Umjesto GPS-om, Mornarica SAD-a želi navigirati pr

poruka: 15
|
čitano: 6.101
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Umjesto GPS-om, Mornarica SAD-a želi navigirati pr".
15 godina
offline
Umjesto GPS-om, Mornarica SAD-a želi navigirati pr

mene učilo da je, kad se zgubiš, najjednostavnije pitati "uniformiranu službenu osobu" ili pardonirati prvu žrtvu na koju naletilić tute. u šumi po mahovini a u pustinji ono s kazaljkama na satu (mala prema suncu, sjever je na polovini većeg kuta). šljaka i kad nema satelita/struje/vode/cigareta/piva/vešmašine/kompasa/kommačaka. može te i mali medo - samo potražiš sjevernjaču (ak je oblačno - jebga). točnost je savršena, jer si upravo tamo gdje se nalaziš. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
10 3 hvala 0
5 godina
offline
Re: Umjesto GPS-om, Mornarica SAD-a želi navigirat
...Kod nas Apacha se kaže da kad se izgubiš i ne znaš di ideš...da pogledaš u kojem smjeru su ti okrenuta stopala...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Umjesto GPS-om, Mornarica SAD-a želi navigirati pr

mogli bi u početku uvođenja ove tehnologije uz nasukane kitove imati i nasukane podmornice i vojne brodove... Magnetsko polje je povremeno nestabilno...

 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Umjesto GPS-om, Mornarica SAD-a želi navigirati pr

Gubit će se vojnici ko' Česi na pedalini. 

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Umjesto GPS-om, Mornarica SAD-a želi navigirat
Pustimo to Kreletu da objasni.
With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Umjesto GPS-om, Mornarica SAD-a želi navigirat

***dupli post***

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.8.2020 14:58 (syncmaster245b).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Umjesto GPS-om, Mornarica SAD-a želi navigirat

***dupli post***

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.8.2020 14:57 (syncmaster245b).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Umjesto GPS-om, Mornarica SAD-a želi navigirati pr

Hm, zanimljivo.

Nadam se da je vojni vrh pročitao ovo:

https://www.nature.com/articles/d41586-019-00007-1

 

Već vidim kako se programeri koji ovo moraju realizirati hvataju za glavu.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Umjesto GPS-om, Mornarica SAD-a želi navigirati pr

Jel im netko spomenu kako izgleda jato nasukanih kitova na plaži i zašto su uopće nasukali?

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Umjesto GPS-om, Mornarica SAD-a želi navigirati pr

Za nasukavanje se ne trebate bojati, jer svaki brod, a posebice ratni ima više sustava navigacije koji se potom uspoređuju. Tako se to radi, pa i u svemiru. Svemirski brod Apollo imao je tri sustava: inercijski, radio-gonimetrijski i sekstanski (prema položaju zvijezda). 

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Umjesto GPS-om, Mornarica SAD-a želi navigirat
danen kaže...

Za nasukavanje se ne trebate bojati, jer svaki brod, a posebice ratni ima više sustava navigacije koji se potom uspoređuju. Tako se to radi, pa i u svemiru. Svemirski brod Apollo imao je tri sustava: inercijski, radio-gonimetrijski i sekstanski (prema položaju zvijezda). 

 Bonaca, zvijezde, radari, gps, itd. i onda se događaju ovakve nesreće. I to na provjernim sistemima navigacije u najmodernijim vojnim plovilima.

 

https://news.usni.org/2018/06/17/summary-major-events-since-fatal-uss-fitzgerald-collision

 

 

Mene je iskreno strah što će se dogoditi sa npr. nuklearnom podmornicom sa tom magnetskom navigacijom kad se to polje poremeti, a poremeti se vrlo često i bez ikakvog upozorenja.

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
14 godina
protjeran
offline
Re: Umjesto GPS-om, Mornarica SAD-a želi navigirat
memulica kaže...
danen kaže...

Za nasukavanje se ne trebate bojati, jer svaki brod, a posebice ratni ima više sustava navigacije koji se potom uspoređuju. Tako se to radi, pa i u svemiru. Svemirski brod Apollo imao je tri sustava: inercijski, radio-gonimetrijski i sekstanski (prema položaju zvijezda). 

 Bonaca, zvijezde, radari, gps, itd. i onda se događaju ovakve nesreće. I to na provjernim sistemima navigacije u najmodernijim vojnim plovilima.

 

https://news.usni.org/2018/06/17/summary-major-events-since-fatal-uss-fitzgerald-collision

 

 

Ti slucajevi su ljudske greske i to pomalo neshvatljive, za te casnike koji su bili na mostu je jedan Horvatincic iskusni morski vuk i vrhunski moreplovac.... Djeci sta jedre u optimistima se to ne bi dogodilo...

14 godina
offline
Umjesto GPS-om, Mornarica SAD-a želi navigirati pr

Nisu li još stari kinezi izumili kompas?. Sada ga samo treba malo "dotjerati" i to je to - Kolumbo, eno ti Jamerike. Kada sam počeo čitati članak, prvo sam pomislio na nestabilnost i nehomogenost Zemljinog magnetskog polja, ali ispada da se to jako dobro zna i može kompenzirati. U svakom slučaju, osim sveprisutnog ali ranjivog GPS-a, treba još neki koliko - toliko pouzdani sustav navigacije, a čini se da bi ovo mogla biti prava stvar.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Umjesto GPS-om, Mornarica SAD-a želi navigirat
Neke životinje a i navodno vanzemaljci bi rekli. Kasno pališ.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Umjesto GPS-om, Mornarica SAD-a želi navigirati pr

Ovo s promjenom jakosti magnetskog polja (micanje magnetskog pola) na površini Zemlje tokom vremena je točno, pa se koristi i za geološka datiranja. Zemlja ima magnesko polje uslijed kretanja (cirkulacije) magme, dakle uslijed "vremenskih prilika" ispod tektonskih ploča. No te su promjene vrlo male i vrlo polagane, no ako se hoće napraviti na temelju jakosti lokalnog magnetskog polja sustav navigacije, mora se i o tome povesti računa. Ipak, ne vidim tu neki  problem.  Karte magnetskog polja bi se ažurirale po potrebi (mjesečno, godišnje) i dostavljale plovilima, a i plovila bi mogla i sama povremeno kalibrati svoje instrumente. Tako se to i u avijaciji čini: deklinacija kompasa određuje prema smjeru radio-fara. 

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice