlo često....
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2020 11:33 (bunker).
5 godina
protjeran
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal
Meni jedna druga stvar nije jasna. Naime, uzeh punici evotv stb i nakon spajanja svi dvb-t (ne dvb-t2) programi kao i svi drugi dvb-t2 hevc programi uključeni u promotivnu 30+60 dana ponudu imaju jačinu signala oko 70% (kvaliteta je shodno tome na 90+%). Svi osim onih 15-tak koji će nakon gašenja dvb-ta i isteka promocije ostati.
Kod ovih što ostaju (dakle dvb-t2 hevc) jačina signala svakih par sekundi padne na 5% pa opet nakon par sekundi ode na cca 70% pa opet padne pa opet skoči ... i tako konstantno i negledljivo. Ima li tko sličnih problema?
Pis on ju :P
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2020 11:42 (Antiseptik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal

Kad već idemo na to, onda uzmemo za 800 kad ulovimo akciju i kupimo za 200 android box koji je tisuću puta bolji od toga na android smart tv-u od 1000 kuna (pitanje jel bude tu uopće kodi radio) i tako u nedogled...

A kaj se toga tiče, najbolje je uzeti quadro u njihovom webshopu, imaju dobar izbor i dobre cijene.

Ali da, čim više preporuka tim bolje 

BTW, ako već o penzićima pričamo, smart tv je ionak nepotreban, treba samo gledat da ima čim bolju sliku.

Baš gledam, tast sam neki dan stavio hevc reciever, ledtit će ovih dana daljinski u tv....

(iz sto pokušaja ne uspijeva prebaciti source na hdmi,a tv mu ne prebaci sam kad je upaljen reciever, tak da za penzića mora tv tmati samo recivdr i daljisnki s do 8 tipki: power, mute, ch+-,vol+-).

 

edit: e da, mora imati i mogućnost riktanja poretka programa onak kak je doktor franjo zamislio, a ne automatski, i ne prek favorit liste, tak da jedno 99% tv-a na tržištu otpada....

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2020 11:43 (fer-de-lance).
7 godina
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal
Antiseptik kaže...
Meni jedna druga stvar nije jasna. Naime, uzeh punici evotv stb i nakon spajanja svi dvb-t (ne dvb-t2) programi kao i svi drugi dvb-t2 hevc programi uključeni u promotivnu 30+60 dana ponudu imaju jačinu signala oko 70% (kvaliteta je shodno tome na 90+%). Svi osim onih 15-tak koji će nakon gašenja dvb-ta i isteka promocije ostati.
Kod ovih što ostaju (dakle dvb-t2 hevc) jačina signala svakih par sekundi padne na 5% pa opet nakon par sekundi ode na cca 70% pa opet padne pa opet skoči ... i tako konstantno i negledljivo. Ima li tko sličnih problema?

Antena.

Unutarnja je s pojačalom?

Ako je probaj malo smanjivati pojačanje, možda pomogne, inače ako ne onda ju malo poriktaj.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2020 11:46 (fer-de-lance).
15 godina
offline
U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signala i

Da, ima sada dosta tih jeftinijih TVa dijagonale 32 inča s cijenom 750-800 kn. Čak i paneli na takvim uređajima više nisu loši kao što su bili, za nezahtjevne korisnike će biti dobri, ali problem je elektronika (mahom je Vestel unutra).

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal

Zapravo je Vestel elektronika zakon.

Najjeftinija ako ti nekaj krepa nakon garantnog roka, i lako za nabaviti.

 

Kruha i igala...
7 godina
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal

Fer se lance , u pravu si kada kažeš da čim više savjeta tim bolje...

Evo konkretno: hisense iz elipsa , akcijska cijena smiješna i još su davali dodatne 3 godine osiguranja tada na akciji, android 9, kodi dela perfektno, daljinski ima izvučene tipke u bojama i sa ikonama za yt, Google play, ....a jednu možeš sam dodijeliti pa tako može imati kodi na jednom kliku na zasebnoj tipki na daljinskom.

Uz malo igranja sa naprednim postavkama slike i zvuka se to da čist fino namjestiti. Naravno da nije usporedivo sa skupim panelima, ali govorimo o televiziji od soma kn...

WiFi modul ili WiFi antena tog televizora nije baš klasa pa se treba poigrati sa pozicijom gdje najbolje lovi WiFi.

Ima i ci+ utor pa možeš uzeti Ca modul od evotv i za 35/70 kn im još dovoziti 50-tak kanala.

A možeš i preko bonbon-a ili simpe kupiti HBO go za 40 kn mjesečno ( ide autorizacija na 5 uređaja, istovremeno 2 streama ) ....

Identično iskustvo mi je sa vivaxom iz Emmezeta, na akciji je bio 800 kn uz njihovu poklon karticu, android 7, kodi dela ko metak, WiFi modul odličan, daljinski je onak bezveze bez zasebnih programibilnu tipki pa do apk ideš kroz meni... Isto ima ci+ utor ver 1.4...

Ako tražimo jeftinjak rješenje, neznam jel more jeftinije od tih jeftinjaka u kombinaciji sa kodijem ili HBO go ( 40 kn/mj ) ili EVOtv ( 35/70 kn/mj ).

Dodatni TV box znači dodatni daljinski upravljač, dodatni izvor problema ( kad dođe do problema...) a i ajmo biti iskreni pa priznati da dobar android box košta 100 eura tako da tada više nisi daleko od cijene televizora. Jeftinjak boxovi su problematični i hardverski i softverski pa onda tako može i sa jeftinjak smartphonea streamati sadržaj na TV...

I uredno na oba slažeš redoslijed kanala. Na vivaxu je to laganini, a za hisense sam pitao na FB hisense Hrvatska i brzo su me naveli kako ugasiti zadano sortiranje i staviti po mojim željama...

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2020 12:06 (bunker).
7 godina
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal

Zapravo, realno, kod 99% boxeva je problem jedino loš wifi prijem (čudno kak nisu sposobni nikad to napravit kak spada), tak da ovi od 100€ ni nisu nužni ako ti je router blizu TV-a, a softverski su u zadnje vrijeme svi ovi kaj su mi kroz ruke prošli zapravo (bar na kratkom testu/podešavanju, tak da nemrem garantirat dugoročno, ali i na TV-u integrirani često nisu ništa bolji).

 

A kaj se tiče ovih savjeta i preporuka, slažem se, trebalo bi otvoriti novu temu, jer sad da netko ide na onu odabir tv-a temu pitat za tv do soma kuna, odma bi mu uletili genijalci: a zakaj bi uzeo tv ta soma kuna kad možeš za 10 soma uzet qled, pa bi drugi rekao: nemoj, ne isplati se, bit će za cca. 10 godina OLED od 15" za 10k€, pa onda netko kaže, ali gle u star treku su imali holodek, pričekaj malo...

I onda čovjek izgubi volju...

 

 

Kruha i igala...
7 godina
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal

Fer se lance , kompa dragi, još se nije rodio tko bi sve zadovoljio...

Sada , u trenutku prelaska na ove nove TV standarde i kodiranja je pravo vrijeme da si čovjek donese neko konkretno rješenje a ne vječno krpati nekakvim hibrid rješenjima... U mom kvartu ima dosta penzića kaj sami žive doma, imaju stare TV sa scartom, bez HDMI, i aj ti sad njima nađi d2 reciver sa scartom,a da nevelim kakva je slika u toj mufljuz kombinaciji. Volonterski smo ih sve obišli, i tko je od njih pristao, odveli smo ih u Elipso/Emmezeta/Pevec gdje su si kupili ono kaj smo i mi rekli ( a ne ono na kaj bi ih nagovorili prodavači ) i onda smo im to doma free podesili i pustili u pogon... Tko je imao vanjsku antenu, ok, a tko je imao neke čudne sobne to smo sve pobacali i kupili im običnu malu riblju kost ( 50 kn trošak sa kablom 5 m i muškim konektorom ) i spojili a antenu sakrili iza TV, ili na ormar, ili pod komodu na kojoj je TV i sl, i čist fino lovi....

Mogu ti reć da dosta lovaca lovi u mutnom ovih dana pokušavajući varati neinformirane osobe ovih dana...
7 godina
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal

E da, kad imaju nekoga tak da ih ne pokušava zajebat to je super.

Trgovca to baš ne jebe, ili ih ne skuži uopće kaj trebaju.

A kaj se scarta tiče, da, to nema smisla, išao sam po hdmi kabel sad kad sam postavljao reciever tastu, još mi se jedna osoba i čudi kaj će kad imaju scart kabel, a dobro znam kakva bi slika bila u toj izvedbi, tak da me sve strah kak to ljduima izgleda na crt televizorima ako je reciever šrot.

 

Kruha i igala...
8 godina
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal
fer-de-lance kaže...
T700 kaže...

Prije par tjedana sam vidio tv za 900kuna u Plodinama, 32 inča. neka manje poznata marka. A da bi osposobio taj stari tv koji sad imas, morao bi ipak kupiti prijamnik za 200kuna. Ma bolje kupi novi tv. 

 Koji model?

Ja sam prije godinu i pol uzeo u Sparu onog Elita s 5 godina garancije (web registracija), 32",  HD ready, 960 kuna.

Iskreno, impresioniran sam.

Prvi put da vidim LCD display praktički bez ikakvog bleeda, slika zapravo čist ok (premda scaling algoritmi nisu baš vrhunski, očito slab CPU), ima HEVC, izrada odlična, za nezahtjevne korisnike čudo od TV-a....

Jedino kad uspoređujem boje s Grundigom od 62 cm kod tasta, malo su blijede (ne gadno, ali skužiš razliku kad usporediš, naočigled), ali možda mogu malo poštelat da dobijem slične rezultate.

Uglavnom, ako znate nekog siromašnog penzića da treba novi TV, slobodno mu preporučite taj 

 

 Blaupunkt , rasprodano. Tko je ugrabio, ugrabio je.  Bit će toga još, ali ja cekam jos 2 godine iz drugog razloga. 

U prilogu je slika, uslikao ga kad sam ga vidio. 

https://i.postimg.cc/vHjXzdTt/iii.jpg

 

5 godina
online
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal
nkdz kaže...

Da, ima sada dosta tih jeftinijih TVa dijagonale 32 inča s cijenom 750-800 kn. Čak i paneli na takvim uređajima više nisu loši kao što su bili, za nezahtjevne korisnike će biti dobri, ali problem je elektronika (mahom je Vestel unutra).

 

Ni 40" full hd više nisu puno skuplji, kao onaj Orion T40 mislim da je bila neka akcijska cijena 1199kn + 5 godina gare direkt bez onih shema s osiguranjima i web registracijama. Za penziće i nezahtjevne dobar, barem tv neće morat mijenjat rezu kad za 3 dana krene M1 mux u 1080p rezoluciji pa će i slika bit bolja neg na 32" 720p:)

 

A vjerujem da će i elipso snizit cijene sad za bf pa bi u najpovoljnije 40" mogao ući i hisense 40A5100F.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2020 17:45 (Flagship).
5 godina
protjeran
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal
@ fer-de-lance

Antena je vanjska (i ne znam ima li pojačanje), doduše okrenuta "blago" u krivom smjeru.
Ali ono što me zbunjuje je da SVI ostali kanali / programi imaju postojan signal - oko 70% jačine. Samo se ovih 14-15-16 kanala (koji, zapravo, jedini ostaju nakon isteka promo perioda) eratično ponašaju. Ono, i kod njih je signal na cca 70%, ali samo par sekundi. Onda padne na 5% i to traje par sekundi pa se opet vrati na 70%. I tako stalno. I tako samo free programi, odn. oni koji nisu uz pretplatu.
Totalno čudno. Možda se stvar smiri nakon gašenja dvb-t frenkvencija?!
Pis on ju :P
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2020 18:05 (Antiseptik).
4 godine
offline
Re: U utorak počinje postupno gašenje DVB-T signal

Pa zar je tako teško okretati pomalo antenu lijevo desno, gore dolje i sl. Najbolje da ste dvije osobe, jedan gleda prijem signala, drugi okreće antenu. Neki put je dovoljno par cm, a nekad treba seliti antenu na drugu poziciju. I pojačalo bi sigurni pomoglo ako ga nema.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice