Ulaznice za najveći developerski spektakl u regiji

poruka: 28
|
čitano: 24.986
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ulaznice za najveći developerski spektakl u regiji".
Ulaznice za najveći developerski spektakl u regiji

To su euro-zaokružene cijene?

Bome, ove godine me nećete vidjeti. 

The planet broke before the Guard did!
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Ulaznice za najveći developerski spektakl u re
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

To su euro-zaokružene cijene?

Bome, ove godine me nećete vidjeti. 

 Nisu zaokružene cijene, formirane su prema tržišnim zakonitostima ponude i potražnje, na način da se proda točno onoliko karata koliko želimo ljudi na .debugu. Također, bitno nam je da je publika probrana na način da dođu oni koji su spremni investirati u znanje. Žao nam je ako nisi taj, pa se vidimo nekom drugom prilikom. 

 

 

 

 

drpetric
6 godina
offline
Ulaznice za najveći developerski spektakl u regiji

lmao: "bitno nam je da je publika probrana na način da dođu oni koji su spremni investirati u znanje"

Oni koji nemaju $$$ je**te se...

NULL!=NULL
 
10 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Ulaznice za najveći developerski spektakl u re
VladRi kaže...

lmao: "bitno nam je da je publika probrana na način da dođu oni koji su spremni investirati u znanje"

Oni koji nemaju $$$ je**te se...

 Bug Future Show je naš besplatan event, dok .debug ima naplatu ulaznica. Kada bi baš sve radili besplatno, poslovni model bi bio neodrživ, ali, kažem, ipak imamo i događanje za koje nije potrebno plaćati ulaz. Plaćanje utoliko "probire" publiku, da.

drpetric
4 godine
offline
Re: Ulaznice za najveći developerski spektakl u re
drpetric kaže...
VladRi kaže...

lmao: "bitno nam je da je publika probrana na način da dođu oni koji su spremni investirati u znanje"

Oni koji nemaju $$$ je**te se...

 Bug Future Show je naš besplatan event, dok .debug ima naplatu ulaznica. Kada bi baš sve radili besplatno, poslovni model bi bio neodrživ, ali, kažem, ipak imamo i događanje za koje nije potrebno plaćati ulaz. Plaćanje utoliko "probire" publiku, da.

 

Kad bi samo to pravilo vrijedilo i za novinare/infunecere naših medija, gdje bi nam bio kraj :P  Eto iskreno, tko je od novinara/influnecera otišao na bilo što a da je za to platio?  Jedino Andrija Jarak ide na sve bez i da ga pozovu :D

 

btw Naravno, sve pohvale na eventu i oni koji žele i mogu, svakako imaju što vidjeti. 

Re: Ulaznice za najveći developerski spektakl u re

Ma o kojem znanju pjevaju.
Bio sam na 2 debuga, jedan jer sam studirao, drugi jer mi je platila firma.
Sa 250kn kao student, sad je 50€ (374kn) Za ostale sa 750-999kn na 200-250€ (1497-1870kn)
Onda to znači da će i kvaliteta narasti za dvostruko više?
Jbg, inflacija, korona, rat i druge izmišljene izlike...

Niš znanja nisam skupio tamo, samo hrpu odjeće i naljepnica.
Upoznao ljude iz svakakvih branši definitivno jesam, da li mi se isplatilo doći, pa baš i ne.
Ne bih ni došao da mi firma nije platila drugi put.
Predavanja su ili neinformirana tragikomedija, sales pitch za startup ili reciklirane strane projekte ili onaj dedek koji mladima soli pamet o štednji a tip naslijedio milijune a ostalo pokrao.

Fool me once...

The planet broke before the Guard did!
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Ulaznice za najveći developerski spektakl u re
Mislim da Petric ne bi volio vidjeti Jarka na, u, ispod i pored DEBUGa 😄
16 godina
offline
Ulaznice za najveći developerski spektakl u regiji

Ne razumijem sad, koji događaj je veći, onaj u Zadru ili ovaj tu ? :)

Što se tiče cijene, drpetric objasnio.

-- Dario
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Ulaznice za najveći developerski spektakl u regiji

Jeftiniji je kupleraj u Dojclandu, i jos mi ostane za cevape i pivo.

 
7 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ulaznice za najveći developerski spektakl u re
Ček malo, hrpa sponzora i na to još 250€ karta. Malo ambiciozno, ali dobro, to je u biti biznis event. Firme (elitne kako piše u članku 😂) pričaju o nekim svojim stvarima, iskustvima, svi se fino podruže, kontakti se izmjene, poslovi se dogovore, developeri se preprodaju i svi sretni. Nije da ćete nešto spektakularno naučiti tamo.

Takav je to event. Koga zanima platit će. I to je to.


Nadglednik dina
Moj PC  
8 0 hvala 2
11 godina
offline
Ulaznice za najveći developerski spektakl u regiji

Ja isto ne kužim tko osobno plati toliko para da bi došao fizički tamo. Ak je spomenuta hrana i cuga u cijeni , hm, možda ok...

Vidim da tekst više nije na naslovnici :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ulaznice za najveći developerski spektakl u re
drpetric kaže...
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

To su euro-zaokružene cijene?

Bome, ove godine me nećete vidjeti. 

 Nisu zaokružene cijene, formirane su prema tržišnim zakonitostima ponude i potražnje, na način da se proda točno onoliko karata koliko želimo ljudi na .debugu. Također, bitno nam je da je publika probrana na način da dođu oni koji su spremni investirati u znanje. Žao nam je ako nisi taj, pa se vidimo nekom drugom prilikom. 

 

 

 

 

 Cijena OK, nekome odgovara nekome ne. Ali opisivati takav event kao mjesto skupljanja znanja mi je nadasve smiješno. Takvi događaji su 80% networking, 10% informiranje, 10% zabava. Onaj tko ide na debug (ili bilo koju drugu dev konferenciju) da bi naučio nešto je izgubljen slučaj.

16 godina
moderator
offline
Re: Ulaznice za najveći developerski spektakl u re
jozef kaže...

 Cijena OK, nekome odgovara nekome ne. Ali opisivati takav event kao mjesto skupljanja znanja mi je nadasve smiješno. Takvi događaji su 80% networking, 10% informiranje, 10% zabava. Onaj tko ide na debug (ili bilo koju drugu dev konferenciju) da bi naučio nešto je izgubljen slučaj.

 100 ljudi = 101 mišljenje... Tko hoće, taj će doći, tko neće - neće. Ono što je sigurno, već nakon prvog dana prodaje karata možemo biti sigurni da će sve biti rasprodane tjednima prije samog održavanja .debuga, tako da očitno nismo preskupi. 

drpetric
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2023 17:04 (drpetric).
16 godina
offline
Re: Ulaznice za najveći developerski spektakl u re

Čak štoviše, ako su sve prodane tjednima prije znači da ste krivo procijenili i da su trebale biti još skuplje :)

-- Dario
15 godina
offline
Re: Ulaznice za najveći developerski spektakl u re

Delete

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.3.2023 13:39 (Gajotres).
 
0 0 hvala 0
18 mjeseci
protjeran
offline
Re: Ulaznice za najveći developerski spektakl u re
drpetric kaže...
jozef kaže...

 Cijena OK, nekome odgovara nekome ne. Ali opisivati takav event kao mjesto skupljanja znanja mi je nadasve smiješno. Takvi događaji su 80% networking, 10% informiranje, 10% zabava. Onaj tko ide na debug (ili bilo koju drugu dev konferenciju) da bi naučio nešto je izgubljen slučaj.

 100 ljudi = 101 mišljenje... Tko hoće, taj će doći, tko neće - neće. Ono što je sigurno, već nakon prvog dana prodaje karata možemo biti sigurni da će sve biti rasprodane tjednima prije samog održavanja .debuga, tako da očitno nismo preskupi. 

 Opaa, bit će para i za dogodine u SAD

16 godina
moderator
offline
Re: Ulaznice za najveći developerski spektakl u re
novembre kaže...

Čak štoviše, ako su sve prodane tjednima prije znači da ste krivo procijenili i da su trebale biti još skuplje :)

 U pravu si, karte su prejeftine... Ali odluka direkcije je da rastemo postepeno i održivo, pa nismo ni s cijenom htjeli pretjerivati na tek četvrtom .debugu.

drpetric
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.3.2023 16:28 (drpetric).
15 godina
offline
Re: Ulaznice za najveći developerski spektakl u re
Ovako odgovoriti na komentar je nisko. Jako, jako nisko.
Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
14 godina
offline
Ulaznice za najveći developerski spektakl u regiji

Vi koji se pitate zasto su karte cijene koje jesu niste upoznati sa poslovnim modelom ovih "dogadaja" a koji je raspravljen poprilicno dobro i ovdje na forumu a i drugdje. Cemu opet ista pitanja? 

 

 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Ulaznice za najveći developerski spektakl u regiji

 

 

Zakaj je cijena Ferrari-ja, tak' skupa??

Čak i polovnog. Mislim, kaj je to? Malo crvene boje, marketing, propeti konjić na stražnjima nogama, bla, bla, ljudi lako na sjednu.

A, i gorivo je skupa za njega. Čak neki imaju i eregelu takvih automobila. Mislim, čemu to? Kome to treba, bla, bla, bla,...

"Jako" velike svjetske brige.

 

--------

 

Zakaj svijet tako funkcionira?

Hm, pa zato kaj može. Ljudi vole fine stvari. 

 

Prestanite voditi svjetske brige. To je mega-događaj, te tko želi, može doći. 

Naravno, nešto se u životu mora i platiti. Ono kaj ljudi dobiju džaba, ne znaju cijeniti. 

 

Postoji BFS koj je besplatan, te ekipa može osvojiti vrijedne nagrade, osim kaj može uživati u prebogatom sadržaju.

Isto tako BUG na godišnjoj razini održava neke druge dogđaje, konferencije, ...i to se plaća, a negdje se slobodno đedo.

 

Dev community je prihvatio to kao svoj dogđaj, ljudi su prepoznali vrijednost održavanja jednog takvog 2-dnevnog eventa.

Čak i devovi sami inciraju o svom trošku dolazak, te companija kada to čuje, sama im plati dolazak.

 

Postoji mogućnost i on-line. Tako da i oni koji nisu u mogućnosti doći do ZGB-a il' nekih drugih razloga, mogu vidjeti i čuti sadržaj predavanja.

Te, kasnije isto tako pogledati sve u miru. 

 

To sam Vam, dragi moji, dobre vibracije. Ljudima je ugodno na takvim događajima.

 

Zaključno, ova stvar je vrlo jednostavna. Npr. danas ili sutra se organizira veliki zajednički lov, nekoliko lovačkih društva, te će biti hrpa lovaca.

Netko će otići tamo, neko sutra na tekmu, neko će biti u svojoj vikendici, netko na Sljemenu, itd.

 

E, sad, kaj mislite da je biti lovac, jefitna aktivnost? Eh, pa nije. 

Nisam lovac, al vam ovo navodim kao ilustraciju.

 

Ostavite se svjetskih briga, te pronađite neku konstruktivnu zanimaciju u životu.

dzg
Moj PC  
0 8 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ulaznice za najveći developerski spektakl u re
konjRR kaže...

Vi koji se pitate zasto su karte cijene koje jesu niste upoznati sa poslovnim modelom ovih "dogadaja" a koji je raspravljen poprilicno dobro i ovdje na forumu a i drugdje. Cemu opet ista pitanja? 

 

Nije da ikoga branim posebno ne .debug ali realno večini ljudi ovakve stvari plačaju firme, ako je firmi problem izdvojiti koju kunu više onda je vrijeme za promjenu firme. Kad su nama jednom rekli da je 0 budged i da nam ne mogu platiti ATD krenuo sam s promjenom posla. 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.3.2023 9:39 (Gajotres).
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Ulaznice za najveći developerski spektakl u re
Baš da bi otišavši iz firme jer me ne može poslati debug, ne 😆
15 godina
offline
Re: Ulaznice za najveći developerski spektakl u re
Gajotres kaže...
Prvi put kad je predavać prezentirao tečaj s pluralsighta i na kraju to rekao zaključio sam da je pluralsight isplativije ipak od ovih kvazi dev okupljanja.

Ispravak netočnog navoda, 2021 smo zakasnili s prijavama na .debug, kad je stiglo odobrenje nije bilo karata, nego ovo je bilo na ATD(Advanced technology days) 2021, slao sam hate mail samo sam pobrkao Petrića i Tipurića. 

 

Bilo je predavanje o patternima, znam pluralsight napamet i još je predavać rekao da je s pluralsighta na kraju. 

 

 

15 godina
offline
Re: Ulaznice za najveći developerski spektakl u re
Gajotres kaže...

Ispravak netočnog navoda, 2021 smo zakasnili s prijavama na .debug, kad je stiglo odobrenje nije bilo karata, nego ovo je bilo na ATD(Advanced technology days) 2021, slao sam hate mail samo sam pobrkao Petrića i Tipurića. 

 

Bilo je predavanje o patternima, znam pluralsight napamet i još je predavać rekao da je s pluralsighta na kraju. 

 

 

 2021. sam ja na ATD-u imao predavanje o patternima i na kraju rekao da kao jedan od izvora gdje se može pronaći više o tome je i Pluralsight.

Mislim da je ok, čak poželjno, predavanje završiti sa smjernicama gdje potražiti dodatne informacije ako je nekoga tema zaintrigirala. Poanta predavanje je bila kako smo mi riješili određeni problem uvođenjem patterna i u kojem trenutku nam je kompleksnost patterna bila prihvatljivi trade-off (kako rekoh - da li vrijedi uvesti neki pattern, najčešće je odgovor "it depends", a kroz 20 minuta sam pokušao demistificirati taj "it depends"). Odnosno, gdje smo mi, da se tako izrazim, razbili zube na tom patternu pa dok nismo došli do toga kako zapravo posložiti requirementse da oni prirodno prilegnu na pattern. Zašto baš state pattern? Jer meni osobno je bilo "it blew my mind" kada smo došli do razine da preko njega ako zaboravimo poslovni scenarij to ne skužimo kod testiranja (ili još gore u produkciji), nego da mi compiler javi - "E, ovo si zaboravio". To mi je bilo next level programiranje.

Ali ako si se od toga svega uhvatio na to što sam ja spomenuo da na Pluralsightu postoji course o njemu koji možete pogledati ako želite znati više... Ok, definitivno sam i ja u krivu jer to nije ono što sam htio da posete sa predavanja (barem ne u smislu da se cijelo predavanje o tome odnosi), ali c'mon mate, pisati Tipuriću hate mailove jer se ja nisam referirao na svoj doktorski rad ili 10 svojih blog postova koje sam trebao napisati da prema tebi, moje predavanje dobije na težini... Seriously. Na kraju krajeva, zašto Tipuriću slati hate mailove - zašto se nisi meni javio sa kritikom?

 

Šteta što nisi bio 2022. na ATD-u gdje sam imao predavanje o tome kako step by step monolit razbiti na mikroservisnu arhitekturu sa pogleda baze i tu te challangeam da pronađeš course na Pluralsightu koji to opisuje. Štoviše, bilo gdje na netu. 

 

Isto tako, mislim da je Pluralsight jako dobar izvor da mi kao predavači pogledamo i učimo od profesionalaca kako napraviti i odraditi predavanje. I ja osobno ću iskoristiti svaku priliku da probam nešto novo naučiti - ako ti imaš neko predavanje snimljeno ili ćeš negdje nastupiti, drage volje ću ga pogledati da mogu poboljšati svoje vještine.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
15 godina
offline
Re: Ulaznice za najveći developerski spektakl u re
Bukva kaže...

 

 

 2021. sam ja na ATD-u imao predavanje o patternima i na kraju rekao da kao jedan od izvora gdje se može pronaći više o tome je i Pluralsight.

 

Sječam se da je bilo predavanje o 4 ili 5 paterna ali ne sječam se da je bio neki real life projekt predočen. Sječam se da nije bio SOLID u pitanju od količine SOLID predavanja mi se povrača. Ako si tad bio u Omegi onda je to taj, makar možda i nije Omega. 

 

Bukva kaže...

 

 

 

Šteta što nisi bio 2022. na ATD-u gdje sam imao predavanje o tome kako step by step monolit razbiti na mikroservisnu arhitekturu sa pogleda baze i tu te challangeam da pronađeš course na Pluralsightu koji to opisuje. Štoviše, bilo gdje na netu. 

 

 

Kevin Dox 2017g pluralsight, znači nisam se morao ni potruditi za odgovor, da nisam ljen našao bih iz backupa s bivšeg posla. 

 

Bukva kaže...

I ja osobno ću iskoristiti svaku priliku da probam nešto novo naučiti - ako ti imaš neko predavanje snimljeno ili ćeš negdje nastupiti, drage volje ću ga pogledati da mogu poboljšati svoje vještine.

 

Mislim da me nisu snimali na ATD14, probao tad, shvatio da nije to za mene, ne mogu predavati ono što želim, previše truda, a moraš tekuće projekte raditi, biti s dijecom i koji fuš. Žena mi skida sve bogove a ja na poslu u svoje vrijeme radim demo, pišem prezentaciju. Barem mi je ostao drugi MSDN account nek se nađe. Blog odavno nemam, vidim domena se fino koristi. StackOwerflow je obavio svoju željenu funkciju ali čovjek mijenja prioritete kako idu godine. 

 

Iskreno s ATD-a Miroslav Popović naj i njega ću uvijek slušat, Span je imao jedno isto super predavanje jedne godine vezano za MS api,  ostala predavaja super smo, zaposlite se kod nas. Entry Point  je najbolje sažeo. 

Tupuriću sam uz to prigovorio radi tragične organizacije te godine. Najpopularnija predavanja u najmanje dvorane, kao pazilo se na epidemiološke mjere a mi kao sardine nagruvani. Završi predavanje, ekipa ostavi svoje stvari i samo se vrati na ta mjesta a mjesta je bilo minimalno. JEBENA VRATA NA SENZOR su se trigerirala svakih par sekundi zbog toga i zbog buke iz vana nisu se predavanja mogla čuti.

 

.debug su te godine organizirali s minimalno ulaznica mogao je i ATD. Gnjavio sam Petrića te godine za ulaznice, ne free, platila bi firma i duplo ali epidemiološka situacija tralalala i to ostalo. Doslovno je mislim bio petak ma reko de u ponedeljak ćemo i više nema.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.3.2023 20:44 (Gajotres).
16 godina
offline
Re: Ulaznice za najveći developerski spektakl u re
Marko_244 kaže...
Ovako odgovoriti na komentar je nisko. Jako, jako nisko.

 Odgovor na moj komentar ? Ali ja sam , unatoč smileyu na kraju, bio ozbiljan sa procjenom da su karte prejeftine ako ih se proda tjednima prije početka.

-- Dario
10 godina
offline
Ulaznice za najveći developerski spektakl u regiji

ima li i jedna privatna osoba koja to sama plati, uvjeren sam da to gotovo isključivo firme plaćaju zaposlenicima i tjt

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ulaznice za najveći developerski spektakl u re
novembre kaže...
Marko_244 kaže...
Ovako odgovoriti na komentar je nisko. Jako, jako nisko.

 Odgovor na moj komentar ? Ali ja sam , unatoč smileyu na kraju, bio ozbiljan sa procjenom da su karte prejeftine ako ih se proda tjednima prije početka.

 

Zapravo ne.

 

Odgovarao sam na nečiji drugi komentar, ali to sam radio s mobitela i tek kasnije vidio da originalni post nije citiran. Stekao se dojam da odgovaram tebi, ali do tada je prošla baba s kolačima.

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice