UN-ovo izvješće o klimi: akcije su potrebne sada i

poruka: 84
|
čitano: 18.011
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "UN-ovo izvješće o klimi: akcije su potrebne sada i".
13 godina
offline
UN-ovo izvješće o klimi: akcije su potrebne sada i

Ja mislim da je to sve radi Rusije i njenih 40% svjetskog bogatstva.....

To Each His Own.
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
UN-ovo izvješće o klimi: akcije su potrebne sada i

Novac je bitan koga briga za planetu 

be Cool
Moj PC  
13 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: UN-ovo izvješće o klimi: akcije su potrebne sa
Inflacija i neposredne ekonomske posljedice cini se, nisu nista u usporedbi s globalnim porastom temperature od 1,5C
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
UN-ovo izvješće o klimi: akcije su potrebne sada i

Većina guzonja koji odlučuju o tim stvarima izgledaju kao striček s videa i neće biti tu kad nas zadesi scenarij kataklizme, ali zato će biti tu prije toga, kada će ih zadesiti scenarij šampanjaca, račića i djevojaka upitnog kućnog morala, što ih imam osjećaj, ne brine previše

 
14 1 hvala 0
15 godina
offline
UN-ovo izvješće o klimi: akcije su potrebne sada i

a onda nikad. ok. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
UN-ovo izvješće o klimi: akcije su potrebne sada i

Kapitalizam koji nas je rapidno razvio, sada nas pokapa.

Kako ce jedan Apple, Microsoft, Amazon i Tesla potkrijepit svoje silne milijarde pa i trilijune vrijednosti ako se ovakvo idiotsko pumpanje balona zaustavi.

 

Ljudi zbog profita rade nevidene idiotarije i na tome uspijevaju zaradit - dokaz da ne moze zavrsit dobro za ovaj planet.

Zasto bi se npr neki slavni nogometas odrekao mogucnosti da jede komad mesa obliven zlatom ? Zamisli nutritivne vrijednosti tog zlata...

 

Nema goreg nego kada se idioti docepaju para i moci... Pametniji se ne vole svadat i zato bivaju potlaceni od idiota koji su vecinom na visoj poziciji.

Truth in engineering.
 
16 1 hvala 4
10 godina
offline
UN-ovo izvješće o klimi: akcije su potrebne sada i

"Sad ili nikada" - Skoro je imao isti slogan. Predvidjam slican uspjeh.

 
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: UN-ovo izvješće o klimi: akcije su potrebne sa
Batista kaže...

Kapitalizam koji nas je rapidno razvio, sada nas pokapa.

Kako ce jedan Apple, Microsoft, Amazon i Tesla potkrijepit svoje silne milijarde pa i trilijune vrijednosti ako se ovakvo idiotsko pumpanje balona zaustavi.

 

Ljudi zbog profita rade nevidene idiotarije i na tome uspijevaju zaradit - dokaz da ne moze zavrsit dobro za ovaj planet.

Zasto bi se npr neki slavni nogometas odrekao mogucnosti da jede komad mesa obliven zlatom ? Zamisli nutritivne vrijednosti tog zlata...

 

Nema goreg nego kada se idioti docepaju para i moci... Pametniji se ne vole svadat i zato bivaju potlaceni od idiota koji su vecinom na visoj poziciji.

 

Sve te kompanije ili nogometaši ne bi imali tolike novce da ispod njih nema rulje koja ih podržava.

6 godina
offline
UN-ovo izvješće o klimi: akcije su potrebne sada i

Kako debilno je napadat vlade da ne žele ništa napravit kad sve kreće od nas in našeg konzumerizma koje prelazi sve granice normalnog... jagode i borovnice u 12 mjesec, majice za 15 kn iz kine, novi telefon svaku godinu.... vrlo je jasno tko je kriv i tko vozi sve ali lakše se pravit blesav, ne mjenjat navike i tvrdit da je neko drugi kriv. Samo da nam nitko ne dira naš komofrt, kako poznato!

Moj PC  
10 5 hvala 0
5 godina
offline
UN-ovo izvješće o klimi: akcije su potrebne sada i


Sad će fisija, fuzija, torijum i adamantijum reaktori da niknu kao gljive poslije kiše, samo da mala Greta i ekoteroristi ne stave veto 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.4.2022 10:04 (Al Crane).
 
3 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: UN-ovo izvješće o klimi: akcije su potrebne sa
nikonja kaže...

Kako debilno je napadat vlade da ne žele ništa napravit kad sve kreće od nas in našeg konzumerizma koje prelazi sve granice normalnog... jagode i borovnice u 12 mjesec, majice za 15 kn iz kine, novi telefon svaku godinu.... vrlo je jasno tko je kriv i tko vozi sve ali lakše se pravit blesav, ne mjenjat navike i tvrdit da je neko drugi kriv. Samo da nam nitko ne dira naš komofrt, kako poznato!

100 kompanija proizvodi 70% CO2 emisija, a ti grizes nokte zbog par jagoda i majice 

Rjesenje je vrlo jednostavno, vlade prisile te komanije da smanje emisije, i tvoja majica od 15 kn sada kosta 100 kn. Mislim da bi prezivili. Ali, nastavi da grizes nokte.

I off topic sto je to "supredsjednik", opet neki Google translate gaf.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.4.2022 10:19 (veliki pero).
16 godina
offline
UN-ovo izvješće o klimi: akcije su potrebne sada i

Problem s klimom se da vrlo jednostavno, brzo i jeftino riješiti tako da promijenimo način kako danas proizvodimo hranu. Sve smo pokrčili da bi dobili velike oranice gdje se pak sade razno razne kulture koje se ne isplate tržišno, već se  potiču novcima poreznih obveznika da bi bila na kraju hrana za stoku koja slobodno ne luta pašnjacima kako bi i trebalo biti. Kada bi ozelenili površine običnom travom situacija bi se drastično promijenila. Ali u principu treba se promijeniti način na koji obrađujemo zemlju i tada ćemo svi jesti zdravije i imati manje vrući planet. Ovakav način poljoprivrede kakav njegujemo danas dovodi do dezertifikacije poljoprivredne površine, osim toga pesticidima smo pobili sav koristan mikrobni život u zemlji i to je još jedan od problema. Umjesto da se stopimo i prilagodimo s prirodom mi idemo čizmom na prirodu, a na kraju će to dovesti, nažalost, i do našeg kolapsa ako se nešto ne promijeni. Francuzi imaju neke inicijative, ali možeš se fućkati kad najveći zagađivači ne žele čuti (Indija, Kina, USA).

King in the castle, king in the castle ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.4.2022 10:23 (tjodalv).
 
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: UN-ovo izvješće o klimi: akcije su potrebne sa
nikonja kaže...

Kako debilno je napadat vlade da ne žele ništa napravit kad sve kreće od nas in našeg konzumerizma koje prelazi sve granice normalnog... jagode i borovnice u 12 mjesec, majice za 15 kn iz kine, novi telefon svaku godinu.... vrlo je jasno tko je kriv i tko vozi sve ali lakše se pravit blesav, ne mjenjat navike i tvrdit da je neko drugi kriv. Samo da nam nitko ne dira naš komofrt, kako poznato!

Vidim propagandna (tzv. marketinška) kampanja je odradila svoje na ovome, za sve je kriv "mali ćovijek" jer on živi

 

Ti si kriv jer su morske kornjače umrle od plastike, kako se usuđuješ piti na slamku, a ne masovni izlov i bacanje ribarskog otpada u more

 

Ti si kriv jer koristiš plastične vrećice koje se ne raspadaju, umjesto da nosiš u papirnatim škarniclima ariel od 5kg i još 800 drugih điđa za obitelj, a ne korporacije koje ti individualno pakiraju junk food u 3 plastična pakiranja jedno u drugom

 

Ti si kriv jer ideš autom na posao iz predgrađa u grad, umjesto da se gužvaš 2h u jednom smjeru u međugradskom busu kao savjestan građanin

 

Ti si kriv jer su političari korumpirani jer kAkaV nArOd tAKvA vLaSt, a ne političari koji su kriminalci

 

3 godine
odjavljen
offline
Re: UN-ovo izvješće o klimi: akcije su potrebne sa
encoding kaže...
nikonja kaže...

Kako debilno je napadat vlade da ne žele ništa napravit kad sve kreće od nas in našeg konzumerizma koje prelazi sve granice normalnog... jagode i borovnice u 12 mjesec, majice za 15 kn iz kine, novi telefon svaku godinu.... vrlo je jasno tko je kriv i tko vozi sve ali lakše se pravit blesav, ne mjenjat navike i tvrdit da je neko drugi kriv. Samo da nam nitko ne dira naš komofrt, kako poznato!

Vidim propagandna (tzv. marketinška) kampanja je odradila svoje na ovome, za sve je kriv "mali ćovijek" jer on živi

 

Ti si kriv jer su morske kornjače umrle od plastike, kako se usuđuješ piti na slamku, a ne masovni izlov i bacanje ribarskog otpada u more

 

Ti si kriv jer koristiš plastične vrećice koje se ne raspadaju, umjesto da nosiš u papirnatim škarniclima ariel od 5kg i još 800 drugih điđa za obitelj, a ne korporacije koje ti individualno pakiraju junk food u 3 plastična pakiranja jedno u drugom

 

Ti si kriv jer ideš autom na posao iz predgrađa u grad, umjesto da se gužvaš 2h u jednom smjeru u međugradskom busu kao savjestan građanin

 

Ti si kriv jer su političari korumpirani jer kAkaV nArOd tAKvA vLaSt, a ne političari koji su kriminalci

 

 Nije lijepo rugati se mentalno potkapactiranim osobama. Ipak su njegove jagode uzrok globalnog zatopljenja.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.4.2022 10:58 (veliki pero).
8 godina
offline
UN-ovo izvješće o klimi: akcije su potrebne sada i

teško je reći tko je potkapacitiran, ali svako zagađenje koje neki pogon proizvede, proizvedeno je zato je jer neki od 7mlrd obićnih malih ćovijeka htio kupiti njihov proizvod.

ako hoćete učiniti nešto za klimu, ne konzumirajte ono što to zagađenje proizvodi. sušilice veša, perilice suđa, mobiteli svake dvije godine, osobni automobili, pa čak i jagode u prosincu koje su sigurno na lijepim željama doletjele iz španjolske, a ne na fosila goriva. klima je sjebana jer svih 7mlrd ljudi želi imati sve ono čija proizvodnja zagađuje, a ne zato jer bilgejc i rotčild imaju jahte i vile od par tisuća kvadrata.

svakako, lakše je licemjerno drobiti o spašavanju planeta iz tesle, nego sa bicikla, tu se slažemo.

 
3 1 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: UN-ovo izvješće o klimi: akcije su potrebne sa
bruno1026 kaže...

teško je reći tko je potkapacitiran, ali svako zagađenje koje neki pogon proizvede, proizvedeno je zato je jer neki od 7mlrd obićnih malih ćovijeka htio kupiti njihov proizvod.

ako hoćete učiniti nešto za klimu, ne konzumirajte ono što to zagađenje proizvodi. sušilice veša, perilice suđa, mobiteli svake dvije godine, osobni automobili, pa čak i jagode u prosincu koje su sigurno na lijepim željama doletjele iz španjolske, a ne na fosila goriva. klima je sjebana jer svih 7mlrd ljudi želi imati sve ono čija proizvodnja zagađuje, a ne zato jer bilgejc i rotčild imaju jahte i vile od par tisuća kvadrata.

svakako, lakše je licemjerno drobiti o spašavanju planeta iz tesle, nego sa bicikla, tu se slažemo.

 Ako postoji zakon da taj pogon mora da smanji emisije, da ne moze da prozivodi perilice koji imaju ugradjen rok trajanja, onda nece ni mali "obićni ćovijek" kupovati perlice ili mobitele svake godine. Firme se mogu prilagoditi ili propasti, i u svakom slucaju "obićni ćovijek" ce se prilagoditi situaciji na trzistu. Kad su zabranili plasticne vrecice prestao ih je i "obićni ćovijek" da ih kupuje. 

Ocekivati da ljudi u svakom trenutku razmisljaju sto je najbolje za okolis i okolinu dok su okruzeni losim izborom je u najmanju ruku smijesno. Vidis li gdje zivimo?

11 godina
offline
UN-ovo izvješće o klimi: akcije su potrebne sada i

"Sad Ili Nikad" - I tako zadnjih 50 godina govore, a ništa se ne događa. Pa ko još puši ove fore majko moja

404 Greške a nema ih nigdje
Moj PC  
4 1 hvala 0
11 godina
offline
UN-ovo izvješće o klimi: akcije su potrebne sada i

Glasam za NIKAD! ;D

 
3 0 hvala 0
16 godina
online
UN-ovo izvješće o klimi: akcije su potrebne sada i

UN je već neko vrijeme klinički mrtav i održava se na aparatima, ali to im još nitko nije javio.

 

Nije pitanje hoće-neće, već kad će otići u ropotarnicu povijesti. Sve je to već viđeno i uskoro ide repriza događanja iz prošlog stoljeća. Slom burze (1929.) i kraj Lige naroda (1939.) kad je započeo Drugi Svjetski rat). Čak bi se i godine mogle potrefiti (2029-2039.).

 

Ovi praznovjerci iz Crkve Presvetlog Zatoplenja bi mogli završiti kao i oni pseudoznanstvenici iz eugeničarske sekte.

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
3 2 hvala 0
8 godina
offline
Re: UN-ovo izvješće o klimi: akcije su potrebne sa
veliki pero kaže...
bruno1026 kaže...

teško je reći tko je potkapacitiran, ali svako zagađenje koje neki pogon proizvede, proizvedeno je zato je jer neki od 7mlrd obićnih malih ćovijeka htio kupiti njihov proizvod.

ako hoćete učiniti nešto za klimu, ne konzumirajte ono što to zagađenje proizvodi. sušilice veša, perilice suđa, mobiteli svake dvije godine, osobni automobili, pa čak i jagode u prosincu koje su sigurno na lijepim željama doletjele iz španjolske, a ne na fosila goriva. klima je sjebana jer svih 7mlrd ljudi želi imati sve ono čija proizvodnja zagađuje, a ne zato jer bilgejc i rotčild imaju jahte i vile od par tisuća kvadrata.

svakako, lakše je licemjerno drobiti o spašavanju planeta iz tesle, nego sa bicikla, tu se slažemo.

 Ako postoji zakon da taj pogon mora da smanji emisije, da ne moze da prozivodi perilice koji imaju ugradjen rok trajanja, onda nece ni mali "obićni ćovijek" kupovati perlice ili mobitele svake godine. Firme se mogu prilagoditi ili propasti, i u svakom slucaju "obićni ćovijek" ce se prilagoditi situaciji na trzistu. Kad su zabranili plasticne vrecice prestao ih je i "obićni ćovijek" da ih kupuje. 

Ocekivati da ljudi u svakom trenutku razmisljaju sto je najbolje za okolis i okolinu dok su okruzeni losim izborom je u najmanju ruku smijesno. Vidis li gdje zivimo?

 nije stvar da nešto krepa nakon x godina, nego koliko utjecaj i bez krepavanja ta stvar kroz proizvodnju, eksploataciju i zbrinjavanje ima na okoliš. kada 7mlrd obićnih malih lijudi odluči imati, karikirano, sušilicu za veš i suđericu, onda imaš dodatnu potrošnju nekih 500kWh struje godišnje+energija za sve što opslužuje uređaj * 7mlrd ljudi. naravno, struja raste na drvetu, dobiva se savršeno ekološki, a ti strojevi ne proizvode otpadnu toplinu koja ne odlazi u atmosferu, pa je sve oke...

 

ne znam koliko proizvoda ima ugrađen tajmer da krepa nakon garancije, koliko se proizvoda uopće ne isplati poslije popravljati, a koliko proizvoda jednostavno vrijeme pregazi, pa ih poput mobitela, samo pospremimo u ladicu iako savršeno funkcioniraju, a sebi onda uzmemo najbolji mobitel ikada do iduće promjene za 2-3 godine.

i na autu napraviš servis od min. 1000kn svake godine, pa ne čujem da se netko žali zašto nemamo filtere, ulja, lamele, zupčaste remene, kugle, amortizere i ostale dijelove koji traju koliko i auto, nego ih se prije ili poslije mora mijenjati.

 

način života nas 7mlrd ljudi zagađuje planet, uključivo i famozne jagode u prosincu, a ne bilgejc i par tisuća milijardera na jahtama od 200 metara, kada promijenimo naš svakodnevni život, tada ćemo mijenjat okoliš. naravno, tako da kupimo teslu, kako drugačije, boktesačuvaj ići biciklom ili busem na posao...

12 godina
offline
UN-ovo izvješće o klimi: akcije su potrebne sada i

Ja nisam kupio jagode niti imam novi mob. Hoću neki orden ili potvrdu da ne spadam u vas 7 milijardi malih ćovijeka.

 
9 0 hvala 2
16 godina
offline
UN-ovo izvješće o klimi: akcije su potrebne sada i

Fakat generacije koje odrastaju u gradovima i jedu hranu iz trgovackih centara - ne znaju za kvalitetu okusa.

Te jagode koje spominjete da se mogu kupit u zimskim mjesecima - to ima okusa ko i ona grapolo rajcica...

 

Da ne govorim o mesu, svinjetini od 25kn/kg  

Truth in engineering.
 
2 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: UN-ovo izvješće o klimi: akcije su potrebne sa
ante_etna kaže...

Ja nisam kupio jagode niti imam novi mob. Hoću neki orden ili potvrdu da ne spadam u vas 7 milijardi malih ćovijeka.

 Dobit ces novi mobitel za nagradu. Ali bez punjaca, moramo misliti na okolis.

5 godina
offline
Re: UN-ovo izvješće o klimi: akcije su potrebne sa
bruno1026 kaže...

teško je reći tko je potkapacitiran, ali svako zagađenje koje neki pogon proizvede, proizvedeno je zato je jer neki od 7mlrd obićnih malih ćovijeka htio kupiti njihov proizvod.

ako hoćete učiniti nešto za klimu, ne konzumirajte ono što to zagađenje proizvodi. sušilice veša, perilice suđa, mobiteli svake dvije godine, osobni automobili, pa čak i jagode u prosincu koje su sigurno na lijepim željama doletjele iz španjolske, a ne na fosila goriva. klima je sjebana jer svih 7mlrd ljudi želi imati sve ono čija proizvodnja zagađuje, a ne zato jer bilgejc i rotčild imaju jahte i vile od par tisuća kvadrata.

svakako, lakše je licemjerno drobiti o spašavanju planeta iz tesle, nego sa bicikla, tu se slažemo.

 Nope. 2007 nitko od malih ljudi nije "htio" iphone, nego im je ponuden, osmisljen

 

Nitko nije htio Facebook ili Twitter sa svojim timom psihologa koji smisljaju nove nacine da skrolas po news feedu jos duze, lajkas i slijedis jos maloumnije licnosti i tako gubis sate zivota na pizdarije

 

Stvari nam se posluze, a mi ih konzumiramo jer smo u konzumeristickom drustvu. Neki u tome pretjeruju, ali to i dalje ne stavlja krivnju na sve ljude za sve, nikako

 

ako hoćete učiniti nešto za klimu, ne konzumirajte ono što to zagađenje proizvodi. sušilice veša, perilice suđa, mobiteli svake dvije godine, osobni automobili, pa čak i jagode u prosincu koje su sigurno na lijepim željama doletjele iz španjolske, a ne na fosila goriva. klima je sjebana jer svih 7mlrd ljudi želi imati sve ono čija proizvodnja zagađuje,

heh, dobar pokusaj... idealno ne bi konzumirao govedinu nego jeo biljne alternative. Kad si zadnji put kupio povrce u ducanu? Ubrano je tjednima prije zrelosti, bez okusa i boje. Jedes meso jer te najede, a ne jer zelis. Da se industrija orijentira drugacije, na odrzivost, ljudi bi opet jeli sto im se servira.

 

Pokusaj biti vegan. Beyond burger kosta ko 3 normalna gableca, jos se ni ne najedes

 

Prosjecno vozilo u HR je staro 14 godina. Da, svi hrvati "zele najnovije aute" i zato je klima u kurcu... daj malo razmisli gdje je problem

8 godina
offline
Re: UN-ovo izvješće o klimi: akcije su potrebne sa

ljudi će kupiti ono što im je pristupačno i ono što im olakšava život. i ti i ja i svaki drugi average joe. i to je ono što zagađuje okoliš o kojem svi licemjerno brinu po kavama i forumu, ali u realnom životu nitko za ništa ne mari. odvajanje otpada ne smanjuje co2. co2 smanjuje potrošnja energija, a samo je pitanje gdje smo se mi spremni odreći svojeg konzumerističkog mentalitata.

čega bi se ti u svom životu odrekao da spasiš planet? ja ničeg, ali se neću lagat kako sam fin i ekološki nastrojen. to rade licemjeri. upale klimu, a onda se licemjerno zgražaju kako termoelektrane zagađuju svijet oko njih.

 

niti sam vegan, niti zagovaram ovo o čemu pišeš, niti mi je jasno kakve veze imaju veganska sranja i rajčice grapolo, niti kakve to veze ima sa mnom.

 

ukazujem na ono na što svi žmire, planet nam je takav jer ga svi skupa uništavamo, a osim laprdanja po forumu, nitko se nebi ničeg odrekao. jebali bi se svi, a nitko nebi da mu uđe. svi bi naplatili poreze najvećim svjetskim zagađivačima, a nitko da je dovoljno inteligentan kako bi shvatio da oni postoje jer mi kupujemo to što oni proizvode.

3 godine
odjavljen
offline
Re: UN-ovo izvješće o klimi: akcije su potrebne sa
bruno1026 kaže...

ljudi će kupiti ono što im je pristupačno i ono što im olakšava život. i ti i ja i svaki drugi average joe. i to je ono što zagađuje okoliš o kojem svi licemjerno brinu po kavama i forumu, ali u realnom životu nitko za ništa ne mari. odvajanje otpada ne smanjuje co2. co2 smanjuje potrošnja energija, a samo je pitanje gdje smo se mi spremni odreći svojeg konzumerističkog mentalitata.

čega bi se ti u svom životu odrekao da spasiš planet? ja ničeg, ali se neću lagat kako sam fin i ekološki nastrojen. to rade licemjeri. upale klimu, a onda se licemjerno zgražaju kako termoelektrane zagađuju svijet oko njih.

 

niti sam vegan, niti zagovaram ovo o čemu pišeš, niti mi je jasno kakve veze imaju veganska sranja i rajčice grapolo, niti kakve to veze ima sa mnom.

 

ukazujem na ono na što svi žmire, planet nam je takav jer ga svi skupa uništavamo, a osim laprdanja po forumu, nitko se nebi ničeg odrekao. jebali bi se svi, a nitko nebi da mu uđe. svi bi naplatili poreze najvećim svjetskim zagađivačima, a nitko da je dovoljno inteligentan kako bi shvatio da oni postoje jer mi kupujemo to što oni proizvode.

 Da li pusis?

5 godina
offline
Re: UN-ovo izvješće o klimi: akcije su potrebne sa
bruno1026 kaže...

ljudi će kupiti ono što im je pristupačno i ono što im olakšava život. i ti i ja i svaki drugi average joe. i to je ono što zagađuje okoliš o kojem svi licemjerno brinu po kavama i forumu, ali u realnom životu nitko za ništa ne mari. odvajanje otpada ne smanjuje co2. co2 smanjuje potrošnja energija, a samo je pitanje gdje smo se mi spremni odreći svojeg konzumerističkog mentalitata.

čega bi se ti u svom životu odrekao da spasiš planet? ja ničeg, ali se neću lagat kako sam fin i ekološki nastrojen. to rade licemjeri. upale klimu, a onda se licemjerno zgražaju kako termoelektrane zagađuju svijet oko njih.

 

niti sam vegan, niti zagovaram ovo o čemu pišeš, niti mi je jasno kakve veze imaju veganska sranja i rajčice grapolo, niti kakve to veze ima sa mnom.

 

ukazujem na ono na što svi žmire, planet nam je takav jer ga svi skupa uništavamo, a osim laprdanja po forumu, nitko se nebi ničeg odrekao. jebali bi se svi, a nitko nebi da mu uđe. svi bi naplatili poreze najvećim svjetskim zagađivačima, a nitko da je dovoljno inteligentan kako bi shvatio da oni postoje jer mi kupujemo to što oni proizvode.

Pa zato i kazem da je problem dublji nego sto ga predstavljas. Veganska sranja itekako imaju veze jer se najvise zitarica na svijetu izgaja za prehranu stoke, koju onda jedu ljudi. Da bi zito uspjelo, potrebne su goleme kolicine vode. Takoder, uzgoj stoke jako doprinosi proizvodnji CO2 koji je nekako aktualan u zadnje vrijeme. Da je veci naglasak na visokotehnoloski uzgojenoj biljnoj prehrani (primjer Nizozemske, pogledaj njen omjer izvoza i poljoprivrednih povrsina), imali bi dovoljno hrane i bez mesine koju svi smatraju jedinim postenim obrokom. 

 

Ljudi ce kupiti ono sto im olaksava zivot - ali na kraju dana korporacije su te koje cine stvarnu promjenu. Odnosno vlade mogu utjecati na njih odredenim zakonskim polugama. Ne trazim slamke, sto se mene tice to nema sta radit u ustima covjeka starijeg od 3 godine. Takoder ne trazim silnu kolicinu ambalaze koju nam trpaju. Jesam li ja kriv sto zbog veceg profita (manjih gubitaka u transportu) firme sve zamataju u 700 slojeva ambalaze? Po tvojoj logici da, po mojoj odgovonost je na firmi i zakonodavcu

 

Na kraju dana ono sto ja mogu je ugasit klimu, jest samo povrce, dat troduplo vise na el. auto, a planiranje godisnjeg ce mi se svest na to gdje su postavljeni superchargeri, jer eto "saljem poruku".

 

Nitko oko mene nece bit budala ko ja i ljudi ce normalno zivjet, ali eto nek sam ja "manje kriv"

 

Ili se moze donijeti zakon X% budzeta mora biti na obnovljive izvore energije, do 20XX godine firma mora biti karbon neutralna... i da vidis promjene. Vjeruj mi, "mali ćovijek" bi se navikao na to... lakse nego korporacija

8 godina
offline
UN-ovo izvješće o klimi: akcije su potrebne sada i

Kasno je za preventivne akcije  , vrijeme je prilagođavati se klimatskim promjenama koje su realnost i svjedočimo im zadnjih nekoliko desetljeća .

Sa svojih 50+ godina  vidim da se klima promijenila  kao što znam da se  o tom problemu javnost alarmira odavno

 

waaagh ;
 
5 1 hvala 0
3 godine
offline
Re: UN-ovo izvješće o klimi: akcije su potrebne sa
Za osnovne proizvode i one koji spadaju pod neku socijalnu kategoriju, da odgovorni su proizvođači i vlade koje to reguliraju ili ne.
Ali za one koji to nisu. Odgovoran je čovjek koji to kupuje.
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.4.2022 20:40 (Gallu).
11 godina
offline
Re: UN-ovo izvješće o klimi: akcije su potrebne sa
encoding kaže...
...

 

Prosjecno vozilo u HR je staro 14 godina. Da, svi hrvati "zele najnovije aute" i zato je klima u kurcu... daj malo razmisli gdje je problem

 

U Hrvatskoj je prošle godine registrirano 2,31 milijun cestovnih vozila. Iste te godine u Hrvatskoj je živjelo 3,88 milijuna stanovnika. Dakle jedan auto na 1,68 stanovnika. A mi smo siromašna zemlja. Kako li je to kod bogatih?

 

Aj' malo razmisli gdje je problem.  

42
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.4.2022 21:59 (markoBT).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice