Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizije u

poruka: 91
|
čitano: 17.065
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizije u ".
16 godina
offline
Re: Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizij
kratos091 kaže...

Na B.net kabelskoj već mjesec dana ima u HD-u HRT1-4.

Također i NovaTV i Doma, sve od 1.8.

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
14 godina
offline
Re: Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizij

Hm, nisam pronašao Novu i Domu. Mislim da su mi 576i, morat ću ponovno pretražiti.

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
15 godina
neaktivan
offline
Re: Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizij
Ono što sam vidio na Bnetu ima logo HD, ali je slika ista kao na SD kanalu.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizije u

1080i 50FPS 3mbps??? e to ce biti vrhunska slika...720i u 2.5 a 576i u 2mbps....to je min..a znamo da ce ostat na tome...

Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizij
Nije 1080i, nego 1080p, što je u kontekstu bitratea još i gore.
Bitrate ovisi o broju kanala. Ako ih bude manje od maksimalno predviđenih može biti i veći od minimuma. Nisam siguran plaćaju li nakladnici ovisno o bitrateu, jer u tom slučaju nas minimum štiti od njihove škrtosti.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizij

Kad odem na info na TVu piše da je 1080i. Ne bih znao radi li se samo o upscaleu, ali meni izgleda bolje slika.

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
15 godina
neaktivan
offline
Re: Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizij
Možda Bnet konvertira u 1080i, specka od OiV za radiodifuziju kaže p.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.9.2019 16:06 (Visak).
16 godina
offline
Re: Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizij

HRT HD:

346000
6900
256QAM

 

Nova HD:
778000
6900
64QAM

DomaHD:
714000
6900
256QAM

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizij

B.Net(A1) vrti na 1080i h.264, a preko antene će bit 1080p h.265

Music for life!!
15 godina
offline
Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizije u

ono što morate znati je to da će program htv-a jednako biti sranje s bilo kojom razlučivošću/kodiranjem, sve do radikalnih promjena (revolucije? avanti popolo?) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizij
izith kaže...
kratos091 kaže...

Na B.net kabelskoj već mjesec dana ima u HD-u HRT1-4.

Također i NovaTV i Doma, sve od 1.8.

 

Nova TV i Doma nisu od 01.08., nego su već godinama u HD-u na Bnetu/A1.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
16 godina
offline
Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizije u

"a sa svih ostalih objekata na području države, kako je i ranije predviđeno, najkasnije do 15. studenog 2019. godine. Do sredine studenoga bi, dakle, iz svih dijelova Hrvatske trebalo biti moguće "uhvatiti" HD signal."

 

vs

 

"Kako je za sljedeću godinu planiran i prelazak regionalnih odašiljača na DVB-T2/HEVC"

 

 

hmm, ne kuzim tocno sad koji bi odasaljici to trebali biti do studenog, a koji sljedece godine? dal se pod prvo smatra svi odasiljaci koji su na nekim zgradama? a ostalo su zasebni odsaljici? 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizij
pqweasdyxc kaže...
roby27 kaže...

Ja na A1 pretplati imam vec HRT HD 1 2 3 4, Nova i Doma TV u HD-u, jedino RTL i RTL2 jos kaskaju u SD-u

 Ja imam A1 i nemam hd. To nešto dodatno plačaš ili?

 Ne, imam osnovni i prosireni paket...od negdje pocetka 8mj. su krenuli sa HRT HD

 

Najbolje ti je Auto search opalit i naci ce ti nove programe.

5 godina
offline
Re: Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizij
Jel triba ponovno silaziti s krova...ili da ostanemo na krovu do daljnjeg

Evo prilike svima koji imaju crt televizije....budući novi prijamnici... vjerojatno neće imati scart....da pokušaju odjaviti pretplatu...jerbo im tehnika ne dopušta
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizij
HCMAA kaže...
Jel triba ponovno silaziti s krova...ili da ostanemo na krovu do daljnjeg

Evo prilike svima koji imaju crt televizije....budući novi prijamnici... vjerojatno neće imati scart....da pokušaju odjaviti pretplatu...jerbo im tehnika ne dopušta

 imaju scart

nemam za potpis
15 godina
offline
Re: Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizij
dva_ujutro kaže...

Treba sve da vas bude sram. HRT je riznica blaga  ako nastavite off topic blokirat cu komentare.

 HRT je gomila uhljebljenih neradnika koja ništa ne stvara već živi na cici države i napačenog naroda kojega nemilosrdno pljačka i ovršava, a ne nudi im ništa. A pogotovo je to pravi kartel kad se udruži s t-sranjem i maxTV-om. Je li idioti jedni i drugi znaju da ja ne mogu gledati Dinama u LP ove godine, a ogromne novce dajem i jednima i drugima!

Sinoć sam lega jutros...
9 godina
neaktivan
offline
Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizije u

Jbt pa ovo cekam od rodenja, konacno se nesto mice na polju televizije, nadam se da ce za 20-30 god prelazak na 4K biti laksi nego prelazak sa SD-a na HD (neznam dal ce biti 720p  ili 1080 p ovo sto oni misle pustiti ali posto je HEVC x265 nadam se 1080p-tako i tako ne gledam televiziju tolko, ali ajde, da su i to konacno napravili da mogu vise gledat tekme reprezentacije u HD-u), dal netko zna sto je Total TV-om dal i oni budu pustili programe u HD-u( HRT,Nova,RTL)?!?!?

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizij

...

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.9.2019 7:59 (kilkenny).
12 godina
offline
Re: Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizij
Barracuda727 kaže...

Jbt pa ovo cekam od rodenja, konacno se nesto mice na polju televizije, nadam se da ce za 20-30 god prelazak na 4K biti laksi nego prelazak sa SD-a na HD (neznam dal ce biti 720p  ili 1080 p ovo sto oni misle pustiti ali posto je HEVC x265 nadam se 1080p-tako i tako ne gledam televiziju tolko, ali ajde, da su i to konacno napravili da mogu vise gledat tekme reprezentacije u HD-u), dal netko zna sto je Total TV-om dal i oni budu pustili programe u HD-u( HRT,Nova,RTL)?!?!?

 

Tekme reprezentacije i tak gledaš u HD-u jer ih prenaša NOVA TV i to u pravom FullHD-u a ne ovom bučkurišu od HRT-ovog kakti FullHD-a, Hrt će uskoro od sporta prenašati jedino hrkljuž jer za 85kn mj se više ne može jer NOVA TV ipak više placamo ( hebem ti uhljebsku državu )

16 godina
offline
Re: Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizij
Aki kaže...

"a sa svih ostalih objekata na području države, kako je i ranije predviđeno, najkasnije do 15. studenog 2019. godine. Do sredine studenoga bi, dakle, iz svih dijelova Hrvatske trebalo biti moguće "uhvatiti" HD signal."

 

vs

 

"Kako je za sljedeću godinu planiran i prelazak regionalnih odašiljača na DVB-T2/HEVC"

 

 

hmm, ne kuzim tocno sad koji bi odasaljici to trebali biti do studenog, a koji sljedece godine? dal se pod prvo smatra svi odasiljaci koji su na nekim zgradama? a ostalo su zasebni odsaljici? 

 

Najprije Sljeme, Sv. Nedelja.... u D4 za M2 mux, pa svi ostali do 15.11.2019. u državi. Ima promjena, neki odasiljaci koji su dosad pustali samo A i B mux, a ne D mux pustat ce M2 mux u kojem bi trebali biti programi iz D muxa.

Malo je nespretno napisano; umjesto regionalni trebalo je napisati nacionalni jer do 1.7.2020. treba proraditi mux M1. Jedini je "mali problemcek" sto nitko nije registrirao da ce 1.7.2020. biti EURO 2020. :)

14 godina
offline
Re: Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizij
VooDooZg kaže...
Barracuda727 kaže...

Jbt pa ovo cekam od rodenja, konacno se nesto mice na polju televizije, nadam se da ce za 20-30 god prelazak na 4K biti laksi nego prelazak sa SD-a na HD (neznam dal ce biti 720p  ili 1080 p ovo sto oni misle pustiti ali posto je HEVC x265 nadam se 1080p-tako i tako ne gledam televiziju tolko, ali ajde, da su i to konacno napravili da mogu vise gledat tekme reprezentacije u HD-u), dal netko zna sto je Total TV-om dal i oni budu pustili programe u HD-u( HRT,Nova,RTL)?!?!?

 

Tekme reprezentacije i tak gledaš u HD-u jer ih prenaša NOVA TV i to u pravom FullHD-u a ne ovom bučkurišu od HRT-ovog kakti FullHD-a, Hrt će uskoro od sporta prenašati jedino hrkljuž jer za 85kn mj se više ne može jer NOVA TV ipak više placamo ( hebem ti uhljebsku državu )

 al ne preko antene

nemam za potpis
4 godine
protjeran
offline
Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizije u

Da preko antene tek kako kažu iza 15.9... ta NOVA TV fullHD samo je imao preko ISP službenih box-eva ili preko IPTV listi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.9.2019 8:21 (cesnjovka).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizij
kowach kaže...

Mogli su preskočiti HD i odmah preći na 4K.

I tako su sad 4K televizori postali cjenovno dostupni za šire mase.

 A tko zna, s obzirom da standard HEVC i DVB-T2 podržavaju i UHD, možda nam iduće godine za Olimpijske igre uključe eksperimentalno jedan kanal koji će emitirati UHD. I tako narednih 30 - 50 godina eksperimentalno, kao i sa eksperimentalnim FullHD.

dolazim odmah - Godot
12 godina
offline
Re: Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizij
Kill Frenzy kaže...

 ja imam proljev

 

Nadam se da si pustio vodu i oprao ruke.  

*# @Frk #*/
7 godina
offline
Re: Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizij
Visak kaže...
Nije 1080i, nego 1080p, što je u kontekstu bitratea još i gore.
Bitrate ovisi o broju kanala. Ako ih bude manje od maksimalno predviđenih može biti i veći od minimuma. Nisam siguran plaćaju li nakladnici ovisno o bitrateu, jer u tom slučaju nas minimum štiti od njihove škrtosti.

 Plaćaju ovisno o bitrateu i pretpostavljenom broju korisnika, ta dva broja su u umnošku.

Zato su im i stavili minimalni bitrate, kojega se sigurno i budu držali....

 

 https://www.hakom.hr/UserDocsImages/2019/radio_komunikacije/OIV-PONUDA-2019-0300-T-2019-06-14-kratki-javno.pdf

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.9.2019 11:17 (fer-de-lance).
16 godina
online
Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizije u

Ako već imate nešto protiv politike HRT-a, nije mi je jasno pljuvanje po programu HRT-a:

- pomno odabrani i kvalitetni dokumentarci

- kvalitetne, profesionalno odrađene znanstvene, obrazovne i informativne emisije

- ima filma i glazbe koji još uvijek spadaju pod umjetnost (i tretiraju se tako), nema škart filmova

- nema reality-a, pretjeranog reklamiranja

 

Ostali:

- sapunjare

- reklama, reklama pa škart film u pauzi između reklama

- reality izdrkavanja

- vidovnjaci

- sport

 

Po meni, HRT (tv i radio) je jedini gledljiv i slušljiv, a ono jedino što mi fali je tenis, od većih turnira prenosi se samo Wimbledon i Roland Garros, iako to nije nešto što treba očekivati od nacionalne televizije.

 

Mislim da je svima trn u oku ta pretplata od 80 kn što ni po meni nitko ne bi trebao plaćati (treba se financirati iz proračuna), ali svakako mi je drago da postoji program čija kvaliteta nije podređena novcu (sponzorima).

Ne znam što bi vi htjeli od nacionalne televizije? Najnovije holivudske blockbustere i serije? To je izrazito skupo, većinom škart i ne mislim da se treba financirati iz proračuna. Isto vrijedi i za sport kojeg treba

ostaviti privatnim kućama osim ako se radi o natjecanju na nacionalnoj razini (reprezentacija).

Svemir.
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.9.2019 14:00 (PaleRider).
 
13 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizij
Pod kvalitetni dokumentarci misliš na Manjkasove političke pamflete?

Količina dezinformacija na HTVu je poražavajuća, a program uređuju političari telefonom.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizije u

eo i pitanja laika te nevježe, a uime dvoje penzionera iz onog dijela kuće (koji u to zure po čitave dane): hoće li se prijelaz osjetiti u promjeni kanala (= ponovo traženje programa) ili će svi kanali ostati ovako kao što su postavljeni, samo će slika, kao, biti razlučivija? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizij
Kanali se mijenjaju.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
9 godina
offline
Re: Uskoro kreće emitiranje zemaljske HD televizij

Cijena od 80kn je prevelika, to je 960kn godisnje,

u Irskoj je negdje 165€ godisnje - 1200kn.

 

po meni i po standardu bi HRT trebao kostati max 30kn mjesecno ili 360kn godisnje a da sve ostalo ostane isto.

Vecina ljudi zele sport (jer sve ostalo ima na internetu), pa neki buduci HRT sport bi dobro dosao, ali nista od toga vjerojatno

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice