Ukradeni se izvorni kod za Cyberpunk 2077 i Witche

poruka: 30
|
čitano: 8.612
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ukradeni se izvorni kod za Cyberpunk 2077 i Witche".
Ukradeni se izvorni kod za Cyberpunk 2077 i Witche

Za milion dolara kupiš team developera da ti napravi RPG od nule u Unityu ili Unreal Engineu. Za razliku od njihovog koda od čega neće firma imati baš nikakve koristi. Dapače, upasti će u goleme pravne probleme prije ili kasnije. Također od assetsa nemaju koristi jer ih ne smiju nigdje koristiti.

 

Hakeri su se malo prehakirali.

Moj PC  
6 15 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ukradeni se izvorni kod za Cyberpunk 2077 i Wi
Ma da. Mora da su likovi totalno glupi i da su slucajno upali u sustav dosli do svega toga.
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
3 godine
protjeran
offline
Re: Ukradeni se izvorni kod za Cyberpunk 2077 i Wi
Investicija: Kupit kod, popravit bugove, prodat ga nazad CDu.
Čekamo da Musk reagira.
Life is meant to die. Accept your fates.
 
1 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ukradeni se izvorni kod za Cyberpunk 2077 i Wi
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Za milion dolara kupiš team developera da ti napravi RPG od nule u Unityu ili Unreal Engineu. Za razliku od njihovog koda od čega neće firma imati baš nikakve koristi. Dapače, upasti će u goleme pravne probleme prije ili kasnije. Također od assetsa nemaju koristi jer ih ne smiju nigdje koristiti.

 

Hakeri su se malo prehakirali.

 Vidi se da imas velikog iskustva u razvoju softwarea i budgetingu projekata. Jesi preselio u Irsku? Radis za neku renomiranu tvrtku u SRH?

 

Samo u kratko, to je oko 6 miliJona kuna. Uzmimo jednu nerazvijenu zemlju kao referencu, recimo Hrvacku (Hrvatsku za neke, prepoznati ce se).

Ajmo sada odabrati nekakvu raprezentativnu cifru koju jedan vican developer prima u ovoj vukojebini, otprilike 25 000kn bruto mjesecno.

 

Sada uzmemo 6 miliJona i dijelimo sa 25 iljada i dobijemo nevjerovatnu brojku od 240 placa.

Team od 10 ljudi, 2 godine... Srecom, vicni programer ima krov nad glavom pa mu ne treba ured, opremu vec ima, kako bi inace postao vican? i tako.... evo ti vrhunskog RPGa od nule ;)

 

sretno ;)

 

btw. kontaktiraj https://gamepires.com/

traze vicne i pametne

15 godina
offline
Re: Ukradeni se izvorni kod za Cyberpunk 2077 i Wi
Ne znam da ce se itko usrečiti s Cyberpank kodom 😂😂😂😂😂

Ovo za 25k je dosta humoristično. Prosjek je više nego duplo manji i to po zadnjem istraživanju u Rvata.
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2021 17:48 (Gajotres).
 
1 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ukradeni se izvorni kod za Cyberpunk 2077 i Wi
Gajotres kaže...
Ne znam da ce se itko usrečiti s Cyberpank kodom 😂😂😂😂😂

Ovo za 25k je dosta humoristično. Prosjek je više nego duplo manji i to po zadnjem istraživanju u Rvata.

 Vidim, boli ;)

Ja pricam o vicnom developeru a ne prosjecnom junioru ili kvazi mid-u ;)

 

Ti kao manager, 2 seniora i 7 juniora (fake mida) bi napravili igru slicnu cyberpanku u 2 godine? ;)

Ti bi kao manager testirao u slobodnom vremenu i krpao za fušerima placenim 13k kn bruto? svaka ti cast ;)

 

 

Prosjek placa u sw developmentu je irilevantan.

Juniora i kvazi mida ima 80% pa automatski ne mozes stvari gledati sa svoje perspektive.

 

sretno ;)

15 godina
offline
Ukradeni se izvorni kod za Cyberpunk 2077 i Witche

A kakvu korist netko ima od izvornog koda igre?

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Ukradeni se izvorni kod za Cyberpunk 2077 i Wi
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Za milion dolara kupiš team developera da ti napravi RPG od nule u Unityu ili Unreal Engineu. Za razliku od njihovog koda od čega neće firma imati baš nikakve koristi. Dapače, upasti će u goleme pravne probleme prije ili kasnije. Također od assetsa nemaju koristi jer ih ne smiju nigdje koristiti.

 

Hakeri su se malo prehakirali.

 Ja sam u Game Dev i mogu ti reci da si dalekoooo od budgeta :D iskreno da imam novca i veci studio cak bih i razmisljao da otkupim ovo, cijena je odlicna s obzirom na sto se nudi. Malo bolji studio ovo moze iskoristiti itekako, ovo vrijedi para...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ukradeni se izvorni kod za Cyberpunk 2077 i Wi

gledaj to s pozitivne strane.otkupljivač će da popravi sve bugove u cyberpunku i vrati obraz igri.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
15 godina
offline
Re: Ukradeni se izvorni kod za Cyberpunk 2077 i Wi
Pa daj se odlući jel 10 seniora ili manager 2 seniora i 7 juniora. Daj nam tu računicu.
16 godina
offline
Re: Ukradeni se izvorni kod za Cyberpunk 2077 i Wi
Gadgeti kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Za milion dolara kupiš team developera da ti napravi RPG od nule u Unityu ili Unreal Engineu. Za razliku od njihovog koda od čega neće firma imati baš nikakve koristi. Dapače, upasti će u goleme pravne probleme prije ili kasnije. Također od assetsa nemaju koristi jer ih ne smiju nigdje koristiti.

 

Hakeri su se malo prehakirali.

 Ja sam u Game Dev i mogu ti reci da si dalekoooo od budgeta :D iskreno da imam novca i veci studio cak bih i razmisljao da otkupim ovo, cijena je odlicna s obzirom na sto se nudi. Malo bolji studio ovo moze iskoristiti itekako, ovo vrijedi para...

 Ma čovječe to je kao da kažeš; ja sam isto zidar, da imam para, kupio bih izvorni nacrt empire state buildinga. Sam project red se nemože snaći u cijeloj šumi koju su pokrpali na zakrpe i kilave se da stvar nekako popeglaju - moje iskustvo mi govori da ulaženje u bilo čiji posao na kraju bude veća glavobolja za vlastiti skromni posao, nego ga odraditi od nule. Možeš polurkati pa vidjeti kako su riješili neki konkretni problem, ali to profesionalni developeri i tako uglavnom znaju i sami. Da je to nešto što kakav developer može ukrasti bez breacha autorskih prava, project red bi pristao na ucjenu.

9 godina
online
Ukradeni se izvorni kod za Cyberpunk 2077 i Witche

 

Ja sad više ništa ne kužim. Jel se isplati dati milijun dolara za ovo ili ne? I ako se isplati, kako odnosno zašto?

Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
offline
Ukradeni se izvorni kod za Cyberpunk 2077 i Witche

prodaji The Witcher Tales spinoff neče pomoći niti ovaj marketinški spin

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ukradeni se izvorni kod za Cyberpunk 2077 i Wi
Gajotres kaže...
Pa daj se odlući jel 10 seniora ili manager 2 seniora i 7 juniora. Daj nam tu računicu.

 Ajmo malo direktno, kurtone vako i nako ne volim...

 

Nisam ti ja kriv sto si neobrazovan i neinteligentan pa nisi u stanju pravilno tumaciti izreceno ;) licentia poetica, da se ne bi vrijedjao bzvze

Ja sam jasno rekao da je to, eventualno dovoljno za 240 placa, odnosno 10 developera u dvije godine i odnosilo se na prethodni komentar i time htio samo ukazati na suludi komentar kolege forumaša.

 

Kasnije si ti uletio sa svojom humoristicnom serijom o visini placa u SRH, i to naravno bez ikakve reference na svoj izvor kojeg pokusavas "referirati" insinuacijama o nekakvim istrazivcanjima ;)

Imas jedan kvalitetan izvor koji ti ide u prilog a zove se moj posao, po njima je placa u IT sektoru oko 6500kn, sjajno, realno i nadasve inspirativna neboloza ;)

 

Ja sam ti samo na to odgovorio, i budgetirao ti, naivno, team od 10 ljudi, di ce te jedan konj kostati 0kn, 2 mrava i dalje 25 a 7 magaraca upola manje, odnosno 13k kn bruto :) ili sam im previse dao?

umisliti ce se! rezi na 11!!!! to je to ;) u 4 godine imamo RPG!

 

V, sretno Vam sa razvojem! :D

7 godina
neaktivan
offline
Re: Ukradeni se izvorni kod za Cyberpunk 2077 i Wi

Cjena programera je puno veca od 25K bruto. Samo da sjedne za stol je oko 100-150k. Kad se kupi sva oprema, licence i ostalo. I u prva 2-3 ne mozes racunati na nikakvu produktivnost. Bez obzira kakvo iskustvo ima. Onda tu su i mjesecni troskovi, Najam prostora, grijanje, kava...

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
15 godina
offline
Re: Ukradeni se izvorni kod za Cyberpunk 2077 i Wi
LudaRajcica kaže...
Gajotres kaže...
Pa daj se odlući jel 10 seniora ili manager 2 seniora i 7 juniora. Daj nam tu računicu.

 Ajmo malo direktno, kurtone vako i nako ne volim...

 

Nisam ti ja kriv sto si neobrazovan i neinteligentan pa nisi u stanju pravilno tumaciti izreceno ;) licentia poetica, da se ne bi vrijedjao bzvze

Ja sam jasno rekao da je to, eventualno dovoljno za 240 placa, odnosno 10 developera u dvije godine i odnosilo se na prethodni komentar i time htio samo ukazati na suludi komentar kolege forumaša.

 

Kasnije si ti uletio sa svojom humoristicnom serijom o visini placa u SRH, i to naravno bez ikakve reference na svoj izvor kojeg pokusavas "referirati" insinuacijama o nekakvim istrazivcanjima ;)

Imas jedan kvalitetan izvor koji ti ide u prilog a zove se moj posao, po njima je placa u IT sektoru oko 6500kn, sjajno, realno i nadasve inspirativna neboloza ;)

 

Ja sam ti samo na to odgovorio, i budgetirao ti, naivno, team od 10 ljudi, di ce te jedan konj kostati 0kn, 2 mrava i dalje 25 a 7 magaraca upola manje, odnosno 13k kn bruto :) ili sam im previse dao?

umisliti ce se! rezi na 11!!!! to je to ;) u 4 godine imamo RPG!

 

V, sretno Vam sa razvojem! :D

 Jebemu daj se prvo smiri i napravi normalan post, ovaj post je roman struje svijesti. Još uvijek mi je misterija što je ova SRH. Senior razvoja hibrida? To valjda na Rinmca se referiraš? Tamo ti je samo lektrika nema tamo hibrida. 

 

Ili ako misliš na Savezna Republika Hrvatska onda pretpostavljam misliš na 25k bruto dinara, ali nisi naveo starih dinara prije inflacije ili novih? Pleas pojasni

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2021 8:14 (Gajotres).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ukradeni se izvorni kod za Cyberpunk 2077 i Wi

Tako ti je i s prosjecnom placom, Ne znam da svi ljudi koji u HR voze automobile visoke klase rade po njemackama i svicarskama. Je si to sigurno ne bi mogli priustiti s prosjekom s HR prosjekom.

Pa opet ih ima koji mogu.

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
16 godina
offline
Re: Ukradeni se izvorni kod za Cyberpunk 2077 i Wi
Gramatika 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ukradeni se izvorni kod za Cyberpunk 2077 i Wi

Tako to bude ujutro, post prije kave i tipkovnica bez hr znakova.

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
12 godina
offline
Re: Ukradeni se izvorni kod za Cyberpunk 2077 i Wi

obavezno stivo kao odgovor na ovo pitanje, ne dajte da vas zavara naslov clanka:
https://hiringengineersbook.com/post/autonomy/

15 godina
offline
Re: Ukradeni se izvorni kod za Cyberpunk 2077 i Wi
BorgMater kaže...

obavezno stivo kao odgovor na ovo pitanje, ne dajte da vas zavara naslov clanka:
https://hiringengineersbook.com/post/autonomy/

Po meni odlično sročeno i slažem se. Realno gledano ako neki dev studio kupi taj source code, netko će se izlajati u nekom trenutku i gameing zajednica + tužbe će ih pokopati. Ovo je jednostavno neupitno netko će se 100% izlajati.

Onda Zamišljam samo količinu vremena utrošenu čitanja miliona linija koda tuđeg koda potencijalno lošeg i onda reusanja.

 

Pita mene kolega prošli tjedan što nisam enkriptirao sav svoj kod kada sam dao otkaz. Reko zašto bih pa i ovako ga ne razumiju.

 

Da je igra neki MMO pa da se može podići neki ilegalni server i nekako ovako jedina korist nekome je da napravi crack a što mogu i bez source koda. 

16 godina
offline
Re: Ukradeni se izvorni kod za Cyberpunk 2077 i Wi
Zalosno mi je vidjeti kako se kod nas intelektualni rad i dalje ne cijeni...osobito mi je to strasno citati ovdje gdje bi ljudi trebali biti svjesni kakav je rad programera ...
Kako je meni nedavno rekao jedan gospodin, "to je tebi dva klika misem".
A 1 000 000 dolara za ovo je kikiriki.
 
4 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ukradeni se izvorni kod za Cyberpunk 2077 i Wi

Ja ta dva klika odradim besplatno. Ono što naplatim su godine iskustva koje su me naučile gdje da kliknem.

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
16 godina
online
Re: Ukradeni se izvorni kod za Cyberpunk 2077 i Wi
Gajotres kaže...
BorgMater kaže...

obavezno stivo kao odgovor na ovo pitanje, ne dajte da vas zavara naslov clanka:
https://hiringengineersbook.com/post/autonomy/

Po meni odlično sročeno i slažem se. Realno gledano ako neki dev studio kupi taj source code, netko će se izlajati u nekom trenutku i gameing zajednica + tužbe će ih pokopati. Ovo je jednostavno neupitno netko će se 100% izlajati.

Onda Zamišljam samo količinu vremena utrošenu čitanja miliona linija koda tuđeg koda potencijalno lošeg i onda reusanja.

 

Pita mene kolega prošli tjedan što nisam enkriptirao sav svoj kod kada sam dao otkaz. Reko zašto bih pa i ovako ga ne razumiju.

 

Da je igra neki MMO pa da se može podići neki ilegalni server i nekako ovako jedina korist nekome je da napravi crack a što mogu i bez source koda. 

 

Upravo to, da su neke online igre, MMO-ovi ili slično gdje bi se proučavanjem koda mogli skužiti neki propusti pa onda za čas "nafarmati" basnoslovne kolilčine valute ili itema koje bi mogao dalje prodavati još bih i skužio, tj. kineski gold farmer v2. No za primarno single player igre... Tim više što ako bi netko uzeo taj engine pa na temelju toga napravio igru bi se to skužilo čim bi igra izašla. Jednostavno ne vidim neku svrhu/korist od kupovine tog koda.

 

Inovator kaže...
Zalosno mi je vidjeti kako se kod nas intelektualni rad i dalje ne cijeni...osobito mi je to strasno citati ovdje gdje bi ljudi trebali biti svjesni kakav je rad programera ...
Kako je meni nedavno rekao jedan gospodin, "to je tebi dva klika misem".
A 1 000 000 dolara za ovo je kikiriki.

 Nije to do cijene intelektualnog rada, finalna igra se prodaje za keš i to je naplata tog intelektualnog rada. Ovo je ukradeni source koji nije univerzalan nego strogo specifičan i što onaj tko to kupi može sa tim? Kako si preko toga može vratiti ulog?

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2021 11:27 (Solo761).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Ukradeni se izvorni kod za Cyberpunk 2077 i Wi
Cansee kaže...

 

Ja sad više ništa ne kužim. Jel se isplati dati milijun dolara za ovo ili ne? I ako se isplati, kako odnosno zašto?

 I mene zanima.

Ako je netko izda, već je poznato da je igra ukradena, čim se pojavi na prodaju pokopat će ih tužbe. Znači netko će dat milijun dolara da igra nezavršenu igru kod kuće?

15 godina
offline
Re: Ukradeni se izvorni kod za Cyberpunk 2077 i Wi
Gajotres kaže...

 

Pita mene kolega prošli tjedan što nisam enkriptirao sav svoj kod kada sam dao otkaz. Reko zašto bih pa i ovako ga ne razumiju.

 

 

Korektni odgovor bi bio "Jer nije moj kod". (osim ako si imao neki ugovor da kod ostaje u tvom vlasništvu... jadda jadda i onda to možeš ovisno o ugovoru)  To je tvoj kod koliko su i pločice koje ti keramičar stavi njegove.

 

A za drugi segment... Lako je napisati nerazumljivi kod, treba težiti tome da je kod lako održiv i dobro dokumentiran da i jedan junior može shvatiti koj k se zbiva, bar okvirno.

 

Tipkam kod za bankarska sranjca, i kada bi nekim čudom uspio enkriptirati svoj kod i istrijebit ga iz source kontrole i backupa mislim da bi me zveknuli tužbom koja bi prošla u par dana čak i na našim sudovima.

 

A sada dosta mog grintanja 

 

<ontopic>

Meni samo pada na pamet da bi neki perverzni kolekcionar mogao ovo kupiti, ili netko tko misli da bi u nekom budućem vremenu mogao izvući nekim čudom više nego što sada plati.

</ontopic>

13 godina
offline
Re: Ukradeni se izvorni kod za Cyberpunk 2077 i Wi
GhostLoveScore kaže...
Cansee kaže...

 

Ja sad više ništa ne kužim. Jel se isplati dati milijun dolara za ovo ili ne? I ako se isplati, kako odnosno zašto?

 I mene zanima.

Ako je netko izda, već je poznato da je igra ukradena, čim se pojavi na prodaju pokopat će ih tužbe. Znači netko će dat milijun dolara da igra nezavršenu igru kod kuće?

 

Da, isplati se, samo ne bilo kome. Nekome kome treba baš taj know-how i koji je već u dubokom game developmentu (možda ima i studio s više stotina game developera) ovakav kod vrijedi i puno, puno više. 

 

S druge strane, što je već rečeno - postavlja se pitanje da li želiš (pravno) imati taj kod ako vodiš već neki koliko-toliko respektabilni game development studio. Prije ili kasnije će se netko izlajati od ovih stotinu gore.

13 godina
offline
Ukradeni se izvorni kod za Cyberpunk 2077 i Witche

Najbitniji je engine. Radili su na tom engineu N godina. Znaci neke stvari[1] koje su uspjeli rijesiti bi zanimale i velike studije. Nitko nece releasati cyberpunk ili withcera. Ali potencijalno bi veliki studio mogao kupiti source, povuc par seniora od X godina iskustva, zapakovat im dobar NDA i pustit ih da rade na "inhouse" engineu tako da pogledaju kako su ovi rijesili neke od problema.

 

[1] 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2021 16:31 (Stryder).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ukradeni se izvorni kod za Cyberpunk 2077 i Wi
LudaRajcica kaže...
Gajotres kaže...

Vjerojatno Kinezi su kupili. Samo njima ima smisla. 

 Pojasni, glupane ;)

1. Sve počinje s imaginarnim hakerskim napadom, a iza toga stoji obično zaposlenik koji je dao otkaz. 

 

2. Da bi netko upotrijebio ovaj kod treba očito sredstava za kupiti ga te ljudstvo za razumijevanje navedenog. Sad recimo hipotetski neki velika gameing firma kupi kod očekuje naravno povrat investicije zbog uplaćenog novca u kod i ljude. Kao postoji taj NDA koji je u biti humor, pošto opet neki drugi nezadovoljni zaposlenik se posluži točkom jedan, ne krši NDA, dobije od nekog pare da to napravi,ta firma ako ju ne pokopaju tužbe pokopat će je gameing zajednica. 

 

3. Kina je ogromno tržište, i kupi kineska firma i ide raditi Pekingpank 2078, zapad ne može ništa. Povratak investicije zagarantiran. Zaposlenik kineska firme koja je kupila ovaj kod  pokuša točku 1. Zaposlenik i vjerojatno za primjer svima cijela firma ide zajedno s Jackom The Wacko Maom ide na kamoneoklesarski tečaj, ili u prirodu praviti sjenu mladim stablima. Partijski sekretar odredi drugu softversku firmu i kaže eto vama kod od Pekingpank 2078.  

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ukradeni se izvorni kod za Cyberpunk 2077 i Wi
Pekingpank 2078 ne bi ni zapravo bio losa igra. Zanimljiva ideja.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice