Umjesto pokusa na štakoru – pokus u papiru

poruka: 6
|
čitano: 2.371
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Umjesto pokusa na štakoru – pokus u papiru".
7 godina
offline
Umjesto pokusa na štakoru – pokus u papiru

gosn. danen me počeo trolati i u svojim člancima... kako članke staviti na ignore?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Umjesto pokusa na štakoru – pokus u papiru

Kao i obično, odličan Raosov tekst na zanimljivu temu!
O sličnim konceptima (računalnom dizajniranju laboratorijskih, umjetnih zamjena za živo tkivo i organe s pripadajućim krvnim žilama) sam i sâm pisao za BUG Online (štoviše, dvaput!), no vidim da se taj koncept uspješno pojeftinjuje i pojednostavljuje (Kinezi, naravno... ), pa ako netko želi pročitati više o temi, eto linkova:

 

https://www.bug.hr/medicina/cip-u-organizmu-ili-organizam-u-cipu-3564


https://www.bug.hr/znanost/stereolitografski-bioprinting-tkiva-i-organa-4397

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
 
11 0 hvala 3
15 godina
offline
Umjesto pokusa na štakoru – pokus u papiru

valja se paziti pri sljedećoj reinkarnaciji: štakor

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Umjesto pokusa na štakoru – pokus u papiru
Sindikat miševa i štakora će poduzeti sve moguće zakonske korake da to zabrane....velik dio njihovih obitelji upravo žive od toga....to im je glavni izvor prihoda....kad se njihovi....žrtvuju za znanost...i ujedno kapaju PARE...

U svim laboratorijima će biti organizirani prosvjedi uz simboličko paljenje papira
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
10 0 hvala 0
8 godina
offline
Umjesto pokusa na štakoru – pokus u papiru
Kad smo već kod (poslovične) kineske jeftinoće, autori rečenog rada su znanstveno precizno izračunali da uzorak njihova umjetnog tkiva košta točno 0,0366 dolara, naime 0,0313 dolara stoji 5 ml celuloznog gela, a 0,0053 dolara parafinsko ulje. Istina, nisu računali koliko stoji 3D-printanje, no i ovako je izuzetno jefino. Inače, ako me sjećanje ne vara, jedan štakor u uzgoju stoji 2 eura, a usto se pokusi sa štakorima obično rade, zbog slabe reproducibilnosti, u grupama od četiri.
 
6 0 hvala 3
8 godina
offline
Re: Umjesto pokusa na štakoru – pokus u papiru

Jedva čekam. Treba uništiti trgovinu ljudskim organima...

Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice