Ultimativni vodič za čišćenje laptopa

poruka: 19
|
čitano: 8.046
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ultimativni vodič za čišćenje laptopa".
15 godina
offline
Ultimativni vodič za čišćenje laptopa

Odličan članak. Osim čišćenja i zamjene paste, starijim laptopima dobro dođe ugradnja ssda umjesto hdd.

Idi i radi nešto korisno!
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativni vodič za čišćenje laptopa

Otvorio sam desetak laptopa :dva acera iz 2010 i 2012 s njima mogu rec da sam imao najvise problema jer oba nisu htjela vise bootat nakon prvog sastavljanja.Znam samo da bez odgovarajuceg alata moze proizac dosta problema kao npr.Da sjebes glavu na sarafu pa imas problem da se odvijac samo vrti.Drugo sta bi preporucio ako imas 500e za novu maticnu , a nisi nikad laptop otvarao mozes probat otvorit i ocistit ukoliko nemas 500e ne diraj nista nego daj u servis nije toliko skupo mislim da je 200kn ciscenje i zamjena paste.Evo nedavno je jedan otvarao laptop ali izgleda da je mbo krepala sada ga prodaje za 1/4 cijene.Tako da prije svega treba cijenit tudi rad i znanje.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativni vodič za čišćenje laptopa

Pogotovo su problem stari plasticni, jeftini laptopi koji cak imaju polomljene mjesta gdje se usarafljuju sarafi pa se tokom rastavljanja plastika samo raspe po kucistu.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativni vodič za čišćenje laptopa

Za rastavit i ocistit moj Samsung np350 treba stvarno dizajnera za usi izvuc kako je zeznuto... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativni vodič za čišćenje laptopa

Hvala na korisnom savjetu.

Btw, tablica vam je shebana.

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativni vodič za čišćenje laptopa

fenomenalan elaborat no premalo "općih mjesta". čistih i raskapah mnoge dellove, fujitsu siemens, hp ... eo dopune:

 

- gotovo za svaki zamisliv laptop na netu postoje upute "kako rastaviti" (ne i kako sastaviti natrag: jebeš majstora kojemu ne ostane dijelova);

- ne primajte se posla ako nemate strpljenja!;

- ništa ne ide silom! ako ne ide uz minimalan napor (razdvajanja, bla ..) ne ide uopće. ne silovati! nježno. neki sitan a bitan plastični dio, ako pukne, nemate ga otkud nadomjestiti;

- gdje god možete, cd-rom zamijenitie ssd-om (hdd ostavite za podatke i to) pa reinstal sustava na nj;

dobar dio laptopa ima "nespecifičan" RAM (određen broj čipova na pločici, samo neki proizvođači, bla). često ga BIOS vidi ali windows više ne ("error"). oprezno s dopunjavanjem utora. važan je i ukupan dopušten kapacitet, jednako kao i omjer pločica (1 x nešto ili 2 x nešto ...). dobro pronjušite PRIJE rada.

- vijke organizirati što urednije, u skupinama (nije loše piknuti ih u tanku ploču stiropora; oće se to razbježati, kad trkneš nehotice) + napišite si na post-it kak koja skupina ide.

- rastavljanje nikad nije toliko komplicirano kao ponovno sastavljanje. često je baš redoslijed bitan. zato:

- još strpljenja.

 

 

pe se: najjeftiniji stlačen zrak (rvacki, a jednako dobar i jednako se začas smrzne boca) je ovaj. stranjski bude i duplo skuplji a isti q. zaliha od 2-3 boce nije pretjerana.

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.8.2020 12:20 (Ajar).
Moj PC  
6 0 hvala 6
15 godina
offline
Re: Ultimativni vodič za čišćenje laptopa
Ajar kaže...

fenomenalan elaborat no pramalo "općih mjesta". čistih i raskapah mnoge dellovce, fujitsu siemens, hp ... eo dopune:

 

- gotovo za svaki zamisliv laptop na netu postoje upute "kako rastaviti" (ne i kako sastaviti natrag: jebeš majstora kojemu ne ostane dijelova);

- ne primajte se posla ako nemate strpljenja!;

- ništa ne ide silom! ako ne ide uz minimalan napor (razdvajanja, bla ..) ne ide uopće. ne silovati!;

- gdje god možete, cd-rom zamijenitie ssd-om (hdd ostavite za podatke i to) pa reinstal sustava na nj;

dobar dio laptopa ima "nespecifični" RAM (određen broj čipova na pločici, samo neli proizvođači ...). često ga BIOS vidi ali windows ne ("error"). oprezno s dopunjavanjem utora. važan je i ukupan dopušten kapacitet, jednako kao i omjer pločica (1 x nešto ili 2 x nešto ...). dobro pronjušite PRIJE rada.

- još strpljenja.

 

 

 Tako je, kolega. Sve što ostane je svakako višak.

morrisoN
14 godina
offline
Re: Ultimativni vodič za čišćenje laptopa
Ja sam svoj asus kreditnom karticom i odvijačem samo rastavljao.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativni vodič za čišćenje laptopa
Super clanak :)
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Ultimativni vodič za čišćenje laptopa

 

Cista Toshiba, tak se to radi.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativni vodič za čišćenje laptopa

Dakle:

boca IPA oko 70 HRK

pasta za CPU oko 50 HRK (Najmanje pakiranje neke pristojnije kvalitete)

Set polugica s aliexpresa oko 50 HRK

Kist (ESD) oko 20 HRK

Sprej u boci oko 30 HRK

 

Znaći sve skupa preko 200 HRK.

 

U Servisu cijena od 150 do 250 HRK.

 

Za jednokratno čiščenje neisplativo.

 

 

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativni vodič za čišćenje laptopa
andrijam kaže...

Dakle:

boca IPA oko 70 HRK

pasta za CPU oko 50 HRK (Najmanje pakiranje neke pristojnije kvalitete)

Set polugica s aliexpresa oko 50 HRK

Kist (ESD) oko 20 HRK

Sprej u boci oko 30 HRK

 

Znaći sve skupa preko 200 HRK.

 

U Servisu cijena od 150 do 250 HRK.

 

Za jednokratno čiščenje neisplativo.

 

 

 serviser ti skine intimne videe u akciji na jahti i podijeli s svekolikim pučanstvom - neprocjenjivo....

Ju je je? Je ju je!
3 godine
protjeran
offline
Re: Ultimativni vodič za čišćenje laptopa
Stric_Jura kaže...

 serviser ti skine intimne videe u akciji na jahti i podijeli s svekolikim pučanstvom - neprocjenjivo....

 Serviseru vječna slava i hvala 

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.8.2020 8:56 (user2206).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativni vodič za čišćenje laptopa

Informatičari i akcija . To ne postoji.

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
16 godina
moderator
offline
Re: Ultimativni vodič za čišćenje laptopa
andrijam kaže...

Dakle:

boca IPA oko 70 HRK

pasta za CPU oko 50 HRK (Najmanje pakiranje neke pristojnije kvalitete)

Set polugica s aliexpresa oko 50 HRK

Kist (ESD) oko 20 HRK

Sprej u boci oko 30 HRK

 

Znaći sve skupa preko 200 HRK.

Ništa od toga nije za jednokratnu uporabu. Pogotovo ne IPA - to je zapravo nešto što bi trebalo biti prisutno u svakom domu, kao univerzalno sredstvo za čišćenje i dezinfekciju. Alat za otvaranje mobitela kakav sam ja koristio na AliExpressu košta ravnih 79 centi.

3 godine
protjeran
offline
Re: Ultimativni vodič za čišćenje laptopa
Koja je cijena magnetizirane pločice i kako se to zove na Aliexpressu (može i link)
Hvala
16 godina
moderator
offline
Re: Ultimativni vodič za čišćenje laptopa
user2206 kaže...
Koja je cijena magnetizirane pločice i kako se to zove na Aliexpressu (može i link)

Možeš potražiti kao magnetic screw mat ili magnetic screw plate. Primjerice ovo (to bi bilo oko 30 kuna). S tim da uzmi u obzir da magnet nije baš tako jak, barem ne na mom primjerku. Dovoljno da drži manje šarafe na okupu, ali svejedno treba paziti.

10 godina
neaktivan
offline
Ultimativni vodič za čišćenje laptopa
Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
0 0 hvala 2
6 godina
offline
Re: Ultimativni vodič za čišćenje laptopa
"Pravi" servis ti naplati čišćenje i zamjenu paste a ne napravi ništa. Ili ti vrati laptop bez termalne paste na procesoru!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice