Uskoro nove osobne iskaznice, kompatibilne s mobit

poruka: 57
|
čitano: 16.473
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Uskoro nove osobne iskaznice, kompatibilne s mobit".
15 godina
offline
Uskoro nove osobne iskaznice, kompatibilne s mobit
Pračenje ljudi putem osobne iskaznice,to je gnijalno!mislim,osobnu bi trebao uvijek nosit sa sobom...
 
6 14 hvala 0
14 godina
offline
Re: Uskoro nove osobne iskaznice, kompatibilne s m
O praćenju neka se brinu lopine. Mene nemaju zašto pratiti.
 
3 17 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Uskoro nove osobne iskaznice, kompatibilne s mobit

usput da postavim pitanje

 

neke stranice traže presliku osobne radi dokaza identiteta. e sad

 

kazu da nitko drugi ne smije tražiti osim policije

 

osim toga postoji uvjek rizik da na tvoje ime otvore neki ugovor tj neku pretplatu pa si se zajebo. Ja iskreno protiv ugovora koji su kreirani preko interneta.

 

 

 
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Uskoro nove osobne iskaznice, kompatibilne s mobit

Prvo: Pa trebalo biti valjda napraviti obrnuto. Da se osobna elektronski pohrani u mobitelu. Ako mogu upravljati bankovnim karticama i računima, ako imamo e-građanin, zašto ne osiguraju opciju korištenja e-osobne ?  Zaštita pinom, otiskom  ili tokenom je već extra sigurna.

Drugo: Sada je jedinstvena prilika da se više dokumenata objedni u jedan: osobna , vozačka i zdravstvena, uz opciju mogućnosti osobnog dodavanja (npr. preko e-građanin korisnik u slobodni dio ubacuje razne iskaznice i sl.)

I tako sve počiva na bazama podataka kojima je bitan samo OIB.

 

 
21 0 hvala 2
11 godina
protjeran
offline
Uskoro nove osobne iskaznice, kompatibilne s mobit

Lol, ja tak lani popušio ugovor za mobitel nečiji.

Napravljen ugovor sa kopijom osobne.

 

Da bude stvar gora, panično sam platio 3 rate, da si "kupim" vremena da se izvučem iz toga, da bi na kraju ispalo da plaćanjem računa dokazujem da sam ja sklopio ugovor, jer da nisam, zašto bi platio račun ...

 

Zajeb.

Moj PC  
8 0 hvala 3
15 godina
offline
Uskoro nove osobne iskaznice, kompatibilne s mobit

ma to je samo za one koji se zovu uzorak specimen, muške su rvat'ne, rođeni 1. siječnja revolucionarne '77. i izgledaju k'o žešće lopine. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2020 14:46 (Ajar).
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Uskoro nove osobne iskaznice, kompatibilne s mobit

Zasto je uopce danas potrebna osobna iskaznica da bih dokazao svoj identitet?
Policija, koja me kao jedina smije traziti da ga dokazujem, ima svoje uredaje koji, ako i nemaju mogu lagano imati citac otisaka prsta. Kad me zaustavi policija, ocita se moj otisak prsta i gotovo. A mogu i nakon sto im kazem ime otvoriti iz svoje baze moju sliku.

 
8 2 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Uskoro nove osobne iskaznice, kompatibilne s m
A ja mislio (naivno, očito) kako samo jebeni komunjarski Kinezi prate svoje građevine. Kad onooo...
Pis on ju :P
Moj PC  
4 8 hvala 1
4 godine
offline
Re: Uskoro nove osobne iskaznice, kompatibilne s m
Jarvan kaže...

Lol, ja tak lani popušio ugovor za mobitel nečiji.

Napravljen ugovor sa kopijom osobne.

 

 Kako to, kako to? A ovdje se u jednoj temi tvrdilo da je to nemoguće.

14 godina
offline
Re: Uskoro nove osobne iskaznice, kompatibilne s m
mr.potter kaže...

Prvo: Pa trebalo biti valjda napraviti obrnuto. Da se osobna elektronski pohrani u mobitelu. Ako mogu upravljati bankovnim karticama i računima, ako imamo e-građanin, zašto ne osiguraju opciju korištenja e-osobne ?  Zaštita pinom, otiskom  ili tokenom je već extra sigurna.

Drugo: Sada je jedinstvena prilika da se više dokumenata objedni u jedan: osobna , vozačka i zdravstvena, uz opciju mogućnosti osobnog dodavanja (npr. preko e-građanin korisnik u slobodni dio ubacuje razne iskaznice i sl.)

I tako sve počiva na bazama podataka kojima je bitan samo OIB.

 

 Al onda bi morao platit samo jendom i nebi te morali drkat 6 sati. To im ne paše.

15 godina
offline
Re: Uskoro nove osobne iskaznice, kompatibilne s m
Oldy kaže...
O praćenju neka se brinu lopine. Mene nemaju zašto pratiti.

 

“Arguing that you don't care about the right to privacy because you have nothing to hide is no different than saying you don't care about free speech because you have nothing to say.”
Edward Snowden
With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
16 godina
offline
Re: Uskoro nove osobne iskaznice, kompatibilne s m
danko99 kaže...
Pračenje ljudi putem osobne iskaznice,to je gnijalno!mislim,osobnu bi trebao uvijek nosit sa sobom...

 da, osobna ce u sebi imati 5G antenu i rasprsivace chemtrailsa, pa ces i fizicki trag za sobom ostavljat..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
4 godine
protjeran
offline
Uskoro nove osobne iskaznice, kompatibilne s mobit

Koji qurac? Kako te netko moze pratiti preko osobne? Wtf?

 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Uskoro nove osobne iskaznice, kompatibilne s m
Koja je to paranoja oko tog praćenja. Sami teoretičari. Hahahaha.
 
4 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Uskoro nove osobne iskaznice, kompatibilne s m
Ma nek prati nit sam kriminalac niti prevarant, a nikome nisam duzan.
Moj PC  
1 9 hvala 0
13 godina
offline
Uskoro nove osobne iskaznice, kompatibilne s mobit

Ja i dalje nikako ne mogu skužiti na koji bi se način pojedinac mogao konkretno pratiti uz pomoć osobne. 

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Uskoro nove osobne iskaznice, kompatibilne s m
Ni ja ali nije ni bitno svakako se ide prema tom cilju, ako ne sad za koju godinu da sve ce oni nas cipovati.
14 godina
offline
Re: Uskoro nove osobne iskaznice, kompatibilne s m

dajte me nemojte, jebali vas čipsi...

 

pasivac RFID ima domet čak do 10m (neki vele i 25), pitanje samo kako usmjeriti energiju da pobudi RFID tag... zato postoji kanaliziranje, ljude se usmjeri  u duge uske hodnike (neko spominjao ulaz ?) i eto...

 

i NFC je zapravo podskup RFID-a...

 

domet mu je 10 ak cm, može biti pasivan, ali, ako se jedinku strpa u recimo onaj skener kaksv je sad za termo sliku na aerodromima, mislim da bi ga mogli očitati bez problema i iz osobne s NFCom u novčaniku u dupetnom džepu...

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Re: Uskoro nove osobne iskaznice, kompatibilne s m
Dreadmoore. Ma već su oni tebe chipirali onomad kad si bio kod zubara. Samo ti to još ne kužiš.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2020 17:09 (Oldy).
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Uskoro nove osobne iskaznice, kompatibilne s m
Praćenje uz upravljanje mislima preko 5g mreže. Je teorija ali ima smisla. Upravljaju tobom i preko osobne gledaju jel dobro upravljaju, moraju jel provjeriti prije punog pogona. Ni Tesla nije odmah sam vozio.
 
2 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Uskoro nove osobne iskaznice, kompatibilne s m
Taman kad moram osobnu izvadit. Za koliko će bit nova osobna vani? Valjda im neće trebat kao za Pelješki most 😅
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Uskoro nove osobne iskaznice, kompatibilne s m
danko99 kaže...
Pračenje ljudi putem osobne iskaznice,to je gnijalno!mislim,osobnu bi trebao uvijek nosit sa sobom...

 

Tko će drugi o praćenju nego polupismen lik koji od dvije rečenice nije uspio nijednu napisati kako treba.

 

Youtube znanstvenici napadaju, spašavaj se tko može.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
8 godina
offline
Re: Uskoro nove osobne iskaznice, kompatibilne s m
Policiji si dužan (imaš obavezu) pokazati osobnu, ostalima nisi.
No teta na kiosku može uvjetovati prodaju cigareta pokazivanjem osobne, koju nisi dužan pokazati, ali niti kupiti cigarete.
Jednako tako te u npr. Tele2 traže osobnu pri sklapanju ugovora. Nikakvu obavezu nemaš da je pokažeš, no to je uvjet za sklapanje ugovora.
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Uskoro nove osobne iskaznice, kompatibilne s m
Ali ti policajac mora dati razlog zašto traži osobnu.
4 godine
protjeran
offline
Uskoro nove osobne iskaznice, kompatibilne s mobit

Ako nekome trebaju podaci od osobne, slobodno se prosetajte od kioska do kioska, dok ne vidite jednu kako viri preko prozora jer je netko izgubio, a da se naci i kreditnih kartica... pa pokusaj kasnije iskesirati desetke tisuca kuna na tuzbu zene koja ima 4000kn platu i da vas kasnije svi pljuvaju "kako mozes jadnu zenu tuziti"...

 

Nakon što nam policajac pokaže svoju značku i iskaznicu mora nam i reći razlog zbog kojeg želi provjeriti naš identitet iz Članak 30. (NN 92/14)

 

Kako to u nas ide da nitko ne pokazuje ni znacku ni iskaznicu, pa te samo odvede u stanicu jer se ne zelis identificirati, ako tvoj odgovor bude istinit da si ga pitao da ti pokaze njegove dokumente, a on rece pokazao sam mu, ali i dalje se ne zeli identificirati, placaj, trosi vrijeme i zivce zbog budale. Sto nasoj policiji treba su jebene kamere, pa da se vidi kako tko postupa, govori itd, ovako sto god policajac rece on je u pravu (vecina slucajeva).

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2020 20:38 (SuperHeroj).
 
6 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Uskoro nove osobne iskaznice, kompatibilne s m
Znacku ne pokazuju jer visi ispod nosa, barem uniformiranima.
Razlog legitimacije? Vidno sumnjiv - to je dovoljno.
5 godina
offline
Re: Uskoro nove osobne iskaznice, kompatibilne s m
Nikad nisam dozivio da mi se policajac predstavio, pokazao znacku i dao razlog za osobnu. Uvijek je bilo "ajmo decko osobnu", cak iako je bio mladji od mene...a ja setam psa po kvartu xD
73 DE 9A3BGG
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Uskoro nove osobne iskaznice, kompatibilne s m
JTAG kaže...
Nikad nisam dozivio da mi se policajac predstavio, pokazao znacku i dao razlog za osobnu. Uvijek je bilo "ajmo decko osobnu", cak iako je bio mladji od mene...a ja setam psa po kvartu xD

 
Pa lijepo ga pitaš prije: "Zašto? Jesam li nešto krivo napravio, jesam li sumnjiv zbog nečega?"

Evo ti situacija od prije neki mjesec: išao  sa kumom na Fatboy Slima, nitko nema pojma gdje je ulaz (nisu ga označili), ljudi masovno kruže  oko velesajma dok ne nalete.
Ja velim kumu da ću izaći iz auta i raspitati se tu gdje je neka gužvica, da me pričeka. E jbg, nije mogao pričekati jer je kolona auti na parkingu, srećom sparkao 50m dalje i čeka me. Ja se vraćam do auta, i da ne ulazim, nagnem se kroz prozor i velim mu tu smo, možeš izaći... i u tom trenu uleću dva klinca u uniformama, DEA CSI style, sa visećim spec. iskaznicama na lančičima :) tip vrišti na mene: "Ajmo brzo osobna, vadi sve iz džepova..." 
E jbg, nisam ja veslo sisao:"Molim, u čemu je problem? Otkad smo mi na ti? Kako se to ponašate? Je li se nešto desilo? Čemu nervoza?"
Naravno da su reterirali.

ŠTO JE BILO: likovi zabrijali na Hollywood, reklo ima da to nešto rave party droga i da vataju dilere. Vidli mene kako od nigdje prilazim autu i "nudim nešto kroz prozor"  (nisu vidjeli kad sam malo dalje izašao iz auta). Naravno da smo im dali osobne, oni pristojno provjerili, pogledali po autu lampom jel ima nešto "sumljivo" i ispričali se. Ispričao se i ja njima što sam ga zaiebavao isprva.

Pouka: ako se bahati, odmah traži da ti se predstavi i da ti da broj značke. Pitaj u čemu je problem. Ako mu je dosadno, objasniš mu da zaiebava i sebe i tebe bespotrebno. Ali ako se ukakaš nepotrebno, onda se okuraže pa te pretražuju, maltretiraju i iživljavaju se (ne svi naravno, nego primitivni kompleksaši). Ali realno, većina njih je sad pristojna i dobro educirana (bar u Zg) tako da ne bi trebalo biti problema. S druge strane, u pravilu nisu "najoštrije olovke u pernici" pa ih lako zašprehaš. Samo nema razloga strahu (ako nisi kriv).

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2020 22:00 (Zechina).
8 godina
offline
Re: Uskoro nove osobne iskaznice, kompatibilne s m
Stric_Jura kaže...

dajte me nemojte, jebali vas čipsi...

 

pasivac RFID ima domet čak do 10m (neki vele i 25), pitanje samo kako usmjeriti energiju da pobudi RFID tag... zato postoji kanaliziranje, ljude se usmjeri  u duge uske hodnike (neko spominjao ulaz ?) i eto...

 

i NFC je zapravo podskup RFID-a...

 

domet mu je 10 ak cm, može biti pasivan, ali, ako se jedinku strpa u recimo onaj skener kaksv je sad za termo sliku na aerodromima, mislim da bi ga mogli očitati bez problema i iz osobne s NFCom u novčaniku u dupetnom džepu...

 

Pa naravno da se može očitati na daljinski, makar je pasivan element. Sad baš da ti to rade iz novčanika na dupetu - glupo i besmisleno.

Ali, ako to nekog brine, nfc blokiraš kako god želiš.
Ako je netko paranoičan, pa svugdje sad po svijetu po npr aerodromima imaju biometrijske softvere na kamerama koje te uspoređuju sa "sumljivima". To je opakije zadiranje u privatnost imho; u teoriji te već iz satelita "tagiraju" i kako god se poželi - a da ne spominjemo mobitele i gps. NFC i "čipiranje" je praktički besmisleno za to.
Btw ovi "aerodromski" skeneri baš i nisu previše zdravi (x ray ne termalni), ovako su bezopasni, ali ne znam baš koliko bi prošlo da te svugdje svako malo zrače time.

Termalni nemaju veze sa nfc - nfc je pasivan dok ga se ne aktivira; radi na principu magnetske indukcije.

6 godina
protjeran
offline
Re: Uskoro nove osobne iskaznice, kompatibilne s m
SuperHeroj kaže...

Koji qurac? Kako te netko moze pratiti preko osobne? Wtf?

Pa kad ljudi slušaju lovrena i cetinskog koji govore da te čipiraju putem cjepiva, onda im je valjda logično da te mogu pratit i preko osobne 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice