Uradi sam uređaj koji će umjesto vas resetirati ro

poruka: 37
|
čitano: 12.078
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Uradi sam uređaj koji će umjesto vas resetirati ro".
16 godina
neaktivan
offline
Uradi sam uređaj koji će umjesto vas resetirati ro

Reset IP adrese svakih 24h će nepotrebno pokretati cijeli opisani mehanizam. 

Moj PC  
3 1 hvala 0
12 godina
offline
Uradi sam uređaj koji će umjesto vas resetirati ro

"Izvjesnome Mikeu Diamondu prekipjelo je svakih par dana isključivati i uključivati svoj router pa je osmislio uređaj koji će to činiti umjesto njega."

 

Ako moram restartati router svakih par dana, onda on ne radi svoj posao i ide ili na otpad ili na reklamaciju.

Moj PC  
28 0 hvala 0
15 godina
offline
Uradi sam uređaj koji će umjesto vas resetirati ro

-od bezbrojnih razloga ovo je među bezveznijim :) ..

-naravno 'samo 5$ ...' ako imaš 3d printer, zanje, lemilicu, punjaš mobitela-viška itd.. za problem koji je stvar linije-operatera ili frustracije (ne da mu se svakih par dana...).

-kako to radi u 'civiliziranim' uvjetima? pa internet radi.. prekid-reset linije ili dsl-sinkronizacije se može desiti npr jednom dnevno i to radi bez potrebe za kemijanjem, tj ako je on imao takav problem da je morao resetirati-ugasiti modem tad je problem ta linija-modem-operater, tj nešto za njega ne za ostatak svijeta. (ali ljudi svijet doživljavaju iz prvog lica, 'ja'.. pa je i to ok) :)

 

-- i veći problem je tad ovakav članak + juzer koji misli da je time nešto riješio .. :) + pogotovo ako misli da je to samo 5$

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2020 12:18 (ihush).
 
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Uradi sam uređaj koji će umjesto vas resetirat
Strontium kaže...

Reset IP adrese svakih 24h će nepotrebno pokretati cijeli opisani mehanizam. 

 Zasto? Uredaj svako 5 min salje ping prema www.google.com, ako prode, testira ponovo za 5 min, ako ne ugas i upali i onda testira za 5 min. Promjena ip adrese mu ne bi trebala nista znaciti, osim u slucaju da bas u tom trenutku tesitra, ali i za to ima rjesenje, samo treba staviti jos ako ping nije prosao, posalji jos 30 pingova, ako ne prode niti jedan resetiraj.

LIFE IS SHORT, WORK HARD, PLAY HARDER, PRAY HARDEST
15 godina
offline
Re: Uradi sam uređaj koji će umjesto vas resetirat

najmanji problem je u slučaju prekida banalnim brojačem npr 100xping nema rezultata-reset.. no i dalje je sve zajedno nepotrebno-besmisleno.

-ako je fix ugasiti-upaliti modem, tad je problem modem. Ako je problem modem, tad ga mijenjaš-reklamiraš-zamjeniš, ako je firmware-soft ista stvar.. mora raditi ili smeće.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2020 12:21 (ihush).
16 godina
offline
Re: Uradi sam uređaj koji će umjesto vas resetirat
ihush kaže...

-od bezbrojnih razloga ovo je među bezveznijim :) ..

-naravno 'samo 5$ ...' ako imaš 3d printer, zanje, lemilicu, punjaš mobitela-viška itd.. za problem koji je stvar linije-operatera ili frustracije (ne da mu se svakih par dana...).

-kako to radi u 'civiliziranim' uvjetima? pa internet radi.. prekid-reset linije ili dsl-sinkronizacije se može desiti npr jednom dnevno i to radi bez potrebe za kemijanjem, tj ako je on imao takav problem da je morao resetirati-ugasiti modem tad je problem ta linija-modem-operater, tj nešto za njega ne za ostatak svijeta. (ali ljudi svijet doživljavaju iz prvog lica, 'ja'.. pa je i to ok) :)

 ti si jedan od malo brojnih sretnika kojima se nikad nije dogodilo da se modem/ruter toliko izjebe da jedino pomaže hard reset. Istina, u današnje vrijeme je SOHO oprema malo "sposobnija" se samoresetirati, ali još uvijek se događa da se povremeno javi potreba. Osobno sam na A1 kabelskoj i otprilike jednom u 2 mj. se modem-router se zbedira i pukne internet, i nema isusa boga da proradi nakon softverskog reseta... slično mi je i s Mikrotikom... koliko god da su ta govna razvikana, modeli iz SOHO segmenta su teški šit. 

15 godina
offline
Re: Uradi sam uređaj koji će umjesto vas resetirat

-naprotiv.. ako radiš tad ovisiš o opremi, kao auto-kočnice i sl. i tad se ne može tolerirati škart 'oče-neče'.. :)

+ primijeti, kašeš jendom u 2mj.. nije isto jednom u 2 dana, zar ne?

+ kakav je to problems ispravnom opremom koja se tako zblesira da soft reset ne pomaže.. tj što tad radiš? tj znaš li da je sve na serveru, config-profil? što je različito od soft i hard reseta? Tad imaš problem s operaterom-profilom ne s modemom ili ima bug koj ne može biti soft jer bi ga tad imao i ja-ostali.. a hw problem je možda npr pregrijavanje-osigurač ili nešto takvog što bi tad objaslino razliku soft-hard reseta ili gašenje-paljenje kao fix. tj tad je to škart-modem..

 

-ne smatram se srećkovićem nije moj modem bolji-jači, tj kao što ne očekujem eurojackpot tako ni takv primjerak-škart.. tj ako se i desi imam dovoljno resursa to provjeriti i zatražiti zamjenu koju ću tad i dobiti. Naravno operateri na prvu odkantavaju takve juzerske zahtijeve jer u 99% nije problem modem nego juzer.. ili žice ili malware i tako defaultno-generički odbijaju ili prolaziš 'reiki disanje' vježbu paljenja-gašenja lampica dok te operater tek počne slušati što govoriš.. no običan juzer u defniciji nema ni znanje ni sredstva to znati .. a ni ovaj članak nije za takvog juzera, zar ne?

 

-možemo nadrugi način, .. 'moj' modem je super-turbo.. jer je moj.. no eto, ne radi takve probleme, nrp posljednjih mjesec sam na drugoj adresi, provjeravam stanje kućnog računala.. radi, nema gašenja, prekida, mreža radi.. što to znači? Čak mi nije presudno jer je običan kućni, ne nešto s upsom i sl. ne nešto od čeg se živi.. i radi. Pa sad jel to normalno ili imam super mobač i trebam igrti eurojackpot?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Uradi sam uređaj koji će umjesto vas resetirati ro

Imao sam isti problem, rješio sam ga za 0$ i s dva tel. poziva. Provider mi je donio drugi ruter. Ne znam kako to da ta vijest nigdje nije objavljena.

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
 
23 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Uradi sam uređaj koji će umjesto vas resetirat
andrijam kaže...

Imao sam isti problem, rješio sam ga za 0$ i s dva tel. poziva. Provider mi je donio drugi ruter. Ne znam kako to da ta vijest nigdje nije objavljena.

 

Nisi ga riješio sa 0$...

7 godina
neaktivan
offline
Re: Uradi sam uređaj koji će umjesto vas resetirat

Prosvjetli me.

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
14 godina
offline
Uradi sam uređaj koji će umjesto vas resetirati ro

Dakle imam Iskonov modem/ruter i na njega puno toga spojeno i rijetko mi se desi da ga moram 2 puta godišnje ugasiti/upaliti jer sve je kako je podešen profil na tom ruteru te da li na WiFi koji vam je aktivan se zakačio pacjent koji pokušava provaliti šifru WiFija pa ga je zbombao shit softwareom iz dark weba te pokazuje ekipi kak se to dela dok vaša oprema pati jer je nekome bilo teško da vam skonfa da se na njega mogu spajati samo poznati uređaji sa mekicama koje su dopuštene a ostalo 'fuckoff' i naravno podešenje da ne vidi pola vašeg grada/mjesta/štogodveć vaš SSID i to 4 km od kuće nego u kući makar samo dolje na katu a gore se lako pukne repeater za tu etažu.

 

Telekom operateri vam daju opremu po defaultu i briga ih kako će te se snaći jer ako želite tehničara to košta a onda vam dođe prištavac kaj ima manje pojma od vas samih jer je isto naučio na nekom ubrzanom tečaju ili preko youtube kanala od nekog lika što je pročitao samo pola uputa od te opreme koju imate kući. Znam da nije svatko vičan tako nečem no definitivno ovisimo o internetu jer pola uređaja kući je očelo komunicirati putem neta te vrijeme je da svatko od nas nauči što je komad opreme koji je donio telekom provider u stanju učiniti ili kupiti nešto što smatra da valja te savladati to da zna što kada i gdje mu se dešava.

 

Ovo što je lik za 5$ puknuo nema veze sa zdravom pameti jer mogao je kupiti utičnicu sa timerom koja je 1$ i staviti da se ugasi svaka 24 sata i ponovo upali nakon 1 do 2 minute jer taj uređaj koji je kao smislio je skoro pa to.

A sad hipotetski, padne internet njegovom provideru i on doma nema naravno internet te mu navedeni uređaj svakih minuta pali i gasi opremu dok kod providera ne proradi internet, bolesno i skupo jer nakom paljenja i gašenja opreme taj komad mora otići kvragu pa ga to neće više koštat 5$.

veni vidi didici
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2020 13:16 (dagoberhr).
Moj PC  
9 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Uradi sam uređaj koji će umjesto vas resetirat
andrijam kaže...

Prosvjetli me.

 

Platio si telefon kao i neku pretplatu ili bon za taj razgovor :)

16 godina
odjavljen
offline
Uradi sam uređaj koji će umjesto vas resetirati ro

Boze, kakva glupost... curi mi krv iz ociju

Freak Show Inc.
 
6 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Uradi sam uređaj koji će umjesto vas resetirat

Ne nisam, nisam platio svoj tel. račun zadnjih preko 10 godina. Niti sam sebi kupio telefon barem 15godina.

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
10 godina
offline
Uradi sam uređaj koji će umjesto vas resetirati ro

uh ako se isteka telefon iz modema slijedi mu terapija ciklickog restarta sve dok netko opet ne usteka kabel. to je vjerojatno vrlo djelotvorno za uredjaj, a i u skladu sa ocekivanim koristenjem. mozda i produzuje radni vijek uredjaja :P

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Uradi sam uređaj koji će umjesto vas resetirat
ihush kaže...

 

+ kakav je to problems ispravnom opremom koja se tako zblesira da soft reset ne pomaže.. tj što tad radiš? tj znaš li da je sve na serveru, config-profil? što je različito od soft i hard reseta? Tad imaš problem s operaterom-profilom ne s modemom ili ima bug koj ne može biti soft jer bi ga tad imao i ja-ostali.. a hw problem je možda npr pregrijavanje-osigurač ili nešto takvog što bi tad objaslino razliku soft-hard reseta ili gašenje-paljenje kao fix. tj tad je to škart-modem..

 

-ne smatram se srećkovićem nije moj modem bolji-jači, tj kao što ne očekujem eurojackpot tako ni takv primjerak-škart.. tj ako se i desi imam dovoljno resursa to provjeriti i zatražiti zamjenu koju ću tad i dobiti. Naravno operateri na prvu odkantavaju takve juzerske zahtijeve jer u 99% nije problem modem nego juzer.. ili žice ili malware i tako defaultno-generički odbijaju ili prolaziš 'reiki disanje' vježbu paljenja-gašenja lampica dok te operater tek počne slušati što govoriš.. no običan juzer u defniciji nema ni znanje ni sredstva to znati .. a ni ovaj članak nije za takvog juzera, zar ne?

 

-možemo nadrugi način, .. 'moj' modem je super-turbo.. jer je moj.. no eto, ne radi takve probleme, nrp posljednjih mjesec sam na drugoj adresi, provjeravam stanje kućnog računala.. radi, nema gašenja, prekida, mreža radi.. što to znači? Čak mi nije presudno jer je običan kućni, ne nešto s upsom i sl. ne nešto od čeg se živi.. i radi. Pa sad jel to normalno ili imam super mobač i trebam igrti eurojackpot?

 mislim da je neki HW/FW problem (radi se A1 b.net tc7200.20 kabelskom modemu/routeru), ali s obzirom na prijašnja iskustva, i drugim operaterima, gdje sam nakon reklamacije dobio još i gori i nestabilniji uređaj, zbog jednog ručnog on/off flipa svakih 2mj, ne da mi se zajebaviti i trošiti vrijeme i živce. Uostalom, ne ovisi mi baš toliko život o stabilnosti interneta, ali ako si budem uskoro radio "Smart" house, onda budem vrlo vjerojatno i ovakvim "ruskim" rjesenjima pribjegao, naravno i uz redudantni internet link s drugim operaterom. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Uradi sam uređaj koji će umjesto vas resetirat

OK, sve se može ali članak i "savjet" su zapravo bezveze, većina ljudi koju znam nema potrebe za ovime, kad sam od Amisa/A1 uzeo optiku nisam resetirao router 3 godine... 

5 godina
offline
Re: Uradi sam uređaj koji će umjesto vas resetirat
Aldo kaže...
....

 ti si jedan od malo brojnih sretnika kojima se nikad nije dogodilo da se modem/ruter toliko izjebe da jedino pomaže hard reset. Istina, u današnje vrijeme je SOHO oprema malo "sposobnija" se samoresetirati, ali još uvijek se događa da se povremeno javi potreba. Osobno sam na A1 kabelskoj i otprilike jednom u 2 mj. se modem-router se zbedira i pukne internet, i nema isusa boga da proradi nakon softverskog reseta... slično mi je i s Mikrotikom... koliko god da su ta govna razvikana, modeli iz SOHO segmenta su teški šit. 

  Ja sam na MTELu bih i ne mogu se sjetiti kad mi je trebao hard reset routera. Ajd mozda jednom godisnje a i to je pitanje. Sve mi ide preko njega. I IPTV, tel i net. Jedno 10 tak uredjaja na WIFI svih mogucih vrsta i nikad problema...

15 godina
offline
Re: Uradi sam uređaj koji će umjesto vas resetirat
Aldo kaže...
..

 mislim da je neki HW/FW problem (radi se A1 b.net tc7200.20 kabelskom modemu/routeru), ali s obzirom na prijašnja iskustva, i drugim operaterima..

 -mislim i ja svašta.. no kao i ovaj članak, često je to nevažno :) npr mislim da ne treba miješati modeme operatera s routerima dostupnim na tržištu kao i različite operatere tj telefonije-kabel/coax .. ili mobilna mreža.. jer su problemi sasvim različiti (+ vidi se koja branša je kojih korjena, kao i stanje da je a1-exvip, pokupovao .. i da su problemi možda poslovni ne teh.oprema itd.).

-

Strontium kaže...

OK, sve se može ali članak i "savjet" su zapravo bezveze, većina ljudi koju znam nema potrebe za ovime, kad sam od Amisa/A1 uzeo optiku nisam resetirao router 3 godine... 

 -da, nema reseta, pogotovo ne takvog da jedino hard pomaže.. tj ako moram resetirati tad mi oprema-mreža ne koristi.. tj remote-server i sl. tj otvaranje portova-fwd itd.. i to je tad nedpustivo.

Ako sve radi tisućama korisnika i/ili firmama, tad ne postoji logično objašnjenje zašto bi korsinik X imao problem dok uz iste uvjete korisnik Y nema problem.. tj ako je do opreme to se mora riješiti. Ako je juzerski problem (interno-žice-malware..) tad nema veze s operaterom a još manje s kemijanjem oko reseta-gašenja.

 

+ već više od godine zakon, ukoliko postoji problem i operater ga ne otkloni u razumnom roku, idu penali, 10kn/sat.. pa ne mora. Tj koliko je korisnik neke usluge treba maltretirati s neznanjem ili škart opremom? Izgorio datacentar u zg, par dana i opet sve radi, što gore može neki operater navesti kao opravdani razlog? udar meteora?.. poplava? po sjećanju nema pa tad znači da mora raditi, ako ne radi tad posljedice ili ne treba se svatko baviti svime, ako firma nije sposobna tad ne treba biti na tržištu. Ako ima lošu opremu tad to nije prihvatljivo itd itd..

 

-neovisno o operateru, desetljećima kojima korsitim bilo što mrežno možda na prste ruke nabrojati potrebu za resetom.. tj kad se igram modemom/routerom možda ga zaključam, sve ostalo radi ako je ispravno, ako je neispravno o čemu pričamo..?

-iznad se spominje firmware, to je dio opreme, operatera i to operater mora riješiti tj čak to ne rade operateri tj oni većinom samo lupe svoj logo-brand + ograniče usluge koje tvornički uređaj podržava, sve ostalo (tarifa-brzina-linije) odrađuje server i profil, ako se stuši server-centrala tad mi ni pozlaćeni modem ne može dati liniju i mogu ga do besvjesti resetirati.. uzaludno, možda kao otvoriti firžider, možda pomogne :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2020 14:29 (ihush).
15 godina
offline
Uradi sam uređaj koji će umjesto vas resetirati ro

Jebote taj provider je gori od T-Scuma. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Uradi sam uređaj koji će umjesto vas resetirati ro

Watchdog za dokonjake.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Uradi sam uređaj koji će umjesto vas resetirati ro

Nisam programer pa molim da me ispravi netko ako griješim ili je ovo nemoguće:

 

Svaki moderan router ima mogućnost stvaranja višestrukih wifi mreža.

Je li problem napraviti skriptu koja će se pokretati u scheduleru i koja će mijenjati jednu od tih mreža tako da se druga mreža ne dira. Nakon promjene podataka wifi-ja router se sam restarta. Ili još jednostavnije - napisati skriptu koja resetira router?

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Uradi sam uređaj koji će umjesto vas resetirat
BlueMax kaže...

Nisam programer pa molim da me ispravi netko ako griješim ili je ovo nemoguće:

 

Svaki moderan router ima mogućnost stvaranja višestrukih wifi mreža.

Je li problem napraviti skriptu koja će se pokretati u scheduleru i koja će mijenjati jednu od tih mreža tako da se druga mreža ne dira. Nakon promjene podataka wifi-ja router se sam restarta. Ili još jednostavnije - napisati skriptu koja resetira router?

 Pa onda je lakse kupiti kvalitetniji router....

14 godina
offline
Re: Uradi sam uređaj koji će umjesto vas resetirat
andrijam kaže...

Imao sam isti problem, rješio sam ga za 0$ i s dva tel. poziva. Provider mi je donio drugi ruter. Ne znam kako to da ta vijest nigdje nije objavljena.

 

Pa i taj drugi ruter ce ti se isto kad tad zabelesaviti i pomaze jedino reset... meni se zna svakih mjesec, dva, jer imam jos 2 AP spojeno na njemu i ovo je stvarno zanimljivo rjesenje... realno to bi trebalo biti integrirano u sam ruter.. da imas opciju ukljuciti da sam radi pinganje i ukoliko ne radi nakon par mi uta, da se sam resetira

16 godina
offline
Uradi sam uređaj koji će umjesto vas resetirati ro

Koji idiotizam. Kupi u Pevecu timer koji jedanput tjedno gasi uređaj na 5 minuta, recimo nedjeljom ujutro. Problem riješen.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Uradi sam uređaj koji će umjesto vas resetirat
Posmatrač kaže...
BlueMax kaže...

Nisam programer pa molim da me ispravi netko ako griješim ili je ovo nemoguće:

 

Svaki moderan router ima mogućnost stvaranja višestrukih wifi mreža.

Je li problem napraviti skriptu koja će se pokretati u scheduleru i koja će mijenjati jednu od tih mreža tako da se druga mreža ne dira. Nakon promjene podataka wifi-ja router se sam restarta. Ili još jednostavnije - napisati skriptu koja resetira router?

 Pa onda je lakse kupiti kvalitetniji router....

 Pa valjda je pretpostavka da netko želi svakodnevno restartirati router. Je li to zato što je od providera dobio loš router ili zato jer ima fetiš restartiranja routera potpuno je nebitno. Dobar router košta cca 100€. Jesi li siguran da je lakše kupiti router nego instalirati neku skripticu?

Osim toga, nije sve u routeru, ima nešto i u provideru. Na poslu imam vrhunski router (DSR-250N) kojeg je opet trebalo resetirati svakih par dana. Onda je T-com nešto mijenjao na centrali i od tada ga nismo resetirali već 6 mjeseci.

Ne znam jesi li svjestan da ne mora svak sebi programirati tu skriptu. 

5 godina
offline
Re: Uradi sam uređaj koji će umjesto vas resetirat
BlueMax kaže...
Posmatrač kaže...
BlueMax kaže...

Nisam programer pa molim da me ispravi netko ako griješim ili je ovo nemoguće:

 

Svaki moderan router ima mogućnost stvaranja višestrukih wifi mreža.

Je li problem napraviti skriptu koja će se pokretati u scheduleru i koja će mijenjati jednu od tih mreža tako da se druga mreža ne dira. Nakon promjene podataka wifi-ja router se sam restarta. Ili još jednostavnije - napisati skriptu koja resetira router?

 Pa onda je lakse kupiti kvalitetniji router....

 Pa valjda je pretpostavka da netko želi svakodnevno restartirati router. Je li to zato što je od providera dobio loš router ili zato jer ima fetiš restartiranja routera potpuno je nebitno. Dobar router košta cca 100€. Jesi li siguran da je lakše kupiti router nego instalirati neku skripticu?

Osim toga, nije sve u routeru, ima nešto i u provideru. Na poslu imam vrhunski router (DSR-250N) kojeg je opet trebalo resetirati svakih par dana. Onda je T-com nešto mijenjao na centrali i od tada ga nismo resetirali već 6 mjeseci.

Ne znam jesi li svjestan da ne mora svak sebi programirati tu skriptu. 

 Koliko User vulgaris zna uopste o cemu ti pricas?

15 godina
offline
Re: Uradi sam uređaj koji će umjesto vas resetirat

 Pa valjda je pretpostavka da netko želi svakodnevno restartirati router. Je li to zato što je od providera dobio loš router ili zato jer ima fetiš restartiranja routera potpuno je nebitno. Dobar router košta cca 100€. Jesi li siguran da je lakše kupiti router nego instalirati neku skripticu?

Osim toga, nije sve u routeru, ima nešto i u provideru. Na poslu imam vrhunski router (DSR-250N) kojeg je opet trebalo resetirati svakih par dana. Onda je T-com nešto mijenjao na centrali i od tada ga nismo resetirali već 6 mjeseci.

Ne znam jesi li svjestan da ne mora svak sebi programirati tu skriptu. 

 Tko ikad u životu i IT-u želi svakodnevno rebootat ruter? Ikad igdje? 

 

"Dobar router košta cca 100€"

"Na poslu imam vrhunski router (DSR-250N) kojeg je opet trebalo resetirati svakih par dana."

 

mislim da trola, ako ne, teška glupardija

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2020 21:51 (nitro_vip).
5 godina
offline
Re: Uradi sam uređaj koji će umjesto vas resetirat
nitro_vip kaže...

 Pa valjda je pretpostavka da netko želi svakodnevno restartirati router. Je li to zato što je od providera dobio loš router ili zato jer ima fetiš restartiranja routera potpuno je nebitno. Dobar router košta cca 100€. Jesi li siguran da je lakše kupiti router nego instalirati neku skripticu?

Osim toga, nije sve u routeru, ima nešto i u provideru. Na poslu imam vrhunski router (DSR-250N) kojeg je opet trebalo resetirati svakih par dana. Onda je T-com nešto mijenjao na centrali i od tada ga nismo resetirali već 6 mjeseci.

Ne znam jesi li svjestan da ne mora svak sebi programirati tu skriptu. 

 Tko ikad u životu i IT-u želi svakodnevno rebootat ruter? Ikad igdje? 

 

"Dobar router košta cca 100€"

"Na poslu imam vrhunski router (DSR-250N) kojeg je opet trebalo resetirati svakih par dana."

 

mislim da trola, ako ne, teška glupardija

 

 

 Ja ne zelim restartati router. Niti onaj od providera niti onaj od linksysa niti ap od unifi. Ocekujem da svi rade 24/7 bez obzira na cijenu.....

14 godina
offline
Re: Uradi sam uređaj koji će umjesto vas resetirat
Posmatrač kaže...
nitro_vip kaže...

 Pa valjda je pretpostavka da netko želi svakodnevno restartirati router. Je li to zato što je od providera dobio loš router ili zato jer ima fetiš restartiranja routera potpuno je nebitno. Dobar router košta cca 100€. Jesi li siguran da je lakše kupiti router nego instalirati neku skripticu?

Osim toga, nije sve u routeru, ima nešto i u provideru. Na poslu imam vrhunski router (DSR-250N) kojeg je opet trebalo resetirati svakih par dana. Onda je T-com nešto mijenjao na centrali i od tada ga nismo resetirali već 6 mjeseci.

Ne znam jesi li svjestan da ne mora svak sebi programirati tu skriptu. 

 Tko ikad u životu i IT-u želi svakodnevno rebootat ruter? Ikad igdje? 

 

"Dobar router košta cca 100€"

"Na poslu imam vrhunski router (DSR-250N) kojeg je opet trebalo resetirati svakih par dana."

 

mislim da trola, ako ne, teška glupardija

 

 

 Ja ne zelim restartati router. Niti onaj od providera niti onaj od linksysa niti ap od unifi. Ocekujem da svi rade 24/7 bez obzira na cijenu.....

 

Samo ti očekuj..

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice