USB hub spojen preko dugačkog produžnog USB kabela

poruka: 27
|
čitano: 8.452
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "USB hub spojen preko dugačkog produžnog USB kabela".
4 godine
offline
USB hub spojen preko dugačkog produžnog USB kabela

Ovo je vjerojatno povezano sa mojim drugim problemom - sporo punjenje mobitela. Naime kad sam spojio punjač mobitela (trafo) na produžni usb kabel dužine cca 50 cm i na njega originalni kabel za mobitel (kako bi mi mobitel bio na dužem kablu), mobitel mi se punio noću i do 7-8h, a nekad nije uspio ni cijelu noć napuniti mobiltel do 100%. Guglao sam ali nisam nalazio rješenje, a mobitel me čak obavještavao ako je punjenj sporo provjerite kontakte, koristite originalne kablove i drguo. Kada sam spojio originalni kabel direktno na punjač sve se popravilo i mobitel mi je pun za 2-3h. Inače to je LG a originalni kablovi nisu baš dugi. Moguće da i taj produžni kabel i kontakti koji su na spojevima dovode do gubitka napona i sve ne radi kako treba.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
USB hub spojen preko dugačkog produžnog USB kabela

To je vjerojatno namjerno hardverski ograničeno. Kada se taj miš spoji s kabelom od 5m na kompjuter onda radi, a ako između dodamo hub od 10 cm kabela, onda ne radi. To su vjerojatno namjerno napravili jer pretpostavljam na kabelu od  npr. 7m, signal bi možda kasnio ili bi bio isprekidan, pa bi korisničko iskustvo bilo narušeno.

Moj PC  
0 2 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: USB hub spojen preko dugačkog produžnog USB ka
Signal kasnio na kabelu dužine 7m ? 😂 Namjerno? Daj ne zezaj čovjeka.
7 godina
protjeran
offline
Re: USB hub spojen preko dugačkog produžnog USB ka
bugovac222 kaže...
Signal kasnio na kabelu dužine 7m ? 😂 Namjerno? Daj ne zezaj čovjeka.

 Signal je jako osjetljiv, zato internet kablovi nisu nikad duzi od 7 metara. 

4 godine
protjeran
offline
Re: USB hub spojen preko dugačkog produžnog USB ka
Ja ne znam šta su to "internet kablovi". Za Ethernet kabel se je za svaku kategoriju definiran standard koliki je bandwidth i maksimalna udaljenost. Nije točno da je ograničeno na 7 metara. Cat6 10 GBASE-T twisted pair ide na 55, Cat 6a na 100 metara. Signal ne kasni, izračunaj si sam koliki je to delay!
15 godina
offline
USB hub spojen preko dugačkog produžnog USB kabela

-zato su najbolji pozlaćeni certificirani wifi kablovi.. :)) pošto su bežićni ne smeta im par metara razlike dužine dok pozlata garantira savršeni digitalni audio zvuk (bar tako reklamiraju neke medije SD i sl..)..

 

ili ozbiljnije.. pad signala (napona) je normalna fiziklana pojava, zato su kablovi ograničeni dužinom.. + posotoji usb s dodatnim napajanjem (struja) za stabilizaciju kao i hub..

-računalo nije trafostanica.. loše je tako koristiti ga, tj usb kontroler ima svoja ograničenja i ako/kad crkne tad imaš problem .. + starenjem pada efikasnost, napon-struja čitavog računala, svih potrošača i tad se može desiti da umjesto deklariranih 5V usb daje recimo 4-4,5V .. itd..

-postoje punjači-ispravljači, spojiš na 220 i radi, može bit od 1-2-više ampera i sl.. računalo nije trafo, mada može i to.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
USB hub spojen preko dugačkog produžnog USB kabela

tako sam se i ja opekao prije 4 godina. Kupio 3 metra kabel, puni ali ne dovoljno jako, jer smartphone je više trošio bateriju nego što je uspijevao napuniti.

Tako da se uvjek držim kratkih kablova, od metar i pol i nikad ne više.

 

Ja preporučujem koristiti aplikaciju ampere koja vam pokazuje jasnije koliko se mobitel puni, testirate brzinju punjenja sa svakim kablom i onda vidite kvalitetu.  Za tatu sam kupio jednom kabel od 30cm i punilo je sporo, naravno loša kvaliteta. treba na ebayu gledati kakvu reputaciju ima trgovac koji prodaje kablove.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: USB hub spojen preko dugačkog produžnog USB ka
bugovac222 kaže...
Ja ne znam šta su to "internet kablovi". Za Ethernet kabel se je za svaku kategoriju definiran standard koliki je bandwidth i maksimalna udaljenost. Nije točno da je ograničeno na 7 metara. Cat6 10 GBASE-T twisted pair ide na 55, Cat 6a na 100 metara. Signal ne kasni, izračunaj si sam koliki je to delay!

 Znam, bio je sarkazam 

7 godina
offline
Re: USB hub spojen preko dugačkog produžnog USB ka
Patrik Sonny kaže...

..... Moguće da i taj produžni kabel i kontakti koji su na spojevima dovode do gubitka napona i sve ne radi kako treba.

Da, sigurno je taj produžni kablić bio problem.

Baš zato kaj je kratak su u njemu tanke žice (usporedi s kabelom s kojim puniš, sigurno je puno tanji), a često znaju unutra uvaliti aluminijske žice (ok na kratke udaljenosti) ili čak čelične žice s alumijskim platingom, koje su totalna katastrofa (to lako provjeriš magnetom kad ga približiš kabelu).

I onda ti tih pola metra kabela pri malo većoj struji (a mobitel ti ziher potegne nekih 2A) zajebe sve...

Zato u takvom slučaju kvalitetni produžni usb kabel ili jednostavno kupiti duži kabel za punjenje a da valja, ili (kaj ja radim) kupiš konektore na aliexpressu i sam si zalemiš na malo bolje kabele.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.11.2019 15:34 (fer-de-lance).
4 godine
protjeran
offline
Re: USB hub spojen preko dugačkog produžnog USB ka
JBG glup sam nikad nisam siguran jel sarkazam😂. Kod lošijih USB kablova kao i slušalica ima problema i oko lošijih kontakata pa prestanu raditi kad se malo saviju oko utičnice ili im se uvuku one dvije iglice koje trebaju biti elastične i učvrstiti kabel za uređaj, pa ga možeš baciti nakon mjesec dana. Ima jeftinih koji rade nakon godina i onih koji odu nakon par tjedana.
8 godina
offline
Re: USB hub spojen preko dugačkog produžnog USB ka
fer-de-lance kaže...
Patrik Sonny kaže...

..... Moguće da i taj produžni kabel i kontakti koji su na spojevima dovode do gubitka napona i sve ne radi kako treba.

Da, sigurno je taj produžni kablić bio problem.

Baš zato kaj je kratak su u njemu tanke žice (usporedi s kabelom s kojim puniš, sigurno je puno tanji), a često znaju unutra uvaliti aluminijske žice (ok na kratke udaljenosti) ili čak čelične žice s alumijskim platingom, koje su totalna katastrofa (to lako provjeriš magnetom kad ga približiš kabelu).

I onda ti tih pola metra kabela pri malo većoj struji (a mobitel ti ziher potegne nekih 2A) zajebe sve...

Zato u takvom slučaju kvalitetni produžni usb kabel ili jednostavno kupiti duži kabel za punjenje a da valja, ili (kaj ja radim) kupiš konektpre na aliexpressu i sam si zalemiš na malo bolje kabele.

 

Sve 5, ali što je "konektpre"? Konektore?

Glede USB kablovinja, možda sam imao sreće, ali sve što sam kupovao na Aliju, pa još po (uglavnom) mikro cijenama, super je radilo.
Ovo preporučam - od njih sam kupio "pletene" USB od 30cm do 5m, neke kojima konektor svijetli (možda zvuči glupo, ali jako korisno) itd. Svi rade, a mob si punim preko jednog takvog, ima valjda 3m (i ledica na konektoru lol) i OK je. Stari joystick za C64 sam spojio (preko usb adaptera) sa par takvih, to je jedna od tih "osjetljivih tehnologija", mislim da je bilo 2+2+3m i radio je. Plus, kvaliteno pakiranje, simpa mini čičak vezica na njima za namotati po potrebi itd.

https://voxlink.aliexpress.com 

Ovi "bleščeći" (led konektor) su bili odavdje:
https://www.aliexpress.com/item/32744497778.html

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.11.2019 13:10 (Zechina).
7 godina
offline
Re: USB hub spojen preko dugačkog produžnog USB ka

Ups... 

Često mi se dogodi zatipak,a rijetko kad provjerim nakon kaj otipkam, bar dok ne pročitam sljedeći post.

 

A kaj se tiče voxlinka, da, odličan brand, a i ovaj drugi je ok, ledica je jako korisna za uštekat po noći, a bar nije ko na mom topk kabelu s magnetskim konektorima pa da svjetli na sve strane, imao sam noćno svjetlo praktički za džaba , sve dok nisam nabacio termobužir da samo naprijed svjetli.

 

Kruha i igala...
8 godina
offline
Re: USB hub spojen preko dugačkog produžnog USB ka
fer-de-lance kaže...

Ups... 

Često mi se dogodi zatipak,a rijetko kad provjerim nakon kaj otipkam, bar dok ne pročitam sljedeći post.

 

A kaj se tiče voxlinka, da, odličan brand, a i ovaj drugi je ok, ledica je jako korisna za uštekat po noći, a bar nije ko na mom topk kabelu s magnetskim konektorima pa da svjetli na sve strane, imao sam noćno svjetlo praktički za džaba , sve dok nisam nabacio termobužir da samo naprijed svjetli.

 

 

Je, isto iskustvo, poklonio full bleščeće kablove klincima, ali m je ovaj za po noći super - vidiš kako je konketor konektor okrenut + svijetlo se promijeni kad je napunjen.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.12.2019 13:45 (Zechina).
7 godina
offline
Re: USB hub spojen preko dugačkog produžnog USB ka

To je zakon, ovaj topk ima samo konstantno plavo, ali je bar najbolji kaj se tiče ovih s magnetnim konektorom (jer sam tražio isključivo ove dvopinske da ne moram nariktavat kad uštekavam), tak da nisam ni imao drugog izbora.

Ali definitvno zakon to da promijeni boju kad je pun, to budem gledao isto kad budem drugi kupovao za par godina .

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.12.2019 12:54 (fer-de-lance).
8 godina
offline
Re: USB hub spojen preko dugačkog produžnog USB ka

LOL sad sam ja krivo napisao konektor - zarazno je :)

5 godina
offline
Re: USB hub spojen preko dugačkog produžnog USB ka
fer-de-lance kaže...

To je zakon, ovaj topk ima samo konstantno plavo, ali je bar najbolji kaj se tiče ovih s magnetnim konektorom (jer sam tražio isključivo ove dvopinske da ne moram nariktavat kad uštekavam), tak da nisam ni imao drugog izbora.

Ali definitvno zakon to da promijeni boju kad je pun, to budem gledao isto kad budem drugi kupovao za par godina .

 

 Ja imam pljosnati magnetni i sam se nastima ;) Samo prineses ;)

Inace na galaxy A50 ti magnetni radili par dana i vise nece. Na svim ostalim uredjajima rade odlicno a svi ostali kablovi na A50 rade odlicno. ista stvar i na A40 od prijatelja...

Evo sad na Galaxy Note 8 isto radi odlicno. Brzo punjenje takodje radi...

Sad ti budi pametan....

8 godina
offline
Re: USB hub spojen preko dugačkog produžnog USB ka

Je, ja kupio boljoj polovici (tada je imala USB-C, mislim da je neki Xiaomi bio, ili još Nexus), uopće se nije dao uštekati. na drugim uređajima sve ok.

5 godina
offline
Re: USB hub spojen preko dugačkog produžnog USB ka
....
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.12.2019 7:12 (Posmatrač).
5 godina
offline
Re: USB hub spojen preko dugačkog produžnog USB ka
Zechina kaže...

Je, ja kupio boljoj polovici (tada je imala USB-C, mislim da je neki Xiaomi bio, ili još Nexus), uopće se nije dao uštekati. na drugim uređajima sve ok.

 Ma kod mene su svi kablovi u svim kombinacijama radili osim tih magnetnih na A50 i kod kolege na A40.... Inace koristim samo aukey i originalne kablove...

 

Nekoliko magnetnih kablova sa nekoliko razlicitih nastavaka....

10 godina
offline
USB hub spojen preko dugačkog produžnog USB kabela

Osnove elektrotehnike,  pored omskog otpora postoji i indukcijski i kapacitivni dio otpora i upravo oni prave probleme pri prijenosu podataka preko kabla, na način da deformiraju oblik signala koji bi inače trebao biti vrlo pravilan, (ili 5 volti ili 0 volti sa trenutnim prelaskom između ta dva stanja), umjesto toga dobijemo nepravilne oblike koje elektronika na prijemnom uređaju ne može pravilno prepoznati te javi pogrešku i prekine prijenos. Ovo je tim više izraženo što je kabel dulji i što su signali vremenski kraći (prijenos veće količine podataka u jedinici vremena). Zbog male količine podataka koje šalju miš i tipkovnica oni mogu raditi i na dugačkom kablu. Postoje kvalitetniji kablovi čija je impedansa (ukupni otpor) precizno izbalnsirana tako da mogu prenijeti podatke većim brzinama na višemetarske udaljenosti. Debljina samih provodnika unutar kabela potpuno je nebitna za prijenos podataka jer se radi o mikro strujama tako da je slabljenje signala zbog omskog otpora zanemarivo, sa druge strane bitna je za punjenje preko USB-a jer se tada prenosi istosmjerna struja značajne jakosti. Sramotno je da ovo ne zna autor teksta koji radi u renomiranom časopisu kakav je BUG.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: USB hub spojen preko dugačkog produžnog USB ka
M_Zerem kaže...

Osnove elektrotehnike,  pored omskog otpora postoji i indukcijski i kapacitivni dio otpora i upravo oni prave probleme pri prijenosu podataka preko kabla, na način da deformiraju oblik signala koji bi inače trebao biti vrlo pravilan, (ili 5 volti ili 0 volti sa trenutnim prelaskom između ta dva stanja), umjesto toga dobijemo nepravilne oblike koje elektronika na prijemnom uređaju ne može pravilno prepoznati te javi pogrešku i prekine prijenos. 

 Sve ok, osim boldanog, data leveli nisu 5V i 0V, nego su oko 3V i 0V za spori prijenos, a za brzi su oko 0,5V i 0V (ako se dobro sjećam).

A to ti i sama logika nalaže, jer pri velikim brzinama ne bi bio moguć prijelaz između dva stanja da je tak veliki diferencijal napon između low i high stanja (zbog parazitnih induktiviteta i kapaciteta), premda kad su dimenzije uređaja veće od valne duljine signala ionak električke parametre uređaja  ne gledaš kao koncentrirane, nego kao valnu funkciju, i onda ti parazitni kapacitet, induktivitet i atenuacija jednostavno tvore prijenosnu funkciju s kojom računaš, a kod ovak malih frekvencija (USB data) to i nije neki problem izbalansirat, tak da ne treba puno picajzlirat, nije neka precizna matematika, bar ne kod low speed USB-a.

 

Kruha i igala...
14 godina
offline
USB hub spojen preko dugačkog produžnog USB kabela

Imao sam isti problem kad sam kupovao dugacki kabel od 5m za povezivanje eksternog harda, pravilo je da sto je deblji kabel, to bolje. I cijena igra veliku ulogu, takvi kabeli nisu bas toliko jeftini kao oni tanki, tu ne treba stediti, das 30-40 kuna vise, ali imas posten kabel i onda je sasvim nebitno koliko je od dug, moze biti i 15m, ako je dovoljne debljine, ako je visoke kvalitete, nikakvih problema nece biti sto god spojili na njega! 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
USB hub spojen preko dugačkog produžnog USB kabela

Debljina kabla treba biti poput kvalitetnog koaksijalnog kabla za antenu, sve tanje od toga nula bodova! 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: USB hub spojen preko dugačkog produžnog USB ka
=XFX=PlayHard kaže...

Imao sam isti problem kad sam kupovao dugacki kabel od 5m za povezivanje eksternog harda, pravilo je da sto je deblji kabel, to bolje. I cijena igra veliku ulogu, takvi kabeli nisu bas toliko jeftini kao oni tanki, tu ne treba stediti, das 30-40 kuna vise, ali imas posten kabel i onda je sasvim nebitno koliko je od dug, moze biti i 15m, ako je dovoljne debljine, ako je visoke kvalitete, nikakvih problema nece biti sto god spojili na njega! 

Volio bih vidjeti kabel od 15 m na kojem HDD radi ;)

14 godina
offline
Re: USB hub spojen preko dugačkog produžnog USB ka
Posmatrač kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

Imao sam isti problem kad sam kupovao dugacki kabel od 5m za povezivanje eksternog harda, pravilo je da sto je deblji kabel, to bolje. I cijena igra veliku ulogu, takvi kabeli nisu bas toliko jeftini kao oni tanki, tu ne treba stediti, das 30-40 kuna vise, ali imas posten kabel i onda je sasvim nebitno koliko je od dug, moze biti i 15m, ako je dovoljne debljine, ako je visoke kvalitete, nikakvih problema nece biti sto god spojili na njega! 

Volio bih vidjeti kabel od 15 m na kojem HDD radi ;)

 Radit ce bez problema, debljina treba biti kako sam opisao gore, samo takvi kvalitetni kabeli kostaju i preko 200kn na Amazonu... 

5 godina
offline
Re: USB hub spojen preko dugačkog produžnog USB ka
=XFX=PlayHard kaže...
Posmatrač kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

Imao sam isti problem kad sam kupovao dugacki kabel od 5m za povezivanje eksternog harda, pravilo je da sto je deblji kabel, to bolje. I cijena igra veliku ulogu, takvi kabeli nisu bas toliko jeftini kao oni tanki, tu ne treba stediti, das 30-40 kuna vise, ali imas posten kabel i onda je sasvim nebitno koliko je od dug, moze biti i 15m, ako je dovoljne debljine, ako je visoke kvalitete, nikakvih problema nece biti sto god spojili na njega! 

Volio bih vidjeti kabel od 15 m na kojem HDD radi ;)

 Radit ce bez problema, debljina treba biti kako sam opisao gore, samo takvi kvalitetni kabeli kostaju i preko 200kn na Amazonu... 

 Probao si? Mozda ce raditi mozda nece. Debljina kabela ti to ne garantuje. Zavisi i od USB porta i potrosaca na kraju... Pricam konkretno o HDDu....

14 godina
offline
Re: USB hub spojen preko dugačkog produžnog USB ka
Taj hdd vjerojatno treba imat svoje napajanje
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice