Umjesto rovera za istraživanja drugih planeta kori

poruka: 8
|
čitano: 3.544
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Umjesto rovera za istraživanja drugih planeta kori".
16 godina
offline
Umjesto rovera za istraživanja drugih planeta kori

Eto koliko je Stanislav Lem bio dalekovidan

 

https://antikvarijat-bono.com/wp-content/uploads/Scan_0012-78.jpg

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Umjesto rovera za istraživanja drugih planeta kori

Nije on ništa bio dalekovidan, jer lako je zamisliti nešto što bi bilo korisno - a nedostižno. Tehničko je dostignuće u tome da se osvari "neostvarivo". I prije Tesle se govorilo o elektromotoru bez četkica, no smatrali su da ga je nemoguće napraviti. Ovakve dalekovidnosti može vam izmisliti svako dijete. Znam djevojčicu, sada već ženu, koja je maštala kako bi bilo lijepo da ima stolicu kojom bi letjela. Sad ćete reći da je "dalekovidno" predvijedla samoupravljive helikoptere, dronove, čiju smo nedavnu rusku demonstraciju imali prilike vidjeti i na ovim stranicama. No da bi se to ostvarilo trebalo je: 1,) razviti tihi, električni pogon (tj. napraviti revoluciju u električnim baretijama) i 2.) razviti automatske, kompjutorske načine upravljanja (tj. napaviti revoluciju u elektronici). 

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Umjesto rovera za istraživanja drugih planeta
danen kaže...

Nije on ništa bio dalekovidan, jer lako je zamisliti nešto što bi bilo korisno - a nedostižno. Tehničko je dostignuće u tome da se osvari "neostvarivo". I prije Tesle se govorilo o elektromotoru bez četkica, no smatrali su da ga je nemoguće napraviti. Ovakve dalekovidnosti može vam izmisliti svako dijete. Znam djevojčicu, sada već ženu, koja je maštala kako bi bilo lijepo da ima stolicu kojom bi letjela. Sad ćete reći da je "dalekovidno" predvijedla samoupravljive helikoptere, dronove, čiju smo nedavnu rusku demonstraciju imali prilike vidjeti i na ovim stranicama. No da bi se to ostvarilo trebalo je: 1,) razviti tihi, električni pogon (tj. napraviti revoluciju u električnim baretijama) i 2.) razviti automatske, kompjutorske načine upravljanja (tj. napaviti revoluciju u elektronici). 

 

Evo, ubijedio si me i konačno sam progledao...Lem, Clarke, Jules Verne...sve je to bezvrijedno, u stvari, i svako dijete to može napisati

7 godina
offline
Re: Umjesto rovera za istraživanja drugih planeta

Kolega, probaj malo popričati s djecom, 5-15 godina, pa budeš vidio da su ovi tvoji autori koje si naveo nula po idejama 

Uostalom, oni i jesu pisali o onome kaj su kao djeca zamišljali, poslije su samo probali formulirati to u lijepo štivo, ali ideje su uvijek iz djetinjstva, kad čovjek odraste mašta umre, ostanu samo sjećanja.

 

Kruha i igala...
6 godina
protjeran
offline
Umjesto rovera za istraživanja drugih planeta kori

Meni nedostaje teleportacija da se riješim gradskih gužvi, ne da mi se nakon toliko godina ni automobil više voziti i tako to.

Mislim, udebljao sam se i ulijenio i niš mi se ne da, niš mi se ne da.... 🎸 🎼🎹

Kažu da je nemoguće no kod mene nada postoji... 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Umjesto rovera za istraživanja drugih planeta
fer-de-lance kaže...

Kolega, probaj malo popričati s djecom, 5-15 godina, pa budeš vidio da su ovi tvoji autori koje si naveo nula po idejama 

Uostalom, oni i jesu pisali o onome kaj su kao djeca zamišljali, poslije su samo probali formulirati to u lijepo štivo, ali ideje su uvijek iz djetinjstva, kad čovjek odraste mašta umre, ostanu samo sjećanja.

 

 

A što sam ja rekao? Pa svako dijete može ozračunati visinu geostacionarne putanje, i sjetiti se da stavi satelit tamo, ne treba nam Clarke

i njegova diploma za to

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2020 11:44 (segregator).
10 godina
neaktivan
offline
Umjesto rovera za istraživanja drugih planeta kori

umjesto 1 veceg kopnenog vozila ce poslati na mars puno malih letjelica?

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Umjesto rovera za istraživanja drugih planeta kori

Dajte, ljudi, počnite sustavno misliti! Da bi se napisalo znanstveno-fantastično djelo treba imati: 1.) tehničke mašte, 2.) stravaralačke (umjetničke) mašte, 3.) talenta za pisanje i 4.) iskustva u pisanju. Od to četiri dijete ima samo 1.), pa iz toga proizlazi da ne može napisati znanstveno-fantastično djelo jer mu, u principu, nedostaje 2 i 3, a posebice 4. Ili, drugačije rečeno, nije Jules Verne velik po tome što je smišljao svakakve tehničke izume, od koji su se neki ostvarili a neki nisu, nego što je na temelju njih mogao napisati roman, smisliti radnju, likove itd. Isto vrijedi i za tehnički izum. Nije svatko tko ima bujnu maštu tehnički genije! (O tome da su mnoga Verneova tehnička rješenja bila krajnje naivna i u principu neostvariva, moglo bi se mnogo pisati. Znanstvena fantastika je zapravo prikrivena laž.)  

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice